Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) laci_8519 válasza rtitusz (#14850) üzenetére


laci_8519
tag

Gondoltam addig amíg kijön a SC, ezzel el lehetek, de ezek szerint még várni kell itt is a teljes planetside-ra.
Na nem baj, majd ha megjelenik akkor visszatérek rá.

(#14852) baphomet válasza laci_8519 (#14849) üzenetére


baphomet
senior tag

A tervek, és a jelenlegi árképzés szerint úgy fest a dolog, hogy évente jelenik meg egy-egy új kiegészítő (season), ami tartalmaz minden korábban megjelent elemet. 50 EUR a teljes ára és 37.5, ha már megvannak a korábbi kiadások. Nekem sem tetszik, de ez van. Jobban belegondolva nem drágább, mint évente megvenni egy-egy újabb rész COD-ot, BF-et, AC-et, Fifa-t, vagy mittommit.

(#14853) Diopapa válasza rtitusz (#14850) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, nagyon rendes... 5 fontot elkérnek a bobblehead-ért, ami már a betában is bent volt (csak kivették)..

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#14854) rtitusz válasza Diopapa (#14853) üzenetére


rtitusz
őstag

5 font a hajófestések zöme is, amit még csak nem is látsz.

(#14855) laci_8519 válasza baphomet (#14852) üzenetére


laci_8519
tag

Én csak azt nem értem, hogy ezeket miért nem lehet kiegészítő formájában megvenni? Ki volt az aki ezt kitalálta?
Minden egyes alkalommal vehetem meg az egész játékot a + kiegészítőkkel. :W
Még ilyet nem is láttam, vagy nem tudok róla, hogy létezne.
Rendben, hogy akinek már megvan annak olcsóbb, de még így is elég borsos az ára, minden egyes újravételnél. Szinte egy teljes játék árát kell kifizetni minden kiegészítőnél.
De jó, hogy érdeklődtem, legalább tudom, hogy ez nem az én játékom lesz, nem kell rá várni.
További jó játékot mindenkinek! :R

(#14856) baphomet válasza laci_8519 (#14855) üzenetére


baphomet
senior tag

Nem újdonság ez fajta megoldás, én a Guild Wars-ról tudom, hogy szintén így csinálják.

(#14857) duvi válasza laci_8519 (#14855) üzenetére


duvi
nagyúr

"Szinte egy teljes játék árát kell kifizetni minden kiegészítőnél."
Ez igaz, de ha azt nézzük, hogy legalább egy évig játszol 30 fontért, akkor nem olyan rossz a helyzet. Ráadásul egy nagyon jól sikerült játékkal, amihez folyamatosan jönnek az év közbeni frissítések, újítások :K

(#14856) baphomet
Igen, a Gulid Wars 2 kiegészítője ugyanilyen konstrukcióban érkezik :K

[ Szerkesztve ]

(#14858) laci_8519 válasza duvi (#14857) üzenetére


laci_8519
tag

Hát nem tudom, majd meglátom, hogy mi lesz , de ez most elvette a kedvem. :(

(#14859) orientcx válasza laci_8519 (#14855) üzenetére


orientcx
őstag

Azért csak gondold még át a dolgot(ha még itt vagy). Az alapjáték önmagában is tökéletesen játszható, és azt a 17 fontot az uccsó penny-ig megszolgálja, aztán meg később eldöntöd, továbbmész-e :K :K :K
Azt meg gondolom te sem várod el az ED-től, hogy egyszer megveszed az alapot, ők meg kb 10 évig ingyen fejlesztgessék. Ha szereted a műfajt, nem hagyhatod ki! :N
Ennél jobbat nem találsz a piacon. Az SC meg ki tudja mikor jön, és milyen eladási koncepcióval(mert abban biztos vagyok, hogy az SC is meg fogja találni a módját, hogyan gombolja le a felhasználók utolsó penny-eit is). :K
És az akkor is csak egy SC marad, ami sosem lesz ED :K :K :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14860) laci_8519 válasza orientcx (#14859) üzenetére


laci_8519
tag

"Azt meg gondolom te sem várod el az ED-től, hogy egyszer megveszed az alapot, ők meg kb 10 évig ingyen fejlesztgessék."
Nem azt írtam, hogy ingyen adják ide, hanem miért nem dlc-k lesznek amiket hozzá lehet adni a játékhoz? Azt nem adhatnák el ennyiért gondolom azért választották ezt a megoldást.

ED-SC vitába most nem menék bele, mert nem ide tartozik. De, annyit elárulok, hogy az SC jelenleg jobban érdekel mint bármilyen más játék. De, kinek mi. :)

(#14861) VitoSagi válasza orientcx (#14859) üzenetére


VitoSagi
tag

Ezek a Season Pass árak is fognak év közben mozogni még. Az alapjátékot is kiadás után pár hónappal már olcsóbban adták. Amikor jött a Steam akkor is volt akció. Előbb vagy utóbb meg fogom venni én is majd, egyelőre nekem ráér. Még tudom élvezni az alapot is úgyhogy nem sürgős.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14862) Htibimor válasza baphomet (#14840) üzenetére


Htibimor
senior tag

Szia! Hol tartasz a CG-ben? Mennyi pénz kell a TOP 5%-hoz?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14863) baphomet válasza Htibimor (#14862) üzenetére


baphomet
senior tag

Nem sokat csináltam. Délután 5 körül 2 millió a top40-hez volt elég.

(#14864) Htibimor válasza baphomet (#14863) üzenetére


Htibimor
senior tag

3,5 milliót csináltam eddig. Akkor kell még hajtani. :K

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14865) MichaelSD válasza laci_8519 (#14855) üzenetére


MichaelSD
őstag

"Szinte egy teljes játék árát kell kifizetni minden kiegészítőnél."

Nekem az ED túl sok időt vinne el, de....

Nem bántás de hogy Te nem láttál ilyet, az nem mérvadó, mert rengeteg ilyen játék van. MMOk jelentős része, de még a Warframe is negyedévente 50 USD, ha nem akarsz camogni és kellenek kiegészítő motyók (hogy mellesleg ingyenes mindegy, mert ugyanott vagy a nap végén). Vagy töltsed le a Mass Effect összes DLCjét, 100 USD lesz.
Amúgy 50 Euro évente, szerintem rendben van. Persze ha csak repülsz pár órát akkor sok.

Mindig olyan mosolyogtató: egy mozi 5 Euro és két órá. Évente 10 órányi EDt csak játszol és akkor 50 Euroval számoltam... Nem akarom tudni hány óránál járnak itt az emberek. :)

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#14866) orientcx válasza laci_8519 (#14855) üzenetére


orientcx
őstag

Hát az valóban igaz, hogy ezt a játékot kiegekkel csak annak éri meg megvenni, aki rengeteg időt szán rá, és ha csak arra kell, hogy kihúzd, amíg megjelenik az SC, akkor az ED-ből max csak az alapot vedd meg, aztán meglátod. De abban továbbra is biztos vagyok, hogy így vagy úgy, de az SC-re is kipengetsz majd kb annyit, mint az ED-re kellene.
-
MichaelSD - "Nem akarom tudni hány óránál járnak itt az emberek."
-
De ami még ennél is fontosabb, hogy a barátnők/feleségek se akarják megtudni(meg azt sem, hogy mennyit csökkent a ránk bízott porszívó üzemideje az ED megjelenése óta. De hát a porszívó ugye áramot fogyaszt, és rezsicsökkentés van, vagy mi a szösz?) :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14867) gigafun válasza MichaelSD (#14865) üzenetére


gigafun
senior tag

Tényleg sok időt vesz el, beszippantja az embert. 8 hónapja vettem meg, és azóta más játékkal nem is játszottam. És most ne olvass tovább, mert spoiler jön. :D :D :D
----SPOLEIR!!!----
Kb 1000 óra van benne, és még nincs vége az évnek, úgyhogy nekem megért 50 ojrót.
Ha a kiegészítővel csak fele ennyit fogok játszani, akkor is megéri.

(#14868) Htibimor válasza gigafun (#14867) üzenetére


Htibimor
senior tag

Tavaly a megjelenéskor vettem meg. Csak a Dying Light miatt hagytam ki pár napot és csak ezzel játszom. Nekem is simán benne van 1000 óra, de lehet, hogy sokkal több is. És még szerintem sokszor ennyi van benne az biztos! :K

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14869) laci_8519 válasza orientcx (#14866) üzenetére


laci_8519
tag

Csak megvettem végül a Steam-en az alapot a tegnapi zsörtölődésem ellenére. :D Nagyon jó játék, de nekem hiányérzetem van valamiért.
Olyan üres, vagy nem tudom, de ettől függetlenül nagyon jó és el lehet vele lenni. Kérdés, hogy meddig fog lekötni. Már utána olvastam pár dolognak, így kezdek képben lenni.
De, továbbra is fenntartásaim vannak ezzel az üzleti modellel kapcsolatban. Lehúzás ez semmi más, de ez van itt lezártam, ezt a témát.

(#14870) baphomet válasza orientcx (#14866) üzenetére


baphomet
senior tag

" de az SC-re is kipengetsz majd kb annyit, mint az ED-re kellene"

Nyilván nem mindenkit érint, de amit sokan elfelejtenek számításba venni, az az SC gépigénye. Kipróbáltam az ingyenes hétvégén. Az a konfigom, ami az Elitet 40-60 FPS-sel futtatja a maximumhoz közeli beállításokkal FHD-ban, az az SC-nél teljesen visszabutított grafika mellet talán éppen hozta a játszható szintet. Nekem minimum egy lifetime expansion pass árát kéne a gépre költeni az SC-hez, úgy már nem is olyan olcsó. :)

(#14869) laci_8519
Ha rákattansz, kitart az alapjáték is egy darabig. Érkezni fognak még ahhoz további ingyenes kiegészítések, később pedig biztosan lesz leárazás a kiegészítőre is.

[ Szerkesztve ]

(#14871) CactuS válasza baphomet (#14856) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Wow kezdte ezt el anno ezt, hogy a legújabb kieg a fizetős, a többi benne van a csomagban. GW2 ezt megfejelte azzal, hogy ingyenes lett az alapjáték.

Alapvetően a lehúzás része az, hogy egy kiegészítőt egy új játék áráért adnak el. De ez már elég sokszor ki lett tárgyalva. Itt is, a GW2 topikban is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#14872) duvi válasza laci_8519 (#14869) üzenetére


duvi
nagyúr

"Csak megvettem végül a Steam-en az alapot a tegnapi zsörtölődésem ellenére."
Gratula és üdv a csapatban! :) Most jövök a szokásos litániámmal... :D
- Nagyon sok infót és segítséget találsz a fenti Téma összefoglalóban
- Gyere fel az EDHU Ts-re! Élőszóban sokkal több segítséget kaphatsz, valamint a kötelékrepülés (wingben való játék) sokkal nagyobb játékélményt nyújt, mint a Solo játék.
- Bármi kérdésed van, nyugodtan írj és segítünk!
- Létezik már játékbeli frakciónk is - Sons of Seven Lords (SSL) néven - ami saját otthon rendszerrel jár. A jelenleg is futó 1.4 patch élesítésével indul (kb. 2 hét múlva) a tényleges közösségi játék, Tawilo rendszerben.
Jó játékot kívánunk az ED univerzumában!

[ Szerkesztve ]

(#14873) rtitusz válasza orientcx (#14866) üzenetére


rtitusz
őstag

Ohh, még az ED-hez is kipengetheted a világ összes pénzét, pl építhetsz egy külön szimulációs szobát egy ilyen szépséggel:
http://i.imgur.com/yHOT7GW.gifv :DD

[ Szerkesztve ]

(#14874) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Helló, mi az EDHU ts jelszava?

Majd kiderül..vagy beborul!

(#14875) laci_8519 válasza duvi (#14872) üzenetére


laci_8519
tag

Köszi a segítséget, amint lesz több időm át fogom nézni ezt a szép tejedelmes írományt. :)
Mindenkép fel fogok nézni ts-re is. Ha megtalálom. Elég sűrű munkabeosztásom lesz a jövő hétre, de azt követően lazább lesz remélhetőleg. :R

szerk.: Win10-el működik rendesen a játék és a Hotas X-el sincsenek problémák?

[ Szerkesztve ]

(#14876) laci_8519 válasza laci_8519 (#14875) üzenetére


laci_8519
tag

Lejárt a szerk. idő, bocsi a dupláért.
Otthoni gépemen win10 van azért érdekelne. Kipróbáltam már a játékot win8.1-en nincs gondja, jó lenne ha működne rendesen, majd az otthoni gépemen is.

[ Szerkesztve ]

(#14878) laci_8519 válasza duvi (#14877) üzenetére


laci_8519
tag

A vid.kártya része szerencsére nem fog érinteni.
Viszont néztem a Hotas-nak a driverénél nincs ott a win10, nem tudom ez problémát fog e jelenteni.

(#14879) duvi válasza laci_8519 (#14878) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem lesz vele gond :N Windows 10 and HOTASes : if you are using Windows 10 and a Hotas, tell us if it works or not: "Thrustmaster T.Flight Hotas X works normally. No extra software, just plug and play."

[ Szerkesztve ]

(#14880) laci_8519 válasza duvi (#14879) üzenetére


laci_8519
tag

:R

(#14881) baphomet válasza laci_8519 (#14878) üzenetére


baphomet
senior tag

A Win10-nek jók a 8.1-es driverek is jobb híján. A HotasX esetében nem tudom megerősíteni, de Saitek X52Pro működött 8.1-es driverekkel is.

(#14882) laci_8519 válasza baphomet (#14881) üzenetére


laci_8519
tag

Akkor valószínűleg nem lesz gond a Hotas X-el sem ezek szerint.
Az X52 Pro-ról mi a véleményed? Olyat szerettem volna venni, csak nem volt rá keret.
Az érdekelne, hogy hosszútávon is egy tartós joy? Gondolom kifinomultabb mint a hotas x.

(#14883) Sylc


Sylc
senior tag

Elmentem vilagga, mar 3 oraja, de mar nagyon unom :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14884) rtitusz válasza laci_8519 (#14876) üzenetére


rtitusz
őstag

Win10+AMD VGA = játszhatatlan fps SC-ben, de ha visszarakod az első Win10-es drivert azzal jó állítólag.

Szerk: Közben látom Duvi is írta, meg megnéztem az adatlapod és nem AMD-d van, úgyhogy no para. A VGA-d szépen elviszi 4K-ban is ultra beállítások mellett stabil 60 fps-el a játékot alap órajelen is, nekem G1 van, de ugyan az a chip. Az AA elég rossz, érdemes 1,5x-2x-es super samplinget állítani a játék beállításokban, vagy az nVidia control panelben.

[ Szerkesztve ]

(#14885) orientcx válasza laci_8519 (#14869) üzenetére


orientcx
őstag

"Nagyon jó játék, de nekem hiányérzetem van valamiért.
Olyan üres, vagy nem tudom, de ettől függetlenül nagyon jó "

-
Először is üdv a csapatban. Technikai dolgokba most nem is mennék bele - a leírások nagyon jók, és ha kérdésed van, itt a fórumon úgyis megkapod a választ(a topic-ot egyébként is ajánlom, mert rengeteget ad hozzá a játékélményhez). Én inkább az ED szemléletéről tennék egy apró megjegyzést. Itt nincs egy adott kikövezett út, mint ahogy általában a játékokban(nyírd ki ezt, találd meg azt, szerezd meg emezt, majd kb 20 óra játékidő után adj egy nagy kokit a főgonosznak, és már megint megmentetted a világot), itt magadnak kell megtalálni a helyed. Az "üresség" érzete abból adódik, hogy nem fogják a kezed. Az, hogy mit csinálsz, az a te dolgod(aztán meg persze a te bajod) :K
De ha elkapod a fonalat, akkor te magad fogsz kitűzni magadnak célokat, és ha megvan, máris ott a következő. Aztán egyszer csak azon kapod magad, hogy már össze sem mered adni az elillant órák számát.(itt hívnám fel gigafun , és Htibimor kollégák figyelmét, hogy ez egy bizalmas adat, és ahogy a mobilokat sem hagyjuk otthon felelőtlenül elől az asztalon, úgy a fórumon sem hagyhatunk magunkra nézve ilyen súlyosan terhelő adatokat elkerülendő a lebukás esetén otthon felcsattanó "áááá, ha neked ennyi időd van, akkor..." kezdetű mondatokat) :DD
És még egy tanács: ne akarj már az elején mindenre rájönni, úgysem fog menni. Még hónapok múlva is tanul új dolgokat az ember(már akit elkap a gépszíj, és még hónapok múlva is itt van)
-
"De, továbbra is fenntartásaim vannak ezzel az üzleti modellel kapcsolatban"
-
Maximálisan egyetértek, ez nekem sem tetszik, sőt, sztem egyáltalán senkinek nem tetszik(Braben urat leszámítva), de hát ez van
-
baphomet - "amit sokan elfelejtenek számításba venni, az az SC gépigénye."
-
Nyugi, mire kijön az SC(~2178), addigra lesz olyan géped, ami bírni fogja....csak sajnos a Marson(ahol lakni fogsz) akkor még picit akadozni fog a net :D
-
rtitusz - "az ED-hez is kipengetheted a világ összes pénzét egy ilyen szépséggel"
-
Na tessék, mik vannak, és akkor nekem már azt is kifogásolják, hogy a nagyszobát berendezzem konda irányítóteremnek. :((( ;) :(((
-
A hotasról - A hotasx nagyon kezes, és olcsó, de egy idő után egyre több mindent használ az ember, és akkor elfogynak rajta a gombok. Az X52 már elég(bár nekem voltak vele gondjaim), viszont win10-nél megbolondul néha a driver, és ami a win8-nál minden további nélkül lehet, hogy kihúzom, visszadugom, a 10-nél csipogás-fagyás

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14886) cunnir válasza Sylc (#14883) üzenetére


cunnir
tag

Én már egy hónapja világgá mentem :)) de még nem unom :U és az Elit is meglesz!

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#14887) rtitusz válasza cunnir (#14886) üzenetére


rtitusz
őstag

Hajrá, hajrá! :C Nagyon magányos az Elite felfedezők köre. :D

(#14888) cunnir válasza rtitusz (#14887) üzenetére


cunnir
tag

A te leírásod alapján rengeteg neutron csillagot találtam :C ha bele húzok akkor óránként 70 scann megvan :DD

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#14889) rtitusz válasza cunnir (#14888) üzenetére


rtitusz
őstag

Csak bele be zakkanj. :D. Én olyan 50/óra sebességgel szkenneltem, mert egy-egy bolygót is meglestem időnként. Ha nem volt semmi akkor a 65-70 nekem is megvolt. ;) Mennyit akarsz összesen találni?

[ Szerkesztve ]

(#14890) rtitusz


rtitusz
őstag

Nektek nem tart ma egy örökkévalóságig (2-4 perc!!!) két rendszer közötti ugrás???

(#14891) Sylc válasza cunnir (#14886) üzenetére


Sylc
senior tag

847ly-re a legkozelebbi lakott rendszernel USS, beugrottam, 3 Python es 4 FDL lotte egymast, el is menekultem 74% hullal... Ha nem tudnam,hogy ez feature, azt mondanam bug :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14892) cunnir válasza rtitusz (#14889) üzenetére


cunnir
tag

Még bírom ;) a cél legalább 3000 :C de ott ahol vagyok rengeteg van!!!! ha meg van megyek tovább :R

(#14890) rtitusz Nekem Pénteken volt iszonyú lassú ma eddig jó volt

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#14893) zolee0307 válasza laci_8519 (#14878) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem csak a joy (T flight stick X) része van, nekem a win 10 alapból felismerte, magától felrakott mindent (driver, kalibráló progi, stb.) hozzá, tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#14894) raymi16 válasza rtitusz (#14887) üzenetére


raymi16
tag

Most én is az Észak-Amerika ködöt vettem célba! :DDD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#14895) rtitusz válasza cunnir (#14892) üzenetére


rtitusz
őstag

2000-et szkenneltem meg az apró, és majdnem 200 milla lett a vége. Számolhatsz 55 ezer/neutron csillag tarifával. ;)

(#14896) rtitusz


rtitusz
őstag

Ki melyik CG-t tolja? Megindultam én is egy kis CZ-re, mert már nem bírtam a kereskedést. Kicsit újra is gondoltam a Pythonom a célra: coriolis.io - Old Death

Amúgy a T9 után igazi felüdülés ezt vezetni. :D

(#14897) laci_8519 válasza zolee0307 (#14893) üzenetére


laci_8519
tag

Érdekes, mert én amikor megvettem, és rádugtam a gépre, nem tett fel semmit, csak érzékelte, hogy játékvezérlőt csatlakoztattam. Ettől függetlenül működik, de nem tudom kalibrálni meg semmi.
Csak játékokon belül.

[ Szerkesztve ]

(#14898) rtitusz


rtitusz
őstag

:DD

(#14899) baphomet válasza rtitusz (#14896) üzenetére


baphomet
senior tag

Ez a fejvadász CG biztosan fut, és Galnet cikk alapján lehet egy szállítós is a Sothis rendszerben. Az Active community goals thread-ben lévők már lejártak, de úgy látszik még nem frissítették.

[ Szerkesztve ]

(#14900) rtitusz válasza baphomet (#14899) üzenetére


rtitusz
őstag

Jah, épp itt vagyok Dakshmandiban és nincs itt semm. :( Pedig direkt CZ-t kerestem, a RES annyira nem érdekel most.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.