Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) orientcx válasza CactuS (#15197) üzenetére


orientcx
őstag

A horizons-al fog kijönni a Corvette, es ahhoz bizony Fed rang kell. Úgyhogy ha akarsz ilyet, a birodalmi hivatalnokok után fizetheted majd le a Fed tisztviselőket is(az többe fog kerülni) :K
-
De ahogy a mondás is tartja, aki birodalmi, az meg is érdemli :K :K :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15202) rtitusz válasza nubreed (#15199) üzenetére


rtitusz
őstag

Most komolyan, átmennél a birodalmiakhoz? Mit adtak nekünk a birodalmiak? Tényleg a kancsójukra (Imp. Clipper) fáj a fogad a szépséges Federal Assault Ship helyett? :D:D:D

(#15203) nubreed válasza rtitusz (#15202) üzenetére


nubreed
veterán

Egyébként pedig a Python vagy éppenséggel az anaconda frakciótól függetlenól beszerezhető hajók,nem igaz? :) Nekem előszőr egy pythonra fáj a fogam, úgy hogy végülis mindegy hogy kivel vagyok jóban. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15204) CactuS válasza baphomet (#15200) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm, így már tiszta. Igazából koca PvE-sként max az NPC kergetése hoz lázba, a PvPt meghagyom a 30 alattiaknak. :B Tetszenek a Fed dropship-ek (bírom ezeket a szögeletes formákat), viszont igazából egy Panther clipperre fájna a fogam. Az olyan morbidul dagadt, hogy látszik rajta, hogy egy kisebb galaxist bele lehet gyömöszölni a csomagtartójába.

Akkor viszont 1.4-ben gyakorlatilag köztes hajók jönnek csak, nagyobb rakterűek nem. Akkor marad a Vulture lövöldözni (bár az assault shipnek érdekesnek tűnik a 2xL + 2xM hardpointja), szállítani pedig majd egy T9/Conda.

orientcx: köszi neked is. A cobra MK5 csábító, de majd asszonnyal egyeztetek anyagiakban. Most GW2 kieg lett, az óra ketyeg, a baba nő (22. hetes), így a teendők is gyűlnek. Messze még a december. A birodalmi rang meg így alakult, nem volt szándékos. Mondjuk ha már itt tartunk: a clipper is kecses, így külön állatfajnak számítok szerintem, hogy mind a két oldalról akarok majd hajókat gyűjteni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15205) baphomet válasza CactuS (#15204) üzenetére


baphomet
senior tag

Az EGX-en volt egy Panther Clipperre utaló félmondat. Jön, majd az is valamikor. Az Assault Ship-et nem tudtam kipróbálni, de azt mondják róla, hogy majdnem Vulture szintű a manőverezhetősége, érdemes lehet kipróbálnod. Nekem már félre van rá téve a pénz, és vasárnapra a pónis pajzs is meglesz hozzá a disney hercegnőtől. :)
Én sem voltam eddig egy nagy PvP huszár, de a CQC-t átkozottul élvezem jócskán 30 fölött is.

(#15206) orientcx válasza CactuS (#15204) üzenetére


orientcx
őstag

És most egy komoly mondat(most mehetek is a bíróságra, mert vagyok olyan szemét, hogy bepereljem magam), szóval ha még nem haladtad túl az Assault ship-et, akkor feltétlen próbáld ki. Gyors, iszonyú fordulékony, egész jó HP-k, és végre egy PP, ami gond nélkül mindent elbír. Nekem már mindenfélém van, de pl RES-ezéshez ezt fogom használni
Ja, és ne hozz szégyent a babádra azzal, hogy a sötét oldalra állsz! Ugye nem akarod, hogy 20 év múlva szemében mély szomorúsággal kérdezze: "papa, hogy szolgálhatod a birodalmat? :D

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15207) gigafun válasza CactuS (#15204) üzenetére


gigafun
senior tag

Én ma-holnap 40 leszek, de szinte bármikor kapható vagyok egy kis PvP-re. :)
Panther Clipperre én is kíváncsi vagyok. Jó nagy célpont lesz. :) állítólag ez tényleg nem fog beférni a levélbedobón, hanem kint fogják megpakolni.
A Fed Corvette viszont beférhet, még akkor is, ha kétszer szélesebb a kondánál. A konda simán befér egy T9 mellett is.

(#15208) Íjász001


Íjász001
tag

Nyertem!!!!! 48+

Íjász

(#15209) Sylc válasza gigafun (#15207) üzenetére


Sylc
senior tag

Szerintem befer az a likon, csak jol kell boostolni :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15210) Sylc válasza Íjász001 (#15208) üzenetére


Sylc
senior tag

Most nem IQ-rol beszelunk te buta :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15211) CactuS válasza orientcx (#15206) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jelenleg nem vagyok eleresztve, ha minden eladok, akkor talán összejön a trade conda, de inkább T9. Szóval még eléggé az elején. A vulture volt az egyetlen hajó, amire azt mondtam, hogy bármikor visszavenném, de jól hangzik az assault ship is akkor.

Csak lassan haladok, nem találok kiemelkedően jó útvonalat, így marad az a néhány milla / óra, amíg bírom. :B

32 vagyok, akkor még mondhatom neki, hogy fiatal voltam és kellett a pénz? ;]

Hát biztatóan hangzik, remélem azért az olyanoknak is lesz sikerélményük, mint nekem. (FA OFF csak akkor, ha nagyon nem bírok utána fordulni a másik hajónak (ez pythonnal azért előfordul gyakran), vagy ha scannelek és tuti nem akarom, hogy leforduljon. Meg az sem ártana, ha azért hozna a konyhára is.

Sylc: befér az, csak kell egy jó lifesupport, hogy a félig leszakadt hajótesttel is tudjál landolni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15212) Azumi?


Azumi?
csendes tag

Élet az agyhalál után:

[link]

(dráágasáág!)

:)

A

(#15213) baphomet válasza Azumi? (#15212) üzenetére


baphomet
senior tag

Ez az a build, amit az embernek az anyukája állít össze, amikor megtudja, hogy CZ-be készül, és még sapka-sál, természetesen, mert az űrben hideg van. :))

[ Szerkesztve ]

(#15214) rtitusz válasza gigafun (#15207) üzenetére


rtitusz
őstag

Mit szólsz egy "Harci Panther" vs "Harci T(9)ehén" PVP-hez? :D

[ Szerkesztve ]

(#15215) rtitusz válasza baphomet (#15213) üzenetére


rtitusz
őstag

Ellövi azt a pár beam-et egyszerre, hamar megszűnik fázni. :D

(#15216) orientcx válasza CactuS (#15211) üzenetére


orientcx
őstag

"32 vagyok, akkor még mondhatom neki, hogy fiatal voltam és kellett a pénz?"
-
Ilyet mondhatsz, ha drogbárónak álltál, vagy mondjuk Kovi koma filmjeiben alakítottál komolyabb főszerepeket, de elszegődni császári alattvalónak, hát arra nincs mentség :N

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15217) Sylc válasza orientcx (#15216) üzenetére


Sylc
senior tag

Mondod te, aki superholdkor Clipperrel repkedtel FEDetlen felsotestel azt hiabalva:

Csak a Clipper adhat erot es mindent legyozo akaratot...

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15218) Smithy1986


Smithy1986
tag

Üdv,

http://elitedangerous.hu/ nem tudok regisztrálni, illetve nem kapok levelet, hogy megerősítsem.
Bocsánat hogy ide írok, de próbáltam már írni az infos emailre, de nem kapok választ.

Valaki tud ebben segíteni nekem?

Köszi!

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15219) javorb


javorb
csendes tag

Powerplay-ben nem az a szabály, hogy saját területen lelőhetek mindenkit, aki "Enemy" és még merit-et is kapok érte? Ha igen, akkor vajon én miért nem kaphattam meg?

(#15220) Sylc válasza Smithy1986 (#15218) üzenetére


Sylc
senior tag

Szoltam az illetekesnek.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15221) Sylc válasza javorb (#15219) üzenetére


Sylc
senior tag

Sajat teruleten ha lelovod az enemy-t nem kapsz bounty-t.

Ha ellenseg teruleten lelovod az enemyt (fed akarmik), akkor 15 meritet kapsz, de ne lodd az empire-t ha empire vagy.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15222) orientcx


orientcx
őstag

Kipróbáltam az FDL-t fix pulse lézerekkel egy CZ-ben, de nem hogy azt érezném, hogy nagyobb lenne a tűzereje, mint az ugyanolyan osztályú gimballed cuccoknak, hanem mintha kifejezetten kisebbet ütne. És itt nem a találati arány játszik, mert akkor is ezt érzem, ha 3 méterről vakargatom egy konda shield-jét. Márpedig akkor nehezebb mellélőni, mint eltalálni(bár én egy nagyon tehetséges Fed hero vagyok, és még erre is képes lennék, ha akarnám....vagy akkor, ha nem akarnám?...na mindegy. :U )
A másik, hogy négy pötty ide, négy pötty oda, szinte azonnal lenullázza az egészet, a gimballed lézerekkel sokkal tovább bírta(bár azt régebben próbáltam, lehet hogy megint nerfelgettek a Braben huszárok?)
Összességében nem vagyok elájulva :(

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15223) zazoo válasza Sylc (#15221) üzenetére


zazoo
csendes tag

Csak az ellenség controlled systemben jár 30 merit hajónként, exploited rendszerben nem kapsz. Merit az összes nagy frakción kívüli hajóért jár, nem csak azért, ahol épp jársz (pl. ALD-s vagy, Antalnál vadászol és jön federal agent, azért is kapsz meritet)
Ott egyébként nem lesz enemy a status, hanem clean, épp ezért bountyt is kapsz a fejedre.

(#15224) rtitusz


rtitusz
őstag

Holnap jön az 1.4-es update, mindenki készülhet a CQC-re. :D Az FD írt egy kis szösszenetet, hogyan tehetjük fájdalommentessé a frissítést.

Greetings, Commanders!

As you may know, 1.4 will be joining us tomorrow. To ensure that you have the smoothest update possible, we've prepared a little list of things to do in order to keep the update as painless as possible.

Check out our quick 1.4 checklist here!

Be prepared, stay chilled, and enjoy 1.4 tomorrow!

We're looking to bring the servers down at 8:00 am BST, hopefully back up again at around 2:00pm BST. However we can't be 100% with these times.

The update should be available for download at 8:00am on both PC and Xbox One, so you can ready to play when the servers come back online. :)

All the best,

Your Support Team

CMDR Atom

[ Szerkesztve ]

(#15225) Sylc válasza Smithy1986 (#15218) üzenetére


Sylc
senior tag

Spambe nezted?

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15226) orientcx válasza rtitusz (#15224) üzenetére


orientcx
őstag

Baromi nagy az öröm. Holnap egész nap itthon leszek, de akkor ezek szerint jobb, ha letöltök valami gyökér Prince of Persia-t, mert ED-zés az nem lesz. Hogy a p*csába tudják ezt mindig napra pontosan kiszámolni???
:W :W :W :W

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15227) rtitusz válasza orientcx (#15226) üzenetére


rtitusz
őstag

Előtted az éjszaka, holnap meg alszol. :D

(#15228) VitoSagi válasza CactuS (#15211) üzenetére


VitoSagi
tag

Kedves CactuS kolléga, adok egy trade route tippet neked és persze a többi érdeklődő fórumtársnak is.

3.000 Cr/T stabilan meg van (több nem igazán), ami nem kiemelkedő, de azért nem is rossz talán. A két rendszer távolsága 10.75 Ly, tehát 1 ugrással meg lehet tenni akár egy mentőcsónakkal is... :DDD A profik persze 4.000 Cr/T körül kereskednek, ez legalább gyorsan teljesíthető, ami előnyös lehet.

Xuanduna (De Lay Terminal) <===> Dakshalli (Reeves Dock)
Imperial Slaves-t kell Marine Equipment-re cserélni. :P

Ha esetleg többen is átjönnétek, légyszíves jelezzétek már CMDR-névvel, néha összejöhetne egy trade wing is.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15229) gigafun válasza rtitusz (#15214) üzenetére


gigafun
senior tag

Zsír. Benne vagyok. :D

(#15230) Htibimor válasza VitoSagi (#15228) üzenetére


Htibimor
senior tag

Én is pont ilyet kerestem: 1 ugrás, jó hozam. Az eddigi többet hozott bár nem sokkal és 4 ugrás volt. Most jöttem át és az első körön közel 3300/t volt a haszon. Már szedem is le a plusz tankot és a pajzsot, és hadd szóljon!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15231) CactuS válasza VitoSagi (#15228) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm a tippet. Már tuti passzolom, mert majd 200 ly-re van, annyit már biztosan nincs erőm ugrálni. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15232) duvi


duvi
nagyúr

Ha kicsit késve is, de írtam egy cikket a szombat esti Cobravadászatról :)

(#15233) Sylc


Sylc
senior tag

Frontier ker mindenkit, hogy mielott jon a patch, mentsuk le a config.binds file-t, mert resetelni fogja a jatek!

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#15234) feldeci


feldeci
tag

Akkor üdv a Klubban részemről is :D

Hova kell vinni a flottát? Tawilo? :) Meglesz egy pár sidewinderes kör asszem..

(#15235) rtitusz válasza feldeci (#15234) üzenetére


rtitusz
őstag

Haulert vagy addert vegyél, többet és nagyobbat ugrik mint a SW. ;)

(#15236) orientcx válasza feldeci (#15234) üzenetére


orientcx
őstag

:C :C :C Ügyi vagy, gratulálok. Látom, az egymilliárdból(ami a szatócs elite címhez kell) már csak 300 milla maradt. Komoly lehetett az esti buli :D

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15237) VitoSagi válasza Htibimor (#15230) üzenetére


VitoSagi
tag

Szívesen. ;) A héten még biztos kereskedek itt, mert nincs sok időm játszani. Így meg felesleges még Tawilot erőltetnem. :O

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#15238) Htibimor válasza Sylc (#15233) üzenetére


Htibimor
senior tag

Ez rendes tőlük, de én nem találok ilyen file-t sehol?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15239) CactuS válasza CactuS (#15231) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Már = mára. :B Vagyis tegnap, ma meg hosszú melónap lesz, de majd kiderül.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15240) Htibimor válasza feldeci (#15234) üzenetére


Htibimor
senior tag

Gratula!!!! :C :C :R :R Remélem nekem is lesz hozzá kitartásom, hogy kövesselek.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15241) feldeci válasza orientcx (#15236) üzenetére


feldeci
tag

Köszi, hát, tudod valamiből kellett a fullos Clipper prism shielddel, hogy mégis méltóságteljes járművel vonuljak be Tawiloba :)

(#15242) nubreed válasza rtitusz (#15224) üzenetére


nubreed
veterán

Huh de jó, hogy elolvastam ezt.
Főleg, hogy le kell menteni a saját bindings fájlokat ha jót akar magának az ember. Nagyon remélem, hogy mire haza érek már túl lesznek a frissítésen és indulhat a játék.

Amúgy van valahol egy teljes lista a javításokról? Mert gondolom nem csak a cqc-t teszik bele hanem javítanak is a 1.4 -ben.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15243) nubreed


nubreed
veterán

Közben megtaláltam.

A Hazardous resource extraction sites nagyon érdekesnek tűnik. :)

Ha már volt akkor bocsánat, de itt van egy jó kis video róla: [link] :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15244) CactuS válasza Sylc (#15233) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ebben van benne minden beállítás? Vagy csak a joy beállítások? Tökön szúrnám magam, ha elvesznének a beállítások. Ez van külön a users mappápan és nem a játék mappájában, ugye?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15245) nubreed válasza CactuS (#15244) üzenetére


nubreed
veterán

%localappdata%\Frontier Developments\Elite Dangerous\Options\Bindings

[link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15246) Smithy1986 válasza Sylc (#15220) üzenetére


Smithy1986
tag

Köszi!

Abszolút kezdőként mit ajánlotok, merre induljak, ti mit tennétek ha most kezdenétek?

Tréning küldik kész vannak, bár újra kezdtem, mert vettem egy x52 Pro-t, és kicsit más világ.

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15247) laci_8519 válasza Sylc (#15233) üzenetére


laci_8519
tag

Hol találom ezt a config.binds fájlt? Átnéztem mindent és sehol nem találom.

(#15245) nubreed: Jó lett volna frissíteni az oldalt. :) Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#15248) nubreed válasza laci_8519 (#15247) üzenetére


nubreed
veterán

2 hsz-el feljebb irtam.:)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15249) baphomet válasza Smithy1986 (#15246) üzenetére


baphomet
senior tag

Először is hagyd ott az LHS 3447-et, ha az kezdő rendszered.
Az elején csinálj saját tőkét nem igénylő - hírvivő, szállítós, csempész - küldetéseket, közben fejleszd folyamatosan a Sidewinderedet (esetleg válthatsz közben a nagyobb rakterű Haulerre). Ezzel az első pár százezer kreditet néhány óra alatt össze lehet szedni. Ezután elindulhatsz a meggazdagodás számodra rokonszenves útján, amihez Sylc parancsnoktárs írt is egy remek útmutatót.

(#15250) duvi válasza Htibimor (#15238) üzenetére


duvi
nagyúr

A kontroller config file lementéséhez a teljes útvonal:
Először is kapcsoljátok be a hidden (rejtett) fileok mutatását egy filekezelőben (pl. Total Commander). Ezután válik láthatóvá a teljes útvonal:
C:\Users\felhasználónevetek\AppData\Local\Elite Dangerous\Options\Bindings\Custom.binds

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.