Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) orientcx válasza duvi (#15948) üzenetére


orientcx
őstag

Tetszik a videó, szépen lángol az imperial capital ship, amint a győzedelmes Fed hősök alázzák(1:59) :)
De azért a Horizons - SRV1 sem rossz.

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15952) duvi


duvi
nagyúr

Bolygófelszíni bázis concept art. Az arányok alapján elég nagyok lesznek :)

SRV külső nézetből:

SRV akcióban:

Elite Dangerous Newsletter #95.

(#15953) Htibimor válasza duvi (#15952) üzenetére


Htibimor
senior tag

Ugyan azonnal megvettem, de most már igazán várom is! :C

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15954) baphomet válasza orientcx (#15947) üzenetére


baphomet
senior tag

"de fix cuccoknál nem is túl praktikus, mert ritkán lehet egyszerre használni őket(máshova kell célra tartani lézerrel, és máshova az mc-vel)"

Én a trailing gunsight módot preferálom a leading helyett, olyankor a hajóra kell célozni. Így használhatóak kényelmesen egyszerre a kinetikus és az energia fegyverek távolabbról is.

(#15955) Htibimor válasza Trentaro (#15940) üzenetére


Htibimor
senior tag

Érdekelne a pontos konfig! Láttam olyan videót, ahol pajzs nélkül ment a csempész szaktárs. Azért az egy kicsit erős!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15956) pcnet


pcnet
addikt

Valaki tudna segíteni? Haverral szeretnénk wingben kereskedni. Megoldható, hogy egymást behúzzuk az állomáshoz, vagy csak egy irányú a dolog?

Részesedést sem kapunk a másik profitjából. :(

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#15957) rtitusz


rtitusz
őstag

baphomet, mi van resetre ittad magad így pénteken, vagy mi történt? Belépek, és új név fogad! :Y

(#15958) baphomet válasza rtitusz (#15957) üzenetére


baphomet
senior tag

Gondold el, akkor mi lett volna, ha ez a név fogad?

Győzött a kíváncsiság, meg nagyon ráérek hétvégén, ezért folyamatban a speedrun nullából kondába. :)
A jelenlegi állás:
Nettó játékidő: 2:50; összvagyon: 2,5m

[ Szerkesztve ]

(#15959) rtitusz válasza baphomet (#15958) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha egy Cobrával tolsz most ilyen long range smuggling küldit, akkor gyorsan összejön az Asp, azzal meg a konda. :DD Amúgx minden elismerésem!

Mi lett az SSoL kollégával? :D

[ Szerkesztve ]

(#15960) baphomet válasza rtitusz (#15959) üzenetére


baphomet
senior tag

Ő az örök vadászmezőkön RESben lövöldözik már, az idők végezetéig. :)
A névválasztással mindig bajban voltam. A sallangmentes Baphomet már dec. 16-án foglalt volt. Egyszer kerüljön a lézereim elé az a nyavalyás! :(( Frakció taget nem akartam, úgy sem tudom helyesen leírni. :) Meg az legyen akkor, ha megérdemlem, és különben is oldja meg a Frontier.

Ezzel a névvel viszont a legnagyobb Fed szélhámos lehetek, nem is beszélve arról, hogy akár még az elnökségig is vihetem. :DDD

A Hauler millió fölött hoz egy óra alatt a buborékban mászkálva. Még egy óra és kész egy Adder, amivel már neki lehet ugrani Takurua-nak, egy kör azzal utána 1-2 kör Cobrával, majd Asp-vel orrvérzésig. A 20-30 órás sejtésem simán igaz lehet, sőt inkább 20 lesz az, mint 30.

[ Szerkesztve ]

(#15961) orientcx válasza baphomet (#15958) üzenetére


orientcx
őstag

Ilyen névvel nem ülhettél volna Clipperbe, mert bepereltelek volna! :D
Mindazonáltal elszánt egy pilóta vagy, szegény Htibimor szaktárs már a kanyarban sincs :DD :C :DD
Viszont érdekes színösszeállítás csücsülne ki az arcodra, ha az ED nerf brigádja holnap zárná el a csapot a long range smuggling küldik terén, mondván, hogy "ezentúl a játékosoknak jobban meg kelljen küzdeni minden egyes creditért" :)
-
"Ezzel a névvel viszont a legnagyobb Fed szélhámos lehetek"
-
Az a név már foglalt, és úgy hangzik, hogy Slink Spirit! :K
(nanemááá, az egyetlen tisztségemből is ki akarsz túrni?)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15962) baphomet válasza orientcx (#15961) üzenetére


baphomet
senior tag

Koppannék egyet a biztos. :DD De nem aggódom különösebben. Arissa powerplay bounty bónusza még mindig úgy számol rank 2-es követők esetében, hogy alap*1,2*1,4*1,4. Már egy Vulture-rel HaRESben sima ügy a meggazdagodás továbbra is. :K

(#15963) orientcx válasza baphomet (#15962) üzenetére


orientcx
őstag

De ha még egyszer újrakezded, akkor már nem fogok bedőlni, hogy ennyire elszánt vagy, meg ilyesmi, akkor már biztos leszek benne, hogy egyszerűen csak beragadt a reset gomb. Vagy valami vírusprogram van a gépeden, ami ha eléred a mostly harmless rankot, automatikusan egy random új névvel lök vissza az arénába. ;]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15964) orientcx


orientcx
őstag

E heti rejtvénypályázatunk témája: mitől lettem wanted - videó :F
-
a: - mert a Jayten nevű versenyző fedett ügynök(volt)
b: - mert a Jayten nevű versenyző a helyi biztonsági főnök sógora(volt)
c: - mert csak
d: - mert csak(Norris azt mondta)
e: - ha "d", akkor jól tök*n rúgom Chuck Norrist
-
A helyes megfejtők között nem sorsolunk ki semmit, de ők is tök*n rúghatják Chuck Norrist
apró betűs rész: A nyertes kijelenti, hogy az utazási, és szállásköltségeket ő fedezi, társaságunk csupán Chuck Norris t*két biztosítja egy általunk megjelölt időpontban, nyertesenként egy alkalommal. A nyertes kijelenti továbbá, hogy az esetleges viszont tök*n rúgás(ok)ért a kockázatot ő vállalja, az ez okból meg nem született utódokért társaságunkat felelősség nem terheli
-
Jövőheti kérdésünk: találkozott már valaki SCB-t használó npc-vel? Eddig össz 1x tapasztaltam valami ilyesmit egy Vulture-nél, de most összeakadtam egy DBE-vel, 4x(!) pakolta fullra a pajzsát a semmiből. A kis dög. :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15965) _Kondor_ válasza orientcx (#15964) üzenetére


_Kondor_
tag

Igen, sokszor. Látszik az effekt a hajó körül, ilyen kékes cucc. Általában elég későn aktiválják, pont mielőtt leesik a pajzs, talán ezért nem olyan feltűnő.

(#15966) Htibimor válasza orientcx (#15961) üzenetére


Htibimor
senior tag

Ha már megszólítottak, akkor Üdvözletem Mindenkinek! :C :C

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15967) gigafun válasza orientcx (#15964) üzenetére


gigafun
senior tag

Hát, ez elég érdekes, ugyanis az "f" a helyes megfejtés, mivel "SARUWATARI ZENNOSUKE" kartárs megöléséért kaptad a vérdíjat. Hogy miért, azt majd Chuck Norris kolléga megmondja, miután t'kön rúgtam. :)

És igen, NPCk töltik a pajzsot, szerintem valamikor 1.3 után jöttek rá, hogy van ilyen a galaxisban.

(#15966) Htibimor
Te is légy üdvöz!

[ Szerkesztve ]

(#15968) anatron


anatron
aktív tag

Na az első kis,SSL-es event tegnap lezajlott:

A pénznek nincs szaga
A kis SSL konvoj (a többség) sikerrel vette az akadályokat és tovább építette diplomáciai kapcsolatait...az alvilággal.

Persze nem mindenkinek ment zökkenő mentesen a dolog:

https://www.youtube.com/watch?v=C6ytijtrnuU&feature=em-upload_owner

:-)

A részt vevőknek köszönet,én a magam részéről jót mulattam.

[ Szerkesztve ]

(#15969) baphomet válasza orientcx (#15963) üzenetére


baphomet
senior tag

Azóta már leveleztem a Frontier supporttal. A lifetime passomért cserébe kapok egy alapjátékot, amiből kiszedték a clear save opciót. :DDD

(#15970) rtitusz


rtitusz
őstag

Új rekord, 96,2 millió 4 óra 10 perc alatt, 132 tonnás Pythonnal. :C Tegnap előtt este még 16% Broker voltam, most már 93% Entrepreneur vagyok. :D

(#15971) tikshow válasza rtitusz (#15970) üzenetére


tikshow
addikt

Útvonal? :)

(#15972) rtitusz válasza tikshow (#15971) üzenetére


rtitusz
őstag

Takurua -> mindenfelé. :D Bővebben baphomet tollából: http://prohardver.hu/tema/elite_dangerous/hsz_15562-15562.html

[ Szerkesztve ]

(#15973) tikshow válasza rtitusz (#15972) üzenetére


tikshow
addikt

Köszi! :)

(#15974) rtitusz válasza tikshow (#15973) üzenetére


rtitusz
őstag

Amúgy eléggé tud szórni a profit, tegnap volt olyan köröm, ami "csak" 65 milliót hozott. :D Sokan Asp-al tolják, mert gyorsabb egy kör vele, de én szeretem a kis Pythonom., nem mellesleg bírja a strapát, ha elkezdenek beléd kötni, és ha kell oda tud csapni rendesen az ellennek. :)

[ Szerkesztve ]

(#15975) kozi71 válasza rtitusz (#15970) üzenetére


kozi71
senior tag

Próbáld ki három large 3C/G beam lézert, plusz a két medium helyre 2D/T fragment cannon-t rakni pythonnál.
De ASP-n is nagyon jól működik 4 db 1E/T fragment, plusz 2D/G beam lézer.

Azzal a beállítással amit baphomet :R írt tegnap. Csak az ellenség felé kell fordulni, és minden megy neki rendesen szemből. Nem forognak a turettek mindenfelé.

high tech, low life

(#15976) rtitusz válasza kozi71 (#15975) üzenetére


rtitusz
őstag

Én jelentősen könnyítettem a Pythonomon a linkelthez képest, ez már nem bírna el 3 beam-et, de nem is kell neki, mert nem is harcra van, csak önvédelemre. Van egy harci pythonom is, Tawilo-ban pihen, azon van minden finomság ami harchoz kellhet.

(#15977) kozi71 válasza rtitusz (#15976) üzenetére


kozi71
senior tag

#15954-re gondoltam.

high tech, low life

(#15978) gigafun válasza rtitusz (#15976) üzenetére


gigafun
senior tag

Nekem az Asp-en csak két medium Beam van. A nagyok elől elszaladok, a kicsiket meg másodpercek alatt meghegesztem vele. :)
Ezzel a hajóval mentem, igaz, csak egy kis utat, mert a héten semmi időm nem volt a munka miatt.
Majdnem 26-ot ugrik tele, több, mint 33-at üresen, és majdnem 400-at boostol.

[ Szerkesztve ]

(#15979) rtitusz válasza gigafun (#15978) üzenetére


rtitusz
őstag

Oda és vissza úton nyersz vele sokat, de a buborékon belül már majdnem mindegy, hogy 15 vagy 25 fényévet ugrik a hajó, és a Pythont most nézegetem, hogy talán 164 tonnára is fel tudnám hízllani, ha figyelek az üzemanyagra, bár lehet beleolvadok a székembe míg annyi árut elpasszolok. :D

[ Szerkesztve ]

(#15980) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na, Horizons berendelve :B

Üdv. core2

(#15981) baphomet


baphomet
senior tag

Onnan tudni, hogy túl sokat csempészel, ha dokkolás közben már akkor is szóród a chaffot, mikor üres a raktér. :))

(#15982) _Kondor_ válasza rtitusz (#15979) üzenetére


_Kondor_
tag

Ma hajnalban/reggel mentem egy kört csempész pythonnal, 173 tonna áruval.
4,5 óra alatt jött össze a 120 M. Erősen válogatott küldetésekkel, 0.5 millió/tonna alatt nem vállaltam, de inkább 1 m/t körül. Így tovább tartott a küldik összeszedése. Tycoon rang és allied státusz mindkét frakciónál Takuruában.
A kereskedelmi rangom 17%-ról 32%-ra nőtt.

(#15983) _Kondor_ válasza kozi71 (#15975) üzenetére


_Kondor_
tag

Beam csak PVP-re kell, ahol fontos az adott idő alatt kiosztott sebzés.
A pulse sokkal effektívebb befektetett energia/kiosztott sebzés arányában. PVE-re az kell.

(#15984) rtitusz válasza _Kondor_ (#15982) üzenetére


rtitusz
őstag

Akkor estére lehet felhízlalom a pythont a nagyobb hozam érdekében. Örülök, hogy nem lehetetlen 170 tonna körüli áru terítése egyszerre.

(#15985) Htibimor válasza _Kondor_ (#15982) üzenetére


Htibimor
senior tag

Én meg most adtam el a Pythont és vettem Asp-ot. Cseréljem újra vissza?! :F

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15986) gigafun válasza rtitusz (#15984) üzenetére


gigafun
senior tag

Hm, lehet, hogy veszek egy Pythont is. :)

Viszont ha már hajó vásárlás.
Csütörtök óta vett valaki hajót a kínainál?
Nekem csütörtök délelőtt a szokásos karbantartás után 6,5 milláért adta az Asp-et, és a többi hajó sem volt olcsóbb a normál árnál.

(#15987) gigafun válasza Htibimor (#15985) üzenetére


gigafun
senior tag

Szerintem az Asp-nek az az előnye, hogy sokkal nagyobbat ugrik, 8-10 perc alatt megteszel vele 250 fényévet, és ha nincs egyben 3-5 óra játékidőd, akkor úgysem tudod megtölteni a Pythont. Én ezért tartom meg az Asp-et is. A trade Konda viszont megy a levesbe. :)

(#15988) _Kondor_ válasza gigafun (#15986) üzenetére


_Kondor_
tag

Én meg összedobok egy ASP-et :)

(#15989) pcnet válasza gigafun (#15986) üzenetére


pcnet
addikt

Tegnap vettem Pythont 109 Piscium rendszerben, abban a tudatban, hogy 15%os kedvezménnyel vettem. Árat magyon nem is néztem. De mintha 46 milla lett volna.

Szerk: Ha már pötyögök... Trade wingben tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#15990) gigafun válasza pcnet (#15989) üzenetére


gigafun
senior tag

Már láttam, a kérdésed korábban, csak napok óta állandóan úton voltam.
A lényeg az, hogy wing beacon-t kapcsoljátok be mindketten. Ha az egyik hajó kilépett sc-ből(pl az állomásnál) a másik bekapcsolja a navlock-ot, akkor amint az első hajó közelébe ér a második hajó, az első kirántja SC-ből. Még fékezni sem kell.
Wing trade bónusz csak akkor jár, ha az eladás pillanatban egy instában vagytok az állomásnál. Az nem baj, ha még nem dokkolt be, csak legyen már az állomásnál.
A trade bónuszt az állomáson a contacts-nál lehet beváltani.

(#15991) warcat válasza rtitusz (#15984) üzenetére


warcat
veterán

Én tegnap 250 tonnát hordtam szét ;] 3as pajzs powa

EA: It's in the crate!

(#15992) pcnet válasza gigafun (#15990) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi szépen! :R Hétfőn tudjuk kipróbálni haverral.

Ha valaki szintén trade rankot húz és lenne kedve wingben kereskedni, írjon rám.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#15993) Htibimor válasza gigafun (#15987) üzenetére


Htibimor
senior tag

Igazad van. Most jut eszembe, hogy 2-2,5 óra alatt meg van egy kör az Asp-al, 50-70 milla. A Python-nal simán volt 4-5 óra és az nem mindig megy. Marad az Asp!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15994) orientcx válasza gigafun (#15967) üzenetére


orientcx
őstag

"mivel "SARUWATARI ZENNOSUKE" kartárs megöléséért kaptad a vérdíjat."
-
Hát lehet, hogy én vagyok a tudatlan(milyen is lehetne egy Fed bugris), de fogalmam sincs, ki ez a SARUWATARI ZENNOSUKE
........ajaj........hűha......ajajaj.......csak nem szegény szomorú szamurájt mészároltam le olyan csúnyán?
Szegény Kozsó bácsinak el ne mondjátok, mert büntiből három új fiúzenekart szabadít rá a galaxisra, aztán mindannyian hallgathatjátok! :U
-
_Kondor_ - nekem ez olyan újdonság, ami nem hiányzott :N
-
baphomet- "A lifetime passomért cserébe kapok egy alapjátékot, amiből kiszedték a clear save opciót."
-
Hát bizony vannak a csapatban egy páran kényszeres újrakezdők :D
-
Htibimor - Viszont üdv! Apropó, baphomet szaktárs már 3:1-re elhúzott tőled, hagyod ezt? :N

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15995) duvi válasza gigafun (#15986) üzenetére


duvi
nagyúr

Most ellenőriztem Tote-ben az árakat és valóban megszűnt a Kína 15%-os kedvezménye!

(#15996) Htibimor válasza orientcx (#15994) üzenetére


Htibimor
senior tag

Simán hagyom! :K Én inkább nyugodtan, szinte nyugdíjas vehemenciával állok hozzá a dolgokhoz. NEM szeretném újrakezdeni még egyszer a játékot! Az Onion Head-ot pedig messziről elkerülöm! ;)

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15997) rtitusz


rtitusz
őstag

Javították a ki-be loggolást? Ugyan azokat a küldetéseket dobja az Open, a Private és a Solo...

(#15998) baphomet válasza duvi (#15995) üzenetére


baphomet
senior tag

Alig egy órája vettem egy Asp-ot 109 Pisciumban, direkt figyeltem, megvolt rá a 15%, 5,6 millába került. Nem lehet hogy a Tote kikerült a fennhatósága alól?

(#15999) baphomet


baphomet
senior tag

Elite speedrun:
Egy csöppet elszámoltam magam azzal, hogy kb. 20-30 óra kell egy Anaconda eléréséig. Hét órán belül (ez simán lefaragható még 6-ra is) meglett a fullos csempész Asp. :) Innen meg már meg már mindenki tudja a matekot. Ahhoz, hogy clear save után egy Anaconda volánja mögé ülhessen az ember elég 14-15 játékóra jelenleg. Vagy nagyon sok új tartalom lesz a Horizonsban, vagy nagyon drágák lesznek az új hajók, ha ezt a Frontier meri így hagyni.

Ilyen volt az előrehaladásom:

(#16000) gigafun válasza baphomet (#15998) üzenetére


gigafun
senior tag

Amikor megláttam Tote-ban a 6,5 millás árcédulát, egyből ellenőriztem, de kínai fennhatóság volt.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.