Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) sklopp válasza forras2 (#46248) üzenetére


sklopp
őstag

Körülbelül annyira jó, mint a noname sz.rok szoktak jók lenni. A 3 hó garancia is roppant vonzó.

(#46252) salgocomp válasza forras2 (#46248) üzenetére


salgocomp
senior tag

Igazából én egy JVC-t vettem 8 ezerért vezeték nélkülit, de az is egy hulladék volt. Vezeték nélkülibe vagy drágát vagy semmilyent.

(#46253) pocokxx válasza forras2 (#46248) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem pont ilyenem van, de túl sok jóra ne számíts. Egy mezei vezetékes fülhallgatónak is sokkal jobb a hangzása.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#46254) Vakegérke válasza Rivaul (#46250) üzenetére


Vakegérke
veterán

Le kellett volna zsibbasztanom unravel fórumtársunkat? Nem hinném. Ha ő ragaszkodik álláspontjához, ám legyen igaza.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46255) Rivaul válasza Vakegérke (#46254) üzenetére


Rivaul
addikt

Így már értelek :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#46256) draff válasza salgocomp (#46252) üzenetére


draff
aktív tag

"én egy JVC-t vettem 8 ezerért" - oszt legalább rá volt írva a hátuljára, hogy Made in China, vagy PRC?

Tudod mikor kapsz itt bárhol eredeti JVC-t vagy bármilyet? Már minden kínai gagyi, ha meg éppen nem - akkor tajvani, malajziai vagy hong-kongi.

[ Szerkesztve ]

(#46257) pjen válasza draff (#46256) üzenetére


pjen
félisten

az én intel CPU -m ra is az van irva :made iy singapur.Az audi motor se németországban készül hanem nálunk. ;] ;] ;] ;]

(#46258) salgocomp válasza draff (#46256) üzenetére


salgocomp
senior tag

Tescoban volt leakciózva, szóval elég valószínű...:)

[ Szerkesztve ]

(#46259) razorbenke92 válasza draff (#46256) üzenetére

Manapság már egy bonyolultabbnak mondható számítástechnikai eszközt meg sem lehet határozni, hol készül. Általában már csak azt írják rájuk, hogy finished in.... assembled in.... Vagy ha nem azt írják, akkor nagy valószínűséggel a made in... azt jelenti. Hiába például az ilyen-olyan autómárkák, a fedélzeti biztonsági rendszereik fejmoduljait több szériának is gyártják magyarországi Continental gyártósorokon. Pont ugyan így vannak magyarországon is olyan üzemek, ahol nem kisebb nevek mint pl. a Cisco, adnak ki bérmunkákat egyes modulok felületszerelésére vagy teljes körű szervizelésére. Már mindenki ott gyárttat, ahol olcsó, és akkor még csak Magyarországon voltunk. Képzeljük el, hogy mi mehet olcsóbb munkaerővel bíró keleti országokban.
Vegyük például a közkedvelt (és bármennyire nem kedvelem a márkát, de elismerem) megbízható iKütyük legnagyobb részét. Hol gyártják őket? Shenzenben. Ha valakinek nem mond sokat a név a Google segít. Nincs (vagy csak alig van) már olyan dolog ami nem Kínából jön, a különbség a megrendelők által elvárt minőségtől függ.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#46260) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Helló,
ha egy 40 gigás hdd-n az összes (77.358.699) blokk közül a 6.379.590-es blokk hibásnak bizonyul (unreparable error or write protected), akkor ki lehet ezt a blokkot úgy hagyni, hogy pld az első 10 %-ot nem particionálom, illetve a maradék 90 % partícióra telepítek rendszert?
Működhet így egy hdd?
Előre kösz.
Üdv

gyulaszu

(#46261) Lompos48 válasza gyulaszu (#46260) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Inkább próbálj lementeni róla mindent, ami hasznos, mert hamarosan 7-8-9... millió lesz hibás és mehet a kukába.

(#46262) gyulaszu válasza Lompos48 (#46261) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nincs rajta semmi, csak elkezdte magát a sentinel szerint leamortizálni, aztán a diagnosztika ezt a blokkot mondja hibásnak.
Csak gondoltam egy próbát még megérne a particionálással...

gyulaszu

(#46263) Impressa válasza razorbenke92 (#46259) üzenetére


Impressa
őstag

Ahogy mondod "....ami nem Kínából jön, a különbség a megrendelők által elvárt minőségtől függ."
Ami nem Kínában készül az mind "hamisítvány" tartja mondás :DDD
Mindig is az volt fő szempont, hogy minél alcsonyabb legyen egy termék önköltségi ára.
A barátom Shenzenben él már közel 4 éve, és az ő elmondása szerint, amit itt mi minőségi márkának tartunk, ott kb. a középmezőnyben vannak jobb esetben.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#46264) Impressa válasza gyulaszu (#46260) üzenetére


Impressa
őstag

Ments le mindent, és tedd át adatmeghajtóként egy másik gépbe, és indíts el egy felülettesztet, ami a szektorok újraincializálását végzi, ez teljes adatvesztéssel jár. De ha biztosra akarsz menni megkérdezheted a HDSentinel Szakértőjét is, mert van külön topic-ja is. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#46265) domiromm


domiromm
tag

Üdv.
Az lenne a kérdés, hogy a gépemen miért esik szét a kép ?
Utána miért van kék halál egyből!
Cseréltem tápot és cseréltem videokártyát az sem segített !
Kérlek segítsetek mi lehet a baja csatolok képet is !
A válaszokat előre köszönöm !
[link]
[link]

(#46266) Apollo_21 válasza domiromm (#46265) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hőfokok rendben vannak? aida64-el hwinfo-val megnézhetnéd őket.
Mikor jelentkezik? használod 1-2órát és utánna? vagy azonnal?
Táp milyen? noname? vagy vmi jobb márkásabb darab?
Tuning vmin esetleg? bios reset...?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46267) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok.

Valaki mondja meg legyen szíves, hogy ezek az értékek micsodák. Terhelés alatt néztem, jelzi is, hogy max 100%-ra ment a processzor, az órajelek meg 1,6 GHz-en vannak (meg mi az a 9,2 GHz..), mindemellett a játékok többsége szaggat, aminek lazán mennie kéne. Ez egy E7600-as, 3 GHz-es processzor (ezt az értéket még nem láttam mióta nálam van a proci). Biosban ezt lehet látni. Előre is köszönöm a segítséget.

(#46268) Apollo_21 válasza salgocomp (#46267) üzenetére


Apollo_21
addikt

Többi részéről esetleg tudnál képet feltenni?
Annyit kutakodtam ezügyben..láttam már ezt a képet..gondolkodtam sokat....vmi ellett állítva a biosba mert azt írja az új cpu freki 1600...ez lett beálítva neki..esetleg egy load default vagy ilyesmi menü nincs?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46269) regener válasza salgocomp (#46267) üzenetére


regener
veterán

Próbálj BIOS resetet, elvileg akkor beáll a 3Ghz-re a proci. Az a 9,2Ghz meg csak valami kalkuláció hogy annyit bír a proci ha extrémnél extrémebben tuningolnád.

(#46270) kjani18


kjani18
őstag

Érdekes kérdést kaptam. Van egy USB bemenetes dokkoló, saját VGA-val.
Ha a laptopon megdöglött a vga, de egyébként működik, hogyan lehetne feltelepíteni, és rajta keresztül használni a laptopot mondjuk külső monitorral?
Köszi

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#46271) salgocomp válasza regener (#46269) üzenetére


salgocomp
senior tag

Bios resetnek mi a legegyszerűbb módja ? Elem ki és be ?

(#46272) regener válasza salgocomp (#46271) üzenetére


regener
veterán

Vagy az, de akkor a gép áramtalanítva vagy a BIOS ált. utolsó fülén a Default settings.

[ Szerkesztve ]

(#46273) pjen válasza salgocomp (#46271) üzenetére


pjen
félisten

Így van,de legalább 1 percig.

(#46274) salgocomp


salgocomp
senior tag

Na kivettem, visszaraktam. Benéztem biosban, 3 GHz-et írt a korábbi 1,6 GHz helyett. Ujraindítottam, és eszeveszett módon elkezdett itt nekem sípolni az alaplap, mintha egy rendőrautóvá akart volna változni. Oké, nyomtam neki egy reset gombot, visszaállította magától 1,6 GHz-re, és megy minden úgy ahogy eddig. Felrúgjam, vagy van rá ésszerű magyarázat ? :D

[ Szerkesztve ]

(#46275) sklopp válasza salgocomp (#46274) üzenetére


sklopp
őstag

Az alaplapra rádugtad a + tápfeszt?

(#46276) salgocomp válasza sklopp (#46275) üzenetére


salgocomp
senior tag

Igen, egy ilyen 8 pines van rádugva. (szerintem vga csatlakozó amúgy, mert van a tápon egy sima 4 pines is.).

Ilyen hangot ad ki a gép. Azok a kísérteties hangokat nem adja ki, csak egy hulladék a telefon. A ritmust lehet hallani.

[ Szerkesztve ]

(#46277) salgocomp válasza salgocomp (#46276) üzenetére


salgocomp
senior tag

Phoenix BIOS van az alaplapon, ha ez segít.

(#46278) sklopp válasza salgocomp (#46277) üzenetére


sklopp
őstag

Megnéztem az Abit honlapon, de az E7600 nem szerepel a támogatott procik között. Lehet hogy ott van valami gubanc?

(#46279) salgocomp válasza sklopp (#46278) üzenetére


salgocomp
senior tag

Azért nem szerepel, mert már becsődölt a cég mikor kiadták az E7600-at, és nem frissítették a támogatási listát. Ugyan olyan 45 NM-es processzor, mint amiket támogat.

(#46280) sklopp válasza salgocomp (#46279) üzenetére


sklopp
őstag

Ja-ja, néztem. Bios a legfrissebb?

(#46281) salgocomp válasza sklopp (#46280) üzenetére


salgocomp
senior tag

Igen.

Itt leírja, a hangjelzéseket, de én nem bírom beazonosítani. Phoenix BIOS.

[ Szerkesztve ]

(#46282) sklopp válasza salgocomp (#46281) üzenetére


sklopp
őstag

Nekem nem indul el a letöltés, nem tudom megfülelni. Mit sípol?

(#46283) salgocomp válasza sklopp (#46282) üzenetére


salgocomp
senior tag

2 hosszabb sípolás, ütemesen.

(#46284) sklopp válasza salgocomp (#46283) üzenetére


sklopp
őstag

Az érdekes. Mondjuk itt kicsit több hibajelzés szerepel, igaz mind 4 tagból áll. Nincs ötletem. Kezelési könyv van?

[ Szerkesztve ]

(#46285) salgocomp válasza sklopp (#46284) üzenetére


salgocomp
senior tag

Igen van. Amúgy egyszer mikor indítottam, kiírt valami CMOS hibát is, majd Load Default magától, és ment tovább.

(#46286) sklopp válasza salgocomp (#46285) üzenetére


sklopp
őstag

Próbáltad az FSB-t auto helyett beírni?

(#46287) pocokxx válasza salgocomp (#46276) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Próáld meg csak a 4 pinest rádugni. Elvileg elég kell, hogy legyen. A sípolás szerintem vagy memória, vagy tápellátás hiba.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#46288) stopperos válasza sklopp (#46286) üzenetére


stopperos
senior tag

Én is ezt javasolnám, ha nem támogatott a processzor akkor keresd ki a gyári értékeket: FSB, feszültség, szorzó. Majd állítsd be ezeket kézzel.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#46289) salgocomp


salgocomp
senior tag

Igen, ha nagyobb FSB-t írok már mint az alap, akkor már tuningolja a procit. Tehát a rendszertulajdonságokban 3,4-et fog írni (most is 3,06-ot ír), a biosban meg 1,8-at kb...

(#46287) pocokxx: Táp az biztos jó, mert most cseréltem benne, és az előzővel is ezt csinálta. Memória...az előző E6400-al nem sípolt a gép. Valami oka csak van neki, hogy leveszi az órajelet.

Stopperos: Azokat az adatokat hol találom ?

[ Szerkesztve ]

(#46290) sklopp válasza salgocomp (#46289) üzenetére


sklopp
őstag

(#46291) salgocomp


salgocomp
senior tag

Memóriákat meg nézem, azok biztos jók, átdugtam a 4 pineset, akkor is csinálja. Félreértések elkerülése végett: Nem minden indításnál csinálja, hanem CMOS reset után, amíg egyszer le nem veszi a processzor órajelét 1600 MHz-re. FSB-hez meg semmihez nem nyúl, csak az órajelhez.

Kézzel csak ugyan azt tudom beírni, ami alapból ott szerepel, mert minden adat jól van megadva.

[ Szerkesztve ]

(#46292) salgocomp


salgocomp
senior tag

Tehát ez itt a baj. Szétterhelem az agyát, és nem akar feljebb menni az órajel, pedig a képen is tisztán látszik, hogy 3066,7 MHz-en kéne mennie.

Most nézem, hogy az FSB-nél, és a memóriánál a current timing résznél is ugyan azt a MHz-et látom a képen.

[ Szerkesztve ]

(#46293) Apollo_21 válasza salgocomp (#46292) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szorzót biosba nemtudod feltenni a 3gigás értékére? 11re? mert ugynéz ki h 6x-os...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46294) salgocomp válasza Apollo_21 (#46293) üzenetére


salgocomp
senior tag

Sajnos nem látok olyan lehetőséget, ahol a szorzót állíthatnám. Csak az FSB és feszültség állítható. Jó kis tuninglap ez... -.-

Elolvastad ez előzményeket is ? Hogy felrakja bios reset után 3 gigára, majd csipogás, és vissza 1,6-ra ?

(#46295) sklopp válasza salgocomp (#46292) üzenetére


sklopp
őstag

Az a gond, folyamatosan 6x szorzóval megy, nem vált át 11.5x-re. Márpedig terhelésre kéne. Lehet hogy hibás a proci? Vagy az alaplap?

(#46296) salgocomp válasza sklopp (#46295) üzenetére


salgocomp
senior tag

Ezt szeretném kideríteni én is.

(#46297) Szabolcs78


Szabolcs78
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek!

A napokban vettem ezt a ThinkPad R40e-t:
[link]
XP Home-mal szeretném használni, de nem találom ezeket a drivereket sehol ... ami drivereket letöltöttem pl a Lenovo oldaláról, azok se jók hozzá ...
Amiket nem találok hozzá:
-ethernet-vezérlő driver,
-PCI-modem driver,
-Videovezérlő (VGA-kompatibilis) driver,
-"Ismeretlen eszköz" driver . :-(
Valakinek megvannak még a hozzá való driverek? Ha nincsenek, ti honnan szednétek le őket?

(#46298) sklopp válasza salgocomp (#46296) üzenetére


sklopp
őstag

Még annyit, a korábban felrakott bios képeden hiányzik egy menűpont, és az pont a szorzó lenne, keresd ki a manuálban és hasonlítsd össze.

(#46299) salgocomp válasza sklopp (#46298) üzenetére


salgocomp
senior tag

A kézikönyvében van az NB PCIe X16 Clock felett. De a biosomban meg nincsen.

(#46300) sklopp: Nem találtam semmi olyan opciót, amivel letilthatnám a szorzót. :S Kezdem picit felbaszni magam.

Kiszedtem a procit, és látom, hogy a kis tüskék között a foglaltban van egy kis hővezető paszta. Jó mélyen beleszáradva, de a tüskék érintkezését nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#46300) sklopp válasza salgocomp (#46299) üzenetére


sklopp
őstag

Pontosan arra gondolok. Valahol itt lehet a jelenség oka, mintha le volna tiltva a szorzó váltás, illetve korlátozva lenne 6x-ra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.