Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) raymi16


raymi16
tag

Megjött az Anaconda festés is, bár szerintem már mindenki látta! :DD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#29002) Micsurin válasza rtitusz (#29000) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azért a 24.ei nyugodtan lehetett volna ingyen. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#29003) Cooper911 válasza orientcx (#28995) üzenetére


Cooper911
senior tag

Zseniáis! Csak azt nem értem miért nem a Clipper van a fa csúcsán :)
Duvi képe is nagyon hagulatos.

Boldog karácsonyt mindenkinek!

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#29004) nubreed


nubreed
veterán

Boldog Karácsonyt Parancsnokok! :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29005) Rick3D


Rick3D
senior tag

Boldog karácsonyt kívánok minden parancsnoknak ! :)

(#29006) orientcx válasza Cooper911 (#29003) üzenetére


orientcx
őstag


-
-
rtitusz - A finálénak nem is lehetett más főszereplője, mint a Corvette. :K
A birodalmi Cuttereseket meg csak masszírozza a sárga irigység(na jó, csak amolyan kíméletes, karácsonyi visszafogottsággal) ;)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#29007) orientcx


orientcx
őstag

Amúgy ti is két külön e-mail kupont kaptatok két külön kupon kóddal?

We’ve sent you this transmission because you told us today was important to you.

Whatever makes this day special, we hope the little treat in this email makes it even better.

See below for more details on your special day prize, including how to claim it.

20% Off Any Digital Product (Expires 31st December 2016)

Coupon Code: XXXXX-ABCUG-BIROD-ALOMX-XXXXX(kéne, mi???) ;)

- Rewards for Special days will vary at Frontier’s sole discretion

- Special day rewards are a discretionary incentive/offer and may stopped without prior notice

- Rewards cannot be exchanged and have no monetary value

- Rewards are for the registered account only and cannot be traded between accounts or gifted

- For any questions contact http://support.frontier.co.uk

- You will be notified via the email address you registered with about your special day, only on the day you have chosen. Frontier cannot be responsible for missed or unread emails, and any technical issues that may occur

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#29008) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Összeraktam az új gépemet, és csak ablakos módban fut a játék, ha full screen-re teszem, azonnal fekete képernyő, és fagyás. Valaki találkozott már ilyen problémával?

(#29009) Íjász001


Íjász001
tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!!!!!!!

Íjász

(#29010) sensor060 válasza Hauptmann (#29008) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia!

Új gép, új rendszer ? Vagy az maradt a régi ? Esetleg klónozott ? Tapasztaltam már olyat, hogy videókártya csere után fura anomáliák jöttek elő, és minden esetben az hozott megoldást hogy vagy Clean Install (by nVidia), de a legjobb, legtutibb a DDU (Display Driver Uninstaller) program használata, mert tényleg kiszed mindent.
De ez csak akkor, ha nem szűz a rendszer.

(#29011) Hauptmann válasza sensor060 (#29010) üzenetére


Hauptmann
addikt

De, teljesen szűz a rendszer, új Windows. A Windowed, meg a Borderless működik, a Fullscreen nem. nVidia driver újratelepítés is megvolt. Mindegy, elvagyok én Borderless-ben is, csak picit idegesítő.

(#29012) sensor060 válasza Hauptmann (#29011) üzenetére


sensor060
aktív tag

Akkor ez nem nyert....valószínűleg nem nV hiba.
De van még ötletem:
- lehet még problémás a windoz auto scaling rendszere is (bocs, nem tudom a magyar win-ben pontosan hogyn írják). Ezt egyrészt ki kell kapcsolni, sokszor már ez is elég, de
- a méretezést be kell állítani kézzel 100%-ra (néha meg ez a probléma, hogy ez nem 100%).

Jut eszembe: az nvidia control panelben is meg kellene nézni hogy a display-en belüli méret és pozíció rendben van-e.

(#29013) anatron válasza orientcx (#29007) üzenetére


anatron
aktív tag

Jaja én is kaptam nekem egy ilyen jött:

YYYYY-FERDE-RÁCIÓ-NANEMÁ-ZZZZZ :)

(#29014) to.ca


to.ca
tag

Tud esetleg valaki egy működő 1k route planner tool-t ajánlani? Amit eddig használtam (http://gerdofal.net/ed/1krouting.php) napok óta nem elérhetetlen.

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#29015) rtitusz válasza orientcx (#29007) üzenetére


rtitusz
őstag

Én a mai napig nem kaptam semmit, pedig szeptemberben volt a speckó napom...

(#29016) Cooper911 válasza to.ca (#29014) üzenetére


Cooper911
senior tag

Esetleg ez? http://www.miggy.org/games/elite-dangerous/routes/

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#29017) undercover


undercover
senior tag

Új season pass mikorra várható? Vagy még mindig a Horizon-t érdemes megvenni?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#29018) rtitusz válasza undercover (#29017) üzenetére


rtitusz
őstag

2017 közepére.

(#29019) to.ca válasza Cooper911 (#29016) üzenetére


to.ca
tag

Kösz, ez megvolt, de nem nagyon segít a járatlan területeken, pedig igazából ott lenne rá szükség. A bubi környékén mindenki elboldogul.
Colonia előtt az utolsó POI a Dragonfly Nebula az Eoch Flyuae UU-O e6-2971 rendszerben, és nem ismeri. Az EDSM adatbázisából dolgozik, és nincs meg benne ez a rendszer, amit azért nem értek, mert nyilván sokan jártak arra. Azért POI, gondolom.
Na mindegy, most majd megnézem, és meglesz nekik, mert oda szinkronizálom a flightlogokat.

load"elite",8,1

(#29020) pcnet


pcnet
addikt

Végül megvettem a Horizonst. Lehet, hogy "placebo", de alap játékkal halomra henteltem az ellent Vulture-el, Horizonsban nem elég, hogy 37%ra lőtt egy ASP, kilőtt szélvédővel battyogtam a közeli állomásra, ami persze nem jelent meg Contacts fülön, így nem tudtam dokkolási engedélyt kérni. :( Biztosítónál végződött a kaland.

ASP lehámozta a shildemet, persze neki örök élete és shildje van.

Videó a bugról balesetről.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#29021) orientcx válasza pcnet (#29020) üzenetére


orientcx
őstag

Lehet hogy tévedek, de sztem az történt, hogy hülyére lőtték a szenzorod, vagy valamiért le volt kapcsolva(a radarod is tök üres). Mindenesetre máskor ha valami bug gyanús akadályba ütközöl, akkor érdemes egy ki-be log-ot megpróbálni.
-
-
rtitusz - "Én a mai napig nem kaptam semmit, pedig szeptemberben volt a speckó napom..."
-
Akkor a tiédet is nekem küldték, azért kaptam kettőt. Igaz ugyan, hogy nem tervezek velük semmit, de legalább nem foglalnak helyet. :)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#29022) pcnet válasza orientcx (#29021) üzenetére


pcnet
addikt

Hm, lehet a szenzor volt a ludas. Open/Solo váltás volt 2x, és volt egy ED-vel belépés is. ED-n robbantam fel. Lehet érdemes lett volna nyomni egy reboot/repair-t. Na, majd legközelebb. (Remélem nem) Biztosan a mérnökök keze volt a dologban, mert pont FSD és Thrusters tuninghoz lomiztam volna a hozzávalókat. Mondtam én, hogy fura népség. A haraguk/átkuk bárhol utolér. És ma Felicity valamit bütykölt a hajón. Biztosan ő hackelte meg a szenzort is. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#29023) kiskuplung válasza pcnet (#29020) üzenetére


kiskuplung
őstag

Gratula a vételhez, szerintem nem fogod megbánni :) Nekem fél évvel tolta ki a játék szavatosságát, hogy végre nem halomra gyilkolom az Elite Anacondákat, hanem már a Master/Dangerous ASP-ek megizzasztanak.

Ha ilyen szintű FAS-t látok, már bele se megyek a harcba, mert egy végtelen ciklusba torkollik: hol az én pajzsom tölt vissza, hol az övé, és csak keringünk egymás körül. Béna vagyok, na :D

(#29024) Cooper911 válasza Hauptmann (#29008) üzenetére


Cooper911
senior tag

Eszembe jutott, hogy a grafikánál van kétfajta Hz beállitás, talán 50 és 59. Próbáld azt átállitani.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#29025) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Újratelepítettem a játékot, meg a videokártya driver-t is, a fullscreen-es fagyás nem oldódott meg. A borderless mégsem olyan jó, néha baromi nagy fps drop jelentkezik. Úgyhogy most szívás van, megoldást egyelőre nem tudok.

Lap és processzorcsere történt. Valaki esetleg nyomja Asus P8Z77-V Deluxe lappal?

[ Szerkesztve ]

(#29026) rtitusz válasza Hauptmann (#29025) üzenetére


rtitusz
őstag

Írj a Frontier Supportnak, hátha van tippjük.

(#29027) raymi16 válasza undercover (#29017) üzenetére


raymi16
tag

Engem az érdekelne, hogy van-e már valamiféle információ töredék vagy csak egy elkóborolt véletlenül kiejtett szó/mondat hogy mire is lehet számítani az új Season pass-ban, vagy ugyanolyan szíkret a tartalomról van szó mint a 2.4 esetében? ;]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#29028) duvi válasza Hauptmann (#29025) üzenetére


duvi
nagyúr

Milyen Windowsod van? Ha Win 10, akkor lehet, hogy nem a hardvercsere a hunyó, hanem egy rendszerfrissítés :F

(#29029) Hauptmann válasza duvi (#29028) üzenetére


Hauptmann
addikt

Windows 7. Kipróbáltam, a Sima Dangerous is ugyanezt csinálja, nemcsak a Horizons. GTA V. CSGO tökéletesen fut, A Windows is simán feltelepült, magával a hardverrel nem hinném, hogy baj lenne.

Írtam egy ticket-et, remélem, nem valami sablonválasz jön rá.

[ Szerkesztve ]

(#29030) duvi válasza Hauptmann (#29029) üzenetére


duvi
nagyúr

Régebbi (3+ Hónapos) NV driverrel is próbáltad? Én is Win 7-et használok, főleg a játékok kompatibilitása miatt és soha nem volt problémám az ED-vel.

(#29031) Hauptmann válasza duvi (#29030) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem, a legutolsó 376.48 van fent. Te melyiket használod? Teszek vele egy próbát, soha nem lehet tudni. Bár a régi gépemen meg a 376.33-al nem volt gond.

(#29032) duvi válasza Hauptmann (#29031) üzenetére


duvi
nagyúr

Amíg stabilan futnak a játékok/programok, addig több hónapos késéssel követem a drivereket. Több alkalommal is jól jött már ez a taktika. Jelenleg a 372.70 driver van fent, ami aug. 30-án jött ki :)

(#29033) brd válasza Hauptmann (#29031) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem 376.33 van, azzal eddig nem tapasztaltam problémát.

The only real valuable thing is intuition.

(#29034) duvi


duvi
nagyúr

(#29035) Hauptmann válasza duvi (#29032) üzenetére


Hauptmann
addikt

Írt is a support, jó gyorsan. De sajnos nem jött be a tippük. Azt mondták egyébként, hogy a gpuworktable.xml-t töröljem, meg a C++ kiegészítést telepítsem újra.

(#29036) Cooper911 válasza duvi (#29034) üzenetére


Cooper911
senior tag

Na meghallották, hogy hiányolom az utasszállitó repcsikre hajazó festéseket? :D

Hauptmann próbáltad a képfrissitést állitani?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#29037) anatron válasza Cooper911 (#29036) üzenetére


anatron
aktív tag

Te figyu hangoztasd már egy kicsit,hogy ezt a xar peer to peert is dobják már ki az ablakon és csináljanak rendes szervereket.

(#29038) Hauptmann válasza Cooper911 (#29036) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem, 60 Hz-en van, a monitor 60 Hz-es.

(#29039) Cooper911 válasza anatron (#29037) üzenetére


Cooper911
senior tag

... és jólenne ha ezt a peer to peert elfelejtenék és lennének normális szerverek. Valamint a számlaszámomra utalnák a bevétel egy százalékat.

Na ezt is elintéztem. :) Amúgy kiváncsi lennék ha mindenki egy szerveren lenne akkor pl egy CG-n mennyi idő lenne amig bejutnék a corilosira :D

Hauptmann akkor passz. Közben megéztem az 50Hz volt problémás nálam. Akkor nem tudom mitől lehet ez a full screen probléma ha más játékoknál meg nincs.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#29040) to.ca


to.ca
tag

Meglátszik az a 22000 fényév :D
Asszem, újrafényeztetem, mielőtt megeszi a rozsda. Addig is iszom egy Lavian Brandyt a Jaques' Bar-ban.
Python @ Colonia / Jaques Station

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#29041) kiskuplung válasza to.ca (#29040) üzenetére


kiskuplung
őstag

Pont ma akartam kérdezni, hogy mi újság.
És amúgy mi újság? :) Hogy van az idegrendszered? Visszatérsz még a bubiba?

(#29042) to.ca válasza kiskuplung (#29041) üzenetére


to.ca
tag

Jan. 2-ig mindenképp maradok, akkor zárul az expedíció. Addig körbejárom a környékbeli állomásokat, felmérem a lehetőségeket. De utána azt hiszem, visszamegyek.
Balga módon reménykedtem, hogy lehet kapni a shipyardban Asp-t, de nem, sőt a Pythonhoz sincs egy számmal kisebb PP, SG, meg egyebek, úgyhogy a tömegcsökkentés nemigen játszik, így meg a fantasztikus 16,2 fényéves ugrótávval elég macerás lesz hazáig. Pláne úgy, hogy előbb még a Sag. A*-hoz mennék, mert az már csak :W 11367,2 fényév innen. Aztán haza. Nem tudom, mennyire vannak a hazaúton neutron csillagok az FSD túltöltéshez (úgy már kemény 62 fényévet tudok ugrani). Problémás lehet a hajó sérülése útközben, mert a hull-t nem javítja az AFMU (meg saját magát sem), és nincsenek állomások a bubiig. Márpedig a hajó sérül, mert az ember néha elbambul/tévézik/internetezik útközben. Az utolsó 5 fényév távon 20%-ot bontottam a hajón + berepesztettem a szélvédőt is egy fekete lyuknál - igaz, lázasan nyomtam végig.
Szóval, még meggondolom.
Egy ilyen pálinkafőzőt mindenesetre viszek magammal az útra: :))

load"elite",8,1

(#29043) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Én is megérkeztem a Coloniába.
Megyek a bárba, ott találkozunk... :))

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#29044) to.ca válasza ÁDI (#29043) üzenetére


to.ca
tag

Gratulálok!
Mik a további terveid?

load"elite",8,1

(#29045) ÁDI válasza to.ca (#29044) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Gratulálok neked én is! :C
Maradok, ahogy te, január elejéig. Körbejárok majd, esetleg felfedezgetek.
Leadom a felfedezéseket, tuti, ami biztos alapon, nehogy elszálljanak hazafelé, egy balesetben. Aztán úgy hátha felmegy a reputációm és ad valami normális küldetést pl. személyszállításra...Bár, most felkelés (?) van és nincs is elérhető küldi (0/0).
Hová akarsz hazafelé még bemenni? :U

A mostani CG mit jelent? Ami ide szól, a Colonia-ra. :U

[ Szerkesztve ]

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#29046) to.ca válasza ÁDI (#29045) üzenetére


to.ca
tag

Sag.A* kitérőn gondolkodom, és onnan egyenesen haza. Esetleg útba lehetne ejteni valamelyik neutron-pogácsát is, az jelentősen megdobná a bevételt, meg a rangot is.
Bár most éppen Pioneer +20%-on állok, szóval, ha innen egyenesen hazahúzok, talán akkor is összejönne a max. Nem gondoltam volna, hogy explorer-ként lesz meg az első elite rangom.
A CG-ket - talán éthető okból 😎 - nem nézegettem mostanában. Gyanítom, ez a coloniai valami szállítósdi, sztem erről lecsúsztunk, de egyébként sem biztos, hogy hazatérés (és friss alsógatya) után egyből bevágnám magam a csőrös Scaniába, és irány vissza Colonia.

load"elite",8,1

(#29047) Cooper911 válasza to.ca (#29042) üzenetére


Cooper911
senior tag

"Nem tudom, mennyire vannak a hazaúton neutron csillagok"

Itt egy lista a Jacques és a sol közötti neutroncsillagokról illetve egy neutronos útvonaltervező:

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/281825-2-2-Building-the-Neutron-Highway-Grid

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#29048) to.ca válasza Cooper911 (#29047) üzenetére


to.ca
tag

:R Kösz! A Neutron Highway megvan, de a neutronos tervező az királyság. Egy újabb érv, hogy kerüljek.

load"elite",8,1

(#29049) cintula187 válasza ÁDI (#29045) üzenetére


cintula187
addikt

Gratula nektek!

Mennyi felfedező pénzt kapsz?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#29050) sensor060


sensor060
aktív tag

Helló!

Egy ismerősömnek szeretnék segíteni kicsit (wing, etc...) de neki egyenlőre csak a sima ED van meg.

Lesz-e abból valami gondom, ha csak a sima ED-t indítom el (Horizons nélkül)? Gondolom eltűnnek az engineer mod-ok, de ha legközelebb már a Horizons-t indítom akkor meglesz mind?
Próbálta ezt már valaki közületek?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.