Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) tboy93 válasza KriszXJR (#36800) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mit érhet belőle a fejegység? Plusz esetleg az a hertz első szett?

(#36802) KriszXJR válasza tboy93 (#36801) üzenetére


KriszXJR
tag

Csak így első saccra, utánakeresés nélkül:
75BT: 20e (olcsóbban biztos nem adnak ilyet)
CS60.2: 10e körül
ESK: 10e körül
EBX: 20e (ennyit simán ér mert nagyon jók)
Nagyjából árában adja, ez így 60e (alsó hangon), de dobozos, valószínűleg megkímélt cuccok.
Plusz kábelek, és irányár, biztos enged.....

(#36803) tboy93 válasza KriszXJR (#36802) üzenetére


tboy93
nagyúr

Zsebem most nem engedi meg mindkettőt, vagy egy Phoenix Gold zx450-re vagy a pio fejre ugrok rá, még eldöntöm.

köszi a tájékoztatást!

(#36804) opeter70 válasza tboy93 (#36803) üzenetére


opeter70
senior tag

Találtál eladó ZX-450-et? Szerencsés ember vagy.
Bár ha jól emlékszem, k-feri65 árult mostanában egyet, csak sajnos nem volt rá pénzem. Lehet, hogy arra pályázol te is?

[ Szerkesztve ]

(#36805) gabber01 válasza KriszXJR (#36802) üzenetére


gabber01
addikt

Ha ESK-t 10-ért kapsz, akkor az valami nagy csoda lenne. Annyiért még DSK-t se nagyon, ez szerintem kb. 18-20k körül van reálisan.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#36806) KriszXJR válasza gabber01 (#36805) üzenetére


KriszXJR
tag

Annál jobban megéri......

(#36807) KriszXJR válasza tboy93 (#36803) üzenetére


KriszXJR
tag

ZX-el jobban jársz.... :)
Nekem is volt, kb 1hónapja adtam el.

(#36808) tboy93


tboy93
nagyúr

Most árazza be a csávó a zx-et, holnap szól nekem, ha meg tudunk egyezni akkor lemegyek érte 120km-t.

KriszXJR miért adtad el?

[ Szerkesztve ]

(#36809) KriszXJR válasza tboy93 (#36808) üzenetére


KriszXJR
tag

Van még pár azon kívül is, úgy döntöttem attól válok meg.....
De nagyon sajnáltam!

(#36810) B-enji


B-enji
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani jó minőségű írható CD-t?

(#36811) Doki85


Doki85
tag

Estét!

fejegység vásárlására szántam el magam.

3 kritérium van usb-s legyen ne kerüljön sokkal többe min 30k huf
és a leglényegesebb tiszta kellemes hangja legyen

na erre találtam én 1 alternatívát hozzá tudok jutni egy ECLIPSE CD5100-as hoz

véleményeket vagy alternatívákat kérnék ki mit hallott róla vagy mit ajánl helyette

és pár hangszóró amit néztem én már választottam de azért várom erről is a véleményeket

http://www.hangszorobolt.hu/?showid=371&level0=27

http://bolthely.hu/mikroshop/id/04095_Audio_System_MX-165_Plus

http://sound.atctrade.com/index.php?page=shop.product_details
&flypage=flypage.tpl&product_id=3324&category_id=1061&option=
com_virtuemart&Itemid=53

Segítségetek előre is köszönöm!

ÜDV: DOKI85

(#36812) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,
Arra lennék kíváncsi hogy milyen opciók vannak egy gyári autórádión mp3 lejátszására jelenleg. Az FM tunner pl elég gyenge minőségű, + valami fúrcsa okból a szivargyújtó csatlakozója igen rövid, és nem is marad benne a készülék.

Ezt találtam, van róla vélemény?
[link]

kösz szépen

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#36813) Doki85


Doki85
tag

igazából bármit is veszel főleg a D/A konverter meg a szerkezet tápja árnyékolása szóval maga a "kütyü" fogja meghatározni a hangminőséget és lehet akármilyen jó is még valahogy el kell juttatnod a jelet a gyári lejátszóba csak bukhatsz a hangminőségen akárhogy is teszed meg ezt szerintem vegyél bele 1 jó lejátszót sajnos ebben én sem tudok segíteni autó hifiben nem vagyok otthon :D

ÜDV: DOKI85

(#36814) footy válasza Doki85 (#36811) üzenetére


footy
addikt

Amennyire tudom már jóideje nincs európai supportja az eclipse-nek szóval ha valami elszáll, akkor tuti kuka a fej. Eladni sem nagyon lehet ha mégsem jön be. Fejnek inkább valami használt Kenwood-ot néznék a helyeden.

Ami a hangszórókat illeti, a belépő Alpine-ok felejtősek, az Audio System jó választás, a Hivi-t nem ismerem (szobai cuccot hallottam már, de attól az autóhifije még lehet szar.)
Ha új kell akkor még a Hertz DSK jöhet szóba, esetleg a Helix B62
Ha használt is szóbajöhet és erősítől hajtod, akkor sokkal tágabbak a lehetőségek.

(#36812) trialboj
Ha van Aux bemented, akkor azt használd, a BT agyonveri tömörítéssel a minőséget.

(#36815) Daywalker válasza footy (#36814) üzenetére


Daywalker
addikt

Te hallottad a B62-t? Kíváncsi lennék valaki véleményére...mondjuk a DSK-val összehasonlítva. Mondjuk jó lenne Helixből legalább Esprit szériát venni...de hát az pénz:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36816) footy válasza Daywalker (#36815) üzenetére


footy
addikt

Szerintem egy kategóriával feljebb van, de nem tudom jól megítélni, mert nem ugyanabban a rendszerben volt.
A DSK-nak számomra bántó volt a magasa és alacsony a felbontása.

(#36817) Doki85


Doki85
tag

A hivit preferálnám bár az érzékenysége tuti a szokások 2.83 volton volt 90 db ami 4 ohm os hsz nél igen becsapós tud lenni! Így én is úgy gondolom, hogy a jövőben be kell ruházni majd 1 erősítőbe is. Ha csak nem találok valami jó lejátszót...
A sok rövidítésből "lefordítja" nekem valaki ki milyen lejátszóra gondol??? :D vagy fejegységre... :))

ÜDV: DOKI85

(#36818) Daywalker válasza footy (#36816) üzenetére


Daywalker
addikt

Ugyanez a véleményem a DSK-ról, ezért én is feljebb váltanék...Helix mélyládám van (Precision sorozat) és nagyon tetszik a hangja, ezért gondolkodom Helixben komponens téren is...esetleg JBL GTO 609C...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36819) B-enji


B-enji
tag

Üdv!
Tudna segíteni valaki abban, hogy a JVC AWX 800-as dupla din-es fejegységemhez hol tudnék venni ISO RCA erősítő kimenet adaptert?

(#36820) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali.
A golf 4-es kocsimba a következő van:

JVC fejegység
Front: Soundstream 2 utas szett ezt egy Phase Linear PB Two 2X65W RMS
Sub: DLD 500 + Hertz 1D.1 1X200W RMS 4 ohm
+ kondi

A problémám a DLD sub-bal van. Hatalmasat szól, Vesekövet aprít, viszont azt kell mondjam hogy nem minőségi a hangja. Nem megy elég mélyre és inkább dübörög és hangos minthogy jól szólna. A házi mozimban van egy Klipsch sub lényegesen lágyabban szól és sokkal mélyebbre megy le.

Nos a DLD hangszórót akarom lecserélni egy olyan hangszóróra ami szebben szól és azért hangja is van. A DLD reflex ládába raknám az új hangszórót. A láda kb 50Literes bas reflex.

A következő erősítővel hajtanám: Hertz 1D.1-el.
Ennek a teljesítménye a következő:
1X200W RMS 4ohm
1X320W RMS 2ohm
1X450W RMS 1ohm

Több hangszórót néztem:
[Galden Audio RS12]
4 Ohm 400W

[HIVI Swans F12S]
4 Ohm. 300W Ez azért lehet érdekes mert kb 90 ezer az eredeti ára és most 25 akcióban. Swans Diva hangsugárzók a házimozim minden hangfala kivéve a sub. Nagyon jól szólnak.

[Skar Audio IVX12]
2+2Ohm illetve 4+4ohm-os változat 400W.
Ez a következő miatt lenne nekem érdekes. Az erősítőm 2 és 1 ohmon is terhelhető így a 2+2Ohm párhuzamosan 1ohm lesz a 4+4Ohm párhuzamosan 2 ohm lesz. Ezzel jobban ki tudnám hajtani az erősítőt. Nem tudom van-e értelme és mennyit hoz. nem halottam még dupla tekercses hangszórót. Illetve mennyire melegedne az erősítő 1 és 2 ohmon.

[Hertz ES300D4]
4+4Ohm 350W Ezt is meg tudnám hajtani mivel 2ohm lesz az ellenállás.

Szóval a Hertz monoblok erősítőmet nem cserélném le.

Szerintetek?

(#36821) B-enji válasza Khaosz55 (#36820) üzenetére


B-enji
tag

Szerintem mielőtt lecserélnéd a mélysugárzód, aknázd ki a beállításokban és egyéb dolgokban rejlő lehetőségeket, amik jelentősen befolyásolják a lesugárzott mélyhang átvitelét!
Amikre gondolok:
-a láda hangolása (a reflexcső méretezésével jelentősen lehet befolyásolni az alsó határfrekvencia értékét, és persze a láda méreteivel is)
-beállítások (rengeteg múlik azon, hogy melyik frekvencián, hány db-el és mekkora gain állást állítasz, és esetleg milyen polaritással)
-láda elhelyezés (egyáltalán nem mindegy, hogy a csomagtartóban hova és melyik irányba rakod/állítod a mélyládát)
-kábelek (akár még az rca kábelen is múlhat az igazán mély hangok hiánya, mert egyszerűen a kábel átviteli képességei megakadályozzák ezt, ugyan ez érvényes a hangszóró kábelekre is)
-erősítő/fejegység (sajnos ezeknek a komponenseknek a minőségétől is függ a mélyátvitel)
-rezgéscsillapítás (nagyon fontos a jó rezgéscsillapítás, egy zörgő hullámzó lemez/kárpitelem teljesen elhangolhatja a ládát)

De persze a mélysugárzón is múlik, csak érdemes foglalkozni ezekkel a dolgokkal is, mert enélkül lehet soha nem éri el a várt eredményt az ember, szimplán a mélysugárzók cseréjével :)

(#36822) Daywalker válasza Khaosz55 (#36820) üzenetére


Daywalker
addikt

Ehh...nekem is Klipsch van otthon a házimoziban. Azért egy 100 ezres kategóriába eső subot még ha aktív is (mármint ha Reference szériáról beszélünk) ne hasonlítsunk egy DLD-hez, ami azért távolról sem egyazon minőség.
Olyat keress aminek a gyári ajánlásában is ekkora láda van, de lehet játszani kell majd a reflexcsővel is. Az erősítő szerintem oké, ha tud 1 ohmot akkor használd ki, ha kell a teljesítmény.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36823) footy válasza Khaosz55 (#36820) üzenetére


footy
addikt

Ha visszaolvasol a forumban, akkor a DLD 500-at mindig "b@sszadneki" ladakent emlegetik, ami nem veletlen.
Ha a pontossagra akarsz ramenni, akkor egy 8" vagy 10" szubot lenne erdemes keresni, mert azokkal konnyebb osszehozni. Azt nem irtad milyen fejegyseged van, erdemes lenne ellenorizni hogy az idokorrekcio beallitasa helyes-e.

(#36819) B-enji
Ebay

(#36818) Daywalker
Nem probaltad szembeforditani a magasakat? Akkor nem annyira veszes. Bar a felbontason ez nem igazan segit.

[ Szerkesztve ]

(#36824) orbano válasza footy (#36823) üzenetére


orbano
félisten

akkor is hitvány hangja van a magasának, nagyon bántó, pedig hallottam már nagyon profin beállítva 9812-vel.

egyébként lett szalagkábel cserélve a fejegységemen, ki is lett pucolva és kapott egy polírt. jobb, mint újkorában és végre tudok megint CD-t cserélni, kezdődhet újra a hifizés :B :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#36825) opeter70 válasza Khaosz55 (#36820) üzenetére


opeter70
senior tag

Ha igazán mély és zenei hangzást akarsz, akkor felejtsd el a reflex ládát és helyette zártat válassz!
Mivel az erősítőd teljesítménye nem túl acélos, mindenképpen duplatekercses szubot válassz, ha lehet, akkor 2x4 Ohmosat, hogy 2 Ohm legyen az eredő impedancia.
1 Ohmot én minőségi zenehallgatásra már nem javasolnám, mert 1 Ohmnál már nincs akkora kontrollja az erősítőnek a hangszóró felett, ami a pontosság rovására mehet.
Ezt én is itteni fórumtársaktól hallottam és később meg is tapasztaltam, amikor viszonylag kis teljesítményű monoblockkot használtam.
Viszont fontos, hogy nagy érzékenységű hangszórót válassz (>90 dB), mert azt könnyebb meghajtani kisebb erőstő teljesítménnyel is.

Mint azt már itt a fórumban többször leírtam, nem szeretek konkrét márkát és típust ajánlani, mert nagyon autó és ládafüggő a dolog.
De azért hogy ne csak a levegőbe beszéljek, figyelembe véve az általad belőtt árkategóriát, én pl ezt a Focalt meghalgatnám (300/600W, 93,4 dB érzékenység).
De az általad kinézett Hertz ES300D4 sem tűnik rossznak.
A HIVI-t én is csak házimoziban ismerem, ott tényleg jónak számít, de az még nem jelenti azt feltétlenül, hogy az autós cuccaik is ugyanolyan jók.
Ajánlom, hogy a használtak között is nézz körül, mert ugyanazért a pénzért jóval magasabb minőségek kaphatsz.

Nagyon fontos, hogy mindenképpen kipróbálva vegyél mélynyomót, mert akkor derül ki, hogy hogy passzol az autódhoz és a többi komponenshez.
Minden valamire való kereskedőtől el lehet hozni letét ellenében mélynyomót ládával együtt kipróbálásra.
De legrosszabb esetben is ott helyben meg szokták engedni a kipróbálást.
Használt vásárlása esetén ugyanez a helyzet, csak kipróbálva vedd meg!

(#36826) orbano válasza opeter70 (#36825) üzenetére


orbano
félisten

nem mint ha a hangszóró specifikáció szerinti érzékenysége és a belőle épített zárt láda hatásfoka között lenne túlzottan komoly hasonlóság :U
egyébként ilyen árban én megfontolnám az element 30 + hxa 20 kombót is. nem lesz betonszaggató mélye, de az otthonira emlékeztető lágysága, könnyedsége és precizitása lesz, ha a kocsi és az első szett is úgy akarja.

A vér nem válik VAZZE!™

(#36827) Daywalker válasza footy (#36823) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem sajnos, mert gyári helyen van, ami tudom, hogy hiba de ahogy Orbano írta, fos ahogy van. Sajnos mástól is ugyanezt hallottam. Addig nem akartam belekezdeni az áthelyezésbe meg faragásba, amíg nem szerzek másik szettet.

opeter: F@sságokat beszélek ilyenkor reggel, ne törődjetek velem...Egyébként meg a láda nagyon befolyásoló tényező érzékenység terén. Zárt ládával nem fogja elérni a kellő mélységet, vagy talán csak pár árkategóriával feljebb...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36828) B-enji válasza footy (#36823) üzenetére


B-enji
tag

Sajnos ebay-en se találtam :( (14 pólusú csatlakozó)

(#36829) orbano válasza Daywalker (#36827) üzenetére


orbano
félisten

megúsztad ;]

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#36830) Daywalker válasza orbano (#36829) üzenetére


Daywalker
addikt

Már javítottam, elb.sztam...nem gondolkodtam hirtelen...kicsit hosszú volt a tegnapi nap :(((

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36831) orbano válasza Daywalker (#36827) üzenetére


orbano
félisten

a bass reflex láda sem megy feltétlen mélyre, a hangolási freki után meredeken esik a frekvenciaválasza, a zárt láda meg egyenletesebben gyengül, mindkettőnél tervezés kérdése a dolog. zárt ládánál is meg lehet azért találni az ízlésnek megfelelő méretezést ahol még elég pontos is és kellően mélyre is megy, pláne egy 30-as driverrel.

A vér nem válik VAZZE!™

(#36832) Daywalker válasza orbano (#36831) üzenetére


Daywalker
addikt

Ebben igazad lehet, de ahhoz erő is kéne, nem? Legalábbis ezt mondják az okosok. Nincs saját hosszútávú tapasztalatom zárt ládával, mindig reflex cuccaim voltak.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36833) orbano válasza Daywalker (#36832) üzenetére


orbano
félisten

azért az sem emészt fel gigawattokat, nem kell mindennek kilowattos monoblock :) az említett 30-as element ládát pl. egy udimension RM V21-gyel hallottam szépen szólni, pedig az nem kifejezetten szub erősítő... egy hxa 20 meg röhögve ellátja delejjel.

A vér nem válik VAZZE!™

(#36834) lautnermark válasza KriszXJR (#36800) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Konkrétan mit ad el?
Leírásban: Hertz ESK165 (4 hangszóró)+Hertz DT16 (2 hangszóró)+frekvenciaváltók
A képeken: 2 db Hertz mélyközép, 2db Hertz magas, 2db Mac magas, 2db Mac Hangváltó és 4db kb. 3 különböző fajta hangváltó.

(#36835) tboy93


tboy93
nagyúr

Rákérdeztem nála, 20-ért adja a fejet külön, de csak akkor ha majd nem viszik el egyben a cuccost.

(#36836) opeter70 válasza orbano (#36826) üzenetére


opeter70
senior tag

"nem mint ha a hangszóró specifikáció szerinti érzékenysége és a belőle épített zárt láda hatásfoka között lenne túlzottan komoly hasonlóság"

Ez igaz, de ha egy amúgy is érzéketlen hangszórót tesz zárt ládába, akkor aztán tényleg pumpálhatja bele a wattokat.
A specifikáció szerinti érzékenység már megint egy más téma, beviszik az erdőbe az embereket rendesen ezekkel az értékekkel.
Nem is olyan régen láttam olyan hangszórót, amelynek az érzékenysége 1W/0,5m(!!!)-re volt megadva.
Így már marha jól mutatott a 98 dB-es érték. :)
Nem is beszélve a mostanában divatos 2,83V/1m érzékenység megadásról, amit bevallom őszintén fogalmam sincs hogy kell átszámolni 1W/1m-re.

"a bass reflex láda sem megy feltétlen mélyre, a hangolási freki után meredeken esik a frekvenciaválasza, a zárt láda meg egyenletesebben gyengül, mindkettőnél tervezés kérdése a dolog"

Ez a pontos megfogalmazás.
Ezért szeretem én jobban a zárt ládákat, mert alacsonyabb frekvenciákon is még értékelhető hangnyomással bírnak. Meg az egyenletesebb frekimenet miatt. Persze ez zenei stílus kérdése is, mert pl. elektronikus zenéknek kifejezetten jót tesz a reflex ládák 60-80 Hz körüli kiemelése.

(#36837) gabber01 válasza Khaosz55 (#36820) üzenetére


gabber01
addikt

Mielőtt lecseréled a DLD500-ad, próbáld ki egy erősebb erősítővel. Az a 200W RMS az az igazság, hogy nulla neki. Legalább a duplája kéne neki, hogy normális hangot adjon le. Tudom, én is így jártam, bár én tudtam hogy az átmeneti erősítő hozzá a maga 200W-jával nem lesz elég, de ég és föld a mostanival a különbség.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#36838) k-feri65 válasza opeter70 (#36804) üzenetére


k-feri65
senior tag

van 2 ilyenem jobb a hangja(juk) mint a zx-nek:))

értem én de le sz@..m

(#36839) tboy93


tboy93
nagyúr

Ma megyek a ZX-ért, szerintem nekem elég jó lesz ez is :)

(#36840) k-feri65 válasza tboy93 (#36839) üzenetére


k-feri65
senior tag

persze jó az is ..söööt nagyon jóóóóó....

értem én de le sz@..m

(#36841) opeter70 válasza k-feri65 (#36838) üzenetére


opeter70
senior tag

Tudom, láttam a hirdetésedet, a korábbit is. Szemeztem is velük egy ideig, aztán az anyagiak közbeszóltak.
Ezek még a ZX-nél is jobbak? Hm... Nem is gondoltam volna....

(#36842) k-feri65 válasza opeter70 (#36841) üzenetére


k-feri65
senior tag

Egy icipicit jobbnak hallottam ezt a párost a ZX-nél..és ezekben nincs semmi freki vágó kütyü...no meg ventilátor sem ami ad egy kis alapsusogást..nem sok a susogás de ott van......

És nehezek mint a dög....van vagy 3,5 kiló darabja....

értem én de le sz@..m

(#36843) Doki85


Doki85
tag

Hát gyerekek úgy látom fejegység tekintetében nagy a tanácstalanság és senkinek semmi tippje mit érdemes venni... :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

ÜDV: DOKI85

(#36844) Osynho


Osynho
addikt

sürgős kérdés: ha egy magassugarzon nincs feltüntetve, hogy melyik a + es melyik a -, a két kis pocok is egyforma méretű, honnan tudjam meg, mit hova kell kötni? mac maximus a szert, ha ez segit.

(#36845) Doki85


Doki85
tag

fogj 1 másfél voltos elemet meg két kábel darabot és érintgesd a hangszóró két pólusához
amikor kifelé mozdul a membrán akkor az elem +oldala van a hangszóró + oldalán

ne ijedj meg kicsit recsegni vagy inkább pattanni fog de nem lesz semmi baja 1.5 volt tol...

[ Szerkesztve ]

ÜDV: DOKI85

(#36846) Osynho válasza Doki85 (#36845) üzenetére


Osynho
addikt

a magas membranjanak mozgását lehet latni?

(#36847) Doki85


Doki85
tag

simán
néha tartsd rajta kicsit úgy feltűnőbb...
feltéve ha 1 sima dóm sugárzóról beszélünk :)

[ Szerkesztve ]

ÜDV: DOKI85

(#36848) k-feri65 válasza Doki85 (#36843) üzenetére


k-feri65
senior tag

pio 80 prs

értem én de le sz@..m

(#36849) Doki85


Doki85
tag

k-feri65
neked mi a véleményed egy Eclipse CD5100 rol? olcsón tudnék 1 et javítástól nem igen félek van 1 jó ismerősöm
ha nem 1 a világon nem beszerezhető alkatrész megy benne tönkre akkor meg tudom javíttatni is
és ezért mégse kéne 100 ezret kiadnom :D

ÜDV: DOKI85

(#36850) k-feri65 válasza Doki85 (#36849) üzenetére


k-feri65
senior tag

passz nem ismerem a készüléket..egy eclipse akármit hallottam,,aminek 9 voltos kimenete volt de szar a hangja.....én pio párti vagyok ...rsI rsII prs....a hétvégi SQ versenyt majdnem minden kategóriában pio nyerte...sőőőőőt az amatör két út II. helyezettje egy rsI volt ami ellen nem szar procis fejek is elvéreztek...

értem én de le sz@..m

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.