Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) _Kondor_ válasza Urby66 (#15500) üzenetére


_Kondor_
tag

Természetesen. Odaírod a neved után hogy csak hallgatózól és nyomsz egy microfon mute-ot.

(#15502) Sylc


Sylc
senior tag

TS hallgatozas megoldható, az esemény kb 2:30-3 órát tart, ellenben ha menned kell, akkor az elején legalább legyél ott, valószínű a másik oldalról is szivarogni fognak el az emberek. A wingeddel tudást, hogy nem leszel végig.

A múltheti viper vs cobra móka nagyon jó volt, ez szerintem mókásabb lesz ;)

Arról egy beszámoló itt:
http://elitedangerous.hu/kozossegi-esemeny/a-nagy-cobravadaszat/

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15503) Sylc


Sylc
senior tag

[SSL] Mugging for mugs hadmuvelet:

Talakozo 9.30kor a Forculus rendszerben, itt legyen a respawn point (dokkolj be)

Elso rajtautes 10.10 korul lesz, egy 60 ly tavban levo rendszerben (40 perc alatt kell odaerni - FDLt / Vulturet tankolni kell) Innen jovunk visszafele.

Valoszinu nem ferunk be kozos instaba az ellenseggel, ezert osztodunk majd rendszerek kozott. 12ly-t ugral az ellen (T9 megpakolva), minden rendszerben minimum 2 percet varakoznak.

A cel a bogre ellopasa :)

Tovabbi info TS-en.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15504) Sylc válasza Sylc (#15503) üzenetére


Sylc
senior tag

Az utvonal a kozvetkezo :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15505) Sylc


Sylc
senior tag

A valaszunk erre a kovetkezo: itt az ido, hogy a konkurencia atvegye a hutton mug helyet a piacon :D

ime:

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15506) VitoSagi válasza Sylc (#15502) üzenetére


VitoSagi
tag

Nem ígérek inkább semmit, csak megpróbálok ott lenni. Ha sikerül úgyis fent leszek TSen, ha nem akkor megint szarul jártam.

Távolság Tawilotól megnézné valaki? Meló közben nem tudok sajnos EDezeni pedig érdekelne mire számítsak. Pláne h kb 13-14 ly az ugrásom jelenleg.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15507) Sylc válasza cunnir (#15499) üzenetére


Sylc
senior tag

cmdr.cunnir neven vagy?

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15508) CactuS válasza baphomet (#15490) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ezt hogy, vagy mi, hol? :Y

Más: tegnap este kettes wingben toltuk kb. 1:30ig a FAS-val HRESben (összejött néhány milla quest/KWS nélkül is). Volt minden, ötös python wing, ami igazából bugos volt és amikor solot támadtunk, akkor váltott át, hogy valójában 5/5, 3-as vegyes conda/egyéb, stb. A legrosszabb az 5-ös eagle squad volt, de komolyan. Fix fegyverekkel eltalálni egy olyan hajót. Egyszerűbb, ha lerammolja az ember, de tényleg. :B

Amúgy az hülyeség, hogy a plamza + a kisebbik lézer helyett beteszek 2 gimballed beam-et? A Plazma annyira nem jött be, nem éreztem, hogy olyan nagyot sebezne.

Bacon City bounty hunting community goalt nézte valaki?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15509) cunnir válasza Sylc (#15507) üzenetére


cunnir
tag

cmdr merohun :U

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#15510) raymi16 válasza Sylc (#15503) üzenetére


raymi16
tag

Megpróbálok ott lenni én is, bár elég kevés rá az esély, beruháztam egy trópusokon honos kígyófaj nevét viselő hajóra (ami nem az anyakonda :D ) és még még nincs nagyon a helyzet magaslatán! :O

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#15511) Sylc válasza raymi16 (#15510) üzenetére


Sylc
senior tag

Pukkanasra legyen penzed, inkabb gyertek Viper - Cobraval de 3 orat vegig harcoljatok, mint elbukjatok a kozepest eppen megvett Python-t / Conda-t.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15512) baphomet válasza CactuS (#15508) üzenetére


baphomet
senior tag

Gazdagodj okosan rovat

Kedves ifjú játékosok! Felejtsetek el mindent, amit a kezdeti gyors meggazdagodásról írtunk, mert megérkeztek a hosszútávú (long range) küldetések. Ezek alap esetben annyiban különböznek a sima küldetésektől, hogy nem a szomszédos 10 fényéven belüli távolságra lévő rendszerekbe szólnak, hanem 3-4-szer messzebbre, ezért 3-4-szeres pénzt is fizetnek. A lakott űrön belül legalábbis.
Viszont.
Van néhány rendszer a buborékon kívül, ezek a Sirius Corp. távoli terraformáló kolóniái, amelyek 200-400 fényévre vannak a lakott űr határaitól. Növekvő távolság szerint: HIP 8396, Takurua, Almagest, Robigo, Ceos és Sothis.

Én két legtávolabbi -Ceos, Sothis- rendszerben jártam. Ezek közel 400 fényévre vannak a buboréktól. A szállítós és csempész küldetések 1-5 milliót fizettek, 2-10 órás határidővel. Felvettem 6-7 darabot belőlük és kerestem olyan 15 milliót vele kb. két óra leforgása alatt, ezzel a hajóval. Kevesebb pénzzel gazdálkodva már elég lehet egy ilyen T6-os is.

(#15513) Necc válasza Sylc (#15511) üzenetére


Necc
addikt

Cobrakkal inkabb ne, azokrol tudjuk hogy pajzs levalasa utan futasnak erednek... ;]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#15514) kozi71 válasza baphomet (#15512) üzenetére


kozi71
senior tag

Tegnap este én is jó fizetést kaptam 5db csempészküldetésért, (egy helyre mind) 4.8 milkó volt a hasznom.
Vicces az volt, hogy 2-3 rabszolga,meg egyéb tiltott dolgok, jó ha 15 helyet foglalt az egész cuccos.

Más: Anaconda eddig is szikrázott 50%-ra lerongyolt hull-nál? Pajzsom visszatöltött, és még utána is csinálta. Végül csak azért mentem el bázisra mert zavart a sok pattogás-szikrázás.
Plusz páncélt érdemes felpakolni kondára? Nem a katonaira gondolok hanem a rakterek helyére. Azt látom eléggé csökken miatta az ugrótávolság, de ha megéri, akkor telerakom azokkal.

ilyen féle?

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#15515) Smithy1986 válasza baphomet (#15512) üzenetére


Smithy1986
tag

Egy kezdő Sidewinder-el is ajánlott odáig elcammognom?
Nagyon kezdő vagyok, kb 50.000Cr-el :)

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15516) kozi71 válasza Smithy1986 (#15515) üzenetére


kozi71
senior tag

Szerintem ennyi lehet abból a pénzből.

high tech, low life

(#15517) Smithy1986 válasza kozi71 (#15516) üzenetére


Smithy1986
tag

Ez van most jelenleg, meg 58.477Cr

Szereljem át, és irány a terraformálók?

[ Szerkesztve ]

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15518) [hun] warhea


[hun] warhea
tag

Senki tobbet harmadszor a hazateleportra sracok? 13.15kor megy a lista a Frontier Supportnak.

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15519) kozi71 válasza Smithy1986 (#15517) üzenetére


kozi71
senior tag

Messzire ne menj szerintem ezzel a géppel. Kevés az üzemanyag. full scoop meg rakteret foglal.
Vegyél egy addert, nagyobb a raktere, és ne keveredj harcba vele. Rabszolgákkal üzletelj az jól fizet.

high tech, low life

(#15520) VitoSagi válasza [hun] warhea (#15518) üzenetére


VitoSagi
tag

Lehet tudni kik lesznek a buliban eddig?

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15521) [hun] warhea válasza VitoSagi (#15520) üzenetére


[hun] warhea
tag

Az eddig jelentkezo csoportok:

SSL Interstellar PLC - hosts
51thMassila
Galnet France
PCR - Professional Cargo Distribution
Argent Vanguard
OCI/Spanish community
Los Centinelas

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15522) VitoSagi válasza [hun] warhea (#15521) üzenetére


VitoSagi
tag

Jól hangzik. SSL bővebben? Remélem mi adjuk a legtöbb tagot. Ha minden igaz ott leszek én is, család közbe tud avatkozni, de igyekszem...

Amúgy honnan az ötlet h kalóz frakció legyünk? :P

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15523) baphomet válasza Smithy1986 (#15517) üzenetére


baphomet
senior tag

Ezen minimum alá nem mennék, és még így is macerás és rizikós, mert 4-5 alkalommal meg kell állni tankolni. Nem veszélytelen a dolog, mert útközben előszeretettel megpróbálnak kiszedni rablók és pandúrok (ha csempészárut viszel) is. Volt olyan, hogy lakatlan rendszerben, 100 fényévre a legközelebbi a lakott rendszertől kapott ki SC-ből system authority, mondván, hogy itt csempészés tényállásának gyanúja forog fenn és legyek szíves alávetni magam testüregi motozásnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#15524) Smithy1986 válasza baphomet (#15523) üzenetére


Smithy1986
tag

Egy Cobra MK III-ra gyűjtök éppen.
Inkább legyen Hauler?

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15525) VitoSagi válasza Smithy1986 (#15524) üzenetére


VitoSagi
tag

Vagy Adder. Az a szegény ember Cobraja. :D Kereskedni nagyon jó vele az elején, szép nagy cargo és tűrhető fegyverzet, nem is mozog rosszul. Én próbáltam a Haulert is, Addert is, a Hauler is virgonc kis jármű, de relatíve kicsi. Azzal lassabban fogod megkeresni az első milliót.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15526) Smithy1986 válasza VitoSagi (#15525) üzenetére


Smithy1986
tag

Most csempészéssel már 386.000Cr-em van.
Akkor mehet a Cobra? :)
Sokat ID-znek mostanában, Sidewinder-el mindig megszököm, de gondolom mert jól manőverezhető nem?
Csempészéshez is egy ilyet szeretnék nagyban, ezért gondoltam a Cobra-ra.

Szóljatok, ha hülyeséget beszélek :)

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15527) CactuS válasza baphomet (#15512) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm a tippet. Most még kicsit élvezkedem a FAS-val, (mondhatni a FASz jobb felén vagyok most ;] ), aztán veszek egy hasonló ASP-ot. Anno az kimaradt, mert T6/T7 lett. a keret megvan rá. mert a Pythonnál olcsóbb volt (azt viszont nem akarom visszavenni jelenleg), így van 50-60 millám legalább kezdésnek.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15528) VitoSagi válasza Smithy1986 (#15526) üzenetére


VitoSagi
tag

Isten ments. Az pont a fapados alapgép ára, még rebuy sem marad. Erről jobb ha az elején leszoksz, különben úgy jársz, mint én... :DDD Komolyan, semmi értelme megvenned ha nem marad pénzed rebuyra, jobb cuccokra. Egy alap hajó nagyjából semmire sem jó, csak egy tuningalap.

Itt egy egész jó Adder csempészni és kereskedni. 290be megáll, marad credit és 20T cucc belefér. Sokkal jobbra nem érdemes pimpelni, ha már van 1-1,5 milla akkor vegyél új hajót.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15529) Smithy1986 válasza VitoSagi (#15528) üzenetére


Smithy1986
tag

Szuper, köszönöm a segítséget, így teszek. közel 30 éves fejjel is gyerekesen vágyom egy nagy gyors hajóra. :B
Nincs valami pilóta képző akadémia egy klánnak?
Keveset tudok játszani de jó lenne nem egyedül "élni" ebben a nagy világban :)

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15530) anatron


anatron
aktív tag

Na sikeresen hazateleportált a felsőbb hatalom Tawiloba.
Leszálltam Saavedrában és meg néztem az adatokat Universal Cart..-nál és elvileg meg van már minden viszont valamiért a térképen továbbra sem írja hogy hol jártam pedig már leadtam az adatokat is.
Végül 23 milla lett,remélem azért valamit dob ez az SSL-en.

(#15531) kozi71 válasza Smithy1986 (#15529) üzenetére


kozi71
senior tag

Nagy, és gyors ezt csak egy hajó teljesiti. A clipper. :) :DDD

high tech, low life

(#15532) VitoSagi válasza Smithy1986 (#15529) üzenetére


VitoSagi
tag

Gyere fel TSre ott a srácok mindenben tudnak segíteni. A topik leírásban megtalálod a részleteket. :K

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15533) e00dgy válasza anatron (#15530) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Kell neki egy kis idő amíg a first scan bírja a szerveren is magát a térképre. :)

Üdv:

dUí

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#15534) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Sziasztok, mazsola vagyok a játékban, két napja vettem. Kérdésem a következő: kifogytam az üzemanyagból, nem tudok jumpolni a legközelebbi rendszerbe se. Állomás meg nincs ahol vagyok. Viszont összelőttem több százezer kreditet, ami nekem óriási pénz. Szóval ha mondjuk önmegsemmisítek, akkor is be tudom váltani a bounty-kat?
Előre is kösz, ha valaki tud! :R

(#15535) Urby66 válasza BandiT85 (#15534) üzenetére


Urby66
aktív tag

Sajnos önmegsemmisítés esetén elveszik a credit. Azt javaslom írd meg pontosan hol vagy hátha van valaki a közelben. Vagy gyere fel a Ts szerverre segítséget kérni, ha akad egy ráérő pilóta, ő
tud neked üzemanyagot vinni. Mi a játékbeli neved?

[ Szerkesztve ]

(#15536) Trentaro


Trentaro
tag

Elmentem a tavi ló-ba az SSL állomásra, de nem nagyon ad SSL küldetést, a többi viszont jól fizetne de azokat nem vettem fel, hátha árt az SSL-nek így eljöttem onnan. Ja, solo-ban Játszom.

Tipp?

nem kötelező megadni

(#15537) duvi válasza Trentaro (#15536) üzenetére


duvi
nagyúr

Csinálj néhány ki-be logolást úgy, hogy mindig másik játékmódot indítasz (Solo, Open, Private). Ilyenkor új küldetéseket generál a játék és gyorsabban össze lehet szedni a szükséges (jelen esetben SSL) küldetéseket ;)

[ Szerkesztve ]

(#15538) Trentaro válasza duvi (#15537) üzenetére


Trentaro
tag

Oks, de erre van igény? Ha segíthetek megteszem, de ha mindegy akkor megyek másfelé. :)

nem kötelező megadni

(#15539) BandiT85 válasza Urby66 (#15535) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Ugyanaz mint itt, de ma már nem hiszem hogy játszok. Holnap kitalálok valamit. Addig is köszi a segítséget! Amúgy mi az a Ts szerver? :U

(#15540) rtitusz válasza BandiT85 (#15539) üzenetére


rtitusz
őstag

Team Speak 3 - online beszélgetős program, az melyen van egy saját szerverünk, ahol a magyar Elite játékosokkal lehet beszélni játék közben.

(#15541) Urby66 válasza BandiT85 (#15539) üzenetére


Urby66
aktív tag

TeamSpeak. Egy program ahol lehet élőszóban beszélgetni az adott szerveren lévőkkel.
Letöltöd az alkalmazást majd a következő [link] használatával bent is vagy. :)
Kezdőként javaslom olvasgass az [elitedangerous.hu-n] sok hasznos cikk van a játék kezdeti időszakához.

[ Szerkesztve ]

(#15542) duvi válasza Trentaro (#15538) üzenetére


duvi
nagyúr

Minden segítség jól jön az SSL közösségnek :K . Ha tudsz, akkor gyere fel Ts-re. Épp most (21 órakor) fog indulni egy nagy nemzetközi event, amit mi vezénylünk le. Gyülekezés a Forculus rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#15543) Phobion


Phobion
őstag

Ez már volt?

EliteHorizons PlanetReveal

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#15544) Trentaro válasza duvi (#15542) üzenetére


Trentaro
tag

TS-ezni nem tudok mert részegen játszok és ST Voyager-t nézek. De akkor az SSL küldiket csinálom. :)

nem kötelező megadni

(#15545) orientcx válasza Phobion (#15543) üzenetére


orientcx
őstag

Volt. De másodszor is érdekes :)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15546) Sylc


Sylc
senior tag

[L:/dl/upc/2015-10/10/374849_fcifs8s3ni9xfygz_screen_shot_2015-10-10_at_19_22_20.jpg](IMG:/dl/upc/2015-10/10/374849_fcifs8s3ni9xfygz_screen_shot_2015-10-10_at_19_22_20.thumb.jpg)(/IMG)[/L]


Oda es haza is ertem :D

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15547) VitoSagi válasza Sylc (#15546) üzenetére


VitoSagi
tag

Megérte. :DDD

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15548) duvi


duvi
nagyúr

Minden résztvevőnek nagyon köszönjük, hogy eljött a ma esti eventre! :R
Sajnos a jelenlegi instance rendszer közbeszólt és megakadályozta, hogy végrehajtsuk a kitűzött feladatot :( Ilyen rövid idő alatt (nem egészen egy nap alatt!) megszervezni és levezényelni egy nemzetközi eventet, hatalmas feladat volt. Ennek ellenére nagyon jól szerepelt az SSL közösség. Sok tapasztalatot szereztünk, amit a jövőben hasznosítani tudunk. A résztvevők listája Ts-en:

és egy csoportkép az utána készült fotókból:

(#15549) VitoSagi válasza duvi (#15548) üzenetére


VitoSagi
tag

Az a bosszantó Duvi h a CODE meg tudta őket támadni, nekünk meg szar volt az instance. Nekünk csak a CODE jutott, de legalább PvP szüzességem elvesztettem Openben is ellenük amikor az egyik Python pajzsa alatt megvakartam a festést. :DDD

Jövök máskor is, jó buli volt. Csak az a fránya instance rendszer működne. Na majd legközelebb. :C

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15550) Urby66 válasza duvi (#15548) üzenetére


Urby66
aktív tag

Sajnos még hallgatóként sem tudtam részt venni, mert most született a barátom kislánya és tejet fakasztottunk.
Innen is Isten éltesse öket! :DD :C

Sylc: Rohamtempóban csak 8-10 óra lett volna hazajönni onnan..... :O

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.