Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) duvi válasza Sylc (#14350) üzenetére


duvi
nagyúr

:DDD

(#14352) Necc válasza Sylc (#14350) üzenetére


Necc
addikt

Ha komolyan gondolod a felfedezest, akkor valahogy igy kezd. Teszkosan (-15% hajo + outfitting) kijon 10M alatt, sot ha elmesz "Wolf 406" rendszerbe, ott a hajot megkapod 20%-al olcsobban! :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14353) Bestila


Bestila
csendes újonc

Sziasztok. Az Anaconda-ra nincs olyan akcó? -10 -20% :) ?

(#14354) Necc válasza Bestila (#14353) üzenetére


Necc
addikt

Minden hajora es modulra -15% kedvezmeny van a vagottszemu (Li Yong-Rui) rendszereiben.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14355) rtitusz


rtitusz
őstag

Akcióról jut eszembe, tudja valaki, hogy pontosan mennyi a kedvezmény a Founders World-ön?

(#14356) duvi válasza rtitusz (#14355) üzenetére


duvi
nagyúr

10% modulokra és hajókra is.

(#14352) Necc
Te se gondolod komolyan, hogy egy Eagle-vel indul neki felfedezni :D
Flynth csak poénkodott ;)

[ Szerkesztve ]

(#14357) duvi


duvi
nagyúr

Eheti hírlevelünk Elite Dangerous Newsletter #90.
- Federal Corvette tervezési fázisból

- Kitettek némi infót a fegyverzetéről: "Two medium, three large and two huge hardpoints." Reméljük, hogy mire megkapjuk a Corvettet, addigra kibővítik a huge weapon választékot is!
- Aki nem szavazott a Golden Joysticks Awardson, az még megteheti. Reméljük, hogy első helyen végez az ED, mert a fejlesztők beígértek egy ingyenes gold Sidewinder festést :D

- Jövő héten elindul a publikus 1.4-es béta teszt, ezáltal minden játékos kipróbálhatja az újdonságokat!
- Kiderült az Xbox One verzió hivatalos megjelenési dátuma és árai. Október 6-án startol el a játék, az USA-ban 37.49 $, az Egyesült Királyságban 29.99 £ és Európában 37.49 € áron.

[ Szerkesztve ]

(#14358) Bestila


Bestila
csendes újonc

Köszönöm szépen az infót. Egyébként hol lehet megnézni mikor hol van kedvezmény?

(#14359) duvi válasza Bestila (#14358) üzenetére


duvi
nagyúr

Li Yong-Rui által birtokolt rendszerekben állandó kedvezmény van. Az egyik legjobban ellátott Hi-Tech rendszere Tote. Én ott szoktam vásárolni.

(#14360) Htibimor válasza duvi (#14357) üzenetére


Htibimor
senior tag

A Próféta szóljon belőled a Corvette-el kapcsolatban! Várom már!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14361) Sylc válasza duvi (#14359) üzenetére


Sylc
senior tag

Anaconda nincs Tote rendszerben, azt 15%-al olcsobban (124m) Diaguandri -ban kapsz.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14362) rtitusz válasza Htibimor (#14360) üzenetére


rtitusz
őstag

Egyébként én megnéznék egy olyan hajót majd a jövőben, aminek van mondjuk 16 small HP-ja, de csak az. Turrettel telepakolod, és leszedi a legyeket amíg a kávédat iszod.

(#14363) gigafun válasza duvi (#14357) üzenetére


gigafun
senior tag

Hát igen, én is várom a Corvettet. Szépen gyűjtögetem addig a lét, ha mindent eladok, van kb 700 millióm, és ebből csak kb 300 jött kereskedésből. Szóval nem csak azzal lehet százmilliókat keresni.
A hét HP-t egy kicsit kevésnek tartom, bár ha lesznek Huge lézerek, akkor nagyon odaver. :) Meg még Huge multicannon rá, bár már a large-nak is örülnék.
Viszont ha nem bővítik a Huge fegyverek listáját, akkor számomra nem biztos, hogy jobb lesz a kondánál. Bár, ha erősebb pajzs, és jobb PP/PD lesz rajta, már az 5 large+2 medium lézerrel is sokkal ütősebb.

(#14364) warcat


warcat
veterán

Közben javítva lett: 2 small 2 medium 1 large 2 huge hardpoints

EA: It's in the crate!

(#14365) duvi válasza warcat (#14364) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez kb. egy Anaconda tűzereje, más leosztásban :( Innentől már "csak" az internal modulokkal tudnak domborítani. Reméljük, hogy 9-es PP és PD modulokat kap és nagyobb szállítókapacitással fog rendelkezni mint az Anaconda és T9... Elvileg ez lesz a legnagyobb játékos által repülhető hajó. Jó lenne, ha nem csak az árában nyilvánulna meg a nagysága!

(#14366) rtitusz válasza warcat (#14364) üzenetére


rtitusz
őstag

Ez így kissé sovány. A Corvette a fejemben egy ilyen kicsinyített Capital Ship-ként élt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#14367) gigafun válasza rtitusz (#14366) üzenetére


gigafun
senior tag

Erre inkább nem írok semmit. Amit leíram, azt is kitöröltem. :W :W :W

(#14368) rtitusz válasza gigafun (#14367) üzenetére


rtitusz
őstag

Majd az Imperial Cutter jön 3 small 3 medium 3 large és 3 huge HP-vel, hogy Braben bácsi megmutassa kinek is az oldalán áll. :D

(#14369) Htibimor válasza warcat (#14364) üzenetére


Htibimor
senior tag

Hát igen, ez soványka! :((( Tényleg csak az új huge fegyverek tudnak segíteni rajta.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14370) rtitusz válasza Htibimor (#14369) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha jönnek új Huge fegyverek, akkor lehet visszanézek a ferdeláncra. Tudjuk, hogy jönnek, vagy csak bízunk benne?

(#14371) Htibimor válasza rtitusz (#14370) üzenetére


Htibimor
senior tag

Én csak bízom. Bár érdekes lehet néhány hajó, ha lesznek új fegyverek. Sok át fog értékelődni szerintem.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14372) orientcx


orientcx
őstag

Ezen a Fed corvette-n egyenlőre kár agyalni, mert bármi lehet belőle a beteljesült álomtól az ED legnagyobb csalódásáig. Ha úgy fog fordulni, mint a Queen Elizabeth döglött kormánylapáttal, akkor gyak mindegy is, mi van rajta, semmire nem lesz jó. De ha mondjuk egy reggeli kormánymozdulatra már délben reagál is(tehát nem is olyan irányíthatatlan, mint ahogy számítok rá), akkor is hiába pakolnak fel rá akár 23 db HP-t, ha mind olyan hatásfokkal üzemel, mint az FDL huge HP-je, akkor megint csak kuka az egész. De az is lehet, hogy ez lesz a csúcs gép(amit persze részletekben le fognak bontogatni, ha túl jó). Ehhez sajna várni kell, mert ismerve Brabenék kreativitását, bármit le tudnak rontani a sárga földig, akár egy elba...akarom mondani egy elközösült részlettel is
Fed Corvette? :F :F :F :F :F :F :F :F

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14373) rtitusz


rtitusz
őstag

Vettem új VGA-t, így lehetőségem nyílt kipróbálni a DSR-t, 1440p-s monitoron, 1.5x-es szorzóval csodaszép az Elite! :)) Az AA elbújhat a DSR mögött. Tű éles a kép! 2x-es szorzóval nem igazán látom a különbséget, és már a 1.5x-es is 4K mennyiségű képpontot jelent az esetemben.

(#14374) pcnet válasza Sylc (#14342) üzenetére


pcnet
addikt

Trade rank húzáshoz csatlakozhatnék én is? Szerintem kb 1 hónap múlva érek haza felfedezésből, de ha kell, rákapcsolhatok. "Otthon" 5 frakció van, ebből 3nál unfriendly vagyok, 2nél ahol jó vagyok, ott pedig háború van. Joym még mindig nem jutott el szervizbe, tegnap küldtem fogyasztóvédelemnek levelet. Drága webshop 1 hónap alatt nem bírt futárt küldeni. Most kontrollerrel nyomom, joy hiányában és mivel otthon háború vár, inkább neutron csillagokat scannelgetek. Már kezd monotonná válni. Joyom viszont nem hiszem, hogy 1 hónapon belül lesz. :( Megpróbálkoznék kontrollerrel kamionozni, max ha nem megy, akkor veszek docking computert. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#14375) Htibimor válasza rtitusz (#14373) üzenetére


Htibimor
senior tag

Mit vettél?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14376) rtitusz válasza Htibimor (#14375) üzenetére


rtitusz
őstag

Gigabyte GTX 980 Ti G1. De pszzzzzzt! Meg ne mond az asszonynak, különben nem hallotok felőlem többet az tuti. :D

(#14377) RichieTri válasza rtitusz (#14376) üzenetére


RichieTri
senior tag

Ejha..durva kártya...ezért már érdemes kockáztatni😁
Sok kellemes órát vele

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#14378) e00dgy


e00dgy
aktív tag

"An early look at the Federal Corvette, coming to Elite: Dangerous soon. The Corvette is the largest pilotable Federal ship, with some massive stopping power - two medium, three large and two huge hardpoints."

Ez áll a hírlevélben.... Amit a Frontier a fejébe vesz az úgy is lesz....

Most hagytam abba a játékot....

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14379) rtitusz válasza e00dgy (#14378) üzenetére


rtitusz
őstag

Ez feledtébb jó lenne!

(#14380) orientcx válasza e00dgy (#14378) üzenetére


orientcx
őstag

"Ez áll a hírlevélben.... Amit a Frontier a fejébe vesz az úgy is lesz....
Most hagytam abba a játékot...."

-
-
Jól értem, hogy a Fed Corvette váltotta ki a felháborodásod?
Mert akkor sztem picit korán temeted a játékot. Tessék megvárni, hogy tisztességgel kimúljon, és csak aztán hordani rá a termőföldet. Először is még egyszer indítványozom, hogy várjuk meg, amíg kijön a hajó, mert bármi, hangsúlyoznám bármi lehet belőle a használhatatlan borzadálytól egészen a legyőzhetetlen csatahajóig(sztem valahol a kettő között lesz a borzadály kategóriába eső harmadban)
De tételezzük fel, hogy ez egy nagyon durva gép lesz, nagyon nagyon drágán. Ez esetben valóban frusztráló lehet a gondolat, hogy egy gazdag kereskedőcsalád harcra többé-kevésbé alkalmatlan csemetéje a szalonból frissen kihozott Corvette-jével kellemetlen perceket tud szerezni a mégoly tapasztalt FDL pilótáknak is, mint amilyen te vagy. De erre két dolgot tudok mondani:
-
1.: Ha nincs dolgod a Corvette-el, akkor ne állj vele szóba - sztem még boost-ot sem kell nyomnod ahhoz, hogy másodpercek alatt mérföldek tömkelegét ékeld magatok közé
-
2.: Ez a keményebb verzió - nemrég egy e00dgy nevű kommentelő posztolt egy bájos kis videót arról, hogyan zavar vissza egy bizonyos Dui nevű pilóta másodmagával egy capital ship-et a birodalmi óljába, hogy annak közben még szűkölni sem maradt ideje. Hát ez is egy megoldás.
-
Persze végül is lehet tetris-ezni is... :DD

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14381) Htibimor válasza rtitusz (#14376) üzenetére


Htibimor
senior tag

:Y Hát őszinte leszek, irigykedem! A hallgatást viszont jól meg kell ám fizetni! Vennél nekem is egyet! :DD

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14382) rtitusz válasza Htibimor (#14381) üzenetére


rtitusz
őstag

Mondjuk most felraktam a Reshade-et, és az bizony képes kiakasztani az állomáson dokkolva 45fps-em, míg nélküle 60, igaz 4K-t számol.

Csináltam pár Reshade összehasonlító képet: http://imgur.com/a/1bdhX#0

Reshade:

Vanilla:

(#14383) macy válasza rtitusz (#14382) üzenetére


macy
addikt

A vanília jobban tetszik, bár fagyiban nem szeretem :D

(#14384) Htibimor válasza rtitusz (#14382) üzenetére


Htibimor
senior tag

Nem piskóta! Jól néz ki!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14385) rtitusz


rtitusz
őstag

Landing pad elhelyezkedések, csak hogy könnyebben tájékozódjuk. ;)

(#14386) Necc válasza rtitusz (#14382) üzenetére


Necc
addikt

Azt leszamitva, hogy elkekiti az amugy kisse sargas szinhomersekletu kepet, erdemi grafikai valtozast nem latok. :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14387) duvi válasza Necc (#14386) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem a színárnyalat eltérés mellet, erősebbek a fényeffektek.

(#14388) gigafun válasza rtitusz (#14385) üzenetére


gigafun
senior tag

Hű de király! Köszönjük! :R
Te csináltad?

(#14389) rtitusz válasza Necc (#14386) üzenetére


rtitusz
őstag

A kékes árnyalatot én állítottam be, jobban szeretem, de van egy csomó egyéb finomhangolás is, pl. expozíció, élesítő maszk, lens flare, stb. De abban egyet értek, hogy nem ér meg 15% GPU teljesítményt.

Gigafun; nem, redditen találtam.

[ Szerkesztve ]

(#14390) VitoSagi válasza rtitusz (#14376) üzenetére


VitoSagi
tag

Nálunk elég hamar megbukna egy ilyen kártyávásárlás inkognitója, lévén a havi családi GDP jelentős részét nehéz suba alatt eltüntetni a költségvetési tervből. :D

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14391) orientcx válasza VitoSagi (#14390) üzenetére


orientcx
őstag

Hazudd te is azt, hogy drogra, piára, és nőkre költötted :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14392) rtitusz válasza VitoSagi (#14390) üzenetére


rtitusz
őstag

Az a helyzet, hogy nem tudtam felvenni a diplomámat, ami 30 kredit, azaz 30x7500 forint, viszont a pénz meg félre lett rá téve, így gyorsan megszabadultam tőle, nehogy húzza a zsebem. :D

(#14393) Urby66 válasza rtitusz (#14382) üzenetére


Urby66
aktív tag

Kösz a tippet, mester!
Már tök rég kerestem hogyan mehetne a SweetFX Win10 alatt is!

(#14394) rtitusz


rtitusz
őstag

Elkezdtem belemélyedni a Hotas X személyreszabásába, és mivel újra előkerült a Joystic Curves nevű program a fórumokon, melyről már ugyan tudtam, de nem próbáltam, gondoltam itt az idő belevetni magam. Elsőre fura, főleg hogy megszoktam a lassan egy év alatt, hogy hogyan viselkedik a hotasom, de olyan precizítást tudtam elérni a kis segédprogrammal, amit eddig soha. Dokkolni már kényelmesen tudok FA OFF-ban, ahogy a Fix fegyveres precizitásom is javult.

Még valami, amit még nem próbáltam, de elég pöpecnek néz ki, az ez a kiosztás:

[ Szerkesztve ]

(#14395) orientcx


orientcx
őstag

Kihasználva a béta tétnélküliségét, elszegődtem Barbi Duvalhoz tányérnyalónak(megjegyzem, szarul főz :) ). A csoda shieldhez szükséges mennyiségű meritet kb percek alatt lehet összedurrogtatni a konkurens agent, vagy logistic kárára, de ennek az a kellemetlen következménye, hogy gyak a fél galaxisban az össz bűnügyi magazin különkiadást szentel a személyemnek. Ráadásul az ID-zésbe is csúnyán belepiszkáltak, mert borzasztó nehezen megy, 2x is lealázva olvasgathattam az "interdiction failure" feliratot. :U Régebben volt egy rövid időszak(kb március), amikor egy kínszenvedés volt a kuncsaft SC-ből való kiráncigálása. Hát most megint ez van. :(((
A másik merit gyűjtögetési módszer, amit így elsőre találtam, az a különféle pletyik, infók, és népbutító propaganda anyagok begyűjtése, és terjesztése(ez utóbbi az igazán pusztító, ezt kéne betiltani, nem az onion head-et)
Ezt még alaposabban nem teszteltem, mert ehhez raktér(!) kell(úgy látszik, addigra az adathordozók kimennek a divatból, és újra fényes lapokra nyomtatott tescós újságokkal tömködik majd tele a postaládákat)
Ha lesz időm, áthozom a kondát, és megtömöm ilyen birodalmi szeméttel(igaz, hogy egyszerre csak 10t-át adnak belőle, aztán ücsöröghetsz fél órát a következő adagért, de ha megkened a postást(potom 100k-val, azért arcuk az van :N ), akkor meg lehet őket sürgetni.
Az első két órában ide jutottam, de az öreg profi hadúri vazallusok tanácsait, ötleteit szívesen fogadnám, hogy még gyorsan megtesztelhessem a béta keretein belül, hogy aztán élesben már csak a lehető legrövidebb ideig kelljen viselni a birodalmi fullajtárok visszataszító mezét(pfuj, még a szaga is undorító - de hát az élet csupa megalkuvás, és ugye köztudomásúlag a pénznek, meg a prismatic shield-nek viszont semmilyen szaga sincs :N )
Ha jól tippelek, akkor négy héten keresztül kell heti 750 pirospontot összegyűjtögetni, és már mehetek is a prismatic shield szaküzletbe, hogy a teljes flottámat felszerelhessem, és könnyes búcsút vehessek a hercegnőtől. Viszont ha jobban belegondolok, lehet, hogy úgy kéne időzíteni, hogy a Fed Corvette is pont megjöjjön, ha egyáltalán lesz akkora csodapajzs egyáltalán, amit rá lehet majd húzni a Corvette-re :F

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14396) VitoSagi válasza rtitusz (#14394) üzenetére


VitoSagi
tag

Hát érdekes layout ez, de most már inkább maradok a saját bevált beállításomnál. Viszont erről a Joystick Curves dologról esetleg írhatnál bővebben, hogyan és mit kellene vele csinálni. Nekem halál az összes fix fegyver, nem is értem a profik hogyan képesek használni. :K

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14397) gigafun válasza orientcx (#14395) üzenetére


gigafun
senior tag

Van egy harmadik lehetőség is.
Elmész olyan ellenséges rendszerekbe, ahol expansion van, persze csak azoknál az ellenségeknél működik, akik erőnek erejével terjeszkednek, és megkeresed a Confict Zone-hoz hasonló helyet.
Ilyen például Archon Delaine, az ő esetében Resistance Pocket-et kell keresni. Bemész, mint CZ-be, kiválasztod az ellenálló erőket(Resistance Force, ha jól emlékszem), és mehet a csihi-puhi. Minden lelőtt hajó után 10 Meritet kapsz, amit Controlled systemben lehet beváltani.
Több előnye is van:
1. Nem leszel Wanted
2. Nem kell ID-zni
3. Folyamatos az utánpótlás
4. Kb ugyan annyi meritet lehet összeszedni óránként, mint ha IDzgeted a pácienseket.

(#14398) feldeci válasza orientcx (#14395) üzenetére


feldeci
tag

Valamint elég az utolsó (előtti) héten összeszedni azt a 750 meritet, nem kell folyamatosan Tier III-ban tartanod magad. Pledgelsz, kivárod (ha nem kell a salary) és a negyedik hétre összeszeded a meriteket, már veheted is a prismaticot bárhol.

Anaconda + 7A prismatic + 7 SB elég kemény cucc. Csak ne 40 perc lenne a full recharge :)

(#14399) RichieTri


RichieTri
senior tag

ez a prismatic SG mit tud?
és ezek szerint 7-s levelig van minden hajóra? mert akkor én is felszerelem a flottámat :)

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#14400) baphomet válasza RichieTri (#14399) üzenetére


baphomet
senior tag

Minden méretben van, de csak A osztályú. 50%-al több fogyasztásért cserébe 20%-al erősebb, mint a sima SG. Kereskedőhajókra érdemes felrakni, vagy olyanra, ami bírja PP-vel, ezért legtöbb vadászgép esetében nem igazán opció.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.