Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) V/ válasza panicx (#82700) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetséges, csak lesz pár nap amíg megy az a hitelesítés móka.

(#82702) panicx válasza V/ (#82701) üzenetére


panicx
csendes tag

Köszi.
Az nem gond,lényeg hogy lehet.
Még egy dolog.
Ezt te írtad régebben,meg az ebay-en is megtaláltam:
"Előfordulhat hogy később lesz más deviza is, mondjuk mint a PayPal esetén a HUF alap"
Gondolom erre utaltál:
"We may enable further Payout Currencies at our sole discretion in the future. Where offered by us and agreed upon by you and your buyer, your buyer may pay for an item you sell with currency other than your Payout Currency. "

Ez alapján érdemes lehet megtartani a dolláros bankszámlát?
Igazándiból a beszerzéseimet is dollárban fizetem ki,örülnék ha nem kéne az átutalt eurót visszaváltani dollárra.

(#82703) V/ válasza panicx (#82702) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha változna akkor forint lehetne nem $ magyar fiók esetén. De remélem hogy nem lesz ilyen, a forinttól "szabadulnunk" kellene.

(#82704) sphe


sphe
senior tag

Tudnátok segíteni?

Rendeltem eBayen egy terméket és újabban az eBay VAT címszó alatt kiszámlázza az áfát. Erre ma kapok egy sms t ugyanerre az azonosító számú csomagra, hogy fizessek áfát online a postánál miközben ezt már kifizettem. Ráadásul annyira rövid fizetési határidő ablakot ad meg a posta vám kifizetésére, hogyha szerintük nincs igazam akkor fizethetem az utánvétes vámkezelés kézbesítés extra díjàt.

(#82706) sphe


sphe
senior tag

Köszönöm a segítséget és kívánom hogy javuljon ez a rendszer!

(#82707) V/


V/
Topikgazda

Másik topikban írtam ezt, de itt is érvényes.
Ha ilyet látsz akkor IOSS rendszerű a vásárlásod: VAT Paid : IOSS - IM2760000742

Ha valaki a július 1 után vásárolt küldeménye érkezésekor kap egy értesítőt, amely tartalmazza az áfa összegét és a posta kezelési díját.
Ha a fizetendő végösszeg csak a 399 Ft (online fizetésű), nem tartalmazza az áfa összegét akkor az IOSS-os feldolgozású, az áfa összege csak tájékoztató adat.
Így ez rendben van.
Amikor szállításra kerül akkor az eBay részéről jön egy értesítés a Magyar Postának a küldemény adatokkal és az IOSS azonosítóval és ekkor tudni fogják, hogy nem kell áfát kiszabni.
Ha valami gond lenne akkor pedig lehet reklamálni az alábbiak szerint leírtak alapján.
Ez most lett pontosítva.
Amennyiben az ügyfél a kapott elszámolással nem ért egyet, akkor lehetősége van utólag a vámterület felé jelezni és felülvizsgálatot kérni, a posta.hu weboldalon keresztül kitölthető online felületen, ahol beküldheti a rendelkezésére álló dokumentumokat, amellyel alá tudja támasztani, hogy hibás az elszámolás és a különbözet visszatérítését kéri: https://posta.hu/vam/felulvizsgalati_kerelmek_benyujtasa
Az adatokat értelemszerűen kitölteni.
Mivel nincs külön szöveg beírási lehetőség két dokumentum küldendő be, a kitöltött és aláírt Nyilatkozat automatikus postai vámkezelésű küldeményhez nyomtatvány és az eBay vásárlási igazolás amin látszik a levont áfa is.
A telefonszámodat mindenképp add meg.
Ez díjmentes, elfogadják és visszatérítik a különbözetet.

Értelemszerűen ez a reklamációs rész nem vonatkozik azon vásárlásokra amelyeket nem a posta szállítja, illetve az EU-n belüli vásárlásoknál, mert ott nincs import és így nincs vámolás sem. Ha áfa hibás levonás lenne az eBay-hez kell fordulni.

[ Szerkesztve ]

(#82708) djbahool


djbahool
senior tag

USA-ba szeretnék kerékpár vázat küldeni.
Mit javasoltok?
Posta oldalán a max méret: 50x35x31
Abba nem fér bele nyilván.
Mik a lehetőségek?

(#82709) germinator66 válasza djbahool (#82708) üzenetére


germinator66
aktív tag

PMP Express/Fürgefutár/Csomagnet stb.

(#82710) V/ válasza djbahool (#82708) üzenetére


V/
Topikgazda

Tisztázni kell hogy érvényes-e még a büntetővám ránk, mert akkor nagyon drága lesz annak akinek küldöd.
Futárszolgálat, van két futáros számoló link az Összefoglalóban a 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek.

[ Szerkesztve ]

(#82711) germinator66 válasza V/ (#82710) üzenetére


germinator66
aktív tag

Büntetővám...?

(#82712) V/ válasza germinator66 (#82711) üzenetére


V/
Topikgazda

acéltermékek. Ők dömping vámnak hívják. Van ez minden irányban, még nálunk is pl kerékpár, napelem Kínából +48% a normál 7-12% vámra
Nem tudom Biden visszavonatott-e minden ilyen szabályozást, azért kell ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#82713) djbahool válasza V/ (#82712) üzenetére


djbahool
senior tag

Akkor ha jól értem karbon kerékpár vázra ez nem alkalmazandóó, ugye?

(#82714) tbalint3 válasza djbahool (#82708) üzenetére


tbalint3
tag

Azért ennél jóval nagyobb csomagot is fel lehet náluk adni, nézd: [link]
Különös tekintettel az EMS-re és a nemzetközi (elsőbbségi) postacsomagnál a terjedelmes tárgyak méretadataira.
Ez a két szolgáltatás nem olcsó (EMS és nemzetközi postacsomag), de lehet, hogy még mindig olcsóbb mint egy futár. Illetve itt van rendes tracking+értéknyilvánítás is (usps.com oldalon követhető), nem úgy mint az ajánlott leveleknél.

(#82715) V/ válasza djbahool (#82713) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy már nincs náluk, de tényleg nem tudom pontosan. De onnan ide most 4,7% a vám, gondolom náluk is lesz valamennyi alap.

[ Szerkesztve ]

(#82716) djbahool válasza tbalint3 (#82714) üzenetére


djbahool
senior tag

IGen, közben megleltem, de nem teljesen világos.
Ha, ha egyéni kitöltést választok, akkor be tudok vinni pl. 95*78*20-as méretet, 4kg-mal.
És erre ad vmi 20800 Ft-ot postacsomagnak, meg EMS-nek 22200-at, ami annyira nem rossz, összehasonlítva a legolcsóbb Fedex-el, ami 69000 Ft!

(#82717) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Valaki küldött már akkumlátoros terméket usá-ba? Átmegy az a vámon náluk?

(#82718) germinator66 válasza sputyi70 (#82717) üzenetére


germinator66
aktív tag

Függ az akksi típusától is. A Li-Ion akksikat szigorúan veszik.

(#82719) sputyi70 válasza germinator66 (#82718) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi. Szerintem sok cucc litium ionos. Azt lehet tudni mi a gáz velük, ami miatt szőröznek?

(#82720) V/ válasza sputyi70 (#82719) üzenetére


V/
Topikgazda

Légi úton speciális csomagolás kell nekik.

(#82721) germinator66 válasza sputyi70 (#82719) üzenetére


germinator66
aktív tag

Fel lehet adni, de jelezni kell mindenhol. Ezeket csak cargo gépen szállíthatják.

(#82722) sputyi70 válasza V/ (#82720) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi. Ma feladtam egy csomagot, (Csavarozó)amiben 2db akku is volt. Kb: 40 percet töltöttem a Postán. Lövésük nem volt hogy kellene elküldeniük. Nagy nehezen feladtam,de persze sehol nincs feltüntetve,hogy akku van a pack-ban. Kérdeztem jó- e szerintük így, azt mondták persze. Szerintem nemsokára jön vissza a csomag. :U

germinator66 Köszi neked is. :)

[ Szerkesztve ]

(#82723) V/ válasza sputyi70 (#82722) üzenetére


V/
Topikgazda

CN22 vagy CN23 vám-árúnyilatkozatot azt nem mellékeltél? Az átvilágítón látják hogy mi van benne és kellett volna az akksis jelzés is.

(#82724) tbalint3 válasza sputyi70 (#82722) üzenetére


tbalint3
tag

Szerintem gond nélkül át fog menni, én többször adtam fel telefont (olyat amiben beépített akku van és a régi fajtát is amiben még cserélhető). Ezekben kivétel nélkül valamilyen Li-Ion/Po/ stb akku volt, soha nem volt belőle gond eddig.

+példa, nemrég jött egy Pb akkut németországból légipostával 12V/5Ah, tehát jó nagy. Simán átjött ez is.

[ Szerkesztve ]

(#82725) germinator66 válasza sputyi70 (#82722) üzenetére


germinator66
aktív tag

Egyébként ettől simán átcsúszhat akksival... Majd írd meg azért, mi lett a vége.

(Azért nem jó vele hazárdírozni, mert reptereken, illetve USA-ban szigorúan veszik, nagyobb valószínűséggel semmisítik meg mint küldik vissza, ha úgy alakul...)

(#82726) V/ válasza tbalint3 (#82724) üzenetére


V/
Topikgazda

És az USA-ba mennyit küldtél? Mert ott igencsak mások a szabályok.

[ Szerkesztve ]

(#82727) sputyi70 válasza V/ (#82723) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Cn 23- ast csináltak, de csak a csavarozó van feltüntetve rajta. :(

germinator66 Mindenképpen megírom mi lett a vége. :K

tbalint3 Reméljük igazad lesz. Jó lenne ha valami csoda folytán átcsuszna.

[ Szerkesztve ]

(#82728) V/ válasza sputyi70 (#82727) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, az már haladás hogy tudtak róla, akkor remélhetőleg átengedik a vámokon és a szállítási pontokon.

(#82729) sputyi70 válasza V/ (#82728) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Hát remélem igazad lesz. Köszi srácok. :R

(#82730) tbalint3 válasza V/ (#82726) üzenetére


tbalint3
tag

2-3db-ot tavaly. Én úgy értelemezem egyébként, hogy ha a termékhez tartozik az akku és anélkül működésképtelen (pl. telefon, csavarbehajtó, stb...) akkor mehet. Külön mellékelve viszont nem. Pl telefon mellé powerbank. Mégegyszer mondom azonban ez csak saját tapasztalat.
Hivatalos leírás szerint is mehet: [link] "Customers can take to their local Post Office packages containing lithium batteries installed in electronic devices that are bound for many international destinations"

(#82731) V/ válasza tbalint3 (#82730) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt írtam hogy nem, hanem azt, hogy vannak a csomagolási előírások pl. a figyelmeztető címke, volt akinél az volt a gond és nem vették át szállításra, de már nem Mo-on.

(#82732) tbalint3 válasza V/ (#82731) üzenetére


tbalint3
tag

Erre gondolsz, ugye?
Lehet érdemes akkor a továbbiakban mindig nyomtatni egy ilyet és ráragasztani a dobozra.

(#82733) V/ válasza tbalint3 (#82732) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, csak valami kisebb :B

[ Szerkesztve ]

(#82734) PitLee válasza tbalint3 (#82730) üzenetére


PitLee
őstag

Ha valaki tutira akar menni, akkor lehet kapni ilyen tűzálló Lipo zsákot, táskát.
Ebben lehet tárolni, utaztatni és tölteni a cellákat.
https://www.google.hu/search?q=lipo+zsák&source=lnms&tbm=isch

[ Szerkesztve ]

(#82735) Spet válasza V/ (#82676) üzenetére


Spet
addikt

Itt most felvetődik nálam a kérdés: ha magánszemély ad el terméket magánszemélynek, akkor is ÁFÁ-zik az Ebay/Posta? (Olaszországból érkezne a termék)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#82736) V/ válasza Spet (#82735) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-n belül ez esetben nem, mert ha nem ad meg adószámot az eladó, nem üzleti fiók akkor az magánszemély eladása és az áfamentes. Ha EU-n kívüli az eladó akkor viszont az import áfa az érvényes, hiába magánszemély, tehát azt vonják.

(#82737) Robyka


Robyka
aktív tag

Vettek tőlem 1 terméket jött is email róla.
Here is what to expect next:

1. Post your item
The buyer has already completed their payment for this order. To get paid, pack and post your item within 5 days, the dispatch time you selected in your listing.

1 éve amikor eladtam valamit akkor elküldték a pénzt és utána ment a csomag.
Nemrég frissítettem az adatokat paypal meg bank stb.

Most akkor nem az van hogy paypalt fizetéskor kiválasztja a vásárló és ha megjön küldöm?

(#82738) V/ válasza Robyka (#82737) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, 2 nap múlva lesz neked elérhető és utalják a számládra vagy ahogy te megadtad úgy, naponta vagy hetente utalják.
Elküldeni azon időn belül kell amit te felvállaltál feladásra, de itt 5 napon belül van írva, mivel ki van fizetve akár holnap is feladhatod.
Ha PayPal-al fizet az akkor azonnal ott az eBay-nél.

[ Szerkesztve ]

(#82739) tbalint3 válasza Robyka (#82737) üzenetére


tbalint3
tag

Szerintem 5 napon belül meg fog jönni a pénz, én utána adnám fel.

Én ezt úgy védtem ki (most töltöttem fel eladásra egy terméket), hogy 10 napra növeltem a postázási időt. Természetesen nem az a célom ezzel, hogy a vevőt várakoztassam, csak senkinek nem fogok postát előlegezni. Majd ha a pénz a számlán a termék akkor megy a postára. Persze ez csak az én véleményem.

(#82740) V/ válasza tbalint3 (#82739) üzenetére


V/
Topikgazda

A 2 nap "késedelem" fix idő. Lehet így is csinálni, de pénz az eBay-nél van azért küldték az értesítőt. Ha az 5. napon adná fel és nem éled fel a nyomkövetés azzal bizony nem biztos hogy jól fog járni.
De az alap az ha ő mondjuk 2 napon belüli feladást írt a hirdetésnél akkor az bizony két nap kell hogy legyen. A nem adta fel a vállalt időben indok és kedvezőtlen értékelés nem biztos hogy megéri.
Én is a 10 napot javaslom megadni, aztán ahogy lehetséges a legrövidebb időn belül elküldöm.
De a várható szállítási idő végétől 30 napig a pénz visszakövetelheti a vásárló, szóval az hogy a bankszámlán legyen a pénz és azután küldöd az nem igazán lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#82741) tbalint3 válasza V/ (#82740) üzenetére


tbalint3
tag

Igen, lehet az elsőnél érdemes bevállalni de utána nem. Sajnos volt rá példa, hogy a pénz "beragadt": [link]
Egyébként erről az egész managed paymentsről a véleményem az hogy, a kecske is éhes maradt, és a káposzta is megromlott. Ugyanis sikerült egy esetenként jóval drágább de legalább lassabb megoldást választani a paypal helyett.
Úgy látszik, ebay-éknek még nem esett le, hogy milyen gyorsan süllyed a színvonaluk...

[ Szerkesztve ]

(#82742) V/ válasza tbalint3 (#82741) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez már az új rendszerben volt? Bár 08-31-2020 még gyerek cipőben járt és USA oldal. Az ottani dolgokra írt megjegyzések meg nem igazán "motiválnak". Nem ismert a teljes szituáció. De azóta már bejáródhatott.
Az eBay akkor is garantáltan át fogja adni, de a 2 munkanap az lehet ugye 4 nap is.
Azért a 21 napos késleltetésre nem mindenki azt mondta hogy jó volt a PayPal részéről.
Másik dolog az hogy a boltból is elhozhatjuk a dolgokat ha kártyával fizetünk, pedig a kereskedő sem látja a pénzt, csak egy "ígérvénye" van hogy meg fogja kapni pár napon belül.
És te is tudod hogy a devizás bevételek egy kicsit nehézkesen voltak kezelhetőek nekünk aforint alap miatt a PayPal-on, ha épp nem akartad volna elkölteni.
Bár kevesebb költségünk volt 2020 elejéig, amikor a $-os kivétre rányomták a bankközi 3%-ot és az mér gondot okozott.

[ Szerkesztve ]

(#82743) Robyka


Robyka
aktív tag

Most már látom.
Your funds are held until 1 day after we can confirm delivery. Ship soon and add tracking details so we can release your funds sooner.

Vagyis a vevő fizetett, (buyer paid írta) de amíg nem adom fel és adom meg a tracking numbert addig náluk a dofko.

(#82744) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Rendeltem volna újra egy korábbi terméket bevált eladótól és a paypal kifizetés jóváhagyása után nem lett elfogadott a rendelés, hanem ez a szöveg jelent meg pluszban: A seller made some changes to an item listing.

Ebayen nem is látszik semmi, a kosárban is bent van a termék. Az összeget viszont zárolta a bank és a paypal is ezt írja:

Függőben lévő 4 692 HUF összegű kifizetés 2021. július 17. napján, 4 692 HUF összegű kifizetést engedélyezett xxxx kártyáján. Ha a fizetés bármilyen okból érvénytelen, a függőben lévő összeget nem számoljuk fel. Néhány napot is igénybe vehet, hogy ez megjelenjen kártyakivonatán.

Ilyenkor szerintetek mi történhetett? Gondolom az összeg majd kikerül a zárolásból. :F

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#82745) V/ válasza Lauda (#82744) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye nem arra kattintottál hogy egy régebbi vásárlást megvedd újból?
Az eladó hirdetései közt keress olyan terméket amit meg akartál venni, illetve ami a kosárban van annak nézd meg a kondícióit, mert lehet hogy valamiért nem tudod később sem kifizetni, esetleg az eladó tiltó opciói közül valamelyik érvényes lett rád.
A pénz majd valamikor felszabadul.

(#82746) Lauda válasza V/ (#82745) üzenetére


Lauda
félisten

Nem arra kattintottam. :) Megkerestem, hogy mit vásároltam korábban és abból tettem a kosárba.

Köszönöm szépen!

szerk: a zárolást közben le is vette a bank. Ez gyors volt. ;) Megpróbáltam újra és most elfogadta a rendelést. Szóval rendeződött. ;)

[ Szerkesztve ]

(#82747) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Lenne még egy kérdésem. Ami a seller accountba van balance-nál összeg azt még kikell fizetnem?

(#82748) V/ válasza sputyi70 (#82747) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mivel nálad még PayPal a fizetés módja, készülni fog számla a 15-15 közti időszakra és azt követő hónap elején kell vagy a PayPal egyenlegen, vagy a hozzáadott bankkártyán az összegnek megfelelő pénzmennyiségnek lenni az automatikus fizetéshez
A piros betűs összeg előtt írja is hogy nincs még számlázva.
De ha te áttértél az új elszámolásra akkor a PayPal nem jó

[ Szerkesztve ]

(#82749) sputyi70 válasza V/ (#82748) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ok. Köszi. :R

(#82750) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok,amikor egy eu-n kivüli otszágbol rendelek és az ebay automatikusan kéri egy 200 dolláros terméknél a 70 dolláros áfát,ott ha ideér az otszágba a posta még fog kérni vslsmilyen díjat? Usa termék.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.