Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) [w] válasza rtitusz (#14200) üzenetére


[w]
őstag

aki már járt ott az megkaphatja utólagosan? :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#14202) duvi


duvi
nagyúr

Elindult a szokásos évi Golden Joystick Awards szavazás, ahol több számban is indult az ED. Mellesleg, aki végigmegy a szavazáson, az kap egy kuponkódot a Greenmangaming webáruháztól. Ezzel a kuponnal jelképes áron (1 £) megvehetjük a BioShock Infinite című játékot. Tehát szavazásra fel! :)

Technikai részletek:
Ugyan azzal az email címmel kell regisztrálni a szavazáson mint a Greenmangaming oldalán. A szavazás végén Claim your game. Ezután kapsz egy hitelesítő emailt, hogy visszaigazold magadat. Amikor ez megtörtént, jön még egy email a kuponkóddal. Ezt a kódot kell aktiválni a BioShock Infinite vásárlásakor, a Greenmangaming oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#14203) duvi


duvi
nagyúr

(#14204) Htibimor válasza duvi (#14203) üzenetére


Htibimor
senior tag

Tényleg nagyon jó a srác! Lehet ezzel pénzt is keresni? Vagy csak rang és elismerés lesz a cél?! :F

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14205) brd válasza duvi (#14202) üzenetére


brd
nagyúr

Ez neked sikerült is? Nekem több óra után is azt írta, hogy "Unable to add voucher". Ezt (erre irányítanak) próbáltam megvásárolni a kuponnal.

The only real valuable thing is intuition.

(#14206) duvi válasza brd (#14205) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen :K . Végigcsináltam a szavazást és utána a leírtak szerint megjött a 2db email. Elsőben az azonosítás link, amire rányomva továbblépett a következő oldalra, ahol elküldték a második emailben a kuponkódot. Ezek után elindítottam a Greenmangaming oldalán a Bioshock Infinite vásárlást, ahol a fizetési folyamat során feljött a kód beváltása ablak. Ott bemásoltam az emailben kapott kódot és a végösszeg átváltott 1£-ra. Ezt levonták a számlámról és megjelent a Bioshock Infinite serial, amit beaktiváltam a Steamen.

(#14207) duvi válasza Htibimor (#14204) üzenetére


duvi
nagyúr

Úgy tudom, hogy eredetileg nem lehetett volna pénz keresni, de utólag módosították ezt az opciót. Minden meccs után tapasztalatpontokat kapunk a teljesítményünk alapján. Első DM futamom :D

Megfelelő ponthatár elérése után rankot lépünk és elérhetővé válnak az újabb hajótípusok, illetve modulok. Az aktuális rankunkat, mindig megnézhetjük a jobb oldali panelen:

Ami elsőre nagyon szembeötlő volt, az az eddig megszokott ED fizika változása. Sokkal "árkádosabb" lett a hajók irányítása. FAO használatával sokkal könnyebb elfordítani a hajót. A pajzsok és az armorok sokkal kevesebbet bírnak (bár lehet, hogy jobb moduloknál ez változni fog). Pár lövés és máris lent a pajzs. Ugyanígy a hajó kilövésekor, pár találat és máris pukkanunk. A játék sebességérzete kb. az eddig megismert érték duplája. Nagyon jól lehet gyakorolni a manőverezést, mivel rengeteg aszteroidát és egyéb objektumot kell kerülgetni. Első nekifutásra tetszik a CQC :K

CQC Interview with lead designers Dan Davies and James Stimpson

[ Szerkesztve ]

(#14208) rtitusz válasza duvi (#14207) üzenetére


rtitusz
őstag

Lassan több rank van a játékban, mint csillag az Eliteben. Na jó, azért még nem, de érted. (Combat, Trade, Exploration, CQC, Federal, Imperial, PowerPlay, stb. és ezek mindegyike sok-sok al-rankkal rendelkezik.) ;) Nem vagyok benne biztos, hogy a CQC rankot a fő 3 mellé kellett volna rakni a jobb panelen...

[ Szerkesztve ]

(#14209) Htibimor válasza duvi (#14207) üzenetére


Htibimor
senior tag

Érdekes az is, amit a második képen láthatunk. Különböző új fegyverek vannak felsorolva. Lehet, hogy ezek bekerülnek a játék "régi" részébe is?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14210) duvi válasza Htibimor (#14209) üzenetére


duvi
nagyúr

Arról volt szó, hogy jönnek új (régi) fegyverek az alapjátékba is. Viszont a mostani 1.4-es bétában nem láttam új fegyver vagy internal modulokat :( Lehetséges, hogy csak az 1.5-el vagy az év végi kiegészítővel kapjuk meg ezeket.

(#14208) rtitusz
Új tartalomhoz új forma rank dukál :D Szerintem az hogy a három fő rank mellé került a CQQ rankja, azt sugallja, hogy a fejlesztők elég komoly szerepet szánnak a jövőben, ennek a tartalmi résznek.

[ Szerkesztve ]

(#14211) gigafun válasza duvi (#14210) üzenetére


gigafun
senior tag

Én a Large Multicannont várom. Tele fogom pakolni a kondát. :)
Remélem jó lesz.

(#14212) zolee0307 válasza Necc (#14197) üzenetére


zolee0307
őstag

Akkor még nézegetek. Bár nekem Munfayl is megfelel, igaz az a sűrüjében van.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#14213) orientcx


orientcx
őstag

Ma végre bétázhattam egy órát. Kipróbáltam a Fed Gunship-et. Azt nem állítom, hogy megrengette a világot, de egy egész kellemes jószág. Nem túl gyors, és egy picit több energiát is fel tudtam volna használni, viszont nem is fordul olyan rosszul, jól felszerelhető, közepes landing pod, de mégis ami a legjobban tetszett, az a HP elhelyezés. Egyenesen pazar! Mind, hangsúlyoznám, mind a 7 HP tökéletesen üzemel! (a végén azzal szórakoztam, hogy cannonokkal osztogattam a kokit a sidewindereknek, és kb 80% volt a találati arány - még hogy ágyúval nem lövünk verebekre, ezt az ostobaságot meg ki mondta?) :D
Egy vegyes használatra való csomagot állítottam össze, a muslicákra ott vannak az MC-k, a nagymókusoknak pedig a cannonok állnak rendelkezésre, és persze a lézerek
Természetesenaz egy kérdés, hogy mi lesz az ára, de ha abból indulunk ki, hogy a bétában 14 misi a konda, és a Gunship kb 3, akkor úgy 30-ra jön ki rendesen, és ez jó lépcsőfok lehet a Python előtt.
Az is igaz, hogy közelről, rossz szögből rusnya egy gépezet(a beluga jut róla eszembe, kicsit szögletesebb kiadásban), de messzebbről, jó szögből(3. kép) azért javul a helyzet(végül is, ha elég messze megyünk, akkor még a Clipper sem olyan rusnya....na jó, azért ez esetben már ezer fényévekben kell gondolkodni) :K
-
(ilyenkor bezzeg eszembe jut az off kapcs, bezzeg amikor kéne... :(((
-

-

-

-
-
duvi - Jól mutat az ezüstérem a nyakadban, így mindjárt elsőre :C

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14214) orientcx


orientcx
őstag

Ja, és arra is rájöttem, hogy a béta miért minősített vissza tycoon-ra. Egyszerűen csak egy sokkal régebbi állást ad vissza. Megismertem, mert akkoriban az egyik hajóm egy igen hülye nevű terminálon parkolt, és most a bétában megint ott áll, tehát vissza "időutaztam", ha nem is a vadnyugatig, mint Dr. Emmett L. Brown mester, de egy bő hónapot. Azért ez is valami egy Fed bugristól :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14215) rtitusz válasza orientcx (#14213) üzenetére


rtitusz
őstag

Azért az kicsit vicces, hogy a Federal Assault Ship-et szánták a Clipper párjának a föderációnál, de Braben bácsi biztos nem szólt a Core Dynamics-nek, hogy a Clippernek kicsit több a pajzsa 180MJ-nál, amit e föderációs hajó tud. :D

(#14216) orientcx válasza rtitusz (#14215) üzenetére


orientcx
őstag

Én számokat ugyan nem néztem, viszont annak ellenére, hogy nem egész két hónapja kb össz annyit játszottam, hogy néha tettem egy-egy tíz perces sétát, még ezzel a jelenlegi csontig lesoványodott tudásommal is kiosztottam egy SSS 5-ös wingjét(még egy vérszomjas T7(!) is a hullomat kocogtatta)
Jó, nem kondák voltak, és a SCB is fogyott kettőt, de megállta a helyét a szekér.(persze ez azért nem volt egy alapos teszt, csak amolyan első benyomás, de az kedvező volt)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14217) rtitusz válasza orientcx (#14216) üzenetére


rtitusz
őstag

Én az Assault Ship-ről beszélek, nem a Gunship-ről. ;)

(#14218) orientcx válasza rtitusz (#14217) üzenetére


orientcx
őstag

Ja, bocs, még csak elseje óta tanulok olvasni, állítólag egy-két hónap múlva szótagolva már menni fog(persze csak a nagybetűk, úgyhogy amit nekem szánsz, azt csupa nagybetűvel írd majd :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14219) duvi


duvi
nagyúr

[SSL] közösségi fórum:
Megtörtént a szavazás. Holnap beküldjük a végleges jelentkezési "lapunkat" a Frontiernek. Hosszas mérlegelés után,Tawilo rendszert választottuk új otthonunknak. Ez csak akkor lép érvénybe, amikor a fejlesztők beélesítik az SSL-t és a többi jelentkezőt, mint játékos frakciót. Hogy ez pontosan mikor fog megtörténni, arról még nincs információnk. Addig is Munfayl marad az otthonunk és folytatjuk az ott elkezdett tevékenységünket.

Mindenkinek hálás köszönet, aki segített az új otthon keresésében és/vagy feljött Ts-re szavazni! :R

(#14220) rtitusz válasza duvi (#14219) üzenetére


rtitusz
őstag

Tudsz róla mondani pár szót? Mi fán terem a rendszer?

(#14221) VitoSagi válasza duvi (#14219) üzenetére


VitoSagi
tag

Valami kis leírás jó lenne róla ha szabad kérni. Munfayl miért marad addig az otthonunk? Feleslegesnek tűnik számomra, lehetne addig az új otthonba költözni és ismerkedni a környékén található rendszerekkel, lehetőségekkel, esetleg gazdasági akciókkal kicsit fejleszteni magát a rendszert vagy ilyesmi. Úgyis be kell dönteni majd az uralkodó frakciót, azt például lehetne finoman gyengíteni, terepet előkészíteni. Egyébként mi billentette a mérleget ide? Mi az előnye Munfaylhoz képest?

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14222) duvi válasza rtitusz (#14220) üzenetére


duvi
nagyúr

Független rendszer, 4,2 milliárd lakossal. Államforma: demokrácia.Gazdaság: agriculture+extraction. 4db nagy és 4db kis állomással rendelkezik. A beugrási ponttól csak 22,46Ls-re van a legközelebbi állomás. 11 bolygója van +RES. 50 fényéven belül van Hi-Tech rendszer.Tote 191 fényévre van tőle (Li Yong-Rui rendszere, az akciós vásárláshoz). Jó kereskedelmi útvonalak a környező rendszerekben. Gyorsan elérhető több power területe is. Fed, Empire, Independent rendszerek, szintén közel vannak. Jobb terjeszkedési lehetőségek, mint Munfaylban.

(#14221) VitoSagi
Mivel nem tudunk semmi pontosat a továbbiakról, ezért nem szeretnénk feladni Munfaylt. Bármilyen okból kifolyólag nem kaphatnánk meg Tawilo rendszert, akkor még mindig maradhatunk Munfaylban. Papírforma szerint, valamikor döntenek az első hullám beaktiválásáról. Ez lehet idén, de az se kizárt, hogy átcsúsznak jövőre. Valószínű, hogy elsőre nem fog az összes jelentkező bekerülni a játékba.

[ Szerkesztve ]

(#14223) baphomet válasza duvi (#14219) üzenetére


baphomet
senior tag

Sajna nem tudtam részt venni a végső döntésnél, de örülök a választásnak. A Tawilo jó kis rendszernek tűnt, mikor lecsekkoltam.

(#14221) VitoSagi Munfaylhoz képest? Minden. :)
Közel van a Birodalomhoz, és a Föderációhoz is. Bár nem high-tech rendszer, de jobb az outfitting helyzet, mint Munfaylon és akad a közelben több high-tech rendszer is. Nagyon jók kereskedelmi lehetőségei, a rendszerből kiindulva vannak 2500+-os utak. Van RES, bár bányászatra nem tudom mennyire alkalmas. A 8 állomás, és a vegyes a gazdaság (extraction/agriculture) miatt jó esély van sok rendszeren belül teljesíthető küldetésre is. A 4 milliárd feletti lakosság jól jön a terjeszkedéshez. Megnyugtató távolságra van a jelenlegi powerplay határoktól.

szerk.: úpsz, duvi beelőzött, ezért mondok még egy érvet, amit nem említett. A magyar embernek könyebb kimondania, hogy taviló, mint azt, hogy munfajl, ha már hétvezér... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14224) macy válasza baphomet (#14223) üzenetére


macy
addikt

Az olyan mint a viziló, csak kisebb?

(#14225) VitoSagi válasza baphomet (#14223) üzenetére


VitoSagi
tag

Az utolsó érv levett a lábamról :DDD Taviló, remek. :D

Duvi, köszi, értem. Bár ha maradunk végül mégis, mert mondjuk Frontier úgy dönt, akkor sincs sok értelme már a Munfayl Labour frakciót húzni, hiszen mindenképpen sajátot kapunk. :N Gondolom a hivatalos beadvány után majd jelzik mikor élesedik az új frakció, lesz idő lépni. Talán most kicsit megpróbálom a rankjaimat és a kasszámat fejleszteni, hogy mire eljön a nagy nap ne kelljen emiatt aggódnom már és teljes gőzzel nyomhassam a frakciót. :K

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14226) e00dgy válasza orientcx (#14213) üzenetére


e00dgy
aktív tag

1000 tonnás tömeggel csoda, hogy nem fordul jól.

Szép egy jószág! :)

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14227) gigafun válasza VitoSagi (#14225) üzenetére


gigafun
senior tag

Egy dolog miatt érdemes Munfayl-ban tovább dolgozni, és ez a tapasztalatszerzés. Még mindig viszonylag keveset tudunk a háttérszimulációról, pedig egy két dolgot már megtapasztaltunk.

(#14228) Sylc válasza gigafun (#14227) üzenetére


Sylc
senior tag

Plusz ott vannak a csigazabalok, miattuk is erdemes maradni :)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14229) gigafun válasza Sylc (#14228) üzenetére


gigafun
senior tag

Milyen igazad van. Bár én tegnap este már Tawilo-ban is szereztem egy "barátot". :D :D :D

(#14230) baphomet


baphomet
senior tag

Nicsak!

"Quote Originally Posted by Sandro Sammarco:
Hello Commanders!

Just to let you folk know: the plan for loot is for it to be a core system update (all seasons), so everyone will be able to use loot.

However, there will be a bunch of loot content that is season 2 (Horizons) only.

Hope this info helps."

Vagyis a Horizons-szal valamikor érkező lootolás rendszere az alapjátékba is belekerül, de lesz közte egy csomó olyan, ami a Horizons exkluzív.

(#14231) duvi válasza baphomet (#14230) üzenetére


duvi
nagyúr

"...lesz közte egy csomó olyan, ami a Horizons exkluzív."
Valahogy mindenkit rá kell venni, hogy megvegye a kieget :D

(#14232) rtitusz válasza baphomet (#14230) üzenetére


rtitusz
őstag

Szerintem az lesz Horizons exkluzív, ami a bázisokhoz, holdjáróhoz, meg ilyen, amúgy is Horizonshoz tartozó rendszerhez tartozik.

(#14233) Viper26 válasza Sylc (#14228) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor maradunk végül?

iPhone 14 | FR955

(#14234) Sylc válasza Viper26 (#14233) üzenetére


Sylc
senior tag

Munfayl jelenleg a Frontier valaszaig minimum, tovabbra is az elsodleges bazisa maradt az SSL kozossegnek.

SSL beallt a gyogyszeripari ceg moge, amikor a CG megkivanta, amig nem talalunk uj bazist (ahol meg is jelenunk) maradunk.

Nekem meg 90% trade es ki se mozdulok onnan :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14235) duvi


duvi
nagyúr

1.4 bétában találtam több Salvagable Wreckage jelet. Beugrottam megnézni és roncsokon kívül nem nagyon találtam mást ( 1db canister volt még). A roncsokat viszont nem tudtam felszedni. Valakinek van ötlete, hogy mire jók ezek a pontok? Vagy csak később kapcsolják be a roncsmentést?

(#14236) rtitusz


rtitusz
őstag

Elite Dangerous Newsletter #89

Peek of the week: Surface defense ‘Skimmers’

(#14237) Htibimor válasza duvi (#14235) üzenetére


Htibimor
senior tag

Az rtitusz által említett új Hazardous Resource Extraction Site-ban nem jártál?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14238) duvi válasza Htibimor (#14237) üzenetére


duvi
nagyúr

Kettőben is voltam. Teszteltem a Federal Gunshipet és gondoltam, hogy itt majd rendesen kipróbálhatom a tudását. Sajnos mindkét alkalommal átlagos RES felhozatalt fogtam ki. Úgy kellett vadászni a wanted hajókra :(

(#14239) rtitusz válasza duvi (#14238) üzenetére


rtitusz
őstag

Akkor úgy tűnik, hogy ez is olyan lutri, mint a korábbi RES-ek bármelyike. Ha mázlid van jót fogsz ki, ha nincs, akkor addig loggolsz ki a menübe míg nem lesz. Ezzel kezdhetnének valamit. :(

[ Szerkesztve ]

(#14240) Htibimor válasza duvi (#14238) üzenetére


Htibimor
senior tag

Hát ez szomorú, csatlakozva Rtitusz-hoz! És a gunship milyen volt?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14241) rtitusz


rtitusz
őstag

(#14242) totila válasza Htibimor (#14240) üzenetére


totila
tag

a gunship engem is érdekelne hogy milyen

(#14243) duvi válasza Htibimor (#14240) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem a Federal Dropshiphez képest egész jó hajó a Gunship. Önmagában nézve egy terhes víziló :D Nagyon lassú (188/309 maxos thrusterrel) és nehezen fordul. Brutális mennyiségű (1L+4M+2S) fegyverzetet lehet rápakolni, de sokat kell legózni, hogy olyan konfigot állítsunk össze, amit elbír a PP. Ráadásul elég gyorsan túlmelegszik, ha többségében energiafegyvereket használunk. 7db pulse lézert nem is lehet értelmesen használni. Viszont a HP-ok elhelyezése (ahogy orientcx kolléga is írta) nagyon jól sikerült :K A sok fegyvert az internal modulok rovásárka kaptuk. Kettővel kevesebb internal modulja van mint a Dropshipnek, ezért szállításra nem igazán jó. A pajzzsal nem lesz gondunk. Max 3db A0 SB és 2 SCB fér fel rá, hogy még működőképes maradjon. Egy combat Gunshipnek Kb.13-as ugrótávolsága van, ami nem valami combos érték. Nagyon sok fog múlni a végleges árán. Az biztos, hogy használhatóbb mint a Dropship, de nekem a lomhasága akkor is nagyon súlyos ellenérv marad.

(#14244) [w]


[w]
őstag

loál :))

cmdr PETER W. VOLKOV

(#14245) Viper26 válasza [w] (#14244) üzenetére


Viper26
nagyúr

:D

iPhone 14 | FR955

(#14246) Necc válasza [w] (#14244) üzenetére


Necc
addikt

[link] :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14247) cunnir


cunnir
tag

Az első fekete lyuk amit találtam :K :

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#14248) rtitusz válasza cunnir (#14247) üzenetére


rtitusz
őstag

:C Nyugodtan merj közelebb menni, a becsinálós hangokon kívül nem lesz semmi, akkor se, ha kidob SC-ből, csak ne menj gyorsan. :D

(#14249) orientcx válasza duvi (#14235) üzenetére


orientcx
őstag

"1.4 bétában találtam több Salvagable Wreckage jelet"
"Valakinek van ötlete, hogy mire jók ezek a pontok?"

-
Esetleg valami eszköz lesz hozzá(mint bányász lézer), ami szétbontja, és lesz belőle egy roppant magas árfolyamon jegyzett, kimagasló haszonnal kecsegtető tétel, amit csak scarp néven emleget a világ. És ha ezt begyűjtöd, talán nem lesz "stolen item"(kb 12k Credit összvagyonnal rendelkező jövő reménységeinek kiváló terep lehet)
Vagy(és erre csak szolid összeget tennék) ilyen helyen valami extra tárgyat lehet találni....nagyon ritkán

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14250) duvi válasza orientcx (#14249) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is két lehetőséget tartok valószínűnek.
1. roncshajókból használható modulokat, alkatrészeket tudunk begyűjteni.
2. a begyűjtött fémekből tudunk saját alkatrészeket/modulokat gyártani (erre utal a kieggel érkező crafting rendszer is)
Most csak a gondom, hogy miért tették be az 1.4-es bétába a Salvagable Wreckage pontokat, ha semmit nem tudunk kezdeni velük? Esetleg egy későbbi béta patchben aktiválják be a fenti lehetőségeket? Meglátjuk...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.