Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) brd válasza Mister_X (#34998) üzenetére


brd
nagyúr

A FAS-on a kis helyeken a multi' mar nem bugos? Korábban prosztata gondokkal kuzdott sokaig.

The only real valuable thing is intuition.

(#35002) Denzo válasza bot1978 (#34989) üzenetére


Denzo
tag

Szia!

Elismerem, hogy pöcsölős beállítgatni minden funkciót, ezért itt egy mankó, amit érdemes kipróbálnod ill. ízlés szerint módosítanod, ha úgy óhajtod:

Ez egy több shiftes szisztéma, amivel mellőzhető a bill. használata VR-ban.

[ Szerkesztve ]

(#35003) Hansomester válasza Denzo (#35002) üzenetére


Hansomester
tag

Nincs ilyen véletlenül Logitech Extreme 3D pro +razer orbweaver-re?
Elkezdtem magam állítgatni, de iszonyat kínszenvedés. :)
Előre is köszönöm.

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#35004) duvi válasza Hansomester (#35003) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezek között keresgéltél már?

(#35005) Hansomester válasza duvi (#35004) üzenetére


Hansomester
tag

Uhh király, Köszönöm szépen azt hiszem meg is van, már csak be kell vhogy állítgatnom és végre elkezdhetem talán élvezni is a játékot mert eddig csak szívtam :)

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#35006) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Annyira jól ment a szekér, hogy elvetettem az Assault Ship gondoltatát és előléptettem Pythonná :C

Bár még mindig nem tudom, hogy biztos vagyok-e a dolgomban. Nagyon kezesnek tűnik és tényleg ezer meg egy féleképpen használhatom, de mégis felcsigázott a FDL... de két embert kérdeztem meg mindketten Pythont mondtak. Persze nem tudom majd az eddigi stílusomhoz teljes mértékben igazítani, de majd csak megbarátkozok a Pythonnal. Ami mindenképp tetszik, hogy ez az első hajóm, ahol nem kell gondolkoznom, hogy milyen modulokat pakoljak bele, egyszerűen annyi optional hely van rajta.

Közben örök hűséget fogadtam bestgirlnek. Majd meg fogom lesni a prismatic shieldet februárban.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35007) to.ca válasza Mister_X (#35006) üzenetére


to.ca
tag

Addig hajts rá a pénzre, mert jó, ha minden méretben (a jövőbeli hajókra is gondolva) megveszed, amíg a zsoldjában állsz! Márpedig a 8-as barbi-pajzs nem olcsó mulatság, és hajó is kell, amire fel tudod szerelni.

load"elite",8,1

(#35008) rakkimcer


rakkimcer
tag

sok idő után újra elővettem a játékot (kb. 1 év kihagyás)
szerencsére volt egy 13 millás vulturom, ami kezdésnek éppen jól jött :)
gyorsan le is cseréltem Type-6-ra, így újra megszokom az iránytást (annál bámi jobb úgy is), plusz most Type-7-re gyűjtök, kicsit meggyorsítsam a pénz áramlást, 100 T-vel kb. fordulonként 470000 jön most
ezt terveztem be: [Type-7] konfig, ez 36 millió + biztosítással 38 millió, így 272 T kapacitás lenne
szükségem van-e az 5A Shield generátorra vagy annál kisebb elég?
tűzfegyvert nem tervezek, mert nincs értelme, viszont védelemre mégis mit tudnék felrakni rá?

[ Szerkesztve ]

(#35009) duvi válasza rakkimcer (#35008) üzenetére


duvi
nagyúr

Szállító hajóra fölösleges full A fittet rakni. A D-s modulok a legkönnyebbek, ezért az FSD kivételével (ebből a legjobb kell szállításhoz is) minden core helyre D-s modul mehet. Fegyver valóban fölösleges egy T7-re, de a chaff launcher hasznos lehet, amíg menekülsz a támadódtól. Pajzsból maradjon az 5A, amíg újra belerázódsz a játékba. Amúgy is folyamatos ID-re számíthatsz, ha bármi lesz a cargodban. Itt egy szállításra optimalizált T7 fitt.

(#35010) to.ca válasza rakkimcer (#35008) üzenetére


to.ca
tag

Mivel fegyvert nem raksz rá (T7-re nem is érdemes, legfeljebb trollkodni. ;] ), felesleges az 5A-s pajzs, 5D-vel jobban jársz, jóval könnyebb (és olcsóbb) is. Ha megtámadnak, úgyis futni fogsz, úgyhogy az A-s thrusterek kellenek, valamelyik hardpointra esetleg tehetsz shockmine lauchert, az utilitykre pedig mehet heat sink, chaff és point defence. Ezeket később mindet át tudod pakolni komolyabb hajóra is.
Az ugrótáv fontos, oda kell az A-s fsd. Life supportból bőven elég a D-s, ahogy szenzorból is, a PD ízlés kérdése, D-s is megfelelhet, de ha gyorsan akarsz iszkolni, akkor azért jobb kell.
Mivel így az energiaigény jóval kevesebb, nem kell A-s PP sem, elég lesz a D-s oda is, megint csak tömegcsökkentés = ugrótáv növekedés, sebesség (és agilitás - már, ha lehet ilyenről beszélni egy T7 esetén :D ), és a pajzs is tovább fogja bírni.
Ha bányászni kell vele, akkor kell A-s PP, a két 3-as optional slotba mehet a két limpet controller, az egyik 5-ösbe meg a refinery, és 2 db bányászlézert talán még elvisz ez a konfig.
Hiányzik a konfigból a fuel scoop, vigyázni kell, nehogy bambi nélkül maradj!

Na, közben Duvi megelőzött, biztos később ebédel. :D

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#35011) duvi


duvi
nagyúr

Már csak holnap érhetőek el a Fesztivál festések.
Aki szeretne még vásárolni, ne késlekedjen sokáig!

(#35012) Micsurin válasza duvi (#35004) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Elite eleve tudja kezelni a több gombos parancsot, ezt érdemes megemlíteni!

Button 8 Előző, 9 Következő weapon group, ha a kettőt egyszerre nyomom ShieldCell. :)

Extreme 3D Pro-t én így használom, nagyon kényelmes, rá se kell nézni. (Oldalsó 6 gomb, alap funkciók + a bal hátsóhoz kell nyomni a többit a második körért. A HUD váltó gomb alapból, ha mellényomok se okozz gondot mert csak picit hátra húzza a fejét egy secre a pilóta ha nem nyomok mellé HAT gombokat ugye. :) )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35013) duvi válasza Micsurin (#35012) üzenetére


duvi
nagyúr

"Elite eleve tudja kezelni a több gombos parancsot, ezt érdemes megemlíteni!"
Persze, ezt már számtalanszor leírtuk a hotas configgal kapcsolatban ("shift" funkcióként) :K

(#35014) rakkimcer válasza to.ca (#35010) üzenetére


rakkimcer
tag

köszönöm a konfigokat

most csak solo-ban nyomom, de az este is 4 fuvarból az NPC 3-szor kikapott, csak a menekülésre kell a védelem

[ Szerkesztve ]

(#35015) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Jó nagy kérdés következik.

Most, hogy hűséget fogadtam bestgirlnek, szeretnék is tenni valamit, hogy méltón viselhessem a címerét. Összefoglalóban powerplayről nem találtam semmit, de remélem, hogy jól gondolom a menetét a dolgoknak:

- van egy rendszer, ami jelenleg uncontrolled
- elkezdem szállítani a preparationhöz szükséges cuccokat
- amint ez megvan, civil war státuszba lép át a rendszer? Ha igen:
1) a jelenlegi controlling factiont elkezdem aláásni conflict zone-okon keresztül meg célirányos küldetésekkel, csökkentve az influence-t
2) másik (birodalmi) frakció pártját kezdem fogni 1-es alapján
3) elkezdem hordani a 2-es Ethos fázis cuccait
- józan paraszti eszem alapján bestgirl lesz a rendszer úrnője, lehetőség szerint egy minor factionnel együtt
- közben nem árt a 3-as Ethos cumókat hordani

Túlbonyolítom vagy esetleg ennél is bonyolultabb? :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35016) warcat válasza Mister_X (#35015) üzenetére


warcat
veterán

Én sem értek hozzá,de itt a wiki

Valamint ha tényleg hasznos akarsz lenni, és nem értéktelen rendszert hajtani a dominának (ami káros, túlterjeszkedés esetén hátrányokat kap a frakció) akkor érdemes ránézni az adott subredditen,hogy mire hajtanak a többiek.

Itt a második, general alatt található a powerplayes aloldalak listája

EA: It's in the crate!

(#35017) duvi válasza Mister_X (#35015) üzenetére


duvi
nagyúr

Pedig több link is van az összefoglalóban a Powerplayről :K
Pitya jóvoltából magyar feliratozással a hivatalos PP training videók.
- ED Béta 1.3 teszt – Hatalmak
- ELITE DANGEROUS – POWERPLAY

[ Szerkesztve ]

(#35018) bot1978


bot1978
senior tag

Csak beállítottam, van hogy puskáznom kell, hogy melyik shift-re is tettem valamit, de felírtam. Elvileg mindent elérek végre normálisan. Előbb-utóbb megszokom.

Megnéztem a hajólistát, rájöttem, hogy nem jó fightert vettem, meg rossz systemben is voltam. Eladtam, eljöttem (4 milla bukta volt, mindegy).
Most vettem itt egy Eagle-t, felcuccoltam. Leszedtem vele a kalózokat, gyerekjáték volt. Ha ez ennyire mozgékony ilyen fillérekért a többi nem is értem minek van, mindegy.

A Python raktáron van és innen a kérdés, hogy vannak ezek a hangárok, olyat nem tudok venni a Python-ba, hogy ez az Eagle beleférjen, hogy magammal tudjam vinni?

Most annyi a terv, hogy ezzel a sassal elbohóckodom a repu miatt, közben néha a Phythonnal bevállalok egy-egy +10 millás műhódsimogatást ha lesz kedvem, aztán veszek egy Fer-de-Lance hajót a pénzből a nehezebb melókhoz.

Ez így életképes? Illetve a sok cargo-nak lesz később értelme? Azon gondolkodom egyáltalán megtartsam e ezt a Python-t. Most 65 millát adnának érte, szóval hatalmas bukó eladni, de van 26 millám, a kalózölés meg filléres meló, attól nem leszek gazdagabb. A Fer-de-Lance gondolom olyan 100 milla körül van cuccal együtt, szóval ha nem adom el a Pythont akkor taxiznom kell vele. Sokat. De nem ugrik valami nagyot.

Lehet el kéne engedni és vissza Explorerbe, a kérdés hogy az a +cargo, amit a Python tud az később kell e? Olyan lassan fordul, hogy a sok drága fegyver benne van, de még sosem használtam. Gondolom mögöttem lenne végig az ellen aztán meghalnék vele.

Igazából nem értem, hogy a nagy hajókkal hogy lehet hentelni? Ha hagyom magam kiszedni hogy fordulok rá arra, aki mögöttem van?

(#35019) Micsurin


Micsurin
nagyúr

A FAS nehezen fordul, majd a Python nehezen fordul.
Értem én, elvégre még csak másodika van!

Sorry! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35020) duvi válasza bot1978 (#35018) üzenetére


duvi
nagyúr

Menjünk sorban. Jó, hogy nem adtad fel a configolást és sikerült belőni az irányítást :K

Az Eagle valóban jó vadász, de csak a könnyű kategóriában. A komolyabb combat hajók (combat Conda, Corvette, FDL) pillanatok alatt elporlaszthatják. A mozgékonysága tényleg nagy előny, de a komolyabb pajzsokat csak kínkeservvel tudja lehámozni. A pajzsa meg felér egy lakmuszpapírral.

A Python egy igazi mindenes. A nerfelések miatt valóban lassan fordul, de azért annyira nem vészes. A Repülési Alapokban leírtak alapján manőverezel harc közben? A profi combat manőverezéshez nagyon sok gyakorlatra van szükség. A felsorolt manőverek kombinált használata nem egyszerű dolog :( Persze a sima fordulás lassú, de az alapmanőverekkel nem is lehet harcolni, mert akkor tényleg nem lehet célra fordulni. A lényeg, hogy tartsd meg a Pythont, mert a médium padra ez a legnagyobb hajó, ami dokkolni képes. Pl. outpostokon nincs Large pad, tehát a nagy hajók nem is tudnak ezekre leszállni, ami jelentős hátrány. Szállításkor ha megtámadnak, simán megvédheted magad, mert a sok modulhely jelentősen megnövelheti a védelmét (sok SB) és tűzerejét. Érdemes A-sra fittelni (persze a sensor és a life support itt is marad D-s!) és úgy tesztelni.

A sok cargonak/passenger cabinnak van értelme, mivel az utasszállítás nagyon jövedelmező és az áruszállítással is szép pénzeket lehet keresni :K

Hajóeladásnál először MINDIG a modulokat adjuk el külön, illetve a core modulokat a legkisebbekre cseréljük be! Végül a lecsupaszított hajót is eladjuk a maradék modulokkal. Így lényegesen kevesebb a bukta, mivel a külön eladott modulokon nincs veszteség!

A Fer-de-Lance és a Python látszólag egy kategória, de valójában mégse. A Python (mint fent írtam) egy nagyon jó multifunkciós hajó, ellenben a Fer-de-Lance egy kimondott combat gép.

A nagy hajóknak van értelme :K Pl. egy engizett Corvettenek vagy Condának még a pajzsát se tudják leszedni a kis vadászok és félelmetes tűzerejük van.

Kísérő vadászokat csak az alábbi hajók képesek használni:
Anaconda
Beluga Liner
Federal Corvette
Federal Gunship
Imperial Cutter
Keelback
Type-9 Heavy
Type-10 Defender

Csak ezt a három vadászt lehet hangárból indítani:
Taipan
Imperial Fighter
F63 Condor

[ Szerkesztve ]

(#35021) bot1978 válasza duvi (#35020) üzenetére


bot1978
senior tag

A Repülési Alapokban leírtak alapján manőverezel harc közben?

Nem. Basszus nem. A fúvókákat nem használtam, csak néha, landoláskor a pad felett, ha éppen nem jött ki.

Köszi, azt hiszem így már világos, hogy mit kéne.

Mondjuk akkor ezt így még meg kell néznem, ajaj. Lehet, hogy nem is jól csináltam, mert a Flight Assist offot külön gombra tettem, mert gondoltam, hogy az kell majd, de úgy, hogy nyomva kell tartani, mert amit láttam belőle kipróbáláskor az ... nem így jött át.
Basszus nem nyomtam közben fúvókát és nem jöttem rá.
Azt gondoltam valamilyen típusú lövés elől lehet majd így kitérni ezzel a „billegtetéssel”, nem jött át, hogy ez a súlytalanság a másik az meg nem.

Ííígy lehet akkor fordulni, aha. Hú, de meg van ez csavarva. Most akkor lehet nem lesz jó, mert egy gombot nyomva kell tartani, hogy lehessen fúvókázni, de a fúvókák is shift-en vannak, tehát kettőt kell nyomva tartani, azt meg már nem tudom veszi e, hogy kettőt tartok nyomva. Mindegy akkor majd duplán nyomom ki-be kapcsolva a Flight Assist-ot. fúvókázás előtt meg után.

Már ha lesz rá időm, jaj nekem.

Az a jó, hogy a training-gel kezdtem és simán meg tudtam úgy csinálni, hogy ez ki sem derült. Ha ez egy torrentes letöltés lenne és nem futnék a pénzem után már legalább ötször letöröltem volna lényegében meg nem értés miatt. 3 éve kinn van, érthetetlen miért nincs még mindig hozzá rendes training. Erre nekem magamtól rá kéne jönni, húha, hát lehet hogy rájöttem volna, de pfff hát nem tudom mikor.

(#35022) Mister_X válasza Micsurin (#35019) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Próbáljátok nem kitekerni a mondanivalóm.

Egyébként ja, lomha.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35023) duvi válasza bot1978 (#35021) üzenetére


duvi
nagyúr

Controls menüben a Flight Assistot belehet állítani nyomva tartásra vagy kapcsolhatóra (ki/be).

(#35024) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Mi a helyzet a The Rats nagy mentőakcióról? Végül sikerült ki/megmenteni a galaxis peremén ragadt pilótát?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#35025) duvi válasza wollnerd (#35024) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, sikerült nekik :K

(#35026) Micsurin válasza Mister_X (#35022) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem kitekerni akartam, sajnálom a jövőben biz isten nem próbálok meg újra ércelődni vagy poénkodni! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35027) Mister_X válasza Micsurin (#35026) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Felőlem azt csináltok, amit akartok, csak ne engem nézzetek hülyének, ha háromszor kell leírnom egymás után, hogy a FAS lomhább, mint a Vulture és az Imperial Courier. Mert nem hittétek el, hogy ez eddig a második leglomhább hajóm - volt. A Python még lajhárabb ;]

Nem telik el úgy nap, hogy ne gondolkodnék el azon, hogy mi lett volna, ha FDL-t veszek... (SMS Bloody Mary vásárlásának napja 01.01.3304) ... de aztán csak ránézek erre az ocsmány bárkára és megnyugodok, hogy kompromisszumok nélkül sikerült összeszerelni kívülről és belülről is.

Már csak a cuccokat kellene mérnököléshez összeszedni :((( El fog tartani egy darabig, legalább Grade 5 access megvan Farseernél.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35028) totila válasza Mister_X (#35027) üzenetére


totila
tag

nyugi, Micsurin kollégától az csak egy poén volt, annak sokkal inkább örülni kéne, mert az utóbbi időben kiveszőben van itt a jókedv, ami régebben annyira jellemző volt erre a topikra
egyébként a FAS a legmozgékonyabb hajók egyike, csak te ott hibázol, hogy a courierhez hasonlítod agilitásban, viszont páncélban, pajzsban, tűzerőben meg nem

[ Szerkesztve ]

(#35029) duvi


duvi
nagyúr

Holnap (19 órakor) véget ér a Steam és Frontier Strore téli vásár és ezzel a játékakciók is! Egy napotok van még, jóárasítva beszerezni kedvenc játékunkat! :)

(#35030) Mister_X válasza totila (#35028) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ne már, hogy ennyire nem lehet megérteni, amit mondani akarok...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35031) totila válasza Mister_X (#35030) üzenetére


totila
tag

hát ezek szerint... ;)

(#35032) Novver


Novver
senior tag

Na sikeresen megérkezett a T.Flight HOTAS és a napokban elgondolkodtam a Voice Attack beszerzésén is.

Még el kell szöszölnöm a személyre szabásával és meg is kell tanulnom a gombokat használni de eddig rettentően élvezem a dolgot.

Magyar Win 10-em van és láttam itt a threadben hogy Papp Attila csinált egy tutorialt ahol magyarul beszél a géphez, na most mi van ha én angolul szeretnék commandokat adni?

A nyelvi pakkot már leszedtem. Voice attackot kell még megvennem, gondolom érdemes steamen az is.

Ugyanúgy használhatom azt a tutorialt vagy esetleg más tennivalóm van ha angolul akarok beszélni?

Life is a game... The game is my life!

(#35033) pcnet válasza Novver (#35032) üzenetére


pcnet
addikt

Nekem pl magyar Win 10-el is megy a Voice Attack. Angolul beszélek hozzá, pedig nagyon tré a kiejtésem. Csak Voice Attackot szedtem le, kézzel begépeltem pl, hogy landing gear, aztán megadtam a hozzá társított gombot. Igaz a női hang nem nyugtáz, nem beszél vissza, gondolom ahhoz kellene valami pack. Nekem pár napig volt újdonság amúgy, mert beszélgetős műsorokat hallgatok Elite közben és össze vissza hallani vél parancsokat. Egyszer állomáson nyomott egy boostot. 14 milla rebuy+kb 10 millányi rabszolga bukta. Cutter szétkenődött az állomás falán. Utána push to talkra állítottam VA-ot, de akkor meg úgy voltam vele, hogy amíg a gombot nyomom beszédhez, addig meg is nyomhatom manuálisan a parancs gombját. Tök mindegy melyik gombot nyomom. VR mellé látom értelmét VA-nak, mikor nem látod a billentyűzetet vagy joyon a gombokat amit fogás váltás nélkül nem érsz el/nehezen érsz el.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#35034) duvi válasza Novver (#35032) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha gondolod, összehozlak Papp Attilával. Nagyon rendes és segítőkész srác. A többit privátban intézzük ...

(#35035) Tnil


Tnil
tag

Sziasztok!

Egy ideje már nagyon gondolkozom arról, hogy beruházok a játékra, és most Steam vásár keretében meg is tenném, de mindig mikor elszánom magam ránézek a steam értéklésre és az a "vegyes" értékelés elbizonytalanít. A sima Elite-et venném meg, szerintetek megéri? Jobb a játék mint ahogy steamen értékelik?

(#35036) duvi válasza Tnil (#35035) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!

Szerintem a Steam értékelés azért vegyes, mert sokan nem néztek utána elég alaposan, hogy pontosan mit is vesznek. Az ED nem egy akció űrlövölde. Ezt külön ki is hangsúlyozzuk a Téma összefoglalóban. Sajnos a hivatalos trailere is félrevezető és jóval pörgősebbnek mutatja a játékot, mint amilyen valójában. Itt egy ingame combat videó, amiből látszik, hogy néz ki valójában a harc.

"Az Elite: Dangerous (későbbiekben csak ED) egy hardcore sandbox űrszimulátor, melyet a Frontier fejlesztőcsapata készített. Aki egy árkád űrlövöldére számít, az csalódni fog! Kicsit megtévesztő lehet az Official Elite: Dangerous Launch Trailer, mivel itt jóval pörgősebbnek látszik a játék, mint amilyen valójában."

A fentiektől függetlenül, aki szereti a sandbox űrszimulátort és a teljes szabadságot, annak határozottan megéri megvenni :K Az eleje kicsit tanulós, de ha belejössz, akkor nagyon élvezetes játékot kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#35037) Vesa válasza duvi (#35036) üzenetére


Vesa
veterán

"mert sokan nem néztek utána elég alaposan, hogy pontosan mit is vesznek."

Ez azért sajnos nem teljesen igaz. Én sem vártam űrlövöldét és a grindeléssel sincs semmi bajom mert ezek a játékok erről szólnak, de amellett, hogy az Elite nem egy rossz játék, sajnos messze elmarad attól ami lehetne, és amit vártunk a kickstarteres beharangozást követően. Az elmúlt 2 év meg önmagáért beszél, azokban az értékelésekben bizony ez is masszívan benne van!

Tnil

Mindenképpen érdemes a Horizons-al együtt venni, mert sok tartalomtól esel el, ha ez nincs meg. Nélküle nem tudsz bolygóra leszállni sem. Most tényleg nagyon olcsó, ennyit mindenképpen megér ha szereted a sandbox űrszimeket!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#35038) Novver


Novver
senior tag

Voice Attackot sikeresen beállítottam pár dologra, később talán tovább variálom, köszönöm a tippeket!

Ha véletlenül kitöröltem a tutorial küldetés üzenetét ami mutatja hogy kihez hova kell mennem, akkor már nem is tudom azokat a küldetéseket felvenni?

Mert neten megtaláltam a listát, a trading résszel készen vagyok, el is mentem Potritibe de Tuan Orbitalon nem találok senkit aki adna exploration küldit.

[link]

Konkrétan ugyanez volt az üzenetem, de nem találok most senkit. Elnézek Apoyotaba de nem hiszem hogy sikerrel járok.

UI: most angol a winem, ha beállítgatom a windows speechet és megtaníttatom vele a kiejtéseket és voice attackban is beállítok mindent akkor hagyhatom majd magyaron a wint? Menni fog úgy is vagy kénytelen vagyok váltogatni a nyelvi beállításokat ha normális voice recognitiont akarok?

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#35039) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Python nyugdíjba is vonult, az új bárkánál még meg kell szoknom, hogy nem lehet vele outpostokra leszállni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35040) to.ca válasza Novver (#35038) üzenetére


to.ca
tag

Voice Attack elvileg nem megy magyar nyelvű windowson.
Nálam angol a win, de magyar billentyűzettel. Így működik az ASTRA is, viszont kell guberálni a játékon belül a bill. beállításokkal, mert a leütött karakterek nem felelnek meg az angol map-nek (természetesen).
Ha HOTAS-t használsz, akkor bizonyára semmi macera.

load"elite",8,1

(#35041) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Segítséget kérek!

Úton vagyok hazafelé, Coloniából. Megálltam a Sacaqawea Space Port-on és átültem az SRV-be, kicsit kocsikázni.
A gond a következő:
- 2-3 km-re voltam az állomástól, amikor lehívtam a hajót, ami le is szállt ,de a helyi rendfenntartók tüzet nyitottak rá és WANTED lettem (800 Credit büntivel)
- a hajót azóta nem látom/találom!
- a bázison sem találom a hajót, ill. már elmentem a bázistól 10 km-re, de ott sem tudom hívni a hajót
- az SRV menüjében pirossal írja ki, hogy "Ship approching", így nem tudom újra hívni/törölni a hívást stb
- a billentyűzeten beállítottam a hajó újra hívás/törlés-t , de erre sem történik semmi

Mit tegyek? :F
Előre is köszönöm a segítséget!

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#35042) scyllafren válasza ÁDI (#35041) üzenetére


scyllafren
senior tag

A hajodnak lottek (szo szerint). Egy dolog talan meg mukodik: Lepj teljesen ki, es az Elite inditojaban inditsd a sima Elite-et, ne a Horizons-t. Ekkor altalaban berak a hajodba az urbe. Szallj le egy allomason, lepj ki, es vissza Horizons-al, azzal megjavul.

(#35043) ÁDI válasza scyllafren (#35042) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hm...az Elite-ben nem lehet még leszállni a bolygók felszínére. S a közelben nincs más állomás, csak a buble-ban!
Így, a tanácsod szerint nem tudok hol leszállni... :F

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#35044) scyllafren válasza ÁDI (#35043) üzenetére


scyllafren
senior tag

Akkor csak lepj ki supercruise-bol az urben barhol, a lenyeg, hogy mentse el hogy urben vagy Horizons nelkul. Igy Horizons-al is urben leszel, nem az SRV-dben es van hajod :)

[ Szerkesztve ]

(#35045) ÁDI válasza scyllafren (#35044) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Ok, megtörtént, s úgy lett, ahogy írtad, köszi!
Már csak azt nem tudom, hogy mit rontottam el? Miért lőtték ki a hajómat???
Gondolom, az összes felfedezési adatom is eltűnt az elpusztított hajóval együtt, ugye? :W

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#35046) aerosmith válasza ÁDI (#35045) üzenetére


aerosmith
őstag

Esélyes.

(#35047) to.ca válasza ÁDI (#35045) üzenetére


to.ca
tag

Ha a betöltéskor a biztosítási képernyő fogadott, akkor elveszett a hajóddal együtt az összes le nem adott felfedezési adat és a BH, CZ bondok is.
Szerintem azért lőhettek ki, mert túl közel voltál a bázishoz, amikor visszarendelted a hajót, és az leszállás közben blokkolta valamelyik dokkot.

load"elite",8,1

(#35048) ÁDI válasza to.ca (#35047) üzenetére


ÁDI
aktív tag

A biztosítási képernyőt nem tudom milyen :D most is a megszokott képernyővel indult a game.
Viszont a 800 CR-es büntetés és a wanted-státusz eltűnt (elugrottam egy ugrásnyit), s akkor a felfedezési adatok is...

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#35049) to.ca válasza ÁDI (#35048) üzenetére


to.ca
tag

A büntetéshez (Fine) jár bizonyos ideig tartó wanted státusz az adott rendszerben, amikor ez az idő lejár, egy oda-vissza ugrással eltűnik rólad a körözés.
Ha viszont vérdíj (Bounty) van rajtad, akkor ugrálhatsz, marad rajtad adott ideig.
Pl. ha legyilkolsz egy clean tagot, akkor kiadnak a fejedre mondjuk 6000 Ft-nyi vérdíjat - ezt nem lehet kifizetni -, és ez mindenki számára látható 6 napig. 6 nap után válik Doormant Bounty-vá, amit már csak a vérdíjat kitűző frakció rendőrei, és állomásai látnak szkennelés után. Ezt érdemes elkerülni, mert ha megtörténik, a Bounty újra aktívvá válik, és kezdődik minden elölről. :DDD

Biztosítási képernyőt nem generálok most a kedvedért. Úgyis fogsz még vele találkozni. :P

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#35050) scyllafren


scyllafren
senior tag

Eddig - lekopogom - nem lattam meg biztositasi kepernyot :) Igaz solo-private groupon kivul nem jatszom. :)

Ha nem volt az a kepernyo, akkor felfedezeseid megmaradtak :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.