Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) k-feri65 válasza PiciPeti (#36650) üzenetére


k-feri65
senior tag

gyáááááááá

értem én de le sz@..m

(#36652) mortalwombat válasza PiciPeti (#36650) üzenetére


mortalwombat
tag

:C :R

(#36653) Something_


Something_
őstag

Írtam pár hete, hogy elment nyaralni a mélyem. Az infinity hangszóró átvezetőszála szakadt el, a másik szál is gyenge.
Meg kéne javíttatni. Van egy emberke akit ajánlottak javításra, viszont jelenleg a számát nem tudom kideríteni, csak annyit tudok, hogy Kistarcsán lakik. Esetleg nem ismeri valaki őt? Asszem Zsolti a neve:D
Esetleg más alternatíva, bevált szakemberke erre a célra?

(#36654) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

(#36655) Cheesy


Cheesy
őstag

Blaupunkt 420BT

Tegnap szerelte be a mester (így kb. 1 hónap után...) egyéb dolgok mellett, ma hoztam el.
Ideírom, hogy más is tanuljon a hibámból, bár lehet ez másnak egyértelmű, csak nekem nem volt az: a fejegység 1 db telefon egyidejű kihangosítására képes. :W A pairing nem egyenlő a csatlakozással.
Nagy csalódás ez nekem, de egyértelmű utalást a "az egy időben csatlakoztatott" telefonok számára nem találtam sehol, nekem 2 telefonra kellett volna ez a funkció.

www.vakbelmutet.hu

(#36656) MunezXBK válasza Cheesy (#36655) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én szóltam, KD-R90BT.

(#36657) PiciPeti válasza Varesz_86 (#36654) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha jól működik, és nincsenek túl nagy elvárásaid, akkor jó. 30-35 körül lehetne komolyabbat összeállítani.

(#36658) Varesz_86 válasza PiciPeti (#36657) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Logitech z-5500 as 5.1 es házimozim van szóval szeretem a "minőségi" hangot, 30-35 ért mit tudnál ajánlani? autohifihez annyira nem értek, de tudom hogy a hertz, jbl jó márkák pl, olyan hangszórók vannak most a kocsiba köszi a segítséget

(#36659) PiciPeti válasza Varesz_86 (#36658) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha minőség kell, akkor inkább zárt ládát ajánlok. Nem fog kocsit bontani (csak nagyobb erősítővel... :P ), de sokkal lineárisabb, nincs búgás, szuszogás, ami jellemző a reflex ládákra.

Szerintem ami most jó vétel, meg párosítás:

Roki mély 1
vagy
Roki mély 2
ezzel:
Roki erő

Vagy ha valami újabbat szeretnél, és kellene a hangnyomás is:

JBL erő
és
JBL lába

Ez meg eléggé best buy-nak tűnik:
Kicx erő

Ezek közül válogatva lényegesen jobb cuccot kapsz mint a magnat. :K

Kábelszettel is számolj, 10-15 körül lesz kb. Ezeknek az erőknek min 20-as táp kell, ha a csomiba teszed.

[ Szerkesztve ]

(#36660) zozo 0011


zozo 0011
csendes tag

Sziasztok!

MNC Hurrican 200 erősítő alkalmas lenne mélyláda meghajtására?

(#36661) tboy93 válasza zozo 0011 (#36660) üzenetére


tboy93
nagyúr

az egy hulladék!

(#36662) zozo 0011 válasza tboy93 (#36661) üzenetére


zozo 0011
csendes tag

Minimum milyen 2 csatis lenne jó? Ferdehátu A Vectrába lenne,mélynyomót is ajánlhattok.

(#36663) tboy93 válasza zozo 0011 (#36662) üzenetére


tboy93
nagyúr

attol fugg milyen lada, aktiv/passziv - reflex/zárt ...

miket szoktal hallgatni?

[ Szerkesztve ]

(#36664) zozo 0011 válasza tboy93 (#36663) üzenetére


zozo 0011
csendes tag

Zártat szeretnék , rockzenére.

(#36665) kacsa7


kacsa7
őstag

Egy amatőr kérdés. Ha a reflex ládának a reflex csövét lezárom egy szivaccsal, vagy valamilyen fa lappal pl. az hozhat pozitív javulást? Gondolok itt arra, hogy viselkedhet úgy mint egy zárt láda, vagy ez édes kevés hozzá?

(#36666) tboy93 válasza zozo 0011 (#36664) üzenetére


tboy93
nagyúr

ahhoz kicsit nagyobb ero kell 20-30k kozott valami hasznalt kickert neznek a helyedben

[ Szerkesztve ]

(#36667) mortalwombat válasza kacsa7 (#36665) üzenetére


mortalwombat
tag

Persze, akkor zárt lesz. A bibi csak ott van, hogy egy hangszórónak más literszám kell zárt ládába, és más basszreflexben. Persze, csak ha ideális környezetet szeretnél a hangszórónak. Kényszermegoldásként működhet, de nem lesz olyan, mint egy echte, kisebb zárt láda.
Fontos a megfelelő csillapítóanyag használata is még.

(#36668) kigoi


kigoi
senior tag

Tud valaki valami jó konvertáló programot?
Eddig csak 320-as mp3akat tudtam meghallgatni a rendszeremen de jó lenne 500felettit.
Iskysoftot próbáltam de tiszta kamu az a program,a 10megás 320as zenéből 192-es csinált 512es bitsűrűség helyett.
Amit meg úgy tűnik hogy jó lett azt a formátumot meg nem viszi a cde-178bt fejem.

(#36669) Daywalker válasza kigoi (#36668) üzenetére


Daywalker
addikt

Tudtommal az mp3 szabvány szerint max 320 kbit...szóval ha sikerülne is, nem lesz ami lejátssza...használj AAC-t, az valamivel jobb állítólag, és azt is viszi az Alpine fej.
Milyen a cde-178bt, én is azzal szemezek! Mi volt előtte? Ahhoz képest milyen? Csak mert nem két fillér...:( Biztosra kell mennem:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36670) Daywalker


Daywalker
addikt

Nah, elkezdtem beszerkeszteni az ülés alá a GTO erőt. Hát rohadtul nincs könnyű dolgom, nagyon kicsi a hely. Vezetőülés alá nagyon necces a magasságállító mechanika miatt. Anyósülés alá jó, de ha befordítom, hogy a hátul ülők lábát ne zavarja, akkor nem egy életbiztosítás, nagyon be van préselve, a csatlakozók is alig férnének el.
Hosszába meg azért gáz, mert van egy keresztmerevítés, kvázi egy lépcső a padlólemezen, de már rájöttem hogy hidalom át, már el is kezdtem kivágni hozzá a faanyagból a "bölcsőt". RCA-nak és hangszórókábeleknek simán van hely, ahol ki tudom húzni, a tápon még gondolkodnom kell. Hol lehet olyan gumikarikát kapni amivel a tűzfalon vezethetem át a tápkábelt? ÉS még egy kérdés, JBL GTO690C-ről vélemény? Tudom nem egy Helix Espirit, de fele annyiba kerül...(és nem is hallgatok komolyzenét, de a rockot jó lenne ha zúzná rendesen).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36671) kigoi válasza Daywalker (#36669) üzenetére


kigoi
senior tag

Az Iskysoft a flac ből AAC formátumba csak 320asba tud konvertálni,azt is csak elméletben mert mondom soknál a valóság csak 192lett.
AAC formátumú zenét honnét tudok letölteni?

Láttam hogy korábban kérdezted a 178bt fejet de nem hiszem hogy használható az én tapasztalatom róla két okból is.
-még csak 320as mp3akat tudtam hallgatni rajta
-első fejegység a rendszeremben nem nagyon tudom mihez viszonyítani,más rendszerben más fejet meg hiába hallgatok az nem olyan,ott más az erő,a szett,a kábelezés stb.

Nekem így 320as mp3al sem rossz a hang de tuti hogy tudna újat mutatni a rendszer jobb minőségű hanganyaggal.
Augusztus 8-9edikén lesz Hajdúnánáson autóhifi tali,addigra megakarom építeni az új ládáimat meg kéne jó minőségű hanganyagot szereznem.

A tűzfaladon nézd meg mert lehet gyárilag is van legumizott kivágás,nekem is volt csak át kellet szúrni és áthúzni a tápot rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36672) Daywalker válasza kigoi (#36671) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezt ajánlom konvertálásra: [link] CD-ről rippelj be valamit.
A beállításokkal biztosan el kell játszadozni...de ebben van olyan, hogy bitráta csatornánként 256 kbps. én még nem próbáltam, mert jelenleg engem is jobban lefoglalnak más dolgok a hifi kapcsán, mint az h konvertálgassak:)

Nos, a tűzfalon mennek be kábelek ilyen gumis lezárón keresztül gyárilag...aki a mostanit beépítette az lazán átszúrta és befűzte, de valamivel szebb megoldást akarok, mert most egy második tápkábelt húznék be és lehet, hogy máshol menne be.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36673) kigoi válasza Daywalker (#36672) üzenetére


kigoi
senior tag

Oksa,köszi majd megnézem ezt hogy milyen.

(#36674) zsolt19900


zsolt19900
őstag

bászki baj van baj van :D

eléggé kielégítően szól a gyári rendszer is, ezzel a jvc kd r 502 vel megtámogatva a lupoban :D

ilyenkor mi a szisztéma? sokkal sokkal jobban fog szólni az izé, ha beteszem az erősítőt meg az első szettet? :D nem akarok hülyeséget írni vagy ilyesmi, de tényleg olyan tiszták a magasak és van mélye is.... de a szigetelést azt érzem, hogy hiányzik

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36675) PiciPeti válasza zsolt19900 (#36674) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ezek szerint nem ültél még olyan autóban, amiben van hifi.... :D

Meg fogsz lepődni... :K

(#36676) zsolt19900 válasza PiciPeti (#36675) üzenetére


zsolt19900
őstag

oksi, én elhiszem :D csak annyira érdekes, pl már az ignis gyári + általam beletett normális hangszórók után is, hogy ilyen érzés kap el, hogy tyűű

és akkor milyen lesz, amikor belekerül a cucc :) jajjjj

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36677) mortalwombat válasza zsolt19900 (#36676) üzenetére


mortalwombat
tag

Nálam is, amikor már megvolt minden cucc, de csak a fejegyéget pattintottam be ideiglenesen (Pio DEH77MP váltott valami Grundig csodát) a hangszórók MacAudio Street kisoválok voltak. szóval akkora javulást hozott, hogy csak pislogtam. Aztán bekerült a teljes rendszer, és lefo×tam a bokám :-D

(#36678) zsolt19900 válasza mortalwombat (#36677) üzenetére


zsolt19900
őstag

én is erre számítok :) igaz egy középkatos rendszert hoztam össze kb. de akkor ha ennél is jobb lesz, hát tyü lesz az biztos :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36679) tboy93


tboy93
nagyúr

sziasztok! havernak nehany napja lett kesz a hifije, tegnap hallgattam meg. jaro motornal halk sipolo hang jon a csipogobol, minnel jobban nyomja a gazt annal hangosabb a sipolas. en generatorra tippelek, szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#36680) Alpachino válasza tboy93 (#36679) üzenetére


Alpachino
veterán

Igen a tünetek alapján ez valóban generátorzajt......Első körben próbáld az RCA kábelt máshol vezetni...ill. milyen minőségű RCA-val is van vezetve ?

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36681) kigoi válasza tboy93 (#36679) üzenetére


kigoi
senior tag

Nálam is volt ilyen,ahol szükségét láttam ott a tápkábelt be sziget előszalagoztam vastagon mondom talán ér valamit,és az rca-kat is áthelyezgettem máshová hogy az erősítőknél hátul is távolabb legyen a táptól.
Nálam testelési gond tuti nincs,új és elég tutik lettek a testelések.
A zaj nálam ennyitől meg is szűnt,azóta sem hallottam.

zsolt19900,azért annyira ne éld bele magad a javulásba,ezt úgy értem hogy biztos hogy lesz javulás de ha elméletben túl magasra rakod a lécet akkor ne hogy még a végén a javulás ellenére is csalódott légy.

(#36682) tboy93


tboy93
nagyúr

nem tudom milyen minosegu az rca kabel, gyanitom nem a legjobb, de egyebkent kulon oldalon vannak elvezetve. talan a csomiban van egy szakasz ahol egyutt futnak. megprobaljuk szetvalasztani, aztan ha nem jon be akkor vagy rca csere vagy generator csere...

(#36683) Alpachino válasza tboy93 (#36682) üzenetére


Alpachino
veterán

Nálam az RCA kábel cseréje( egy minőségi Neotech KHS-CA201-re)+középen vezetése megoldotta a problémát....

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36684) tboy93 válasza Alpachino (#36683) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is szeretnék nemsokára hifit az új verdába, úgyhogy fel is rakok néhány kérdést.

Honda Civic 2000 12. hó, 7 generáció, sedan

Fejegységnek valami 30k körüli Pioneert szeretnék majd boltból, 3 pár RCA-val, USB, AUX, levehető előlap (változtatható szín esetleg) fontos, CD nem kell. Ez trükkösen lenne beépítve a kézifék melletti rekeszbe. Az első szettre kb. 20k környékén áldoznék, vagy AS vagy Kicx 16-os szett, de még előtte szét kell szednem az ajtót, hogy megnézzem befér-e ekkora mélyközép. Az ajtóra valamilyen és valamennyi szigetelés ezt még nem tudom pontosan. A csomitartóba először egy 4 csatis erősítő az előző kocsimból lévő Blaupunkt GTB 300 HP ládával, ami sajnos kevés lesz, de majd idővel leváltom nagyobbra.

Ez az alapfelállás, első szett + 4 csatis erő a meglévő ládával.

Aztán a láda cserés lesz valami nagyobb reflexre. Ezután szeretnék a hátsó ajtókba is egy szettet berakni, de ez is képlékeny még mert itt nincs gyári hely, nekem kell kialakítanom :) (gyárilag a kalaptartóban van két hangszóró). Ehhez ugye már kelleni fog még egy erősítő. Célszerű lenne a 4 csatisról hajtani majd a két szettet és egy monoblockot venni a mélyhez?

Ha kész az összes hangszóró akkor a 2 DIN fejegység gyári helyre bekerül egy 7"-os androidos tablet, saját szoftverrel, ez AUX-on lesz összekötve a fejegységgel.

Ha egyszer nekikezdek az építésnek akkor szeretném behúzni az összes kábelt, még akkor is ha nem lesznek bent azok a hangszórók meg erősítők aminek kell a kábel. csak egyszer akarom szétszedni és inkább behúzok 3 pár RCA-t egyszerre, még ha nem is tudom majd használni egy darabig.

Milyen és mennyi kábel kell majd nekem szerintetek? Nem kell csúcsminőség, de nem akarok kelletlen zajokat. Akkumulátor 46 AH-s, elég lesz? Vagy esetleg kell egy másik pluszban a csomiba? Nem hiszem hogy előre befér nagyobb :( Kondit nem akarok. Szigetelés mennyi, milyen legyen? Egyéb ötlet/tipp/tanács?

:R

Ui.: Ja és jó lenne ha:
- könnyen kivehető lenne a láda
- esetleg bentről kikapcsolható lenne valami megszakítással... (egy mezei on/off kapcsolóval)

[ Szerkesztve ]

(#36685) PiciPeti válasza tboy93 (#36684) üzenetére


PiciPeti
őstag

Miért akarsz hátra hangszórót?

(#36686) tboy93 válasza PiciPeti (#36685) üzenetére


tboy93
nagyúr

Haver verdájába ami tegnap lett kész, kevés az egy szettnyi mélyközép. (erőről hajtva, kicker 20-22k volt asszem) Szeretem ha üt a basszus, de az nem okés ha elnyomja a mélyközepet.

+ nem árt ha hátul is hallanak valamit a ládán kívül :DDD

Szerk: te ugye dunaharaszti vagy? Múltkor valaki mesélte hogy veled építette be a hifit :K én is haraszti vagyok, ha majd egyszer ráérsz összefuthatnánk :U :R

[ Szerkesztve ]

(#36687) PiciPeti válasza tboy93 (#36686) üzenetére


PiciPeti
őstag

Haraszti vagyok igen, összefuthatunk, akár ma estefelé is. ;)

Meghallgatod az enyémet, aztán eldöntöd elég-e egy pár kick. :U

A hátul ülőknek tényleg jobb, ha van ott is hangszóró, de neked már kevésbé... Jó eséllyel katyvasz lesz az egészből. :N

(#36688) tboy93 válasza PiciPeti (#36687) üzenetére


tboy93
nagyúr

Dolgozom ma, de elvileg estefele jó nekem is. Elérhető vagy esetleg facebookon? (pü.?)

Kíváncsi lennék a tiedre :R

(#36689) footy válasza tboy93 (#36686) üzenetére


footy
addikt

Szeretem ha üt a basszus, de az nem okés ha elnyomja a mélyközepet.

Ezert van leirva 100000000000x, hogy melyet kirpobalassal veszunk a tobbi komponens utan.
Nomeg hogy a szigeteles teljes erteku komponens, mert oke hogy erorol megy, de ha nincs kiszigetelve akkor tok mindegy mi mit hajt.

(#36690) tboy93 válasza footy (#36689) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nyilván ki fogom próbálni a mélyet, ha majd másiakat veszek, de egyelőre marad ami most van. A szigetelés is tervbe van véve, nem akartam kihagyni :U az előző autómban is leszigeteltem az első ajtókat :K

(#36691) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Kövezzetek meg, a családi autóban a rendszerem ellentmond minden leírtaknak, első-hátsó ajtókban egy-egy 16-os szett, csomagtartóban egy Xion10 láda zárt ládában, alulméretezett, de old-school erősítővel és üt a basszus, és egyáltalán nem zavaró a hátsó szett, ahhoz mérten, hogy az első szett gyári és jóval érzékenyebb, ergo hangosabb így akárhogy figyeltem soha nem hallottam a hátsó szettet, az már más kérdés, hogy nem hallgatok hangszeres zenét autóban.

(#36692) mortalwombat válasza tboy93 (#36684) üzenetére


mortalwombat
tag

A mélyládához speak-on csatit keress majd, azzal biztonságosan, és könnyen kivehető a láda a rövidzár veszélye nélkül. Kapcsoló minek kell?!

(#36693) mortalwombat


mortalwombat
tag

Én voltam az ;-)

(#36694) tboy93 válasza mortalwombat (#36692) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát tudod most vettem ezt a kocsit, barátnőm meg már a jövőbe néz, hogy mi lesz ha gyerek lesz, meg ez már elég nagy kocsi hozzá és akkor ha ez marad és mélyláda is lesz benne akkor az úgy nem jó és lehessen kikapcsolni na :DDD

bár azért remélem még néhány évig nem lesz gyerekem :Y :Y

szerk.: igen-igen már emlékszem :K

[ Szerkesztve ]

(#36695) mortalwombat válasza tboy93 (#36694) üzenetére


mortalwombat
tag

Szedán nem kifejezetten jó családnak-főleg picivel -szerintem.
Oda vagy kombi, vagy 5 ajtós kell.
A mélyládát meg egyszerűen lehúzod-és kész. Nem kell az erősìtővel foglalkozni szerintem.

(#36696) PiciPeti válasza tboy93 (#36694) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha olyan fejegységet veszel, aminek van külön sub kimenete, akkor csak lehúzod a sub jelszintjét a fejegységen, és volia. :D

Ha nagyszülős, családi útra megyünk, akkor én is így szoktam, mert nem értékelik a spontán hátmasszázst... :DDD

(#36697) tboy93 válasza mortalwombat (#36695) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát a 450L-es csomagtér csak elég a babakocsinak :U

A fejegységen való babrálást csak azért nem támogatom mert mondjuk a barátnőm az tuti nem fogja tudni ott kikapcsolni a ládát, ha ő utazna a kocsival. Neki egyszerűbb egy on/off kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#36698) mortalwombat


mortalwombat
tag

Jah, tanulságként: nem volt egyszerű beszerezni az akksi saruimat, mert személyesen akartam venni, nem akartam a postaköltséggel még megnövelni az árat. Közben meg elkezdett szorítani az idő, így asszem valami 5e-t vettem a kettőt: fogad egy 35-öst, egy 25-öst, meg két tizes kábelt.
Erre mit látok tegnap a dunakeszinél lévő Auchanban 1500 pénzért?! Szép SAL csomagolásban ugyanazt a kábelsarut. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen helyen nézzek autóhifihez cuccot... :U

(#36699) Daywalker válasza mortalwombat (#36698) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem is néha az az érzésem h a Conradban lévő Sinuslive elosztók az ugyanaz mint a SAL :DDD :U

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36700) kigoi válasza mortalwombat (#36698) üzenetére


kigoi
senior tag

Tudtam volna hogy keresel szóltam volna,én is 1500ért vettem az auchanba őket,egyéb kábel saruk viszont elég drágák az auchanba,azt nem éri meg ilyen helyen venni.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.