Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) VitoSagi válasza Urby66 (#15550) üzenetére


VitoSagi
tag

Pici emberkék csak egyszer születnek meg, SSL buli meg lesz még ne aggódj. Jól döntöttél. :K Nekem is ki kellett szállnom egyébként úgy 15 percre az akció kellős közepén, mert pici lányom felébredt és hiányolt, mire visszatértem már 58 fényévre lemaradtam a többiekről. :DDD Nincs miatta lelkifurdalásom, mert senkinek sem esett baja addig a wingemben és addigra már amúgy is kilövöldöztem magam egy félreértés miatt. :P

Amúgy kell nekünk várni a következő eseményt egyáltalán? Szervezhetünk mi is, akár csak gyakorlás céljából is.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15552) kozi71 válasza baphomet (#15512) üzenetére


kozi71
senior tag

Köszönöm a tippet tökéletesen működnek a zsíros küldetések! :R
Csak ott rontottam el, hogy kondával mentem oda, és nem lehet leszállni minden helyen ott, mert csak outpost van a rendszerben semmi más. Végül Sothisban sikerült leszállnom. Van dögivel 10 milkós küldetés, csak sokhoz kell elit rang, amihez meg nem ahhoz kisméretű hajó kell. Nem akartam otthagyni a kondát, bár csábító volt a gondolat, vásárolni egy kisebb hajót és azzal visszajönni. Csak azon a bázison pont nem volt nagyot ugrani képes hajó. Igy aztán inkább leteszteltem visszafelé is az utat. Négy csomagot vettem fel, de még így is kaptam értük 29 milkót. Ha az időt nézzük akkor Sothis egy órányi ugrándozásra volt tőlem. Vissza megint egy óra, majd az áru terítése volt egy fél óra, talán háromnegyed. Szerintem még így is megéri bőven. Pláne ha ASP-vel mentem volna. Na de majd ma veszek egy ASP-t és visszatérek a tízmilkós küldikért! :D
Scannernek is jó hasznát vettem. Ellenség is volt bőven. Háromszor szedtek ki. Egy szó mint száz nem egy unalmas meló ez a út. Köszi még 1X !

high tech, low life

(#15553) Sylc válasza Urby66 (#15550) üzenetére


Sylc
senior tag

Több az sajnos.

Az útvonal generálása nagyon lelassul a közepén, ahogy az ugrás is. Az utolsó 300-500ly, már kínszenvedés volt, mert jelenesem lett volna a wingben.

Mellesleg a T9 csak 19et ugrik...

Mindenesetre megérte, mert láttam sőt bele is mentem a Sag A ba, a mazsola Gigafun-nak üzenem, vesztettél,elmentem oda T9-el, most én találok ki neked valami unalmas dolgot :P

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15554) VitoSagi válasza Sylc (#15553) üzenetére


VitoSagi
tag

Maradt még hajó az újakon kívül ami nem járt még a SagA*nál? Orca? Sidewinder? Valami elmebeteg dolgot én is szeretnék majd elkövetni. :DDD

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15555) Íjász001


Íjász001
tag

Szevasztok Ifjak!!!

Jól érzékelem hogy az Imperial Slaves-es buli behalt??? Már a fekete piacon is sokat estek az árak! Tapasztalatok?

Íjász

(#15556) VitoSagi válasza Íjász001 (#15555) üzenetére


VitoSagi
tag

Hát ez is lecsengett, jó ha 3200 Cr/T haszon van még rajta. Úgy látszik akit lehetett már eladtunk rabszolgának... Azt mondják a hosszú távú kereskedés a jövő, illetve a hosszú távú szállító küldetések. Még nem próbáltam, de ha nem jön újabb Community Event akkor kicsit ráfekszem. Kell még egy hajó a Vulture mellé. :DD

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15557) feldeci válasza duvi (#15548) üzenetére


feldeci
tag

És ki volt az Orcával? :)

(#15558) pcnet


pcnet
addikt

Felfedezni lehet már? Még 10.000 Ly van vissza hazáig. Hivatalos fórumon ha jól értem a fejlesztők azt írják, hogy megoldották a problémát, de még tesztelnek. Ennek ellenére páran írják, hogy még vannak bugok, más meg azt írja, hogy tökéletesen működik.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#15559) duvi válasza feldeci (#15557) üzenetére


duvi
nagyúr

Sylc (azaz Flynth), de az eventen FAS-al volt.

(#15560) anatron


anatron
aktív tag

Aktuális helyzet:

Tawilo:

SSL Intersellar PLC: 82% (+1%) , Current state: Election , Pending State: Boom :C

Rivális frakciók:

Tawilo Future: 2% (down)

Wosreti Party: 6% (+3%) ,Wosretiben Boom van és próbálnak betörni hozzánk! :O

Tawilo Group: 1% (down), Current State: Election

Constitution Party of Tawilo: 1% (down), Current State: Election

Tawilo Gold State Industries: 0% (down)

Tawilo Defence Force: 3% (up), Current State: Election

Lehet terjeszkedni fogunk csak tolni kéne ezerrel most az SSL-es küldetéseket.

(#15561) anatron


anatron
aktív tag

Más:

Aki teheti jöjjön át openbe pls,mert ma is láttam 2 player Tawiloban akik nem maghyarok.
Lassan el kéne kezdenünk járőrözni a területen.
Viszont mielőtt kilőtök valakit egyszer figyelmeztetni kéne hogy THis is SSL system leave or die vagy valami.

(#15562) baphomet válasza VitoSagi (#15556) üzenetére


baphomet
senior tag

A T9-es, Anacondás kamionosok ideje lejárt. Dinoszauruszok ők, egy letűnt kor utolsó hírmondói. Talán docking computernek még elmehetnek, mert máshol már nincs rájuk szükség. A Sirus Corp kolóniáin dúl az új aranyláz. Napjaink hőse a távolsági a csempész. A nők csak velünk akarnak randizni, a férfiak pedig irigykedve figyelik napról-napra növekvő vagyonunkat. :K

A mai termés:
A Sothis-ig már el sem menten, becéloztam a közelebbi Takurua rendszert, ahol így fest a bulletin board átlagos borús vasárnap délelőttön:

Felszedtem minden 1 millió fölött fizető csempész küldetést, míg bírta az erre a célra megépített Python raktere. 28 küldetés lett belőle, 250-350 fényévre lévő, 15-20 különböző célállomásra. Az oda-vissza út és a küldetések felcsipegetése volt egy óra, és három órán keresztül dobáltam szét a szajrét, összesen 62 milliót kaszálva. 15+ millió/óra simán ott van a T9-cel wingben torvalozás szintjén, és akár egy Asp-pel is hozható ez. A csempész és szállítós küldetésekért kapott pénz ugyanúgy trading profitnak minősül és beleszámít a kereskedő rangunkba.

(#15558) pcnet Egész délelőtt scanneltem útközben a rendszereket, és el is adtam az adatokat, semmi gondom nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#15563) Sylc


Sylc
senior tag

Szegyenszemre ezt egy FAS volanja mogul keszitetettem :D Clipperem meg nincs :(

A T9 SagA utolso jump kepei:

http://imgur.com/a/qLQki

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15564) gigafun válasza anatron (#15560) üzenetére


gigafun
senior tag

Annyit kérnék még, hogy csak Wosreti-be szóló küldetéseket vállaljatok el.

(#15565) anatron válasza gigafun (#15564) üzenetére


anatron
aktív tag

Ma már aprítottam a népet wosretiben.Viszont eddíg 1 db wosretist adott ma nekem Saavedra Dock.

(#15566) kozi71 válasza baphomet (#15562) üzenetére


kozi71
senior tag

Nekem ma három óra játék idő alatt 43 milkó sikerült. :)

high tech, low life

(#15567) Htibimor válasza baphomet (#15562) üzenetére


Htibimor
senior tag

Lejárt a kamionozás ideje! Hála istennek! Befejezem a Szalonna városi kalóz üldözést és csak csempészni fogok. Ha ilyen jó pénzek vannak benne. :C Kár, hogy kondával nem lehet, de talán újra veszek egy Pythont, ha az elég vagy inkább T9-et!?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15568) VitoSagi


VitoSagi
tag

A Hutton Truckeres pacákok amúgy kaptak tegnap valami jelölést a nevükben, erre emlékszik valaki? Ha ezt mégis meg lehet utólag csinálni igazán adhatna az FDev nekünk is egy SSL taget.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15569) anatron válasza VitoSagi (#15568) üzenetére


anatron
aktív tag

Úgy volt,hogy jelölve lesznek,de nem voltak.

[ Szerkesztve ]

(#15570) VitoSagi válasza anatron (#15569) üzenetére


VitoSagi
tag

Hű, én láttam néhány playert akinek szép egyforma utótag volt a neve után. Most meg nem mondom mi volt az, de hazaérek munkából és teszek fel screenshotot róluk. Valami négybetűs izé volt. Arra gondoltam az a jelölés lesz az. Lehet ezek is resetelve készítették? :F

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15571) anatron válasza VitoSagi (#15570) üzenetére


anatron
aktív tag

Szerintem igen.

(#15572) gigafun válasza VitoSagi (#15570) üzenetére


gigafun
senior tag

Szerintem BBfA volt. Blood Brothers from Alrai.

(#15573) VitoSagi válasza gigafun (#15572) üzenetére


VitoSagi
tag

Igen ilyesmi rémlik. Ismered őket? Egyébként is hol lehet információt találni a player csoportokról?

Egy FDev fórumban egyébként szóba hoztam az előtag vagy utótag dolgot és érdekes dolgot kaptam:

"Until it's implemented in the game (which according to common sense will happen at some time), the wonderful support team at FDEV take care of that in literally minutes. Your group leader needs to log a reference ticket though. In Contrail most of us now have [CTRL] suffix tag."

Magyarán ők megkérték a supportot és megváltoztatták? Hát ha ezen múlik...

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15574) duvi válasza VitoSagi (#15573) üzenetére


duvi
nagyúr

(#15575) pakriksz


pakriksz
őstag

Ez már tényleg agyhalál.

Felfedezés közben találtam egy "salvageable wreckage", egy mentő kapszula volt. Felvettem, és cargonál azt írja, hogy "stolen"... Még mindig nem lehet ebben a hülye játékban semmit felvenni anélkül hogy stolen lenne? Mit csináljak? Dobjam ki, és dögöljön meg?
Mondjuk az is érthetetlen, hogy a szétlőtt kalózból kihulló cucc is "stolen"...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#15576) orientcx


orientcx
őstag

Azért ez aranyos. A bulletin board-on megláttam két kéregető küldit, azokkal a jellegzetesen szélesre tárt tenyerekkel, ráadásul mindkét frakció a Fed-hez tartozott. Na, mondom, az úttörő ott segít, ahol tud, hát belenyomtam azokba a markokba azt a pár tízezer creditecskét, és önmagam végtelen jóságának biztos tudatában a jobb panelen azonnal le is akartam mérni a hatást. Nos, a hatás meg is volt. Azt láttam, hogy az addigi felfelé mutató kis kék nyilacskából lett egy lefelé mutató kis piros nyilacska. Most vagy hirtelen megváltozott az osztályzási rendszer, vagy át lettem b*szva. Kérem vissza a pénzem! Én egy becsületes Fed szélhámos vagyok, velem ezt nem lehet csinálni! Brühühű! :((( :O :((
-
pakriksz - Az elite 1984-ben is így volt. Ha összegyűrted a kuncsaft hajóját, minek következtében átköltözött egy escape pod-ba, és te nagylelkűen a fedélzetre vetted, akkor sem megmentetted, hanem már vitted is a rabszolgapiacra. (annak idején elvileg ha magára hagytad, a kapszula visszamászott a legközelebbi emberi településre, sőt, ha netán alólad lőtték ki a hajót, veled is ez történt)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15577) baphomet válasza kozi71 (#15566) üzenetére


baphomet
senior tag

Azóta finomítottam egy kicsit a módszeren. Már pofám is alig van leírni. 2 óra alatt 42 milla. :B

(#15567) Htibimor A fenti eredmény Asp-pel készült. Nincs értelme nagyobb hajóval. Ha 1-2 órád van rá, akkor egy Asp, ha el tudsz szüttyögni vele 3-4 órát is egyhuzamban, akkor egy Python, bár a végeredmény így-úgy is kábé ugyanannyi lesz. A Python annyiból jobb talán, hogy könnyebb vele dokkolni (az Asp elég gyatrán lassul), nomeg persze jól seggbe lehet vele rúgni mindenkit, aki út közben zaklatna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15578) CactuS válasza baphomet (#15577) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt hogy, ha szabad tudni? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15579) baphomet válasza CactuS (#15578) üzenetére


baphomet
senior tag

Semmi extra, egyszerűen csak a 3 millió felett fizető küldetéseket vettem fel, és megnéztem, hogy ne szóljon olyan állomásra, ami 10-20 ezer Ls-nél messzebb van. Annyi előfeltétele volt azért a dolognak, hogy tejeltem mindkét frakciónak, hogy mihamarabb allied legyek velük, illetve broker (azóta már meg entrepreneur :DD ) a rangom, és így már adták bőségesen a zsírosabb küldiket.

(#15580) CactuS válasza baphomet (#15579) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De akkor ez még mindig a HIP 8396, Takurua, Almagest, Robigo, Ceos és Sothis félre rendszerek, ugye? Lehet akkor hagyom a fenébe a bounty huntingos CG-t, bár már a top 5%ban vagyok és a utolsó tier van.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15581) baphomet válasza CactuS (#15580) üzenetére


baphomet
senior tag

Igen, a Takurua. A HIP 8396-ra ne menjetek, nincs bulletin board. Ilyet még nem is láttam eddig. :F A Sothis és Ceos is jó, a maradék két helyen viszont még nem jártam.

(#15582) duvi


duvi
nagyúr

Athalay összegyűjtötte az eddig elérhető összes infót, az év végén érkező Horizons kiegészítőről. Itt találjátok a cikkét: Elite: Dangerous Horizons

(#15583) orientcx


orientcx
őstag

Ha valakit érdekel, a vaterán 49.500-ért van saitek X55 R.H.I.N.O. itt(én már öreg vagyok átszokni az X52-ről)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15584) [hun] warhea válasza orientcx (#15583) üzenetére


[hun] warhea
tag

Ja ja, ez az enyem. Marmint en hirdetem. Akit erdekel irjon nyugodtan: hegeroland@gmail.com

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15585) rtitusz válasza [hun] warhea (#15584) üzenetére


rtitusz
őstag

Mire váltottál? Amúgy csak egy bajom van vele, hogy kell hozzá pedál, annyi helyem meg nincs.

(#15586) orientcx válasza [hun] warhea (#15584) üzenetére


orientcx
őstag

És akkor most kiszállsz az ED-ből, vagy megvilágosodtál, és áttértél a gondolatvezérlésre? :F

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15587) CactuS válasza baphomet (#15581) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi, lassan rápróbálok. Az előbb összefejeltem egy imp clipperrel, talán nem kéne kísérteni a sorsot. Elég kemény fejűek, ő felrobbant nekem betört a szélvédőm. Mázli volt, hogy a wingből ő volt az utolsó. Bacon City meg ugye 1200 ls, így izgalmas volt az út. Mondjuk azt nem értem, hogy az ütközéskor nekem még volt pajzsom, mégis szanaszét törött az ablak.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15588) rtitusz


rtitusz
őstag

UNKNOWN ARIFACT REJTÉLYE MEGOLDVA!

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=175726&page=498&p=2926370#post2926370

For those that don't want to read the 3(4?)x500 page forum threads, this image of a vulture was decoded from morse code letters sent out by the UA after scanning a vulture. The letters were plotted "battleships" style as pairs equaling a grid coordinate, and triplets of letter pairs forming triangles, in a similar way to how a computer might draw a 3-d shape.

The big question is - who is it sending the messages to, and why?!

(#15589) gigafun válasza rtitusz (#15588) üzenetére


gigafun
senior tag

Azannya! Nagyon furmányosak egyesek ott a Frontiernél. :)

(#15590) Smithy1986 válasza orientcx (#15583) üzenetére


Smithy1986
tag

Egy teszten az X52 Pro vs X55-ön alulmaradt, mert nem olyan kényelmes.
Én ezért választottam a Pro-t, egyelőre nem adnám semmi pénzért :)

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15591) [hun] warhea válasza rtitusz (#15585) üzenetére


[hun] warhea
tag

x55hoz nem kell pedal. tudod tekerni. nekem az a bajom, hogy win10alatt problemak adodtak a driverevel. es mivel a melomhoz sajnos musthave a w10 ezert inkabb atvaltok egy thrustmaster warthog hotasra.

A joyt en szemely szerint imadom/imadtam hihetetlenul jol be lehet konfigolni. az arkategoriajanak legjobbja szerintem.

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15592) [hun] warhea válasza orientcx (#15586) üzenetére


[hun] warhea
tag

csak atvaltok thrustmaster warthogra.

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15593) [hun] warhea válasza Smithy1986 (#15590) üzenetére


[hun] warhea
tag

szvsz x55 millioszor kenyelmesebb mint az x52 pro :)

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15594) rtitusz válasza [hun] warhea (#15591) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha meghal alattam a TM Hotas X akkor bajban leszek, hogy mit vegyek, Saiteket egyre kevésbé, a Warthog az más árkategória már nagyon, talán egy külön CH gázkar, meg joy, de ez nem tekerős, nekem meg az kéne. :D

(#15595) [hun] warhea válasza rtitusz (#15594) üzenetére


[hun] warhea
tag

hat, meg elado az x55om ami tekergetos :D

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15596) orientcx válasza [hun] warhea (#15592) üzenetére


orientcx
őstag

Warthog? :Y Nem mondom, megadod a módját. Látjátok, szaktársak, vannak még olyan családok, ahol a ffi kezeli a kasszát! :D
-
"nekem az a bajom, hogy win10alatt problemak adodtak a driverevel."
-
Nekem az X52 driverével sem nagyon fért meg a win10, főként ezért váltottam vissza win8-ra. Időnként az X52 miatt a kurzor önálló életre kelt, és magától útnak indult. Ugyan sokkal ritkábban, de ilyet win8-ban is művel, de ott kihúzom, visszadugom, és helyreáll a rend. A win10-ben viszont ha kihúztam, akkor onnantól kezdve a gép csak csipogni tudott, és kizárólag a kikapcs + reboot gyógymód orvosolta a problémát.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15597) Smithy1986


Smithy1986
tag

Nem jár valaki ARIETIS SECTOR OP-M A8-5 körül? Kifogyott az üzemanyag, mert scoopolás közben megkergettek :(

Takurua közelében vagyok

A játék is kifagyott grr

[ Szerkesztve ]

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15598) orientcx válasza Smithy1986 (#15597) üzenetére


orientcx
őstag

Valami gond lehet, mert nekem a launcher is alig jön be, és a log in már végképp nem megy

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15599) Slewer válasza Smithy1986 (#15597) üzenetére


Slewer
csendes újonc

Ha gondolod és a Frontier istenei is úgy akarják (indul a szerver), akkor szívesen viszek neked üzemanyagot.

(#15600) Smithy1986 válasza [hun] warhea (#15593) üzenetére


Smithy1986
tag

Bocsánat, nem akartam üzletrontani, nem láttam hogy a tiéd :(
Sajnos nem saját tapasztalatból mondtam, hanem ahogy írtam pár videót találtam róla, és ott a tesztelő mondta.

(log in sem megy, zavart érzek az erőben)

Slewer, nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.