Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) anonymus89 válasza Impressa (#47800) üzenetére


anonymus89
addikt

Én meg egyszerűen benzinkútra hordom és azzal fújatom ki persze csak óvatosan, amint közelebb érek az alaplaphoz. Soha nem volt baj erre mit ad isten elvittünk egy őskövületet kifújatni előtte ment szépen mire hazavittük ütődés kizárva már nem működött..... :U (codegen táp ja és ez másik gépben meg megy)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47802) Darkness6


Darkness6
csendes tag

Sziasztok!

Eddig azt hittem tudom a problémát, de úgy néz ki mégsem...
Volt egy ramatyul álló masinám.. Egy ideje szórakozott, sokat fagyott, volt olyan hogy fel se ismerte a vinyókat (lemezolvasási hiba -> még biosban). Aztán meghalt benne a tápegység. (lüktetve pörgette a procihűtőt, meg a vinyókat el se indította, néha még a saját hűtőjét se).
Vettem egy új tápot. Jókis Chieftec GPS-450. Beleteszem, namondom faja lesz.
Indítok, vinyók felpörögnek, de képet azt véletlen se adna...
Reseteltem 1x-2x és lám beindult. Oké, örültem, bár kicsit bizonytalanná tett az a fekete képernyő...
Most meg este be akarom kapcsolni és csak fekete... Kivettem az alaplapból a kis elemet aztán beindult a masina, de a biosban le is fagyott...
Pff.. :W kifogytam az ötletekből.
Tanácsokért esedezem! :R

Darkness6

(#47803) VoidXs válasza Darkness6 (#47802) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Halott/haldokló alaplap? Már volt ilyen gondom, pont ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#47804) Darkness6 válasza VoidXs (#47803) üzenetére


Darkness6
csendes tag

Na nemááár.. még 10k? :(
Hogyan tudnék megbizonyosodni róla?
(másik lap hiányában sehogy?)

Darkness6

(#47805) Rivaul válasza Darkness6 (#47804) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajna egy táp kinyírhat mindent ha szórakozik. Főleg ha úgy is volt használva. Lehet még memóriával is baj, alaplappal stb. Én mielőtt ráköltök vagy szereznék alkatrészeket próbálni vagy bevinném valahova megnézetni. Így nem mondanám neked hogy bár mit is vegyél :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47806) Impressa válasza anonymus89 (#47801) üzenetére


Impressa
őstag

Ha végig nézed az alaplapod, és nem látsz sérülésre utaló nyomot( nem hiányzik róla semmilyen smd alkatrész), akkor nem hinném, hogy köze lenne hozzá, azaz nem a sűrített levegő okozta a problémát. Persze logikusan ezzel köti össze az ember. Persze én sem azt mondom nem lehet tönkre tenni vele, de nem tartom annyira veszélyesnek. Szerintem sokkal "megterhelőbb" az alaplapnak, mikor újra áram alá helyezed. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47807) anonymus89 válasza Impressa (#47806) üzenetére


anonymus89
addikt

Szerintem a tápban halt meg valami mert ez a táp visz egy másik lapot de csak úgy ha csatlakoztatom a 12V-os csatit. Dettó u.a. táp széria számra is viszont szó nélkül viszi ezt a lapot, ami az eredeti Codegen táppal már nem megy déjá vú......

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47808) Impressa válasza anonymus89 (#47807) üzenetére


Impressa
őstag

Gondolom azt tudod, hogy a Codegen tápok, nem a teljesítményükről, és minőségükről voltak híresek. Szóval ha teheted, akkor ne is használd. Másra használva, még jó szolgálatot tehet, de gépbe nem tenném.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47809) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok itt egy google által tárold hirdetés hogyan tudnám elővarázsolni a mobil számot valaki tudna segíteni?

Impressa: Tudom levélnehezéknek közepesen pompás de ha régen ez volt a menő táp.....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47810) gamer187


gamer187
tag

Sehogy mert A hirdetés már nem aktív.

[ Szerkesztve ]

(#47811) anonymus89 válasza gamer187 (#47810) üzenetére


anonymus89
addikt

Üzenetet tud küldeni...

Impressa: "elajándékozta" -- ez jó :C

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47812) Impressa válasza anonymus89 (#47809) üzenetére


Impressa
őstag

Ez igaz, nekem is van még belőle kettő :D , a többit már elajándékoztam. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47813) Rivaul válasza Ratman (#47794) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt a kérdést én is UP-olnám. Néha nekem is csinálja de nem vettem még a fáradtságot hogy kiderítsem miért.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47814) ReverzY válasza Vakegérke (#47795) üzenetére


ReverzY
tag

Mennyi lenne az a sok óra? közbe ha megunom kikapcsolhatom?

(#47815) Rivaul válasza ReverzY (#47814) üzenetére


Rivaul
addikt

Kikapcsolhatod de akkor el se indítsd. 3-8 óra lazán elmegy vele s kell is a rendes elemzéshez.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47816) Jarod1


Jarod1
addikt

vettem 1 álló ventit, össze is szereltem de van 1 mély búgó hangja és nem tudom miért, olyan mint 1 repülő távoli hangja szóval elég hangos, valakinek nincs ötlete hogy lehetne megszüntetni?

(#47817) pjen válasza Jarod1 (#47816) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Szedd szét a mozgó részeket.Kapcsold be először csak a motort ha így is búg vidd vissza,ha nem fokozatosan rakd össze és próbáld beállítani a burkolatokat. :)

(#47818) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Esetleg valakinek lenne rá ötlete, hogy egy régi nvidia 9400GT miért nem ad képet egy Asrock 970 Ext3 -ban? (bár egy Giga 970a-ud3 ban sem)
A régi Asus M2NE SLI ben tökéletesen muzsikál.

Előre is köszönöm.

(#47819) penge111


penge111
addikt

Sziasztok lenne néhány kérdésem:

Digitális zajszűrés ezt a funkciót sok tv támogatja, valaki tud erről tapasztalata alapján írni, hogy ettől tényleg szebbek lesznek az analóg tv adások, vagy csak parasztvakítás. Nekem Crt tv-m van, de elsősorban az tart vissza a LED/LCD tvktől, hogy ocsmánynak tartom a képüket hagyományos tv adások (Tv2, Rtl stb..) esetén. Inkább tvzésre lenne a készülék használva, másodlagosan hd tartalmú filmek nézésére. Illetve ez a digitális átállás, hoz ebben bármiféle javulást?

Válaszokat előre is köszönöm :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#47820) Vakegérke válasza ReverzY (#47814) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahogy Rivaul fórumtársunk mondja, időigényes játék. Lefekvés előtt elindítod, aztán hadd nyomja reggelig. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47821) Spet válasza Huroq (#47818) üzenetére


Spet
addikt

Lehet egyszerű kompatibilitási probléma (újabb lap régebbi periféria). Bár én még ilyennel nem találkoztam, arról mondjuk már olvastam, hogy pl Intel proci+ati kártya nem kedvelte egymást.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#47822) spiritex


spiritex
veterán

Vettem egy 1 terás belső vinyót, beszereltem a gépbe az SSD és egy másik HDD mellé.
Hard Disk Sentinellel csináltam egy destruktív írás+olvasás tesztet, hogy még az elején kiderüljenek a gyenge szektorok ill. szektorhibák és elkülönítse őket. Utána bementem a win7 lemezkezelőjébe, csináltam két partíciót és amikor formázni akartam őket Gyors formázással, akkor mind a két partíciónál kiírt egy hibaüzenetet (sajnos nem írtam le mit), hogy miért nem tudja formázni a vinyót, de vártam pár másodpercet és mégis megcsinálta mindkét partíción.. Utána simán rá tudtam másolni több GB-nyi adatot és amit kipróbáltam azt utána vissza is tudtam olvasni. Mi lehetett ez a hibaüzenet és találkozott-e már valaki hasonlóval?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47823) Impressa válasza spiritex (#47822) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Dobd át ide a kérdésedet szerintem.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47824) soyle74


soyle74
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok segíteni nekem? Egy olyan netről letölthető videószerkesztő programot keresek, amivel normálisan tudom szerkeszteni a Samsung videókamerámmal rögzített koncertfelvételeket. Pontosabban szólva egészen pontosan olyat keresek, amivel a hangot is lehet szerkeszteni, ugyanis minden felvételnél valamiért egy fél mp-cel előrébb jár a kép mint a hang, és ezt a problémát szeretném valahogy kiküszöbölni. Már több videószerkesztőt kipróbáltam, de egyiknél sem találtam ilyen lehetőséget, hogy pontosan egymáshoz tudjam illeszteni a képet ill. a hangot. Egyáltalán létezik ilyen videószekesztő progi?

(#47825) razorbenke92 válasza soyle74 (#47824) üzenetére

Használd a Cyberlink Power Directort, azzal mindezt meg lehet csinálni, de sajnos az nem ingyenes IYKWIM!

Szerk.: Ha rendelkezésedre áll a program és nem boldogulsz privátolj bátran!

Szerk2:
@jfehervari1 Erősen eszközfüggő is a dolog. Havernak és nekem (elvileg) ugyan olyan kínai Android csodánk volt. Az övé működött ugyan azzal a stickkel, amivel az enyém nem :DDD
Sőt, el tudom képzelni, hogy a szoftvereken is múlik.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#47826) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!
Van egy Huawei E3131-as modem stick-em Windows-on megy a nett,de Androidon nem van valami megoldás vagy ez nem is megy Androidon?Köszi a választ.

(#47827) soyle74 válasza razorbenke92 (#47825) üzenetére


soyle74
csendes tag

Köszi a tippet, azért megnézem ezt a progit, hátha nem olyan drága... ;-)

(#47828) razorbenke92 válasza jfehervari1 (#47826) üzenetére

Kicsit rákerestem neked, mert engem is érdekelt a dolog.

Általában eszközön is és rendszeren is múlik, de a te gondod más lehet.

Egy fórumon állítólag sikeresen megoldották a gondot, ami a következő:

A modemed a HiLink családba tartozik, ami nem standard soros portot szimulál USB-n, hanem egy driverrel dolgozik a kernel alrendszerében. (Bocsi, ha nem túl szakmai a fordítás)

Van egy usb_modeswitch tool néven emlegetett valami, amibe ha ezt a konfig fájlt beleteszed, .txt kiterjesztés nélkül, akkor elvileg menni fog. Ezt többen gyakorlatban is megerősítették.

Forrás

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#47829) jfehervari1 válasza razorbenke92 (#47828) üzenetére


jfehervari1
tag

köszönöm a választ,ki probálom.

(#47830) Huroq válasza Spet (#47821) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszönöm szépen a választ.
Másik topikban kaptam már egy tippet. :)

(#47831) spiritex válasza spiritex (#47822) üzenetére


spiritex
veterán

Most gondolkodom, és lehet, hogy köze van a jelenségnek ahhoz, hogy az egész műveletet kb. 5km távolságból intéztem egy tablet és a Teamview-er applikáció segítségével. Lehet, hogy késett valami gombnyomás, vagy jel...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47832) penge111 válasza penge111 (#47819) üzenetére


penge111
addikt

Erre senki?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#47833) Intel fan11


Intel fan11
őstag

A mai led tv-k mennyire jol es megbizhatoan jatszanak le pendriverol filmeket vagy erdemes-e venni kulon dvd lejatszot? Felvenni tvrol adast meg azt lehet amely digitalisan sugaroz. Na most nalunk kabel tv van. Az minek szamit?

Battletag: hojszi#2983

(#47834) tikshow válasza Intel fan11 (#47833) üzenetére


tikshow
addikt

T-Home, UPC boxszal fel tudsz venni, a többit nem ismerem. Szvsz a DVD és az összes ilyen optikai marhaság már egy ideje halott.

(#47835) razorbenke92 válasza penge111 (#47832) üzenetére

1. Csak a zajszűrés miatt ne vegyél új TV-t ha annyira ódzkodsz tőle. Kicsit talán kényelmesebbé teszi a TV-zést, de nem fog Avatar minőséget csinálni egy '73-as David Attenborough filmből.

2. A TV-zés és HD filmnézés miatt annál érdemesebb venni valamit. Soha nem próbáltam HD tartalmat CRT-n nézni, de a képarány, a felbontás és a képfrissítés kombójában nem hinném hogy van olyan élmény, mint egy FullHD TV-n.

3. A digitális átállással az összes analóg sugárzás leáll, nem tudom létezik e MPEG tuneres CRT tv, mindenesetre úgy sejtem, neked nem olyan van, így venned kell egy settopbox-ot mindenképp. A minőségre javulást ígérnek, de mivel már rég nem analógon tévézik a család, és ezek után is maradunk a műholdasnál, nem tudok tapasztalattal szolgálni.

Egy darabig CRT-n digiztünk, majd t-homeokoztunk most FullHD tv-n toljuk. Én nem mondanám ocsmánynak az új TV képét a CRT-hez képest....

Szerk:
@Intel fan11
Nekünk T-Home műholdasunk van. A beltéri felvenni nem tud. A TV pedig csak az antenna bemenetről rögzít a mienken. HDMI-VGA-SCART csaolókról nem képes anyagot rögzíteni.
Az USB amit lejátszik azt megbízhatóan jó minőségben csinálja, viszont .mkv-val nem boldogul, ami elég gyakori a jó minőségű filmeknél....

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#47836) Rivaul válasza Intel fan11 (#47833) üzenetére


Rivaul
addikt

A mezei kábel tv az analóg adás. Az a tv amihez van usb-röl film opció, teljesen mind1 hogy led vagy lcd vagy akármi. Azt játssza le amilyen codec-ek vannak hozzá telepítve. Annyi hogy egy olcsóbb ilyenre képes tv, nem biztos hogy viszi az mkv-t de ez sem feltétlenül igaz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47837) Intel fan11 válasza Rivaul (#47836) üzenetére


Intel fan11
őstag

konkretan egy samsung ue32f5300 tvt vettem amit ma hoznak. Szoval akkor felesleges hozza venni lejatszot?

Battletag: hojszi#2983

(#47838) Rivaul válasza Intel fan11 (#47837) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha egy mkv, avi párost lejátszik akkor nem kell mellé venned semmit sem, ezek a legnépszerűbb formátumok. A sebessége ezeknek ugyan olyan mint ha veszel egy külső olvasót, még talán jobb is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47839) Intel fan11 válasza Rivaul (#47838) üzenetére


Intel fan11
őstag

Koszi az infot.

Battletag: hojszi#2983

(#47840) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Kérdés: Memória slotok 1, 2, 3, 4
A Dual Channel tudomásom szerint 1 / 3 , de ugyan úgy működik a Dual 2 / 4 verzióban is?
Alaplap könyv úgy emlékszem az első verziót írja.

Az Arctic Freezer i30-nál következő a probléma.

Lehet 2 / 4 be is használni?

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#47841) tikshow válasza HartgeH3-2.8 (#47840) üzenetére


tikshow
addikt

Alaplap kézikönyvében benne van, de elvig semmi akadálya sincs.

(#47842) Rivaul válasza HartgeH3-2.8 (#47840) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha tud dc-t a lapod akkor csak az elosztásra kell figyelni. 1+2, 1+3, 3+4, 2+4 formátumba tudja kezelni. A manual-ban le van írva a pontos párosítás.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47843) penge111 válasza razorbenke92 (#47835) üzenetére


penge111
addikt

"3. A digitális átállással az összes analóg sugárzás leáll, nem tudom létezik e MPEG tuneres CRT tv, mindenesetre úgy sejtem, neked nem olyan van, így venned kell egy settopbox-ot mindenképp. A minőségre javulást ígérnek, de mivel már rég nem analógon tévézik a család, és ezek után is maradunk a műholdasnál, nem tudok tapasztalattal szolgálni."

Lol ez most komoly így lesz, hiába van Digi kábel szolgáltatásom? Szóval ez tv függő dolog?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#47844) HartgeH3-2.8 válasza tikshow (#47841) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm a választ.

Elvileg sőt gyakorlatilag ezek ATX szabvány alaplapok. Az enyém Asus P8Z77V-LX és ha megfelelő irányban akarja az ember feltenni az Arctic i30 at akkor (kettő darab) memória slotot foglal el. Nem csak egyet. Más ugyan ilyen szabvány ATX alaplapnál csak egy helyet foglal el, tehát fizikailag nagyobb a deszka méretben. Például a P8Z77-V lapnál.

Érthetetlen, hogy ezt hogyan nem mérték le Arcticnál.

Szerk: Lapkönyvet megnéztem és egyértelmű a helyzet.

A1 , A2 / B1 , B2 (fekete kék , fekete kék)

Single slotnál A2 (tehát a második slot)

Dualnál. A2 , B2 (tehát 2 / 4)

Elnézést előbb rosszul írtam (B1,B2) akart lenni a kérdésem hogy úgy menne e DUAL, de könyv szerint kizárt.

Az Asus P8Z77V-LX lapon kettő slot helyet is elfoglal az i30.. :)

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#47845) tikshow válasza HartgeH3-2.8 (#47844) üzenetére


tikshow
addikt

Ránézésre egy Low Profile ram lazán beférne, ez pedig alap egy komolyabb hűtőnél. :)

(#47846) Rivaul válasza penge111 (#47843) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha jelenleg set top box-al tv-ztek. Tehát a kábel és a tv között van egy külön eszköz akkor nem kell aggódnod. Ti ebben az esetben már a digitális adást nézitek. Esetleg van olyan tv (átl újabbak) amibe "ez" a box be van építve (digit tuneres). Azoknak se kell aggódni. A probléma ott lesz ahol csak sima régimódi kábel tv előfizetés van. Mert az meg fog szűnni, így vagy az utóbb említett belső tuneres tv kell vagy egy box amit az elején írtam s azt kell a tv-hez kötni hogy továbbra is azon keresztül jöhessen be az adás.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47847) pocokxx válasza penge111 (#47843) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Gondolom a Digihez már kaptál egy settopboxot, nem?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#47848) HartgeH3-2.8 válasza tikshow (#47845) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Low Profil ram???? :)

Ne hozd rám a szívrohamot :)

Corsair Vengeance KIT-nél alább soha. Inkább fordítva teszem fel a hűtőt :DDD

Ismerősnek elvileg felmenne az éppen nagyobb deszkán, ami ugyan az a kategória egyébként.

Fura :)

Tapasztalat szerint egyébként a hűtési hatékonyság semmit nem romlik ha fordított az áramlás irány :DDD

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#47849) penge111 válasza Rivaul (#47846) üzenetére


penge111
addikt

Sajna nincs semmi boxunk, Digi kábel+net előfizetésem van meg a Crt tv :( Thx a segítséget.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#47850) penge111 válasza pocokxx (#47847) üzenetére


penge111
addikt

Nem mert kb 4 éve köttetem, akkor ilyenről nem volt szó!

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.