Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) pelenka35


pelenka35
őstag

Ha kiveszem az alaplapi elemet mi történik ?
Biost újra be kell állítani,vagy van valami alap amit beállít magától ?

Gamertag:Rob3rt75

(#47752) radi8tor válasza pelenka35 (#47751) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden default (alap) értékekre áll be.

⭐ Stella

(#47753) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Nem tudjátok esetleg,hogy mehet-e az ember beutaló/kötelezően kiírt tüdőszűrés nélkül vizsgálatra?
Utoljára 16 évesen voltam és mivel dohányzom gondoltam nem ártana elmenni.De mivel nem vagyok 30,így nem szoktak behívni.
Hogy működik ez?

(#47754) Elvagyok válasza seederking (#47753) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Elmehetsz.Úgy tudom hogy még ingyenes.Habár amilyen új törvények vannak ... ?Kérdezd meg,az a biztos!Laci. :R

Soha többé ...

(#47755) pelenka35 válasza seederking (#47753) üzenetére


pelenka35
őstag

Kell az orvosi beutaló 40 év alatt és fizetni is kell érte... úgy tudom...

Gamertag:Rob3rt75

(#47756) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Mostanában ha videót konvertálok vagy játszok akkor néha (vagyis már egyre többször) kikapcsol a gépem. Mitől lehet? A melegtől? Netán a portól? Vagy más? Mit tehetek ellene?

(#47757) leslieke válasza AkosAkos (#47756) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A meleg és a por is okozat ilyet. Vagy nem kap elég levegőt a hűtéshez a prociventi. Vedd le a ház oldalát, hogy jobban szellőzőn, illetve takarítsd ki a gép belsejét.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47758) Elvagyok válasza pelenka35 (#47755) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Ezt is megtanultam!!Laci, :R

Soha többé ...

(#47759) wrox válasza AkosAkos (#47756) üzenetére


wrox
senior tag

Nézz hőmérsékletet, ha nem kiugróan magas konvertálás közben, akkor lehet hogy a tápod kezd megfeküdni.

(#47760) siebener


siebener
aktív tag

Udv mindenkinek.

Mitol tortenhet meg az hasznalat kozben, hogy a billentyuzet atall angol kiosztasra? Nagyon zavaro. :W
Hogyan lehetne visszaallitani?

Eppen ezert sorry az ekezet nelkuli irasert.

(#47761) razorbenke92 válasza siebener (#47760) üzenetére

Próbáltad már egy az egyben kivenni a beállításokból az angolt? Akkor csinál ilyet, amikor be van ugyan téve a magyar, de bentmarad az angol is. A következőt próbáld ki:

Billentyűbeállításoknál magyar hozzáadása (gondolom már megvan)
Fent kiválasztod, hogy alapértelmezett nyelv a magyar legyen.
Ezután lent az angol nyelvnél elérhetővé válik az "Eltávolít" opció az angol kiosztásnál. Tégy így.

Ha ez mind megvan, és még így is visszaáll angolra, akkor ott valami fatál error van.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#47762) Impressa válasza seederking (#47753) üzenetére


Impressa
őstag

Nem beutaló köteles, és fizetni sem kell érte. 30 éves kor felett viszont kötelező, arról kellene értesítést kapni. 30 év alatt nem kötelező, de fizetni kell érte. Kb. 1 hónapja voltam, és semmit nem fizettem, megcsinálták, utána meg mentem vissza az eredményért. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#47763) siebener válasza razorbenke92 (#47761) üzenetére


siebener
aktív tag

Igen, eredmény nélkül, de egy újraindítás segített ( :F )

Köszönöm a segítséget.

(#47764) kenwood válasza AkosAkos (#47756) üzenetére


kenwood
veterán

telepitsd a speedfan nevu programot.ha a gpu ilyen 80 fok feletti az necces,100-120 kornyeken kikapcsol a gep.
ha ez a gond,akkor le kell szedni a hutest a vgarol.minden porcicat eltavolitani alaposan,es ujra kenni a szilikonpasztat azokon a pontokon,ahol eddigs volt (gpu,ram talalkozas a hutobordaval)
ha magas,de nem 100 fok feletti terheles alatt,akkor a gepre iranyitott szobaventi is segithet terheleses idoszakokban,foleg kanikulaban.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47765) AkosAkos válasza kenwood (#47764) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

És a processzornak milyen hőmérséklet jó?

[ Szerkesztve ]

(#47766) wrox válasza AkosAkos (#47765) üzenetére


wrox
senior tag

Processzorfüggő az üzemi hőmérséklet.
Pl. Intel oldalán fel van tüntetve mindegyiknél, hogy mit visel el.

(#47767) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Egy 644x461-es képet felnagyítani akkorára, hogy a rajta lévő szla.-n az adatokat olvashatóvá váljanak erre van lehetőség?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47768) Met válasza anonymus89 (#47767) üzenetére


Met
nagyúr

Valami képszerkesztő programmal fel lehet nagyítani de nem biztos hogy olvasható lesz.
Esetleg PS-hez az Alienskin Blow up-ot próbáld ki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47769) VoidXs válasza anonymus89 (#47767) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyítod, és Unsharp Mask. Ennél többet nem lehet érte tenni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#47770) tibizje


tibizje
tag

Üdv. Van egy nem valami acélos házam és egy revoltec házhűtőm. Az a kérdés hogy hova szereljem be? Inkább hátra vagy a gépház oldallapjára? És melyik irányba álljon a ventilátor?(gondolom befelé menjen a hideg levegő nem?) Előre nem tudok berakni ventit, csak 2 hely van neki. Ha azt mondjátok hogy hátra tegyem, az oldallapot vegyem le vagy hagyjam fent?A válaszokat előre is köszönöm.

(#47771) Rivaul válasza tibizje (#47770) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez így elég karcsú. Rengeteg kérdőjel van az ügyben. Pontos ház típus, mennyi venti van még benne, azok hogy állnak stb. Ami alapvető hogy inkább hátra tedd a ventit s szívja ki a házból a meleg levegőt. Esetleg az elején az egyik odd burkolatot vedd ki hogy ott jusson be levegő. Ha ventized a gépet akkor az oldallap maradjon.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47772) tibizje válasza Rivaul (#47771) üzenetére


tibizje
tag

A ház típusa: Codegen 6210L-CA

Csak ez az egy darab ventilátorom van. Tehát akkor tegyem hátra, az oldallapot pedig tegyem fel? És akkor hogyan álljon a venti? Befelé hűtsön, vagy kifelé vigye ki a levegőt? Akkor az egyik, alsó ODD burkolatot megpróbálom levenni. Remélem nem macerás.

[ Szerkesztve ]

(#47773) Rivaul válasza tibizje (#47772) üzenetére


Rivaul
addikt

Így már jobb. A venti kifele húzza a meleg levegőt a gépből. Az első odd takarója két oldalon van műanyag pöcökkel betéve. Benyúlsz és kipattintod. Esetleg az oldallapon a venti helyére még szerezhetnél egyet ami viszont befújja a levegőt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47774) tibizje válasza Rivaul (#47773) üzenetére


tibizje
tag

Rendben. Nagyon köszönöm a segítséget.

(#47775) VoidXs válasza Rivaul (#47748) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmi nincs sem rajt, sem BIOS-ban, sem a dokumentációban.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#47776) Rivaul válasza VoidXs (#47775) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor viszont passz. Ez nem biosos vagy egyéb beállítás lesz. Mindenképpen fizikai kell hogy legyen, ha lehet egyáltalán állítani. Bár ahogy végigfutottam a manual azon részét ahol lehet ilyesmi, én sem találtam. Viszont ha összehasonlítom a manual-t a lappal akkor feltűnik hogy van olyan ami nincs a manualba ábrázolva. Például a proci felett a cha fanok mellett pwm cfgi felirattal jelzett tüskék.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47777) pjen válasza tibizje (#47774) üzenetére


pjen
félisten

Szia Ha kiveszed az odd takaró lemezt,lehet kapni a helyére két kis ventis takarót.Azok akkor befelé fúják.

[ Szerkesztve ]

(#47778) anonymus89 válasza Met (#47768) üzenetére


anonymus89
addikt

Azon filóztam én is na de most akkor kipróbálom.

VoidXs: köszönet Neked is...

Más:
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy megtudnám-e valahogy jeleníteni egy Google által tárol weboldalon telefonszámot mert minden link működik rajta csak a telefonszám megjelenítése nem?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47779) tibizje válasza pjen (#47777) üzenetére


tibizje
tag

Köszi a választ. Esetleg tudnál ajánlani konkrétan ilyet?

(#47780) pjen válasza tibizje (#47779) üzenetére


pjen
félisten

szia.kerestem,szerintem ez is az.Corsair Dominator Airflow 6 cooler.sőt ebben 3 venti van.

[ Szerkesztve ]

(#47781) gamer187


gamer187
tag

Üdv

Volna egy problémám, feltelepítettem egy számítógépre Windows 8-at.

Befejezte a telepítést, használatban is volt, úgy tűnt rendesen fut.

Aztán egy újraindítást követően bejön középen a Win logo, és a kurzor pislákol.

Ennyit csinál össz vissz. És nem enged belépni. Vagyis 1x be engedett és újra futott normálisan míg újra nem lett indítva, de ez a 15 probálkozásból 1x történt kb 5. próbálkozásra.

Mitől lehet ez?

hp dc7800
core2duo 2.3ghz
2gb ram
80gb hdd
hd6450 videókártya

(#47782) ReverzY


ReverzY
tag

Üdv lenne egy hatalmas és igen furcsa problémám! Szóval: azt kell tudni a gépemről hogy ha rendesen működik akkor csak úgy lehet bekapcsolni ha sokszoros (átlag 4-5) kapcsolgatás után nem hosszanti sípolást hanem csak egy pittyenést ad mert ha hosszan sípol akkor "nem megy kép" a monitorba csak feketén marad de mikor egy pittyenés van akkor rendesen bekapcsol a gép (és igen ez a normális működése sajnos neki!!). de ha rendeltetés szerűen működök tehát mindig első bekapcsolásra bekapcsol akkor viszont akadoznak a hangok youtuben, és akadoznak a játékok is.van minkor 1 hétig jó a gép tehát kapcsolgatni kell de viszont nem akad semmi de van mikor 1 hét után bekapcsol mindig elsőre de akkor viszont akad minden ez így felváltva. A szoftverhibát teljes mértékben, garantáltan kizártam! Konfigom: AMD Phenom II x2 550, 2x4 gb ddr2 , HD 5770 1hb vga, Gigabyte MA-770-GS3 alaplap. 1 éve senki nem tud megoldást rá!

(#47783) Apollo_21 válasza ReverzY (#47782) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tápügyben hogy állsz? arrafelé is lehet keresgélni....memteszt?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#47784) Vakegérke válasza ReverzY (#47782) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én minden mozdíthatót kiszednék a lapból, kifújnám a "fészkeket", A kártyák, memóriák érintkezőit alkohollal megpucolnám, minden kábelt megmozgatnék.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47785) razorbenke92 válasza ReverzY (#47782) üzenetére

(és igen ez a normális működése sajnos neki!!) Na ne röhögtess! Olyan nincs, hogy ez normális működése. A pittyegés általában BIOS hibakódot jelöl. Az egy dolog, hogy utána megy rendesen a géped, de az nem azt jelenti, hogy ez a rendeltetés szerű működése.

Lényeg: A sípolásra keress rá, mert abból többet meg lehet tudni. Én kontakthibás lapra gyanakszom. A hibák előfordulását pedig azzal magyaráznám, hogy amikor egyből beindul, akkor épp szerencséd van, de a gép attól még hibásan fut. Amikor egyből nem indul be, akkor meg úgyis addig nyomogatod, amíg be nem indul. Ha pedig már bekapcsolásképtelen állapotból elindul, akkor már megy hibátlanul.
Ez a szitu kicsi ,,A motor is mindig az utolsó rúgásra indul be." mondásra hajaz.
/A Gigabyte lapokat amúgy sem dicsérik sok jóval/

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#47786) ReverzY


ReverzY
tag

Én úgy gondolom ha valami elromlik az úgy is marad! és nem jön egy kis manó este és megjavítja hogy 1 hétig megint működjön. Mert ha nem akadozik akkor úgy működik mint amikor kihoztam a boltból(!!!) szóval igen érdekes. a memtestet elindítom rögtön előjön egy ablak: Kevés a szabad memóri a számítógépen. (amúgy meg a windows fájl kezelő ezt nem így látja..) ezt az ablakot le okézom aztán várhatog bármeddig a testnek sose lesz vége és abba kis ablakba azt írja Allocating -1709 mb memory ez vmikor 960 ra is leugrik de nem tudom mit jelentenek ezek. A sípolásra 1x megpróbáltam rá keresni de azt hiszem nem találtam semmit de most megnézem megint. a gépet 1 hete fújattam és törölgettem ki.

[ Szerkesztve ]

(#47787) razorbenke92 válasza ReverzY (#47786) üzenetére

Kismanó nincs, valóban. Ellenben nem hinném hogy a szobádban állandó a laboratóriumi körülmény 10kPa nyomással 0% páratartalommal és 23,5°C hőmérséklettel lenne.

Márpedig a kontakthibát főleg a kisebb bga alkatrészeknél nagyban befolyásolják a külső tényezők.

Volt olyan gép, amit fel kellett melegíteni hajszárítóval, hogy beinduljon, volt olyan aminek ha finoman kocogtattam az oldalát, elkapta a ritmust, viszont ha megint koccant valami rajta, akkor befagyott.

szerk: A törölgetést megfelelő ESD védelem mellett csináltad?

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#47788) ReverzY


ReverzY
tag

Amúgy délbe még működött a gép csak elmentem valahova kikapcsoltam mire vissza jöttem K.O 1 hétre... nem tudom mit jelent az esd de viszont takarítás után megjavult a gép, porszívóval kifújattam és monitor tisztítóval letörölgettem minden ventilátort belűről Azt találtam hogy award biosnál 1 hosszanti sípolás memória hiba ez megis felelne annak hogy kevés a szabad memória mert mintha csak az egyik 2gb-osat látná a másikat nem viszont bootoláskar kiírja hogy 4 ezer nem tudom mennyi mb ram- OK! meg a feladatkezelő is látja a 4gb ramot. viszont valaki azt írta nekem hogy memória pufferelési probléma lehet a bajom

[ Szerkesztve ]

(#47789) Sub-ZeRo válasza ReverzY (#47788) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

porszívóval kifújattam

Na azzal nem szabad. Inkább kompresszor.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#47790) razorbenke92 válasza ReverzY (#47788) üzenetére

Az esd az az olyanoktól véd, mint pl mikor leveszed a műszálas ruhát, és "rázol" utána. (Elektrosztatikus kisülés)
Az okozhat károsodást az alkatrészekben.

Én továbbra is kontaktra gyanakszom. Előbb-utóbb el fog szállni a lapod szerintem, bár ne legyen igazam.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#47791) ReverzY


ReverzY
tag

Hát ne legyen igazad.. :( És mi lenne az a kontakt hiba? Amúgy egy kis érdkesség hogy a Battlefield 3 maximum grafikán 1-2 fps el kevesebbel de ugyanúgy működik viszint a többi játék (pl: MW3) akad Amúgy szerkesztettem az előző hszem: "Azt találtam hogy award biosnál 1 hosszanti sípolás memória hiba ez megis felelne annak hogy kevés a szabad memória amit a memtest ír mert mintha csak az egyik 2gb-osat látná a másikat nem viszont bootoláskar kiírja hogy 4 ezer nem tudom mennyi mb ram- OK! meg a feladatkezelő is látja a 4gb ramot. viszont valaki azt írta nekem hogy memória pufferelési probléma lehet a bajom"

[ Szerkesztve ]

(#47792) Vakegérke válasza ReverzY (#47788) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Azt találtam hogy award biosnál 1 hosszanti sípolás memória hiba ez megis felelne annak hogy kevés a szabad memória mert mintha csak az egyik 2gb-osat látná a másikat nem viszont bootoláskar kiírja hogy 4 ezer nem tudom mennyi mb ram- OK! meg a feladatkezelő is látja a 4gb ramot. viszont valaki azt írta nekem hogy memória pufferelési probléma lehet a bajom"

Az egy dolog, hogy a BIOS látja a 4 giga RAM-ot, de csak annyit csinál, hogy rákukucskál. Megvan? Igen. Arra már nem terjed ki az ellenőrzés, hogy hibátlanul működnek-e a modulok.

Futtasd le a Memtestet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47793) ReverzY


ReverzY
tag

Az a baj hogy ennél már ott elakadtam hogy mit töltsek le, hogy kell egyáltalán megcsinálni lépésről lépésre?

(#47794) Ratman


Ratman
tag

Sziasztok!

Nem találtam jobb helyet a kérdésemhez:

Az a jelenség 1-2 napja, hogy a PC borzasztó lassan olvassa az USB-s pendrive-ot.
Semmi más nem lassult, minden ugyanolyan jól és gyorsan működik a gépen, mint előtte.
De ha egy file-t akarok a gépre másolni, akkor ami eddig kb. 8-10 mp volt, arra most kiírja, hogy a hátralevő idő 1 óra! El kezdi másolni, de tényleg ilyen lassan, szóval így használhatatlan.

Van-e esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#47795) Vakegérke válasza ReverzY (#47793) üzenetére


Vakegérke
veterán

Letöltöd, kicsomagolod, elméletileg kiírja magát egy pendrive-ra. Arról boot-olsz, és hagyod, hogy történjenek az események. Ha tuti eredményt akarsz, sok órán keresztül unatkozol majd, mert nem két perces az ellenőrzés.
Egyébként a kedvedért vadásztam, ezt a verziót nem próbáltam. Ha nem gömbölyű, akkor a Google a barátod, keress rá a memtest szóra.
Sok sikert. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47796) fastleslie válasza gamer187 (#47781) üzenetére


fastleslie
senior tag

Jelezd a hibát a Microsoftnak. Próbáld meg újratelepíteni. Ha nem megy, vidd vissza és kérd vissza a pénzedet! ;]

(#47797) fastleslie válasza ReverzY (#47782) üzenetére


fastleslie
senior tag

Szisztematikusan be kellene határolni a hibás alkatrészt!
Kezdeném azzal, hogy csak az egyik memóriát hagyom benne, majd a másikat. Kipróbálnám másik grafikus kártyával, táppal, végső esetben tesztelni az alaplapot is.
A porszívóval takarítás csak akkor gáz, ha kifelé szívatod, mert kikaphat úgy egy alkatrészt (pl. jumpert) hogy észre sem veszed...) :U

(#47798) gamer187 válasza fastleslie (#47796) üzenetére


gamer187
tag

Nagyon szellemes vagy :D

(#47799) anonymus89 válasza Sub-ZeRo (#47789) üzenetére


anonymus89
addikt

No nekem meg ilyet írtak pc forumon: "Töredelmessen bevallom soha nem néztem, hogy az ecset műszálas-e, vagy sem. (Tuti azok voltak. )De ekkora merénylet nem jutott eszembe, hogy sűrített levegővel, vagy porszívóval fuvassam, szivassam a PC belsejét. A mindíg kéznél levő és újratölthető tüdőmet használtam. Egy alaplap nem csinált olyant, hogy takarítás után nem indult volna.
Anno, amikor csöves TV-k működtek levegő tisztítóként a lakásokban, akkor szívtam el a levegőből az ecsettel felpiszkált port.
"

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47800) Impressa válasza anonymus89 (#47799) üzenetére


Impressa
őstag

Hát én erre azt mondom neked, hogy rendszeresen porszívót használtam műszálas ecsettel éveken keresztül,elég sok gépnél( laposoknál is) egyiknek sem volt semmi baja. Megfelelő használat kérdése az egész véleményem szerint, és akkor nem lehet gondod belőle. :D Sűrített levegős megoldás is tökéletesen jó, azt ritkán használtam, mivel nincs otthon.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.