Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) Necc válasza Viper26 (#14087) üzenetére


Necc
addikt

Vegyel fel a jatekban "Necc" neven, vagy gyere fel az EDHU TS szervere hogy tudjunk egyeztetni legyszives.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14102) gigafun válasza orientcx (#14096) üzenetére


gigafun
senior tag

Nálam nagyobb szélhámos nem lehetsz, mert Fed szájhős létemre ezen a héten már a második birodalmi Powert szolgálom, közben pedig halomra lövöm a birodalmi hajókat Bamában. ;] ;] ;]

(#14103) rtitusz válasza gigafun (#14102) üzenetére


rtitusz
őstag

Ez a PP mennyit ad hozzá a játékhoz? Nem para, hogy össze-vissza dezertálsz?

(#14104) gigafun válasza rtitusz (#14103) üzenetére


gigafun
senior tag

Bunkósbot Zakariásnál kezdtem a legelején, és végig ott is voltam, de a bónuszai már nem voltak kecsegtetőek, és elkezdtem egy kicsit kereskedni, ezért átálltam a vénlányhoz. Mivel volt kb 300 meritem, aminek a felét buktam az átálláskor, még mindig maradt 100 fölött, ami elég volt ahhoz, hogy rögtön 2-es szinten kezdjek a vénasszonynál, és azonnal kapjam az 5% bónuszt a kereskedelmi profitra. Aztán úgy döntöttem, hogy inkább fejvadászkodnék egy kicsit, amit most a Lavigny-Duval honorál a legjobban, ezért gyorsan feltornásztam a meriteim számát 200 fölé, így megint kettes szinten vagyok váltás után, tehát jár az 50% bónusz a bounty-ra.
Egy kicsit mindig kergetnek utána, de nem jobban, mint máskor, azokat meg lelövöm. :)
Egy dolog érné még meg, ha összefarmolom a 10k meritet, és tartani is tudom, akkor a heti 50 milláért érdemes csinálni. Ha 4-en összeállunk wingbe, akkor a 10k-t 3-4 óra alatt össze lehet farmolni, a fenntartáshoz szükséges 5k-t pedig max 2 óra alatt. Ennyi "munkáért" 50 milla szerintem nem rossz.

(#14105) Viper26 válasza Necc (#14101) üzenetére


Viper26
nagyúr

Felvettelek.

iPhone 14 | FR955

(#14106) VitoSagi válasza gigafun (#14104) üzenetére


VitoSagi
tag

2 óra alatt 5K merit? Nem sok az? Mennyi hajót is kell meglékelni ezért? 30 merit / hajóval számolva is 167-et, azért az teljesítmény és nem minden helyzetben 30 az a 30 sem ha jól tudom. Nekem kötve hiszem, hogy elég lenne 167 hajóra akár 1 teljes nap is, meg unnám is erősen már attól tartok. Azért lehet egyszer rápróbálok. :F

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14107) baphomet válasza VitoSagi (#14106) üzenetére


baphomet
senior tag

PP CZ-ben 10/hajó. Wingben összehozható, mert mindenki megkapja.

(#14108) gigafun válasza baphomet (#14107) üzenetére


gigafun
senior tag

Ott a pont. :)
Egyedül 800-900 meritet lőttem össze egy óra alatt. Ha többen vagyunk 2-3-4-szereződik a teljesítmény. De ha négy hajóval vagyunk és csak háromszoros tempóval számolok, akkor is min 2400/óra.
De ez a matek, mert még nem próbáltam wingben ilyen mennyiségben, de majd összehozzuk.

[ Szerkesztve ]

(#14109) VitoSagi válasza gigafun (#14108) üzenetére


VitoSagi
tag

Azért ehhez gondolom nem árt az Anaconda. Nekem Vultureral nincs ilyen impozáns eredményességi mutatóm, de ha úgy adódik szívesen kipróbálom. :K

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14110) Necc válasza VitoSagi (#14109) üzenetére


Necc
addikt

Nem kell oda konda, az erosebb hajoval csak gyorsabban megy a farm, ennyi.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14111) e00dgy


e00dgy
aktív tag

SSL vs Empire! :)

LINK

Itt épp Rabit kolléga meg én tartottuk a frontot! :)

[ Szerkesztve ]

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14112) _Kondor_ válasza e00dgy (#14111) üzenetére


_Kondor_
tag

Ez egy jött-ment birodalmi interdictor volt :)

(#14113) e00dgy válasza _Kondor_ (#14112) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Még az is lehet! :D

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14114) orientcx válasza gigafun (#14102) üzenetére


orientcx
őstag

"ezen a héten már a második birodalmi Powert szolgálom, közben pedig halomra lövöm a birodalmi hajókat Bamában"
-
Ejnye, hát szabad ilyet? Naná, hogy szabad, büszke vagyok rád! :K
-
baphomet - "Sose kérdezd egy parancsoktól, hogyan szerezte meg első Pythonját. Majd, ha az meglesz, utána ráérünk becsületesnek lenni"
-
Ha én csak addig lettem volna alattomos sunyi orgyilkoló , amíg meg nem lett a Python, akkor már a zubbonyomon fityegne a birodalmi becsületrend. Egy jó fed szélhámos élete végéig forgatja a köpönyeget :B
-
e00dgy - (#14111) Hú bammeg! :C
Amúgy meg úgy látom, maradtál az FDL-nél. Nem jött be a rózsaszín Clipper?

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14115) warcat


warcat
veterán

Redditről : "Perfect take-off... " :DDD

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#14116) gigafun válasza warcat (#14115) üzenetére


gigafun
senior tag

A loser! :)) :)) :))
Ilyet én is csináltam, csak én túléltem. Mondjuk nem Keselyűvel... ;)

(#14117) rtitusz válasza warcat (#14115) üzenetére


rtitusz
őstag

Mondtam én, hogy erősödik a nemzetközi IPSZ mezőny!

(#14118) rtitusz válasza duvi (#14095) üzenetére


rtitusz
őstag

Itt vagyok Bamában, de itt egy árva CZ nincs...

(#14119) duvi válasza rtitusz (#14118) üzenetére


duvi
nagyúr

Épp most ért véget a háború (vagy bugos lett :F ). Holnap kiderül.

(#14120) VitoSagi válasza rtitusz (#14118) üzenetére


VitoSagi
tag

Frankó, reggel akartam indulni haza Munfaylba hajót cserélni, akkor már nem erőltetem. Maradok még fuvarozni kicsit, jó lenne valami nagyobb hajót összeszedni mielőtt visszaülök a szeretett és újrafestésre váró Vulture fülkéjébe.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14121) VitoSagi


VitoSagi
tag

Nézegettem a coriolis.io oldalon a hajókat és meglepett, hogy akár 3as méretre le lehet downgradelni a pajzsot a Python és az Anaconda esetében, a T6 és T7 viszont legalább 4es kell legyen. Kicsit böszme dolog ez, ha a játékban valóban így van. Azért az Anaconda egy bazi nagy dög hatalmas tömeggel, Python sem apróság, kábé a T7 mérete az is. Ezekhez mérve a T6 egy ócska ladik. Hát... :F

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14122) baphomet válasza VitoSagi (#14121) üzenetére


baphomet
senior tag

A pajzsoknál a hajótest tömege számít, nem a modulokkal megnövelt össztömeg. Ez egy Anaconda csak 400t, szemben a T9 1000 tonnájával. Még egy Orca is nehezebb az Anacondánál.

(#14123) raymi16


raymi16
tag

Aki volt már felfedezni (rtitusz? :D ) azoktól kérdezném, hogy felfedezésnél érdemes a kisebb jeges bolygókat is szkennelni, vagy inkább csak a csillagokat, gázóriásokat, egyéb bolygókat? Itt egy leírás arról mi mennyit ad, bár nem tudom hogy ez mennyire aktuális. :(

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#14124) pcnet válasza raymi16 (#14123) üzenetére


pcnet
addikt

Earth like, water world, neutron star, fekete lyuk fizet a legjobban. Gáz óriásokat és high metal content-eket is scannelem ha nincs túl messze. Rocky planet és icy planet... Nem érdemes időt pazarolni rá. Aszteroida mező nem fizet semmit, azt skipeld.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#14125) VitoSagi


VitoSagi
tag

Ez nem magyarázza miért kell a T6ra 4es pajzs 155 tonna hull mellett, amikor a Python 350t és 3as...

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14126) gigafun válasza VitoSagi (#14125) üzenetére


gigafun
senior tag

Csak. ;]

(#14127) _Kondor_


_Kondor_
tag

Sem logika, sem következetesség nincs abban, hogy egy adott pajzsnak mekkora az ereje különböző hajókon. De így van a thrusterekkel is pl..

[ Szerkesztve ]

(#14128) VitoSagi válasza _Kondor_ (#14127) üzenetére


VitoSagi
tag

Biztos más a beszállító az Anaconda esetében. Amúgy igen, érdekes dolgok ezek.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14129) baphomet válasza VitoSagi (#14125) üzenetére


baphomet
senior tag

A T6-ra rámegy 3-as is a hajótervező oldalak szerint. A T7 420 tonnás, az A3-as pajzsgenerátor által kiszolgálható max. tömeg 413t, így arra már nem tehető fel, míg a 350 tonnás Pythonra igen.

(#14127) _Kondor_ A pajzs tényleges erejét a hajó base shield értéke, valamint a hajótest tömegének a pajzsgenerátor optimális tömegéhez való aránya határozza meg. Úgy érdemes elképzelni, hogy pajzsgenerátor csak kiterjeszti az erőteret a hajó köré, de maga a tényleges pajzs a hajótest része, ami minden hajónál más és más erejű. Az Anacondáé 350, míg a Clipperé csak 180 ezért ugyanaz a modul csak fele olyan erős erőteret tud létrehozni Clipper köré.
A cél az volt ezzel, hogy a modulok csereszabatosak legyenek az egyes hajók között, és ne kelljen minden hajótípusra külön-külön megcsinálni mindent, de ennek ellenére a különböző hajótípusok egyediek maradjanak és nem a felrakott modulok határozzák az alapvető karakterisztikáikat.

[ Szerkesztve ]

(#14130) pcnet


pcnet
addikt

1 db fekete lyuk + 2 db neutron csillag egy rendszerben. Az jó? :)



“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#14131) rtitusz válasza pcnet (#14130) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha közel vannak (<10.000ls) akkor eléggé. Asszem a rekordom 3 neutron csillag 2 feke lyuk, de csak a fekete lyukat szkenneltem, a többi test ilyen 150-450 ezer ls-re volt, nem érte volna meg elmenni értük. Alapvetően lehet úgy számolni, hogy akkor érdemes közelről DSS-el szkennelni az objektumot, ha az kevesebb idő, mint találni másik 5 db-ot, mert az első felfedezés DSS-el kb. 6X-os értéket jelent egy sima discovery scanhez képest.

(#14132) pcnet válasza rtitusz (#14131) üzenetére


pcnet
addikt

14.000 Ls-re voltak a neutron csillagok a fekete lyuktól. A két neutron csillag nagyon közel volt egymáshoz. Talán 100 Ls-en belül.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#14133) baphomet válasza warcat (#14012) üzenetére


baphomet
senior tag

"Azért gürcölünk úgy anyáddal, / Hogy te máshogy élj." - írja a költő, ezért nyakamba vettem a galaxist, hogy ehhez hasonló magányos párosokra találjak. A hidrogén fuel-lel és a békés utazók nyakának szorongatásával nem spórolva rájuk is leltem. Egész pontosan 590 ugyanilyen rendszerpárra bukkantam.

Ha van rá igény, megosztom majd a komplett táblázatot, addig is a teljesség igénye nélkül:
Munfayl 50 fényéves körzetében:
CAO YANKIR - NGATI
CREVIT - MUNFAYL
HIP 3028 - HR 115
ININOHIMA - LEHPM 1902
LALANDE 1799 - LHS 1226
LAWD 7 - LHS 1228

Sol környékén Fed kutyáknak:
ALECTRONA - VIRACOCHA
GLIESE 868 - LP 932-12
LFT 214 - ROSS 370
LHS 1920 - LHS 1928

És a derék Birodalmiaknak az Achenarnál:
CD-68 29 - XIBALBA
FAUST 68 - SEGOVEDUWA

[ Szerkesztve ]

(#14134) Viper26


Viper26
nagyúr

Megvan az elő millióm, határ a csillagos ég. :D

iPhone 14 | FR955

(#14135) duvi válasza Viper26 (#14134) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula! Csak így tovább a fullos condáig! ;)

(#14136) Íjász001


Íjász001
tag

Hali!!!

Egy elgondolkodtató kérdés: Wing-ben jár az 5% bónusz csempészés esetén is????

Íjász

(#14137) Necc


Necc
addikt

Azoknak akik esetleg nem kovetnek TS-en az esemenyeket: csigazabalo franciak befeszkeltek magukat munfayl-ba, es termeszetesen nekialltak ellenunk dolgozni. Open playbol erosen uzzuk oket, aminek eredmenyekepp foleg solo modban dolgoznak ellenunk.

Erre sajnos csak egy megoldas van, ha questek teljesitesevel tartjuk fenn a reszesedesunket, amihez viszont mindenkire szuksegunk van!

Akinek idejebol telik, es szeretne a kozossegi frakcioert jatszani, kernenk oket hogy a leheto legtobb idot toltsek munfayl/bama/crevit rendszerekben, es akar solo-ban akar openben, de tamogassak a frakcionkat!

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14138) Viper26 válasza Necc (#14137) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az szép, de mit akarnak ott?
Nem elég nagy nekik a galaxis? :D

iPhone 14 | FR955

(#14139) rexsimus válasza Necc (#14137) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Diplomácia?

[ Szerkesztve ]

(#14140) baphomet válasza rexsimus (#14139) üzenetére


baphomet
senior tag

Az meg minek, mikor vannak lézereink? ;]

(#14141) Sylc válasza rexsimus (#14139) üzenetére


Sylc
senior tag

Volt diplomaciai kapcsolat, megkertuk oket Vasarnap, hogy menjenek innen messzire.

Hetfotol lejart a turelmi ido es elo tuzparancs van mindenkire, aki nem az SSL egisze alatt karcolja az urt a rendszereinkben.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14142) RichieTri válasza Necc (#14137) üzenetére


RichieTri
senior tag

Alig várom,hogy X1en is legyen full release...
Talán nem tudunk majd wingelni,de legalább az SSL törekvéseit tudom majd valamennyire támogatni. Remélem a cross-platform fog ennyire műkodni:|

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#14143) Sylc válasza RichieTri (#14142) üzenetére


Sylc
senior tag

Szerintem a cross platform az Mac - PC only, nem hinnem, hogy az xbone felfedezesek megjelennenek nalunk es forditva.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14144) Diopapa válasza Sylc (#14143) üzenetére


Diopapa
addikt

Szerintem meg tuti nem lesz új galaxy szerver az xboxosoknak, hanem a "nagy" világot fogják ők is látni.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#14145) rexsimus válasza Sylc (#14141) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Remek! Akkor irány PVP-zni :D

Van valami spéci ismertetőjelük, vagy honnan tudom beazonosítani, hogy valaki SSL-es, anélkül, hogy megkérdezném /időkiesés, ami alatt le is lécelhet az ellenfél/

[ Szerkesztve ]

(#14146) Urby66 válasza Necc (#14137) üzenetére


Urby66
aktív tag

Nekem ez már kezdettől fogva nem tetszett a játékban: aki solo-ban játszik ugyanolyan hatással bir az univerzumra mint aki online, csak ő rizikó nélkül csinálhat bármit. Pl. blokád alatt van egy állomás, nem gond, mert soloban szépen besurranok, és ugyanazt a hatást érem el, mintha áttörnék az őrző hajókon...

[ Szerkesztve ]

(#14147) Sylc válasza rexsimus (#14145) üzenetére


Sylc
senior tag

ED.HU TS-en vagy egy szoba, a barati Cmdr.-ek listajarol.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14148) Sylc válasza Urby66 (#14146) üzenetére


Sylc
senior tag

elvileg az open +15% infliuence bonuszt kap a solohoz kepest, szerintem is keves.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14149) baphomet válasza Diopapa (#14144) üzenetére


baphomet
senior tag

Nem lesz. Mindig is azt mondták, hogy a galaxis közös lesz. Most legutóbb éppen a játékos frakciókkal kapcsolatban írták a minap, hogy:
"Q: Due to the nature of the galaxy will the new minor factions be seen on both Xbox and PC/mac. The EDC has a very diverse group of members on different platforms who want to work together.

A: The minor factions are the same for all platforms."

Plusz, amilyen sóher bagázs a Frontier, miért csinálnának két galaxy server-t, ha egy is elég? :)

[ Szerkesztve ]

(#14150) rexsimus válasza Sylc (#14147) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Az is idő, mire kikeresem. Jó lenne egy jelszóféle, mint amit a 2. vh-ban használtak a katonák.
Én a célpont pilótának: Villám

1 eset:
Pilóta: Mennydörgés.
Én. Üdv SSL tag.

2. eset:
Pilóta: omlett döfromázs
Én: FIRE!!!

3. eset:
Pilóta:....
Én.: Villám
Pilóta...
Én: Fire ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.