Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Urby66 válasza rexsimus (#14150) üzenetére


Urby66
aktív tag

Szerintem az már biztató, ha válaszol magyarul... :-P

(#14152) rexsimus válasza Urby66 (#14151) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Nem akarom, hogy a föderációs pilótáknak olyan bonyolult feladatokat kelljen végrehajtani repülés közben, mint értelmes és vagy rövid magyar mondatok megfogalmazása és leírása :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14153) rtitusz válasza rexsimus (#14150) üzenetére


rtitusz
őstag

Itt járőrözök meg küldetésezek Munfaylban meg Crevitben, de eddig nem hogy csigazabálókat, de egy élő lelket nem láttam.

Apropó, küldetés közben sikerült némi bountyt a fejemre szednem Crevitben, ezzel nincs semmi dolgom, egyszercsak elévül ugye?

(#14154) baphomet


baphomet
senior tag

CQC Update (1.4) Beta Build Incoming

Szép hosszú a javítások / módosítások listája. A kedvencem:
- Landing gear speed limiter is now tied to the landing gear toggle rather than what the gears are actually doing
Azonnal elkezd fékezni, amint megnyomjuk a gombot, nem pedig akkor, amikor ténylegesen kinyílt a landing gear. Végre itt a tökéletes vészfék. :C

Ez viszont ledobta az nálam ékszíjat:
- Speculative fix for some stuttering in supercruise seen on Win10 machines with AMD graphics cards

Csesszék meg! Ha képtelenek összehozni házon belül egy elég sokszínű HW/SW eszközparkot a teszteléshez, akkor talán nem kellene fizetett privilégiummá tenni a béta tesztet. Fizetős béta, meg tököm! Amikor pont arra volna szüksége a csóró brigádnak, hogy minél több olyan ember teszteljen helyettük, aki akar (önként, dalolva, fizetést nem kérve érte) és tud is mivel. :W

[ Szerkesztve ]

(#14156) duvi válasza rtitusz (#14153) üzenetére


duvi
nagyúr

- Úgy tűnik, hogy openben feladták a harcot. Viszont az influencek változásából arra következtetünk, hogy soloban tolják ellenünk a szekeret :(((
- A büntetések működéséről a fenti Téma összefoglalóban találsz egy részletes felsorolást "Büntetések és vérdíjak:" bekezdés alatt.

Az előzetesen beharangozott három új hajót is megkapjuk az 1.4-el:
- Imperial Eagle added
- Federal Gunship added
- Federal Assault Ship added
Megjelent a launcherben az 1.4 béta kliens. Lehet tölteni.

Szerk:
Megállt a letöltés. Valószínűleg még folyamatban a szerveroldali feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#14157) rtitusz válasza baphomet (#14154) üzenetére


rtitusz
őstag

Szerintem ez a sor kizárólag orientcx kolléga miatt lett belerakva:

- Prevent Hardpoints being told to fire when docked

:D:D

(#14159) duvi


duvi
nagyúr

Ezúton is gratulálunk Araennek, mivel bekerültek a képei a mai COMMS CHATTER-be!

(#14160) gigafun válasza rtitusz (#14158) üzenetére


gigafun
senior tag

Úúúúúúúúúú, ez a Gunship rettenetesen ronda.
A hardpiontok egész jó helyen vannak, de az a 13 fényéves ugrótáv...
Viszont a képeket köszönjük. :R

(#14161) Diopapa


Diopapa
addikt

Nézte már valaki a QCQ bétát?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#14162) duvi válasza Diopapa (#14161) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam megáll letöltés közben az updater :( Még várni kell egy kicsit, míg tölthető lesz. Itt egy CQC Beta videó.

[ Szerkesztve ]

(#14163) rtitusz


rtitusz
őstag

SOON! :DD

[ Szerkesztve ]

(#14164) Htibimor válasza duvi (#14156) üzenetére


Htibimor
senior tag

...és akkor már biztos csak az 1.5-el jön a Federal Corvette... :(((

(#14163) rtitusz

Végre talán lesz festés a Condára!

[ Szerkesztve ]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14165) rtitusz válasza Htibimor (#14164) üzenetére


rtitusz
őstag

Ezt eddig is tudtuk.

(#14166) Htibimor válasza rtitusz (#14165) üzenetére


Htibimor
senior tag

Azért reménykedni csak szabad! Ugyanis: A lepényhal megy elől, a remény hal meg utoljára! :O

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14167) rtitusz válasza Htibimor (#14166) üzenetére


rtitusz
őstag

A reményhal megdöglött, új kedvencem a sz@rok rája. :D

(#14168) duvi


duvi
nagyúr

[SSL] közösségi fórum:
A jelentkezéshez szükségünk volt egy általunk támogatott frakcióra. Ez volt a Munfayl Labour. Mivel nem vehetjük át a ML helyét, ezért vagy támogatóként szerepelhetünk a nevük mögött, vagy nulláról indulunk a saját nevünkkel (SSL). Megszületett a döntés, hogy saját frakciónéven fogunk indulni a játékban. A következő feladat, egy több szempontból is optimális otthonrendszer kiválasztása.
A kérdésük az lenne a tisztelt közösséghez, hogy aki tud az alábbi kritériumoknak megfelelő helyet, ahol élhetnék ne habozzon megosztani velünk!

Kritériumok:
-független rendszer
-nem tartozik egy powerhez sem
-a naphoz közeli nagy állomás (< 500 ls)
-min. 500 millió lakos
-lehetőleg hi-tech, vagy a közelben legyen nagy népességű hi-tech rendszer(50-100 ly)

-előny: jó kereskedelmi lehetőségek
-előny: resources extraction site(ok) (RESek)

A jelenleg legalkalmasabbnak tűnő rendszer: Thosiao.

A javaslatokat a szűkös határidő miatt szeptember 3. reggel 8ig tudjuk fogadni. Szavazás a beérkezett javaslatok alapján szeptember 3. este 8 órakor lesz az EDHU TS-en.

[ Szerkesztve ]

(#14169) orientcx válasza rtitusz (#14157) üzenetére


orientcx
őstag

"Szerintem ez a sor kizárólag orientcx kolléga miatt lett belerakva"
-
Ha ez az óvintézkedés már annak idején is érvényben lett volna, akkor megoldottam volna az elhalálozást máshogy, és most az arra vonatkozó sor lenne a hírlevélben :)
-
Ja, amúgy nekem lejött a béta, kár, hogy nem ülhetek le játszani vele(Ödönke kap egy zacskó gumi cukrot, de nem bonthatja fel... :((( :((( :(((

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14170) orientcx


orientcx
őstag

Hát, Ödönke csak kibontotta azt a gumicukros zacskót. csak nem bírtam magammal, muszáj volt kikönyörögnöm a kipróbálásra egy fél órát(de csinálok én ebből egy bő másfelet is :K ), viszont ne tudjátok meg, milyen megalázó feltételekkel jutottam ahhoz a fél órához(ezeknek meg majd lecsalom a felét ;) )
Viszont a szívbajt rám hozta a béta. Betöltöttem, és azt látom, hogy visszaminősített elite-ről tycoon-ra. és 560 misikére redukálta a kp állományomat. :Y Még jó, hogy csak szimplán kiraboltak, és legalább a combat elite rankomat nem nyomták le mostly harmless-re. Gyors szívmasszázs, vissza a normál játékra, ott szerencsére minden rendben.
-
De most igénybe venném az "orvos válaszol" rovatot, mert eddig nem voltam bétás, és lenne egy-két végtelenül ostoba kérdésem.
1.: Doktor úr, tetszik egy lány, és mit kell tennem, hogy leszo....izé...bocs, ezt a Magyar Ifjúságnak küldtem be annak idején 1839-ben szegény Veres Pali bácsi rovatába, és már akkor sem válaszolt(ráadásul most is mekkora fülest kaptam az itthoni cenzúrától :U )
Tehát, 1.: minden hajó ára picit akciós(pl konda 14 mihály) - ha veszek egy-két példányt, mi lesz ezekkel a béta után? :F
2.: a béta alatti keresményem, és egyéb produkcióm átvándorolnak-e a normál játékba, vagy az mind csak szorgalmi feladat volt? :F
3.: vagy esetleg a béta egy teljesen független próbajáték-e, aminek semmi köze sincs a rendes játékhoz(pl ha ott összeszedek egy-két büntit, akkor az meg se jelenik a normál játékban?) :F
Bocs a hülye kérdésekért, de legalább azt nem tettem fel, hogy "folyton kiszednek a T6-ossal, és nem tudok elugrani, most mit csináljak... :N

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14171) Viper26 válasza duvi (#14168) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor Munfayl ennyi volt?
Vagy ez most miért?

iPhone 14 | FR955

(#14172) VitoSagi válasza duvi (#14168) üzenetére


VitoSagi
tag

Ha saját frakciót kapunk és mindenképpen elhagyjuk Munfaylt, akkor lehet hagyni a franciákat a francba, nem? Még nem volt alkalmam rendszert keresni, hovatovább egy hete legalább Hotas sem volt a kezem alatt, de örülök, hogy bejutottunk és az új otthonba igyekszem minél előbb visszatérni közétek, bárhol is legyen majd. Mikor indul a saját frakció? Lesz story is már mögötte? Munfayli kezdetek resetelve lesznek a történelmünkben vagy megtartjuk?

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14173) duvi válasza orientcx (#14170) üzenetére


duvi
nagyúr

A harmadik válasz a nyerő: "a béta egy teljesen független próbajáték" Amikor véget ér, semmit nem lehet átvinni belőle az éles játékba.

(#14171) Viper26 és (#14172) VitoSagi
A frakciónk regisztrációjához volt szükségünk Munfayl Labour támogatására. Ez megtörtént. Most le kell adni az SSL hosszútávú terveit és részletes adatait. Egyelőre csak a saját névhasználat volt egyöntetű döntés. Az még nem dőlt el, hogy melyik rendszer lesz a végleges otthonunk. Ez akár Munfayl is lehet, ha nem találunk jobbat. Ezért keresünk jobb alternatívákat is.

[ Szerkesztve ]

(#14174) rtitusz válasza orientcx (#14170) üzenetére


rtitusz
őstag

Én úgy tudom, hogy a Beta egy teljesen szeparált változat, nincs semmilyen hatással a rendes játékra, vagy karakteredre. Azért akciósak a hajók, hogy ki lehessen próbálni őket. Ahogy a modulok is. Duvi gyorsabb volt.

CQC elég tetszetős a videók alapján amiket eddig láttam. :C

[ Szerkesztve ]

(#14175) rtitusz


rtitusz
őstag

Fehér anacondafestés az új 1.4-es gamefiles között!

(#14176) Htibimor válasza rtitusz (#14175) üzenetére


Htibimor
senior tag

Szééép! Kell! :Y

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14177) e00dgy válasza rtitusz (#14175) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Ezt hogy lehet megcsinálni?
Mert a pirate festést már használtam.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14178) rtitusz válasza e00dgy (#14177) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem tudom, a képeket én is csak találtam.

(#14179) rtitusz


rtitusz
őstag

Most olvasom, hogy az új Hazardous Resource Extraction Site nagyon brutális, kvázi egy végtelenített SSS, wing nélkül egyedül esélytelen 10 percnél tovább maradni.

(#14180) baphomet válasza rtitusz (#14179) üzenetére


baphomet
senior tag

Nyammm! :)

(#14181) Htibimor válasza rtitusz (#14179) üzenetére


Htibimor
senior tag

Jól hangzik! Reméljük a pénzek is jók mellé! :C ;]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14182) rtitusz válasza baphomet (#14180) üzenetére


rtitusz
őstag

Tényleg hiánypótló. Nincs béta hozzáférésem, így tesztelni nem tudom, de ha tényleg van egy CZ szintű aktivitás, az elég jó lehet, főleg az új 1.3-ban bevezetett AI-al.

Még valami, a PP már nem robbantja fel a hajót, ha 0%-ra lövöd (najó kicsi esély van rá), hanem mikor 0%, akkor az áramtermelése 50%-ra esik. A modul prioritások most már még fontosabbak!

Itt egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=I-h23Vwc4tw

(#14183) duvi válasza rtitusz (#14182) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezt nem csak az Anacondánál vezették be? Minden hajóra érvényes lesz?

(#14184) rtitusz válasza duvi (#14183) üzenetére


rtitusz
őstag

Tudtommal minden hajóra érvényes. A lényeg, hogy ne lehessen csak a PP célzott lövésével idejekorán kilőni a hajókat. Sőt a reboot and repair funkció a PP-re is érvényes, ha minden igaz.

(#14185) Htibimor válasza rtitusz (#14182) üzenetére


Htibimor
senior tag

Ad a történethez némi pluszt. Bár, ha 0%-os PP-nél 50%-ra esik le a teljesítmény, akkor, mint a videóban is látszik vége a hajónak. Se mozogni, se lőni nem fog tudni. Ennyi erővel akár fel is robbanhatna, mint eddig. A PP kiválasztása, ezek után meg főleg csak a nagyobb hajóknál lesz érdekes. Majd meglátjuk a frissítés után!

[ Szerkesztve ]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14186) [w] válasza duvi (#14168) üzenetére


[w]
őstag

az nem lesz gond Thosiao-val, hogy alig 110 fényévre van? így ugyanúgy a darázsfészek közepében leszünk, mint Munfayl-lal. :(((

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#14187) duvi válasza [w] (#14186) üzenetére


duvi
nagyúr

Nagyon nehéz optimális, független rendszert találni. Elvileg kereskedelemben jobban teljesít Thosiao. Cserébe nincs saját RES-e.

(#14188) Viper26 válasza duvi (#14187) üzenetére


Viper26
nagyúr

"Nincs saját RES-e."

Az baj. :(

iPhone 14 | FR955

(#14189) gigafun válasza duvi (#14187) üzenetére


gigafun
senior tag

Ráadásul szerintem már valakik kinézték maguknak. [link]
Munfayl.t legalább ismerjük, és tudjuk, hogy az elmúlt fél évben nem fordultak meg utt idegenek, a csigazabálók kivételével.
De ha Thosiao-t már most a Torvalhoz akarják csatolni, akkor nagy darázsfészekbe nyúlhatunk.

A saját RES pedig azért nagyon fontos, mert amellett, hogy lehet vadászni és pénzt gyűjteni, komolyan lehet vele húzni a saját frakciót.
A kereskedés viszont rendkívül múlandó. Ha 10-20 ember kezd kereskedni ugyan ott, akkor elég hamar elkezd zuhanni a profit, úgyhogy az igazi profittermelő kereskedés mindig nomád tevékenység lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14190) VitoSagi válasza gigafun (#14189) üzenetére


VitoSagi
tag

Ezek a franciák amúgy szintén frakciót akarnak itt vagy miért nyúltak bele Munfaylba? Bírunk velük? Sajnos iszonyatos lemaradásom van az aktuális helyzetről, nem tudok repülni több, mint egy hete. Gondolom Soloban nyomják, de vagytok elegen ellensúlyozni őket? Ha új frakciót indítunk Munfaylban le kell nyomnunk a Labourt is, talán annyira nem gond ha gyengül kicsit.

8 után megpróbálok felmenni TSre hallgatózni.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14191) baphomet válasza gigafun (#14189) üzenetére


baphomet
senior tag

Az a topik csak arról szól szerintem, hogy ki a fene prepair-eli feleslegesen azt a rendszert, mikor Torvalnak sz@rt sem ér.
Mióta az EIC kihátrált mögüle Torval eléggé meggyengült, nemigen kell tőle tartani, hacsak a sok szamár űrkamionos rá nem jön, hogy nekik az volna a legjobb, ha az egész galaxist ő uralná. :)

(#14192) Necc válasza duvi (#14168) üzenetére


Necc
addikt

Tegnap estemet es a mai egesz napomat keresesre aldoztam, de csak 2 lehetoseget talaltam:

1) MULA WENDES
- nem fuggetlen jelenleg (empire)
- nem tartozik pozerhez
- rengeteg allomas van, kozel, tavol egyarant
- 4 billio lakos
- minden szinu es szagu economy van a kozelben (25Ly-en belul)
- a kereskedelmi lehetosegek jok
- van hova terjeszkedni, a nepsuruseg igen magas
- naponta rendszeresen megfordulnak itt jatekosok (10-20/nap)

2) COWICAS
- fuggetlen
- nem tartozik powerhez
- van allomas, es mind kozel a naphoz
- "csak" 80 millio lakos
- minden szinu es szagu economy van a kozelben (~25Ly max.)
- a kereskedelmi lehetosegek korlatozottak
- queseteles itt elony, 3 rendszer van egymashoz nagyon kozel, mashova nem ad, atugorva a kozeli rendszerekbe sem
- terjeszkedesre van lehetoseg, a nepsuruseg viszont nem a legjobb (1-10M fos rendszerek)
- ide a kutya se jon, traffic report szerint en vagyok az egyeduli jatekos aki latogatja a rendszert.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14193) gigafun


gigafun
senior tag

Közben itt egy kis olvasnivaló.
Csak hogy támogassuk egy kicsit a roleplay-t. :)

(#14194) duvi válasza Necc (#14192) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi szépen a rengeteg kutatást! :R Beteszem az EDHU topikba is a hozzászólásodat.

(#14195) zolee0307 válasza duvi (#14194) üzenetére


zolee0307
őstag

És esetleg a peremvidék nem jöhet szóba (Alliance űrtől feljebb mellette pl.: Mbegera)?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#14196) duvi válasza zolee0307 (#14195) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha megfelel a felsorolt kritériumoknak, akkor bármi jöhet :K

(#14197) Necc válasza zolee0307 (#14195) üzenetére


Necc
addikt

Sajnos nem, ugyanis tokeletesen utkozik a fenti kovetelmenyekkel. Minden jo, idealis teruletet felfal a powerplay, es egyszeruen lehetetlen olyan teruletet talalni amit fuggetlenkent fel tudnal lenditeni es meg tudnal tartani.

Gyakorlatilag marad a szegenyes peremvidek, vagy a powerek kozvetlen hataraiban levo jo, de messze nem a legjobb rendszerek amikre a powerplayesek nem teszik ra a kezuket mert nem profitalnanak belole eleget, vagy mert esszerutlenul messze van az allomas es senkinek sincs kedve napi X alkalommal 10-20 perceket utazni SC-ben csak azert, hogy elejre az allomast.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14198) rtitusz


rtitusz
őstag

Szeretem az ilyen típusú, a fejlesztőnek semmibe nem kerülő, de a játékosnak sokat jelentő gesztusokat. Nem ez az első ilyesmi gesztus a Frontier részéről. :R https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/

[ Szerkesztve ]

(#14199) VitoSagi válasza duvi (#14194) üzenetére


VitoSagi
tag

1. HIP 27417
2. Orcus

Az elsőt nagy lakosság (998M) és 3 nagy állomás, valamint 4 kisebb jellemzi, emellett itt demokrácia van, nyilván független. Nem tudtam megnézni még közelről, de úgy tűnik van RES is.
A másodiknál valamivel Munfayl feletti lakosság (28,8M) és 1 nagyobb állomás + 2 kisebb, ez High Tech rendszer, viszont cserébe anarchia van és itt is van RES.

Ha gondoljátok nézzétek meg őket. Nekem mondjuk semmi gondom Munfayllal, már megszoktam teljesen, de ez a HIP 27417 elég nagy potenciállal rendelkezik talán.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14200) rtitusz


rtitusz
őstag

Aki a közelben keresne CG-t, van egy közel a beérkező csillaghoz, a Hutton Orbital-on. :D:D SCRAP-et kell vinni nagy mennyiségben, hogy készülhessenek bögrék a szuvenírshopba "I made it to Hutton Orbital" felirattal. Ez egy rate commodity lesz. :D :C

https://community.elitedangerous.com/galnet/uid/55e80bb99657ba7479ed4374

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.