Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) k-feri65 válasza barack1997 (#35697) üzenetére


k-feri65
senior tag

nincs semmi probléma...kapcsold be a rendszert...állítsd a fejet 0 hangerőre..és az erősítőn a ..gain-t.. addig tekerd felfelé ameddig nem hallod a alapzajt..majd picit tekerd vissza, hogy kuss legyen.

értem én de le sz@..m

(#35702) zalman90


zalman90
őstag

tényleg nem ajánlott a mélynyomóra szerelni az erősítőt ? mert hogy szétrázza :F :F

vagy hülyeséget mondtak ? :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#35703) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Egy Blaupunkt Montreux RCR44 típusú rádión háromszor el lett rontva a PIN kód és letiltott. Mit tudunk vele csinálni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#35704) k-feri65 válasza Bjørgersson (#35703) üzenetére


k-feri65
senior tag

vedd le tápról pár napra...

értem én de le sz@..m

(#35705) KriszXJR válasza zalman90 (#35702) üzenetére


KriszXJR
tag

Abszolút nem mondtak hülyeséget. Anélkül is kap egy erősítő eleget (rezonanciát). A fetek, relék, teljesítmény ellenállások, kondik forrasztásai nem szeretik.

(#35706) Bjørgersson válasza k-feri65 (#35704) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rendben, köszi!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#35707) erikke17


erikke17
őstag

Egy 4ohmos 165mm-es mélyközép és egy 8 ohmos csipogót hogy lehet fejegységre kötni, ha fej 4-8ohmig van megadva?
Párhuzamosan? Vagy Nem is ajánlott sehogy? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#35708) shteer válasza erikke17 (#35707) üzenetére


shteer
titán

párhuzamosan 6ohm-os eredőt eredményez

..szerintem jónak tűnik

(#35709) ThodEE válasza erikke17 (#35707) üzenetére


ThodEE
őstag

Hangváltónak hívják azt a speciális cuccot ami összehozza a magasat meg a közepet, vagy kondival kell leválasztani a magasat, ha párhuzamosan kötöd akkor 2,66Ohm lesz az ellenállása.
Mindenképp a hangváltót javaslom, de nem próbáltam még különböző impedanciával.
Valószínűleg elfogja tolni a vágási frekvenciát :R

(#35708) shteer
Bocsánat hogy bele okoskodtam, de szabad tudni hogy jön ki a 6? :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35710) erikke17 válasza shteer (#35708) üzenetére


erikke17
őstag

Akkor jól gondoltam, de nem voltam benne biztos :)

ThodEE - Nem konkrét hangváltóra gondoltam, igaz hogy azzal kivitelezhető könnyebben de a csipogón gyárilag van kondi.. Mivel gyári recsegőkről van szó :D
Astra F-be szerettem volna rakni mivel gyárilag nincsenek, mivel haver meg bontott szét E36-os BMW-t és abból akartam kiszedni és elég szépen is szóltak.. :)
Csak nem tudtam a 4 és 8 ohmot hogy összehozni de kolléga feljebb leigazolt :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#35711) shteer válasza erikke17 (#35710) üzenetére


shteer
titán

bocs, benéztem. ThodEE írta a helyes eredőt

8/3=2,66..

..szerintem jónak tűnik

(#35712) lautnermark válasza ThodEE (#35709) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Szabad megkérdezni, hogy 4/2 + 8/2 = 2,66 miként jön ki?

(#35713) opeter70


opeter70
senior tag

Pedig az bizony 2,66.
Hogy tisztába tegyük a dolgokat:
Soros kapcsolásnál az eredő ellenálás (impedancia) számítása:
Re=R1+R2+R3+...stb.

Párhuzamos kapcsolásnál az eredő ellenállás:
1/Re=1/R1+1/R2+1/R3...stb

(#35714) ThodEE válasza lautnermark (#35712) üzenetére


ThodEE
őstag

Csak kettő ellenállás esetén:
(R1+R2)/(R1*R2)=R[eredő]

(#35711) shteer
Én meg már kezdtem gondolkodni hogy lehet hogy mást is figyelembe veszel és hogy mit ronthattam el :)) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35715) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Akkor már én is leírom, mert itt mindenki tévhitben van..párhuzamos kapcsolásnál replussz műveletet végzünk vagyis az ellenállásokat összeszorozzuk majd osztjuk az összegükkel, esetünkben (4*8) / (4+8), vagyis 32/12=2.6667, soros kapcsolásnál meg össze kell adni az ellenállásokat, illetve párhuzamos kapcsolásnál végezhetünk reciprok műveletet is, de sokan már így is belekeveredtek. Gondoltam kicsit beleokoskodom, ha már villamosmérnöknek tanultam :)

(#35716) erikke17


erikke17
őstag

Ajjaj mit robbantottam ki :D
2 darab 8 ohmos csipogó és 2 darab 4 ohmos mélykozep. Mivel első ajtóban mennek ugye egy csipogó és egy mélykozep, azaz 4+8ohm az 12:2=6ohm ha jól csináltam.( de szerintem hülyeséget írtam :D)
Hogy lehet 2,66ohm?

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#35717) krisztianAMG válasza erikke17 (#35716) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ne átlagot számolj! :D

(#35718) shteer válasza erikke17 (#35716) üzenetére


shteer
titán

úgy ahogy opeter70 írta

..szerintem jónak tűnik

(#35719) ThodEE válasza Joe fiú (#35715) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen valóban elírtam, de a végeredmény jó ;] :R

(#35716) erikke17

Sorba kötésnél adódik össze, párhuzamos kötésnél a legkisebb ellenállású alatti értéknek kell kijönnie :K
Párhuzamosnál marad a repluszolás, de az is csak kettő tag esetén érvényes!

Szerk:
Az oldalakat külön külön kell számolni, úgyhogy csak 1 oldal hangszórói számítanak :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35720) opeter70 válasza Joe fiú (#35715) üzenetére


opeter70
senior tag

Bocs, hogy én meg "visszaokoskodok", (nem téged akarlak megcáfolni, mert teljesen jó a képleted) bár én nem tanultam villamosmérnöknek, viszont ez az én időmben általános iskolai 7.-8. osztályos fizika tananyag volt.
Szóval tökéletes a számolásod, de csak 2 ellenálás esetén igaz.
2-nél több ellenálás esetén már csak az 1/Re=1/R1+1/R2+1/R3...+1/Rn képlet működik.
Tehát egy 8, egy 4 és egy 2 Ohmos hangszóró párhuzamos kapcsolásánál már 1,14 Ohm lesz eredő a sokak által gondolt 4 Ohm helyett.
Mondjuk ez a mi szempontunkból irreleváns, mert 2-nél több hangszórót nemigen szoktak összekötni, csak a korrektség kedvéért írtam le.
(Bár mondjuk régebben volt itt egy kolléga, aki valamiféle követhetetlen hangszóró hálózatot akart kiépíteni vegyes kapcsolással :) )

erikke17: Mint ahogy már előttem írták, ne átlagot számolj, mert ez párhuzamos kapcsolásnál ez nem így működik.

[ Szerkesztve ]

(#35721) Debesq


Debesq
tag

Sziasztok! Van egy házilag gyártott mélyládám, 50W 8 Ohm. Szeretném kipróbálni a kocsiban erősítő nélkül, de nem tudom hogy kellene rákötni. A fejegységen megengedett a 8ohm, megnéztem a könyvét. Csak az első hangszóró kimenetek foglaltak. A hátsóra szeretném rákötni, mert gondolom az erősítőnek való kimeneten nem erősít a fej. Az a megoldás jó lehet, hogy a hátsó hangszóró kimenetén a jobb és bal minuszból egy-egy kábelt kivezetve, majd ezt összesdorva rákötöm a hangszóró minuszára, a plusznál pedig ugyanez? Ezt azért akarom, hogy mindkét csatorna hallható legyen rajta. Tudom, ez így nem helyes, mármint erősítő nélkül meg ilyenek, csak kíváncsi lennék milyen, de nem szeretnék kárt tenni a fejegységben.

(#35722) opeter70 válasza Debesq (#35721) üzenetére


opeter70
senior tag

Az előző eszmefuttatáshoz kapcsolódva eszembe jutott még valami, amit viszont én nem értek:

Adott egy első szett, Mélyközép + magas + passzív váltó, aminek így együttesen bekötve 4 Ohm (?) az impedanciája.
Ez esetben viszon külön-külön nézve a mélyközepet és a magasat (mondjuk egy aktív rendszerben), azok nem lehetnek 4 Ohmosak, mert 2X4 Ohmból sehogy sem lehetne kihozni 4 Ohm eredő impedanciát.
Tehát akkor most vagy a komplett szett nem 4 Ohmos, vagy a hangszórók külön-külön nem 4 Ohmosak...
Vagy mégis igaz mindkettő?
Hol hibádzik az eszmefuttatásom?

Sky94: Ilyen megoldásokat itt nem nagyon szoktunk ajánlani.
Elméletben működhet, de gyakorlatban nem tudom, hogy mi történne. Én még sosem próbáltam ilyet.
Mindenesetre a fejegység végfokait nem erre találták ki. A frekvenciavágást hogy oldanád meg?
Van benne low pass filter a hátsó hangszóró kimenetekre?

[ Szerkesztve ]

(#35723) Debesq válasza opeter70 (#35722) üzenetére


Debesq
tag

Arra gondoltam, hogy bekötnék egy ellenállást, ami levágja a magas frekvenciát. De úgy látom jobban járok, ha elsőkörben beszerzek egy erősítőt, aztán olyan mélyet rakok hátra amilyet akarok. :)

(#35724) erikke17


erikke17
őstag

Értem köszi mindenkinek, akkor konklúzió a fejegységre nem köthető rá mert 4-8ohmig van így 2,66 sorban még 12 szóval bukta :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#35725) Joe fiú válasza opeter70 (#35722) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ezen már én is gondolkoztam sokszor, a kickem elméletileg 2 ohmos, a magas 4 ohmos, a hangváltó meg dual 2 ohm kickhez van, akkor most végülis mennyi is az eredő ellenállásom :F mivel nekem egy kick van bekötve csak, de szerintem használat közben megmérem az erősítőnél, hogy ott milyen ellenállás érték jön ki, ami ugye megint csak szubjektív mert frekvenciától függően eltolódik ugye az ellenállás értéke is.

(#35726) KriszXJR válasza opeter70 (#35722) üzenetére


KriszXJR
tag

Elméletben a hangszók 4ohm -osak, és a szett is elméletben 4ohm-os.
Most nem tudok ide beilleszteni Neked képet róla, de keress rá egy szett leírásában az impedancia-frekvencia görbére és azonnal látni fogod, főleg egy közel ideális görbe menet esetén. Ilyet meg sok gyártó "rajzol". Főleg vonalzóval, kicsi beeséssel a keresztfrekinél.

(#35727) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 20-25k környékén van valami fejegység ami usb/aux-os, és van benne bluetooth kihangósításra lehetőség? (telefonhívásokra gondolok)

Köszi előre is!

(#35728) Rolly válasza Slyer (#35727) üzenetére


Rolly
veterán

Hali, én egy pioneer mvh x360bt vettem 27 vagy 28 ezer forintért és meg vagyok elégedve vele...

(#35729) bozont válasza Slyer (#35727) üzenetére


bozont
veterán

Érdemes szétnézni máshol is árak ügyében, de ezeket nézegetem én is: [link]
De szerintem a JVC KD-X310BT lesz nálam a befutó.

Amúgy van értelme a gyári antenna kábelt kicserélni? Eredményezhet jobb vételt? Többnyire Music FM-et hallgatok, ha éppen rádióhoz van kedvem, de felénk nem olyan erős a jel. Kérdés lehet-e ezen javítani még valahogy.

(#35730) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

20 ezer forint magasságában milyen mechanika nélküli, USB porttal vagy SD kártyahellyel rendelkező fejegységet ajánlanátok? Kenwood, Pioneer, JVC, Alpine kínálatát nézegettem. A Pioneer eléggé csábító a 3 év garancia miatt, de nem tudom hogy szignifikáns különbség lenne-e köztük hangzásban.

(#35731) footy válasza bozont (#35729) üzenetére


footy
addikt

Az antennacserét lehetne megpróbálni, de az eredmény így sem tuti. Nagyobb antenna kellene, a nagyobb jelnyereséghez, de elég hülyén néz ki az autó méteres antennával.

(#35730) 7600 GS
Amelyik jobban tetszik, ezek kb ugyanazt tudják.

(#35732) Harsonás


Harsonás
tag

Sziasztok. Ajtószigetelés után maradt még bitumen lapom. Az lenne a kérdés, mit lenne még érdemes szigetelni, amihez nem kell lebontani az egész kocsit?

(#35733) Adonimus válasza 7600 GS (#35730) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Na hát a garancia miatt egy percig se fájjon a fejed...
Eddig még semmire nem tudtam érvényesíteni normálisan garanciát. Pioneer rádióra meg főleg nem. Fizetni kellett a garanciális javítást, (Másfél hónap után, egyik este jó volt, másnap reggel induláskor már nem) mert én rontottam el. Igaz, hogy másik gyári hibája is volt a készüléknek (AUX bemenet), azt elismerték, megcsinálták, 1 másodpercet sem működött azóta sem :D
Szóval az én tanácsom: A garancia ne legyen szempont.

Még valami: azt az üzenetet kaptam a szervíztől, hogy "egy Kenwood készülékkel ez nem fordult volna elő, mert erősebb anyagból van".
:R :W

És még valami: :DDD A telefonom is elromlott másodjára, és a kedves garanciális LG szervíz vagy nem is tudom hol csinálták, de leejtették a telót vagy nem tudom de a fólián volt egy hatalmas sérülés, le is kellett cserélni.
Mindig felbosszantom magam a garancia szó láttán, bocsi. :DD

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35734) shteer válasza Harsonás (#35732) üzenetére


shteer
titán

Csomagtarto, teto.. Olyan nincs amihez nem kell bontani

..szerintem jónak tűnik

(#35735) opeter70 válasza Harsonás (#35732) üzenetére


opeter70
senior tag

Mennyi maradt és milyen fajta? Megvenném, ha piaci ár alatt adod...

(#35736) orbano válasza Harsonás (#35732) üzenetére


orbano
félisten

ha a tetőkárpitot le tudod szedni, akkor a tetőlemezt

A vér nem válik VAZZE!™

(#35737) Joe fiú válasza Adonimus (#35733) üzenetére


Joe fiú
senior tag

A másik, pedig, hogy a legtöbb termékre akkor érvényes a garancia, ha pecsét van róla, hogy szakműhelyben szerelteted be a cuccot, mondjuk az autohifi outletnél pont jó fejek voltak velem, azt mondták ha nincs szétgányolva az iso csati akkor nem kell igazolnom hol szereltem be, szóval vannak azért korrektebb üzletek, de egy másik cég pl. elhajtott ennek hiányában.

Más: Gyári generátorom volt, generátorhibára gyanakodva fel lett újítva az egész, amit így utólag nem bánok, mert két erősítő és világítás esetén is 13.7v-ra esik be a feszültség csak, megszűnt a lámpapislákolásom is, nem gondoltam, hogy ennyit számít, hogy jó állapotú-e a generátor avagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#35738) Adonimus válasza Joe fiú (#35737) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Sajnos pont ennél a cégnél jártam így. :((

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35739) Osynho


Osynho
addikt

Gondoltam leírom a fejleményeket fejegység ügyben.

Összevissza szólt, erőtlenül a 2 oldal, balance-ot hiába nyomtam full-ra balra, szólt a jobb is, subot kikapcsoltam a fejen, akkor is szólt, de teljes tartományban, vágás nélkül. Ezen kívül lett egy alapzúgás, amit levett hangerő mellett simán lehetett érzékelni. Tegnap átnéztünk mindent egy szerelővel és kiderült, hogy a sub rca-ja volt a ludas a dolgok egy részéért. Az egyik feléből kilazult a közepe, ez okozta az összevisszaságot. Az alap zúgás viszont megmaradt. Másik fejjel nem produkálta. Szóval szerintem megint elszállt az rca rész. :W Csak nem tudom mitől. :U

(#35740) Adonimus válasza Osynho (#35739) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Nekem olyasmit mondtak, hogy az erősítőnek nem elég a saját test kábele hanem az RCA testen keresztül próbál meg áramot leadni, az meg nem bírja...

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35741) Osynho válasza Adonimus (#35740) üzenetére


Osynho
addikt

Najó, de miért csinálja ezt? :D A szerelő szerint nincs gond a testeléssel. A fejre kötöttem még egy kábelt, amivel letesteltem. És még így is. Megpróbálom máshova kötni az erősítőt, hátha.

(#35742) Joe fiú válasza Osynho (#35741) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem a fejegység testelése a hibás, hanem az erősítő testelése a gond, de már múltkor is leírtam, mert ha jól emlékszem úgy írtad, hogy valami csavart tettél a test kábel alá, namármost az lenne a lényeg, hogy a testkábel színtiszta fémréteggel érintkezzen, ne legyen köztes anyag, mert akkor romlik a vezetési tulajdonság, egyébként egy rossz rca kábel éppúgy tönkretudja vágni a fejegység kimenetét mint a nem megfelelő testelés.

(#35743) Osynho válasza Joe fiú (#35742) üzenetére


Osynho
addikt

Igen, emlékszem. Persze, nyilván az erősítő testelése lesz a hunyó, de akkor is értetlenkedem. Mindegy, igyekszem valami megoldást találni rá, bekötöm máshova, másmilyen kábellel az erősítőt. Ezek a lapos körsaruk is megteszik? Elég ványadtnak tűnnek, ezért vettem ezt a vastagabb verziót, ez meg ugye nem fekszik fel egyenes felületre.

És most egyszerre jelentkezett a 2 dolog (rca kábel hiba és testelés), ami tovább bonyolítja számomra a kérdést. Nem hiszek a véletlenekben, hogy pont egy időben alakult ki a kettő hiba. :) Megpróbálom mind a kettőt megoldani és bizakodni, hogy nem sz.rja össze magát ismét 1 hónap múlva.

(#35744) erikke17


erikke17
őstag

Alpine 3523 mennyire jó cucc első szettre? :) Botrányosan alacsony ráért van az erő.. :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#35745) orbano válasza erikke17 (#35744) üzenetére


orbano
félisten

attól (is) függ milyen első szettre...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35746) erikke17 válasza orbano (#35745) üzenetére


erikke17
őstag

Hát az még nincs, csak mondom rákérdezek hogy mennyire érné meg olcsó pénzért.. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#35747) Joe fiú válasza Osynho (#35743) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Passz, én sima mezei MNC kábelszettet vettem 5ezer forintért cakumpakk, abban is réz körsaru volt, amelyen átfúrtam a biztiövpánt rögzítő csavarját, és így lett a kasztnihoz testelve, már egy éve, azóta se volt vele semmi bajom.

erikke17: Én nem biztos, hogy megvenném a helyedben, fejegység végfokánál minden bizonnyal jobb, de egy komolyabb szett alá igencsak kevés lenne, példának okáért az elvileg könnyen hajtható MX165 szett alá én hidalva használtam két-két csatornát az Alpine 3552-3 erősítőt és érződött, hogy igényli a szett a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#35748) Alfalaca


Alfalaca
csendes tag

üdv mindenkinek

Egy 2003-as Renault megane II- ben szeretnék mp3-at hallgatni, úgy hogy megmaradjon a kormányról vezérelhetőség. Jelenleg egy kazettás tunerlist-es rádió van benne. Két lehetőséget találtam ez ügyben.

1.opció
- http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_121&product_id=752
-http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_121&product_id=1922
-http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=35_40&product_id=2721

(nem biztos hogy jó kormányillesztőt választottam )

- drágább
- nem tudom hogy működik-e
+ könnyebb beüzemelni

2. opció
-http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_121&product_id=2409

- kénytelen vagyok a középkonzolon továbbra is a kazettás fejegységet nézegetni
- sajna meg kéne fúrni a kesztyűtartót ha nem akarom bámulni a kütyüt
+ biztos hogy működni fog mind a lejátszás mind a vezérlés

[ Szerkesztve ]

(#35749) opeter70 válasza Alfalaca (#35748) üzenetére


opeter70
senior tag

Szintén Renalult-sként én azt mondom, hogy nem érdemes a kormánytávvezérlésre költeni, ha korlátozottak az anyagi lehetőségek.
Főleg így, hogy alsókategóriás fejet néztél ki és annak az árát mégegyszer ráköltenéd a kormánytávvezérlésre.
Én a helyedben annak az árából vennék inkább eggyel magasabb kategóriájú fejegységet, vagy esetleg valami tisztességes hangszórószettet.
Ez nekem is nagy dilemma volt fejegység vásárlásánál, és azt hittem, hogy sosem fogom megszokni a kormánytáv hiányát, de nem így lett. Elképzelni sem tudtam, hogyan fogom anélkül használni, de kb fél év után már annyira nem hiányzott, hogy már reflexből sem nyúltam oda.
Persze embere válogatja, de én biztos nem vennék 20 ezres fej mellé 18 ezres kormánytáv illesztőt.

A második variációval az a baj, hogy erősen kétséges lesz a hangminőség. Úgy értem, hogy ugyanolyan (rossz) hangminőséged lesz, mert a kütyü csak az illesztést oldja meg, a hangot továbbra is a fejegység végfoka fogja előállítani.

Szóval én a kövezkezőket tenném a helyedben, a rendelkezésre álló kb 40 ezert ft-ból:
1.
20 ezres fej + egy 20 ezres hangszórószett (pl egy ilyen, vagy ha nem fér be, akkor ennek a 13 centis változata) és garantálom, hogy csodát fogsz hallani a gyári rendszerhez képest.

2.
40 ezres középkategóriás fej és gyűjtögess egy jó hangszórószettre (esetleg erősítőre is) mellé.

Mind a két variációra igaz, hogy a távvezérlő illesztőt később is meg tudod venni hozzá, kiderül, hogy semmiképpen sem tudsz élni nélküle.

(#35750) PiciPeti válasza Osynho (#35743) üzenetére


PiciPeti
őstag

Akksi-kaszni közötti testelés is rendben van? Milyen vastag kábel megy? Akkusaru, bekötési pont tiszta, jól felfekszik?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.