Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) follow válasza VoidXs (#46648) üzenetére


follow
csendes tag

viszont van egy 5.1 -es film , és azt is 2.1 ben játsza le mit kell beállítanom, h leátsza?
( bocs , de nem ismerem , egyszer meg kell tanulnom )

(#46652) VoidXs válasza follow (#46651) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Annak nézz utána, hogy valóban 5.1-e.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#46653) Bogyó bá' válasza follow (#46651) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A DVD menüjében nem tudod az 5.1-et kiválasztani?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46654) cigam válasza follow (#46651) üzenetére


cigam
félisten

Mivel játszod le?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46655) follow válasza Bogyó bá' (#46653) üzenetére


follow
csendes tag

Leszedtem a filmet DD5.1.x264 , hd-ban , nem dvd-ben!
Viszont a lejátszóprogram ( Media Player Classic ), az audio beállításánál egyedi csatornaképzés engedélyezése , ott beállítottam , de ugyan ugy 2.1 -ben szól ...

(#46656) VoidXs válasza follow (#46655) üzenetére


VoidXs
nagyúr

"leszedtem"...

Továbbá audiópluginokat és a driveren kívül más beállításokat nem használunk.

Szerk,: ok, filmet leszedni legális, ameddig nem osztod vissza, így segítek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#46657) follow válasza cigam (#46654) üzenetére


follow
csendes tag

Media Player Classic Home

(#46658) VoidXs válasza follow (#46657) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha van ffdshow audiod, akkor azt tiltsd le a bővítményeknél.

Szerk: szűrőnek hívják.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#46659) td


td
senior tag

Hali!

Van egy Sony SD memóriakártyám, 8GB-os, de a tok ("doboz") hátulján írják, hogy valójában csak 7,2GB a felhasználható ebből. Ez azért elég durva eltérés szerintem. Ez mennyire megszokott, hogy ilyen nagy a különbség?

Pl. pendrive-oknál is ez a helyzet? Van egy olyan Kingston, amire már eleve telepítettek cuccokat, de az nem derül ki, hogy mennyit foglalnak. [link]

A pendrive-oknál mennyivel szokott kevesebb lenni a ténylegesen elérhető tárterület? Vagy van konkrétan valakinek ez a fenti típus (KE-U508G-T, fekete-kék DataTraveler SE6), aki meg tudná mondani, hogy ennél mi az ábra? (Jár hozzá 6GB online tárhely, fene se tudja, hogy ez jót vagy rosszat jelent-e.)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#46660) follow válasza VoidXs (#46658) üzenetére


follow
csendes tag

megtaláltam , rámentem a tulajdonságokra , de ott melyiket tiltsam le , melyik formátumot ? :(

(#46661) greyslay


greyslay
aktív tag

Halo. Van egy mx518 -as egerem aminek a jobb mikrokapcsolója megadta magát, kérdésem hogy mely egerek köre az (pontos típus lenne a legjobb) amik jó bele, és azzal újra éleszthetném az egeret :)

"embertelen ember munka"

(#46662) Apollo_21 válasza greyslay (#46661) üzenetére


Apollo_21
addikt

A 16. hozzászólásban van róla 1 kép..a mikrokapcsolókról stb.. ha esetleg az segít h tudod h hogy néz ki vagy a ráírt omron esetleg egy tipusjelölés vagy márka lehet.
[link]

Na itt a weboldal ahol forgalmaznak omron mikrokapcsolókat pl..márcsak egy pontos paraméterezés kell hozzá... [link]

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46663) Bogyó bá' válasza greyslay (#46661) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Legegyszerűbb (és legolcsóbb), ha a szétszedett egérrel elmégy egy elektronikai alkatrészboltba, vagy szervizbe. Ott kapsz ugyanolyan kapcsolót, esetleg ki is cserélik neked.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46664) follow


follow
csendes tag

ffdshow audiod hogyan tiltsam le , hogy 5.1-ben hallhassam a filmet ( mit szintén 5.1-es )

(#46665) Apollo_21 válasza greyslay (#46661) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ez a típusa a mikrokapcsolódnak:)
omron d2fc-f7n

Remélem megjavul a kis rágcsáló:)
[link]

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46666) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#46665) üzenetére


Apollo_21
addikt

Annyi kiegészítés tartozik még hozzá h az f7n végü a bal egérgombért felelős a jobb kapcsolója az f7n(10M) tipusú!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46667) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

xilit "cukrot" nagy tételben hol tudnék rendelni?

Szépnapot!

(#46668) Apollo_21 válasza Dexter-2000 (#46667) üzenetére


Apollo_21
addikt

nyírfacukrot?:)

Nem tudom mit jelent a nagy tétel..esetleg próbáld meg náluk.

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46669) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy Vaio VGN-A517B laptop és azt csinálja, hogy random elmegy a kép és vissza se jön. Van hogy már rögtön bekapcsolás után van hogy windows töltés közbe....
Sajna nem tudom így megnézni van-e valami fontos a c: meghajtón mivel addig nincs kép, hogy meg tudjam nézni. Ahogy néztem a hdd-t meg nem lehet simán rádugni pc re. Mintha spéci csatlakozója lenne.
Szóval ha tudna valaki ötletet adni hogyan mentsek adatot róla vagy mi lehet a baja azt megköszönném.

Üdv
Laci

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#46670) tomy88trance


tomy88trance
tag

[link] -erre valaki?

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#46671) Rivaul válasza tomy88trance (#46670) üzenetére


Rivaul
addikt

Ffox topic Az árakra nincs mit mondani. Majd a kereslet meghatározza.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46672) pockhome


pockhome
senior tag

sziasztok!
van egy Dell E248WFP monitorom, meg egy gigabyte 4850 @ 512mb kártyám.
mot lett újratéve a win, és nem enged 1600x1200-as felbontást beállítani.(sem vezérlőpultban, sem catalysist-ben) a monitor pedig 1920x1200-at is visz.
azért vicc, mert eddig jó volt, a kettő ment együtt(kártya + monitor) most meg nem.
13.1-es catalysist van fenn :K
hogyan tudnám beállítani azt az 1920x1200-at?
előre is köszi mindenki! :R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#46673) lyzzard válasza Satyricon (#46628) üzenetére


lyzzard
aktív tag

de hát az X10i nem is tud MHL-t, vagyis nem fog képet adni sehol - egy 2010-es telefonról van szó, akkoriban még nem volt szokás ilyet tenni.

A telefonnak vagy kis hdmi csatlakozósnak kell lenni, vagy MHL-képesnek, ami a microUSB-ből csinál HDMI-t

(#46674) gabika9206


gabika9206
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ma vettem egy fél gépet /ram, lap, porci/, vadi új minden. Játszani szeretnék, de mindig megakad a játék majd egyszer csak kékhalál. Minden driver fent volt, utána gondoltam én hogy majd akkor letörlöm azokat amiket letudok hátha megjavul, de nem. A vga-m egy asus hd2600 pro.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#46675) fastleslie válasza gabika9206 (#46674) üzenetére


fastleslie
senior tag

Valamelyik a három közül hibás! Ki kell szűrni, melyik. Én a VGA-val kezdeném! Ha még garis, vissza kell csinálni az üzletet!
De először kipróbálhatnád más játékokkal is, nem-e csak a játéknak nem tetszik valami?

(#46676) fastleslie válasza pockhome (#46672) üzenetére


fastleslie
senior tag

Felismeri a rendszer a monitort? Pontosan, nem mint szabványos VGA...?

(#46677) pockhome válasza fastleslie (#46676) üzenetére


pockhome
senior tag

Nem, csak mint altalanos megjelenitot.

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#46678) Lenry válasza gabika9206 (#46674) üzenetére


Lenry
félisten

selejtes lehet a VGA, nem bírja a 3D-hez szükséges órajelet, esetleg túlmelegszik. futtass Furmarkot.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46679) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok

DVI csatlakozóval kötöm össze a számítógépet a led tv-vel akkor kilóg a képernyő széle (nem látszik ).(1920*1080) ?
Sima vga kábelnél nincs ilyen gond.

Gamertag:Rob3rt75

(#46680) Lenry válasza pelenka35 (#46679) üzenetére


Lenry
félisten

nem írtad, hogy milyen VGA-d van, de az NVIDIA Vezérlőpultban tudod ezt korrigálni.

ha ATi/AMD kártyád van, a Catalystban is biztosan van ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46681) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok!

chrome böngsészőben, amikor törlöm az előzményeket + tárolt dolgokat, nem törlődnek ezek mégsem... ez miért van? pedig már uninstall-reinstall is volt... és továbbra is megjelennek. tudtok segíteni?

I humbly and respectfully decline™

(#46682) pelenka35 válasza Lenry (#46680) üzenetére


pelenka35
őstag

Radeon x700 nincs Catalyst telepítve nem találtam a kártyához olyat amit fel is tudtam volna rakni .Minden driver hibát irt ki telepítésnél :(

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#46683) pelenka35 válasza pelenka35 (#46682) üzenetére


pelenka35
őstag

Alkalmazás telepítés: a telepítő forráscsomag nem található ,ezt irja állandóan

Gamertag:Rob3rt75

(#46684) Lenry válasza pelenka35 (#46682) üzenetére


Lenry
félisten

Legacy drivert is néztél?

Win XP
Vista/Win7 32 bites
Vista/Win7 64 bites

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46685) pelenka35 válasza Lenry (#46684) üzenetére


pelenka35
őstag

Ezt probáltam :
Vista/Win7 32 bites

Gamertag:Rob3rt75

(#46686) Lenry válasza pelenka35 (#46685) üzenetére


Lenry
félisten

értem.
hülye kérdés, de tuti 32 bites rendszered van? :)

mi volt a telepítéskori hibaüzenet?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46687) pelenka35 válasza Lenry (#46686) üzenetére


pelenka35
őstag

32bites

hiba: a telepítő forráscsomag nem található

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#46688) Melack


Melack
veterán

Helló! Router hatótávját hogyan tudnám megnövelni? Most át kellett tenni a routert, de a jelenlegi helyéről nem tudja belőni a teljes lakást - panel, 3 fal tuti van, amin átmegy. TP-Link a router, 2 antennás. Ha az antennát lecserélem, esélyes, hogy belövi a hiányzó területet is? Köszönöm a tippeket!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46689) Bogyó bá' válasza Melack (#46688) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyobb (pl. 8dBi-s) antenna valamit segít, de legtöbbet a router elhelyezésével nyerhetsz: a letakarandó terület nagyjából közepén legyen, lehetőleg minél magasabban (szekrény teteje, stb.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46690) quigon


quigon
tag

Sziasztok!

Nem beszélek angolul ezért kérnék segítséget tőletek.
Kinéztem magamnak ezt a kütyüt:[link]
A hálózaton elérhető HDD lenne az elsődleges cél.1*640-es HDD-t akarok beletenni ami nincs felosztva és NTFS.

A leírásban láttam valami olyat, hogy LAN-on csak Fat32 lehet a fájl rendszer.

Ez most azt jelenti, hogy csinálnom kell KB 20*32 GB-os particiót?

A válaszokat előre is köszi!

(#46691) sznyunyi


sznyunyi
tag

Hello emberek!
Mivel nagy valószínűséggel vagy az alaplapom vagy a processzorom szállt el, ki kéne derítenem a biztonság kedvéért, ugyanis beleestem abba a hibába, hogy a saját megérzésemre illetve más emberek véleményére hallgatva a tápra gyanakodtam, visszavittem gariba és vettem újat, de azzal sem üzemel a gép és ezt így szépen becoptam.
Nos a lényege a post-nak: régi gépeken volt speaker csatlakozó az alaplapokon, amire rá lehetett dugni a gépben lévő kis vagy miniatűr méretű hangszórót, ami bekapcsoláskor csipogott, rossz esetben többet is meg hosszabban is. Ebből derült ki, hogy mi baja lehet a gépnek. Egy ilyen megoldás érdekelne engem. Megoldható-e valahogy ezen az alaplapon, hogy elcsipogja nekem a gép induláskor, hogy mi a baja? (én nem találtam megoldást, hátha ti igen)
A válaszokat szokás szerint előre is köszönöm!
Visszatérő, lelkes olvasótok: Zoli

Si vis pacem, para bellum!

(#46692) Melack válasza Bogyó bá' (#46689) üzenetére


Melack
veterán

Ahha, akkor először vacakolok a pozícióharccal, majd jön az antenna.
Hol lehet jó antennát venni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46693) gabika9206 válasza fastleslie (#46675) üzenetére


gabika9206
csendes tag

Nem hiszem hogy a játéknak nem tetszene, mert még a régi konfommal jó volt, semmi ilyen baj nem volt. Én is a vga-t tartom ludasnak. Ma megpróbálom kiszűrni hogy mi a hiba.

Köszönöm válaszodat.

(#46694) Kommy válasza sznyunyi (#46691) üzenetére


Kommy
veterán

Az alaplapon vannak hibajelző ledek, ha valamelyik folyamatosan világít akkor azzal van a hiba. (manual 2-18-as oldal)

sőt a 2_29-es oldalon láthatod, hova kel kötni a hangszórót a sípoláshoz (ugyan így van minden alaplapnál)

(#46695) Bogyó bá' válasza Melack (#46692) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kb. bárhol, ahol routert is árulnak: én speciel a pcx-től vettem, a routerrel egy időben. (3dBi-s volt a gyári, 2000,- forint körül volt hozzá a 2 db 8-as együtt.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46696) pjen válasza Melack (#46688) üzenetére


pjen
félisten

ha veszel antennát beszéld meg,ha nem kell vissza veszik.szerintem nemigazán lesz jobb,inkább próbáld másik kevésbé zsúfolt csatira állítani.

(#46697) gabika9206 válasza Lenry (#46678) üzenetére


gabika9206
csendes tag

Eddig jó volt, mint az előző hsz-ben leírtam. Próbáltam futtatni Furmarkot, de nem tudja indítani. Aida rendszerstabilitást is csináltam, de 3 mp után leáll ezzel az üzenettel: Hardware failure detected! Test stopped

Úgyhogy nem igazán tudom mi lehet az oka, kicserélni nem tudom mert nincs másik alkatrészem hozzá.

Ha valamit befolyásol akkor itt van miket vettem:
Intel i3-2100
Asrock h61m-dgs
2 gb ram

[ Szerkesztve ]

(#46698) Kommy válasza gabika9206 (#46697) üzenetére


Kommy
veterán

Én kivenném a vga-t legalább egy teszt erejéig, sőt nem hiszem, hogy túl nagy sebességbeli különbség lehet a hd2000 és a kártyád között.

(#46699) gabika9206 válasza Kommy (#46698) üzenetére


gabika9206
csendes tag

Kivettem már nem egyszer, de nem bootol csak csipog. 5öt csippan majd szünet és megint 5öt. Nem tudom valamit kell-e jumperelni vagy, nem, ehhez még kezdő vagyok :$

(#46700) wrox válasza gabika9206 (#46699) üzenetére


wrox
senior tag

Igazítsd már meg a memóriákat, illetve ha poros, tisztítsd ki a slotokat.
Bár az Asrock Uefi 5 csippanása VGA hiányt jelez.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.