Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) drunkyboy válasza Cheesy (#35549) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Kártyaolvasót még nem próbáltam, viszont az usb csak a csatlakoztatásnál indexel, indításnál ott folytatja, ahol abbahagyta.
A két hívás fogadását két telón egyszerre sem próbáltam még, ha érdekel majd megnézem.

(#35552) Cheesy válasza drunkyboy (#35551) üzenetére


Cheesy
őstag

Légyszives nézd már meg mit csinál olyankor. Tehát telefonálsz, miközben kihnangosítón beszélsz és közben hívnak. Van-e hívásvárakoztatás pl? Átváltás?

www.vakbelmutet.hu

(#35553) Osynho válasza Osynho (#35532) üzenetére


Osynho
addikt

Valaki? :F

Valahonnan olyat kap a fej, amit nem szeret. Eddig eljutottam magamtól. :DDD

Szóval, ha direkt kábelt húzok az akksitól (és vissza a mínuszba) a fejhez, akkor az jobb lenne? Illetve elképzelhető-e egyáltalán, hogy az autó elektromos hálózata öli meg rendszeresen?

Következő ötletem az erősítő nem megfelelő testelése, és így az rca kábeleken történő bántalmazás. Az erő 4m 25-ös coroplast tápkábellel kapja a delejt (anyós alatt van), a testelése pedig egy 1m-es darab noname 20-as kábel. Az A oszlop alatti idom mögött találtam egy csavart, arra rögzítettem. Lehet, hogy ez a gondja? Maga a csavar nem elég jó vezető? :U

3. ötletem, hogy az erősítő maga hibás és ő molesztálja a fejet. Ezt hogy tudnám kiszűrni? És miért nem öli meg azonnal, ha tényleg ez a baj?

Valaki tapasztalt, segítsen már ki. :R

(#35554) opeter70 válasza Osynho (#35553) üzenetére


opeter70
senior tag

Próbálok segíteni, de sajnos még nem találkoztam hasonlóval.
Mindenesetre szerintem ne az erősítő testelésénél keresd a hibát.
A táp rész és a bemeneti rész teljesen el van különítve egymástól, olyan szerintem nem fordulhat elő, hogy egy "hibás" testelés miatt az RCA kábelen folyna visszáram, vagy ilyesmi.

Abban egyetértek veled, hogy valószínűleg valahol testzárlatos lesz az RCA, de hogy miért nem azonnal, azt sajnos én sem tudom.

Még egy kérdés:
Az erősítő fizikailag hogy van a kasztnihoz rögzítve?
Közvetlenül, a fémhez van csavarozva?
Én egy ideje már mindig úgy szerelem fel az erősítőimet, hogy egy fa lapra csavarozom és a fa lapot külön rögzítem a karosszériához. Tehát nincs közvetlen kontaktus az erősítő háza és a kasztni között.
Ugyanis ez okozott nekem korábban problémákat: Volt egy erősítőm, amelynél érthetetlen okból a negatív csatlakozó és az erősítő fém háza között potenciálkülönbség volt, ezért nem csak a testkábelen folyt áram, hanem az erősítő háza és a kasztni között is. Ez egyszer kinyírta az erősítőm bemenetét és gyakran kiverte a biztosítékot.
Valószínű, hogy hibás lehetett az erősítő, de azóta én minden erősítőmet a fenti módon rögzítem, tehát izolálva a külső fémházat a kasztnitól.

[ Szerkesztve ]

(#35555) dseres


dseres
tag

Na szóval nagyon kattog az agyam. Megéri a plusz-költséget az, hogy a komponens szett csipogóját a tükörnél lévő háromszögbe tegyem, vagy úgy is elfogadható eredményt ad, hogy az ajtóban gyárilag kialakított helyre kerüljön? Ez utóbbi hely közelebb van és lejjebb is (Opel Vectra B 6-os kép itt: [link]

(#35556) footy válasza dseres (#35555) üzenetére


footy
addikt

Inkabb az A oszlop tovebe tedd. A cel egyebkent az lenne hogy a fuleddel azonos magassagba keruljon.

(#35557) opeter70 válasza dseres (#35555) üzenetére


opeter70
senior tag

Igazából az A oszlop alsó 1/3-a környékén lenne ideális.
Ha az ajtóba teszed, a színpad magassága eléggé le fog csúszni.
A különbséget az ajtó és a tükörháromszög között neked kell hallanod.
Ha nem tudod eldönteni, akkor az a megoldás, hogy kösd be, de még ne szereld sehova a magassugárzót.
Tegyél a hátuljára egy kis kétoldalas ragasztótszalagot és próbálgasd különböző magasságokban elhelyezve.
A füled rögtön meg fogja mondani, hogy megéri-e feljebb szerelni.

(#35558) dseres válasza opeter70 (#35557) üzenetére


dseres
tag

Ez jó ötlet. Kösz! :R

(#35559) orbano válasza dseres (#35558) üzenetére


orbano
félisten

érdemes odafigyelni arra is, hogy jó dolog, ha a magassugárzó egyvonalban van a mélyközepekkel, és a dölésszöge sem tér el sokat. ezt tökéletesen persze kivitelezhetetlen, de kiindulási alapnak jó lehet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35560) dseres válasza orbano (#35559) üzenetére


dseres
tag

Közben beszéltem a boltosokkal, kiderült, hogy ez egyáltalán nem egy csillagháborús fejlesztés, nem több jóval, ha az A oszlopra kerül a csipogó. Ebben az esetben a hangváltót is majd máshová teszik.A 16 cm-es hangszórót nem akarom kiemelőgyűrűkkel beforgattatni. (Egyelőre ? :F )

(#35561) Joe fiú válasza Osynho (#35553) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Pedig opeter-rel ellentétben én gyanakodnék test hibára, nekem a Kenwood fejem anno ezért krepált be, mert rca-ról akart áthúzni testet, testhiba miatt, egyébként ha jól olvastam a testkábeled átmérője kisebb mint a pozitív ág, ezt fordítva szokták, a test mindig nagyobb kell, hogy legyen mint a pozitív( átmérőben).

A csavaros rögzítés jó lehet, a rögzítés módjától függően..ha a csavar alatt fémtiszta (lehetőleg vastag) fém réteg van, és akár kör, akár sima csúszósaruval úgy rögzítetted be a csavar alá a testkábelt, akkor rendben van, minden más esetben, ez a hibaforrás.

(#35562) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Illetve ha a kasznihoz testelünk, akkor az akksi-kaszni kábelt is illene cserélni egy jóval combosabbra.

(#35563) Joe fiú válasza PiciPeti (#35562) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ez inkább az akksira való visszatestelésnél van, de alapvetően nem baj amit mondasz :DDD

(#35564) Fluo


Fluo
csendes tag

Mogami CC500-t próbált már valaki?? Eltérően a CP500-tól, 5m ára- németországi szállítással -együtt kb. 25-26e Ft. Rendeltem, bízom benne, hogy nem bánom meg.
Mogami CC500

[ Szerkesztve ]

(#35565) PiciPeti válasza Joe fiú (#35563) üzenetére


PiciPeti
őstag

He? :F :D

(#35566) ubi91


ubi91
tag

Sziasztok!

Nem teljesen világos számomra, hogyan is kéne bekötni a remote kábelt.

Az autórádió olyan kábellel van bekötve, aminek egyik fele a rádióba megy, a másik fele szabvány iso csatlakozó, ezen van egy kék-fehér szál, elméletben ez a remote. Ezt kell közvetlenül a rádióból összekötnöm az rca kábelen található remote szállal?

Az zavart meg, hogy a rádiómon van egy külön csatlakozó, a leírás szerint REMOTE IN*4

ennek mi a szerepe, és milyen csatlakozó megy bele?

[ Szerkesztve ]

(#35567) k-feri65 válasza ubi91 (#35566) üzenetére


k-feri65
senior tag

ha sony akkor oda egy távirányitó dugható bele...

értem én de le sz@..m

(#35568) ubi91 válasza k-feri65 (#35567) üzenetére


ubi91
tag

sony igen, értem. de a többi része legalább stmmel? :B

(#35569) Fluo válasza ubi91 (#35566) üzenetére


Fluo
csendes tag

Miért nem méred ki? Akkor kiderülne, hogy vajon a gyakorlatban is a kék-fehér szál-e a remote.

(#35570) k-feri65 válasza ubi91 (#35568) üzenetére


k-feri65
senior tag

stimmel...sony-nál még szokott olyan lenni,,hogy egy kék,, meg egy kékfehér van...na ott az elektromos antennáén(kékfehér) csak akkor van fesz ha a rádió megy,amikor átkapcsolod cd re ott megszűnik a fesz.......a kéken meg mindig kijön fesz ha bekapcsol a készülék

értem én de le sz@..m

(#35571) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

A héten már többször tapasztaltam hogy az első szett bal része nem szól ha halkan kezdem el hallgatni, aztán szépen tekerem fel a hangerőt, közepes hangerőnél kis recsegés után megszólal a baloldal nagy hangerőnél minden rendben, vissza halkítás után változó, van hogy recsegés és minden gond nélkül szépen szól tovább, van hogy elhallgat.
Fej: Kenwood KDC-3257UR
Erősítő:Hertz HE 2.1
Szett: Rainbow CS265 X-Plain

Nem gondolom hogy a szettnek lenne baja, az erősítőre tippelek, de nem vagyok nagy szaki, minden ötlet jól jön. :R
Hétvégén biztos lesz rá időm, miket próbáljak ki a hiba feltárására, garis még a fej és az erősítő is, de csak a hibás darabot szeretném visszavinni. Esetleg RCA kábel okozhat ilyen hibát :F

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35572) PiciPeti válasza ThodEE (#35571) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nekem akkor volt ilyen, amikor a bevezetőszál volt kontaktos a hangszóróban. De ez a kb bármi lehet kategória, én leginkább az erősítő kimenet-hangszóró között keresgélnék. :U

(#35573) ThodEE válasza PiciPeti (#35572) üzenetére


ThodEE
őstag

Rendben azt is átnézem akkor :R
Igen, érzem én is hogy erősítőbe tranyó ugyan olyan valószínűséggel lehet mint kábel vagy csatlakozás hiba, de tudtam hogy nem én vagyok az első a sorban, így minden tapasztalat jól jön és nem kell szétbontanom a komplett rendszert :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35574) ubi91 válasza k-feri65 (#35570) üzenetére


ubi91
tag

Köszi, így már legalább tudom, hogy hol keressem. :) Először csinálok ilyesmit, és először azt hittem, hogy a remote-nak is külön csatlakozója lesz, valahol az rca csati környékén.

Fluo: az a terv :)

(#35575) KriszXJR válasza ThodEE (#35571) üzenetére


KriszXJR
tag

Szia!
Reméljük nem a szettel van a gond! :)
A teljes oldalon más a hangerő? (közép és magas is egyformán szól/nem szól?)
Akkor szerintem tekergesd meg az erősítő potijait, kapcsolóit, hátha....
Ha nem kontakt hiba akkor jöhet a többi....
(1800D rendszerben van még?)
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#35576) kigoi


kigoi
senior tag

Digital Designs 512 mélynyomóról van valakinek tapasztalata,véleménye?
Mennyire számít jó nyomónak,mekkora BR láda kell neki?

(#35577) Cheesy


Cheesy
őstag

Ez a hirdetés felkeltette az érdeklődésemet.
Parrot Asteroid Classic
Ismeri valamelyikőtök a terméket?
A tesztjében sem írnak róla túl sok rosszat :)
Viszont ami ezen az oldalon etalon, a Kenwood eXcelon KDC-X997, abból meg nem találok itthon.

www.vakbelmutet.hu

(#35578) Osynho válasza Cheesy (#35577) üzenetére


Osynho
addikt

(#35579) Cheesy válasza Osynho (#35578) üzenetére


Cheesy
őstag

Én SD kártyásat keresek, nem akarom, hogy végig egy USB stick lógjon ki az elejéből... :N
Mechanika sem kell bele, csak tudjon 2 telefont egyszerre kezelni jól.

www.vakbelmutet.hu

(#35580) Osynho válasza Cheesy (#35579) üzenetére


Osynho
addikt

Hátsó usb-s. :) Pontosabban hátul is van neki. Vagy ott a 92SD. Még jobb fej.

(#35554) opeter70:
Az erősítő nincs rögzítve, az ülés alatt nagyjából mozgásképtelen. :) Szóval nem érintkezik fém felülettel.

(#35561) Joe fiú: "mert rca-ról akart áthúzni testet, testhiba miatt" erre gyanakszom és valami ilyesmit mondott a szerelő a legutóbbi javításnál.

Igen, a test vékonyabb és rosszabb minőségű is, mint a coroplast (ötvözetnek néz ki). Nem kaptam jobbat Szombathelyen, többszöri rohangálás után sem, de gondoltam, mivel jóval rövidebb, mint a 12V (4m vs 1m), nem lehet gond. Postáztatni nem fogok 1m kábelt. Ha valakinek van elfekvőben, az szóljon! :)

A felületet lesmirgliztem, tehát a kontakt elvileg jó. Az még lehet gond, hogy a csavarra egy anyát kellett tennem és úgy rá a sarut, mivel nem tud felfeküdni egyenes felületre. Ilyesmi a cucc, kellett alá anya. Lehet hogy ez már nem elég jó érintkezés? De ha így van, miért csak pár havonta hal meg a cucc és nem is brutál bömböltetés közben, csak úgy random. Ezen kívül 2-3 hónapig egy Pio fej volt előtte, azután egy X50BT 10 hónapig, egyik se panaszkodott. Ez meg 5 hónap alatt 2. fossa össze magát. Mondjuk közben több komponens is változott. :U

(#35571) ThodEE: Kösd át a jobb és bal oldalt. Ha még mindig a bal oldal rosszalkodik, akkor erősítő, ha a jobb, akkor valószínűleg a szett. :)

[ Szerkesztve ]

(#35581) Cheesy válasza Osynho (#35580) üzenetére


Cheesy
őstag

Nem tűnik rossznak ez a Kenwood KDC-BT92SD
- 2 telefon pipa
- SD kártya 32GB-ig pipa
- esztétikusabb, mint a JVC szürke kerete
- vörös kijelzőséma, megy a műszerfal világításához

Mondjuk kb. a duplája a keret, mint gondoltam volna... 60k, de érlelődik bennem.
Már csak a beépítő keretre kellene találni valami megoldást. Erre nincs magyar forrás? Mert csak a e-bay-en találtam.

Szerk:
Hülye vagyok, gugli most egyből dobott találatot "Audi A4 B5 beépítő keret"-re :N
De vajon egy 2000/8 havi A4-hez ez kell, vagy ez?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35582) Coyot válasza Cheesy (#35581) üzenetére


Coyot
őstag

Én megfogadtam az itteni tanácsokat és KDC BT61U lett/lesz. Valaki segítsen már a linkelt BT92SD miben különbözik a 61 től?

Má' nem

(#35583) Osynho válasza Cheesy (#35581) üzenetére


Osynho
addikt

Milyen rendszerben lesz?

- Az sd-t teheted egy olvasóba és úgy a hátsó usb-re, ha nagyon akarod, szóval emiatt nem muszáj ilyen drága fejet venned. :)
- 2 telefont a legtöbb BT-s fej kezel.
- A kijelző színe is állítható sok fejnél (92SD se egy színű).

Coyot: Erre én se jöttem rá teljesen. Pl tud SD kártyát kezelni, a 61U nem.

(#35584) Cheesy válasza Coyot (#35582) üzenetére


Cheesy
őstag

Van benne memóriakártyának hely mondjuk? :)

Osynho
KATT ;)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35585) Coyot válasza Cheesy (#35584) üzenetére


Coyot
őstag

Azon kívül gondoltam, csak mostanában lusta vagyok gépelni :D
Nem rossz cucc amugy, ha nem jön össze a 61-es akkor ilyen lesz.

Má' nem

(#35586) vbbb válasza Joe fiú (#35543) üzenetére


vbbb
őstag

4 hónapos Kenwood KDC-4551UB- lett belőle kb 12000Ft-ért. Reméljük megteszi. :)

A jó öreg Sony CDX-GT210 meg bekerül haverom Kispolákjába, ha hazamegyek nyáron. :K

(#35587) Osynho válasza Cheesy (#35584) üzenetére


Osynho
addikt

Tehát full gyári rendszer? Mert akkor a BT53U is overkill. :)

(#35588) MunezXBK válasza Cheesy (#35581) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A 2. kell, de írtam múltkor is.

(#35589) Cheesy válasza MunezXBK (#35588) üzenetére


Cheesy
őstag

Emlékszem :R , de akkor csak említetted, hogy neked adott a hifis vmelyik MM mellett. Nálunk nincs hifis az MM mellett. :)

Osynho
Az overkillt mire érted? Olcsóbban egyszerűen nem találtam olyan rádiót, ami ezeket tudja, mint amit fentebb írtam... Teljesítményre meg... ki tudja, mit fogok később belerakni, a gyári sem szól rosszul, nem baj, ha van benne a jövőre nézve tartalék.

www.vakbelmutet.hu

(#35590) Osynho válasza Cheesy (#35589) üzenetére


Osynho
addikt

JVC X50BT tudja ezeket (kivéve sd kártya, de azt olvasóval rá tudod kötni), viszont szerintem nem kapni már ezt a típust. De biztos van más, változtatható színű, hátsó usb-s, BT-s fej még a piacon. Persze nem akarlak lebeszélni a Kenwoodokról, nagyon jók! :)

Overkill-t a tudására, hangjára értem. Nem mutatja meg mit tud gyári hangszórókkal, erősítő nélkül. A beépített erősítő hangja és teljesítménye elhanyagolható az összes fej esetében. Ha tartalék kellene a jövőre nézve, akkor vegyél egy rendes erősítőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#35591) MunezXBK válasza Cheesy (#35589) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg azt is, hogy nem keret. :D

(#35592) imi314


imi314
senior tag

Üdv. Vettem egy signat rap1-es erősítőt ehhez szeretnék hozzá illő kábelszettet. Kérdésem az lenne,hogy ~20k ból már lehet kapni minőségibb kábeleket? Miket ajánlotok? Mellé kéne egy jó szub is erre is várom az ötleteket.köszi

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35593) Cheesy válasza Osynho (#35590) üzenetére


Cheesy
őstag

A C oszlopban van gyári erősítő, az hajcsa a hátsó hangszórókat. De valóban, később nem árt bele egy jobb erőlködő.
Ha nem memóriakártya, akkor meg USB stick kell. Én nem fogom elölről beledugni az tuti. Ha meg hátulról kell hozni kábelt, akkor fel kell szedni a szőnyeget, ki kell fúrni valahol egy foglalatot, mondjuk a kesztyűtartó bal oldalát még el is tudnám képzelni és akkor lehetne bele venni egy kis méretű 16-32GB-os pendriveot.
A 2 telefon viszont kell. El akarom ebben az autóban felejteni a BT vagy madzagos headsetet. Beülök, párosodnak, megyek :)

JVC X50BT tudja ezeket (kivéve sd kártya, de azt olvasóval rá tudod kötni)
Milyen olvasóra gondolsz?

MunezXBK
Ne hasogasd már azt a szőrszálat :DDD

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35594) Osynho válasza Cheesy (#35593) üzenetére


Osynho
addikt

A C oszlopban erősítő? :F Miféle?

Tényleg nem értem a problémádat. :D A hátsó usb kábelt behúzod a kesztyűtartóba és kész. Annyi hely mindenhol van. És onnantól kezdve azt dugsz bele, amit nem szégyellsz. :DDD Nekem volt már rajta pendrive, külső hdd, most épp ipod.

2 telefont általában kezelnek a BT-s fejek, tehát ezzel se lesz gond.

"Milyen olvasóra gondolsz?"

Pl ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#35595) Fluo


Fluo
csendes tag

Ma volt a kezemben Kicker 50 mm2 OFC tápkábel. A kínai piros kábelekhez képest megdöbbentően hajlékony. Leesett az állam.

(#35596) Cheesy válasza Osynho (#35594) üzenetére


Cheesy
őstag

Elvileg ez a felépítés:

Viszont külföldi fórumokon nem minden rózsás, ha gyári fejegységet akar az ember aftermarketre cserélni...
MunezXBK neked nem kellett újrakábelezni?

www.vakbelmutet.hu

(#35597) MunezXBK válasza Cheesy (#35596) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem hátul hangszóró se volt + be volt kábelezve.

(#35598) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv!

Egy kérdéssel fordulnék a hozzáértő kollégákhoz (urambocsá ha van B vectrás az mégjobb)
A fent emlitett autóba szeretnék első ajtóba való hangszórókat, tudtok esetleg ajánlani jó minőségűt? (amihez még mondjuk nem kell a gyári hangszóró takaró műanyagokat sem lecserélnem)

(egy Pioneer MVH-350BT van most a kocsiban és szeretnék első körben normális (nem gyári Opel papír) hangszórókat szerezni hozzá. Erősítő (még) nincs a kocsiban szóval a fejről lenne hajtva)

Előre is köszönöm annak aki tud tanácsot adni. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#35599) borat26 válasza adidas4death (#35598) üzenetére


borat26
aktív tag

Szia!

Nos a Vectra B és az Astra F majdnem azonos. Kell bármilyen jó 16-os komponens szett és egy kiemelő keret, ami elfér a kárpit alatt. A magasnak meg ott a helye a tükör háromszögben!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35600) borat26 válasza borat26 (#35599) üzenetére


borat26
aktív tag

[link]

Erről beszélek!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.