Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) Sylc


Sylc
senior tag

Szerencsere nem bugos :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14652) rtitusz válasza Sylc (#14649) üzenetére


rtitusz
őstag

Minden elismerésem! Gratula! Előbb lesz még 200 millióm felfedezésből, mint az elite kereskedelemből, ezt már tisztán látom. Egyszerűen nem bírom ezt a monoton fuvarozást. Az elmúlt pár napban feltornásztam az összesített profitomat 17 millióról 45 millióra, amivel már brókernek csúfol a játék, de ez a hegycsúcstól nagyon messze van. :D

(#14653) duvi válasza Sylc (#14651) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula Flynth! :C Rendesen megdolgoztál érte.

(#14654) orientcx válasza Sylc (#14649) üzenetére


orientcx
őstag

A manóba, kénytelen vagyok gratulálni, még ha birodalmi is vagy. :C :K :C
-
"Irigy vagy, valld be"
-
Naná, hogy irigy vagyok, nekem még üdvözlő képernyő se, neked meg még tűzijáték is! :(((
Hát sok ami sok, én vissza is megyek a kis kínaihoz, akitől az elite címeimet vettem, mert tuti valami harmadosztályú gyári hibás selejtet sózott rám. Hogy a Fási Ádám énekeljen a temeté....akarom mondani a születésnapján(még szükségem lesz rá, mert vennem kell egy legalább 2-es bizonyítványt a "biztonságos közlekedés aszteroidamezőn" című témakörből :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14655) feldeci válasza Sylc (#14651) üzenetére


feldeci
tag

Grat! Mostmár én is megemberelem magam és összetalicskázom azt a hiányzó 150 milliót, lassan csak nekem nincs Elite-em már :)

(#14656) Htibimor válasza Sylc (#14649) üzenetére


Htibimor
senior tag

Gratulálok! :C

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14657) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Én is csatlakozom, hétvégén megvettem az ED -t. Eleinte kaotikus volt az egész, alig értettem valamit és azt sem tudtam, hogy merre hány méter. Aztán elkezdtem belejönni, azt nem állítom, hogy már mindent tudok, de legalább az alapok megvannak, végig csináltam pl a tréningeket, ezzel kezdtem. Most már van valamivel több mint 170.000 creditem a kezdő 1.000 helyett és ezt "vidd el ezt és ezt a cuccot A-ból B-be" típusú küldetésekkel hoztam össze, a Sidewinderemmel, amin egyelőre csak a Frame Shift Drive -ot upgradeltem egy nagyobbra. Na most itt jönne a kérdésem: szeretnék tovább lépni és megvenni a Haulert mert további pénzeket kereskedésből, meg persze továbbra is az előbb említett küldetéskből akarok szerezni. A kérdés az, hogy mikor érdemes váltani a Haulerre, mennyi creditnél? Figyelembe véve azt, hogy fejleszteni is szeretnék rajta, hogy minél nagyobb legyen a raktere, kimaxolva és a lehető legjobb legyen a FSD -je, stb. És mindeközben még maradjon is cash nálam, amit a kereskedésben tudok forgatni? Szóval mikor volna érdemes beleülni egy Haulerbe? Tudom, hogy így alapból nem drága és már simán megvehetném de a többi szempontot is figyelembe kell venni.
Egyelőre csak Solo Playt nyomok, de majd később tervezek beleugrani az Openbe, de majd csak akkor ha már lesz néhány hajóm és elég pénzem. Ja itt a kérdés az, hogy amit a Solo playben megszereztem, egy az egyben átvihetem az Openbe?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14658) gigafun válasza Sylc (#14649) üzenetére


gigafun
senior tag

Én is gratulálok! :C :C :C

(#14659) gigafun válasza nubreed (#14657) üzenetére


gigafun
senior tag

Szia! Üdv a játékban!

Van két oldal, ahol lehet hajókat tervezni, az egyik a http://www.edshipyard.com/, a másik a http://coriolis.io/.
Szépen összeállítod, amit szeretnél, és látod mennyibe kerül, mennyi a biztosítása(nagyon fontos, mindig meglegyen a rebuy cost), és erre még dobjál rá annyi pénzt, amennyiből a jövendőbeli hajó rekterét meg tudod tölteni.
Ez egy kereskedő Hauler, az FSD a legdrágább benne, azon tudsz spórolni, de akkor sokkal kisebbet ugrik.

Open és Solo átjárható, tehát mindened ugyan az mindkettőben. Sőt Private Groupban is.

(#14660) Sylc válasza nubreed (#14657) üzenetére


Sylc
senior tag

Azonnal, de szerintem addert vegyél.

A kereskedelmet felejtsd el, majd raersz unatkozni, amikor millioid vannak.

Vegyél nagyobb rakteru gépeket, cobra mk3 legyen a cél, addig valtogasd a gépeket azonnal. Ne kereskedj hanem a csempész kuldiket told, nagyobb profit.

Igen sajnos a solo - open szinte korlátlanul befolyásolja egymást, így a pénz is 100%ban hordozható ide oda.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14661) Sylc


Sylc
senior tag

Unatkozom,hiányzik az a grindeles ami az elmúlt pár napban vitt előre, ideje resetre inni magamat :K :))

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14662) nubreed válasza Sylc (#14660) üzenetére


nubreed
veterán

Gigafun, neked is köszi a választ!

A csempész küldiket néztem, ezeknél csak akkor kell félni a lebukástól, ha szkennelnek az állomás környékén? Ha kapok egy szkent és lebukok, mitől kell tartanom? Szétlőnek egyből vagy bountyt kapok a fejemre? A Cobrával szemezgetek nagyon is, de ahhoz még kell több pénz. Amúgy az elitetradingtoolt használom, nem mindig naprakész az infó de nekem már párszor segített, jó adatokkal.
Az a vicces, mikor van egy olyan küldetés ahol nekem kell felvenni az árut, amit el kell vinni vhova és az adott állomás nem rendelkezik a küldetésben szereplő áruval, ilyenkor szoktam a fejemet a falba verni, úgy hogy az ilyen küldikről le is álltam, csak olyat veszek fel, ahol biztosítják a cuccot egyből, amit el kell szállítani.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14663) Sylc válasza nubreed (#14662) üzenetére


Sylc
senior tag

Flebredek, bemegyek meloba és leírom mit tegyél, hogy naprakész legyen a trader tool. Én eddb.io-t használom, de kb ugyanaz.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14664) Sylc válasza nubreed (#14662) üzenetére


Sylc
senior tag

Addig is csak ajánlani tudom Herby oktató videót, sajnos csak 3 van :))

https://youtu.be/ioOBvbnBsJ4

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14665) nubreed válasza Sylc (#14664) üzenetére


nubreed
veterán

Ok, köszi, nézem. Vicces a gyerek. :D Ti amúgy joystickal nyomjátok? Xbox360 controllerrel mennyire lenne jó? Mert én most egér+billentyűzeten vagyok, már megszoktam, elvagyok vele, de gamepad mennyire jó opció tényleg? Mert az van otthon, joystick nincs és most nincs egy jobb joystickra pénzem egyelőre. Szóval maradjak egér+billen vagy bill+gamepad?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14666) rexsimus válasza nubreed (#14665) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Én toltam gamepaddal. Előrelépés bill után bizonyos szinten, de nagoyn hiányzik, hogy kevés a gomb rajta, így van, hogy le kell nyúlni billhez valamiért.
Ha hosszabb távra tervezel, érdemesebb beszerezni egy Hotast vagy min egy joy-t, mert fényévekkel jobb a játék velük.

[ Szerkesztve ]

(#14667) ooooobi válasza nubreed (#14665) üzenetére


ooooobi
senior tag

Remélem Herbyt csak viccnek írta Sylc, mert elég semmilyenek azok a videók, pluszt nem nagyon tud meg töle az ember :D

Gamepadot kipróbálhatod, de ha egyelöre szállitós küldetéseket, meg kereskedést csinálsz akkor szerintem jobb a bill-egér kombo. Én anno kipróbáltam, de sokkal rosszabb volt mint egérrel. Még harcolgatni is ellehet egérrel, de ahhoz már, hogy jól is menjen egy hotas kell. èn jó hónapja nem játszottam, elötte meg felfedezni indultam oda is visszatértem az egérre hotasról. Mondjuk föleg mert nagygépröl streamelem át a játékot a kislaptopra, azon meg a hotas nem akart menni. Meg ágyban nem is lett volna kényelmes :D

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#14668) baphomet válasza nubreed (#14665) üzenetére


baphomet
senior tag

Amíg nem próbáltad joystickkal (sőt méginkább hotas-szal), addig teljesen jó a gamepad is. Próbáld az Advanced control pad kiosztást, annál van a lehető legtöbb opció a gamepadre beprogramozva, de még így is szükséged lesz mellé a billentyűzetre is. A következő update-tel megkapjuk az Xbone-os változat gamepad kezelését / gui-ját, az egy kicsit megkönnyíti, és átláthatóbbá teszi majd a dolgot.

(#14669) nubreed válasza baphomet (#14668) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi a választ, meg mindenki másnak is!

Eddig azt hiszem, hogy teljesen jól hozzászoktam az egér+bill kombóhoz, de igaz, hogy harcban még nem voltam. De ma majd ha hazaértem belemélyedek és kipróbálom a gamepad+bill kombót aztán meglátjuk melyik jön be jobban. Nem emlékszem rá, hogy van lehetőség elmenteni profilokat az irányításhoz, vagy újra kell konfigurálni az egészet ha mondjuk vissza akarok térni egér+bill -re?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14670) baphomet válasza nubreed (#14669) üzenetére


baphomet
senior tag

Sajna nem, ha megváltoztatod bármelyik alapkiosztást, akkor abból custom profile lesz, ami felülírja az előző beállítást. Azt tudod csinálni, hogy megkeresed a játék mappájában a custom.binds nevű fájlt és készítesz róla egy mentést mielőtt váltanál gamepadre, így azt később vissza tudod másolni, ha mégis maradnál a bill+egér használatánál.

(#14671) nubreed válasza baphomet (#14670) üzenetére


nubreed
veterán

Ok, köszi, akkor azt lementem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14672) nubreed válasza Sylc (#14664) üzenetére


nubreed
veterán

Hát számomra semmi újdonságot nem tartalmazott a linkelt videók, sőt nekem úgy tűnt, hogy néhány alapvető dologgal sincs tisztában a csávó, angol tudás hiányában mondjuk nem meglepő, de legalább néha vicces. Meg én biztos nem így kezdtem volna a játékot, mint ahogy nem is így kezdtem (=kereskedni a Sidewinderrel elég vicces dolog, szóra sem érdemes, rohadtul nem éri meg). Mondjuk pont ez a jó ebben a játékban, hogy úgy kezded és azt csinálsz amit akarsz, ami számodra a legjobban testhez áll.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14673) Sylc


Sylc
senior tag

A hatekony kereskedelemrol nagyvonalakban:

Szerintem erdemes kulso toolt hasznalni (Tabletre ki tudod tenni, nem kell overlay-el vacakolni), en az eddb.io cimen elerhetot hasznaltam.

Sok adat mint mar elottem is irtak, nem igazan pontos (65-200 napos adatok is vannak), ettol meg nem kell kukaba dobni azt az utvonalat, inkabb kell egy EliteOCR nevu alkalmazas, par scan a trade ablakbol, maris egy oda vissza aran el lehet donteni az utvonal eletkepes-e vagy sem.

A hatekony kereskedelem feltetele a jo loop utvonal, es minimum 3000Cr/t profit. Megfelelo power valasztasaval (Imp slave eseten Torval pl) a poweren belul extra 5% profit jon a konyhara, amit minden tovabbi Wingman megtold a sajat kis hasznanak az 5%-al (ez nem megy az O vagy a te karodra, csak jon mert kozosen mentek), tehat a jo wing alap.

Mielott 100%-ban megbiznal a toolodban, tudnod kell a hatranyait:
- Csak Supply - Demand utvonalat tervez (Supply - Supply-n is lehet profit, plane ha Boom van az egyik rendszeren)
- Vannak bizonyos trade utvonal kalkulacioban limitek (loop generalasnal pl 30ly)
- nem minden rendszer merete pontos (M pedig L stb)
- lehet torolni v modositani az adatokat (ha soronkent toltesz fel egy bazist es "veletlenul" kihagyod a goldot / paladiumot / imp slavet / bauxitot) ami a sajat OCR adat feltoltessel orvosolhato.

Tehat akkor a tool:
- Loop vagy single hop kell, keresd meg a bazisod, legyen belove a geped merete, a raktered legyen 1 v az aktualis, ha nyuszi vagy, tiltsd le a nem szallithato arukat es nesze lehet kereskedni 1000-el.

Nekem az alabbi vasak voltak hasznosak az elit utjan:

T6 > ASP > CLIPPER!!!!444!!!! > Python > T9 > buta modon Anaconda > T9 (528)

Es egy pici matek a vegere, ha tradelsz es anaconda v t9 kozott tepelodsz, az utvonal 1 ugrasos mindket gepnek, napi 3 orat jatszol tudsz ID-t dodgeolni, akkor a T9-el 6!!!! nappal korabban van meg az elit.

Ja igen a vegere jon a legjobb, a tradeles UNALMAS, de ha baratokkal teszed (Rabbit pl) maris izgalmas lesz, vajon osszetor be es kifele az a wingman v csak egy iranyba? :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14674) Sylc válasza nubreed (#14672) üzenetére


Sylc
senior tag

Herby videoit ugy kell kezelni mint egy tarsadalomi kutatas:

Milyen az ur szimulacio agy nelkul :D

Utolagosan is elnezest kerek, de mivel lattad, igy TS-en nem leszel fogalmatlan, amikor a 76-ban betoltott eleteveidet kerdezzuk :P

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14675) ooooobi válasza baphomet (#14670) üzenetére


ooooobi
senior tag

Ha a custom.binds fäjlt ätnevezzük mondjuk gamepad.bindre akkor azt is látja a játék, így lehet több customot is tartani. Nekem legaläbbis ugy emlekszem, hogy igy van. Van sajät billentyüs customom, meg hotashoz egy mäsik. Remelem jol emlekszem, es tenyleg müködik ez.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#14676) nubreed válasza Sylc (#14673) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi a részletes leírást, egyelőre még nem mindent értek, de majd ha ide jutok, hogy jól tudjak kereskedni, akkor átrágom magam ezen sokszor. :) Egyelőre maradok a küldetéseknél,
Csempész küldetések is érdekelnek ezentúl, de tényleg csak annyi még, ha egy szkennél lebukok, annak mi a következménye?

(#14675) ooooobi:
Ez hasznos info, ha tényleg működik az a legjobb!

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14677) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok!
22.49 EUR a Steamen a játék, és nagyon gondolkodom rajta, hogy beruházzak rá.
ASUS G55VW notim van: Core i7 3610QM, 2GB-os Nvidia GeForce GTX 660m, 16GB RAM-mal.
Régebbről van egy TM T.FLight Hotas X-em.
Valakinek van tapasztalata ilyen konfigon hogy fut a játék FHD-ban?

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#14678) Sylc válasza SKyle (#14677) üzenetére


Sylc
senior tag

Hotas X sokaknak van, nagyon jo vele (lehet olyan 30 funkciot vezerelni rola, noha a hotas csak 12 gombos)

A geped tobb mint eleg, olyan stabil 30 fps kozottre saccolom.

Nem gondolkodnek a vasarlason :)

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14679) nubreed válasza SKyle (#14677) üzenetére


nubreed
veterán

Én 37,49 -ért vettem meg és miután megvettem rá 3 napra valóban 22 lett a steamen. :( Ha előre tudtam volna... De mostmár mindegy, ez van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14680) Sylc válasza nubreed (#14676) üzenetére


Sylc
senior tag

Lebuksz, kapsz buntetest, ami nem fejpenz, csak ejnyebejnye, ha 7 napon belul kifizeted, akkor el is van felejtve (persze szeretni nem fognak jobban) es ennyi.

Ha letelt a 7 nap, akkor pedig fejpenz lesz, ami nem csak ejnyebejnye hanem irgumburgum, oda mar kell fegyver :)

Mivel a csempeszett 4-16t apropenz, a nagyok 400+ mokazasaihoz kepest ezert nem nagyon fognak kiloni.

Ha csempesz kuldit viszel, csak az aru profitjara buntet (a kuldi tobbet fizet) ezert ha mazsola vagy, ki tudod fizetni minden uton (ha mar 5-10 csempesz kuldid van egyszerre akkor mar tobb a bunti mint a profit...)

Megoldas, silent runing / chaff.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14681) nubreed válasza Sylc (#14680) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, igen azt már tudtam, hogy hogy működik a fine és bounty rendszere. (pl, ha elcseszel egy küldetést, aminél van fine és 7 napon belül nem fizeted ki akkor bounty lesz belőle, és akkor már nagyobb a gáz).
Magyarul simán megéri felvenni egyszerre 1-1 csempész küldetést, tényleg azt láttam, hogy 2-3x annyit fizet mint egy sima vidd el A-ból B-be a cuccot legális árukkal.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14682) SKyle válasza Sylc (#14678) üzenetére


SKyle
tag

Köszi Sylc, azt hiszem megfogadom a tanácsodat :)
A témanyitó bejegyzésből melyek azok a linkek (persze amellett, hogy mindet :) ), amiket érdemes végigolvasni/nézni/hallgatni/stb?

[ Szerkesztve ]

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#14683) Sylc válasza SKyle (#14682) üzenetére


Sylc
senior tag

Ha lesz elitedangerous.hu forum, akkor azt mindenkeppen, jelenleg koltozik a server A-bol B-be, de ott minden ki van vesezve.

Linkek nekem:

eddb.io - trade
coriolis.io - gepeket managelni
youtube - Chaoswulf videok, meg meg par kulfodi srac

instant valasz kereses pedig az ED.hu TS, ott tobbek kozott van valasz:
- PVP - Dui
- Trade - Sokan, koztuk en
- Backgroud szimulacio - Duvi, Warhead, en stb
- Kezdoknek manko - Localmaster
- Verszivas - Mindeki ellened lesz :D

Minden masra ott a mastercard :)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14684) duvi válasza nubreed (#14676) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia,
Üdv a csapatban! Ha még nem olvastad volna, akkor ajánlom a fenti Téma összefoglalót. Többek között a kezdő játékos tippeket:
"- Csempész küldetést csak kis állomásokra (Outpost) vállaljunk el, mivel ezeken nincs cargo scannelés, amivel lebukhatnánk. Minden nagyobb állomás szkenneli a beérkező hajókat, aminek az elkerüléséhez külön felszerelés és taktika szükséges."
Ezen kívűl ajánlom az EDHU Ts csatornáját. Ha feljössz, akkor élőszóban sokkal többet és könnyebben segíthetünk, valamint gyorsan találsz partytagokat, akikkel wingben repülhetsz. Sokkal nagyobb élmény, mint a Solo játék ;)

(#14685) nubreed válasza duvi (#14684) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm! :)
Ez tiszta sor.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14686) baphomet válasza ooooobi (#14675) üzenetére


baphomet
senior tag

Rémlik olyasmi, hogy így nem működik, de azt lehet, hogy csak álmodtam. Teszek vele próbát, hátha mégis, mert úgy kéne ez funkció, mint egy falat kenyér. Még egy X52-n is kevés a kényelmesen elérhető gomb, ezért más-más kiosztást használok CZ-hez, mint kalózvadászathoz, és gyűlölöm, hogy folyton át kell konfigurálni. Ráadásul a CQC-hez meg egy harmadik féle profil volna az optimális.

(#14684) duvi Kiegészíteném annyival, hogy Outpostnál, ha van a közelben bóklászó hatóság, az szkennel(het), és csempészáru esetén, bár bírságot nem oszt ki, de azonnal elkezd tüzelni. Persze ettől még nyugodtan be lehet dokkolni, csak közben állni kell a pofonokat.

[ Szerkesztve ]

(#14687) Sylc válasza nubreed (#14681) üzenetére


Sylc
senior tag

Kezdeti jatek eseten csempeszesbol lehet kapni 25k/t profitot is, ha nagyon jol all a szenad a rendszerben.

Ez olyan 20t cargoig jobb lesz kis szinten, mint a kereskedelem. Mikor mar meg tudsz mozgatni egy panelhazat (80+ rakter) akkor a sok pici mar tobbet fog hozni a konyhara, kevesebb maszkalassal (es tervezhetoen, mert nem mindig ad jo csempesz kuldit), ott ha egy jot 3000/t feletti utvonalat talalsz, mar jon a penz, eleinte aprankent, utana mar akar 2.500.000 / 12 perc korokre is szert tehetsz.

De amig nincs egy jo T6-od, ne vesztegesd az idodet kereskedelemre.

Nalam a fejvadaszas volt a cel, Clipperig el is jutottam, de nem volt penzem fittelni, ezert lett egy fellabu teaskannam (ami jobb mint barmelyik FED meg E cuccokkal is!!!!4444negy!!!!), ezert befogtam kereskedni, 240t cargo mar egesz jol hozta, de elkapott a gep, (meg el is pukkantam egy Pythonnal rebuy nelkul, igy Sidewinderrel kezdtem ujra) igy kereskedni kezdtem, hogy mire lesz SSL (masik tortenet) ne keljen a penzzel torodnom.

Most 4 hettel kesobb, van egy 200m-as Pythonom, meg 600m zsebben (meg van egy trader Anacondam a garazsban, de csak amig el nem adom)...

De az elmult napokban nem jatszottam, hanem farmoltam, az elejen meg annyi uj van a jatekban, elso ID, elso Anaconda bounty, elso napra leszallas a sotet oldalon stb, ne rontsd el a trade-el :)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14688) nubreed válasza Sylc (#14687) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi. :)
Erre mondtam azt, hogy az alapokkal meg néhány dologgal már tisztában vagyok. Pl magabiztosan tudom vezetni a hajót, bedokkolni, küldetéseket elvállalni, megcsinálni, kicsit már kereskedtem is persze csak piciben, a 4 alap panel kezelése sem okoz gondot, térképeket használni (system, galaxy). De vannak dolgok amiket még nem értek, pl mi az az ID, vagy az Anaconda bounty (csak sejtem, hogy ez valami capital ship lehet és az arra kitűzött bounty?) és mit jelent az hogy leszállás a sötét oldalon.

Az első gondolatra visszatérve: ha sikeresen megcsinálok egy csempész küldit anélkül, hogy szkennelnének, ugyanúgy megy felfelé a reputációm picit, mintha legális cuccokat vittem volna, vagy épp ellenkezőleg, lefelé megy?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14689) Sylc válasza nubreed (#14688) üzenetére


Sylc
senior tag

Vegyuk sorba:

Leszalt a Nap sotet oldalan es napfolt mintat szerezve sikeresen visszajott a kuldeteserol Eszak Korea egy asztronautaja (16 oras kuldetes) - Valos hir a mediabol - ez egy vicc.

Anaconda a jelenlegi legnagyobb repulheto vas, ha kilovod busas bounty-t tudsz beszerezni (Kill scannerrel meg tobbet)

ID - interdiction, amikor supercruise-ban vagy (FS - Supercruise - Deep space layerek vannak, elso urgirk, masik a planetak es bazisok kozott navigal, a harmadik ahol harcolsz / dokkolsz / eladsz / banyaszol stb) beall moged, es FSD Interdiktatorral elkap, majd kitep deep space-be, ami lehet moka / scan / felhivas keringore.

A kuldetesekbol tobb fele van, mindennek van hatasa a hatterszimulaciora (background simulation), ami a jatekosok altal befolyasolt ot korulvevo vilagot vezerli:
- megolsz egy kaloz vezetot, a kaloz part utalni fog, a kereskedok pedig rajonganak erted.
ugyanakkor ha egy FED-es kutyat los le, akkor csak az okos IMPERIAL kereskedok fognak feltetel nelkul a keblukre olelni, igy az IMP repud megy fel, a ker repud megy fel, de kozben a FED - Ker repud csokken.

Nincs olyan kuldetes (vagy csak nagyon keves) ami csak egyfele hatast valt ki (naval questek).

De ez majd kesobb kitisztul, jelenleg elvezd a jatekot :)

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14690) nubreed válasza Sylc (#14689) üzenetére


nubreed
veterán

Értem, köszi.:)

Az indirectiont tudtam, hogy micsoda :) csak így rövidítve, hogy ID nem esett le. :D
Már többszöt volt ID-ben részem de vhogy mindig sikerült megszökni, egy Sidewinderrel a seggem alatt nem állok neki harcolni. Azt majd az erre specializált hajóval. Jut eszembe Cobra MK3 már harcban is elmegy, érdemes arra használni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14691) duvi válasza nubreed (#14690) üzenetére


duvi
nagyúr

- Az említett Téma összefoglalóban van egy részletes rövidítés szótár. Nagyon sokszor használjuk a fórumon, ezért is gyűjtöttem össze a legtöbb rövidítést.
- A Cobrából már elég jó combat hajót lehet összelegózni :K A harcra fittelt (felszerelt) hajóknál már használni kell a powermanagementet és beállítani a prioritásokat! Ellenkező esetben, túlterhelésnél (100% fölötti energiafelhasználás) leállhat a hajód, amikor kiengeded a fegyvereket!

[ Szerkesztve ]

(#14692) Sylc válasza duvi (#14691) üzenetére


Sylc
senior tag

Sehol sem talalom a plazma allektort, ki kellene boviteni. Plusz be kell rakni az uj fogalmakat is, mint a "resetre itta magat" :)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14693) duvi válasza Sylc (#14692) üzenetére


duvi
nagyúr

Rendben. Frissítem a szótárt. Viszont az új játékosok esetében kérlek, hogy mellőzd vagy jelöld meg a poénokat, mert így félrevezetheted őket! Mi értjük a poént, de ők szó szerint próbálják értelmezni, amiből még bajuk is lehet.

(#14694) Sylc válasza duvi (#14693) üzenetére


Sylc
senior tag

Meglatasom szerint a verszivast nem lehet túl korán kezdeni ;)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14695) nubreed válasza Sylc (#14694) üzenetére


nubreed
veterán

Na már alig várom, hogy legyen három-négyszázmillió a zsebemben meg egy két felturbózott harcos hajóm, és majd meglátjuk azt a vérszívást. :DDD

Más:
A Thrusterek upgrade -elése segít abban, hogy (sokkal) fordulékonyabb legyen egy hajó?

duvi: köszi.

És még egy utsó kérdés, az explorer rankod úgy megy fölfelé leegyszerűsítve, hogy hosszú fényéveket utazol és az utazás közben felfdezett térkép adatokat eladod?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14696) duvi válasza nubreed (#14695) üzenetére


duvi
nagyúr

"A Thrusterek upgrade -elése segít abban, hogy (sokkal) fordulékonyabb legyen egy hajó?"
Igen :K

(#14697) RichieTri


RichieTri
senior tag

Talán befolyásolja a PCs gamet...ma délután 4-5 ig migrálás miatt server leállás van/lesz.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#14698) nubreed


nubreed
veterán

Nem tudom volt e, de nekem nagyon jól jön, van ez a hajó összehasonlítgatós oldal:
[link]

RichieTri:
Gondolom van egy állandó oldal, ahol bejelentik ezeket a szerver leállásokat, hol található?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14699) nubreed


nubreed
veterán

Ezen a linken 12 és 4pm között van írva a szerver leállás és kifejezetten az XONE alfóruman hirdették ki. Nem tudom, hogy akkor ez most érinti e PC-seket. Valaki most játékközelben van, megy neki PC-ről?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14700) duvi válasza nubreed (#14698) üzenetére


duvi
nagyúr

- A szerver státuszt ITT tudod ellenőrizni. Most éppen: Service StatusUpgrading
- Galnet News oldalán is kiteszik a fontosabb infókat.
- Frontier fórumán a Forum: News and Updates topikban találod a legfrissebb híreket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.