Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Van most valami jó aktív GC, ami megéri? Lehet hétvégére visszaülök kicsit és jó lenne gyarapítani a kasszát. Lézerpupu GC előnyben. (jelenleg kb újratanulom a Hotas-t, mert szinte elfelejtettem repülni :B ).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15102) Htibimor válasza Trentaro (#15098) üzenetére


Htibimor
senior tag

Talán a legfontosabb KESELYŰ! Ez a hajó tiszteletet érdemel! :(((

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15103) duvi válasza rtitusz (#15100) üzenetére


duvi
nagyúr

Eddig azt mondták, hogy nemsokkal az Xbox után jön a Pc-s verzió. Nekünk csak jó (remélhetőleg...), ha megkapjuk 6-án :K

(#15098) Trentaro
Én kidobnám a DC-t és a cargot. Helyettük HRP-t pakolnék rá. FC-ből inkább 2A-t tennék fel, mert az egyessel megőszülsz mire feltankolsz. Jól mondja Htibimor kolléga :K A Vulture egy Keselyű ;)

(#15099) Sylc
Hajrá Flynth! Nem hiányzik a másodtiszted? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15104) gigafun válasza Trentaro (#15098) üzenetére


gigafun
senior tag

Csak annyi, hogy ha van/lesz rá pénzed, akkor 5A pajzs, Sensors vissza 4C-re, és akkor KWS-ből is elbír C-st.
Egyébként Vulture-re DC?
Ezek a mai fiatalok... :D

(#15105) cunnir válasza Sylc (#15099) üzenetére


cunnir
tag

Csak így tovább! már nincs sok hátra :DD :DDD

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#15106) gigafun válasza Sylc (#15099) üzenetére


gigafun
senior tag

5000. Csak én már visszafelé. :D

[ Szerkesztve ]

(#15107) rtitusz válasza gigafun (#15106) üzenetére


rtitusz
őstag

Durva tempót diktálsz!

(#15108) Trentaro válasza Htibimor (#15102) üzenetére


Trentaro
tag

A keselyű név nem jó a hajómra, az legalább csak dögöt eszik, de ez a görény néha ártatlan civilekre is vadászik... A cobra-val elvből sem vállaltam olyan küldetést mert az Han Solo, ez meg egy görény... :)

nem kötelező megadni

(#15109) rtitusz


rtitusz
őstag

Átköltözött már a csapat TAWILO-ba? Vagy még alapvetően Munfaylban lébecol a társaság nagy része?

[ Szerkesztve ]

(#15110) Trentaro válasza gigafun (#15104) üzenetére


Trentaro
tag

Tehát 5A4CKWSC.... picsába bonyolult már ez a játék... :) Amúgy köszi :)

tudom én kértem tanácsot, de ez a pulse lézeres cucc nem jött be, vissza raktam a burst-ot. Ha oda van basszva, akkor legyen odabaszva alapon, jobban tetszik ahogy sülnek az ellenségeim. :)

nem kötelező megadni

(#15111) gigafun válasza rtitusz (#15107) üzenetére


gigafun
senior tag

Hazaúton még beugrottam 19000-nél abba a neutron csillag-mezőbe, és miután összecsókolóztam az utolsó feketelyukkal és megrepedt a szélvédőm, úgy döntöttem, hogy többet nem állok meg, hanem rongyolok haza. Reggel fél tíztől délután kettőig 9000 fényévet nyomtam le. utána délután még egy ezrest, és még ma haza szeretnék jutni, csak nem tudom, mikor jutok géphez.

(#15109) rtitusz
Szerintem a társaság nagyrésze, szétszéledt a galaxisban. :D

[ Szerkesztve ]

(#15112) duvi válasza rtitusz (#15109) üzenetére


duvi
nagyúr

Leginkább szabad vadászat/kereskedés/felfedezés zajlik most az SSL berkein belül. Amint kiderül a pontos megjelenési dátum, elkezdjük szervezni a Tawiloba költözést.

[ Szerkesztve ]

(#15113) Htibimor válasza Trentaro (#15108) üzenetére


Htibimor
senior tag

Hát, ha így van akkor legyen ahogy akarod! Mondjuk a Kondorkeselyű igen nemes állat! Lásd USA! Ha civileket ölsz, tényleg legyen inkább a Tiéd görény!

[ Szerkesztve ]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15114) VitoSagi


VitoSagi
tag

Annak van haszna Tawilo szempontjából ha ott adom le a felfedezéseimet és nem a lakott peremvidék első adandó rendszerében? Befolyásolja a gazdaságot mondjuk vagy ilyesmi? Már úgy értem profitál abból valamit Tawilo és ezáltal az SSL vagy sem? Megyek hazafelé és ha van értelme, akkor oda viszem a friss, ropogós csillagtérképeimet. :K

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15115) javorb


javorb
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

SSL szempontjából érdemes belekezdeni vmelyik verzióban/szerveren a Powerplay-be, vagy ez keresztbe tenne a frakciónak?

(#15116) duvi válasza VitoSagi (#15114) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, a background simulation szerint jót tesz az adott rendszernek :K Viszont az is fontos, nehogy kilőjék a hajódat, vagy bármi más módon elveszítsd az értékes adatokat. Megbeszélhetünk találkozót a lakott rendszer szélén és adunk védőkíséretet ;)

(#15115) javorb
Mivel Tawilo független rendszer, ezért nem befolyásolja ha beállsz egy Powerhez.

[ Szerkesztve ]

(#15117) VitoSagi válasza duvi (#15116) üzenetére


VitoSagi
tag

Mivel már csak 1000 Ly és kb. 80 ugrás van hátra, talán ma odaérek ha nem alszok bele. Egyébként elég rapszodikusan férek géphez az utóbbi hónapban sajnos, ezt nehéz lenne egyeztetni. Ha ma nem tudom befejezni lehet napok múlva tudok újra játszani. Alighanem becsempészem szépen megfontoltan. Cobra van alattam, ha valahogy kiszednek majd boostolok ezerrel. :P

Azért a nagylelkű felajánlást köszönöm szépen! Ha hosszabb útra megyek élni fogok ezzel az opcióval, most csak az Orion-ködig mentem. :D

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15118) duvi válasza VitoSagi (#15117) üzenetére


duvi
nagyúr

Ebben az esetben add le az első rendszerben! Csak az 1.4 után van értelme Tawiloba vinni! Ez pedig a legjobb esetben is csak október 6-án indulhat.

(#15119) rtitusz válasza duvi (#15116) üzenetére


rtitusz
őstag

Egyetlen veszély Tawilo csillaga és az állomás között érheti, a lakott terület szélétől a legeldugottabb rendszer se több 6-8 ugrásnál, de inkább 4, azt meg bőven megugrod tankolás nélkül, nincs hol inderdiktálják, ha nem scoopol. Ha a lakott terület széléről kíséri valaki, akkor sokkal több ugrás, mivel a kisérő tuti nem tud 34 fényéveket ugrani. Szerintem. Tawilo-ba lehet kimenni elé ha gondolja.

[ Szerkesztve ]

(#15120) VitoSagi válasza rtitusz (#15119) üzenetére


VitoSagi
tag

38 ugrás még hazáig. Végülis ha Tawilo rendszernek jót tesz, akkor beviszem, úgyis a miénk lesz hamarosan. Ha 10 ugráson belül leszek és van valaki még fent akkor megköszönöm ha valaki megvár a Nav Beacon környékén. Bár TS-en nincs fent senki vagy én nem látom csak, így nehéz lesz jelezni... :DDD

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15121) baphomet válasza ooooobi (#15092) üzenetére


baphomet
senior tag

"Én remélem sose fog bekerülni ilyen ... Elvégre ez egy szimulátor lenne "

Az EGX beszélgetésen elhangzott, hogy bekerül valamikor, valamilyen formában a hajó átszállítás lehetősége. Bármilyen formában is legyen, de én remélem mihamarabb. Elvileg ez egy videójáték lenne. ;)

(#15114) VitoSagi Ahogy duvi is írta számít, de nem olyan sokat, mint a küldetések. Leginkább a saját a reputációdat növeli a frakció felé. A bétában az SSL egyből irányító frakció lett a Tawilo-ban, ha ez az élesben is így marad, és nagyon sok milliónyi adatod van, akkor esetleg elszórhatod másfelé is. Pl. összebarátkozni olyan frakciókkal, akik permitet adnak lezárt rendszerekhez. Részletek itt. A frakciók allied státusznál adnak permitet. Jópár hónapja csináltam ugyan ilyet, de akkor 4 milliónyi exploration data ért egy friendly státuszt, az allied-ot sajna nem tudom.

A Vulture-re DC-től :Y meg egyszerűen elájultam, és még azóta sem tértem magamhoz, kicsi rózsaszín FDL-ek repkednek a fejem körül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15122) VitoSagi


VitoSagi
tag

No, csak sikerült hazatérni, külön köszönet Lord Titus parancsnoknak, aki rám áldozta az időt és megvárt Tawiloban bebiztosítani az érkezésemet. Készült egy selfie is az állomás mellett, a kis felfedező a legendás mellett. :D Elvileg Titus szokásos minőségében hamarosan ti is megcsodálhatjátok majd. :DDD

Ahogyan várható volt profitot nem sokat hozott ez a rövid túra, de legalább a Trailblazer rangot sikerült elérnem, tehát szép új matricát ragaszthatok a hajóm oldalára. :DDD

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15123) rtitusz válasza VitoSagi (#15122) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem tudom mi van az imgurral, de brutál kontrasztos lett, így inkább az eredetit linkeltem. (A preview kép amivel próbálkoztam, de biztos késő van már ehhez.)

[ Szerkesztve ]

(#15124) orientcx válasza baphomet (#15121) üzenetére


orientcx
őstag

"A Vulture-re DC-től :Y meg egyszerűen elájultam, és még azóta sem tértem magamhoz, kicsi rózsaszín FDL-ek repkednek a fejem körül."
-
Az ilyesmit nem a Vulture DC teszi, hanem a mértéktelen onion head fogyasztás(ha kis rózsaszín Zemina Torvalok is megjelennek a fejed körül, akkor feltétlen keresd meg Zacher urat) :K :K :K
Mellesleg nekem minden hajómon van DC, és ha annak idején már lett volna ilyesmi, még a hintalovamra is rádrótoztam volna egyet - ha visszaér az ember egy hosszasabb körről a terminálhoz, akkor jólesik odadobni a gyeplőt a DC-nek, és felállni, nyújtózni egyet, netán beiktatni egy kis input-output akciót, sőt, még tán kommunikálhat is az ember a környezetével(na ezt már tényleg csak a legelszántabb pilótáknak ajánlom ;) )
Úgyhogy ne hagyd magad lebeszélni, kedves Trentaro szaktárs, éljen az elpuhult Fed virtus, had pukkadjanak azok a birodalmi káderek, javasolnám neked ezt a felállást.
:DD :D :DD :D :DD :D

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15125) Trentaro


Trentaro
tag

A DC minden hajómra kötelező, az oka egyszerű, mire bedokkol pont megtekerek egy cigit... :)

nem kötelező megadni

(#15126) kozi71


kozi71
senior tag

Szevasztok!
Segítsetek nekem legyetek szívesek. Annyit beszéltetek mostanában a Fer-de-lance -ról, hogy kedvet kaptam kipróbálni. Viszont akárhogy próbálkozok, nem tudok olyan konfigot összerakni ami szerintem jó lenne harcra. Nem tudok mit kezdeni az energia hiánnyal. Néztem videókat, abból azt vontam le folyton menni kell, nem szabad megállni vele. Így aztán lehet nem a páncélos tankra kéne feküdnöm hanem a könnyűségre, mozgékonyságra. Itt járok most elméletben.
Köszöntem széken!

ui: FSD-ből gondolom nem kéne a legnagyobb.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#15127) VitoSagi válasza Trentaro (#15125) üzenetére


VitoSagi
tag

Trentaro: Próbáld ki az elektromos cigit, azt nem kell tekergetni és nem is büdös. :N Én február óta nem szívtam normális bagót és már nagyon nem hiányzik. :K

Titusz: Nagyon jó lett, köszönöm a kiséretet és a fotót is! :R

Duvi: Nem tudom ezt az oldalt ismeritek már, de ha nem esetleg adhat alapanyagot a saját weboldal dizájnolásához. Hasznos ED alapanyagok vannak itt.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15128) gigafun


gigafun
senior tag

No comment... :D :D :D

(#15129) Sylc válasza kozi71 (#15126) üzenetére


Sylc
senior tag

Azért mert az FDL gyenge nagy vasakra, a 4 medium buntiben van large gépek ellen, ezért érzed gyengének. Az egy huge pedig nem kompenzalja a largeok hiányát. 200m környékén már jobb egy Python, de php-ben az fdl halálos, mert nem tudnak elszokni eloled, max clipper.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15130) Sylc válasza gigafun (#15128) üzenetére


Sylc
senior tag

Ez alig van megkarcolva... a repedés nem ilyen :)

Gratu, mennyi lett?

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15131) Trentaro válasza VitoSagi (#15127) üzenetére


Trentaro
tag

Elektromos cigi = guminő, hasolít, de nem ugyanaz... :) Remélem a játékba is berakják, hogy legyen hamutartó a konzolon előttem. :)

nem kötelező megadni

(#15132) cunnir válasza gigafun (#15128) üzenetére


cunnir
tag

Grat :DD én még mindig ott szöszmötölök amikor beszéltünk kb 19.000 ly :U

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#15133) duvi válasza VitoSagi (#15122) üzenetére


duvi
nagyúr

és (#15128) gigafun
Gratulálok a sikeres hazatérésetekhez! :)

(#15134) gigafun válasza Sylc (#15130) üzenetére


gigafun
senior tag

Kösz. :)
Kereken 30 milla. Most nem lettem Elite, de nem is azért csináltam.

(#15135) raymi16


raymi16
tag

Közben én is elindultam hazafelé :D

Amúgy valakinél nem tapasztalható az a jelenség, hogy mikor a Galaxy map vagy System map-ot megnyitja, nem megy az egér, csak ha nyomok egy alt + tab-ot?

[ Szerkesztve ]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#15136) rtitusz válasza gigafun (#15128) üzenetére


rtitusz
őstag

Giga, üdv itthon. Mesélj csak, mit csempésztél haza? :D

Nézem te se a gyári FOV-t használod, mennyire állítottad? Nekem 78°-on van asszem, afelett erősen elkezd torzítani.

(#15137) baphomet válasza orientcx (#15124) üzenetére


baphomet
senior tag

:DD Igazad van, ha van valami, ami jobb, mint egy DC, akkor egy bizottság DC-kből. Birodalmi hajókon az 5-ös slotban lévő dönt végül, míg a Fedeknél szavaznak. :))

(#15138) rtitusz válasza baphomet (#15137) üzenetére


rtitusz
őstag

És ha ugyan annyi szavazat esik a 23-as és a 40-es landing padre, akkor lefightolják, vagy kettészakad a hajó? :D

(#15139) Necc válasza kozi71 (#15126) üzenetére


Necc
addikt

Ha gondolod, kiprobalhatod az en konfiguracioimat:

[link] ill. barbi pajzzsal: [link]

Ha csak tawilo kozeleben maszkalsz, es nem ugrabugralnal messzire, a 4A fuel scoopot lecserelheted 4A SCB-re, es igy tovabb tudsz harcolni, meg mielott allomasra kellene menned pajzsot tolteni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#15140) gigafun válasza rtitusz (#15136) üzenetére


gigafun
senior tag

Kösz. :) Azért ez nem volt olyan hatalmas út, mint a tiéd, de nekem most épp elég volt. Igazából azt az érzést nem szeretem, hoy nem lehetek otthon 1-2 óra alatt. De azért rövidebb utakra még el fogok menni.
A csampészéssel az a helyzet, hogy úgy gondoltam, hogy ha az észekkoreaiak mintát vettek egy napfoltból, akkor én meg hozok egy darabot emlékbe a SagittariusA*-ból. :D
Szerencsére nem kaptak el. Biztos a gravitációs torzítás zavarta meg a szkennerüket. ;]

(#15133) duvi
Neked is kösz. Jó volt végre állomást látni. A leszállás miatt paráztam egy kicsit, de olyan jól sikerült, hogy magam is meglepődtem rajta.

(#15122) VitoSagi
Neked is gratula. Majdnem egyszerre értünk haza.

[ Szerkesztve ]

(#15141) VitoSagi válasza gigafun (#15140) üzenetére


VitoSagi
tag

Óh én csak a szomszédban voltam, elismerésem a SagA* úthoz. :C Engem is mindig zavar ha hirtelen kellene otthon lenni és több ezer fényévre vagyok, ezért eddig csak ilyen mini túrákat vállaltam be. Most picit még kereskedek az SSL start előtt, ezzel kiürítem teljesen a combat pufferemet és örömmel ülök vissza az indulás napján a Keselyűbe, teljesen feltöltődve. :U

Apropó, valaki járt mostanában Marrallang útvonalon? Hogy áll a Cr/T napjainkban? Van egy alternatív vonalam Xuanduna környékén ami utoljára 4200-4500 között hozott, csak az 2 ugrásos járat és az állomások is sajnos 1500 Ls távolságra vannak a beacontól. :F

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15142) anatron válasza VitoSagi (#15114) üzenetére


anatron
aktív tag

Van haszna de frakció szinten.Szal én addíg nem adom le a felfedezéseimet amíg az SSL,mint frakció meg nem jelenik a játékban.

(#15143) Sylc


Sylc
senior tag

[SSL] valaszolt a Froniter felkeresere, ma este szerver ido szerint 8kor (10.00) lesz egy Viperekkel elkovetett kaloz akcionk:

A keres az, hogy Viperrel jelenjunk meg nagy szamban a Wolf 359 rendszerben, ahol Code es Hutton moka folyik, mi pedig kalozkent leszunk a "merleg nyelve".

Twitter reszvetel ajanlott, a TS kotelezo (EDHU, kaloz szoba).

Gyulekezo:
system: Wolf 359
station: Powel High

Kozeli fit:
system: tz arietis (egyetlen bazis van)

SSL - Viper squad fitt tip:
http://coriolis.io/outfit/viper/23A3A3A2A3A3A2C2727242400034058534u.AwRj4yyA.AwiMIy3I

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15144) Sylc válasza Sylc (#15143) üzenetére


Sylc
senior tag

Teszt serveren lesz, ez lemaradt...

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15145) Sylc


Sylc
senior tag

Mar csak 19.500ly van hatra :D (meg vissza 26.000)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15146) gigafun válasza Sylc (#15144) üzenetére


gigafun
senior tag

Most kiderül, hány játékos lehet egyszerre egy instában. Mert ha nem fejlesztettek valamist a srácok, akkor csúnya kudarc lesz.

(#15147) orientcx válasza gigafun (#15128) üzenetére


orientcx
őstag

Ügyi voltál, és külön üdvözlöm Bandjigali - Tull orbitalt(ahová megérkeztél) Az első 3-4 hónapban ez volt a törzshelyem.
Ja, és a büfés nőnek meg üzenem, hogy esküszöm, majd megadom :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15148) orientcx válasza Sylc (#15143) üzenetére


orientcx
őstag

"ma este szerver ido szerint 8kor (10.00) lesz egy Viperekkel elkovetett kaloz akcionk"
-
Na most akkor este lesz 10-kor, ami valójában 22h, vagy délelőtt 10-kor, amikor viszont minden linkóci Fed szájhős az igazak kórhelyek álmát alussza? :F

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15149) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Van jelenleg egy kb 80 millás hibrid, de inkább trade pythonom és kb 22 milla credit, ami mozgatható jelenleg. A kérdés az lenne, hogy szerintetek érdemes lehet T9re átnyergelni, full trade-re, vagy még azt a ~70 millát a pythonban grindoljam ki?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15150) Sylc válasza orientcx (#15148) üzenetére


Sylc
senior tag

22

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.