Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) SG42 válasza gigafun (#14995) üzenetére


SG42
csendes tag

Nagyon köszönöm, úgy tűnik hogy működik, csak a megfelelő gombot kell még megtalálnom hozzá.

(#15002) duvi


duvi
nagyúr

SSL hírek:
- Két tagunk - Wormhole és Furiousrabbit - felfedezőúton vannak a Sag. A-hoz. Mindeközben összedobtak egy nagyon hangulatos háttérsztorit is :C
A GALAXIS HADMŰVELET
- A nemrégiben zárult CG győztese szintén az SSL oszlopos tagja, LocalMester. Kimagasló teljesítményét el is küldtük a fejlesztőknek, hogy betegyék a Galnetbe. EMPEROR’S DAWN COMMUNITY GOAL

[ Szerkesztve ]

(#15003) nubreed


nubreed
veterán

Gondolkozom egy ilyenen a játékhoz.
A 12 programozható gomb jól jöhet. Hotast ne ajánljatok. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15004) rtitusz válasza nubreed (#15003) üzenetére


rtitusz
őstag

Miért nem akarsz Hotas-t?

(#15005) pcnet válasza nubreed (#15003) üzenetére


pcnet
addikt

Nekem ilyen van, teljesen jó. Igaz gáz csúszka kinyiffant, de haverom szintén ilyet használ és nála semmi gond. Annyi, hogy szerintem ne az első találatnál vedd. Én tőlük vettem, 1.5 hónapja jeleztem nekik, hogy hibás és 1 hónap telt el, mire küldtek érte futárt. Egy hét múlva jött email, hogy megérkezett, továbbították a szervizbe. Majd jeleznek ha történt valami. Ennek 2 hete, de még nem jött email, hogy megérkezett volna a szervizbe. Szóval egy vicc a support. Mérgemben vettem Tescoban egy Thrust gamepadot, hogy legalább játszani tudjak, amíg ők gurigáznak a joyal ide-oda, meg kamuznak, hogy itt van, meg ott van, meg 1 hónapos csúszásban van a futár augusztus 20-a miatt. Tölük inkább nem kell semmi.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#15006) nubreed válasza rtitusz (#15004) üzenetére


nubreed
veterán

Két dolog miatt, egyik a pénz, másik kicsit személyes ügy. A feleségem miatt... Maradjunk abban, hogy nem egy nagy gamer és efféle dolgok rajongója és akkor nagyon finoman fogalmaztam. :)

(#15005) pcnet:Hardverkernél veszem, ha veszek, már sok mindent vettem náluk, normális cég.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15007) duvi válasza nubreed (#15006) üzenetére


duvi
nagyúr

Tényleg nem akarok beleszólni, de ha már beruházol, akkor érdemesebb egy kicsivel többért a nagy tesóját választani (Hotas X). Nem vagy egyedül az "otthoni nehézségekkel" :N Erre jók az alkalmak. Hamarosan jön a karácsony, próbáld megbeszélni, hogy ez legyen a "meglepid" a fa alá ;)

(#15008) feldeci


feldeci
tag

Fun facts a trade elite út utolsó néhány százalákából (még 50m Cr hiányzik aztán találkozunk Shinrarta Dezhra-n), Kondával tolom, a T9-et tolja az akinek komoly mentális betegségei vannak meg Slyc :) Szóval néhány kört lenyomtam már, viszont tegnap két olyan dolog is történt ami idáig soha:

- kiszedett SC-ből egy 3 Anaconda NPC wing. Ilyen sem volt még soha, már a Python is ritkaság. A 3A shields kitartott amig sok perc boostolgatás és folyamatos chaff után végre feltöltött az FSD, 98% hull-al ugrottam el. (Trade hajómon nincs fegyver.)
- ha boostal mész épp ki 250-el postaládán úgy, hogy épp szembejön egy T9 befelé akkor 3A shields offline, hull 78% de én kimentem. A T9 is, kis rásegítéssel :D

Az Elite igazi szépségei :)

(#15009) rtitusz válasza feldeci (#15008) üzenetére


rtitusz
őstag

Én játszottam múltkor szumót egy másik T9-el (én is abban voltam), mivel egymás mellett valahogy nem fértünk el a levélbedobóban. Ő befele jött volna, én kifelé. Kitoltam, de úgy összeakadtunk, hogy jött még velem vagy egy kilométert. :D

(#15010) nubreed válasza duvi (#15007) üzenetére


nubreed
veterán

Ok, meglátom még. De örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :D

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15011) orientcx


orientcx
őstag

De az azért bosszantó(na jó, azért ki lehet bírni), hogy ha megnézem az adott terminál forgalmi adatait, azt látom hogy az utóbbi 30 évben össz kettő db T9 járt arra, és ezt is csak egy részeg forgalmista állításaira támaszkodva tartalmazza az adatbázis(amely forgalmista pár féldeci után napi két thargoid riadót képes produkálni), de bezzeg ha kidokkolok, tízből hatszor szembe jön velem egy ilyen undi T akárhányas büdös bogár. :((
Ilyenkor azért igen komoly összegeket lennék képes áldozni egy kilövési engedélyért. :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15012) nubreed


nubreed
veterán

Amikor van egy olyan küldetés ahol mondjuk kalózra kell vadászni egy adott rendszerben és supercruise -ban vagyok, akkor a célpontomat, aki szintén supercruisban van, csak interdiction -nel lehet "kiszedni" onnan ugye? Más módszer nincs?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15013) rtitusz válasza nubreed (#15012) üzenetére


rtitusz
őstag

Keresheted USS-ben is. (Unidentified Signal Source)

(#15014) nubreed válasza rtitusz (#15013) üzenetére


nubreed
veterán

Ja ok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15015) nubreed


nubreed
veterán

Bocs, még egy kérdés, amikor a fegyverek rating -jét nézem (pl E,F,G), minél jobban közelítünk az ABC "A" betűjéhez annál jobb (legalábbis erősebb) fegyvert jelent?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15016) RichieTri válasza nubreed (#15012) üzenetére


RichieTri
senior tag

vagy..
megvárod míg kijön SC-ből. akkor lesz a radaron low wake. ekkor odaszambázol és kilépsz te is SC-ből mintha egy bázishoz érkeznél. :)

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#15017) VitoSagi válasza duvi (#15002) üzenetére


VitoSagi
tag

Right on, Commander. :D
Szép volt Local, gratulálok.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15018) baphomet


baphomet
senior tag

Kijött a Catalyst a 15.9 béta, de örüljön senki :( a Win10 SC belassulás hibát nem javítja, viszont legalább már foglalkozik vele az AMD is, mert rajta van a known issues listán:
[59475] Elite: Dangerous - poor performance may be experienced in SuperCruise mode

Néhány napja árultam el galád módon egy évtized után az Ati/AMD-t, ezért most innen a zöld oldalról csak mosolygok rajta. ;]

(#15019) rtitusz válasza baphomet (#15018) üzenetére


rtitusz
őstag

Én is kb. 10 év után zöldültem ki újra, nem bántam meg. :D Amúgy az egyik régi driverrel nincs gond SC-ben állítólag.

(#15020) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Köszi az előbbi választ!
Most az SC lassuláson kívül milyen bugok vannak még a legfrisebb driverrel? (Win10-et és 270X-et használok.)

Köszi!

Üdv. core2

(#15021) gigafun válasza SG42 (#15001) üzenetére


gigafun
senior tag

Hát, ezt már rád bízom. :)

(#15022) ats123


ats123
csendes tag

Lett jelszó a TS-n?
Hogyan jutok hozzá, májusban játszottam utoljára.
Attila-hun

(#15023) gigafun válasza gigafun (#15021) üzenetére


gigafun
senior tag

Kis lépés az emberiségnek, de egy hosszúlépés nekem. :)

Most viszont spuri haza, mielőtt széthullik a hajóm. :)

(#15024) rtitusz válasza gigafun (#15023) üzenetére


rtitusz
őstag

Gratulálok! Csak óvatosan hazafelé! :DD

Hogy sikerült így leamortizálni a hajót?

[ Szerkesztve ]

(#15025) gigafun válasza rtitusz (#15024) üzenetére


gigafun
senior tag

Kösz. :)
Az úgy volt, hogy az IPSZ taságim lassan lejár, és meg akarom hosszabbítani, ezért még az út elején kb 4000 fényévnél úgy gondoltam, jó ötlet két, egymástól kb10-20 ls-re keringő csillag között átugrani. Az első pár másodpercben még vicces volt, hogy egszerre két csillagból tankolok, aztán elszabadult a pokol. Végül 50%-os hullal jöttem ki a szoliból. :)
A maradék 6% veszteség már olyan apróságokból jött össze, mint FSD vészleállítás, neutroncsillaghoz beugrás egy kávéra, meg egyéb ilyen apróságok.
Eredetileg hosszabbra terveztem az utat, de így, ilyen géppel inkább húzok haza, aztán mejd megyek még, ha lesz kedvem.
Az a mázli, hogy 3 db 3A AFMU-t hoztam, így a modulok elég épek. a PP 94%, a szélvédőm még pókhálómentes, a többi meg javítható.

[ Szerkesztve ]

(#15026) Sylc válasza ats123 (#15022) üzenetére


Sylc
senior tag

EDHU2015

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15027) rtitusz


rtitusz
őstag

Beléptem a bétába körülnézni, és valóban nem mai a mentés. :D Itt még a galaxis közepén vagyok.

De ami elég király, az ez:

Írja az összes megtett távolságot és ugrást, valamint a legtávolabbi helyet ahol járt az ember.

(#15028) Sylc válasza rtitusz (#15027) üzenetére


Sylc
senior tag

Szegyen, 3 ora alatt 17k profit CQC-bol? :D
:)) :DD :C :R :W

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15029) duvi válasza Sylc (#15028) üzenetére


duvi
nagyúr

Az elején csak ennyit hoz egy CQC győzelem:

Magasabb szinten remélhetőleg többet kapunk majd...

(#15030) rtitusz válasza Sylc (#15028) üzenetére


rtitusz
őstag

Az kevés? T9-el többet keresel? :D:D:D:D

(#15031) Sylc válasza rtitusz (#15030) üzenetére


Sylc
senior tag

Mondhatnam, hogy nem fedezne egy Anaconda vs Viper harcban a hangar kozepen elvesztegetett rebuyomat, de az mar nagyon IPSZ lenne :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15032) duvi válasza rtitusz (#15030) üzenetére


duvi
nagyúr

Főleg ha beszabadulna a harci T9-el CQC-be :DDD

(#15033) RichieTri válasza gigafun (#15025) üzenetére


RichieTri
senior tag

jó ötlet két, egymástól kb10-20 ls-re keringő csillag között átugrani. Az első pár másodpercben még vicces volt, hogy egszerre két csillagból tankolok, aztán elszabadult a pokol.

ezen olyan jót nevettem :)) már bocs...

jövő héten lesz X1-n a full release.
mivel már egy ideje combat/smugling/bh a felhozatal gondoltam elmegyek világot látni.
kérek szépen minden felfedező commandert ossza meg velem a számára legfontosabb infókat egy ilyen útról. minden apróságra szükségem lehet :D asszem'
akár fittet -ajánlatot is.

előre is köszönöm!

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#15034) Necc válasza RichieTri (#15033) üzenetére


Necc
addikt

En anno ezzel indultem el felfedezni. Ha szukosek az anyagiak, az AFM-eken lehet sporolni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#15035) rtitusz válasza RichieTri (#15033) üzenetére


rtitusz
őstag

Itt leírtam anno sokmindent. Sajnos a PH-s hozzászólásom nem találom, de ugyan ez volt abban is, csak magyarul.

Ezzel a hajóval mentem: http://coriolis.io/outfit/asp/02A4D5A4D4D5D5C------020202-3e4d0i02022i2f.AwRj4jlMbI==.Aw18WQ==?bn=Asp%20Explorer

(Cargo space azért hasznos, mert tudod állítani útvonaltervezéskor a csúszkát, így be lehet állítani egy útvonalat, ami az economikus és a gyors között van valahol félúton, így keveset is fogyaszt a hajó, de sokat is ugrik egyszerre.)

[ Szerkesztve ]

(#15036) Sylc válasza rtitusz (#15035) üzenetére


Sylc
senior tag

En ezzel tervezem a kovetkezo utamat, elonye, hogy csak 600ly-enkent kell egyet tankolni :D

Befele nem kell a nagy ugrotavolsag, es ebbol a legjobb a kilatas... :C

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15037) RichieTri


RichieTri
senior tag

köszi a tippeket.
szerencsére a kerettel nem lesz baj. a jelenlegi assettem kb.:250mill.
ha jól láttam 20 körül már full-full ASP-t lehet fittelni.

egyelőre azon filózok merre induljak.
nyilván a SagA az explorerek mekkája. viszont ott már mindenki járt. nem titok, hogy örülnék egy first discoverynek...

lehet elmegyek arra a részre ami "le van zárva"..ahol a thargoidokat "sejtik"

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#15038) Sylc válasza RichieTri (#15037) üzenetére


Sylc
senior tag

Abbol a rongyos 250 misibol meg egy mezei A8-as fuelscoop se jon ki... :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15039) gigafun válasza RichieTri (#15037) üzenetére


gigafun
senior tag

Hát az én Asp-em egy picit több, mint 50 Mihály. De az a 6A Fuel scoop megfizethetetlen. Minden másra ott a MasterCard. :)
Másodpercenként 878 kilót szív magába, ha 64 tonna benyával elindulok, és minden ugrásnál csak egy pár másodpercig tankolok, és amint lehült az FSD már ugrok is, még akkor is 1/3-ig van a tank 1000 fényév után. Ott tankolok, közben megtervezem a következő ezrest, és GO!
Most így hazafelé száguldva kb 2400 fényévet teszek meg óránként.

(#15040) Sylc válasza gigafun (#15039) üzenetére


Sylc
senior tag

Tankolasnal libbenj a csillagok kozott, legyen a mottod: Dupla vagy semmit :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15041) Necc válasza Sylc (#15036) üzenetére


Necc
addikt

Így viszont már majdnem 1000Ly-t is utazhatsz tankolás nélkül, ha pedig tankolni kell tarthatsz 5 perc szünetet :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#15042) RichieTri válasza Sylc (#15038) üzenetére


RichieTri
senior tag

LoL :D

gigafun: köszi, megfontolandó

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#15043) baphomet válasza RichieTri (#15037) üzenetére


baphomet
senior tag

"nem titok, hogy örülnék egy first discoverynek..."

400 milliárd csillagrendszer van a galaxisban, ha minden egyes játékosnak (~900000) van 100 first discovery-je, neked még mindig maradt több, mint 399,9 milliárd. Szerintem menni fog. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15044) Sylc válasza Necc (#15041) üzenetére


Sylc
senior tag

Ezzel csak egy baj van, tul olcso :) Kineznek a panelbol, ha ilyennel jelenek meg.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15045) ooooobi


ooooobi
senior tag

Próbálom elindítani a testet, elkezd tölteni megy is elég gyorsan, aztán ezt kapom mindig.

Az normál verzió gond nélkül fut.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#15046) gigafun válasza ooooobi (#15045) üzenetére


gigafun
senior tag

Én újratelepíteném a Launchert.

(#15047) Sylc


Sylc
senior tag

Elindultam SagA-ba, ezzel.

Egesz jo a kilatas :D Ha valakivel talalkoznek, van nalam 4 tonna kaja, mert ugye megehezik az ember az utazasban, ha meg belemkotne valaki akkor a fegyver / FSD Interdictor jol jon :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15048) duvi válasza ooooobi (#15045) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam is darabosan frissült a CQC béta. Amikor leáll akkor lépj ki a launcherből és indítsd újra. Az elején volt, hogy 10x indítottam el, míg apránként lehúzta a teljes bétát. A launcher reinstall nem segített :(

(#15047) Sylc
Az kizárt, hogy tényleg ezzel a konfiggal indultál a Sag A-hoz :N Max. ha tudatbefolyásoló szerek hatása alatt voltál/vagy :D

[ Szerkesztve ]

(#15049) Sylc válasza duvi (#15048) üzenetére


Sylc
senior tag

Miert nem hisz nekem senki?

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15050) Sylc


Sylc
senior tag


Kaja

Modulok (B8 elegge arulkodo)

Ahol tartok

A 877ly letervezett utvonalbol ennyi van hatra (meg meg 24200ly :D)

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.