Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Elite Dangerous ‏@EliteDangerous 5m minutes ago

We are expecting the servers to come back up in the next 10-15 minutes. Thanks for your patience.

Bestila: Milyen questeket veszel fel pontosan? Pirate célpontosat?

Más: Az olyan questeknél amikor x személyt kell kilőni vagy bounty huntereket, akkor a saját fejemre a bounty fixen jön, ugye? Csak a kalózokat lehet kilőni legálisan?

Diopapa: :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15302) cunnir válasza Diopapa (#15300) üzenetére


cunnir
tag

Ez jó :DDD de elég szomorú hogy még mindig nem lehet játszani :(((

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#15303) Bestila válasza CactuS (#15301) üzenetére


Bestila
csendes újonc

Igen. Van egy rendszer ami csak 1 irányba ad quest-et. Így nem kell sokat jojózni, hogy összejöjjön pár darab.

(#15304) nubreed válasza CactuS (#15301) üzenetére


nubreed
veterán

A support oldalról, fentről eltünt a 2. "Update" nevű sor, ahova ki volt írva, hogy éppen update van ezért nem mennek a szerverek, viszont ajáték kliensem főablakában még mindig az van, hogy Server Status: Upgrading. Pedig már ki/be is jelentkeztem meg minden. Nálatok mi van?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15305) gigafun válasza nubreed (#15304) üzenetére


gigafun
senior tag

Nálam megy a játék. Nekem meg most kell elmennem. :(
Viszont nem nullázta a beállításokat. :)

(#15306) cunnir válasza nubreed (#15304) üzenetére


cunnir
tag

Már működik pedig a status upgrading :K

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#15307) nubreed


nubreed
veterán

Jelentem szerverek ONLINE!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15308) gigafun válasza gigafun (#15305) üzenetére


gigafun
senior tag

Viszont Tawilo-ban nincs SSL. Pedig a rendszerleírásban benne van.

(#15309) anatron


anatron
aktív tag

El megy a jó ...-ba a Frontier!
Resetelték a lenem adott felfedezéseimet!
Elmúlt 2 hét munkája ment a levesbe! :W :W :W :W

(#15310) cunnir válasza anatron (#15309) üzenetére


cunnir
tag

Ne már én még úton vagyok :O

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#15311) nubreed


nubreed
veterán

Na nem kerek a történet még. Beléptem, de a bulletin board nem működött. És pár perc múlva ki is vágott a főmenübe.
És jelen pillanatban a játék lliensben a server status upgradingről átváltott offline -ra. :DDD
Ez egyre jobb.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15312) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

CQC az ad amúgy valami pve bónuszt? Legfőképpen creditre gondolok. Vagy az teljesen külön van?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15313) rtitusz válasza anatron (#15309) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha Xboxon játszol, akkor tudható volt, szóltak is előre. Ha pc-n, akkor írj a supportnak.

CactuS, a CQC is ad kis pénzt, de nem sokat, az elején amennyit kapsz egy zacskó szotyira se elég.

[ Szerkesztve ]

(#15314) nubreed válasza anatron (#15309) üzenetére


nubreed
veterán

Kiváncsi leszek, mert nem tudtam megnézni hirtelen, hogy a még be nem váltott bounty pénzeket törölték e.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15315) anatron válasza rtitusz (#15313) üzenetére


anatron
aktív tag

Pc-n tolom.

(#15316) rtitusz


rtitusz
őstag

Itt az új banánkonda festés... Hmmm...

(#15317) zazoo válasza nubreed (#15314) üzenetére


zazoo
csendes tag

Abban a kb. 3 percben, amíg aktív volt a szerver, úgy láttam, hogy a be nem váltott bountyk megvoltak.

(#15318) orientcx válasza rtitusz (#15316) üzenetére


orientcx
őstag

Hát ezért tényleg nem volt érdemes ennyire sietnem a hazaéréssel. A szerver halott, és úgy látom, az esztétikai érzék is. Most komolyan, ez volt a győztes??? Mosmááátééényleg veszek egy rózsaszín Clippert. :((

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15319) rtitusz


rtitusz
őstag

A kis nyuszifül lett a nagy birodalom uralkodója. Ennél már csak a kék barbie lett volna jobb... :D:D

Amúgy azáltal, hogy uralkodó lett, kiesik a Power Play-ből?

[ Szerkesztve ]

(#15320) orientcx válasza rtitusz (#15319) üzenetére


orientcx
őstag

Én azért jobban örültem volna egy ffi császárnak, egy nőt mégsem lehet olyan teli tüdőből alázni. Most hogy fogok egyértelmű célzásokat tenni pl a császár impotenciájára? Vagy akkor vegyük elő azt a régi legendás reklámot?
:D :DD :D :DD :D :DD :D
-
Amúgy megy ez a szerver valakinek?

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15321) D.R.O. válasza orientcx (#15320) üzenetére


D.R.O.
tag

Státuszra OK, de nem loginol be.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#15322) orientcx válasza D.R.O. (#15321) üzenetére


orientcx
őstag

Üdv, vámpírtárs! :)
Nekem most bejött, de a shipyardra már nem tudok belépni. Viszont a bounty-aim megmaradtak.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15323) D.R.O. válasza orientcx (#15322) üzenetére


D.R.O.
tag

Mi vérszívók tartsunk össze!
Most sikerült belépni és a shipyard is megy.

Viszont tényleg nincs SSL tawilo-ban. :O :O :( :(( :((( :W

[ Szerkesztve ]

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#15324) feldeci válasza orientcx (#15318) üzenetére


feldeci
tag

Pár perce be tudtam lépni! Éppen a kombatkondámmal voltam úton Tawiloba (ha valaki leszólná a Clipperemet legyen azért kéznél némi tűzerő :D) és még tankolni is tudtam a napból, mielőtt kivágott a vérbe :) De most percek óta semmi megint.

(#15325) anatron


anatron
aktív tag

Na Ticket ment a Frontiernek!

(#15326) Necc


Necc
addikt

Bent vagyok openben es mar egy ideje stabilan fut.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#15327) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Behalt a gépem újra kellett telepítenem. Épp a legjobbkor az 1.4-kor. Hogyan tudom újra telepíteni?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15328) orientcx válasza Htibimor (#15327) üzenetére


orientcx
őstag

Hát te tényleg nagymestere vagy az újrakezdéseknek, részvétem. Pedig egy félórája már tényleg megy.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15329) rtitusz válasza Htibimor (#15327) üzenetére


rtitusz
őstag

A gépet, vagy a játékot? Amúgy a szerver tárolja a mentésed, az nem veszik el.

(#15330) Htibimor válasza rtitusz (#15329) üzenetére


Htibimor
senior tag

A játékot!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15331) duvi válasza Htibimor (#15327) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha Frontier online store, akkor belépsz a felhasználói fiókodba és kiválasztod a My Downloadable Products menüt. Itt találod a letölthető installert. Ha Steames, akkor a Játékkönyvtáradban simán rányomsz a telepítés gombra.

(#15332) Htibimor válasza duvi (#15331) üzenetére


Htibimor
senior tag

Nem steam-es, köszi!!!!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15333) rtitusz válasza Htibimor (#15330) üzenetére


rtitusz
őstag

Akkor végképp nem értem a kérdésed. Ha steamen van meg, akkor rányomsz a telepítésre a Steam kliensben, ha a Frontier oldaláról vetted, akkor bejelentkezel, a "My downloadable products" fül alatt megtalálod az ED launcher telepítőjét, azt felrakod, elindítod, bejelentkezel, és letölti magának a maradékot.

[ Szerkesztve ]

(#15334) Htibimor válasza rtitusz (#15333) üzenetére


Htibimor
senior tag

Oké-oké már tölti! Köszönöm!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15335) Htibimor válasza rtitusz (#15316) üzenetére


Htibimor
senior tag

Húúúúú, jó lenne! Honnand van!?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15336) VitoSagi


VitoSagi
tag

Na most akkor kimaradt az SSL? Még nem tudtam belépni. :F

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15337) Azumi?


Azumi?
csendes tag

Menjenek ezek a büdös francba, de most tényleg!!!
Minden leszálláskor javítanom kell a hajót, pedig minden 100%-on van.
Öt percet játszottam, ezalatt kétszer fagyott le a játék.

Köcsög Brittek!!!!

(#15338) D.R.O. válasza Azumi? (#15337) üzenetére


D.R.O.
tag

Lehet hogy a festés, nekem mintha azt mutatná.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#15339) baphomet válasza Azumi? (#15337) üzenetére


baphomet
senior tag

A beragadt 10Cr javítási költség az hiba, ne foglalkozz vele.

Ki mondta, hogy okosabb lett az AI? HazRESben úgy kellett megadnom a kegyelemdöfést két Anacondának is, amik teljesen önállóan ripityára törték saját magukat a sziklákon, mielőtt egyáltalán rájuk a közelükbe értem volna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15340) zazoo


zazoo
csendes tag

Izgalmasra sikerült a Haz. RES. Végre jönnek kondák is benne.
Úgy tűnik, a kondák PP-jét sikerült olyan védetté tenni, hogy hiába céloztam, hamarabb lement 0%-ra a hull, mint a pp.
és öö khmm, megkergetett 2 dropship+1 gunship wing, na ilyen sem volt még RES-ben. A gunship úgy chaffolt, mint egy játékos...

(#15341) duvi


duvi
nagyúr

Az eddigi tapasztalatok alapján, minden nagyobb patch után kell 2-3 nap mire minden a helyére kerül. Sanszos, hogy a következő napokban sorban jönnek a minor patchek, amik javítják a bennmaradt hibákat. Éppen ezért mindenkinek azt javaslom, hogy legyen türelemmel és ne húzza fel magát feleslegesen! Természetesen az elveszett adatokat/mentéseket/crediteket jelentsétek.

(#15342) rtitusz válasza Azumi? (#15337) üzenetére


rtitusz
őstag

Tapasztalatból mondom, hogy most a játék 2-3 hétig hemzsegni fog a különféle bugoktól, amiket szépen lassan befoltoznak. :D Az első hét kritikusan szar szokott lenni. :D

(#15343) orientcx


orientcx
őstag

A "current assets" statisztika most már az összvagyont mutatja. Eddig csak az aktuális hajó+kp volt jelezve.
-

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15344) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Jé, mit találtam:


(Frontier fórumról linkelték)

Üdv. core2

(#15345) orientcx


orientcx
őstag

Valaki nem tud véletlenül egy olyan újfajta "durva" RES-t Shinrarta Dezhra környékén? Mert a hagyományosban megteszteltem az Assault ship-et, és pazar(pedig fix fegyvereket pakoltam rá gyakorlás céljából), de nem tudom mire lenne képes egy keményebb világban.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15346) rtitusz


rtitusz
őstag

Meg kéne tanulnom repülni. :D

'Elite: Dangerous' v1.4 Test - CQC (Flight Assist Off) - Isinona

:Y :R :C

[ Szerkesztve ]

(#15347) orientcx


orientcx
őstag

Végül is csak találtam egy hazardous RES-t , és azonnal be is eveztem a közepébe a frissen vett Assault shippel. Ez a hajó egyszerűen imádni való! :K :K :K Instant vigyor volt a képemen, ami olyannyira feltűnő volt, hogy meg is lettem gyanúsítva, hogy sunyiba biztos valami p***.hu-t nézegetek. :N Egy kicsit féltem attól, hogy a HRES-be már kevés lesz a gép, de szó nincs róla. Pedig gyakorlás céljából fix fegyvereket tettem fel rá, de még így is pazar másfél órát kaptam a Fed élmény hajótól(+ kb 4 millát, KWS nélkül). Arra most komolyabban nem is térnék ki, hogy mennyit fejlődtem a fix fegyverek használatában, mondjuk úgy, hogy a "tehetségtelen parkinzon-kóros vak idióta" kategóriából előreléptem a "dilettáns fakezű nyomoronc" fokozatra, de azt kell hogy mondjam, hogy még így is csak 2x tudtak megszorongatni . Szégyenszemre az egyik egy magányos Clipper volt, :U a másik egy Eagle-Viper 4-es wing. Pedig sorra jöttek a Python, Gunship, Clipper, meg FDL kötelékek. Konda csak egy volt, de ha már arra járt, beköszöntem neki is, bár ez már picit macerás egy Assault shippel. Meg lehet éppen csinálni, de nem ez az optimális ellenfél.
A pajzs lehetne egy kicsit combosabb, viszont annyira jól manőverezik a hajó, hogy még egy FDL is képtelen ráfordulni az emberre, így találatot inkább csak a wingektől kapogattam(és majdcsak kiudvarolok egy Barbi-shieldet is őhercegnőségétől :K ). Az alaphajót 17-ért vettem(Shinrarta Dezhra), de nekem össz ~70 Miskában van(mondjuk ezen lehet valamennyit spórolni, ha nagyon muszáj)
Manapság nincs "a" legjobb hajó, minden feladatra más az ideális. CZ-be, SSS-be nem őt vinném, de ki merem jelenteni, hogy RES-hez most nincs ennél jobb, úgyhogy sztem előbb-utóbb kötelező darab mindenkinek. :K
Összefoglalva az 1.4 óta már két hajót imádok ebben a játékban(birodalmi vigyorokat letörölni, egyik sem a Clipper :N )

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15348) rtitusz válasza orientcx (#15347) üzenetére


rtitusz
őstag

Asszem nekem is be kell szereznem egyet. Érezhetően egy fokozattal jobb a Vulture-nél? Nekem az meg a Python a kedvencem, mondjuk a Pythont csak CZ-re használom, nincs is rajta KWS, csak 4db 0A SB, oda pont jó igazi tanknak.

(#15349) CactuS válasza orientcx (#15347) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez így jónak tűnik, bár én még örülök, ha gimballed fegyverekkel a célon tartom a hajót. Ha nincs meg a rangom hozzá, akkor nem is látom a listában a hajót, ugye?

Még kettőt kéne ugranom a Fed rank-on, de ezek az adakozós küldik kikészítenek. És baromi lassúak.

Kérdés: Ha az egyik rendszerben felveszek egy rakat questet kalóz kilövésre (optimális esetben 1 db másik rendszerbe), akkor az beleszámíthat a Fed/Imp rank számításhoz? Az új HRes-be bementem Pythonnal és elég jól adta az ellenfeleket, talán még egy közepes kereskedés kredit/hr-jét is hozza, így értelmes alternatíva lehetne a kereskedős grindnek.

KWS-t érdemes beáldozni egy SB-ért? Nem csökken így a profit jelentősen?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15350) baphomet válasza orientcx (#15347) üzenetére


baphomet
senior tag

Rápróbáltam én is a Federal Clipper Assault Ship-re tegnap. Mindössze fél órányi hazRES után ugyan, de egyelőre kicsit vegyesebbek az érzelmeim. Már csak azért is, mert a biztosítónál végződött a kaland. :)

A kínainál is kapni a 109 Piscium rendszerben, ahol A-sra is fittelhető rögvest, ami alap páncéllal olyan 65 milliót jelent a kasszánál.

Valóban remekül manőverezhető, éppen csak lecsúszik a dobogóról az Eagle, Vulture, DBS hármas után. A repülési karakterisztikája kb. olyan, mintha összegyúrták volna a Clipper és Dropship jó tulajdonságait a hátulütőik minimalizálásával. Gyors, nagyon gyorsan fordul: a pitch rátája valami elképesztő, kék zónán belül és kívül is, viszont egy kicsit "sodródós" (majdnem, mint a Clipper), a gyorsulása/lassulása nem túl acélos, és ez igaz a segédhajtóművekre is. Nem lehet vele olyan olyan könnyen oldalazni, mint a Vulture-rel. (ez is vitt a sírba, dőre módon azt képzeltem, hogy majd félreugrok a rohamozó Anaconda elől :( )

A kilátás remek, a fegyverek elhelyezése viszont a fix megoldásnak kedvez. A gimbaled fegyvereknek kicsi a mozgástere, és három is hajó a hasán lett elhelyezve, tudjuk már a Python és az FDL esetéből is, hogy ez mit jelent. Gimbal fegyvereket használva is eléggé célra kell tartanunk, nem fogják megnyerni helyettünk a csatát, mint egy Clipperen, vagy Vulture-ön. Fix fegyverekkel viszont, könnyen lehet pontosan célozni, és jó közel is vannak egymáshoz. A pajzsa olyan gyenge, mint az várható volt, gyorsabban lekerül róla, mint egy örömlányról a bugyi. :) Prismatic + 4 db. A-s boosterrel már érhet valamit, de akkor se chaff, se KWS se semmi.
Én hit&run taktikát fix fegyverekkel gondolnám a legalkalmasabbnak ezzel hajóval: rárohamozni a célra, lőni rá már elég messziről, elboostolni mellette, majd azonnal FA Off-fal ráfordulni egy pillanat alatt és újra rárontani.

Szerintem USS-be, RES-be ez a hajó nagyon jó választás, de hazRES-be CZ-be csak a nagyon pengék vigyék.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.