Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) laci_8519 válasza duvi (#15250) üzenetére


laci_8519
tag

Van még ott egy StartPreset.start fájl is. Azt nem kell lementeni? Vagy az mi lenne?

(#15252) duvi válasza laci_8519 (#15251) üzenetére


duvi
nagyúr

A StartPreset.start file tartalma mindössze ennyi: "Custom"
Kimásolhatjátok az egész Bindings könyvtárat is, ha tutira akartok menni.

(#15253) laci_8519 válasza duvi (#15252) üzenetére


laci_8519
tag

Rendben, köszi.

(#15254) nubreed válasza Smithy1986 (#15246) üzenetére


nubreed
veterán

Én előszőr sima transport küldiket vittem, aztán rákaptam a csempész küldikre, azok sokkal több pénzt hoznak már az elején. Én a Haulert/Addert kihagytam, egyből egy Cobrát vettem, de természetesen mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik. Visszatérve a csempész küldikre, már kialakult a gyakorlatom, már nem parázok amiatt sem, hogy esetleg szkennelnek a start portok környékén, beállítom magam pozícióba a starport bejáratával szembe, aztán az engine -nek max powert adok és utánégetővel közelítem meg a bejáratot. Ezzel a módszerrel egyszer sem botlottam bele szkennelésbe. A bejárattól nem messze leveszem nullára a sebességet és kiengedem a landig geart és lendületből szállok le a kijelölt dockba. Outpostoknál nem kell ez a nagy elővigyázatosság, elvileg nem szkennelnek, habár ha pont arra jár egy rendfenntartó hajó akkor az attól még szkennelhet de kevés rá nagyon az esély.
Én azt tapasztaltam, ha már friendly vagy allied kapcsolatban vagy egy adott rendszerrel akkor még sokkal jobban fizető csempész küldiket lehet felvenni. Volt olyan amikor egy 5-10 perces laza fuvarra kerestem egy küldiért 230ezer creditet minden további probléma nélkül.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15255) Smithy1986 válasza baphomet (#15249) üzenetére


Smithy1986
tag

És mindegy hova megyek, csak ne a LHS 3447-ben legyek?
Az útmutatót átnézem, köszi!

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15256) Sylc válasza baphomet (#15249) üzenetére


Sylc
senior tag

Ez megkonnyeztem, koszi a megosztast, jol esett :D

Szentimentalis lettem :D :O

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15257) baphomet válasza Smithy1986 (#15255) üzenetére


baphomet
senior tag

Azt csak azért írtam, mert ott az állomások nagyon messze vannak belépési ponttól. Mindegy merre mész, de érdemes olyan helyeken felvenni/leadni a küldetéseket, ahol az állomások legfeljebb párezer Ls-re vannak a központi csillagtól. Ezt a System map-on tudod megnézni.
Persze később mindenképp zarándokolj el az Alpha Centauri - Hutton Orbitalra, hogy megtapasztald mi is a valódi távolság. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15258) feldeci válasza VitoSagi (#15228) üzenetére


feldeci
tag

Én ezen a kifogyhatatlan úton hoztam össze a trade elitet, 3 ugrás:

Zelano, Imp Slavest venni -> CD 37-641 itt eladni, Beryllium-ot visszavinni Zelanoba és ott eladni. Mindkét helyen a legelső station, mindkettő large, kb 70Ls a naptól szóval közel van. 3500 - 3800 / Cr / t az oda-vissza profit, attól függően, hogy éppen mennyit hord az ember. Sehol nem kell csempészni, full legális. Anacondával 600 milliót biztos itt szedtem össze és _nem_ fogyott el, supply / demand high mindkét oldalon még mindig.

Nyilván lehet Wingben, lehet illicit cargoval, lehet zemina torvalozni, etc, ez nem az. Ez egy nyugis, sorozatnézős route ami azért haladós volt. :) Az érdekesség kedvéért megemlítem, hogy az utóbbi pár hétben már csak openben tradeltem. Soha, de soha senki nem kötött belém. Mondjuk lehet ez a Konda miatt (is) volt.. :)

(#15259) baphomet


baphomet
senior tag

(#15260) Htibimor válasza duvi (#15250) üzenetére


Htibimor
senior tag

Köszi! Már eljöttem sajnos otthonról. De gondolom, mielőtt frissítek akkor ráérek lementeni, ugye?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15261) duvi válasza Htibimor (#15260) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. Amíg nem töltöd le az 1.4-et, addig ráérsz menteni :K

(#15262) Sylc válasza duvi (#15250) üzenetére


Sylc
senior tag

felhasználónevetek - angol windows eseten: laughing user?

Nem talalom :D

Mac alatt pedig a ../library/appdata/Frontier Dev/Elite/Options/Bindings mappa (terminal, MC)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15263) rtitusz


rtitusz
őstag

Gondoltam, hogy frissítem a launchert, de csak az aktuális van fent a frontier oldalán. Pedig azt mondták, hogy az újat a szerverleálláskor már lehet is szedni.

(#15264) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Federal assault shipnek nem kevés az a 212 MJ pajzs? :B Mondjuk a Gunship sem sokkal jobb a 285 MJ-os értékkel. Bekerült a coriolis.io-ba. A kisebbik 6/10 a nagyobbik 2/10-es agilityvel.

Assault shiphez a wiki szerint pretty officer kell, az nálam a következő rang a Fedeknél, így az még elérhető közelségben van. Gondolom a Gunship jóval felette lesz.

Patch notes kérdések:

-CQC Added! - Ez ugye a pvp része, ez tiszta.
- Hazardous resource extraction sites added - Ez valami extra jövedelmező Res akar lenni, tele nagy célponttal?
- Compromised nav beacons added - Ha jól gondolom itt is lehet majd kalózokkal bunyózni, akik odacsalnak a beaconhöz.
- Legal salvage missions added - újfajta küldetés?
- Added Outfitting for CQC - Ez valami raktár szerűség, vagy CQCbe nem a pve dolgaidat viszed, hanem a mindenki mindenből választhat?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15265) nubreed válasza rtitusz (#15263) üzenetére


nubreed
veterán

Mi van? Még külön kell vadászni manuálisan egy új launchert? Hát nem frissíte be magát az is ha jön le majd az 1.4 patch a kliensekre?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15266) rtitusz válasza nubreed (#15265) üzenetére


rtitusz
őstag

Steam esetében a Steam elvégez mindent. Ha a frontier oldalán vetted a játékot, és az ő launcherüket használod, akkor az szól a frissítés előtt, hogy van újabb, és megnyitja neked a frontier letöltési oldalát, ahonnan letöltöd a telepítőt és frissíted a meglévőt vele. Én csak gondoltam előremegyek kicsit és idejekorán frissítem a launchert.

(#15267) nubreed válasza CactuS (#15264) üzenetére


nubreed
veterán

Hát őőő
Amennyit én eddig leszűrtem:
A HRES -nek az a lényege, hogy ezekben nem lesz helyi biztonsági erő (vagy másnéven system authority), magyarul nem lesz ott senki aki támogasson, magadra vagy utalva és sokkal nagyobb intenzítású lesz mint az eddigi RES -ek, nem kell éveket várni arra, hogy beugorjanak a kalózok, stb.[link]
Eddig a salvage -olást csak illegálba nyomhattad és az így szerzett cucc mindig illicit cargo volt. Most már lehet legálisan is.
A Compromised Nav beacon is hasonló mint a HRES, nem lesz támogató system authority, csak te és a kalózok meg a wantedok. Nem kell oldalt választani mint a CZ-ben.
Az utsót nem vágom.

(#15266) rtitusz:
Ja akkor jó. :) Nekem steamről van a játék.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15268) baphomet válasza CactuS (#15264) üzenetére


baphomet
senior tag

Egy pretty officer az én hajómra is jöhet bármikor :B, de egy Fed kutya petty officert viszont bottal kergetnék el. (bocs, ezt nem tudtam kihagyni :) )

Az added outfitting for CQC, szerintem a CQC hajóink átszerelhetőségét fedi: minden megszerzett szinttel, újabb és újabb fegyvereket és modulokat oldunk fel, és csata előtt (illetve elhalálozás esetén közben is), szabadon variálhatjuk a hajó setup-ját a már feloldott cuccokból.

Az FAS 212 MJ-ja valóban a leggyengébb a maga kategóriájában, viszont simán feltehető rá Prismatic SG, mert bírja PP-vel, úgy egálban van egy C7-es pajzsú Clipperrel, amiről tapasztalatból tudom, hogy PvE-re simán elég, bár néha szaladni kell, de ez egy FAS-nek nem probléma. A páncélzata viszont elég masszív, és mivel ezután a PP kilövése nem jelent azonnali halált, talán felértékelődik páncél a szerepe. Nem feltétlenül kell azonnal iszkolni, ha lementek a pajzsok.

[ Szerkesztve ]

(#15269) gigafun


gigafun
senior tag

Launcher most frissült.

(#15270) nubreed


nubreed
veterán

Kíváncsi leszek, hogy Cobrával be fog e menni más is egy HRES -be? :) Aki Cobrás, megirhatná a tapasztalatait majd. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15271) CactuS válasza baphomet (#15268) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Most, hogy mondod, jogos, de lehetett volna rosszabb is az elírás. (csak az asszony meg ne tudja, hogy egy pretty officer-re költöm a sok lóvét, ahelyett, hogy petty officer lennék) :D

Azért mentségemre felhoznám, hogy az empire-nél Knight vagyok.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15272) gigafun válasza gigafun (#15269) üzenetére


gigafun
senior tag

Jön le a frissítés!

(#15273) orientcx válasza CactuS (#15271) üzenetére


orientcx
őstag

"Azért mentségemre felhoznám, hogy az empire-nél Knight vagyok."
-
Ez a mentséged??? Ez pont úgy hangzik, mint az, hogy "elloptam az ovisok sütipénzét, de mentségemre szóljon, hogy odaírtam nekik, hogy nincs is Mikulás" :N

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15274) orientcx


orientcx
őstag

Csinál ez valakinek valamit? Velem közli, hogy éppen "preparálja az apgrédet", azt annyi :U
-
Bocsika, már meg is van(úgy látszik, csak panaszkodni kellett - hiába, egy Fed vitéz panaszos zokogása mindenkinek meglágyítja a szívét) :K :K :K
-
Ja, hogy a cucc ugyan lejött, de a szerver meg hajcsizik. :(((
Úgy látszik nem voltam elég panaszos :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15275) feldeci válasza orientcx (#15274) üzenetére


feldeci
tag

6 órája, ennyi idő alatt újra is telepíthetnék.. nyilván aznap amikor itthon vagyok betegen és a flottámat vinném a HQ-ra a gyönyörű grafit Clipperemmel együtt :))

(#15276) baphomet válasza feldeci (#15275) üzenetére


baphomet
senior tag

"the game servers will be down on all platforms from aproximately 8am and will last for up to 6 hours"

Azt az egyet nem hányhatjuk a Frontier szemére, hogy ne tartanák be kőkeményen, amit megígértek. ;]

(#15277) orientcx válasza feldeci (#15275) üzenetére


orientcx
őstag

"gyönyörű grafit Clipperemmel együtt "
-
Megkérlek, hogy a jövőben az elemi jó ízlés kedvéért ne használd egy mondatban a "gyönyörű", és a "Clipper" szavakat. :N :N :N Brrr!
-
baphomet - "Azt az egyet nem hányhatjuk a Frontier szemére, hogy ne tartanák be kőkeményen, amit megígértek"
-
Akkor ezekszerint náluk még nincs 2 h? :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15278) cunnir válasza feldeci (#15275) üzenetére


cunnir
tag

Igen a Clipper gyönyörű :R :R

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#15279) duvi


duvi
nagyúr

A nagy várakozás közepette egy érdekes hír a CQC kedvelőinek!
AZ ELSŐ CQC BAJNOKSÁG

(#15280) baphomet válasza orientcx (#15277) üzenetére


baphomet
senior tag

"Akkor ezekszerint náluk még nincs 2 h?"

Ha az űridőt nézzük, akkor még nincs, helyi idő szerint már igen. Biztosan szeretnék túlteljesíteni a tervet, a 6 órányi leállás már megvolt, de ráhúznak még egy picit. Mindent a vevőkért! :)

(#15281) RichieTri válasza nubreed (#15270) üzenetére


RichieTri
senior tag

Cobrával HazRES-be inkább ne!

X1-n már 1-2 hete nyomom ezeket. Van egy full-full Pythonom (only A- :) najó csak military páncél)

olyan wingek jönnek, hogy 2 deadly/dangerous Python vagy 2 FAS+1FDS vagy 3 deadly ASP...és kemények. Nálunk (X1) a leguccsó update után sokkal erősebbek és "okosabbak" lettek az NPC-k.
Persze nem vagyok FAoff-pro, de nem is érzem magam bénának. HazRESben ha durva instancot tölt be akkor kb 3-4 wing alatt elfogynak az SCB-k és mehetek haza. Viszont ha túlélsz akkor egy óra alatt 3 mill körül össze lehet lőni.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#15282) orientcx


orientcx
őstag

cunnir - "Igen a Clipper gyönyörű"
-
Ödönke szokta ilyen kétségbeesetten bizonygatni a sötétben, hogy nem fél, és a mumus nincs is :DD
-
baphomet - "ráhúznak még egy picit. Mindent a vevőkért!"
-
Köszi, ED, de ha miattam csinálod, akkor akár abba is hagyhatod :(((
-
RichieTri - És merre vannak ezek a gazdagon termő mezőségek? Mert én kb 3 hete benéztem egy ilyenbe, és hosszas keresgélés után találtam kettő, azaz kettő darab clean Addert, akik békésen kapirgáltak az aszteroidák között, meg egy Eagle-vel felszerelt mezőőrt. :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15283) Bestila válasza RichieTri (#15281) üzenetére


Bestila
csendes újonc

Én úgy szoktam csinálni, hogy felveszek 10-15 questet hozzá ez kb 30 percen-n belül össze szokott jönni. Aztán elmegyek a hres-be és ki be logolgatok addig amíg be nem adja amikor clipperek és pythonok jönnek. Ez kb 10 perc rossz esetben.
A végeredmény pedig a questekért kapok 3-5 millát a vadászatért pedig 10-15 millát másfél óra alatt.

(#15284) orientcx


orientcx
őstag

Hát akkor én most itt feladom, és elmegyek itthonról. A nyakam rá, hogy amint kitettem a lábam, kb másfél percen belül elindul a móka. Úgyhogy ezt nekem köszönhetitek majd(persze tudom, hogy rám fogtok förmedni, hogy akkor miért nem mentem el már délelőtt, vagy reggel, vagy egyáltalán minek mentem tegnap haza) :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15285) RichieTri válasza Bestila (#15283) üzenetére


RichieTri
senior tag

mindezt X1-n?

gondolom a questeket a stabilabb spawn miatt veszed fel?!

orientcx:
hátt ööö tod ahogy látod a öveket-karikákat-gyűrűket-kanyarokat a bolygó körül ott arrafelé ;)

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#15286) Bestila válasza RichieTri (#15285) üzenetére


Bestila
csendes újonc

Bocsi pc-n. Egyébként igen, voltam párszor quest nélkül de ki is fordultam mert úgy nem igazán volt jó.

(#15287) nubreed


nubreed
veterán

Most azt mondják, hogy a várható szerver visszajövetel 16:30 körülre várható.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15288) duvi válasza orientcx (#15282) üzenetére


duvi
nagyúr

"cunnir - "Igen a Clipper gyönyörű"
-
Ödönke szokta ilyen kétségbeesetten bizonygatni a sötétben, hogy nem fél, és a mumus nincs is :DD"

:C

(#15289) cunnir válasza orientcx (#15282) üzenetére


cunnir
tag

orientcx: Ödönke szokta ilyen kétségbeesetten bizonygatni a sötétben, hogy nem fél, és a mumus nincs is :DD

igen ez is egy vélemény de: A vélemény olyan,mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senkit sem érdekel a másé. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#15290) VitoSagi válasza Bestila (#15283) üzenetére


VitoSagi
tag

10-15 milla másfél óra alatt??? :Y Na ne b@ssz. Én meg egerészek itt a nyamvadt T7tel amikor otthon vár a jó kis Vulture. Amúgy annyira szeretem azt a hajót, lehet a hátamra tetováltatom. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15291) Bestila válasza VitoSagi (#15290) üzenetére


Bestila
csendes újonc

Igen tegnap este 1h:20p alatt 12mill-a volt a vadászat + 3 milla a quest. De Condával és turret fegyverekkel.
Mondjuk azt elfelejtettem hozzátenni, hogy empire oldalon az idős hölgynél :)

[ Szerkesztve ]

(#15292) VitoSagi válasza Bestila (#15291) üzenetére


VitoSagi
tag

Marad a T7. :DDD

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15293) Bestila


Bestila
csendes újonc

Mikor lesz elérhető a szerver tudja esetleg valaki?

(#15294) rtitusz válasza Bestila (#15293) üzenetére


rtitusz
őstag

7-re hazaérek, ajánlom, hogy addigra legyen. :D

(#15295) Bestila válasza rtitusz (#15294) üzenetére


Bestila
csendes újonc

:)

(#15296) Htibimor


Htibimor
senior tag

Van olyan aki telepítette már az 1.4-et? Tényleg elvesztek a beállítások?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15297) Necc válasza Htibimor (#15296) üzenetére


Necc
addikt

igen, total commander falj osszehasonlito funkciojaval ellenoriztem, es a 1.3 fajl valamint az 1.4 fajl megegyezik. (Elinditottam a programot, de csatlakozni nem tudott, nem tudom hogy ez meg befolyasolja-e a fajlt.)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#15298) nubreed válasza Bestila (#15293) üzenetére


nubreed
veterán

Legutóbb, ottani idő szerint 4:15 om volt írva, az itteni idő szerint 5:15 pm, de már nincs ott időpont.
[link] (felül)

Lehet már sosem lesz kész. :DDD :( :U

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15299) anatron


anatron
aktív tag

Tetszik az új patch ...

(#15300) Diopapa


Diopapa
addikt

Várjatok, hátha közben kijön a Star Citizen... oh wait.. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.