Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) baphomet válasza Htibimor (#11999) üzenetére


baphomet
senior tag

Valamelyik HIP rendszer a sokezerből, csak este tudom megnézni sajna.

(#12002) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Kicsit játszottam a konfigurátorral melóban. Adder.

Az mennyire gáz, ha a "gyárinál" egyel kisebb pajzsot teszek rá? Így befér egyel kisebb belső helyre és marad benne 16t hely, úgy, hogy van benne 2D refinery és alap discovery scanner. Fegyverből csak alap, annyi, hogy Gimball, mert béna vagyok dogfightban, így legalább valami esélyem legyen. Tettem a csomagba egyel nagyobb FSD-t, ami még megfizethető és egy Heat Sink Launchert is, ha esetleg csempészni kéne, így kis mindenes lett belőle.

Illetve egy kérdés: SC-ben ahhoz, hogy valamit távolabbról tudjak targetelni nagyobb Sensor kell? Az ilyen keresgélős questeknél kicsit vaknak érzem magam, hogy fel alá forgok, amíg egyszer csak találok valamit.

#11993: köszi az infót, akkor nem kell félni tőle, hogy átdob Openbe.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12003) kozi71


kozi71
senior tag

A list of systems with convenient RES locations.

FEDERATION SYSTEMS

Abrocmii - Ham Ring*
Rakapila - Walker Settlement
Carener - Butz port
Ao Shun - Pawelczyk Terminal
L 190-21 - Gurragchaa Orbital
Eta Cephei - Reilly Plant
LHS 317 - Northrop Port
Xihe - Zhen Dock
LTT 5013 - Margulis Station
Kremainn - Wohler Terminal
Zaragas - Jenner Hub

ALLIANCE SYSTEMS

G 122-60 - Watts Enterprise
He Bo - Krylov Ring

EMPIRE SYSTEMS

Gende - Baliunas Hub
Orcus - Tombaugh Station
Dakvar - Port Bueschel
Beta-1 Tucanae - Adams Orbital
Wong Guin - Heiles Terminal
Sui Xianoan - Purbach Vision

INDEPENDENT/ANARCHY SYSTEMS

Arexe - Janes Horizons
Fong W4ng - Schachner Dock (Replace the 4 with an A)
Korubu - Fuca Ring

WARNING: Anarchy systems are currently bugged. System security will occasionally attack you, regardless of whether your target is wanted and fully scanned.

CactuS: Ha harcolni akarsz akkor ne hagyd bent a bányászlézert a legerősebb fegyverednek való helyen.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#12004) CactuS válasza kozi71 (#12003) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem tervezek harcolni, egyelőre maradnék a békés bányászatnál/ kereskedésnél/ csempészetnél. Viszont ha úgy alakul, hogy nincs más megoldás, akkor legalább valami minimális tűzerő legyen, ami el is találja a célt.

Mondjuk lehet a scanner helyére kéne egy 1. osztályú Collector Limpet Ctrl?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12005) kozi71 válasza CactuS (#12004) üzenetére


kozi71
senior tag

Inkább lépj le, jobban jársz. Az nem harcra való masina. Csempészkedj vele.
Cobrával már nyomathatod. Hol tartasz pénzügyileg? Nem jött még össze rá a pénz?
A life support nem árt ha tíz perces legalább, kilővik szélvédőt nem biztos, hogy elvergődsz egy közeli bázisra
öt perc alatt.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#12006) CactuS válasza kozi71 (#12005) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt hiszem lassan megvan olyan 150k körül.

Tegnap próbáltunk cimbivel wingben mókázni, csak nem sikerült egy fejvadászos questet megcsinálnunk, azzal szenvedtünk kb egész este. :B

Ma estére egy új Hotas X configot terveztem, meg, hogy összekaparom a maradék lóvét és megveszem az Adder-t.

Akkor legyen inkább 2 class 1 mining laser az 1 db class 2 helyett? És marad üresen a medium felfüggesztési pont?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12007) RichieTri


RichieTri
senior tag

ha van egy olyan mission, hogy szedjek össze egy "stolen" dobozt, sok pénzért és azt már órák óta nem találom WSS-ben... akkor vszeg egy hajó gyomrában kell lennie? gondolom HA random mindenkit levadászok akkor csak a bounty-m növekszik, viszont ha vennék egy cargo scannert akkor már sokkal precízebb lehetnék :)

még úgy is, hogy kb 6 küldetésből 2 tuti nem jön össze (mert biztos én vagyok a béna) marha jó játék ez :K

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#12008) CactuS válasza kozi71 (#12005) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát ha tudom, hogy van ilyen lehetőség, hogy kilövik a szélvédőt, akkor biztos nagyobbat teszek bele. :DDD

Visszatérve a mining laserre: a wiki annyit ír, hogy a class 2 termal loadja 2 a class 1-é pedig 1. Szóval akkor 2 db class 1 az = 1 db class 2, leszámítva, hogy kicsivel többet fogyaszt, és így marad egy medium spot.

Azt hiszem a - főleg steames - kommentek alapján jelentősen alábecsültem ezt a játékot, hogy mennyire összetett. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12009) baphomet válasza RichieTri (#12007) üzenetére


baphomet
senior tag

Ha az a doboz tényleg doboz -black box-, akkor azt hajó gyomrában nem fogsz találni, csak űrben roncsok között lebegni.
Más cargo lehet hajóban is, és igen abban az esetben jól jöhet egy cargo scanner.

(#12010) kozi71 válasza CactuS (#12008) üzenetére


kozi71
senior tag

Sajna bányászathoz nem tudok reagálni. Még sosem müveltem.

Stolen dolgokhoz érdemes, ki be lépkedni.Illetve azokat ellenőrizni amiket kékkel jelől.

high tech, low life

(#12011) RichieTri válasza baphomet (#12009) üzenetére


RichieTri
senior tag

nem black box. hanem le kellett volna szállítanom egy imperial slaves -stolen- cuccot, de órákban mérhető SC-s repkedés után és vagy 3 tucat WSS átfésülése után nem találtam. szerencsére még van vagy 10 óra a küldi lejártáig. akkor majd este veszek egy c.-scanert. mert már pár szállítóhajót is kibeleztem hátha :)

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#12012) rexsimus válasza RichieTri (#12011) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Stolen imperial slaves küldit még soha nem vállaltam el, pont azért mert még soha nem is láttam csak úgy lebegni a SS-ban.
Mi volt a küldetés ikonja?

[ Szerkesztve ]

(#12013) duvi válasza CactuS (#12008) üzenetére


duvi
nagyúr

- ITT egy bányászós/szállítós vegyesconfig. Jó lenne a bányászathoz egy Collector Limpet, de az Adder internal kapacitása elég szűkös. CL esetében buknál a cargoból is, mivel ott tároljuk a limpeteket. Ezért inkább a hagyományos módon (cargo scoop) szedd össze a rögöket. Ez úgyis csak átmeneti állapot, amíg anyagilag megerősödsz.
- A 2db small lézerrel úgyse nagyon tudnád megvédeni magad (harci jártasság nélkül pláne), ezért lecseréltem 2 small mining lézerre, mivel olcsóbbak, mint 1db medium. Ezáltal a biztosításod is csökken.
- Az összes modulból D-s verziót pakoltam fel, mivel ez a legkönnyebb modulosztály. Ezáltal megnőtt az ugrótávolságod, ami nagyon jól jön kereskedéskor, csempészéskor. A Life Supportod 7,5 perc lett, ami lakott területeken már elegendő, hogy elérjél egy állomásra, ha kilőnék a szélvédődet.
- Shield Cell Bank helyére Shield Generátort tettem, mivel a SCB csak a generátor mellett használható. Önmagában nem.
-Végeredményben olcsóbban jössz ki ezzel a configgal és nagyobb lesz a hatótávod is.

[ Szerkesztve ]

(#12014) CactuS válasza duvi (#12013) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

:R Köszönöm szépen.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12015) RichieTri válasza rexsimus (#12012) üzenetére


RichieTri
senior tag

koponyás

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#12016) rexsimus válasza RichieTri (#12015) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Akkor itt a baj.
Azoknak nem SS-ekben kell keresni a cuccokat, mivel nem ad azért be neked SS-t, hanem csak vigyél lopott holmit neki.
Ha nyíllal lett volna jelölve, akkor találtál volna SS-ben űrben lebegő ládát.

[ Szerkesztve ]

(#12017) mettek


mettek
addikt

másoknak nem crashel? engem ma másodszor dobot ki a játék... :(

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#12018) Urby66 válasza RichieTri (#12015) üzenetére


Urby66
aktív tag

A stolen cuccokat mindenképp hajók rakteréből kell kibányászni. Nagyobb összegnél ezek mindig wing-ben járnak, és ha sokat időzöl még a helyi rendfentartás is érdeklődni kezd, hogy mit is csinálsz tulajdonképpen.

[ Szerkesztve ]

(#12019) warcat válasza mettek (#12017) üzenetére


warcat
veterán

Nem raktál fel véletlen legújabb nvidia drivert(már ha az van) nekem is ezt csinálta visszaraktam a májusit és megszűnt.

EA: It's in the crate!

(#12020) CactuS válasza duvi (#12013) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm szépen. Ilyen lesz. :)

Kérdés T. Hotas X.-esekhez. a Yaw (Joy oldalra tekerésének) holtjátékát lehet valahol játékban állítani? Letöltöttem egy configot, ami nagyon tetszik, de mintha nagyobbra lenne állítva a deadzone (vagy lehet előtte is ilyen volt, viszont bőven van benne pár fok, amit már érzékelhetne).

Illetve rendetlenkedik valakinek a Privat group? Beléptünk ketten, de csak a cancel villog.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12021) orientcx válasza baphomet (#11997) üzenetére


orientcx
őstag

" Arissa rendszereiben bárki 20% felárat kap"
-
Ez aljas birodalmi trükk volt! Ide csábítod a szegény ostoba, kapzsi, mohó pilótákat(amilyen én is vagyok) azzal az álhírrel, hogy itt 20% felár van a combat bondon. Átfúrom magam az univerzumon, begyűjtök egy-két CZ-s Creditet, és a pénztárnál meg mindenki rajtam röhög, hogy itt van még egy idióta Fed bugris, aki felült ennek a marhaságnak :U
brühühű

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12022) baphomet válasza orientcx (#12021) üzenetére


baphomet
senior tag

Ezer bocs. :U Én tegnap előtt az 50%-ot megkaptam. Meglehet, akkor csak a követők bónusz %-ánál működik. Nem próbáltad, hogy bounty-n volt-e? Annál viszont tényleg mennie kéne a bónusznak a kiírás szerint.
Ha már úgy is arra jársz, látogass el az e00dgy (CMDR DUÍ) kollégáról elnevezett rendszerbe, aki bár Fednek vallja magát, mégis egy birodalmi rendszeren virít a neve. Hacsak nem valamelyik hercegnő adományozta neki, mert szép nagy a khmm.. anakondája. :B

[ Szerkesztve ]

(#12023) zolee0307


zolee0307
őstag

Helló! Hol tudok olcsón venni pythont? Gondolkozok, hogy lecseréljem az asp-t, mert néha már kevésnek érzem harcban.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12024) Htibimor


Htibimor
senior tag

A csapatban olyan akinek van tapasztalata 34"-os monitorral kapcsolatban? Én most erre váltanék a 27"-helyett.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#12025) VitoSagi válasza zolee0307 (#12023) üzenetére


VitoSagi
tag

Nagyon sok pénzed lehet ha harci Pythont szeretnél. :D Fusang talán még akciós, nem tudom, nem jártam ott mostanság, de azt mondják kollégák van valami kiárusítás.

Vulture az ASP helyett? Harcolni egy kiváló hajó, olcsó(bba)n. :K

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#12026) Htibimor válasza Htibimor (#12024) üzenetére


Htibimor
senior tag

Kicsit zavaros, de talán érthető. :B

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#12027) baphomet válasza zolee0307 (#12023) üzenetére


baphomet
senior tag

Fusang pár órája még akciós volt. Volt Python is.

(#12028) zolee0307 válasza VitoSagi (#12025) üzenetére


zolee0307
őstag

Sok pénzem nincsen, csak már jó lenne egy nagyobb hajó, talán ezzel a playerek ellen, meg cz-ben, res-ben jobban tudnék boldogulni. A vulture azért nem, mert szoktam kereskedni, felfedezni is és raktérben meg ugrótávban jobb azért asp.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12029) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Baszki, az Adder-t az angolok gyártották? Azt senki nem mondta, hogy jobbkormányos. :DDD

Amúgy itt a drágaság, még friss, nem szálltam fel vele.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12030) CactuS válasza CactuS (#12029) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Life supportból nem találtam 1D-t, így az lemaradt, de a többi cucc már megvan: [link]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12031) duvi válasza CactuS (#12029) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az első hajóvásárlásodhoz! :)

(#12030) CactuS
Keress Hi Tech rendszereket és ott hamar kapsz D-s Life Supportot. Ha lesz pénz, akkor cseréld le a PP-t is D-re. Ezekkel még jobban megnő az ugrótávod.

[ Szerkesztve ]

(#12032) Urby66 válasza zolee0307 (#12028) üzenetére


Urby66
aktív tag

Szerintem nem lehet olyan hajót építeni ami minenre jó, mert az igazán semmire sem lesz használható. Egy ideig én is ASP-vel próbáltam harcolni mert tetszett a 6 multicannon tűzereje és a hangja. :-)
Amióta Vulture-re váltottam nem vágyom vissza az ASP-be ha harcról van szó. Sokkal mozgékonyabb hajó, és hiába csak két HP van mégis elég erős. A mozgékonyság miatt csempészni is ideális. Már rég beboostoltam az állomásra mielőtt elindulna a scan. Egyedül a 6 meggymagköpő hangja hiányzik kicsit....

[ Szerkesztve ]

(#12033) zolee0307 válasza Urby66 (#12032) üzenetére


zolee0307
őstag

Értem. Harcban a vulture azért nem könnyű ellenfél, ezt már tapasztaltam, csak a python már birizgálja a fantáziámat :D . Nem vagyok az a nagy harcolós, ezért gondolkodok inkább a pythonban.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12034) warcat válasza zolee0307 (#12023) üzenetére


warcat
veterán

LHS 3447 ->Dalton Orbital, Anlave -> Hogg City ,Bhritzameno

EA: It's in the crate!

(#12035) zolee0307 válasza warcat (#12034) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi!

Egyébként kb. mennyibe kerül egy python felszerelése, hogy azért már használható legyen?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12036) rtitusz válasza Htibimor (#12024) üzenetére


rtitusz
őstag

Az irodába most került 2 db. Samsung U32D970Q monitor, 32"-os, nagyon jó képe van. Mondjuk grafikus munkára kiváló, de játékhoz borsos az ára.

(#12037) rtitusz válasza zolee0307 (#12033) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha van 100 milliód, akkor gondolkozz harci Pythonban, mert annál kevesbből felesleges próbálkozni, csak szenvedni fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#12038) zolee0307 válasza rtitusz (#12037) üzenetére


zolee0307
őstag

Ok köszi! Akkor még gyüjtök.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12039) warcat válasza zolee0307 (#12035) üzenetére


warcat
veterán

Válaszoltak előttem stimmel a kb 100-110 millió és az még az alja, 200 -ba fáj a fullos(most kedvezményekkel nem tudom a pontos összeget, én bányász/csempész hajót raktam össze most az olcsóbb :)

Outfit közben vigyázzatok,ha olyan üzenetet kaptok,hogy cannot connect server,a modulok árai visszaugranak teljesre! Bhritzamenonál 2x is belefutottam ebbe.
Ha pedig saját modult cserélne valaki ugyanolyanra csak kedvezményes árúra,kb 6 percre ki kell logolni és eltűnik a buyback opció és megjelenik az kedvezményes,ha van belőle raktáron.

EA: It's in the crate!

(#12040) gigafun válasza warcat (#12039) üzenetére


gigafun
senior tag

8A PP-t, 7A thrustert és 7A pajzsot tud valaki 10%-nál nagyobb kedvezménnyel?
Fusangban csak 10% van és nincs pajzs.

(#12041) rtitusz


rtitusz
őstag

(#12042) orientcx válasza gigafun (#12040) üzenetére


orientcx
őstag

itt nézzetek körül akció ügyekben

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12043) orientcx válasza rtitusz (#12041) üzenetére


orientcx
őstag

A Clippert itt is rózsaszínnel jelölik, ez már nem lehet véletlen. Ha valaki a feláras üléshuzatot választja hozzá, akkor kap mellé egy retikült is :D :D :D :DD :D :D :D
-
baphomet - Már megbékéltem, végül is mit is várhat az ember egy ármánykodó Duval vazallustól, vagy ahogy a szakirodalom említi, Duvalzallustól. :)
De ez a birodalmi CZ legalább sokkal könnyebb(ahol eddig voltam, ott majdnem mindig egész falkák szakadtak rám, itt ritkábban), ráadásul tele van bontásra váró Clipperekkel. :K
Mellesleg érdekes, hogy a legtöbb hajó 1.3 óta sokkal komolyabb ellenfél lett, de a Clipper nem(meg a konda sem). Pont olyan bután nyújtogatja azt a hosszú nyakát, mint eddig(ha ügyesen, oldalról cserkészi be az ember, akkor az Asp, és a Clipper vissza sem tud lőni). Egyszer elszúrtam a megközelítését(egyszer? sokszor, és sok mindent) és pont a csövei elé pottyantam, de olyan távol vannak a HP-i, hogy simán ellövöldözött kétoldalt mellettem.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12044) gigafun válasza orientcx (#12042) üzenetére


gigafun
senior tag

Köszi, végig rágom.
Tegnap este nézte valaki Bhritzamenon, és nem volt akciós, pedig elvileg 20%-nak kéne lenni a modulokon. Állítólag bugos a dolog. Ma megnézem én is.

(#12045) kozi71 válasza zolee0307 (#12035) üzenetére


kozi71
senior tag

Én is beáldoztam egy Clippert-t, meg egy Vulture-t, mindkettő volt húzva rendesen, egy python-ért.
Ahogy mondják, 100 alatt nem igazán éri meg, ha harcolni szeretnél.Nekem így beszámítva volt 70-75 körül a pénz ami benne van. Előtte leszereltem mindkét masinát.
20%-al olcsóbban vettem.
Ha nem harcra használod akkor megéri, kicsivel nagyobb raktér. Le lehet szállni vele outpostokon is.
Ami így még nem igazán jó az a thruster, illetve a power plan. Az utóbbi piszok drága, még akkor is ha jó bele a A6 féle is (16 milkó). Fegyvert ugyan tudtam bele venni, de mivel kevés volt hozzá az energia le kellett szerelnem valami baráti árasabb pulse félére, a beam helyett. Csempészetre és , kereskedésre jól működik.
Viszont ha valaki mögéd kerül , és még van két társa is akkor lécelni kell, mert nagyon lomhán fordul még assist off-nál is.Szóval most gyűjtök A6-ra és utána már kicsit könnyebb lesz tuningolni.
Ettől függettlenül csak ajánlani tudom, nagyon bejövős masina. Remélem sikerül hamar combosítanom.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#12046) warcat válasza gigafun (#12044) üzenetére


warcat
veterán

Nem folyamatosan bugos,csak oda kell figyelni,ahogy írtam ha felszerelés közben kiírja,hogy nem tudott csatlakozni a szerverhez,akkor visszaugrik a modulok ára.Ilyenkor a relog sem segít,el kell hagyni a rendszert (vagy legalábbis az állomást,ami ugyanaz) és visszamenni.

Szerk.: önvédelemre pythonra rakjatok 3x turreted burst lasert,nagyon vicces :D Csak ne felejtsd el meghúzni egyszer a ravaszt ha már kijelölted a célpontot,onnantól kezdve csak nagyjából kell az ellen után fordulni(kb ne legyél háttal) és a fegyverek folyamatosan követik és lövik! Fordulgathat ahogy csak akar.
Bosik István kalóz npc tegnap a maga kárán tanulta,oszladozó ionfelhő lett miután nem bírt magával a platinum-osmium-painite rakomány láttán ;]

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#12047) zolee0307 válasza kozi71 (#12045) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, még egyenlőre gyűjtök, még kicsit feljebb húztam az asp-t, így elvagyok. Ha nagyon gáz van, akkor legalább addig bírja a hajó, míg elhúzok. Resben, czben is tudok azért aratni.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12048) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Bányászattal kapcsolatban lenne kérdésem. Tegnap ugye meglett a Hauler, el is mentem egy pár ugrásra lévő aszteroida mezőbe. Sok időm nem volt és talán nem is akkor a siker (mondjuk este 11 környékén már inkább fociztam a rögökkel, mintsem begyűjtöttem őket a fáradság miatt), mivel még 1t silver se jött ki, meg pár ismeretlen anyag.

A kérdésem az lenne, hogy ha ma beloggolok, akkor újra lehet az aszteroidákat bányászni? Vagy ezek nem állandó spotot? Ha igen, akkor mennyi a "respawn" ideje?

Ha kevesebb mint 1t van egy ércből, akkor gondolom az addig a finomítóban marad, mert eladni csak egész tonnánként lehet, ugye?

Létezik bányász térkép vagy lehet valahogy szűrni a csillagtérképen? Redditen találtam egy-két kósza képet, de semmi összefüggőt. Vagy az aszteroida övek állandóan változnak a játékban és ezért nincsen?

Eravate ("kezdő" terület) környékén elképzelhető, hogy találok Metallic Ring-et vagy Metal Belt-et, ahol lehet bányászni a drágább érceket?

Illetve Duvi beszélt róla, hogy a lakott területek peremén érdemes nézelődni. Akkor meg is néztem, hogy milyen rendszerekre gondol, de tegnap nem sikerült reprodukálni, hogy hogyan találom meg a lakott rendszerek szélét. Mire is kell szűrni a csillagtérképen? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12049) e00dgy válasza baphomet (#12022) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Ejj... :B Lebuktam... :)

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#12050) duvi válasza CactuS (#12048) üzenetére


duvi
nagyúr

"A kérdésem az lenne, hogy ha ma beloggolok, akkor újra lehet az aszteroidákat bányászni?" - Igen

"Ha kevesebb mint 1t van egy ércből, akkor gondolom az addig a finomítóban marad, mert eladni csak egész tonnánként lehet, ugye?" - Így van.

"Létezik bányász térkép vagy lehet valahogy szűrni a csillagtérképen?" - Sajnos nem létezik bányász térkép a játékban. Ezért is gyűjtik a játékosok manuálisan a lelőhelyeket, mint az általad is linkelt reddit kollekció. Amikről biztosan tudom, hogy pristine metallic ring-ek találhatóak:
HR 4720
HR 4749
PAESIA
NJIKAN
LALANDE 34968

"Eravate ("kezdő" terület) környékén elképzelhető, hogy találok Metallic Ring-et vagy Metal Belt-et, ahol lehet bányászni a drágább érceket?" - Erre nem tudok pontosan válaszolni, de szerintem valóban jövedelmező rendszereket (Major Reserves vagy Pristine Reserves) nem fog találni a kezdőterületek környékén.

- Lakott rendszerek mutatásához, Galaxy mapon kapcsold be a frakció szűrést az összes frakció mutatásával (piros, kék, zöld, sárga színkódok). Ennek hatására, ha kellőképpen eltávolodsz, látni fogod a színes terület határát, ami a lakott rendszerek peremvidékét jelenti.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.