Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Mortel válasza anatron (#31985) üzenetére


Mortel
senior tag

Szvsz az elder scrollokat nem lehet az elittel összehasonlítani.

Azokat bármikor elő lehet venni, bármennyit is játszottál velük...

Azok a balmorai naplementék... :)

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#32002) Mortel válasza duvi (#31990) üzenetére


Mortel
senior tag

Duvi: Nem lehet, hogy az ED azoknak okoz még mindig remek szórakozást (és fog is) aki az eredeti elittel játszott anno?

Az újabb generáció, már máson nevelkedett, mások az igényei, nekünk még a pár pixelhalmaz ide-oda tologatása is nagyon remek szórakozás volt, egyszerűen ennyi...

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#32003) Mortel válasza nubreed (#32000) üzenetére


Mortel
senior tag

Nem tudod használni nélküle.

Beszélni kell hozzá, de nagyon hangulatos szvsz. :K

[Ízelítő, hogy miről is van szó]

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#32004) Mortel válasza nubreed (#32000) üzenetére


Mortel
senior tag

Nem kötelező mindent mondani, természetesen minden megmarad az irányítást illetően, csak kibővül a beszéddel.

És, ha néha kedved szottyan beszélgetni... :)

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#32005) duvi válasza Mortel (#32002) üzenetére


duvi
nagyúr

Az biztos, hogy a régi Elites játékosok más szemmel nézik az ED-t, mint az új generáció. Mindemellett itt sem lehet általánosítani.
Most egy kis türelemre van szükségünk és meglátjuk, hogy mit hoz a 2.4. Aki nagyon csalódott, az várakozás közben futhat pár kört a játékpiacon, hogy jobban teljen az idő :)

(#32006) to.ca válasza Mortel (#32002) üzenetére


to.ca
tag

Van ebben valami. 2000+ órám van benne, és nem unom (még mindig vannak elérendő célok is: nem jártam még pl. Beagle Point-on, pedig az kötelező).
Persze a thargoidokat én is várom, hiszen voltak az ős-Elite-ben is, nehogymá' az újban ne jöjjenek vissza!

load"elite",8,1

(#32007) nubreed válasza duvi (#32005) üzenetére


nubreed
veterán

"...az várakozás közben futhat pár kört a játékpiacon, hogy jobban teljen az idő"

Én mindig ezt csinálom, de szerintem ez alap. :) Azért az ED-n kívül is van élet bőven, mármint ha most játékokról van szó. :)

De én még remélem, hogy lesz olyan, amiért érdemes lesz újra elindítanom az Elite-et, az eddigi infók alapján úgy érzem, ha lesz ilyen, az legkorábban ősszel lesz majd.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32008) duvi


duvi
nagyúr

(#32009) Cooper911 válasza Mortel (#32002) üzenetére


Cooper911
senior tag

Én anno játszottam az ELITE-el még C64en, majd PC-n is. Aztán az Elite2-vel is. Igaz túl sokat nem mert mindig volt más játék is. Engem lenyúgözött amikor az Elite Dangerous megjelent és gyönyörű grafikával jelentek meg az űrhajók, a Corilisok. Én nem nagyon tudnám elképzelni ezt a játékot Coriolis, levélbedobó és Cobra formájú űrhajók nélkül.

DE!

Sok olyan dolgot hiányolok a játékból aminek valamilyen formában már megvan az alapja, nem túl nagy munkával lehetne tartalmat gyártani hozzá. Pl pár régi hajó: Boa, Mamba, stb. Néhány új hajógyártó teljesen más formavilággal. (El tudnék képzelni néhány prémium hajót is) Lehetnének kinai piacos tákolt hajók, pl féláron van, de kevesebb hull, kevesebb modulhely, stb. Shipkit és raider kit a legtöbb hajóhoz. Raider lore-ról több infó. (A raiderek lehetnének ilyen garázdák a bubi szélén háborgatva az ott élőket és lehetne velük vagy ellenük harcolni, több féle ilyen kis "power" is lehetne) Több féle küldetés, több variációban. Többféle érdekes CG. Pl, valamelyik rendszerben szétszórva lennének egy különleges hajó részei, ha megtalálod akkor valamelyik mérnök meg tudná csinálni belőle a hajót persze sok Lavian Brandy és Onionhead fogyna közben :) Egy egy ilyen extra hajót, extra modult, extra shipkitet akár ideiglenesen is berakni a CG keretein belül, hogy folyamatosan legyen érdekesség ne az legyen, hogy mindenki vár a nagy patchre ami egy nagy semmi lesz. A különböző rangok eléréséhez is lehetnének érdekes extra küldetések ahol igenis az empire vagy a fed érdekeit képviselő küldetéseket kéne megcsinálni, nem csak egy adatot átvinni a másik rendszerbe. Lehetne tétje is ha elszúrod akkor kicsit visszaesik 100%-ról a rang lehetne megin bizonyitani hogy érdemes vagy a kövekező rangra. A küldetéseknél sincs arányban szerintem a reputáció/befolyás növekedés a küldetés nehézségével.

Szóval a sok logikátlan dolgot kéne helyrerakni és sok apró érdekes tartalmat csepegtetni, miközben a háttérben készülhetnének a nagyobb dolgok. Persze mindezt értelmesen kommunikálni.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#32010) 42861


42861
senior tag

Itt vagyok az egyik Thargoid "benzinkúton". Általában mennyit kell várni, hogy egy virágocska megjelenjen szivattyúzni? Vagy két órája már itt dekkolok, de még semmi...

(#32011) Ice_Man22 válasza 42861 (#32010) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Volt aki 5 orat vart... Vagyis olvastam az elite facebook oldalan.

(#32012) grHawk válasza 42861 (#32010) üzenetére


grHawk
aktív tag

Én 9 órát vártam ott egyhuzamban, mire megjelent, aztán rá fél órára megint. Szinte teljesen véletlen. Abszolút nincs hatása annak, ha ilyen olyan alien holmikat hurcolunk oda, mielőtt bárki elkezdene kombinálni :D Teljesen RNG

(#32013) 42861


42861
senior tag

No, hát ilyen az én szerencsém... kb. 3 óra dekkolás után megjelent egy. Kínomban már az SRV-vel rallyztam, erre mikor elment az áram pont úgy állt meg a verda, hogy az egész esemény a hátam mögé került. Nem láttam az egészből semmit. Azt hittem kettészakítom a joyt... :D
Mára elég volt az Elite-ből..

(#32014) Diopapa válasza 42861 (#32013) üzenetére


Diopapa
addikt

Külső nézet, kamera forgatás? :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#32015) Ice_Man22 válasza grHawk (#32012) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Mi a turot csinaltal kozben???

(#32016) Terrorista válasza Ice_Man22 (#32015) üzenetére


Terrorista
senior tag

Biztos megnézte a Gyűrűk Ura összest bővített kiadásban.. :D

(#32017) 42861 válasza Diopapa (#32014) üzenetére


42861
senior tag

Nem működik ilyenkor az sem, próbáltam. Totál halott minden.

(#32018) duvi válasza 42861 (#32017) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem működik a külső kamera közben? Egy csomó videó van feltéve róla.

(#32019) 42861 válasza duvi (#32018) üzenetére


42861
senior tag

Pedig nem ment. Én is így láttam a videókon, de nem ment. A kabinban tudtam nézelődni, de azzal sokra nem mentem.

(#32020) duvi válasza 42861 (#32019) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak a tuti kedvéért kérdezem. Be van configolva az új (2.3 – The Commanders) kamerakezelés?

(#32021) Ice_Man22 válasza Terrorista (#32016) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Koszonom szepen!!!! Felfedezo uton azokat fogom megnezni :D

(#32022) 42861 válasza duvi (#32020) üzenetére


42861
senior tag

Természetesen be. De rájöttem, hogy masszív júzer error volt. Rossz kombót nyomogattam a joyon. :D
Más a gombkombináció ha a hajóból lépek be a camera suitba és más ha az SRV-ből. Én a hajóét nyomogattam... ne mondjatok semmit...
Most megint itt tanyázok egy ideje.

Waiting...

(#32023) Mortel


Mortel
senior tag

Az miért van, hogy dokkolás közben (és utána is végleg, egészen amíg sc.-be nem lépek) ha egy gyűrűs bolygó van a közelben, annak egyszerűen eltűnik a gyűrűje...

VGA driver lehet a hiba?

Nvidia 1060 GTX, driver: 382.33 Win 8.1 64

Köszönettel:

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#32024) RaGi91 válasza Mortel (#32023) üzenetére


RaGi91
senior tag

Ha vga lenne, akkor nem jönne vissza sc-be. Ez kérlek egy bug.
De nem gáz végülis, ha belegondolsz. Ahhoz, hogy a gyűrűnek értelme legyen be kell menned sc-be és akkor ugye visszajön.

[ Szerkesztve ]

(#32025) Mortel válasza RaGi91 (#32024) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszi!

De azért látványnak sem utolsó a gyűrű... :)

És így mindjárt értelmet nyer...

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#32026) RaGi91 válasza Mortel (#32025) üzenetére


RaGi91
senior tag

Ne dokkolj :) :))

(#32027) grHawk válasza Ice_Man22 (#32015) üzenetére


grHawk
aktív tag

Konkrétan pihentem. Ültem a székben, maximumig hátradöntve és félig aludtam, félig rá-ránéztem a monitorra. Egyszer csak hallottam, hogy megszűnt az alapzaj, arra lettem figyelmes, ugye a thargoid EMP. De itt a videó.

(#32028) Vesa válasza anatron (#31979) üzenetére


Vesa
veterán

:C :))

A tudomány a valóság költészete!

(#32029) Vesa válasza duvi (#31983) üzenetére


Vesa
veterán

"Akkor most feltenném A kérdést. Hány játék van még, amelyik ennyi játékórát adott nektek ennyi pénzért?"

X3-ban 3500 órám van, és mai napig nem unom. ;-) 10 dollárért vettem a Terran Confilct+Albion csomagot. Persze ebben szerepe van annak is, hogy moddolható a játék és teljes overhaul-ok vannak hozzá mai napig. Meg mondjuk ott nem csak azért grindelek száz órákat, hogy 4-es helyett 5-ös fegyverem legyen, hanem mondjuk azért, hogy saját állomásaim, komplett flottáim, teljes kereskedelmi hálózatom, saját satellite rendszerem legyen. Tőzsdézhetek, kalózkodhatok, főhadiszállást és bázis komplexumokat, saját bányákat építhetek. Mellesleg alapból 8 faj van a játékban, nem kellett 3 évet várni 1db-ra, ami 2 éve csak 1 perces scriptelt mézesmadzagként volt jelen a játékban.

Egyébbként ha azt nézem, hogy az Elite-ben eltöltött idő 70%-ka ugrálás és grindelés, akkor végülis sok játékot tudok mondani, amiben pont ilyen unalmas módon el lehet lenni ezer órákat. Pl. GTA 5-ben is autókázhatok jobbra-balra napokig, csak minek...?
Skyrim alapból 3-400 óra, modokkal több ezer.

A tudomány a valóság költészete!

(#32030) brd válasza Vesa (#32029) üzenetére


brd
nagyúr

Egyébbként ha azt nézem, hogy az Elite-ben eltöltött idő 70%-ka ugrálás és grindelés, akkor végülis sok játékot tudok mondani, amiben pont ilyen unalmas módon el lehet lenni ezer órákat.

No' ez itt a lényeg. ;) Mellesleg a GTA5-ben autókázás is izgalmasabb, mint az Elite-ben ugrálni...

The only real valuable thing is intuition.

(#32031) duvi


duvi
nagyúr

Okés, menjünk bele a közepébe. Ha többen is ennyire borzalmas játéknak tartjátok az ED-t, akkor mégis mi vett rá benneteket arra a több 100/1000 órára amit beleöltetek? Fegyvert tartottak a fejetekhez, vagy letöltendő büntetésnek osztották ki? Ott a sok, általatok felsorolt és jobbnak tartott játék, akkor mi értelme van(volt) számotokra az ED-nek?

Tényleg megértem, ha a problémákról beszélünk és én is hangot adok a kétségeimnek, de az utóbbi időben már csak a kritizálás megy. Sokan elfelejtik, hogy anno mi tetszett nekik az ED-ben. Értem én, hogy van akinek unalmassá vált és megkopott a játék, de ettől még nem csak a rossz dolgokat kéne mantrázni.

(#32032) nubreed válasza duvi (#32031) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem azért, mert itt sokan azt vártuk, hogy a több száz óra grindolás után, majd jobb lesz. És részben úgy is lett, mert jó érzés valahol, hogy meg lett az áhított cucc, amiért annyit grindoltál de bennem mégis maradt egyfajta hiány érzet még ezek után. Azért mert ez nem érdemi gameplay a szememben. Ez csak gyüjtögetés és értelmetlen baromságok halmaza (pl az egyes engineerek elvárásai, Lavian brandy és társai...). A Frontier több száz óra + játékidőt hozott be az Engineer -ekkel igen, de ennek a túlnyomó része grindolás, semmi más. Ez nem igazi új tartalom. És ha játékban akartál maradni még PVE szinten is, rá voltál kényszerítve, hogy játszd végig az Engineer -eket és upgradelj, upgradelj, upgradelj. Ellenkező esetben pl. egy CZ -ben 2 perc alatt szarrá lövik pl. a hiper szuper de Engineer fejlesztés nélküli Condádat. Na ezért öltünk belle töb szát órát és maradt keserű szájíz bennünk.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32033) duvi válasza nubreed (#32032) üzenetére


duvi
nagyúr

"És ha játékban akartál maradni még PVE szinten is, rá voltál kényszerítve, hogy játszd végig az Engineer -eket és upgradelj, upgradelj, upgradelj."

Akartál? Kényszerítve?
Ez egyéni döntés. Senki nem kényszerít a játékra. Bármikor abba lehet hagyni és másik játék után nézni.

(#32034) nubreed válasza duvi (#32033) üzenetére


nubreed
veterán

Nem így értettem, amire most ki akarod hegyezni. Nyilván nem kényszerít rá senki. Ezért szoktam pl. több hónapos szüneteket tartani a játékban, ami pl. most nekem kb. április közepe óta tart. Végig toltam az engineereket és elvittem a pimpelt Corvettemet néhányszor CZ-be meg Haz/High RES -be, mindenkit szétlőttem, de ráuntam az egészre. Ezért csináltam végig a több száz órát?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32035) pcnet válasza duvi (#32033) üzenetére


pcnet
addikt

Bocs Duvi, tényleg nem akarok vitát szítani, de szerintem is rá vagyunk kényszerítve dolgokra, mert Frontiernek az az érdeke, hogy eladja a kieget. Mint írtam már, engem nem zavar a grindolás. Szívesen tradeelek, felfedezek, küldizek, ha mindent kimaxoltam, max nyomok egy clear saveet és újra kezdem. 2000 játékóra felett járok és még tudnék ennyid nyomni bele minimum. HA... Nem lennék rákényszerítve engineersre. Mert ha tradeelek, küldizek, pár 100 ls alatt 3x ID-znek. Ha hagyom, hogy kiszedjenek, szétlőnek a csaló engi tuningolt kalózok, pedig ED-t indítom, nem Horizonst. Ergó nem elérhető az engineers. Mégis töltik vissza a pajzsot hőkárosodás nélkül és darálják a hullom a tuning fegyvereikkel. Küldi, trade kilőve. Harc, combat rang húzás így kilőve. Marad a felfedezés vagy a bányászat. Bányászat nem jött be, felfedezés még vonz. De ha megjelennek a csótányok, félek Colonia felé féluton ők is kilőnek és felfedezésnek is annyi.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#32036) duvi válasza nubreed (#32034) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ezért csináltam végig a több száz órát?"

Közben nem élvezted a játékot? Nem volt jóérzés, amikor sikerült felfejleszteni a modulokat/fegyvereket és kiélvezni a jótékony hatásukat? Ha tényleg nem élvezted ez idő alatt a játékot, akkor feladom. Én biztos nem játszanék olyan játékkal, ami semmi örömet nem ad. Volt egy pár elhibázott beruházásom, de nem is játszottam velük a kipróbálás után. Mentek a süllyesztőbe és kerestem más játékot, ami szórakoztatott.

(#32035) pcnet
Értem a problémádat, de ez akkor sem kényszerítés .
Ez mindenkinek a saját döntése.
Van egy játék. Mérlegre teszem a pozitív és negatív tulajdonságait.
Ha pozitív a végeredmény, akkor játszok vele.
Ha negatív, akkor passzolom és keresek másik játékot.
Nem ölök bele rengeteg játékórát, hogy szenvedjek.
Tökéletes játék nincs. Mindegyiknek van hibája, csak az arányok mások.

[ Szerkesztve ]

(#32037) nubreed válasza duvi (#32036) üzenetére


nubreed
veterán

De biztos voltam pillanatok, amiket élveztem, ha semmi ilyen nem lett volna nem csinálom végig. Pl. én a bolygón való material gyűjtögetést kifejezetten szerettem az SRV -vel, mások meg ettől másznak falra. Kinek mi, ugye. De mikor már ezt nem kellett csinálni, hanem valami mást, (pl. a megfelelő USS -ek keresése, na azt nagyon utáltam...) már nem élveztem sokszor, egyszerűen csak csináltam, úgy voltam vele, hogy ha már belekezdtem, nem adom fel, de itt már egyre kevesebb olyan pillanat volt, amit tényleg élveztem is volna, de mégis megcsináltam, a cél lebegett a szemem előtt. Szerintem egy játéknak első sorban szórakoztatnia kéne... és a grindolás nem feltétlenül az. Remélem a 2.4/3.0 (bár azt már nem így fogják hívni, tudom) tényleg minőségi változásokat fog hozni, olyanokat, amikkel lehet élvezni a játékot, és szórakoztat...
De pl. ha tényleg igaz lesz az, hogy az idegenek ellen szart sem érnek majd a jelenlegi fegyvereink és lehet előről kezdeni a grindolást, biztos, hogy nekem ott lesz a játék vége, törlöm a "csába. Nincs azaz isten, hogy én mégegyszer végig csináljam ezt... és nem hiszem el, hogy ez csak nálam veri ki a biztosítékot.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32038) pcnet válasza duvi (#32036) üzenetére


pcnet
addikt

Tezszik az Elite világa, csak engineers miatt dobni, sajnálom. Mikor engineers miatt töröltem, kipróbáltam más játékokat, de nem jöttek be. Aztán csak azon kaptam magam, hogy rángatom a joyt és csüffögök. Mint mikor orientcx kolléga az éj leple alatt beoson a Clipper pilótafülkéjébe. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#32039) duvi válasza nubreed (#32037) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem az ED-t istenítem, mert mint írtam, én is elismerem a hibáit és a fejlesztők elcseszett kommunikációját. Csak azért akadtam ki, mert oda jutottunk, hogy lassan már CSAK a negatívumokról van szó és felsorolunk más játékokat, amik sokkal jobbak az ED-nél. Ennyi a mondandóm lényege.

(#32040) nubreed válasza pcnet (#32038) üzenetére


nubreed
veterán

Mint mikor orientcx kolléga az éj leple alatt beoson a Clipper pilótafülkéjébe. :C :C :DDD :))
Na még így sem látens imperialistáztak le egy fed szájhőst sem eddig. :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32041) grHawk


grHawk
aktív tag

Emberek!
Ez egy teljesen szubjektív dolog. Mindenkinek saját döntése, hogy játszik egy játékot vagy nem. Az Elite egyik jó/rossz tulajdonsága (mindenki döntse el maga), hogy van jövője. Hogy nem állt meg ott a játék, hogy kiadták 2014-ben. Hanem tudjuk, hogy van egy terv mögötte, és az még nem ez a játék. Olyan, mintha vettünk volna egy early acces játékot, annyi különbséggel, hogy ez már akkor egy teljes értékű játék volt. Miért? Mert ez egy sandbox űrszimulátor. Ez volt az alapkoncepció, és erre is építkeztek. Nem kell GTA, Skyrim, stb. horderejű játékokhoz viszonyítani. Viszonyítsátok szimulátorhoz. Melyik szimulátor ad teljesebb élményt az Elitenél? Egy teherautóval rohangászni országutakon vagy repülővel le-föl szállni szarabbnál szarabb grafikájú reptereken? Hagyjuk már. A valóságban is nap, mint nap felkelsz és elmész melóba. Ez egy szimulátor, tegyük már túl magunkat a Star Citizen koncepciós elvárásokon. Ja, jöjjünk az ominózus "de ez egy játék" dumával. Akkor ez NEM A TE JÁTÉKOD. Nem neked való. Ha ennyi idő után erre a konklúzióra jutottál, akkor mit keresel még itt? Ja, hogy még ott van benned az a remény, hogy a játéknak van jövője? Akkor ehhez mérten mérlegelj, hogy megéri-e maradni. Ahogyan eddig is tetted, és maradtál. Fölösleges nyálverésnek nincs értelme. Elismerem, a Frontier szintúgy szar a kommunikációban, mint sok más játékfejlesztő. Szidjuk is, követeljük is, mert sajnos ez a módja. De szidni egy játékot, amit több, mint ezer órán át játszottál (qrvára mindegy, milyen hülye okból), nonszensz. Tedd már túl magad rajta. Keress másikat, és ne szidjad azt, amit más még élvez.
Mondom ezt úgy, hogy 1300 órám van benne, van bőven rossz és jó tapasztalatom is. De a pénzemért megkaptam, amit akarok. Ami zavar, az az egész fejlesztő-közösség kapcsolat, amit kiépítettek. Ezt szidom is, ott vagyok a nemzetközi szavazásokon, stb..., amik esetleg ezen változtathatnak. Nyilván itt is elmondom a véleményem. De nem szidok egy játékot, amire senki nem kényszerített rá, hogy játsszak. Nevetséges, amit itt néhányan művelnek. Menny azt játsszad a Witchert és társait, ha az tetszik, én sem fogok odamenni és jól megmondani neked, hogy szerintem az egy szar, és az Elite meg legalább ebben meg abban jobb. Legalább a kicseszett kategóriát találjátok már el...

[ Szerkesztve ]

(#32042) Hauptmann válasza grHawk (#32041) üzenetére


Hauptmann
addikt

Jaja, a Witcher párhuzamon én is kiakadtam a múltkor. Hülye sárkányok vs. Coriolis, tök ugyanolyan a kettő. :DDD

Meg van itt egy kolléga, aki állandóan az SC-vel jön, hogy az mennyivel jobb lesz. Lehet, csak épp az ED-vel lassan 3 éve játszunk, az SC még sehol...

(#32043) Ice_Man22 válasza grHawk (#32041) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

+1. En azt is hozza tennem, hogy mikor megunom az Elitet akkor megyek starcraftozni kicsit. De fene tudja mindig visszavagyok. Jah es mas jatekok... Az ubisoft fele anno 2070 et megvettem, ujra raktam a windowst mert muszaly volt... Erre azt irja, hoy az aktivacios kulcs nem jo... Nah akkor r*hadjon meg a fejleszto barmilyen uber jateka van. Olyan amilyen a Frontier de ilyen hiba nem volt eddig vagy nemtudok rola.

(#32044) 42861


42861
senior tag

Ma délelőtt végre nekem is összejött a contact a virágocskával. Most már sikerült belőni a külső kamerát is. :)
Feszült várakozás, egy kis unaloműzés és végül maga az esemény.
Bár arra kíváncsi lennék, hogy bal oldalon a Cutter-al mi történik.

[ Szerkesztve ]

(#32045) raymi16


raymi16
tag

Visszaolvasva a topikot elmondom már a véleményemet én is: vannak hiányosságok, technikai problémák, de a Freelancer óta nem találtam hasonló játékot, örülök hogy annó ráakadtam az Elitre, nem bántam meg, és remélem még pakolnak bele tartalmat! Megesik hogy picit ráunok és félreteszem, de mindig visszatérek hozzá, szeretek csillagászkodni, a hobbim ez a téma, így nagyon el kell cseszni, hogy azt mondjam rá hogy @{+%="! :D

Én drukkolok hogy ennél csak jobb legyen, apróbb hibákat javítsák ki és aknázzák ki a benne rejlő lehetőségeket, és akkor (szerintem) a határ tényleg a csillagos ég! :DD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#32046) 42861 válasza pcnet (#32035) üzenetére


42861
senior tag

Pajzs nélkül jársz trade-elni meg felfedezni? Mert ha igen, akkor ne haragudj, de meg is érdemled, hogy kilőjenek. A felfedező meg a trade-elő Elite rangom is engi tuning nélkül lett meg. Még az FSD-t sem húztam, semmit. Type 9-en 5A pajzs volt meg a boosterek. Simán megléptem bármelyik NPC elől, pedig csak szaros 220 körül boostol. Anacondán 4A pajzs plusz boosterek. Corvette-en (tudom, szentségtörés trade-elésre használni) 5A pajzs plusz boosterek. Fegyverzet egyiken sem volt, még chaff sem. Soha nem lőttek ki ezekkel, de még a pajzsot sem szedték le. A 100 ls-en belül 3-szor kiszedés előfordult többször is. Ez sajna benne van. A rekordom egyébként 63 ls-en belül négyszer. Már röhögtem a végén, pedig nem volt vicces. Mindig hagyom magamat kiszedni SC-ből, aztán maxigáz, boost, boost, úgy, hogy végig a hátam mögött legyen a kalóz, majd amikor visszahűl az FSD akkor belépek supercruise-ba. És utána térugrás, ha kell még. Ez a módszer kivétel nélkül mindig bevált NPC-k ellen.

(#32047) pcnet válasza 42861 (#32046) üzenetére


pcnet
addikt

Természetesen nem pajzs nélkül tradeelek és felfedezek. De competent vagyok Pythonnal és expert Dropshipek meg Fer-de-lanceok, Vultureök jönnek ellenem. Vulturere rá se tudok fordulni pl.

Corvettel én is tradeltem anno még a régi karakteremen.

Régen még egy 4D pajzsos trader kondával is le lehetett csapni az útonállokat.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#32048) 42861 válasza pcnet (#32047) üzenetére


42861
senior tag

De nem kell lecsapni. Tipli van. :) Egy ideig én is felfegyverkezve trade-eltem a Condával meg a Corvette-el is. Aztán rájöttem, hogy tök felesleges leállni velük hadakozni. A nem mérnöközött hajóval sokkal hamarabb meglépek mint ahogy kilövöm őket. A trade-elésnél meg ugye az idő pénz.

(#32049) Vesa válasza nubreed (#32037) üzenetére


Vesa
veterán

"úgy voltam vele, hogy ha már belekezdtem, nem adom fel, de itt már egyre kevesebb olyan pillanat volt, amit tényleg élveztem is volna"

+1, én is így vagyok ezzel.
Az Elite nem rossz játék, arról nincs szó, hogy nem élveztem egyetlen percét sem, sőt! Talán éppen azért fanyalgunk ennyit, mert a játék alapjai hihetetlenül jók (leszámítva persze a p2p-t), és rossz nézni, ahogy a frontier nemhogy nem használja ki a saját maga által létrehozott ziccert, hanem egyenesen hülyének nézi a közösséget és olyan tartalmakat hoz, ami messze elmarad a valódi lehetőségektől. Rengeteg jó ötletet olvasni fórumokon a kezdetektől, sok olyan is van, amihez nem kéne irtózatos fejlesztési időráfordítás.
Pl. én is rajongok a felfedezésért, de ezen a téren szinte semmi fejlesztés nem történt 3 év alatt. hiába a 4 milliárd rendszer, ha egy idő után alig akad izgalmas látnivaló a galaxisban.

A tudomány a valóság költészete!

(#32050) Vesa válasza grHawk (#32041) üzenetére


Vesa
veterán

"Viszonyítsátok szimulátorhoz. Melyik szimulátor ad teljesebb élményt az Elitenél?"

X3. Tudom elcsépelt hogy mindig ezzel jövök, de leszámítva azt, hogy az a game kizárólag single player (ami mondjuk nálam pont előnyére válik), gyakorlatilag egy Elite klón, tehát kiválóan hasonlítható az új Elite-hez is. Persze sokkal régebbi, a grafika közelébe nem érhez az ED-nek, de a játékban meglévő lehetőségek tárháza mellett azt kell mondjam, mai napig messze felülmúlja az ED-t.
Az X-rebirth már kevéssé lett jó, főleg megjelenést követően iszonyat volt, de a 4.0-ával feljött az is egy igen kiváló játékká. Olyan komplexitással, amit jelenleg konkrétan semmilyen más űrszimulátor nem tud nyújtani a piacon, beleértve az ED-t is és még az el sem készült SC-t is.

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.