Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Bibgr0 válasza Nosam (#2000) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Azért ezt így nem mondanám. Pl kezdő outpost-on black market van, csak hivatalos piac nincsen.

(#2002) Nosam válasza Bibgr0 (#2001) üzenetére


Nosam
aktív tag

Igazad van mert black market az van.

(#2003) duvi


duvi
nagyúr

Egy "kicsit" tekertek a hajóárakon... kiemelném a T9 árát :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2004) Menthirist válasza duvi (#2003) üzenetére


Menthirist
veterán

zomg :)

Hát igen, belenyúlni a gazdaságba hogy nehezebb legyen megvenni egy hajót úgy a legegyszerűbb, ha drágítod a hajót :D

Most már nem akarod lepadkázni az űrállomást :P

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2005) Bibgr0 válasza Menthirist (#2004) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Szerintem ez jó. Ad egy kis adrenalint a fuvarozáshoz. Ha arányosan nő a biztosítás díja is, akkor 3 mió felszerelés nélkül szép pénz lesz érte.

Azon kellene még dolgozniuk, hogy legyen ami folyamatosan költséget jelent, hogy ne lehessen több száz milliós tőkét építeni pár hét-hónap alatt. Pl drágább üzemanyag, töltények, rakéták, magasabb docking fee, esetleg kereskedelmi licensz.

(#2006) Nosam válasza duvi (#2003) üzenetére


Nosam
aktív tag

Szerintem ez bug... :D

(#2007) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Lett trading computer vagy valami?

[ Szerkesztve ]

(#2008) Menthirist válasza Nosam (#2006) üzenetére


Menthirist
veterán

Hát figyelj... elképzelhető, de mennyi idő alatt szerezte meg Dio az Anakondát? pár nap? Pedig az a legdrágább hajó benne :) Várható valami vaskosabb emelés, ha tényleg azt akarják, hogy "űbazz" szint legyen amikor egy Type9-ben repülsz.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2009) Diopapa


Diopapa
addikt

Aki új rendszerben jár és van pár perce és használja az EDInfo-t az kérem rögzítse a távolságokat amit lát a közelében, hogy pontosodjon a "Hova vigyem?" találati lista.. thnx!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2010) duvi válasza rexsimus (#2007) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha jól látom, akkor nincs trading computer (bár még nagyon az elején tartok). A gazdasági térképen is csavartak egy kicsit. Jelenleg ez a legközelebbi nézet a galaxy mapon :DDD Innen csak távolabbi nézet érhető el :DDD

Tehát, hacsak nincs valakinek nanorobot implant a szemében, akkor ezen a térképen egy büdös kukkot nem fog látni :N

(#2011) Nosam válasza Menthirist (#2008) üzenetére


Nosam
aktív tag

Nekem is anacondám volt, én tudom mennyit kellett érte kamionozni és nem keveset kellett érte menni.

20-on valahány milliót tudod meddig tartana összegurulni egy type6-al ami 100 tonnát tud vinni? Egy hónap folyamatos kereskedés ha van trade szofter és a legjobb fuvarokat viszed... Ha nincs trade szoftver és type6-al majd 20 milliót kell összeszedni egy type9-re akkor be is fejeztem a játékot... :DDD

(#2012) Nosam válasza duvi (#2010) üzenetére


Nosam
aktív tag

Dettó így vagyok én is a galaxy mappal... De hát már csak mosolygok rajta mert mást úgy sem lehet. :DDD

(#2013) duvi válasza Nosam (#2011) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ha nincs trade szoftver és type6-al majd 20 milliót kell összeszedni egy type9-re akkor be is fejeztem a játékot." Relax! Még ki se próbáltuk a sok új lehetőséget! Ott vannak pl. az új küldetések, amik nagyon szépen fizetnek (pl. 50.000 CR). A felfedezésekkel is biztos lehet pénzt gyűjteni. Másrészt pedig, hova rohanunk? Nem az a cél, hogy 3 hónap alatt kijátsszuk az összes tartalmat :N Azt se felejtsük el, hogy ez még mindig egy béta. Biztos eltart egy darabig a kereskedelem balanszolása is. Ne legyen túl könnyű, de túl nehéz se.

[ Szerkesztve ]

(#2014) Diopapa válasza duvi (#2013) üzenetére


Diopapa
addikt

Engem zavar, ha hetek alatt meg lehet venni a legkomolyabb hajót. Kelljen megdolgozni érte.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2015) Malachi


Malachi
addikt

azt mondjátok inkább el se indítsam és várjak meg egy patchet? mert akkor nem időzök vele, ha nem használható rendesen.

(#2014) Diopapa - ez jogos. viszont felveti a kérdést, hogy akkor tényleg jó ötlet-e belemerülni még egyszer a bétába. úgy értem ha most elkezdi valaki, úgyis az a cél, hogy bejárjon minél nagyobb területet és/vagy kipörgesse a legnagyobb/legjobb hajóra valót. ha ez mondjuk eltart november végéig és decemberben megjelenéskor megint wipe... lesz-e kedv, érdeklődés újra elkezdeni az egészet?

[ Szerkesztve ]

(#2016) schawo


schawo
titán

Adjatok valami ötletet, hogy lehet elindulni az 1000 creditről.

Az aranykeresés lehetőségét kivették, hatalmas lett a "zaj", nagyon sok lett az azonosítatlan objektum, és az újonnan megjelentek mind hajócsoportok, sokkal kisebb lett az értékes ásványok aránya.

(#2015) Malachi
azt mondjátok inkább el se indítsam és várjak meg egy patchet? mert akkor nem időzök vele, ha nem használható rendesen.

Igen.

Egymás után a második rollback volt. Az elsőnél megszívtam, mert a hajójavítás költségét kifizettem, de a rollback a pénzt nem érintette, de a hajómat visszaállította sérült állapotra, úgyhogy fizethettem ki duplán. A másodiknál legalább nem szívtam meg külön.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2017) Diopapa válasza schawo (#2016) üzenetére


Diopapa
addikt

Én az elején tuti azokat a fuvarokat vállalnám el az állomáson, amik 1-4 t-s rakteret igényelnek és 1 ugrásra vannak. Gondolom még vannak ilyenek, az elején 3-4k kreditet lehet vele keresni.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2018) Nosam válasza duvi (#2013) üzenetére


Nosam
aktív tag

De Duvi, hát meg fog szűnni a dogfight és a harc. Nem fogsz találni az univerzumban egy olyan pilótát, aki hagyni fogja lelőni magát, ki fognak lépkedni ahogy vesztésre állnak. Eddig is kiléptek, ezután meg pláne ki fognak.

Oké legyenek drágábbak a hajók, vagy akár legyen ennyi, na de akkor legyen tisztességes kereskedelmi rendszer is mellé.

(#2019) Nosam válasza Malachi (#2015) üzenetére


Nosam
aktív tag

Tök felesleges. Sajnos játszhatatlan a jelenlegi formában, másrészt pedig 6 millió egy ASP és nincs értelme azért küzdeni 4 hetet, hogy mire kipróbálhatnád és elmehetnél vele felfedezni pont előtte megint reseteljenek.

(#2020) duvi


duvi
nagyúr

Papa! Meghallgatták a kívánságod! Megvan az Aanaconda ára is :D
Ezért már tényleg rendesen meg kell dolgozni!

(#2021) Diopapa válasza duvi (#2020) üzenetére


Diopapa
addikt

Eh most jobban izgat, hogy nem fogok tudni játszani mikor hazamegyek.. :(

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2022) Bibgr0 válasza duvi (#2020) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Duvi, ahogy látom nemsokára átülsz az anacondába :-)

(#2023) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Hát ez nem jött össze. :/

Soloba nem tud csatlakozni a szervertte, Open-be meg első ugráskor levág a játék.

[ Szerkesztve ]

(#2024) duvi válasza rexsimus (#2023) üzenetére


duvi
nagyúr

Többször kell próbálkozni. Néha Soloba enged be, néha Openbe. Persze ki is dob egy idő után...

(#2022) Bibgr0
Igen, szinte mindjárt. Az antennagombra már futja :D

[ Szerkesztve ]

(#2025) Nosam válasza duvi (#2020) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ez fegyver meg pajzs árakkal együtt pont 5 millióba fog fájni ha kilövik alólad, és ha 100 ezer/fuvarral számolod, akkor pont 50 fuvar ára... Már ha 100 ezres fuvarokat fogsz ki végig, de az persze nem biztos. Sejtheted, hogy hányan fogják hagyni kilőni az anacondát?! :DDD

50%- hull-nál esc gomb és szia... Soha nem fogja senki megvárni, hogy kilőjek alóla. Senki nem fog azért 50-szer fordulni minimum 15 perces fuvarokkal, hogy te kilőhesd őt... :N Nem fogja megérni senkinek...

Sajnos mi komoly űrcsatákat ebben a játékban nem fogunk látni. :O

[ Szerkesztve ]

(#2026) Malachi


Malachi
addikt

na, valamikor jön még ma a 2.01, akkor azt megvárom.

hosszú poszt van a megváltozott repülési modellről, ez feltűnt valakinek? FA off állásban kikapcsolt hajtóművel nem repülsz a kezdeti sebességgel, hanem nullára lassulsz. szóval nem lehet sokáig lopakodva sodródni, dobálva a heatshieldeket. meg csináltak valamit a hátra/le/le iránnyal is, és az interdictiönök elől is nehezebb lett ellógni. izgi lesz ez, ki kell próbálnom mielőbb.

azért ez a 46 milliós Anconda nem rossz, durva módosítások voltak akkor a kereskedelemben is gondolom. külső program nélkül mennyi idő összekaparni egyszer 46 milliót, aztán felszerelni még a hajót +pár millió gondolom, meg még a rakomány árára valót... és legyen még tartalékbe is kb. ennyi, ha kilőnék alólad, hehehe... szerintem nekem sose lesz ilyenem, megmaradok a Cobránál, vagy max egy ASP, bár azt egyáltalán nem ismerem csak azt lehet tudni, hogy felderítőnek jó.

(#2027) Menthirist válasza Malachi (#2026) üzenetére


Menthirist
veterán

Mondtam hogy úgyis mindig kell egy 2.0.1 meg 2.0.2 az ED-nél is :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2028) warcat


warcat
veterán

Hát rápillantva ez a hajóárazás csak ilyen hasraütéses volt "legyen jó drága" címszó alatt hacsak nem raktak bele valami nagy durva pénzszerzést -de még akkor is ott van a hajó kilövése,nyilván 3-4 milió kredit veszteség árnyékában a franc sem fog puffogtatni.
De nem értem miért nem raktak be szimplán egy kiképzési vagy jogsidíjat az adott szériához, mittudomén 20m kredit Anaconda jogsi ,a hajó meg egy 10-es

Eu most olyan,mintha a F1-es pilótának kellene zsebből fizetnie,ha megkarcolja verseny közben a járgányt,összetörést megemlíteni meg halálos bűn.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#2029) duvi válasza Nosam (#2025) üzenetére


duvi
nagyúr

-Még nem tudjuk most hogy állnak a piacok a dinamikus árképzéssel. Nem tudjuk, hogy jelenleg mekkora átlagprofittal lehet fuvarozni. Az új pénzforrásokról meg kb. semmit nem tudunk. Nem kell látatlanban prekoncepciókat felállítani :N
-Most főleg a belső körben repkedek a kis hatótáv és a biztonság miatt. Próbáltam kicsit kijjebb nézni, de annyi a kalóz mint égen a csillag :D Kb. 6-7 fuvart csináltam eddig, de mindegyiknél kirángattak SC-ből. A legtöbb esetben egy szép Cobra várt rám... Persze marad a nyúlcipő, mert nagyon hamar elolvad a pajzs és a két "ingyenlézer" nem sokat árt neki. Ha jól látom, akkor a fegyverek ára is emelkedett egy kicsit. Nem vészesen, de emlékeim szerint kicsit olcsóbbak voltak.
-Az irányítás érezhetően változott. A Sidewinder az eddigiekhez képest is fürgébb lett. Kicsit "túlkormányzott" és elég jól gyorsul, viszont a fékezésnél átvette a Cobra túlfutásos stílusát. Dokkolásnál nem árt vigyázni a gázzal és a fékezéssel!

(#2030) Nosam válasza duvi (#2029) üzenetére


Nosam
aktív tag

Tényekről beszéltem Duvi, arról, hogy majd 70%-ék eddig is megnyomta az ESC gombot és nem várta meg, hogy kilődd. Eztán ez a 70%-ékos arány a nagy hajók esetében egészen biztosan 99.9% lesz, erre a nyakamat is fel merném tenni.

Ne legyen igazam.

(#2031) _Kondor_


_Kondor_
tag

Modulokat/fegyvereket is jelentősen átszervezték: 'A'-tól talán 'H'-ig vannak besorolva, 'A' a legjobb/legdrágább. Egy 'D'-s kill warrant scanner pl. 1M, a 'G'vel jelölt talán 20k kredit. Mennyibe kerülhet az A kategória? Illetve mennyi lehet 'A' kategóriás modulokkal felszerelni mondjuk egy Anacondát? :) Határ a csillagos világmindenség...

[ Szerkesztve ]

(#2032) duvi válasza Nosam (#2030) üzenetére


duvi
nagyúr

Még senki nem látott biztosítási összegeket. Még senki nem szedett össze legalább egy Haulert, amivel már lehet érdemben szállítani. Még senki nem tudja, hogy mekkorákat lehet kaszálni egy jól sikerült felfedezéssel. Nem tudjuk, hogy az új rendszerek milyen lehetőségeket tartogatnak az eddigiekhez képest. Az egyre jobb reputációval, egyre jobb árkedvezményeket lehet szerezni. Legvégül mi értelme lenne az szuper hajónak, ha mást se csinálna mindenki, mint az Esc gombot nyomkodná. Legutóbb én is végigvittem a harcot az Anacondaval, pedig láttam, hogy rosszul fog végződni a túlerő miatt. De akkor is élvezetes volt a harc és legalább megpróbáltam. Nem hiszem, hogy egyedül lennék ezzel :N

Frissen indulónak egy támpont:
Aulinból - I Bootisba: Agri medicines 544 CR a Sidewinderrel.
Visszafelé fuvar, Computer coomponens 996 CR

[ Szerkesztve ]

(#2033) Szőrös  válasza duvi (#2032) üzenetére


Szőrös 
veterán

De itt nem erről van szó. Kivételesen - :DDD - egyetértek Mason-el , nem szabadna a kilépésnek működnie.
Így mi lesz risk vs reward elvvel ( is ) ?
Ha valaki pvp-ben van vagy csak szimplán harcol ne tudjon kilépni , ha meg crashel a kliens - akár mesterségesen is - akkor is legyen bent még x másodpercig aztán ha még él akkor mehet supercruise automatikusan a mélyűrbe valahová ( lásd EVE ).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2034) Nosam válasza duvi (#2032) üzenetére


Nosam
aktív tag

Pedig de, előlem sokan még a cobrával is kiléptek inkább esc-el, semmint hogy eldurranthassam őt. Persze menekülni én is menekültem már anacondával is :DDD , de nem léptem ki a játékból ahogy ez nagy divat volt a béta1-ben. Persze meglátjuk mi lesz itt, még működni sem működik rendesen a játék tehát nem lehet tesztelni, de nekem már most komoly félelmeim vannak.

(#2035) Nosam


Nosam
aktív tag

Remélem azért a gammánál már eljutunk majd odáig is, hogy a küldetéseknél is csak annyi lesz, hogy menj el xy helyre csináld ezt meg azt, aztán ha sikerült a küldetés majd utólag megmondjuk mennyit fizetünk... :((

(#2036) Menthirist


Menthirist
veterán

Ezért nem játszok online Elite-et :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2037) duvi válasza Szőrös  (#2033) üzenetére


duvi
nagyúr

Részben igazatok van (Nosam). Én nem is tudtam eddig, hogy ki lehet lépni harc közben ezzel a módszerrel. Most már értem, hogy sikerült annyi embernek hirtelen "elugrania" pár lövés után. Viszont pont erre van kitalálva a Solo játéklehetőség. Aki nem akar PvP harcokat, az mehet oda játszani. Az open playbe meg azok jöjjenek, akik szeretik a PvP-t is. Persze ott meg cheat lehetőség az Esc gomb :F Nem egyszerű valóban. Reméljük, hogy a bevétel/kiadás mérleg egyensúlyba lesz és nem fogják vitrinben tartani a drágább hajókat a tulajok... Vagy a PvP zónákban lesz tiltva az Esc gomb használata.

(#2038) Bibgr0 válasza duvi (#2037) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Nincs baj az esc-el, ha nem azonnal tűnik el, hanem mondjuk bent marad a hajója még 30-60 másodpercig. Szerintem.

(#2039) rexsimus válasza duvi (#2024) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Reggel óta ezzel próbálkoztam, de semmi. :/

[ Szerkesztve ]

(#2040) _Kondor_ válasza rexsimus (#2039) üzenetére


_Kondor_
tag

Eddig kétszer tudtam játékba kerülni, vagy 50-szer biztos próbálkoztam :). Várom a hotfix-et és reménykedek....

(#2041) duvi válasza Bibgr0 (#2038) üzenetére


duvi
nagyúr

OK. Beraknak 30-60 másodperc késleltetést. Tehát, ha valaki Esc-et nyom, vagy hálózati kapcsolatot bont, akár durván belelép a reset gombba, akkor még játékban marad a hajója az adott ideig. Ellenpélda. Békésen közelítesz az állomáshoz az új Anacondáddal. Éppen dokkolás közben vagy, amikor lefagy a géped vagy a kliens, akár egy áramszünetet fogsz ki. Mi történik akkor a hajóddal? A késleltetés miatt megy tovább és az ütközés következtében pukkan egy szépet. Volt hajó, nincs hajó. Pedig nem akartál csalni. Nem is harcoltál. Szerintem ezért nehéz megoldani a hirtelen kilépés problémáját.

(#2042) Troyan001 válasza Nosam (#2034) üzenetére


Troyan001
tag

Eve Online-ban egyszerűen van megoldva. Hiába lépsz ki a hajód ott marad egy ideig lebegve és csak utána warpol el. Valami ilyesmi kellene itt is.

(#2043) Diopapa válasza duvi (#2041) üzenetére


Diopapa
addikt

EVE-ben ez kiválóan működik. Ha harci cselekményben veszel részt, akkor 15 percig lebeg az űrben a hajód 1m km-re a logoff ponttól (kiscannelhető). Ha nem volt harci cselekményed, akkor is elugrik 1m km-re és utána 30 (60?) mp-ig marad ott.

EDInfóból an új verzió, tesztelni kéne jól számolja-e az útvonalat ;)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2044) schawo válasza Diopapa (#2017) üzenetére


schawo
titán

Az ötlet jó volt, thx, a haulerem meg is lett és még van 15k :)

A térképet megjavították, de megint elcsesződött. Szép.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2045) Diopapa válasza schawo (#2044) üzenetére


Diopapa
addikt

Nektek elindul? Nekem Solo-ban fekete kép és ennyi.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2046) rexsimus válasza Diopapa (#2045) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Engem Soloba nem enged be, Openből kidob ugráskor, és még ki se tud lépni a játék a win-be.

[ Szerkesztve ]

(#2047) schawo válasza Diopapa (#2045) üzenetére


schawo
titán

Nálam "gond nélkül" megy a szóló.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2048) Diopapa válasza schawo (#2047) üzenetére


Diopapa
addikt

Mennyit vársz? Nekem a hajó sematikus képe (ami forog) az kb 2 mp-ig látszik majd fekete kép. De látszólag nem fagy ki, hanem a fene tudja mire várunk. Vagy törölni kéne a mentést?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2049) Malachi válasza rexsimus (#2046) üzenetére


Malachi
addikt

az ilyen gondoknál érdemes megpróbálni egy teljes újratelepítést.

(#2050) _Kondor_ válasza Malachi (#2049) üzenetére


_Kondor_
tag

Én már túl vagyok rajta, nem segit nem azzal van a gond.

http://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=43941

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.