Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Sylc válasza rtitusz (#14394) üzenetére


Sylc
senior tag

Nekem nem jon be, tul sok a billentyu, nalam 2 shiftes van Hotas X-en, ami lenyegesen kevesebb klaviaturat kovetel.

ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14402) Sylc válasza pcnet (#14374) üzenetére


Sylc
senior tag

Ha egy honap mulva is trade rankot huznek, akkor felkotom magam :D

287.484099 CR van hatra, 8 nap alatt szedtem ossze 309M-et (Torval nem szamit bele, ezert az csak extrakent van feltunteve), amiben van 4 lazulos 20m alatti nap. Tegnap esett, ezert 65m-nal lottem le a tradet (32 oda vissza utan), amiben csak 1x volt ures fuvar.

Kicsit pontosabban (A trip szamitas: total profit / atlagar * 528, szerintem 132 az a 131.54 :D):

TTL profit
309,878,551
AVG profi per day
34,430,950
Torval profit
15,493,927.55
Trips
131.54
Hours
26.31
Days
9.00
Profit per hour AVG
12,367,769.68

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14403) VitoSagi válasza Sylc (#14401) üzenetére


VitoSagi
tag

Ugyanezt használom apró módosításokkal. Ez egy könnyen tanulható setup. Bár néhány extra gomb még jó lenne.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14404) Sylc válasza VitoSagi (#14403) üzenetére


Sylc
senior tag

nalam is csak kiindulasi alap a fenti config, elegge magamra szabtam :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14405) Htibimor válasza Sylc (#14401) üzenetére


Htibimor
senior tag

Kicsit világosíts fel kérlek! Gondolom a színek a különböző funkciók, de hogyan lehet közöttük váltani? Illetve láttam egy shift feliratot is. Szóval?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14406) Sylc válasza Htibimor (#14405) üzenetére


Sylc
senior tag

A gazkaron van Flight / Combat / Misc gomb, azokra alapbol nem bindelsz semmit.

Ezek lesznek az ugynevezett Shift gombjaid.

Mikor bindeled a piros / zold / kek funkciokat, akkor ezt a gombot nyomod a masik melle (combat + fire nalam elrakja es eloveszi a fegyvert pl)

Leirva brutal bonyolult, de annyi a lenyeg, mikor combat funkciot akarsz, akkor nyomod a 2. gombot melle, igy az alapbol elore hatra valtogat az osszes target kozulbol lesz ellenseg valtasa (mig a funkcio gomb nem valtozik, csak a hatas) igy el lehet erni 30+ funkciot a 12 gombos hotassal.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14407) Sylc válasza Sylc (#14406) üzenetére


Sylc
senior tag

ime a pelda, elfelejtettem beszelni magyartot :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14408) Htibimor válasza Sylc (#14406) üzenetére


Htibimor
senior tag

Azért értettem! :D Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14409) feldeci válasza Sylc (#14402) üzenetére


feldeci
tag

Ezt Wingben nyomjátok és ha jól értem rajtad kívül 7 ember, akkor +35% minden körön? Nem nagyon lassú bevárni mindig mindenkit?

Nekem 200 millió hiányzik az elitehez, mondjuk én soloban szedtem össze :)

(#14410) duvi válasza feldeci (#14409) üzenetére


duvi
nagyúr

Wingben nyomjuk és nem lassú. Főleg amikor 4db T9-es hajó van a wingben :D

(#14411) Sylc válasza feldeci (#14409) üzenetére


Sylc
senior tag

4 fo a maximalis Wing letszam.

Mivel tobbnyire mindenki Conda / Tank 9 ezert az elso dob beacont, tobbi ugrik utana, max 10-30 masodperc mire mindenki bedokkol, felteve ha a station nem szenved a tomegnyomortol, tegnap privat groupban kereskedtunk, mert 9-15 player volt az egyik vegponton (pajzs nelkuli T9 torve volt be - ki a playerek altal).

Az extra profit a tobbiek utan 5% / player / profit. Ami T9 eseten 70-75k + 10-12k, conda esten 60-65 + 6-8K, Python eseten 40 + 5. Szerintem ez nem szamit bele a trade rangba, bar az xlsem szerint mar 5% elteresem van profitban a 4es panelen kiirt 700m -> 1013m kozott...

En szamolom a sajatomet, mert konnyen megy (profit * 0.05) de nem erre alapozom az elit rangot :)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14412) kozi71


kozi71
senior tag

T9 pajzs nélkül mennyire életképes? El lehet ugrani ha kirántják embert a "hipertérből"?
Én most Orang (imp.Slave) - Karid útvonalat nyomom. Igaz csak egy írányba jó 1.1M. De legalább rővid. 10-12 perc egy kör, trade anacondával.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#14413) pcnet válasza Sylc (#14402) üzenetére


pcnet
addikt

Akkor erről lecsúsztam. :( Augusztus 17én jelentettem be a hibát, de ma végre megjött a futár a joyért. Szóval... Nem kapkodják el. A jegyzőkönyvben cserét írnak, kíváncsi vagyok mire és mikor cserélik. Csak mert a joyom már nem kapható náluk. Készlet kisöpréskor vettem talán az utolsó darabot, akcióban.
Ha aktuális lesz a wing trade, azért még írok, hátha valaki pont rankot húz. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#14414) Sylc válasza kozi71 (#14412) üzenetére


Sylc
senior tag

Nalunk 12 perces kor, 1.8m, condaval 1.6

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14415) orientcx


orientcx
őstag

köszönöm a tippeket(gigafun, feldeci), mind a két tanács ígéretesnek tűnik. Akkor majd kb 4 héttel a Corvette érkezése előtt bejelentkezem Duval Barbihoz, és csak arra kell vigyázni, hogy addig kiköltözzek a Fed rendszerekből, különben kénytelen leszek puszta önvédelemből lemészárolni a fél Fed ügynökhálózatot. Aztán az uccsó héten begyűjtöm azt a 750 pirospontot, gyorsan bevásárlok minden hajómra, aztán veszem a kabátom, és "te túl jó vagy hozzám" felkiáltással távozom. Ez egyszerűbbnek tűnik, mint gondoltam. Csak aztán így is legyen :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14416) Necc válasza kozi71 (#14412) üzenetére


Necc
addikt

Erosebb mint a kis hajok, de a nagy hajok kozul a leggyengebb. Mass lockolni konda es python tudja, ugyanakkor cafatokra loni is. 5A pajzzsal 2db SB-vel egy python tuzzapora kisebb karokkal meguszhato, de egy konda mar darabokra szed.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14417) duvi


duvi
nagyúr

(#14418) Necc válasza duvi (#14417) üzenetére


Necc
addikt

tl;dr megkaptuk a frakcionkat?
Nincs kedvem csak ezert elinditani a jatekot :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14419) e00dgy


e00dgy
aktív tag

[link]

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14420) duvi válasza Necc (#14418) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. Hivatalosan is bekerültünk a játékba. Tawilo leírásában már ottvagyunk:

Ellenben a rendszerállomásokon még nem jelent meg az SSL frakció.

(#14421) e00dgy válasza e00dgy (#14419) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14422) gigafun válasza e00dgy (#14421) üzenetére


gigafun
senior tag

Aztaaaa! :C :C :C :R :R :R
Na, én erre most nem lennék képes, néhány százalékra az Elite-től.

(#14423) kozi71 válasza Necc (#14416) üzenetére


kozi71
senior tag

Köszönöm szépen! :R

high tech, low life

(#14424) baphomet válasza e00dgy (#14419) üzenetére


baphomet
senior tag

Ilyen baromságot ki csinál már!? :DD

(#14425) Viper26 válasza e00dgy (#14419) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ezt most miért? :U

iPhone 14 | FR955

(#14426) RichieTri válasza duvi (#14420) üzenetére


RichieTri
senior tag

dejó...
ezt simán lájkolnám :D
akkor ha közös lesz a galaxis már megyek is "hozzátok".

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#14427) Sylc válasza kozi71 (#14412) üzenetére


Sylc
senior tag

Marrallang - Urvane

Imp slave / Marine equipment, atlag 1.8m az utvonal, Lee - Coggia terminal (Coggiaban kell a slavet venni), pajzs nelkuli T9 megugorja (13.34ly kell neki) es igen el lehet menekulni ha kiszednek.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14428) Sylc válasza baphomet (#14424) üzenetére


Sylc
senior tag

O legalabb le tudja irni hogy SSL :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14429) kozi71 válasza Sylc (#14427) üzenetére


kozi71
senior tag

Köszönöm, meglesem ezt is akkor! :R

high tech, low life

(#14430) e00dgy válasza Sylc (#14428) üzenetére


e00dgy
aktív tag

:D :DD :D :C
Ez övön aluli! :D

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14431) #24909056 válasza e00dgy (#14419) üzenetére


#24909056
törölt tag

ööö... nem akarom elrontani a hangulatot, de szerintem ez felesleges volt ;]
ha majd kijönnek a privát frakciók, én arra számítok hogy a frakciótagsággal együtt lesz majd frakció "tag" is ami alapján be lehet majd azonosítani hogy ki hová tartozik..
legalábbis eddig minden online játékban volt ilyen amivel játszottam.. és az SWG óta volt egypár.. :P

(#14432) baphomet válasza Sylc (#14428) üzenetére


baphomet
senior tag

Innen nézve, az én megoldásom a helyes, és mindenki más hibázik. :DDD

(#14433) kozi71 válasza Sylc (#14427) üzenetére


kozi71
senior tag

Találtam két 17 milkós imperial slave átvevőt, nem messze onnan. Aki nem órákat játszik annak megéri talán.
Egyik Nortes - Ash`excelsis innen visszafelé nincs mit vinni. Viszont közel van.
A másik Peraesii - Danjon port, innen már mehet vissza arany.
Én a rabszolgákat Marrallang - Pajdusakova vásároltam.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#14434) VitoSagi válasza duvi (#14420) üzenetére


VitoSagi
tag

Jó lenne tudni mikor kerül be maga a frakció, mert éppen felfedezni vagyok pár ezer LY távolságra, szeretnék időben visszaérni a kezdésre. Mivel mostanában nem tudok minden nap repülni attól tartok még kint leszek a francban amikor lehetne már nyomni az SSL-t az égig. :U

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14435) duvi válasza VitoSagi (#14434) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem nyugodtan menj végig a felfedezőutadon. Október 6-án indul az éles 1.4 Xboxon. Csak ezután jön a Pc-s update. "Rövid időn belül", de hogy ez pontosan mit jelent, az még nem tudjuk. Az se lenne gond, ha nem érnél vissza kezdésre. Semmiről nem maradsz le, hogy kicsit később csatlakozol hozzánk :N Másrészt, az se tiszta, hogy effektíve mikor kerülünk be, mint játékos frakció.

(#14436) raymi16 válasza duvi (#14435) üzenetére


raymi16
tag

Én is felfedező túrán vagyok, érdemesebb akkor visszaérni, mikor bekerült a játékba a frakció? Mert akkor még ellébecülök erre-arra! :DD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#14437) RichieTri


RichieTri
senior tag

mintha az 1.4 paccsnál vmit buffoltak a railgun-on?!
most néztem egy vidit és ott egy Clippert 6-7 lövésből (a hull-t) lekapja.
talán most már érdemes lesz használni is :) főleg a "birodalmi kalapácsot" :K

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#14438) duvi válasza raymi16 (#14436) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem kell kapkodni. Nyugodtan maradj a saját útitervednél, mivel a saját frakció kezdőidőpontja még nem derült ki.

(#14439) rtitusz


rtitusz
őstag

Gondoltam belenézek a futó CG-be, erre mit látok a launcherben...

Public Beta?

(#14440) pcnet válasza rtitusz (#14439) üzenetére


pcnet
addikt

Most telepítem, 2 órát becsült 30 megabites nettel.

Nyugtassatok meg, hogy teljesen külön álló szekció, nem a 30.000 Ly-nyi felfedezés fog pukkanni ha kipróbálom. :RR

Szerk: már fent is van. Fél óra alatt felmászott.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#14441) rtitusz válasza pcnet (#14440) üzenetére


rtitusz
őstag

Remélem gyorsan felmegy, ugrál nekem 1 és 6 óra között a becsült idő. :D CQC érdekel csak, és mivel CQC Stress Test-nek hívja magát a telepítő, nem lennék meglepődve, ha mi mezei non-béta halandók nem is férnénk hozzá máshoz csak a CQC-hez.

(#14442) duvi válasza rtitusz (#14439) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, ez már a public béta :K Mától bárki kipróbálhatja 1.4 bétát.

(#14440) pcnet
Teljesen külön egység a béta. Semmit nem módosít az alapjátékon. Mindened megmarad az eredeti állapotában.

(#14443) pcnet válasza duvi (#14442) üzenetére


pcnet
addikt

Kipróbáltam óvatosan csak SOLO módban, felfedező kondámban ültem 27.000 Ly-re a civilizációtól. Fegyvertelenül, scannerrel. :( Így buktam a tesztet.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#14444) kozi71


kozi71
senior tag

Ez így nagyon tescos lesz?
Vagy kereskedni jó?

high tech, low life

(#14445) rtitusz válasza kozi71 (#14444) üzenetére


rtitusz
őstag

Ez engem is érdekelne, valami ilyesmit néztem én is kereskedésre.

Na de most CQC! :C

(#14446) duvi válasza pcnet (#14443) üzenetére


duvi
nagyúr

Bétában mindenkinek egy régebbi mentését teszik be, az akkori pozíciójával és hajójával. Ezek szerint te épp felfedezőúton voltál ennél a mentésnél. A CQC-t így is kipróbálhatod, mivel az a Start menüből indítható.

(#14447) duvi válasza kozi71 (#14444) üzenetére


duvi
nagyúr

Flynth is ezzel a konfiggal használja a T9-et :K . Én inkább az 500 tonna kapacitás + pajzsot választottam :D

(#14448) baphomet válasza RichieTri (#14437) üzenetére


baphomet
senior tag

Elvileg a railgun átütő erejét (armor penetration) tolták az égbe. A lövedék kábé teljesen keresztül megy a hajón, és károsít minden útjába kerülő belső szervet.
Persze több hajót egy lövéssel még így sem lehet eltalálni, bármit is állítson majd orientcx kolléga egy füstös Leesti lebujban. Azt a sztorit be kell tudni a hagyományos Fed szájhősködésnek az elfogyasztott több korsónyi Azure milknek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14449) pcnet válasza duvi (#14446) üzenetére


pcnet
addikt

Ahol most járok (CQC) ott nincs is ellen, de ha lenne is, max csak a scannerekkel tudnám megdobálni. Vagy hozzá vágnék egy már üres heatsink launchert. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#14450) duvi válasza pcnet (#14449) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ahol most járok (CQC) ott nincs is ellen" Ezt nem nagyon értem :F
A CQC-t a menüből tudod indítani, teljesen függetlenül attól, hogy hol jársz az alapjátékbeli hajóddal:

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.