Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) Ace Ventura válasza Outlander (#47096) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Cd-ről boot-olok, de a recovery-t nem találom biosba. Nem tudom hol kell kikapcsolni.Már ha egyáltalán van olyan...

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#47102) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok.

Az utóbbi 3 napban csinál olyat a vinyóm, HD Sentinel szerint, hogy hirtelen lemegy 0 %-ra a kondíció, majd újraindítás, vagy pár perc várakozás után ismét vissza 100 %-ra. Eddig kétszer csinálta, ma kb 10 másodpercre meg is akadt a rendszerem. Mi okozhatja a problémát ? 3 Hónapos merevlemez, garancia nincs rá sajnos.

(#47103) Satyricon válasza Elvagyok (#47100) üzenetére


Satyricon
addikt

Majdnem egyszerre ugyanazt! :DDD Köszi Nektek! :R

Esetleg azt megmondanátok, mivel lenne érdemes levakarni róla a lakkréteget? :F

Ill: Mekkora az esély arra, hogy a mésik képen látható minőségűre nikkelezik nekem, és vajon egy ilyen művelet mennyire tartós? Nem szokott lepattogni róla a nikkel, a nem gyárilag nikkelezett felületekről?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47104) sgergi válasza Satyricon (#47103) üzenetére


sgergi
veterán

Ha jól van előkészítve a felület, akkor tartós. Sajna nincs sok ötletem a leszedésre, és smirglivel állnék neki. Kérdezd meg ebben a topikban a leszedés módját: [link]

(#47105) Elvagyok válasza sgergi (#47104) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Jó trisós vízzel.Trisót kapsz minden Háztartzási Bolt-ban.Smirglivel ne!!!Vékonyítja a fémet.A smirgli anyaga bejut a menetekbe.Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#47106) sgergi válasza Elvagyok (#47105) üzenetére


sgergi
veterán

Gondoltam, hogy nem jó ötlet és van jobb megoldás is. :)

(#47107) spiritex válasza Ace Ventura (#47101) üzenetére


spiritex
veterán

Ha legyalulnád a recovery partíciót, akkor jó lenne, de nem tudnád soha többet visszaállítani a gyári 7-esre. Igaz saját 7-est még rakhatnál rá a jövőben, ha meggondolnád magad...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47108) Satyricon válasza Elvagyok (#47105) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, véknyítja az anyagot, bár annyira durvával nem csiszoltam volna. Inkább úgy mondanám, hogy políroztam volna, 500-as csiszolószivaccsal. Az már majdnem polírozás. :)

Am ez a trisós dolog komoly? Fogok egy edényt, bele a trisót, meg a vizet, és bele a blokkot? Aztán súrolom körömkefével, vagy ronggyal? :D Vagy könnyen lejön róla a lakkréteg? Sose csináltam még ilyet :D
Jah, kb. mennyi trisó kellene kb 1 liter vízhez? :F

Köszöntem! :R

Szerk.: (#47104) sgergi: Igen, már ott is rákérdeztem, és a polírszivacsot javasolták! :) De sztem marad a trisó

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47109) Ace Ventura válasza spiritex (#47107) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Más megoldás nincs rá?
Mivel tudom legyalulni?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#47110) Elvagyok válasza Satyricon (#47108) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Amit írtál az jó csak arra vigyázz LÚG!!Utána jól mosd le.A töménység az kb.egy liter vízbe anni kell hogy feloldódjon.Ez kb.két evőkanálnyi.Régebben az autók hűtőrendszerét vízkőtelenítették trisós vízzel.Javaslom hogy a LAKK-ot először próbáld meg lepattingatni a felületről,és ezután áztasd be Trisó-s vízbe.Egyébként esztergályos vagyok és a Krómozás-Nikkelezésnél tanultuk,meg láttam élőben hogy hogyan csinálják.Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#47111) pjen válasza Ace Ventura (#47109) üzenetére


pjen
félisten

szerintem:telepítő cd- a hdd n minden partíció törlése majd teljes formázás,nem marad rajta semmi.

(#47112) Ace Ventura válasza pjen (#47111) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Addig sajnos el sem jutok.....
Az XP telepítőfájlok betöltése után ez fogad.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#47113) spiritex válasza pjen (#47111) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, de formázni sem kell, mert ha már megvan az egy darab egybefüggő partíció, akkor a telepítő rákérdez a file-rendszerre és majd leformázza a kiválaszott ntfs-re az xp felrakása előtt.

(#47112) Ace Ventura
Akkor ez nem is az xp telepítő képernyője, hanem a még fent lévő op.rendszeré.
De az elején ráharap a telepítő cd-re és kéri, hogy nyomj meg egy billentyűt? Mert ha nem, akkor a Bios-ban ki kell kapcsolni a Quick boot-ot!

(#47114) Ace Ventura
Win7-es telepítőd nincs? Meg kéne próbálni avval letörölni a partíciókat, hátha ott eljutsz addig.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47114) Ace Ventura válasza spiritex (#47113) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Kéri, és végig is megy a fájlok betöltése...., aztán ez jön, ami a képen van.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#47115) pjen válasza Ace Ventura (#47112) üzenetére


pjen
félisten

még valamit kipróbálhatsz.c meghajtó job gomb,kezelés,lemez kezelés,létre tudsz hozni uj particiót.ha beteszed a cd t szerintem megfogja kérdezni,hogy mit csinálj,miután megnyomtad a gombot hogy cd röl induljon.ha végképp nincs más linux live cd vel bootolás majd a hdd törlése.(bár ezt még nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#47116) Ace Ventura válasza spiritex (#47113) üzenetére


Ace Ventura
addikt

De az van, azzal el is jutok addig.
Kérdés, hogy nem e a recovery partíció miatt csinálja ezt? Mondjuk arra sincs szükségem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#47117) spiritex válasza Ace Ventura (#47116) üzenetére


spiritex
veterán

Evvel kezdtem, hogy szerintem a Recovery partíció miatt csinálja, ezért kéne egy teljesen új Unpartitioned partícióig eljutni, ahonnan már létre lehet hozni egy teljesen új partíciót, amire mehetne fel az xp. Én legalábbis így csináltam, amikor annak idején egy Franciországban vásárolt HP-ről le kellett szednem a francia XP-t Recovery-stől és felrakni rá egy angolt.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47118) spiritex válasza Ace Ventura (#47093) üzenetére


spiritex
veterán

És ha raknál bele egy SSD-t a vinyó helyett? Mert avval aztán hasítana!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47119) pjen válasza Ace Ventura (#47116) üzenetére


pjen
félisten

szia,Igaza van spiritex kollégának.Az eredeti hdd helyett egy ssd a külső hdd pedig egy usb keretbe(nekem így van),vagy az odd helyére.Szerintem még mindig a live linux a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#47120) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
Tudnátok nekem segiteni?
olyan problémám lenne hogy a asztali gépem minden órában kb 3x kék képet bedob és ujraindul,mivel tudnám megszüntetni ezt a problémát?
Segitségeteket előre is köszönöm :R

(#47121) stopperos válasza crysis 2011 (#47120) üzenetére


stopperos
senior tag

mondjuk ha futtatnál egy memória tesztet egy tetszőleges linux live cd-ről, az előrébb mozdítaná az eseted.
vagy a kékhalál hibakódját nézd meg, ha kikapcsolod az újraindítást, akkor le tudod olvasni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#47122) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Létezik, hogy hibernált módból való visszatérés után az internet belassulhat?
most is csak 1,5Mbit-tel megy.....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47123) syberia válasza anonymus89 (#47122) üzenetére


syberia
veterán

Ja, nekem régen az amd gépem csinálta ezt xp-vel.
Én futtatnék egy virus/malware keresést.

https://howbad.info/

(#47124) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok!

[Erre] valakinek lenne ötlete? Köszi.

(#47125) anonymus89 válasza syberia (#47123) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem hiszem, hogy vírusos volna a gépem.... :N (olyan akárcsak én sohasem beteg ;] )
Újraindítás után visszaáll az eredeti sebesség.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47126) syberia válasza anonymus89 (#47125) üzenetére


syberia
veterán

Nekem is a restart segített, majd egy win reinstall.

https://howbad.info/

(#47127) anonymus89 válasza syberia (#47126) üzenetére


anonymus89
addikt

De az az érdekes, hogy alvó állapotnál nincs ilyen féle problematica.
Néha még a driverre is panaszkodik.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47128) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
miért nem tudok hátteret kirakni a gépre?

(#47129) Rivaul válasza crysis 2011 (#47128) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez így elég karcsú leírás. Mit reagál a gép? Ír ki valamit? Miként próbálod stb...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47130) crysis 2011 válasza Rivaul (#47129) üzenetére


crysis 2011
aktív tag

ha egy képre rányomok jobb klikkel akkor nincs sehol az hogy beállitás háttérképként :U

(#47131) syberia válasza crysis 2011 (#47130) üzenetére


syberia
veterán

xp-ben nem lehet így cserélni, win7 már tudja ezt

https://howbad.info/

(#47132) crysis 2011 válasza syberia (#47131) üzenetére


crysis 2011
aktív tag

win7 van a gépen

(#47133) janeko


janeko
őstag

Sziasztok. Nem tudtam hova tegyem fel a kérdést így ide írom.
Szóval az utóbbi 1hétben a gépem azt csinálja mikor akarom bekapcsolni, hogy halványan elkezd világítani és villogni, de pl. a cd-rom se kezd el villogni meg 1-2 ventilátor se és le áll 5másodperc múlva és ezt meg eljátssza nagyon sokszor míg egyszer csak normálisan beindul. Mi lehet a probléma oka?
Én csak kettőre vagy a gépház vagy táp problémára tudok gondolni.

(#47134) Vakegérke válasza syberia (#47131) üzenetére


Vakegérke
veterán

Halkan mondom, az XP is tudja ezt a funkciót.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47135) syberia válasza crysis 2011 (#47132) üzenetére


syberia
veterán

Ezt találtam, hátha segít:

a. Press theWindows Logo Key+R to open the Run box.

b.Copy and paste the following path into the box, then pressOK:

%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes\

c. Delete theTranscodedWallpaper.jpg file, and then try tochange your theme again.

https://howbad.info/

(#47136) sgx


sgx
tag

Udv!

Adott egy 64 bites win7 es egy 64 bites office 2010.
A word 2010 ikonja nem akar megjelenni se a programok kozott, - errol lenne szo - se kint az asztalon. Ellenben ha rakattintok akkor elindul a program es tokeletesen mukodik is.
Tulajdonsag fulon nem aktiv az ikoncsere, igaz a tobbi office programnal sem.

A kerdesem az, h hogyan lehetne megoldani, h a fent belinkelt ikon jelenjen meg a word 2010 inditasi ikonjakent az asztalon?

(#47137) spiritex válasza sgx (#47136) üzenetére


spiritex
veterán

Hol kattintasz rá? A Program files alatt? Mert akkor az exe-re jobb egér, küldés, asztalra (shortcut), és már ott is van az indító ikon!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47138) Met válasza sgx (#47136) üzenetére


Met
nagyúr

Ha az exe-nek létrehozol egy ikont az asztalra akkor sem tudod ezt a képet hozzárendelni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47139) sgx válasza Met (#47138) üzenetére


sgx
tag

Sajnos akkor sem...

(#47140) sgx válasza sgx (#47139) üzenetére


sgx
tag

Lejart a szerkesztesi ido elnezest...

Ugy tunik sikerult megis...koszonom a segitseget.

(#47141) juve600


juve600
nagyúr

üdv lenne egy kérdésem

a jelenlegi konfigom az alábbit produkálja:
bekapcsolom és ventik felpörögnek majd kb 1 sec mulva leállnak majd kb 2 sec mulva ujra bekapcsolnak és megy a gép
nem tom mitől lehet
cpu csere volt a gépben,phenom II volt a jelenlegi fx elött,azóta csinálja hogy az fx-et beletettem

thx

(#47142) Vakegérke válasza juve600 (#47141) üzenetére


Vakegérke
veterán

A BIOS rendben van? Mintha neki nem tetszene valami.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47143) spiritex válasza juve600 (#47141) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem a Bios-ban be van állítva a ventik kezelése, és az szabályozza le őket, majd amikor melegszik a proci, érzékeli a hőfokot, és elengedi őket. Lehet, hogy az új procid gyorsabban melegszik.
Szerintem csak ki kell kapcsolni a ventikezelést ha idegesít a dolog, nekem pl. úgy van, hogy 40 fokos prociig el sem indul a proci venti. Utána meg szépen gyorsul, ahogy melegszik, 50 foktól meg maximumon megy.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47144) juve600 válasza Vakegérke (#47142) üzenetére


juve600
nagyúr

elvileg igen,legfrisebb van rajta,némi tuning beállitásokkal

(#47145) nábob


nábob
tag

Halihó,

Annak ellenére, hogy a windows teljesen gond nélkül fut, amikor chromeról játszok le zenét (pl. deezer), akkor ha kattintgatok össze vissza, váltok az ablakok között szaggat.

Mi lehet az oka?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#47146) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

Sziasztok
segitségeteket kérném!
A haveromnak a gépét ujra kell rakni mert állandoan kék képet bedob és ujraindul!
A másik baj az hogy a telepités közben is bedobja a kék képet és ujraindul :O pedig le van formázva a hdd és particionálva van!
Segitségeteket előre is köszönöm :R

(#47147) spiritex válasza crysis 2011 (#47146) üzenetére


spiritex
veterán

Valószínűleg hardver hiba van a háttérben, ez sok minden lehet, pl. memória gond, vagy haldokló video kártya..sajnos csak próbálgatással fog kiderülni mi is a gond. Meg kell próbálni csak 1 memóriával, majd a másikkal, kölcsön vagy másik vga-val. De az is lehet, hogy nem jól van a proci behelyezve...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47148) crysis 2011 válasza spiritex (#47147) üzenetére


crysis 2011
aktív tag

oké köszi :R

(#47149) crysis 2011 válasza spiritex (#47147) üzenetére


crysis 2011
aktív tag

és ha pl 1db rammal jó akkor telepités után a 2db rammal is jó lesz a rendszer?

(#47150) juve600 válasza spiritex (#47143) üzenetére


juve600
nagyúr

thx
lehet rosszul fogalmaztam,bekapcsol a gép és 1 sec-re lekapcsol és utánna ujra bekapcsol és megy ,ez a bekapcsologomb megnyomása után van

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.