Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) V/ válasza Sanyaaa26 (#83300) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ennél is ugyanaz lehet?

(#83302) Sanyaaa26 válasza V/ (#83301) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszi, sajnos igen

(#83303) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy hogyan történik a vám kiszámítása például egy 7 dolláros terméknek mennyi lenne a vámja? Köszönöm

(#83304) V/ válasza vadasz70 (#83303) üzenetére


V/
Topikgazda

Vámot kérdezed?
Az úgy van hogy van egy EU-s vámtarifa rendszer ahol minden termék be van sorolva egy kóddal és a hozzátartozó akár országonként változó %-os mértekkel.
Az Összefoglaló vámolási leírásnál TARIC néven találkozol vele. 17. Vámügyintézésről néhány gondolat, ott írva van az is hogy 150€-ig ami úgy 174 $ nincs vám.

A vám 0-%-tól indul úgy 40 %-ig, de vannak dömping vám értékek is, amelyek + %-os értékűek.

[ Szerkesztve ]

(#83305) vadasz70 válasza V/ (#83304) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Akkor július 1 mi jött rá adó? Ès az mennyi pèldául amit említettem.

(#83306) V/ válasza vadasz70 (#83305) üzenetére


V/
Topikgazda

27% a forintérték után.

(#83307) Sanyaaa26 válasza V/ (#83301) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Pont ma jött a levél a feladó megkapta egyben a küldeményt, Kanada is kipipálva :D

(#83308) V/ válasza Sanyaaa26 (#83307) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt mutatja valamelyik nyomkövető hogy kézbesítve?

(#83309) Sanyaaa26 válasza V/ (#83308) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Nem láttam sehol, de írt a vevő , pozitívot megkaptam.

(#83310) parkr válasza Sanyaaa26 (#83307) üzenetére


parkr
őstag

vámköltséget kellett neki fizetni, nem tudod? vagy cn22-vel küldted?

enyém még mindig csak "Handover to destination Post"

(#83311) tbalint3 válasza Sanyaaa26 (#83298) üzenetére


tbalint3
tag

A carriert "HUNGARIAN POST"-ról írd át a célország postájára, "cpc"-re, néhány óra múlva nézd meg, mutatni fogja végig.

(#83312) V/ válasza parkr (#83310) üzenetére


V/
Topikgazda

20 CAD felett van áfa és és vám is, de hasonlóan alacsony % lehet, mondjuk 0% mert termék függő ott is. Pl. tablet 0%. Az áfa pedig állam függő 5-15% közt a 13 államban.
Itt egy kalkulátor, Mo nem CUSMA ország. A Postájuk elméletileg 9.95 CAD díjat kér.
Bár azért nem értem ezt a vevőnek kell tudnia, az oda eladót nem érinti.
És őszintén, nem gondolom hogy nekünk eladóknak ismerni kell az összes szóba jöhető vevő országának importálási szabályait és költségeit, az adott szállítók importálásra vonatkozó díjait.

[ Szerkesztve ]

(#83313) Sanyaaa26 válasza parkr (#83310) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Nem tudom hogy kellett e, igen 22-vel küldtem. tbalint3 a carrier az nem a posta amivel küldöm?
Illetve egyik csomagkövető szolgáltatás sem mutatta végig, azóta nem néztem

(#83314) parkr válasza V/ (#83312) üzenetére


parkr
őstag

Sajnos nyomorék postánk nem tudta bevinni a rendszerbe cn22vel így vám mentesként küldtem, annak ellenére hogy direkt kérte a vevő...
De pl.usa-ba, uk-be is ment már így csomagom és nem kellett fizetni.

(#83315) tbalint3 válasza Sanyaaa26 (#83313) üzenetére


tbalint3
tag

alapesetben de igen, viszont akkor csak ennyit fogsz látni mint eddig. Ha viszont mindig a célország postáját adod meg akkor többet. Usa (usps), Canada (cpc) esetében biztosan működik, ausztráliánál nem, többi ország meg mutatja a saját weboldalán is.

(#83316) V/ válasza parkr (#83314) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nem értem. Én az ePostakönyvüket használom ott én fel tudom vinni az adatokat, a manuális megoldás esetén kitöltött CN22 meg csak ráragasztandó a küldeményre, nincs mit felvinni. Persze a CN23 jobb mert abból marad a manuális kitöltéskor a 2 pld-ból egy általuk leigazolt nálam, ha valamiért visszajönne a motyó és esetleg vámolni akarnák.

(#83317) xcvbxcvb válasza V/ (#83316) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

"a manuális megoldás esetén kitöltött CN22 meg csak ráragasztandó a küldeményre, nincs mit felvinni."
Dehogynem, beviszik a rendszerbe a vámkötelesként feladott küldemény adatait.
Mondjuk van aki össze vissza irkál be mindent a rendszerbe.
Sőt Eu-n kívülre itt már csak vámköteles feladási móddal lehetséges feladni bármit is.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#83318) V/ válasza xcvbxcvb (#83317) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a kitöltéssel és a ráragasztással én elvégeztem a feladatomat, átadom neki és kifizetem a szükséges díjakat a továbbiakban nem kell asszisztálnom neki, az hogy ők ezután a postai adatbázisba beírják az adatokat azzal nekem nem kell foglalkozni.
Ott helyben az átvételnél nem kell nekem semmire várnom, mert nem akkor viszik fel az adatokat. Erre utaltam amikor ezt olvastam: Sajnos nyomorék postánk nem tudta bevinni a rendszerbe cn22vel így vám mentesként küldtem,
A feladásnál sosem kellett azt megvárnom adtam fel úgy külföldre levelet. A CN22 ráadásul semmi bonyolult szöveg nem kerül.
Mit nem lehet erről átmásolni?
Persze az adott ország devizájában írom és angolul mert az ottani vámosoknak kell.

Ezt is írtam: Én az ePostakönyvüket használom ott én fel tudom vinni az adatokat, természetesen a vámolási adatokra értettem ezt, mivel egy olyan hsz-re reagáltam ami ezzel foglalkozott, szóval tudom Eu-n kívülre itt már csak vámköteles feladási móddal lehetséges feladni bármit is.
És azért ePostakönyv, mert így kevesebbe kerül a postázás, ugyanis 500 g-nál 2345 Ft a 2520 Ft helyett és én be tudom írni a megfelelő adatokat, nem kell a postáslány pötyögésére várnom, bár itt Szegeden nem a felvételnél írják a postai adatbázisba az adatokat, soha nem fogyna el a ügyfélsor ha a felvevők csinálnák.
Te is akkor azt mondod hogy ott állsz a sorban és várod hogy aki felveszi a küldeményt akkor írja be? Ugyan hol van ilyen postai felvételi hely?

[ Szerkesztve ]

(#83319) parkr válasza V/ (#83316) üzenetére


parkr
őstag

akkora problémát jelentett az alfanumerikus irányítószám hogy nem tudták beírni a rendszerbe. 1 órám ment el erre a szerencsétlenkedésre. pedig vámkötelesként többe is került volna.
nekem amúgy egy 2 bélyeg méretű fényes kis lapocskát adtak cn22 néven, amire nyilván alig fog a toll és azt benedvesítve ragasztották rá.


#83317 xcvbxcvb "Sőt Eu-n kívülre itt már csak vámköteles feladási móddal lehetséges feladni bármit is."
ott van az árlistában, ajánlott elsőbbségi "nem vámköteles
tartalom"
így küldtem Los Angelesbe, Angliába, és muszájból... Kanadába is

(#83320) vadasz70 válasza V/ (#83306) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Ès gyakorlatban ez hogyan működik az áfát hogyan fizetem meg?

(#83321) V/ válasza vadasz70 (#83320) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay beszedi az áfát amikor fizetsz, ha az érték 150 € alatti.

(#83322) vadasz70 válasza V/ (#83321) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Akkor az már benne van az árban amit látok?

(#83323) V/ válasza vadasz70 (#83322) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, az külön tétel, import charges néven és van amikor a kosárban látod hogy mennyi.

(#83324) cbmfan


cbmfan
senior tag

Csoda történt, meg tudtam értetni magam a jól képzett majmokkal! Tucatnyi levélváltás után végre kinyögte az egyik, hogy az USD számlán ragadt pénzt nem lehet átvezetni EUR számlára, de PayPalra igen, csak meghatalmazást kell adnom rá. Íme a varázsszó:

“I give you consent to credit the amount in the PayPal account.”

Ezután nem sokkal USD számla lenullázódott és visszakaptam a pénzt.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#83325) parkr válasza cbmfan (#83324) üzenetére


parkr
őstag

most volt eladásom de az app sem mutatja a tel.számot.
hétfőn mielőtt feladom shippednek fogom jelölni, lehet csak utána fogja mutatni. akkor rá tudnám írni azt is. :F

(#83326) V/ válasza parkr (#83325) üzenetére


V/
Topikgazda

Be van állítva hogy az eBay átadja ezt az információt? Mert a vásárlási értesítőben szokott lenni. Semmi értelme hogy a feladás után kapd meg.
Böngésző:
Account settings
Selling
Shipping preferences
És az oldal alján az utolsó Always ask buyers for phone number sor Yes-re van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#83327) parkr válasza V/ (#83326) üzenetére


parkr
őstag

Márpedig így történt. Csak az alkalmazásban ír telefonszámot miután megjelöltem. Gondolom azért hogy ne lehessen máshogy kommunikálni.
Mindenesetre beállítottam amit írtál, aztán majd a következőnél kiderül.

(#83328) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Vettem 2db terméket, mindkettőnél volt egy tétel, VAT.
Ez most mit jelent számomra?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#83329) V/ válasza darvinya (#83328) üzenetére


V/
Topikgazda

Kifizetted az áfát is, az eBay beszedte az új szabályozás szerint. Az Összefoglaló 17. pontnál IOSS rövidítés említése foglakozik ezzel.

(#83330) darvinya válasza V/ (#83329) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm
Nem volt egyértelmű, mert nem értettem miért kellett adóznom.
Akkor ez azt jelenti, hogy már semmi teendőm, csak átvenni, mert az ÁFA-t előre fizettem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#83331) V/ válasza darvinya (#83330) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát nem egészen, ha a Magyar Posta kézbesíti neked és nem EU-n belülről küldik ide akkor van kezelési díj amit fizetni kell 399 Ft vagy ha online ezt nem tudod kifizetni akkor 799 Ft a kézbesítéskor.

(#83332) darvinya válasza V/ (#83331) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#83333) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Nagyon megbántam, hogy annak idején az osztrák ebayre regisztráltam, mivel a német nyelvtudásom fabatkát sem ér. Évek óta emiatt szívok. Van lehetőség valahogy régiót váltani, vagy átregisztrálni? Tudok bejelentkezve mozogni a com-on, meg a co.uk-n is, de ahogy valami olyan dolog jön elő, amihez kell a profilom, átdob az osztrák oldalra, kéri ott is a bejelentkezést és németül folytatódik tovább minden, ott meg halott vagyok :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83334) V/ válasza hito (#83333) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem lehet átregisztrálni másik oldalra. Ezt törlöd aztán regisztrálsz amelyik oldalon akarsz, de ha eladásra is használnád akkor jobb ha marad az osztrák. Hiába az USA eBay.com-on regisztráltál mivel magyarországi a címed az eBay EU-hoz tartozol amely €-os elszámolású és ezért szerintem jobb ha EU-s oldalon maradsz.

(#83335) hito válasza V/ (#83334) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :R Az egész onnan indult, hogy elkezdtem hirdetni egy terméket a com-on, majd amikor már arra nyomtam, hogy véglegesítés és feladás, valamiért átdobott az osztrák oldalra. Ha csak ott tudom meghirdetni, akkor miért engedte elkezdeni és a egészen a legvégéig vinni a folyamatot?

A lényeg, hogy valami eladási limit emelést kéne végrehajtanom, mert a meghirdetni kívánt termék (1350$-ért szeretném meghirdetni) túlmutat valami havi 200Euro-s limiten (nem is értem, hogy mi ez). Amikor meg rányomtam, hogy ok, kérem a megemelést, ezt írta:

Sajnos Ön jelenleg nem jogosult az eladási limit növelésére; csak 30 naponta tudjuk növelni az eladási limiteket. Mivel a limitjeit 2021.10.26-án már megemelték, várnia kell, mielőtt újabb emelést kérhet. Tudj meg többet. (google fordító)


Mondanom sem kell, hogy nem emeltem meg semmit, de ha mégis megemeltem volna tudtomon és akaratomon kívül, akkor miért nem engedi még mindig meghirdetni a terméket?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83336) V/ válasza hito (#83335) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy hogy melyik oldalon akarod ennyiért meghirdetni nem tudod sehol sem a limit miatt. 231 $ (termék ár és szállítási költség) esetén már el tudod menteni.
Azért passzolt át az anyaoldalra mert ott lehet kérni a limitemelést.
Van hirdetési darabszám és összeg limit ha még alacsony az eladó "rangod".
Elméletileg ha be vagy lépve és erre a linkre kattintva középen a Selling limits-re akkor kiírja hogy mi a helyzet.
Alatta ez megmagyarázza Seller levels and performance standards

[ Szerkesztve ]

(#83337) hito válasza V/ (#83336) üzenetére


hito
nagyúr

Ez eddig rendben van, de írtam, hogy ott mit jelzett vissza a rendszer:

Sajnos Ön jelenleg nem jogosult az eladási limit növelésére; csak 30 naponta tudjuk növelni az eladási limiteket. Mivel a limitjeit 2021.10.26-án már megemelték, várnia kell, mielőtt újabb emelést kérhet. Tudj meg többet. (google fordító)

Miért ezt jelezte vissza, ha pont a limitet szeretném emelni? Én nem emeltem eddig. Ha meg emeltem volna, már meg lenne emelve és nem szabadna visszadobni az emeld meg a limitet oldalra :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83338) hito válasza hito (#83337) üzenetére


hito
nagyúr

Na, úgy néz ki, hogy ez a remek e-bay üzleti modell nem teszi lehetővé, hogy egy 2004 óta 100% pozitív értékeléssel rendelkező tag (jelen esetben én), 1200Euro értékben meghirdetni tudjon egy terméket a "kiváló" oldalukon.

Havi 200Euro értékben hirdethetek meg az oldalukon. Ja, és mindezt úgy, hogy nem kevés pénzzel veszik le az embert!!! Ebay + Paypal 17% jutalékot oszt le magának a vételárból, de legalább még jó szarul is váltják át a devizát. Na de mindegy, mert úgy tűnik az én pénzem amúgy se elég jó nekik.

Innentől részemről lehúzhatja magát a klozeton az ebay, de tudnék cifrábbakat is írni :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83339) V/ válasza hito (#83338) üzenetére


V/
Topikgazda

Eladóként jött össze a 100 % pozitív, mert a vevőkéntit ne vedd bele. Ha folyamatosan adsz el, akkor havi 5000 $-ra ( kb 4200 €) felmegy, ha az eladói rangod nő automatikus az emelés, de ha van 1-3 pozitív értékeléses eladásod kérhetsz emelést, kell nekik egy mini üzleti terv, ha viszont üzleti fiókod van akkor máshogy működik ez a limit téma.

[ Szerkesztve ]

(#83340) hito válasza V/ (#83339) üzenetére


hito
nagyúr

Normál fiókom van és most szerettem volna ezt a dolgot meghirdetni, de nem lehetséges. Hónapokig áruljak mindenféle hülyeséget ahhoz, hogy majd ezt egyszer eladhassam. Nevetséges ez az egész. Új tagokkal még megérteném, de már több, mint 10 évvel ezelőtt is adtam el 200eFt értékben az ebayen. Miért kell szívatni a régi, megbízható tagokat? Ez nekem nagyon, de nagyon ellenszenves. Mondom, ráadásul majdnem elviszik a vételár egy ötödét! :Y Elképesztő mohó és rém visszataszító bagázs. Én végeztem velük.

Neked nagyon köszönöm az eddigi segítséged! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83341) V/ válasza hito (#83340) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem egyik napról a másikra technikai hiba miatt ugrott a havi 5000 $-os besorolás, még mindig vizsgálják, de 16-24% közt van most az új jutalék rendszerben az amit kérnek. Ami több mint amikor még a PayPal is benne volt az eladó képletben.
Folyamatosan kell eladni mert ha nem akkor csökken a rang, ez így volt eddig is egyébként, már akkor lejjebb esik ha volt több negatív értékelésed hiába a folyamatosság. Egyetértünk abban hogy a jelenlegi megoldásaik azért nem igazán eladó barát megközelítésűek.

[ Szerkesztve ]

(#83342) hito válasza V/ (#83341) üzenetére


hito
nagyúr

Semmi gond...mint tudjuk ez hozzáállás szokta kitermelni idővel azt a fajta konkurenciát, amit aztán nem él túl hosszútávon az addig monopol helyzetben lévő piaci szereplő. ;]

Egyébként is érthetetlen, hogy miért nem volt eddig és miért nincs most sem versenytársa az ebay-nek. :U Én legalábbis nem tudok róla.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83343) xrichiex


xrichiex
csendes tag

Sziasztok!
A mai nap kaptam levelet az ebay-től amiben azt kérik hogy adjak meg EU-s adószámot ha jól értem. És végezzem el az OSS regisztrációt.
Általában eladok, ritkán vásárolok ebayen.
Amugy van vállalkozásom, van eu-s adószámom is. Bár 0% áfás vagyok szóval nem igen értem.
Külön regisztrálni kell ezt az OSS-t? A nav oldalán egy telefonszám sincs pontosan mi ennek a menete?
A másik kérdés hogy vajon visszamenőleg is jelenteni fog a rendszer?

Valaki körbejárta már ezt a témát?

(#83344) V/ válasza xrichiex (#83343) üzenetére


V/
Topikgazda

Magán fiók vagy üzleti fiók? Mert ha az utóbbi akkor kötelező az üzleti adatok közt az adószám és az áfa kezelése a vevők irányába, de amit lehet azt az eBay-el kell elvégeztetni ezzel kapcsolatban
Az alanyi adómentesség csak az országon belüli eladásra vonatkozik.
Van tájékoztatás a NAV oldalán is, az ügyfélszolgálat ugyanazt próbálja elmondani ami ki van írva, de néha nem sikerül nekik, szóval nem érdemes telefonálgatni nekik.
Nincs visszamenőleges, hiszen neked kell bejelenteni mindent,ami elmaradt úgymond itt nem kell, majd az új vásárlások esetén.

(#83345) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Van 21 pozitív értékelésem és havi 20.000 dollár a limitem, maguktól emelték folyamatosan

(#83346) g0dl


g0dl
addikt

Mióta az eu eltörölte a vám és áfamentességet adott összeg alatt, azóta nem rendeltem semmit eu-n kívülről.
Most viszont szükségem lenne 2-3 eurós cuccra, ami csak Kínából elérhető.
Mi a helyes eljárás, mire kell figyelni, hogy ne érjenek meglepetések?

Nem az adót akarom elkerülni, csak azt, hogy a az árú értékének tízszeresét kelljen vámügyintézés stb. miatt fizetni. ( akkor inkább át sem veszem)

(#83347) V/ válasza g0dl (#83346) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 17. Vámügyintézésről néhány gondolat résznél leírva.
Az a lényeg hogy az eBay eleve beszedi az áfát a 150 € alatti értékű vásárlások esetén a fizetéskor. 150 €-ig nincs vám ha nem jövedéki termékről van szó.
Ha a Magyar Posta a kézbesítő akkor ez esetben van kezelési díjuk, ami 399 Ft ha online fizeted, illetve 799 Ft ha kézbesítéskor fizeted. Akkor tudod online fizetni ha az automatikus vámkezelési programjuk be tudja azonosítani valamelyik elektronikus elérhetőségedet és tud arra értesítőt küldeni, akkor 48 órán belül online bankkártyával lehet fizetni.
Ha nem Magyar Posta az aki kézbesít akkor nincs semmi költséget.

[ Szerkesztve ]

(#83348) g0dl válasza V/ (#83347) üzenetére


g0dl
addikt

Köszönöm.
" Akkor tudod online fizetni ha az automatikus vámkezelési programjuk be tudja azonosítani valamelyik elektronikus elérhetőségedet és tud arra értesítőt küldeni, akkor 48 órán belül online bankkártyával lehet fizetni."

az ebay-en persze van email regisztrálva, de nem rajtam múlik, hogy a küldő ráírja-e a levélre.

(#83349) V/ válasza g0dl (#83348) üzenetére


V/
Topikgazda

A program nem látja a küldeményed, a küldeményhez tartozó elektronikus (postai és vám-árúnyilatkozat) adatokból dolgozik, így előfordulhat hogy hiába írná rá akkor sem kapsz ilyen értesítőt. Bár ez eBay, de itt is megoldható az amit AliExpress esetén használunk, hogy a postázási címednél a Street address 2-höz beírod az e-mail címet, ez jó eséllyel az elektronikus adatokhoz is bekerül és nem kavar be a címzésbe.
Én legalábbis így használom itt is. Inkább a State-hez legyen 2 db pont beírva, ne a megye hogy biztos kiférjen
Minta:

A telefonszámnál meg annyi a gond hogy ha az eladó nem állított be azt az opciót hogy kéri a telefonszámot, akkor az eBay azt nem adja át.

(#83350) g0dl válasza V/ (#83349) üzenetére


g0dl
addikt

Köszönöm, nagyon kimerítő válasz. :C

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.