Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) $lash válasza Joe fiú (#36097) üzenetére


$lash
csendes tag

Na pont ez a lényeg, hogy Fosgate-ék azt írják, hogy a 21 liter az amit az egész ajánlott láda elfoglal, ami magában foglalja a hasznos légtérfogatot, a hangszóró térfogatát és a ládaszerkezet térfogatát is. (Air space includes Vb recommended for the subwoofer, woofer displacement and wood displacement)

(#36102) Rivaul


Rivaul
addikt

Ismét van jó árasított portékám. Most hangszórók formájában. Nem eget verő cucc de low cost cserére, recsegős tányérok leváltásához megfelelhet. [link] :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36103) Bazs-


Bazs-
tag

Nem tudom, hogy mennyire írok jó helyre, azért is tettem off-ba.
Kaptam egy Bury CC9058-as telefon kihangosítót ( ISO csatlakozós ), de a beszerelésig még nem jutottam el. Egy Opel Corsa C-be szeretném betenni, ahol dupla din-es cd-s rádió van, de elvileg más csatlakozóval ( can bus ? ). Helyzetet bonyolítja, hogy kormányról is irányítható.
Kérdésem az lenne, hogy milyen csatlakozó(k) kellene ahhoz, hogy minden működjön ? Egyáltalán megoldható, vagy csak úgy, hogy a kormányról való irányítást elfelejthetem ?
Ha rossz helyre írok, akkor tudnátok javasolni egy helyet, ahol tudnának segíteni ?

Köszi előre is.

(#36104) Osynho


Osynho
addikt

MacAudio Maximus 2.16-ról vélemény? Amióta Mac-talanítom a rendszert, azóta javul a hangminőség, de ez a szett talán nem olyan rossz. :DDD

(#36105) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok. Szakvéleményt kérnék:

Jelenleg Audio System MX165plusom van ALpine 3541 erősítővel.

Lecseréljem az erőlködőt egy Pyle PLA201-re?

Jelenleg sincs vele semmi baj, tökéletesen szólnak de ha jobbat tudok kihozni belőle akkor, miért ne..
Köszönöm előre is a választ.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#36106) opeter70


opeter70
senior tag

Üdv urak!

Egy kis tanulság, főleg a kezdők számára, hogy mennyire fontos a jó (táp) kábelezés:
Signat RAM3 MkII erősítő hajtja a subot és eddig egy korábbi beépítésből adódóan csak 10-es tápkábel "jutott" neki. Régóta tervbe volt véve az átkábelezés, de csak most volt rá időm.
Hétvégén megkapta a neki minimum kijáró 20-as (egyesek szerint 35-ös sem lenne sok mellé) tápkábelt.
Bekapcsolás után leesett az állam attól amit hallottam. Sokkal nagyobb dinamikával szólalt meg, és emellett kontrolláltabb, megfogottabb precízebb lett a mély. Sosem gondoltam volna, hogy tápkábel cserétől ennyit javulhat a hang.

A tanulság ebből az, hogy ne sajnáljátok a jó minőségű és megfelelő keresztmetszetű tápkábelre a pénzt és a fáradságot!

Adonimus: Nem biztos, hogy jó csere lenne. Az Alpine-t ugyan nem hallottam még, de azt a Pyle-t igen és engem nem győzött meg túlságosan.
Esetleg próbáld meg elkérni kipróbálásra és hallgasd meg, ha van rá lehetőséged.

(#36107) PiciPeti válasza Adonimus (#36105) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ne. :N

opeter70:

Én mondtam...
Lehet a melegedésed is megoldódik így. :U

[ Szerkesztve ]

(#36108) Adonimus válasza PiciPeti (#36107) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Ez lényegre törő válasz volt. :) Köszönöm.

opeter70: Igazából már meg is vettem de nem akartam addig szétbontani a cuccost amíg meg nem kérdezem. Egyébként így külön szobában összerakva hangszóróval nem volt rossz. Na de akkor megy is eladásra. ;]

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#36109) opeter70 válasza PiciPeti (#36107) üzenetére


opeter70
senior tag

A "melegedős" nem én voltam. :) Most hirtelen nem jut eszembe, hogy ki, de majd visszakeresem. Valami 5 csatis Signat melegedett itt valakinek.
Tény, hogy az enyém sem hideg, de nekem még soha sem kapcsolt le a hővédelmem.

(#36110) PiciPeti válasza opeter70 (#36109) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hm... Akkor sorry. :U

Ennyi Signatost egy helyen... :D

(#36111) imi314 válasza opeter70 (#36109) üzenetére


imi314
senior tag

Nekem melegszik a Signatom, :D

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#36112) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

PiciPeti!

Lehet hülyeséget kérdezek, ehhez a Gladen M 165-höz nincs rács? Leirásokban nem láttam.
Ez alapján nincs. Az pedig kell!

[ Szerkesztve ]

(#36113) PiciPeti válasza S.Y.S. (#36112) üzenetére


PiciPeti
őstag

Passz... De szerintem van.
Meg kell kérdezni a boltot. :K

(#36114) Joe fiú válasza S.Y.S. (#36112) üzenetére


Joe fiú
senior tag

A hangszórók 90%-ához nincs rács, amúgy kb. 2ezer forintos tétel és olyat veszel rá amilyet szeretnél.

(#36115) S.Y.S. válasza Joe fiú (#36114) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

25k-s hangszóró SAL ráccsal...yess :D

(#36116) Joe fiú válasza S.Y.S. (#36115) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem 50k-s Audio System van Alpine ráccsal, szerintem teljesen mindegy..de ha neked ez számít, akkor vegyél SAL, MAC szettet azokhoz tuti van rács :DDD

(#36117) opeter70 válasza S.Y.S. (#36115) üzenetére


opeter70
senior tag

"25k-s hangszóró SAL ráccsal...yess :D"

Lopás ellen a legbiztosabb megoldás. :DD

(#36118) orbano válasza Joe fiú (#36116) üzenetére


orbano
félisten

nem mindegyik rács jó ám...

A vér nem válik VAZZE!™

(#36119) migabi24


migabi24
nagyúr

Sziasztok rég jártam erre, látom még jelen van pár régi arc, kérdezném, hogy még mindig jó választás az AS MX 165 első szett fejegységről meghajtva, gyári hangszorókat váltana, vagy van már valami új alternatíva, kiesett pár év a gyerekek miatt, de most megint viszket a tenyerem, már nem akarok nagy zenét, de a gyáriakat kidobnám

(#36120) migabi24


migabi24
nagyúr

Na kicsit nézelődtem, hertz dsk 165, audio system mx 165, kicx icq 6.2. nehéz a választás

(#36121) Osynho válasza Osynho (#36104) üzenetére


Osynho
addikt

Valaki? :B Mennyit érhet használtan?

(#36122) S.Y.S. válasza orbano (#36118) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ettől tartok én is!

opeter70 - ez nyomos érv. :)

(#36123) MunezXBK válasza Osynho (#36121) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nézd meg az új árát és oszd el 2-vel.

Bár minden annyit ér, amennyit adnak érte.

(#36124) Osynho válasza MunezXBK (#36123) üzenetére


Osynho
addikt

Rég óta nem kapható modell, újkorában elég borsos áron ment. :U

(#36125) iverson3


iverson3
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Fiat Bravomba szeretnék új fejegységet, hangszórókat, és mélyládát.
Fejegységet USB-set, zöld megvilágítással, márkásat, a plafon 25.000 forint lenne.
Mélyládából ezt néztem ki: [link]. Mindenképp aktív mélyládát szeretnék, szűkös a hely a csomagtartóban.
Hangszórókból kellene 1 pár magassugárzó a műszerfal tetejére, egy pár 13 centis hangszóró az első ajtókba, illetve egy pár 13 centis hátra a kalaptartó mellé. Milyen márkájút ajánlotok, hány utast, stb stb :)
Köszönöm szépen! Sziasztok

[ Szerkesztve ]

(#36126) PiciPeti válasza iverson3 (#36125) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az aktív láda felára, és a hátsó hangszórók árából inkább egy 4 csatis erősítőt vegyél. Előre egy komponens szett fog kelleni neked.

Mennyit szánsz rá, mik az igények?

(#36127) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!

Adott egy DLD 500+ láda, hifonics zeus 1000.1d erősítő, egy Alpine UTE-72BT fejegység valamint gyári hangszórók az ajtókban. Tudom kéne egy jobbféle első szett, de akkor erősítő is kéne, az meg már sok lenne.

A problémám az lenne, hogy mivel az erősítő és az ajtóhangszórók is a rádióra vannak kötve, ha elkezdem fentebb venni a hangerőt a rádión, akkor mind a mélyláda, mind a hangszórók hangjai erősödnek. Ez nem gond egy darabig, rádión subwoofer menüben feltekerem ( +15 a max ) és szólogat szépen a láda és a hangszórók. Ha viszont több mélyet szeretnék, akkor vagy a rádión emelem egy másik menüben a basszust, ekkor viszont az ajtóhangszóró basszusa is emelkedik, ami nagyobb hangerőn már gondot okozhat nekik, vagy a rádión veszem fel a hangerőt, ekkor szintén a hangszórók is kapják az anyagot, ami túl sok magashoz vezet, de a mély még mindig kevés, esetleg nincs arányban a magassal. Erősítőn gain nincs feltekerve maxra ( 0,2V ) ahogy a bass boost sincs maxon ( 15dB-ből kb 6-7-esen ).
Lehet valami beállítással, okossággal elérni, hogy megfelelő legyen a magas-mély arány? Köszi.

(#36128) Osynho válasza bajusz15 (#36127) üzenetére


Osynho
addikt

Először is az első szettről le kellene vágni a mélyeket. Persze, ha tud ilyet a fejegységed.

Aztán a mélykiemelést el kell felejteni. Ha kevésnek érzed, akkor erőseb cucc kell. Azért ez az összeállítás nem olyan vérszegény, ami a mélyeket illeti, persze kinek mi. :)

(#36129) PiciPeti válasza bajusz15 (#36127) üzenetére


PiciPeti
őstag

HAHÓÓÓÓ BAJUSZ15!!! HALLLASZ!?!?! :D :D

De most tényleg, annak a cuccnak úgy el kell fújnia ez első szett hangját, mint a gyertyát...

Milyen fejegységed van, hogy 0.2V-ra van állítva a gain?

A kiemeléseket meg felejtsd el, ha nem akarod elfüstölni a subodat. ;)

(#36130) Joe fiú válasza bajusz15 (#36127) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Valamit nagyon rosszul lőttél be..egy DLD500+ igencsak súrolja azt a tartományt amikor már azt mondod, hogy sok a mély, alap esetben el kell felejteni a bass boost, loudness, eq és társait, ha az erősítő tud szub vágást ( low pass filter) akkor azt állítsd be 80hz körülre, gain-t a fejegység kimenetéhez kell álítani, de 2v-ig nyugodtan tekerheted.

(#36131) bajusz15


bajusz15
senior tag

Erositon van lowpass filter, az olyan 80-90 korul van, subsonic filter 20 korul. Fejegysegben van mindenfele beallitasi lehetoseg, ha viszont kapcsolok egy lowpass-t subra 60hz-re akkor gyengebben szol a mely. HP filtert is tudok kapcsolni fejegysegen, szinten ugyan az a jelenseg, ha kivan kapcsolva, akkor jobban szol a rendszer, mint ha beallitanek neki valami 60-80-100-120hz-et. Erositon nincs letekerve 2voltig, tartottam a tulhajtastol, ha sokaig van hajtva foleg igy nyaron akkor erosito kepes melegedesre rendesen. Termeszetesen tud ugy szolni, hogy minden ami a kocsiban van majdnem szetesik, ezt viszont csak ugy tudom elerni, hogy fejegysegen kikapcsolom az ajtohangszorokat, mert mint emlitettem ilyen hangeronel a mely brutal, de ezt a hangszorok mar nem birnak, epp ezert szerettem volna tudni, hogy lehet e valahogy csokkenteni a magasakat, vagy novelni a melyet kis hangero mellett.

(#36132) iverson3 válasza PiciPeti (#36126) üzenetére


iverson3
tag

És mire kötöm rá az erősítőt? A 2 első ajtóban lévőre? Az tud úgy szólni mint egy aktív mélyláda?
70ezer körül szánok rá rádióval mindennel együtt. Igények nem túl magasak, szóljon tisztán és picit dübörögjön :)

(#36133) PiciPeti válasza iverson3 (#36132) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az első szettre, illetve egy subra.

70-ből nem lesz egyszerű, de használt motyókkal megoldható talán.

Fej: 25e, ezt már írtad.
Első szett: 15-20e körül 16os nem fér be az ajtóba?
erősítő: 15-20e Valami használható, régi vágású, márkás.
Sub: 10-15e Ennyiből valami 30-as, reflexet lehet általában összeszedni. Ha számít a csomi mérete, akkor valami jobb minőségű zárt fog kelleni neked, de az ennyiért nem nagyon van. :(
Kábelek: ~10e
Beszerelés 10-15e

Én a helyedben a subot hanyagolnám egyelőre, amíg nincs rá keret, és a többi komponensre költenék.
Aztán ha megvan a sub, akkor csak be kell dobni. ;)

Azt szoktuk mondani, hogy olyan 100 körül lehet egy normálisan szóló, belépő szettet összehozni, használt motyóból. :K

(#36134) iverson3 válasza PiciPeti (#36133) üzenetére


iverson3
tag

Első ajtóba ilyen: [link]? Vagy ez nem is komponens?
16-os nem fér be sajnos.
Fejegységből felsorolnád a legjobb márkákat?
Pl ez [link] jó? Vagy [link] ez?

[ Szerkesztve ]

(#36135) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!

Fej vásárlásán gondolkozom. Mit ajánlanátok max 50e. Ft-ig? Persze ha olcsóbb az jobb.
Amit tudjon: wav vagy flac lejátszása, hátsó USB (előlapon ne legyen).
Ami adott: uDimension el 6 szett
JBL GTO504 erősítő
SUB még nincs.

Alpine-t nézegettem de nem tudnak wav-ot vagy flac-ot (pl: IDE-178BT).

[ Szerkesztve ]

(#36136) barack1997 válasza KRISSTUS (#36135) üzenetére


barack1997
senior tag

Ha dobsz hozzá még vmennyit, akkor kijön egy használt DEH-80PRS (WAV-ot viszi) Minden tekintetben high end fejes hangzás terén.

(#36137) PiciPeti válasza iverson3 (#36134) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nem, ez koaxiális, neked olyan kell, aminek külön van a magas hangszórója, és van hangváltója.
Ilyenek: Komponens 13-as

Ezek közül 20e fölött érdemes nézelődni, az első vállalható talán a Hertz DSK, vagy a Kicx.
Használtak közül a Rainbow 13-as komponensei jók szoktak lenni, mást nagyon nem is hallottam 13-asban, ami említésre méltó.

Fejegységből pedig: Alpine, Pioneer, Kenwood, JVC, Clarion közül válogass, lehetőleg 2 pár RCA kimenet legyen rajta, Ezen kívül dizájn/szolgáltatás függő, ami tetszik. Különbség nem nagyon van közöttük, :)

(#36138) opeter70 válasza S.Y.S. (#36122) üzenetére


opeter70
senior tag

Természetesen viccnek szántam, de az én esetemben ez halálosan komoly volt.
A VIII. kerületben laktam nagyon sok évig, (utcán parkolva).
Az idő alatt kb egy fél bemutatóteremnyi hifit pakoltak ki az autómból.
A végén már kis túlzással majdnem annyi időt töltöttem az "álcázással", mint a beépítéssel.
Én direkt vadásztam a minél szakadtabb kinézetű hangszórórácsokra. :)
A csúcs az volt, amikor a márkás fejegység elé éjszakára befaragtam egy kazettás Daewoo magnó előlapját. :)

(#36139) PiciPeti válasza iverson3 (#36134) üzenetére


PiciPeti
őstag

Fejegységből nekem (az adatok/ár alapján) ez a legszimpatikusabb: Kenwood

(#36140) Joe fiú válasza barack1997 (#36136) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Az a valamennyi dupla akkor költséget jelent, és gyanítom, hogy nem tudna kihasználni egy csúcskategóriás aktív fejet, én sem tudom kihasználni az enyémet pedig már 5 éve benne vagyok a hifi világában, de csak most kezdtem el gondolkodni az aktív rendszeren, holott mindenem régóta adott hozzá, szóval maradjunk a földhöz ragaszkodva :)

(#36141) KRISSTUS válasza barack1997 (#36136) üzenetére


KRISSTUS
tag

Az Alpine-t hangzás szempontjából jobban dicsérik (az én olvasataim alapján), de persze az meg nem tudja azt amit én szeretnék. 50e. fölé nem igazán akartam menni, már ezt is soknak tartom a szolgáltatásokért cserébe. Viszonyítva a "tudást" egy CarPC-hez képest, ami persze több mint 50e. (+sok-sok kihívás és meló), de ott mondhatni nincsenek korlátok. Hát akkor ezt még jól végig kell gondolnom.
Esetleg más típus, vagy jelenleg ez a legjobb ár/érték arányában ?

(#36142) Joe fiú válasza KRISSTUS (#36141) üzenetére


Joe fiú
senior tag

A középkategóriának nem kiváltsága a veszteségmentes lejátszás hordozható adattárólóról, max. ipodról tudod ezt megtenni. Ha nincsenek nagy igényeid, de kell a Wav/Flac, akkor amit Picipeti is linkelt: Kenwood. Kenwoodok általában jó hangú fejek, tudják az elvárt szolgáltatást és egy alap rendszerbe teljesen jó választás.

(#36143) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok! A gyari hangszorokat szeretnem lecserelni a kocsiban, mert mar eleg vallalhatatlanok. Semmi extra igeny, csupan ket 16 cm-es hangszoro es ket magassugarzo van benne. Vettem mar bele egy JVC KD X250bt-t. Milyen hangszorot erdemes neznem, illetve kb. mekkora osszegbol tudok kijonni? Ket kozepkategorias hangszoro nekem megfelel.

(#36144) migabi24


migabi24
nagyúr

Na valaki segítsen nekem, ezek közül melyik lenne a legjobb választás rádiórol hajtanám és disco, trance,pop, zenére kellene, alpine 17 cs, udimension el comp 6, AS MX 165

(#36145) migabi24


migabi24
nagyúr

Vagy kicx icq 6.2

[ Szerkesztve ]

(#36146) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok. Az AS MX165Plus csippanóknak a hangváltójában van 1-1 piros szál, azok mit csinálnak ott? Jól tettem, hogy elvágtam?
A csipogók jelenleg az A oszlop alsó részén vannak, és nagy hangerőn sajnos nagyon kellemetlen a magas (bizonyos zenéknél).
Megoldja ha beteszem a gyári helyre? (Renault Megane Classic). Nem lesz rosszabb a hangzása?
Sajnos a gyári csippanó takaró műanyagon csak egy kb 4-5centis hely lyukacsos a többi hely tömör így csak oda tudom tudnám tenni a csipogót. Érdemes kínlódnom az odafogatással ?
Beállítással nem tudok mit csinálni, minden alapon van.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#36147) opeter70 válasza Adonimus (#36146) üzenetére


opeter70
senior tag

A filmekben is mindig a piros szálat szokták elvágni... :D
Keressél hozzá esetleg Radion vagy X-Ion szett váltóját, mert azokban már állítható a magas szintje.
Sajnos ezeknél az olcsóbb szetteknél a váltónál (is) spórolnak a gyártók.

(#36148) Osynho válasza Adonimus (#36146) üzenetére


Osynho
addikt

miért nem probalod ki, hogy szól ott? ideiglenesen rögzítsd valahogy es hallgatózz.

(#36149) migabi24


migabi24
nagyúr

udimension el comp 6 lesz, remélem nem bánom meg, azért valaki megerősíthetet volna a döntésben

(#36150) k-feri65 válasza migabi24 (#36149) üzenetére


k-feri65
senior tag

vegyél hozzá egy kis erősítőt..azt a plusz 10 est szerintem megéri...

értem én de le sz@..m

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.