Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) 5150head válasza Leslie33 (#48000) üzenetére


5150head
senior tag

Az a baj, hogy egy idő után unalmassá válik a játék és már az is fájni fog ha ugrani kell a géppel...

#47997[HUN]NIMROD
"Szóval nem halott a dolog. Az lehet, hogy volt korábban egy olyan játékosszám-csúcs, aminél most kevesebben vagyunk, de még így is masszív a tömeg."
Hát a steam statisztika szerint az a "masszív tömeg" az utolsó 30 napban átlagosan 3700 ember... Gyanítom, hogy az epicen meg a többi platformon sincsenek sokkal többen. :U

(#48002) [HUN]NIMROD válasza 5150head (#48001) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Első nap óta tolom, és egy pillanatra sem vált unalmassá. Mondjuk én alapból nem is ismerem az unalom érzését, de elitezni bármikor tudok, és folyamatosan csinálom.

Garantált hogy a steam nem az összes játékost mutatja, és még a sajátjait sem biztos hogy jól számolja, ha abból indulok ki hogy a játékóráimat is valami nevetségesen alacsonynak mutatta.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#48003) 5150head válasza [HUN]NIMROD (#48002) üzenetére


5150head
senior tag

Örülök, hogy így érzel, nálad ez valószínűleg szerelem, de valljuk be ez azért elég ritka.
Nem ekézni akarom, de gabraneknek abban igaza van, hogy a sorozatos ballépések rányomták a béllyegét a játékra és aki nem fanatikus az "kiszeret" belőle és rossz szájízzel fog játszani.
Ha nem hozták volna be az onfoot részt, hanem a hajózást bővítették/csiszolták volna, új hajók, game-módok, normális reward rendszer, stb akkor valószínűleg még én is tolnám.

Nem tudom mennyire megbízható statisztikák, én a steam chartson néztem. [link]

(#48004) macy válasza 5150head (#48003) üzenetére


macy
addikt

Biztos nem mutat pontos képet ez a statisztika, mert pl. én sem Steamen tolom az Elitet, de nem hiszem, hogy túl nagy difi lenne.

(#48005) abéla válasza 5150head (#48003) üzenetére


abéla
senior tag

Azért azt tegyük hozzá, ez az eredmény egyáltalán nem rossz ebben a sub-ban; pl MSFS, úgy hogy kb 2,5 éve jelent meg és van némi mani a háttérben, csak ~20%-kal jobb;
DCS meg kb harmadát(!) hozza az ED-nek,
nem beszélve, hogy a stayhome-os időszak előtti állapotokhoz képest lényegében nem változott az Elite átlag-létszáma.

De igen, időnként baromi unalmas és/vagy frusztráló tud lenni az ED.
Alt viszont alig, hát nosza, itt a piaci rés, tessék fejleszteni! :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#48006) 5150head válasza abéla (#48005) üzenetére


5150head
senior tag

Nem az volt a kérdés, hogy más (zsáner) játékokhoz képest hogyan teljesít a game, hanem hogy vajon mekkora lehet az a "masszív tömeg".
De ha már példát hozunk fel akkor pl a NMS-ban is dupla annyian játszanak mint itt.
10 év után a Warframe-ben vannak 40-50e-en napi aktív playerek. Én arra mondanám hogy "nem rossz" :K
Kíváncsi lennék, hogy a SC-t hányan nyomják.

(#48007) macy válasza 5150head (#48006) üzenetére


macy
addikt

"Kíváncsi lennék, hogy a SC-t hányan nyomják."
Túl sokan, állandóan fullon vannak a szerverek. :(

(#48008) abéla válasza 5150head (#48006) üzenetére


abéla
senior tag

Arra próbáltam rámutatni, hogy az a masszív tömeg amit keresel, igazából sosem volt az.

Meg hát nyilván ki lehet ragadni bizonyos időintervallumokat, hogy erőlködve igazold magad ...de mond, minek?
(pl NMS febr 22 után "duplázta" meg a jelenlétet, gondolom akció, ilyesmi;
előtte kb egál az ED-vel)
És igen, valóban vannak népszerűbb címek, de ez nyilván a korábbi megállapítások fényében nem releváns, mert hogy ami piszkálja a csőröd(bár tudnám, hogy miért :F ), hogy megállapítást nyert, miszerint az ED-vel játszók száma, ennyi évet követően is számottevő.
Mivel ez egy ED fórumon, egy ED-vel aktívan játszó véleményeként látott napvilágot, ő nyilván nem egy pábdzsí ellenében/viszonyításában állította mindezt.

De hát ha mindenáron igazat akarsz magadnak adni, akkor igen, köss bele ebbe, és veregesd meg a vállad. :P

(egyébként meg hagyjuk már ezeket az "ingyenes", de nyilván idő és pénzrabló címeket; pont eleget toltam ilyeneket, hogy lássam mekkora egy rabbit hole mind (pl WoT, War Th. és tsai))

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#48009) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Ha megbízható játékosszám statisztikát akartok, akkor SteamDB.
Kíváncsi vagyok, mi történhetett 2021. május 13-án, amikor történelmi csúcsot állítottak fel 28.000 játékossal (igaz, egy hónap alatt szépen lecsengett).
Itt meg a No Man's Sky. Összevethető az Elite-tel, de ránézésre 33%-kal többen játszanak vele.
"Túl sokan, állandóan fullon vannak a szerverek." Ezek szerint 11 év alatt még nem sikerült megoldani a kiszolgálók dinamikus üzembe helyezését. Pedig azt az Amazon Web Services úgy tudom, támogatná.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#48010) 5150head válasza abéla (#48008) üzenetére


5150head
senior tag

Te kezdted el felhozni a zsáner címeket példaként, nem én. Én csak utána néztem/kérdeztem, hogy vajon mi lehet az a masszív tömeg amiről szó volt, mert nekem nem tűnt úgy az utóbbi 2-3 évben hogy olyan sokan nyomnák, hátha valamiről lemaradtam, de a Te példádat követve az is látszik, hogy a várva várt thargoid invázió se hozta meg a playerszám növekedést.
Nem piszkálja az én csőröm semmi, nem kell belelátni mindenbe a rosszat.

Mivel elkezdtél személyeskedni részemről lezárom a témát.
Mindenkinek kellemes időtöltést.

(#48011) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Hehe, van egy ilyen nevű csillag hogy "TURBO". Úgy botlottam bele hogy IF kellett, mert AX CZ közben egy NPC elém repült miközben 6 shardot zúdítottam egy goidra, és hát nem meglepő módon ebbe belehalt. Kaptam a fejemre a vérdíjat ahogy kell, az állomás innentől nem szolgált ki, nem tudok javítani. Ez szuper, pont megint eljutottam a hydrákhoz, és ez így kuka, kezdhetem elölről. Tényleg, nincs kedve valakinek segíteni, akinek van egy legalább scoutok ellen jó hajója? Amikor hydrára megyek, azzal iszonyú kínszenvedés eljutni a CZ végére, mert a felderítőket nem optimális egy dögnehéz fix shardos kondával kergetni... Ráadásul a végén is jól jönne egy csapattárs, mert ha meghalok és nincs ott senki, akkor resetelődik az egész és újra lehet kezdeni megint elölről.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#48012) 4580693


4580693
senior tag

Úgy látom, valamikor megint hegesztettek valamit a játékon. :U
Most megint bele lendültem vagy fél éves kihagyás után. Nyakamba kaptam a lábaim és elindultam felfedezni. Hát, ha van olyan rendszer, ahol egy-egy bolygónak van 2-3 geológiai aktív területe, lecsokizom a bokám a boldogságtól. Biológiai aktivitásról nem is beszélve. 🙄 Régen azért nem kellett a fél galaxist átutazni, de ez a pangás... 250 rendszer átnézése után sem találtam biológiai aktivitást. Régebben azért talán nem volt ennyire lutri. De geológiai aktivitásból sem volt éppen ritka 5-6-7 vagy esetleg több.
Oké, most is szeretek felfedezni, de a régi remdszert jobban csipáztam.

(#48013) abéla


abéla
senior tag

Elég szép leárazás van Steamen Frontieréknél!
pl. Odyssey 13eur-ért még akkor is megéri, ha nem :DDD

...ehh, és ha már szóba került a free-to-play: időnként visszacsábulok, főleg WT-be, hát gondoltam nyomok egy kis heli-ökörködést az alapvetően DCS-re és ED-re kiépített joy-joy-gázkar-pedál-VR kombómmal, amolyan Leroy stílben, nyííílván ;) ;
hát biza' offline heli-mission egy szál sem (ha esetleg kiidegel az online, már pedig előbb-utóbb ki fog, tudom) és 50eur egy nyamvadt prém-gép ...na igen vagy grindeljek érte pár hetet/hónapot :N ;
velkámtudöfrívörld :U
Mindezt nem a fentiek apropóján írtam, csak most jött velem szembe.
...ja és 5150head-nek: lehet kicsit karcosan fogalmaztam, de semmiképpen sem személyeskedésnek szántam, ha annak érezted, elnézésedet kérem!
Na és persze Písz! :))

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#48014) Raymond válasza abéla (#48013) üzenetére


Raymond
félisten

WT-ben agyonvagnak a KB+M hasznalok egyebkent is, nem?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48015) abéla válasza Raymond (#48014) üzenetére


abéla
senior tag

repülővel valóban nincs értelme mást használni,
de helizésben, legalábbis a próbált "test flight" -ok alatt(összes kipróbálhatót repültem) meglepően jól (és a keyb+mouse-nál jobban) működik a joy1(pitch/roll), joy2(yaw), pedál(collective = throttle) kombóm, agilis gépeknél (pl francia ECC665/ japán AH-1S) különösen élvezetes így vezetni (akár sim nehézséggel, de szigorúan damper(SAS) módban!) és a VR is nagyon jól használható, szemben a repcsis mouse-view-val, ami mellett nincs/alig van gyakorlati haszna egy hmd-nek (persze szigorúan csak a kompeticiót nézve, egyébként ott is nagyon fasza :K )

szerk: nna most nézem mégis van egy "csupasz" heli pve mission

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#48016) Raymond


Raymond
félisten

Megszunik az EDDB :Y :(

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48017) [HUN]NIMROD válasza abéla (#48013) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Király vagy, köszi a tippet, már be is húztam a segédprofilomnak, ennyiért a hülyének is megéri :D Így most már végleg megoldódott a szóló-hydra feladat, odaparkolok vele a fő profilom alá, tehát nyugodtan robbanhatok is akár. Egyébiránt kipróbáltam a Cuttert is, de nem jött be, hiába 70-es a páncélkeménysége, és 8-as a hajtóműve, nem lehet vele fordulni, nagyon hamar leamortizálják, és nem jó a fegyverelosztása. Anakonda a király, csak ki kellett tapasztalni, milyen mérnököléssel ideális a felszíni CZ körülményeihez. Ez így elég védett, elég gyors, és a felderítőket is viszonylag jól lehet köpködni a teljesen egy pontra irányuló 3 db spéci M sharddal (ezeket nem jól exportálja az EDSY felé. Előmérnökölt változatok).

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#48018) abéla válasza [HUN]NIMROD (#48017) üzenetére


abéla
senior tag

Ohhó, én még nagyon az elején járok, engiket hajtom és igaz összelövöldöztem 700-800m-t (kicsit meg is untam :D ), meg bányászok, kereskedek, szóval jól elvagyok vele, de nem hajtom a grindet ...ezért is van már 500 órám benne és még nem tartok "sehol" ;)
Most a jó öreg Anacondával tolom, killes buildben(persze bányász-builddel is fut, ha kell):
hullok rogyásig + shield booster(4x), chaff(3x), point def;
gimball beam laser (4 + 3), gimball frag cannon(3 + 3), seeker missile(2+2 + 1+1)
fire1: laserek + s. missile(ez így nagyon ok, mert lehet szabályozni mikor lövöm el a rakettát, mert mielőtt befogja és launch, unlock/lock és kezdi előlről, pl közleről így nem lövi el a saját lézerem a rakétám)
fire2: frag cannon(közelről tunkolom)
lasereknek(lent mindkettő) gyak nincs utánkövetése, fr.cannonak viszont akad, ezért az jó a felső helyekre, így a két pár jól kiegyenlíti egymást(nem kell rángatni a hajó orrát),
s.missile meg jó kis dmg-gel adja a ráadást (nem beszélve, hogy az egyes slotban alul, kb semmi sem igazán jó, oldalsó 2esekben meg max frag cannon, mert a többi borítja powerdraint és/vagy heat/powerlimitet.

Szóval látod, ott vagyok, mint más 5-6 éve :)) .

Most viszont bajban vagyok, mert Odysseyben megint újra nyomatnom kell :DDD .

De legalább most már nem esek neki majd a wing-es bounty küldiknek, főleg nem egy no-engi Krait-tel :) (bakker mit nem anyáztam, amíg lenyomtam azzal azt a pár deadly 40-50-es küldit, mire rájöttem, hogy a nem wing bountyknál kb felvonulnak a levadászandóak külön-külön, nem esik neked 7-8 brutál enemi), no meg már látom bányászatnál is, mi és hogyan megy.

Persze lehet legacy Horizons-hoz képest változott ez-az, de legalább lesz +kihívás.

Thargoidok meg még hol vannak? ...hát én nem is hiszek bennük :DDD

hootka!

(#48019) Dijon Libra


Dijon Libra
csendes tag

Sziasztok,

noob kérdés következik:

Próbálok landolni a bolygókra (amelyikre lehet, olyanra), betartom a röppályát, a sebességet és mégis mindig kidob a sebességből, mielőtt
glide-olni tudnék.

Megnéztem tucat videót, olvastam annál is több fórumot, próbálkozok már több órája de egyszerűen nem sikerül landolni a
bolygóra.

Odyssey nincsen meg, a Horizon-al játszom és azt is indítom el.

Advanced Planetary Approach Module beépítve a hajóba és aktiválva.

Tudd ezzel kapcsolatban valakit tanácsot adni, hogy mit rontok el?

(#48020) [HUN]NIMROD válasza Dijon Libra (#48019) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nehéz kérdés, mert a legfontosabb dolgokat jól csinálod. Az biztos hogy a bolygó "fogadóképes"? Van körülötte kicsit távolabb egy kék félkörív, de nincs közvetlenül mellette teljes halványabb/sötétebb karika?
A másik, ha ez egy nagyon kicsi hold, akkor lehet hogy csak a minimum sebességgel szabad megközelíteni, nem elég ha nagyon lassan megyünk, ténylegesen 0 gázzal kell süllyedni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#48021) Dijon Libra válasza [HUN]NIMROD (#48020) üzenetére


Dijon Libra
csendes tag

Igen, a bolygó "landolható", van körülötte kék félkörív.
Igazából már próbálkoztam több bolygóra is landolni, egész nagy bolygókra,
nem Holdakra és mindig ugyan úgy kidob a sebességből.
A sebességet minimumra veszem vissza, ameddig csak lehet, de egyszerűen
nem enged be a glide-ba. Kidob a sebességből, mondva, túl közel vagy.

Kezdem feladni, mert itt megállt a tudásom, fogalmam sincs mit cseszhetek el.
Számos másik fórumon is olvastam, hogy elég sok pilóta találkozott ezzel a
jelenséggel, megoldást viszont nem írtak sehol, csak az általános leszálási
procedúrát hangoztatták, de az sajnos mindhiába.

Pedig azért telepítettem fel ismét, mert látom, hogy akciós az Odyssey és gondoltam
mielött megveszem, megyek egy két próbakört a Horizon-al, csak, hogy frissítsem a tudásomat. Hát ez nem sikerült.

(#48022) abéla válasza Dijon Libra (#48021) üzenetére


abéla
senior tag

"betartom a röppályát, a sebességet" sztem itt van a kutya elásva;
igen kis szögben kell megközelíteni, gyak. mintha le sem akarnál szállni, csak épp érinteni a -nem létező- atmoszféra felső rétegét, de inkább, mintha el akarnál szállni az égitest mellett, de a végén kicsit elhibázod :D

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#48023) Dijon Libra válasza abéla (#48022) üzenetére


Dijon Libra
csendes tag

Mintha kacsázni akarnék a hajóval az atmoszférán, úgy repülök rá a bolygókra. :D
Amikor bekapcsolódik a Planetary Approach Module, megjelenik ugye egy kék sáv a röppálya Hud-on. 5 és -5 között jelöli kéken. Hiába tartom akár nullán, akár -5 ön a szöget, egy idő után kidob a sebességből.

Néztem számtalan videót, ahol - 25 (nem jutt eszembe a mértékegység, bocsi) röppályán szálnak rá a bolygóra és bedobja őket glide-ba. Én kétszer körül repülöm a bolygót kb, olyan kis szögben repülök és nem sikerül.

Lehet, hogy már kell a landoláshoz az Odyssey és a Horizon már nem elég hozz? : O
Másra már nem tudok gondolni.

(#48024) Dijon Libra válasza abéla (#48022) üzenetére


Dijon Libra
csendes tag

A linkelt videókban is - 25 ön tartja a szöget a pilóta. Én le sem tudom húzni - 25-ig mert egyből kidob. Sokkal kisebb szögben repülök rá, mint a videóban és úgy sem.

(#48025) csigi válasza Dijon Libra (#48023) üzenetére


csigi
addikt

Csak az elején kell lapos szögben érkezni, később szinte a derékszög is jó.

Egy jutott még eszembe, ha ki van jelölve célpontnak a bolygó, akkor a várható érkezési időt (is) kiírja. Ez ne menjen le 6-7 sec alá. Én olyan 10-15 között igyekszem tartani, de nem nehéz, mert csak az elején kell így is figyelni, kis lassulás után fullgázon és meredeken is rendben van a dolog.

Ha tudnál egy videót mutatni...

nofene

(#48026) pcnet válasza Dijon Libra (#48024) üzenetére


pcnet
addikt

Az aproach suite modult nem kapcsoltad ki véletlenül energia menedmentnél? Prioritás legyen 1en.

Szerk: Esetleg nem lehet, hogy horizon helyett az alapjátékot (ED) indítod el? Más tippem már nekem dincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#48027) Dijon Libra válasza csigi (#48025) üzenetére


Dijon Libra
csendes tag

Igen, talán egy videó jobban szemlélteti, miben vagyok ökör.

https://youtu.be/0ufZv4clE8Y

(#48028) Raymond válasza Dijon Libra (#48027) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell olyan laposan szallnod, siman tartsd 25-30 fok korul. A vegen ki is irja mi a problema: Glide failed, too shallow

Szerk: lehet nagyobb a szog is egyebkent csak ne legyen tul sok, 60 fok felett ott van a csikozott resz mar a HUD-on, abba ne menj bele. Tartsd felette (50-60 fok) es a sebesseg ne legyen tul sok, tehat azt is tartsd a kijelolt reszben.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48029) Raymond válasza Raymond (#48028) üzenetére


Raymond
félisten

Kifutottam az idobol, de peldaul itt is lathatod kb hogyan kell [link] es hogy nalad tul alacsony a megkozelitesi szog.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48030) 5150head válasza Dijon Libra (#48027) üzenetére


5150head
senior tag

Nem kell a "kékben" tartani a szöget. Túl laposan repülsz.
A lényeg, hogy a "csíkos" meg a "kék" zóna között legyen a szög. A sebességgel kell játszani.

[ Szerkesztve ]

(#48031) csigi válasza Dijon Libra (#48027) üzenetére


csigi
addikt

Én sem láttam, de akkor megmondták a többiek a tutit!
No, hogy sikerült?

nofene

(#48032) 4580693


4580693
senior tag

Az elsők között vettem meg anno az Odyssey-t, de nem igazán játszottam vele, mert picit lassú volt a gépem hozzá.

Aztán az történt, hogy elmentem a galaxis túlfelére felfedezgetni, de bio szignált sehogy sem találtam a Horizonsban. Ma délután gondoltam egyet és elindítottam az Ody-t. Erre az első utamba eső csillagrendszerben találtam is. Óhh....
Kiszáltam a hajóból, bejártam tolnát-baranyát gyalog, megsimogattam a bacitelepeket, de szkennelni sehogy sem tudtam. Aztán pici utánaolvasással rájöttem, hogy ahhoz discovery gúnya kell.

Szóval az lenne a kérdésem, a discoveryhez fejleszteni, gradeelni kell?

(#48033) wollnerd válasza Dijon Libra (#48027) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Igen, ahogy a többiek is, mondják túl laposan repültél be a Glide módba.
Fontos hogy amikor a jobb oldali magasság mérőn látod hogy DF-hez közeledik a vonal, akkor tartsd megfelelően alacsonyan a sebességet, (max. 10km/s körül) és a szöged pedig MINDENKÉPPEN 5 és 60 fok KÖZÖTT legyen. Pl. egy 35-50 fokos belépés tökéletes.
De még arra is figyelj, hogy Glide közben is tartsd a szöget 5 és 60 fok között, mert különben megszakad a Glide! Amikor azt mondja az hajó kéken, "glide completed"' (ami általában 20 km és 5 km-es magasságban történik meg a belépési szög és az égitest méretétől függően, akkor már minden rendben. Talajfelszín közeledtével kiengeded a talpakat és keresel lehetőleg lapos területet. A hajó radarján kékben megjelenik a hajó grafikonja, ha megfelelő a talaj a hajónak.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#48034) buke válasza 4580693 (#48032) üzenetére


buke
tag

4580693: szia, igen van lehetőség fejleszteni a többi ruhához hasonlóan. Én az első 1-2 hónapos utamra egy vásárolt G3-as ARTEMIS ruhával mentem, viszonylag gyorsan megvan a vásárlása; 1-2 óra, a demokratikus rendszerekben előfordulhat mindenféle állomáson, a többi ruhához hasonlóan. :K

[ Szerkesztve ]

(#48035) 4580693 válasza buke (#48034) üzenetére


4580693
senior tag

Köszi! :R
Amikor majd visszafelé megyek valami civilizált rendszerbe, veszek is egyet. :)

(#48036) Dijon Libra válasza csigi (#48031) üzenetére


Dijon Libra
csendes tag

Fú, hát nagyon köszönöm a válaszokat!

Sikerült ráérezni, valóban a túl alacsony repülési szög volt a hiba.

Egyébként nagyon élem a felszínen való bányászatot, elképesztő addiktív. Főleg az az űropera zene, ami bányászás és felfedezés közben felcsendül, na az... :R

Jelenleg Bromellite-re vadászok. Célba is vettem egy jéggyűrűs bolygó aszteroida mezejét. Küldtem a kutató drónokat, de mielőtt még kielemezte volna az aszteroida nyersanyag tartalmát, már lőtték is seggbe a Type-6-emet. :D Mondjuk számítottam rá, hogy nem lesz egyszerű a bányászat az ilyen helyeken.

Lényeg a lényeg, hogy csak becsúszik a kosárba az az Odyssey a napokban.

(#48037) [HUN]NIMROD válasza Dijon Libra (#48036) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Na akkor mégsem volt ez olyan nagy rejtély, a "too shallow" hibaüzenet azért eléggé beszédes ;)

Na sokat habozz a vásárlással, szombatig tart a -60%!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#48038) csigi válasza Dijon Libra (#48036) üzenetére


csigi
addikt

Ha megérkezel egy bányászforráshoz, és nem akarsz konfliktust, előbb repülj odébb néhány Km-t. Ott nyugisabb lesz.

nofene

(#48039) Dijon Libra válasza csigi (#48038) üzenetére


Dijon Libra
csendes tag

Áh, legyintettem egyet és lemondtam róla. Szűkös volt a határidő, én meg amatőr szálítóként kevés esélyt láttam rá, hogy sikerül összeszedni ezeket a ritka ásványokat.

Utólag néztem csak, hogy a küldetésadó jelezte is, ez egy csapat alapú küldetés,
nem hiába tejelt volna több millát.

(#48040) csigi válasza Dijon Libra (#48039) üzenetére


csigi
addikt

Ja igen, tisztában kell lenni a súlycsoportunkkal.. ;)

nofene

(#48041) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Na végre összejött egy viszonylag rendes felvétel a Hydragyilkosságokról. Eddig mindig közbejött valami gubanc, hálózat, külső körülmény, ilyenek. Ez is csak az első áldozat felénél indul, mert megint rám fogták egy NPC halálát, épp a dutyiból jöttem. Szerencsére jól működött a másodlagos profil-horgony, bár az első pár visszatérésemnél új CZ-t akart rám tukmálni, de aztán valahogy sikerült elérnem hogy mellé érkezzek meg.
Ami kiakasztó, hogy egy komplett CZ egyedül az elejétől, 10 körüli küklopsszal, számtalan felderítő és a 2 hydra összesen 1 azaz EGY százalékot visz a harci rangon... Ha ennyi idő alatt csak a felderítők első hullámát aprítom mindig újraindítva, akkor kb 5%-ot nyerek. Lehet a Frontiernél is úgy gondolkoznak mint Gimli :DDD Ugyanez Star Wars változatban. Kéne csinálni hydrásat, valaki? :)

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#48042) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

A létszám témához egy adalék:
Inarán ma hajnalban (3 óra körül) az utolsó sorszám 418111 volt. Ez önmagában beszédes, még akkor is, ha nyilván vannak akik azóta letették a játékot. Meg hát akadnak olyanok is talán szép számmal, aki meg nem léptek be az Inara kötelékébe.
Viszont most ahogy ezt írom, a sorszám már felment 418150-re, és a bekezdés elején még eggyel kevesebb volt.

Hydra-harci újabb tapasztalat: volt szerencsém egy másik 6 shardos anakondás kollégával küzdeni, és már ennyi elég volt ahhoz, hogy a szerencsétlen teljesen megzavarodjon. Mivel kétfelé kellett figyelnie, és folyamatosan kapta a pusztító tüzet, elméletileg le tudtuk volna darálni egy menetben, csak én még nem voltam hozzászokva ehhez, és a szóló módszer szerint kiszálltam javítani, igaz, ez is 35% hullnál történt, a rendes 50 helyett. De kis szerencsével könnyen ott maradhattam volna a végéig, mert mire visszaértem, már 0 szíve és 11% élete volt csak.

...és már 418151 :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#48043) miqlas válasza abéla (#48022) üzenetére


miqlas
őstag

... az a repülés a Galaxis útikalauz stopposoknak 3. kötetébõl!
„A ​repülésnek is megvan a maga művészete, vagyis inkább fortélya.
Abban rejlik, hogy megtanuld magad a földre vetni és elhibázni azt.
Válassz ki egy derűs napot – javasolja –, és próbálgasd.
Az első rész könnyű.
Mindössze annyi kell hozzá, hogy képes légy teljes súlyoddal a földre vetődni, azzal az elhatározással, hogy nem baj, ha fájni fog.
Ugyanis ha nem sikerül elhibázni a földet, akkor fog.
A legtöbb embernek nem sikerül, és ha tényleg lelkiismeretesen próbálkoznak, egyre valószínűbbé válik, hogy úgysem sikerül.
Tehát inkább a második rész, az elhibázás a nehéz.
Az egyik probléma az, hogy teljesen véletlenül kell elhibáznod. Semmi értelme szándékosan próbálgatni, mert úgysem sikerül. Az a lényeg, hogy félúton valami hirtelen elvonja a figyelmed, és ne is gondolj tovább a zuhanásra vagy a földre, vagy arra, mennyire fájdalmas lesz, ha mégsem hibázod el.”

42

(#48044) 5150head válasza [HUN]NIMROD (#48042) üzenetére


5150head
senior tag

EDDB megszűnt, szóval nem kell meglepődni, hogy most átvándorolnak/regelnek páran.

(#48045) [HUN]NIMROD válasza 5150head (#48044) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Miért, ott is volt ilyen haladáskövető rangrendszer a játékszerverekkel összekötve, amire volt értelme beregisztrálni? Nekem ez nem tűnt fel, csak a kereskedelmi útvonalakat néztem ott.
--
Anti Xeno-jelentés: még a hétvégén abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy együtt harcolhattam Itapen parancsnokkal (Inara 3. helyezett). A slusszpoén az volt, hogy mind a két hydrát nekem adta a rendszer, ezek szerint többet sikerült beléjük sebeznem. Mondjuk ez azért nem volt olyan nagy mutatvány, tekintve hogy ő egy gauss-os Chieftainnel repült. Tegnap viszont az egyiket megszívtam szólózás közben, mert túl bátor voltam, és azt hittem hogy az utolsó két szív menni fog egyszerre. De valahogy sokkal nehezebb volt előhívni az utolsó előttit mint általában, és az utolsónál már hiába menekültem 1x% élettel, üldözött és kinyírt. Utána persze kivégeztem, ám ezek szerint a halálom előtti sebzést nem veszi figyelembe, csak az újjászületésemtől számított kb 10% károkozást nézi, és kevésnek ítéli ahhoz hogy beszámolja a statisztikába.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#48046) Sztyepadzso válasza [HUN]NIMROD (#48045) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Egy kérdés az inara-hoz:
Ha jól emlékszem, akkor egy rendszerre keresve lehet látni, hány hajó haladt át rajta az utóbbi időben.
Ezt annyi alapján tudja, hogy be vagyok regelve, vagy futnia kell valami programnak a háttérben, miközben játszok?

(#48047) buke válasza Sztyepadzso (#48046) üzenetére


buke
tag

Sztyepadzso: emlékszem erre, nem vagyok oda regisztrálva és láttam a forgalmi adatot, legalábbis régebben. :K

(#48048) [HUN]NIMROD válasza Sztyepadzso (#48046) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nem vágom a rendszert nagy mélységekig, de azt írja a súgója ha fölé visszük a nyilat hogy csak azokat a parancsnokokat számolja, akik ottjártuk közben ráfrissítettek a profiljukra, vagy akik használják valamire az API-t (ha jól értem). Az biztosnak látszik, hogy a valós forgalom sokkal nagyobb lehet.
--
Más: HALLELUJA!! Végre van egy olyan felszíni CZ, ami a NAPOS oldalon fekszik! Utáltam a vaksötétben éjjellátózni. Amúgy már csak öszvissz 3 rendszerben van harc, lehet hogy a vége felé közeledik a háború, vagy valami váltás lesz, esetleg átmozognak az anyahajók..?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#48049) Sztyepadzso válasza [HUN]NIMROD (#48048) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

& @buke
Köszi a választ mindkettőtöknek!

(#48050) summers


summers
tag

Üdv!

FAOFF-ban hogy lehet ilyen pontosan célozni?
https://youtu.be/X8tEoSsNMVM

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.