Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46451) pocokxx válasza draff (#46449) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát küldd el ide is, hátha...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#46452) spiritex válasza draff (#46450) üzenetére


spiritex
veterán

De amiről beszélsz ott valószínűleg úgy kapcsoltad ki "csak úgy", hogy ment a számítógép, nem? Mert úgy tényleg nem ajánlatos. De én arról beszéltem, ha a pc már leállt, és akkor kapcsolja ki az ember.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#46453) draff válasza pocokxx (#46451) üzenetére


draff
aktív tag

kösz!

(#46454) draff válasza spiritex (#46452) üzenetére


draff
aktív tag

Csakis PC lekapcsolással. Ám mindig elfelejtettem, hogy - hát közben megy a külső HDD.

(#46455) pjen válasza spiritex (#46452) üzenetére


pjen
félisten

szerintem és nálam ugy van.a gép leállítása leállítja a külső vinyót.Ha a TV. t lekapcsolod és van benne usb s hdd ott sem tudod leállítani mégis megtalálja ha bekapcsolod a TV t.Sőt én áramtalanítom az egészet még sincs gond.

(#46456) spiritex válasza pjen (#46455) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, nálam is így van, hogy leáll a külső vinyó a gép kikapcsolásával. :K
De a külső ház azért áram alatt van a saját tápegysége miatt, ezért ég a kék led-je. Lehet, hogy ki se kéne kapcsolni a házat (Sharkoon egyébként), mert nem megy a vinyó, csak a led ég...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#46457) pjen válasza spiritex (#46456) üzenetére


pjen
félisten

Én este leállítom a gépet aztán egy tulfesz védős hosszabbítón keresztül áramtalanítom,reggel bekapcsolom és látja a hdd-t.Szerintem a biztonságos eltávolítás azért van,hogy ne írás vagy olvasás közben válasszuk le.Ha leállítod a PC-t szerintem minden folyamatot leállít leállás előtt.

(#46458) ggg666 válasza spiritex (#46456) üzenetére


ggg666
őstag

Én se választottam le őket soha pedig nálam kb 26 winyó van rákötve usb-n és egyiknek se lett még baja ha utána kapcsoltam ki őket.

(#46459) syberia válasza ggg666 (#46458) üzenetére


syberia
veterán

Ha nem vágod őket külön-külön földhöz, sokáig élni fognak :D

https://howbad.info/

(#46460) ggg666 válasza syberia (#46459) üzenetére


ggg666
őstag

Most rakom össze az új vezérlőkkel és mindegyik egyesével kapcsolható is, úgyhogy még kevesebb üzemóra megy bele abba amelyiken nincsenek olyan fontos dolgok.

(#46461) syberia válasza ggg666 (#46460) üzenetére


syberia
veterán

Nem semmi....milyen hangjuk van ha megy az összes? ;] Nekem 2 van a gépemben de csak 1-et használok állandóan, azt olvastam hogy az se jó a hdd-nek ha ki-be kapcsol az energia takarékosság miatt, ezért én állandóan bekapcsolva tartom, igaz ez halk 5400-as Hitachi :R

https://howbad.info/

(#46462) penge111


penge111
addikt

Sziasztok, vettem egy galay mini 2 telot. A probléma az, hogy annak ellenére, hogy a beállítások menüjeben letiltottam a 3 g forgalmat, illetve egy alkalmazást is leszedtem, hogy az is tiltsa le ezt, 3 nap alatt 1300 forinttal lettem szegényebb, pedig senkit nem hivtam, nem smseztem,csak wifiztem es 3 free alkalmazást szedtem le( és semit nem vettem meg az alkalmazáson belül) rá, hogy a picsába lehet ez. Most csináltam egy olyat mivel Telenoros, hogy a hálózatok menübe letöröltem a telenor hozzáférési pontját, ezzel akkor végleg tudom korlátozni, hogy ne generáljon nekem 2/3g forgalmat a telefon? Én csak wifit akarok használni, mert az nem kerül pénzbe.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#46463) pjen válasza penge111 (#46462) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj,hogy a telód a szolgáltató netjét használja.Aszolgáltató netjét kell letiltani,vagy letiltatni a szolg.nál.Csak wifire pedig úgy kapcsolódni:kiválasztani a hálózatot mondjuk otthoni router,jelszó és csatlakozni.Míg van szolg net oda csatlakozik ha nem adod meg a csat irányt.

(#46464) draff válasza pjen (#46457) üzenetére


draff
aktív tag

Nekem van egy ilyen speciális szabályozható elosztóm, ami mindent - a számítógéppel összefüggésben álló elektromos cuccot (és tápegységeit) - a gép lekapcsolásakor egyszerre lekapcsol.
Tehát - ha én egyszer leállítom a gépet, lekapcsolja vele az erősítőt, /ami a kihangosítást biztosítja/, az asztali lámpát, a monitor készenléti áramát s ezzel a monitort, a nyomtató és szkenner tápegységeit, stb.
No meg a külső HDD-nek a tápját.

Egyedül a modem/router kap állandóra tápáramot, mert WiFi-jét a gyerek is használja.

[ Szerkesztve ]

(#46465) syberia válasza draff (#46464) üzenetére


syberia
veterán

Ügyes megoldás :C az elosztóban van túlfesz védő elektronika?

https://howbad.info/

(#46466) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok.

compaq 07e8h típusú alaplaphoz keresek chipset, audio, és lan drivert. Eddig sajnos nem sok sikerrel.

(#46467) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Sziasztok!

Volna nekem egy Laptop kijelzőm 15,4" WXGA 1280x800 CCFL 30pin ezt szeretném valahogy asztali gépemre kötni.
Milyen eszközt kellene vennem hozzá hogy tudjam használni az asztali géppel?
Arra gondoltam hogy még kettőt betudnék olcsón szerezni és mind a 3mat asztalira kötni.
Van erre megoldás?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#46468) pocokxx válasza DJ WOKKY (#46466) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

OS? [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#46469) JoolsNOS válasza bvvitya (#46467) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Esetleg a projektoros topikban érdeklődj. Ott szokták használni csak a kijelzőket házi megoldás gyanánt. (kijelző az írásvetítőn) Gondolom el tudja valaki mondani a techikai hátterert.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46470) DJ WOKKY válasza pocokxx (#46468) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Xp sp3.
Most ott járok, hogy már csak az audi driver kellene, mert a többit megtaláltam.

Ezt a választ kapom minden driver telepítése közben:
driver not found
reboot your system, and run this setup again

Driver nem található
indítsa újra a számítógépet, és futtassa ezt a beállítást újra

[ Szerkesztve ]

(#46471) spiritex válasza draff (#46464) üzenetére


spiritex
veterán

Nagyon tetszik ez a megoldás, de hogyan működik? Honnan tudja mely elektromos dolgok állnak a számítógéppel kapcsolatban?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#46472) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#46466) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Az itt található legelső audi driverrel jó lett.

Köszönöm a segítséget pocokxx !!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#46473) Impressa válasza spiritex (#46471) üzenetére


Impressa
őstag

A képen látod, hogy kékkel jelölt aljzat kap állandó feszültséget, abban leledzik a router adaptere. Gondolom a többi a szürke színnel jelölt aljzathoz van hozzárendelve/alárendelve, azaz ha ott lecsökken az áramfelvétel, akkor automatikusan lekapcsolja a többi konnektort is. Szünetmentes tápoknál pl. van utp csatlakozás, és néhány funkciót be lehet állítani szoftveresen is. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#46474) joe-ker


joe-ker
senior tag

Üdv mindenkinek!
Adott egy 939-es gép,Win Xp-vel,feladatkezelőben CPU-t zabálja a SPMgr.exe 100%-on megy.
Oprendszer újrarakva szintén 100%,alaplap csere után szintén 100%,új bontatlan vinyóra újbóli XP szintén 100% Win OK nincs vele gond.
Szerintetek mi lehet?
Előre is thx!

(#46475) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Üdv!

Ismer valaki olyan autoklikker programot ami egy weboldalt a programon belül adott időpontokban (naponta 2x) megnyit, majd ezen a weboldalon egy adott gombra automatikusan (naponta 2x) ráklikkel?

[ Szerkesztve ]

(#46476) cigam válasza joe-ker (#46474) üzenetére


cigam
félisten

Mijaza "939-es gép"?

Hogyan kerül rá a Sony PowerManager programja?

Vagy ha nem az, akkor vmi vernyák. Maga az XP honnan való?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46477) joe-ker válasza cigam (#46476) üzenetére


joe-ker
senior tag

A foglalat 939.
A win tuti jó mert évek óta ezt használják.
Elméletileg nincs rajta ez a progi.

(#46478) cigam válasza joe-ker (#46477) üzenetére


cigam
félisten

Akkor meg utánna, te raksz fel vmi hülyeséget. Viszont, ha rögtön telepítés után rossz, akkor mégsem olyan "tutijó", vedd meg az eredetit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46479) Sub-ZeRo válasza syberia (#46465) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én pár napja kapam készhez egy ilyet. Amúgy igen, túlfesz védős a cucc. Telefon, lan, kábel tv, 5 slave, 1 master dugó és 4 állandóan megy. Nagyon jó kütyü.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46480) joe-ker válasza cigam (#46478) üzenetére


joe-ker
senior tag

Nem érted hogy az xp jó,hogy írjam máshogy?
Nincs fent a progi.

(#46481) cigam válasza joe-ker (#46480) üzenetére


cigam
félisten

Ha nem az XP telepítő teszi fel, akkor mi?
Nem azt mondtam, hogy feltelepítetted a Vaio laptoppokhoz adott powermanager-t, hanem a hozzátartozó .exe-t így hívják. Viszont, ha nem tetted fel akkor sanszos, hogy vmi vírus "álneve" ez az .exe. Futtas le rajt 1-2 keresőt.

Hogyan írjam máshogy?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46482) joe-ker válasza cigam (#46481) üzenetére


joe-ker
senior tag

Azért írtam ide,hogy mi az.

(#46483) Vakegérke válasza joe-ker (#46482) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tessék, és itt a fordítás.
Még több info.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46484) uyka


uyka
tag

Üdv Szép Jó Napot !

Azt szeretném megtudni, hogy egy HDD mennyi % kondicióig stabil biztonságos úgy, hogy ne tartsak tőle, hogy elvész minden adat stb.. ?

Választ előre is köszönöm szépen ! :R

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#46485) joe-ker válasza Vakegérke (#46483) üzenetére


joe-ker
senior tag

Ezen már túl vagyok. Teljesen új vinyóra lett feltéve a rendszer,nem lehet vírus.
Memóriában lenne?

[ Szerkesztve ]

(#46486) pocokxx válasza uyka (#46484) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem érdemes kicentizni, mivel, ha romlani kezd, azt követhetetlenül gyorsan teszi.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#46487) Lompos48 válasza uyka (#46484) üzenetére


Lompos48
nagyúr

100%, sajnos.

(#46488) uyka


uyka
tag

pocokxx, Lompos48 : Hmm nagyszerű.. Köszönöm szépen a választ ! :R

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#46489) Vakegérke válasza joe-ker (#46485) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én a helyedben rákeresnék vírus- malware- spywareirtókkal.

Szerk: Az SPMgr.exe a Sony Vaio laptop energiagazdálkodási szoftvere. Már ha valós. Nem valószínű. Ergo nem lehet más, mint egy bujkáló ellenség.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46490) Xarina


Xarina
aktív tag

Win7 mellé szükségem lenne egy Xp-re is. Az úgy jó, ha külön hdd-re telepítem (telepítés idejére kihúzva a másik merevlemez) és utánna a boot menüből választom ki, melyikről akarok bootolni?

(#46491) pjen válasza Xarina (#46490) üzenetére


pjen
félisten

igen.

(#46492) pjen válasza uyka (#46488) üzenetére


pjen
félisten

a sentinel amin nézed regisztrált verzió,mert ha nem hajlamos tévedni.Nekem van egy wd 250 sata hdd-m,már vagy 2 éve 92% os.

(#46493) joe-ker válasza Vakegérke (#46489) üzenetére


joe-ker
senior tag

De hogy kerül rá egy full új vinyóra és telepített xp-re,net nélkül.És semmi köze egy Sony-hoz.

(#46494) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

Szükségem lenne egy krimpelő fogóra, de valószínűleg összesen egyszer fogom használni, szóval minél olcsóbban szeretnék venni egyet.
Szóval a kérdésem, hogy jó lesz-e a legolcsóbb, 1-2 ezer forintos, és honnan vegyem? Mert neten csak webshop-okat találok, szállítás meg gyakran drágább, mint maga a krimpelő, és még lassú is. Nyugati környékén tudtok ajánlani egy boltot?

(#46495) Vakegérke válasza joe-ker (#46493) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fogalmam sincs. Az viszont tény, hogy nincs ott semmi keresnivalója.
Szerintem keresd meg az ominózus fájlt, mozgasd át máshova, aztán kiderül, hogy tényleg szüksége van-e rá a rendszernek. Ha nem engedi törölni magát, a feladatkezelőben állítsd le, aztán már törölheted. Reboot, és ha jól sejtem, örülni fogsz.
Ha mégse lenne igazam, mozgasd vissza az eredeti helyére.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46496) pjen válasza joe-ker (#46493) üzenetére


pjen
félisten

Full uj hdd nél a telepítő először formáz tehát telepítésnél azon nincs semmi,ha nincs net telepítékor akkor csak az kerül a hdd re ami az XP.lemezen van.

Pr3no:tulajdonképpen egy széles csavarhúzóval és egy kalapáccsal is krimpehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#46497) cigam válasza joe-ker (#46493) üzenetére


cigam
félisten

Mert az az xp _nem_jó,hogy írjam máshogy?

Honnan van? Eredeti telepítő, vagy vmi letöltött, kurkált verzió?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46498) penge111 válasza pjen (#46463) üzenetére


penge111
addikt

Be van állítva a router jelszava, ugy léptem a wifire, nem mondjátok, hogy minden androidos 10 ezreket fizet ki emiatt, mert az androidos rendszer nem figyelmezteti ôket arra, hogy mindig a szolgáltató netjéről húza le a szügséges frissítéseket, es nem az ingyenes otthoni wifiről. Minden androidos bemegy a szolgaltatóhoz letiltani a 2/3g netét? Nem hinném, ha igy van elég fogyatékos rendszer.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#46499) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha a Google Street View-en beállítok egy pontot a térképen (amin mutatja a fényképet), azt lehet linkelni valahogy?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#46500) JoolsNOS válasza #65675776 (#46448) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezt hol találom?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.