Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) orientcx válasza rtitusz (#12993) üzenetére


orientcx
őstag

"Ez az Imperial Eagle pofás, de azért most már kezdi zavarni a csőrömet, hogy mindig az imperialok kapnak új hajókat"
-
Szerintem nincs itt semmi gond, ők kapnak egy szolidan tuningolt, bűrüléses Eagle-t, mi meg kapunk egy alap felszereltségű széria Corvette-t
Nekem tetszik :K :K :K

(ez az off topic kapcsoló megint kezd elhúzni)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13002) gigafun válasza orientcx (#12999) üzenetére


gigafun
senior tag

Jobb lesz, ha hozzá szoksz a kénkőszaghoz, mert sokáig fogod élvezni! ;]

(#12995) duvi
Én már a Corvettet várom. Összelövök még ötven millát, veszek még egy kondát kereskedni, mert erről nem akarok leszedni semmit, aztán azzal összekereskedek, vagy egy milliárdot, mert annyiba biztos bele fog kerülni. Ha ezzel megvagyok, akkor szerintem meg is lesz két Elite rangom. :)

[ Szerkesztve ]

(#13003) Diopapa válasza Necc (#13000) üzenetére


Diopapa
addikt

Vulture van?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#13004) duvi


duvi
nagyúr

Új lehetőséget kaptunk a közösségi játékra! Az Elite: Dangerous Newsletter #84. számában megjelent hírek alapján, játékos közösségek is létrehozhatnak kis frakciókat. Kellő aktivitással, egy idő után bekerülhetnek a hatalmasságok (powerek) közé! Ez korlátozott számban és ideig lesz lehetséges, valamint meg kell felelni a fejlesztők követelményeinek.

Amire szükség van a jelentkezéshez:
- frakció név
- saját rendszer kiválasztása és aktív támogatása
- kiválasztani egy fő frakciót, akit támogatunk

Mivel limitált ideig él ez a lehetőség, kérem, hogy az érdeklődők minél hamarabb szavazzanak!
SZAVAZÁS

[ Szerkesztve ]

(#13005) orientcx válasza gigafun (#13002) üzenetére


orientcx
őstag

Sztem emiatt fölösleges másik kondát venni, hisz csak a SG-t kell lecserélni egy A4-esre, ami befér az egyik 16t-ás modulra, és azt a pár SCB-t, meg apró holmit, amiket percek alatt lehet megint összevadászni, ha kellenének. A fegyverek, utility-k, a PP, a thrusterek, a PD, FSD, a szenzor, meg minden drága cucc maradhat.
Amúgy én jelenleg a tycoon szint 24%-ánál járok, de valamit nagyon amatőr módon művelek(mindig sokkal rosszabb hozamokat produkáltam, mint amikről a fórumokon olvasgattam), mert ilyen tempóval kb akkor leszek elite, amikor bizonyos F. Pákó lesz a milánói Scala vezető tenorja(agyigyeagyigyit,agyigyitakarom :F :U :( :N :N - na, oda én is vennék jegyet :D )
-
-
duvi - Ehhez azért nagyon sok folyamatosan aktív játékosra lenne szükség, és még akkor is kétséges a siker. De ha összejönne(ha nem is a hatalmasságok között, de akár csak egy frakció is), az érdekes dolog lenne.
A magam részéről ha folyamatos részvételt nem is ígérhetek, de szívesen beszállnék. Viszont Fed bugris lévén csakis a Fed oldalán. :K :K :K
Jut eszembe, abcúg Empire! :K :K :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13006) Necc


Necc
addikt

Ugy imadom ezeket a rohadt bugokat a jatekban, egyszer egy bugos ID miatt nem tudtam iranyt valtoztatni, most meg a rohadt docking computer nyirt ki, mert a szerencsetlen idiota nekicsapott az allomasnak, es mivel teljesen holtterben volt, meg csak felrerantani se tudtam az ostoba AI-t... :W :W :W

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13007) orientcx válasza Necc (#13006) üzenetére


orientcx
őstag

Furcsa, nekem a DC 100%-os. Olyannyira, hogy nem is szoktam a gép előtt kivárni, amíg dokkol. Ilyenkor inkább rövid társadalmi életet élek :)
A commodore-s elite 84-ben is mindenki panaszkodott a DC-re, de nekem ott is 99.9999% volt a siker.
Régebben(asszem az 1.1 és 1.2 között) néha előfordult, hogy bénázott, de olyankor egy pici kis gázt toltam a hotason, és a DC azonnal álomba szenderült, én meg korrigáltam.
Mellesleg újabban azt csinálom, hogy egy lebutított video folyamatosan megy a játék alatt, és ha ilyen anomália állna elő, lehet nyomni egy ticket-et.

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13008) rexsimus válasza rtitusz (#12993) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Engem csak az zavar, hogy nagyobb hajók nem jönnek. A vulture óta nem volt olyan hajó, amivel felfelé váltottam volna, és amióta megszereztem vele a Clippert, csak "kisebb" hajók jöttek.

[ Szerkesztve ]

(#13009) macy válasza gigafun (#12996) üzenetére


macy
addikt

Én meg se tudnám venni, még hiányzik pár milla. Bár ha eladom a vultit meg az asp-t, akkor kb. annyim van, hogy megvegyem. De outsiderként még így se. De azért is kipróbálom :D

(#13010) Necc válasza Diopapa (#13003) üzenetére


Necc
addikt

Cobra mk3 es alatta minden olcsobb hajo kaphato.

Mivel nem csak a hajo, de minden modul olcsobb a fent emlitett allomason igy kesobb vissza fogok nezni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13011) gigafun válasza orientcx (#13005) üzenetére


gigafun
senior tag

Én inkább vennék még egyet.
Ha telepakolva is nagyot akarok ugrani(19-20 ly), akkor bizony nehéz a 80 tonnás PP(162M), és Thruster(51M), és a 160 tonnás PD(27M) is. Ezeket is le kell cserélni. plusz a 3db 6A SCB, 21 millás interdictor, 9 millás fuel scoop és az 51 millás pajzs, mind megy a levesbe. (kb 330 M)
De a gond nem itt kezdődik, mert ezeket tényleg viszonylag könnyen össze lehet vadászni. Az a baj, hogy én, rendes Fed bugrisként csóró vagyok és zsugori is, ezért az összes cuccot 20% kedvezménnyel vettem, és spóroltam rajta vagy 60 milliát. Most a legjobb akció is csak 15% a modulokra, és mint ahogy a 20% is elmúlt, lehet, hogy ez sem tart örökké, és vehetem meg teljes áron az egészet.
Na ezt nem akarom.
Ráadásul, ha kereskedés közben kedvem támad vissza ülni az erődömbe, akkor ezzel sincs gond. :)

Saját frakciót természetesen én is támogatom, természetese csakis Fed oldalon.
Abcúg Empire! (és Clipper!) :D

(#13012) baphomet


baphomet
senior tag

Szépen bekajálta a hazai játékosközösség Hudson sületlenségeit. Fogcsikorgatva ugyan, de igyekszem azért támogatni a szánalmas Fed frakciótokat. :)

És egy újabb elkefélt fejvadász CG:
Description:
Security forces in BD-22 3573 have recently found themselves coming under considerable assault by criminals.

Sources close to BD-22 3573 Security have indicated that the criminal faction is known to be heavily involved in a number of highly illicit activities. In order to provide local security services with the additional manpower they need to combat the Pirates, the BD-22 3573 Justice Party are currently looking to employ a number of bounty hunters to help bolster BD-22 3573 Security.

System: BD-22 3573
Station: Plank Orbital
Objective: Hand in Bounty Vouchers to Plank Orbital
How: Kill wanted ships inBD-22 3573
Ends: 29 July 3301 09:00

Current Contributors: 325
Current Global Progress: 25,117,000 Credits Earned
Current Reward Tier: Tier 0
Current Global Reward: None

Csak a Justice Party által fizetett bounty számít bele. Az állomás tőszomszédságában lévő RESben összegyűjtött 800 ezernyi bounty-ból egy árva creditcent nem volt jó, amikor tettem egy próbát vele.
Azt tanácsolják, hogy az állomás 1Mm-es körzetében kell USS-re, WSS-re lecsapni, akkor a bounty-k nagy része Justice Party-s lesz, és így óránként akár 100-300 ezret is össze lehet szedni.
Egy tier van csak, rejtély, hogy mekkora lesz a reward a végén. Minden szimpátiám a Plank Orbitalon keményen dolgozó kisembereké, de én húztam onnan vérbe, mert így sose' lesz meg az arany vécé a fullos Anacondámban. :)

(#13013) gigafun válasza baphomet (#13012) üzenetére


gigafun
senior tag

Én is hallottam erről a CG-ről, és azt mondtam, hogy akkor ott dögöljenek meg. :)

Érdekes. Én eredetileg is arany WC-vel kaptam a kondát. Látod, mégis csak érdemes a jó oldalon harcolni. ;]

(#13014) baphomet válasza gigafun (#13013) üzenetére


baphomet
senior tag

Hol van már Lugh-i függetlenségi háború, hajh!
6 CG egyszerre, szállítás, csempészet, háború, több tízmilliónyi zsolddal. Daliás idők voltak! :) Arról nem is beszélve, hogy milyen szépen elkentük a Fedek száját. ;]

(#13015) VitoSagi válasza duvi (#13004) üzenetére


VitoSagi
tag

Duvi, ezt szerintem időről időre tedd ki újra és újra, nehogy elkerülje a látogatók figyelmét. Nem mindenki olvas vissza figyelmesen, de ha látja, hogy valami többször is kint van akkor azért sejthető, hogy fontos.

Aki szeretné, hogy végre saját, nekünk való frakció, majd később power legyen a játékban, az mindenképpen szavazzon!

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#13016) duvi válasza VitoSagi (#13015) üzenetére


duvi
nagyúr

Rendben :K Kétnaponta kiteszem, amíg a szavazás tart (jövő hét vasárnapig).

(#13017) VitoSagi válasza duvi (#13016) üzenetére


VitoSagi
tag

Frontier fórumon lehet követni valahol eddig milyen player faction ötletek lettek beküldve, hol tart a dolog? Vagy csak a végén lesz eredményhirdetés? A mi saját szavazásunkat milyen módon nyújtjátok be nekik?

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#13018) rtitusz


rtitusz
őstag

Durva, hogy milyen apró részletek benne vannak a játékban, míg párhuzamosan egyéb hatalmas hiányosságok is. Kb. 3 hónapja indultam el, megtettem már bő 30+ ezer fényévet, és ez kezd meglátszani szegény a ASP-on. A festék kopik, fakul, egyelőre csak a sarkokon, de érdekes lesz látni, hogyan változik. Ezt csak most vettem észre.

(#13019) gigafun válasza rtitusz (#13018) üzenetére


gigafun
senior tag

Most én is szándékosan hagyom lepusztulni a festést. Kíváncsi vagyok, milyen lesz. :)

(#13020) duvi válasza VitoSagi (#13017) üzenetére


duvi
nagyúr

Még eléggé gyerekcipőben jár az egész koncepció. Ezért is igyekeztünk az elsők között jelentkezni.Tegnap éjjel küldtünk egy bemutatkozó levelet Zac Antonaci-nak, az új Community Managernek. Egyúttal megkértük, hogy küldjön egy részletes tájékoztatót, a frakcióalapításról. Eddig két kapcsolódó oldalt találtunk a témában.
Frontier Ranks - Player Group Rankings
Community Goals, Minor Factions and becoming a power...
A szavazást magunknak csináltuk/juk. Felmérni, hogy egyáltalán mekkora az érdeklődés a magyar közösség részéről. A frakcióalapítás nem csak játékot hoz magával! Közösségi célokat és eventeket kell kitalálni, több fordítóra és cikkíróra lesz szükségünk, mivel a jelenlegi létszámmal nem leszünk képesek ilyen fokú aktivitásra.

(#13018) rtitusz
A festés kopás már a béta alatt is megvolt. Kicsit állítgatni kellett rajta, mert a kezdetekkor pár óra repülés után brutálisan lekopott a fényezés :D

[ Szerkesztve ]

(#13021) orientcx válasza baphomet (#13014) üzenetére


orientcx
őstag

"Szépen bekajálta a hazai játékosközösség Hudson sületlenségeit"
-
Ezt kikérem magamnak, egy magára valamit is adó Fed szélhámos soha nem kajálja be egy másik Fed szélhámos sületlenségeit :N
-
"Hol van már Lugh-i függetlenségi háború, hajh - szépen elkentük a Fedek száját"
-
Lugh...Lugh....hmmm...Érdekes, nekem nem rémlik semmi ilyesmi, nem lehet, hogy Volungu-val kevered te ezt a Lugh izét? Állítólag mikor az uralkodótok néha Volunguról álmodik, még ma is futásnak ered, és úgy kell levadászni a császári botanikus kert bokrai mögül :D

-
Ami pedig a saját frakciót illeti, az elején mindig nagy a lelkesedés, viszont ez csak akkor működhet, ha stabilan meg is marad.
És ha már itt tarunk, megható a birodalmi kötődésű szaktársak támogatása.....(...most szipogok...)..., és azzal a kompromisszumos javaslattal állnék elő, hogy ha az lehetséges, legyen független a frakció.(ez nem nagylelkűség, ilyesmivel nem terheli magát egy Fed szájhős), csak nem szívesen hallgatnám baphomet kolléga fogcsikorgását) :N
-
gigafun - "Én eredetileg is arany WC-vel kaptam a kondát"
-
A manóba, nekem meg csak egy használt réz bilit adtak hozzá. Máskor soha nem veszek akciós holmit :(((

(ez az off topic kapcsoló megint elkente a számat)
amúgy itt mindenki ilyen korán kel?

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13022) VitoSagi válasza duvi (#13020) üzenetére


VitoSagi
tag

Amennyire időm engedi szívesen besegítek csekély mértékű angollal, egyebekkel, ha igény van rá. Remélem lesz valami, számomra ez a lehetőség elég érdekes, valami amitől kicsit személyesebb lesz a játék.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#13023) feldeci válasza gigafun (#13011) üzenetére


feldeci
tag

Szívemből szóltál, én is így vagyok ezzel. A hajót 20%, a modulokat 15% kedvezménnyel vettem, súlyos tízmilliókat spórolva. Marad csapásmérőnek :D Inkább vennék egy másikat tradelni, de nem akarom úgy ipari szinten tolni már ahogy eddig. Vettem egy T9-et, vicces volt az első fél órában, de aztán nem bírtam idegekkel :D Olyan, mintha nem vákuumban repülne hanem ragasztóban :) Inkább megyek egy sidewinderrel 50 kört mint ezzel egyet.

Viszont most a móka kedvéért összeraktam egy clippert meritre vadászni meg egy másikat tradingre, iszonyatosan élvezem. Locsolókanna a <3<3<3<3om, feketében úristen de jó. :D Kereskedni kiváló, 400at boostol, pislogok kettőt és nincs mass lock, 236 cargo több, mint a T7 és nem olyan monstrum mint a konda, ráadásul 30 alatt megáll.

Viszont a merites clippert (fed log vadászat) imádom, persze, 100millióért jó hülye vagyok mert a python is sokkal jobb lenne a célra de még egy ennek a töredékéből megvehető vulture is. Viszont nagyon élvezem ebből a gyönyörűségből írtani a fed söpredéket, ha lehetne custom livery ráfújatnám, hogy mert megtehetem :DDD

A konda meg néha megy CZ-be be ne porosodjon szegény, remélem nem kapok csekket a szemétdíjról mert ami fémhulladék marad utána.. az drága lenne :DDD

(#13024) orientcx válasza feldeci (#13023) üzenetére


orientcx
őstag

Az utóbbi időben egyre rendszeresebbé vált az ugrás közbeni ID-zés. Valaha a thargoidok csinálták így, csak annak idején megragadtunk a két rendszer között. De legalább nem sültünk oda a naphoz. Most meg megID-z egy gyökér kis Eagle, vagy Sidewinder, van rajta ~4 Cr bounty, a javítás meg ~96k

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13025) feldeci válasza orientcx (#13024) üzenetére


feldeci
tag

Ne is mondd, amikor kereskedek, van, hogy 3x is kiszednek egy rendszerben, volt, hogy már annyira ideges voltam, hogy telibeboostoltam a kis mocsadékot jobb híján, mert kereskedőhajón sosem viszek fegyvert.

Viszont ha ugrás közben is áll neki amíg FSD charging addig működik még a throttle zero és submit, a visszaszámlálás alatt pedig még sosem kezdtek kiszedni, illetve egyetlenegyszer jártam úgy, akkor majdnem megsültem a napnál én is. De többszáz FSD charging alatti ID-nél mindig submitoltam, nem volt semmi, boosoltam kettőt és ugrottam, damage sem volt.

(#13026) Necc válasza orientcx (#13024) üzenetére


Necc
addikt

Submit (nincs damage) -> szetlovod a hulye gyoker burajat mig az FSD CD-re varsz -> tovabbalsz.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13027) gigafun válasza Necc (#13026) üzenetére


gigafun
senior tag

Kivéve akkor, ha a csillag közelében zuhansz ki SC-ből, mert akkor ropogósra sülhet a hajó.
Nekem is volt olyan, hogy az ugrás előtti utolsó pillanatban ID-zet az NPC, és az ugrás után azonnal kiestem SC-ből. Submitolni sem volt idő.
Sőt olyan is volt, hogy SC-ből való kilépéskor ID-zett volna, de az állomásnál már nem volt sehol. Aztán amikor kijöttem az állomásról, akkor kezdett lőni rám. Ott várt a rohadt kis droid. :)

(#13028) orientcx válasza Necc (#13026) üzenetére


orientcx
őstag

Félreértettél. Az igaz, hogy egy tudatlan Fed bugris vagyok, de 7 hónap alatt azért ennyit már magamra szedtem. Én arról panaszkodtam, hogy amikor épp egy másik rendszerbe ugrasz. és egy tized mp-el a visszaszámlálás megkezdése előtt ID-zik az a rohadt kis majom(olyankor már nem tudsz közbelépni), akkor az történik, hogy a célrendszerbe való megérkezéskor vészkidob SC-ből a rendszer, mert ilyen esetben mindig túl közel kerülsz a naphoz. És bizony ez nem túlzás a részéről, tényleg közel is vagy hozzá. Ha nincs nálad naptej, akkor csúnyán le fogsz égni. Az a kis gyökér meg megérkezik mögötted, és akármilyen gyorsan is osztod ki neki azt a kokit, ami jár neki, a napocska közelsége folytán a hajód is sérül, és nem kevés Cr-ért hozzák rendbe a helyi iparosok

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13029) Necc válasza orientcx (#13028) üzenetére


Necc
addikt

Dehogynem: game menu -> save and exit, majd visszajelentkezel, es mindenki boldog :)) .

Mas: valaki nem tudja veletlenul mi talalhato itt? Megakadt a szemem az allomas tavolsagan, es hogy van outfitting szekcio, de ha csak szemetet arul, akkor nem pazarlom az idomet a felkutatasaval.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13030) duvi válasza Necc (#13029) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez a híres(hírhedt) Alpha Centauri rendszer! Nehogy nekivágj az útnak! Semmi értelme, azon kívül, hogy kb. 1 órát fogsz SC-ben utazni és alaposan leamortizálod a hullodat! Én egyszer jártam ott egy naivan elvállalt quest miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13031) feldeci válasza duvi (#13030) üzenetére


feldeci
tag

Miért amortizálódik le a hull?

(#13032) duvi válasza feldeci (#13031) üzenetére


duvi
nagyúr

A tartós SC-ben való utazás "megeszi" a hajószerkezetet.

(#13033) rexsimus válasza orientcx (#13021) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Nem szívesen, de most egyet kell értenem veled. :D

Én is a függetlenségre szavaznék, elkerülve a belső vitákat.

Plusz, ha létrejönne, és Fed-es lenne, sajnos nem tudnék csatlakozni. Nem vinne rá a lélek, bármennyire is szeretném... ;]

[ Szerkesztve ]

(#13034) Diopapa válasza duvi (#13030) üzenetére


Diopapa
addikt

Viszont szép a kilátás a Proxima Centauri körül keringő űrállomásról ;)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#13035) baphomet válasza duvi (#13030) üzenetére


baphomet
senior tag

A Hutton Orbital valójában arra jó, hogyha győz végre a forradalom, akkor büntetésből az ottani oda-vissza ingázásra ítéljük a DDF azon tagjait, akik leszavazták anno a rendszeren belüli mikro-ugrásokat, és belőtték az SC-beli sebességet az alapján, hogy a Nap-Plutó táv megtétele legyen kb. 5-10 perc. :)

(#13033) rexsimus
Őfelsége jól van, a birodalom most már tud nélkülözni bennünket egy darabig. A Fedeket viszont óvni kell. Ki tudja miféle teremtmény lesz az, ami az ismeretlenből visszatért Halsey elnöknek mondja majd magát. :DDD

(#13036) feldeci válasza duvi (#13032) üzenetére


feldeci
tag

Ezt nem is tudtam, köszi! :R

(#13037) duvi


duvi
nagyúr

Felmerült egy kérés tagjaink részéről, hogy a szavazásnál legyen egy új választási lehetőségünk: Igen - mindegy, hogy melyik frakció
Miután ezt megcsináltam, a rendszer sajnos lenullázta az eddig leadott szavazatokat :( Elnézést kérek a malőrért és kérném, hogy szavazzatok újra a nektek tetsző opcióra!

[ Szerkesztve ]

(#13038) orientcx válasza duvi (#13037) üzenetére


orientcx
őstag

A szavazással kapcsolatban korteskednék a független státusz mellett. Az ok egyszerű. Ez a (reménybeli)frakció ezé a közösségé lenne. És bár nyilvánvaló, hogy ennek a közösségnek a krémjét a rettenthetetlen, és legyőzhetetlen hős Fed bajnokok alkotják :K (külön nem is említve a messze földön híres, rettegett aszteroidavadászt :K :K ), de tudomásul kell venni, hogy vannak közöttünk olyanok is, akiket megfertőzött a gonosz és hazug birodalmi propaganda, és akik ezáltal a sötét oldal befolyása alá kerültek. És ha mi, igazhitű, hajlíthatatlan derekú Fed vitézek nem akarjuk az állandó nyavalygásukat, sőt, a legmegátalkodottabbaknak még a foguk csikorgását is hallgatni(ugye, baphomet kolléga?), akkor válasszuk a független státuszt, nem akadályozva őket abban, hogy tovább ápolgathassák elaggott, és fogatlan uralkodójuk alfelét(végül is valakinek csak tisztába kell tenni a császárt, mégsem jelenhet meg a Fed capital ship-en olyan büdin, amikor aláírja az Empire kapitulációjáról szóló okmányt :D ).
-
És most egy rövid komoly megjegyzés a végére(ez ebben a hónapban már a sokadik, most vagy a meleg teszi, vagy az öregedés :U )
Ha netán lenne frakciónk, állandó probléma lenne a kellő aktivitás, ergo mindenkire szükség van, akár független, akár Fed, akár Alliance-s, és egye fene, még akkor is, ha birodalmi

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13039) Necc válasza orientcx (#13038) üzenetére


Necc
addikt

En csak azert vagyok birodalmi, mert akihez a pledge-t adtam, o adja a jatekstilusomhoz leginkabb illo buffot. Es kulonben is, itt vannak a legszebb es legmenobb hajok (clipper)! :P

mas: jatekban melyik a legkonnyebb es egyben leggyorsabb penzkeresesi opcio? Per pillanat CZ-ben irtom a nepet, es (RNG-tol fuggoen) keresek 1-2.5M Cr-t orankent, kuldeteseket mar egyaltalan nem vallalok mert 1) clipperrel le se tudok szallni outpostokra 2) anyagilag nem eri meg.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13040) feldeci válasza Necc (#13039) üzenetére


feldeci
tag

Sajnos még mindig egyértelműen a kereskedés. Ha Clippered van, akkor könnyű és olcsó átszerelni tradingre (például így), ezzel óránként 4-5 milliót simán meg lehet csinálni egy jó trade route esetén azt pedig nem olyan nehéz találni. Ezzel gyorsan meglesz a Python, ami kb +20% cargo tehát ugyanennyi plusz Cr/h-ban is, onnan pedig már csak az Anaconda van.

A kondával 8-9 milliót tudok óránként ha kereskedek, ha elmegyek CZ-be koncentrált játékkal 4-et.

(#13041) rexsimus válasza duvi (#13037) üzenetére


rexsimus
aktív tag

A szavazással kapcsolatban korteskednék a független státusz mellett. Az ok egyszerű. Ez a (reménybeli)frakció ezé a közösségé lenne. És bár nyilvánvaló, hogy ennek a közösségnek a krémjét a rettenthetetlen, és legyőzhetetlen hős Birodalmi bajnokok alkotják :K , de tudomásul kell venni, hogy vannak közöttünk olyanok is, akiket megfertőzött a gonosz és hazug föderációs propaganda (külön nem is említve a messze földön híres, rettegett aszteroidavadászt :K :K ), és akik ezáltal a sötét oldal befolyása alá kerültek. És ha mi, igazhitű, hajlíthatatlan derekú Birodalmi vitézek nem akarjuk az állandó nyavalygásukat, sőt, a legmegátalkodottabbaknak még a foguk csikorgását is hallgatni (ugye, orientcx kolléga?), akkor válasszuk a független státuszt, nem akadályozva őket abban, hogy tovább ápolgathassák elaggott, és fogatlan vezetőjük alfelét(végül is valakinek csak tisztába kell tenni a főnököt, mégsem jelenhet meg a Birodalmi capital ship-en olyan büdin, amikor aláírja az Föderáció kapitulációjáról szóló okmányt :D ).

[ Szerkesztve ]

(#13042) feldeci


feldeci
tag

Még egy dolog azoknak, akiknek 5 millió Cr például tétel: a PowerPlay eléggé el van hanyagolva itt úgy érzem, részben joggal persze, viszont heti 2 óra játékkal megvan az a heti 5 millió. A 15 merites hajók lövöldözésével kb 3-400 merit megvan óránként. A Tier IV szintettartása heti 700 merit (ha valakit érdekel a merit decay itt találja), ezért viszont egyrészt a választott power modulja is megvehető másrészt nem túl sok meló azért az 5 millióért.

Az, hogy pontosan hol és milyen hajók érnek 15 meritet le van írva az adott powernél, ott érdemes keresni. Még valami: ha most összelő valaki 1500 meritet jövő csütörtökön nem kapja meg az 5 milliót. Akkor megkapja a rankot, és utánahét csütörtökön a rankért járó 5 milliót. Viszont ha tartja a szintet, akkor minden héten megvan a fizu. Szerintem érdemes, mert talált pénz és szórakoztató összelőni.

(#13043) zolee0307 válasza orientcx (#13038) üzenetére


zolee0307
őstag

És azért vannak olyanok (pl. Én :)) ), akik az Alliance-hoz szegődtek (legalábbis remélem vannak ilyen emberek :F ), szóval én is a független státusz mellett voksolok.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#13044) VitoSagi


VitoSagi
tag

Nekem tényleg mindegy milyen frakciót alapítunk, a lényeg, hogy legyen! Függetlenként talán nagyobb mozgásterünk is lehet lavírozni a politika mocskában, a tagjaink ettől még lehetnek Fed/Empire/Alliance szimpatizánsok, a fontos, hogy a sajátunk legyen az elsődleges kötődés. Minél sokszínűbb a társaság annál jobb. Biztos lesz amikor idegen hatalom területén kell operálni, ott majd kiéli magát mindenki... :K

Ha lehet legyünk függetlenek, de LEGYÜNK. :Y

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#13045) orientcx válasza rexsimus (#13041) üzenetére


orientcx
őstag

Látom, ugyanabban a nyomtatványboltban vásárolunk :D
-
Mindenesetre roppant bizarrul hat, amikor az ember egy mondatban találja a "birodalmi", vagy "császári" megnevezést a "legyőzhetetlen", "vitéz", vagy "rettenthetetlen" jelzőkkel Ezek kb annyira passzolnak össze, mint a szumo és a balett(bár végül is, ha ezt megnézzük, miért is ne) :) :)) :)
-
zolee0307 -Eredetileg(amikor közvetlen a vásárlás előtt olvasgattam a háron társulat filozófiáját) én is az Alliance-al szimpatizáltam, de aztán megragadtam a Fednél(tényleg zseniális ötlet volt tőlük lenyúlni a kezdő rendszereket(így szerezték meg többek közt a legelvetemültebb aszti vadászt is :) )

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13046) orientcx válasza Necc (#13039) üzenetére


orientcx
őstag

"a birodalomban vannak a legszebb és legmenőbb hajók (clipper)! :P "
-
Majdnem elsiklottam efölött az abszurd megjegyzés fölött(úgy látszik, tényleg öregszem). A szöveg képtelenségére külön ki sem térek, elég, ha megemlítem, hogy érezvén a mondat komolytalanságát, te magad is egy gúnyosan nevető arcocskát tettél a végére( :P )

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13047) Necc válasza feldeci (#13040) üzenetére


Necc
addikt

Ezt ugy ertelmezzem, hogy bedokkolok egy allomasra, megnezem a commodity-bol mibol van high demand, mekkora a differencia a buy es a galactic average kozott, es a legnagyobb differencialis tetelekbol valahol bevasarlok, es leszallitom az allomasra?

#13046: abszurd?? A BSE szerinted abszurd?? Kotekedni mersz a topic osszefoglaloban leirt szent torvenyekkel??? :DDD

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13048) feldeci válasza Necc (#13047) üzenetére


feldeci
tag

Nyolc oldalt tudnék írni a trade route keresésről, de röviden: egyrészt loop route-ot érdemes keresni, azaz optimális esetben veszel valamit A-n amiből high supply van, elviszed B-re ahol high demand, eladod, ott veszel valami mást amiből ott van high supply és A-n high demand, visszamész, eladod. És ingázol a két állomás között és nézed, ahogy gyarapodik a bankszámlád.

Kezdésnek ajánlom az ETT-t vagy az EDDB-t, kitapasztalod. Most ami jó az az Imperial Slaves egyik irány, valami metal (Gold / Palladium / Berillium) vagy Superconductors vagy Progenitor Cells másik irány. Az Imperial Slaves nem mindenhol legális, erre figyelj oda (persze van, ahol az, én is olyan route-ot járok).

A Cr/h úgy jön ki hogy mennyi a hasznod, a cargod és mennyi idő egy oda-vissza kör. Azaz ha például az imp slave irányon húzol 2300-at, a visszirányon 1300-at például az 3600 Cr/t, ebből megcsinálsz 5,5 kört mondjuk egy óra alatt és 236 a cargod akkor az 3600*236*5,5 azaz ~4,7m Cr óránként. 3000-es route-ot könnyű, 3500-at közepes, 4000-es routeot nehéz találni.

Galaxy map elő, rendszerek beírkál trading tool-ba kezdésként, keress valami jót és nyomd, aztán kitanulod az ipart.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#13049) zazoo válasza Necc (#13047) üzenetére


zazoo
csendes tag

Használhatod Slopey's ED BPC programját, most épp kb. 4400 Cr/t route környékén van a legjobb amit pár órás adatokból kiad

(#13050) feldeci válasza zazoo (#13049) üzenetére


feldeci
tag

4400? És legális? :Y

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.