Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) Impressa válasza Predator2 (#47900) üzenetére


Impressa
őstag

Nézd át a win 7 topic-ba is, mert ott is folyamatosan jön neki a segítség. ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47902) Vakegérke válasza Impressa (#47898) üzenetére


Vakegérke
veterán

Böngészem a NET-et, és úgy tűnik, JavaScript hiba van a háttérben. Előfordul, hogy a http://stats.wordpress.com/ kerül előtérbe, mint a hiba okozója.
Elképzelhető, hogy a Java leszedésével megoldható a probléma?
Netán a registry-ben rákeresni az URL-re, és törölni a kulcsot?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47903) Impressa válasza Vakegérke (#47902) üzenetére


Impressa
őstag

Látod ez jó kérdés, ebben nem vagyok annyira jártas :( Predator2-nél is ugyan ez a probléma, mindegyik gépén, és pont egyszerre. :F ez nekem kicsit gyanús, de remélem kiderül mi okozza pontosan.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47904) Impressa válasza Vakegérke (#47902) üzenetére


Impressa
őstag

Közben megoldódott a probléma DS39 fórumtárs segítségével. :K

Predator2 szerintem ez nálad is gyógyír lehet a problémádra.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47905) Vakegérke válasza Impressa (#47903) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha kiderül, és nem itt, légy szíves, majd oszd meg velem, velünk is a gyógyítás módját. Mindenki becumizhat ilyesmit.

Szerk: Hopp, látom, már meg is van. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47906) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Volna egy kérdésem.
Van egy elég ritkán használt email címem, amit átirányítottam arra, amit rendszeresen használok.
Tegnap kaptam - a ritkán használtra - egy hírlevelet, valami társkereső oldalról. Ma, ugyanerre jött egy levél, hogy a facebook-os ismerőseim közül hárman ma ünneplik a születésnapjukat.
Megnéztem a profilt, kértem egy jelszó emlékeztetőt, beléptem. Egy halom ismerősöm van, egy másik halom ismerősnek van jelölve, de a lényeg az, hogy nem regisztráltam vele facebook-ra. (Egyébként a név sem egyezik).

Tudja valaki, mi a fenétől lehet ez?

(#47907) pjen válasza Elvagyok (#47896) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Azért kéne megpróbálni egyből a modemből egy gépen milyen a net.Ha akkor is rossz a szolgáltató a hunyó,ha ott még jó,akkor valszeg a router.Ha esetleg a modem "elöregedéséről "van szó próbálj adni a szerelőnek valamennyi sikerdíjat,szerintem kicseréli.

(#47908) kenwood válasza siebener (#47906) üzenetére


kenwood
veterán

sokaig nem leptel be,kiadtak masnak a fiokot,de az atiranyitas valahogyan rajta maradt.
az uj tulajt,akinek jogosan jarna a a box,jol megszivatta a jelszo emlekezteto.
kellemetlen szitu.
ha korrekt akarsz lenni,megadod az uj tulajnak a jelszot,hagyod ,h atirja a sajatjara es regelsz egy ujat,lemondasz rola.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47909) siebener válasza kenwood (#47908) üzenetére


siebener
aktív tag

Én is erre gondoltam, csak az a gond, hogy a címem, amire a facebook-os értesítő jött, már kb. két éve megvan. Tegnap kezdődtek a "rejtélyes" üzenetek.

[ Szerkesztve ]

(#47910) Predator2 válasza Impressa (#47904) üzenetére


Predator2
addikt

Nekem így néz ki és nem jó. [link]

Minden itthoni 3db pc ugyan ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47911) Impressa válasza Predator2 (#47910) üzenetére


Impressa
őstag

Szerintem, akkor menj át másik topic-ba, hogy ott mit mondanak erre. Azért is fogalmaztam úgy "gyógyír lehet", de ezek szerint nálad ez nem játszik.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47912) Vakegérke válasza Predator2 (#47910) üzenetére


Vakegérke
veterán

Próbálkozz. Túl nagy hibát nem véthetsz. Vagy ezt próbáld meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47913) Predator2 válasza Vakegérke (#47912) üzenetére


Predator2
addikt

Opera Next van a gépemen azon semmi kieg nincs de az is ugyan ezt csinálja.
Viszont a java-t nem rég frissítettem.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47914) nagyistvan92


nagyistvan92
csendes tag

Hello.Van egy ASROCK Alive NF7G-FullHD R3.0. az lenne vele a gond hogy amikor megprobalom elinditani akkor akkor nem ad kepet,es nem reagal semmire. Bekapcsolaskor megforgatja a DVD irot es 2 masodpercre bekapcsol a hard is.es uttana semmi, valamint a videokartyan a cooler folyamatosan max fordulatszamon van.Elore is koszonom a segitseget, tovabbi szep napot

(#47915) Ruszki válasza nagyistvan92 (#47914) üzenetére


Ruszki
senior tag

A kérdést elég egy helyre feltenni! :)

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#47916) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok!

Ma vagy ez a weboldalfogad vagy az, hogy '"Ez a kapcsolat nem megbízható" amikor megnyitom a google.hu-t.
Minden webcímet tökéletesen, hiba nélkül betölt, ha az URL-jét írom be, kivéve a google.hu-t.

Google-ba próbáltam utána nézni, hogy mi lehet ez, de nem találtam semmit.
Valaki tudna segíteni?

Köszi:
Gábor

(#47917) kispx válasza atomchicken (#47916) üzenetére


kispx
addikt

Pont az előbb volt ugyanez. A Win7 topicban egy kicsit visszább.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47918) Predator2 válasza atomchicken (#47916) üzenetére


Predator2
addikt

sok embernél van ez a hiba

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47919) Elvagyok válasza pjen (#47907) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Meg is tenném de a "Nagyságos Asszony" ha ilyesmit megpróbálnék azonnal zsinatolni vagy balhézni kezdene hogy Nála Jó a NET.Ha majd nem lesz itthon megpróbálom.Laci. :R

Soha többé ...

(#47920) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Vagy még egyelőre azt megnézem hogy ha a Negyedik LAN helyre dugom be a LAN kábelt,javul-e.Laci. :R

Soha többé ...

(#47921) pjen válasza Elvagyok (#47920) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha a Nagyságos Asszony nál jó a net,nem lehet valamilyen kábel hibád?

(#47922) Elvagyok válasza pjen (#47921) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Meg nézem mert van is kábelem.Az eredményről majd írok!!!Laci. :R

Soha többé ...

(#47923) Predator2 válasza atomchicken (#47916) üzenetére


Predator2
addikt

Nézz át a windows 7 topicba ott próbálták megoldani. 1 embernek sikerült is nálam ugyan úgy nem jó

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47924) spiritex válasza Predator2 (#47923) üzenetére


spiritex
veterán

Ha kiüríted a cache-t és a cookie-kat?

(#47926) Predator2
Én azért megpróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47925) Vakegérke válasza spiritex (#47924) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47926) Predator2 válasza spiritex (#47924) üzenetére


Predator2
addikt

De a csalàd összes gèpèn ez a hiba va.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47927) Predator2 válasza spiritex (#47924) üzenetére


Predator2
addikt

ugyan az

Opera Next-el próbáltam ott töröltem mindent de a hiba megmaradt. (minden böngészőn ugyan ez van)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47928) spiritex válasza Predator2 (#47927) üzenetére


spiritex
veterán

Egyet próbálj még meg:
írd be, hogy https://proxfree.com, majd a csíkba adj meg webcímeket. Mit mond?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47929) Predator2 válasza spiritex (#47928) üzenetére


Predator2
addikt

beírtam h www.google.hu katt és tadam ment is
és azon belül vígan tudtam másra is keresni

jó nyomon jársz :D

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47930) spiritex válasza Predator2 (#47929) üzenetére


spiritex
veterán

Tehát akkor anonim módon megy... ez azt jelenti, hogy az ip címekkel van a gond. Meg kéne nézni, hogy a routerben nem íródott-e át a Primary ill. Secondary DNS Server címe.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47931) Predator2 válasza spiritex (#47930) üzenetére


Predator2
addikt

[link]

Megnézem.

Routerben ez van [link]

erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47932) spiritex válasza Predator2 (#47931) üzenetére


spiritex
veterán

Pontosan erre. Ki írta be ezeket a DNS címeket? Te? Mindenesetre azért írd le őket valahova, hogy ha kell vissza tudd őket írni. Mondjuk most már el vannak mentve a jpg-ben, úgyhogy az elég.
A teszthez meg egyszerűen vedd ki a pipát a DNS szerverek használata mellől, vagy írd be a szolgáltatódnak megfelelő címeket.

Hát ezek a címek:
208.67.222.222
208.67.220.220 bizony az openDNS címei!!! Megvan a PROBLÉMA GYÖKERE! [link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47933) spiritex válasza spiritex (#47932) üzenetére


spiritex
veterán

Most már csak azt szeretném tudni, hogy ezt mi volt képes így elállítani a routerben!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47934) Impressa válasza spiritex (#47932) üzenetére


Impressa
őstag

Ma is tanultunk vmit, köszi Spiritex :C az engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47935) spiritex válasza Impressa (#47934) üzenetére


spiritex
veterán

Örülök, hogy sikerült kideríteni ennek a "csodának" az okát! Bár hogy hogy jött létre, azt még mindig nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47936) Kcsabi válasza Predator2 (#47931) üzenetére


Kcsabi
tag

Jóra gondoltam és is meg spiritex fórumtárs.
A kép alapján amit feltettél ott van az ip címe ennek az akárminek.
Átíródott a Primary ill. Secondary DNS Server címe.
Azt töröld.

(#47937) Predator2 válasza spiritex (#47932) üzenetére


Predator2
addikt

Én semmihez nem nyúltam. A routerhez meg pláne nem!!! A megszokott oldalakt böngésztem az este és egyszer csak ezt beadta. Fogalmam sincs mi okozta!!
A DNS lett módosítva úgy 1-1,5 éve de azóta tök jól ment. (nem tudom mert nem emlékszem h mi volt benne eredetileg)

Mit kell oda írni amúgy? Most ilyen: [link]

Nagyon köszönöm a segítségeteket!! Én azt nem értem h lehet az h több embernél is ugyan ez a hiba van??

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47938) spiritex válasza Predator2 (#47937) üzenetére


spiritex
veterán

Hát a T vagy I vagy akármelyik is a szolgáltatód, annak a DNS szerver címeit. Meg kell nézni a honlapjukon. De így megy a net, hogy nem használsz DNS-t?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47939) Impressa válasza Kcsabi (#47936) üzenetére


Impressa
őstag

Nem ezt hívják DNS-gyorsítótár-mérgezésnek? Neked is köszi Kcsabi :C

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47940) Kcsabi válasza Predator2 (#47937) üzenetére


Kcsabi
tag

De ha figyelmesen megnézted volna az előző forumtárs által felrakott képet, nála ugyanezek az ip címeket kellett törölni.
Beállításokat elmenteni, mindent jelszóval bebiztosítani.

[ Szerkesztve ]

(#47941) Kcsabi válasza spiritex (#47933) üzenetére


Kcsabi
tag

Valószínü ez az opendns malware állította át.
Akinek van routere, annak azt, akinek nincs, annak közvetlenül a gépében.

(#47942) spiritex válasza Kcsabi (#47941) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor viszont jó lenne tudni kinek milyen védelme volt, mert nekem minden gépemen csak egy router tűzfal, egy win7 tűzfal, meg egy Avast van, és nem jött be.

Szerk.: Bár ha a routert állítja át, akkor a későbbi védelmek nem nagyon érnek semmit már... komoly a cucc, és kérdés mi dönti el, hogy egy routert át tud-e állítani vagy sem...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47943) Vakegérke válasza spiritex (#47942) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kábel közvetlen a gépbe, XP, saját tűzfala, PandaCloud. Nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47944) Kcsabi válasza spiritex (#47942) üzenetére


Kcsabi
tag

Mondjuk, ha jelszóval van védve a beállítás.
Nálam sincs ilyen gond, ugyanaz csak nod32 az írtó és évek óta nincs gondom.

[ Szerkesztve ]

(#47945) Predator2 válasza spiritex (#47942) üzenetére


Predator2
addikt

Nekem Kaspersky Internet Security

Amúgy jelenleg az RKSZ-nél vagyok (Rétsági kábel szolgáltató)
Itt akkor szerinted melyik DNS-t kell használni? Most tökéletesen megy a net megnéztem más gépen is.

A routeren minden jelszóval védve. Bár akkor ezek szerint nem sokat ér!

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47946) spiritex válasza Vakegérke (#47943) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor lehet, hogy azok kapták meg, akik semmilyen tűzfalat nem használnak.. se router-est, se szoftverest.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47947) Vakegérke válasza spiritex (#47946) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom, de az biztos, hogy ma lesz olyan fórumtárs, aki este imáiba foglalja a nicked. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47948) spiritex válasza Vakegérke (#47947) üzenetére


spiritex
veterán

:)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47949) Impressa válasza spiritex (#47946) üzenetére


Impressa
őstag

Én Comodo firewallt használok, azon kívül semmit. Eddig még nem volt problémám.

(#47947) Vakegérke +1 :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47950) Predator2 válasza Predator2 (#47945) üzenetére


Predator2
addikt

erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.