Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) Fluo válasza Osynho (#35200) üzenetére


Fluo
csendes tag

Igaz. Nem is az fáj igazán, hanem a 20 mm2 keresztmetszetű kábel silánysága. Azt egy műszaki üzletben vettem 1000 Ft volt métere, én pedig vettem 8 métert, hogy ha esetleg kevés volna a keresztmetszet, duplán is be tudjam majd húzni. :((

[ Szerkesztve ]

(#35202) Fluo


Fluo
csendes tag

Egyébként a Cat 5e kábellel is így jártam amit hangszórókábel gyanánt szeretnék majd kipróbálni, innen volt a gyanakvás :) A neten rákeresve kiderült, hogy nagy részük valóban rézzel bevont alumínium. Nem szabályos ugyan ez egy CAT kábelnél, de forgalmazzák, mert senki nem veszi észre.

[ Szerkesztve ]

(#35203) footy válasza Fluo (#35202) üzenetére


footy
addikt

Ezért kell minőséget venni, pl Belden kábelt.

(#35204) Adonimus válasza tutis (#35164) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Egy jó tanács:

Gondold át, milyen fejet veszel, nekem 150UI van, másfél hónap után megadta magát. Este minden jó volt, reggel már búgott az összes hangszóró.

Elvitték, majd írtak.

Ezt a választ kaptam:
"Amiért másik készülékkel jól működhet, az azért van, mert a Pioneer készülékeknek a leggyengébb a készüléken belüli árnyékolása, pl. egy Kenwood készüléknél ez nem fordult volna elő, mert vastagabb az anyag."

2.000ft-ért csinálták meg 'garanciába'.

Az AUX bemenete gyári hibás volt, ha már gariba volt a készülék azt is jeleztem. Egy percet sem működött azóta sem. :DD
Még egyszer nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35205) footy válasza Harsonás (#35195) üzenetére


footy
addikt

1 ajtóra 1,5 bitumenlap ment el STP silverből.

(#35206) Fluo válasza footy (#35203) üzenetére


Fluo
csendes tag

Köszi a tippet, ez valóban jó választásnak tűnik.

(#35207) tutis válasza Adonimus (#35204) üzenetére


tutis
őstag

szép, de lehet kifogtál egy hibás darabot, a pioneer készülékkel nekem eddig sose volt gondom.. (amúgy megvettem a 160ui-t) Hangtechnikát eladom, nem kell nekem, szóval akinek kell egy jó láda és egy jó erősítő, az keressen priviben. Hirdetni még nem hirdetem sehol, mivel van pár érdeklődő így is..

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35208) Coyot válasza tutis (#35207) üzenetére


Coyot
őstag

Nekem akkor menynire lenne jó az az erőlködő? :) Többiek szerint? :)

Má' nem

(#35209) Harsonás


Harsonás
tag

Vajon stp silver helyett ez is megtenné?

(#35210) Osynho válasza Coyot (#35208) üzenetére


Osynho
addikt

Subhoz kevés.

Harsonás: Na, ez engem is érdekel. Az a 80 fokos felső határ kicsit aggaszt.

(#35211) tutis válasza Osynho (#35210) üzenetére


tutis
őstag

Azért azt áruld már el melyik subhoz kevés 2x150 watt hídba kötve... :) Mert szerintem elég sok mindenhez elég ez az erősítő, sőt...Itt még a gyengébb X320-as változat is meghajt simán egy 700/350 wattos mélyet..
De szivesen odaadom bekötésre bárkinek akit érdekel az erősítő, nem hinném hogy gond lenne vele, mivel eddig az 1600/400-as ládát is simán vitte..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35212) Osynho válasza tutis (#35211) üzenetére


Osynho
addikt

Ebből a videóból te mit tudsz megállapítani? :D Én csak annyit, hogy izomból torzít a mikrofon és mozog a membrán. :D Hogy milyen a hangja, az nem derült ki, márpedig az azért csak fontos. ;)

Másrészt az X320 erősebb 2 csatornán (200W vs 150W).

Majd a tapasztaltabb kollégák leírják a véleményüket, az én tapasztalatom az, hogy a sub-hoz kell az erő. És nem a rendszámrezgetéshez, hanem a minőséghez!

"De szivesen odaadom bekötésre bárkinek akit érdekel az erősítő, nem hinném hogy gond lenne vele, mivel eddig az 1600/400-as ládát is simán vitte.."

Nem is az a kérdés, hogy elviszi-e. És természetesen, nem is feltételezem, hogy gond lenne vele. :R

[ Szerkesztve ]

(#35213) tutis válasza Osynho (#35212) üzenetére


tutis
őstag

Persze hogy kell a subhoz az erő, de milyen subhoz? Általánosságban szerintem nem kellene leírni az erősítőt, hisz ha azt mondod hogy subhoz kevés, akkor az azt jelentené hogy az összes subhoz kevés. Pedig van egypár típus és teljesítményű láda szerintem..Milyen subot kellene meghajtania? Zárt? Bassreflex? Milyen teljesítményűt? Rengeteg láda van amit elbír ez az erősítő, megfelelő hangzást adva.. De mondom, nyugodtan ki lehet próbálni, meg mellétenni ezeket sal meg egyéb "híres" termékeket..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35214) Osynho válasza tutis (#35213) üzenetére


Osynho
addikt

Ez teljesen igaz, nem voltam elég pontos. :) Zárt kedvelő vagyok, de egy nem túl nehezen hajtható Absolute 300-hoz kevés volt 160W reflex ládában. És nem azért, mert nem hajtotta meg, hanem mert amikor megkapta a 300+W-ot, akkor kezdett el zenélni.

Természetesen a tied egy másmilyen erősítő, így biztos máshogy is szól és van olyan sub, amihez megfelelő. De ettől függetlenül (ahogy más is írta korábban) inkább első szett hajtására célszerű használni.

SAL-t még véletlenül se kevertem ide! :DDD Erősítőről beszéltünk eddig.

[ Szerkesztve ]

(#35215) orbano válasza Fluo (#35198) üzenetére


orbano
félisten

nekem genesis four channelem van és nagyszerűnek találom :) csak ajánlani tudom :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#35216) orbano válasza Fluo (#35199) üzenetére


orbano
félisten

hát igen, drágul a réz, ezt mutatta az autóhifisem is, azt mondta egyre nehezebb beszerezni normális réz kábelt. mnc-nek van jófajtája megfizethető áron. pontos típust nem tudok, de ugyanazt adják, mint nevesebb gyártók többszörös áron :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35217) Joe fiú válasza tutis (#35213) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem a hangszóró meghajtásához kell a teljesítmény, hanem a koordinálásához, ha elküldöd a membránt x kitérésbe, márpedig azt bármilyen lepkefint erősítő meg tudja tenni, azt meg is kell tartani, na ehhez kell a teljesítmény. Adott pl. egy Audio System HX08SQ szub, talán 200W a terhelhetősége, rajta volt egy 150W erősítő, szólt-szólt, de semmi extra, aztán mikor kapott 400W-ot jött a meglepetés, hogy ez ezt tudja...

Alap igazság, hogy egy hangszórót nem a túl nagy teljesítmény öl meg, hanem a túl kevés. Egy szubhoz 150W meg vicc kategória, legyen az akármilyen érzékeny szub. Nekem a szettek kapnak majd 150W-ot.
Ahogy már írtam is, az az erősítő szett hajtásához kiváló, szubhoz kevés.

(#35218) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Az egyik cimborám autójába kéne zenét csinálni. Semmi extra, egy fejegység, meg 4 hangszóró, nincs nagyobb igénye. Be is van kábelezve (lehet, hogy cserések), szóval csak a hangszórókat kell bekötni, meg a fejegységet. Az ISO tápcsati bent, ki is méregettem, nagyjából okés. A hangszórók csatija nincs meg, azok csak bent lógnak, ide majd veszek egy másik ISO csatit. Elvileg be tudok kötni mindent, lábkiosztást vágom. Autót nem csináltam még, de erősítőt, egyebeket építettem már, mondjuk úgy, hogy nem esik ki a páka a kezemből. A kérdés: A táp bekötéssel csinálhatok bármi galibát? Ugyanis nem tudom honnan jönnek, milyen állapotúak a kábelek, nem tudom terhelés alatt nem-e lesz valami probléma, mert eléggé össze van taknyolva az autó elektromos rendszere. Ettől az egytől tartok kicsit, a többi az sima.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#35219) shteer válasza commanDOS (#35218) üzenetére


shteer
titán

húzz be egy új szálat tápnak, tisztességes alapanyagból, biztizve 10-15A-rel és azzal sem lesz gond

..szerintem jónak tűnik

(#35220) commanDOS válasza shteer (#35219) üzenetére


commanDOS
senior tag

Igen, végül is, öreg autó, nem egy bonyolult dolog. Nem túl sok vezeték jön a motortérből az utastérbe és ha a műszerfal alját lebontom minden látható. Az lesz akkor szerintem, hogy végigmegyek a vezetéken és legalább a 12V-os tápot meg a testet kicserélem. A többin úgyis csak minimális áram folyik. Biztit simán tegyem a tápvezetékre foglalattal, valahova az ISO csati elé, hogy szem előtt legyen?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#35221) shteer válasza commanDOS (#35220) üzenetére


shteer
titán

ha az akksitól húzod be akkor az akksihoz közel; amúgy meg a biztosítéktáblából lehet még egyszerűbb
de ha nem, akkor is a forrás oldalon biztosítanám inkább

..szerintem jónak tűnik

(#35222) commanDOS válasza shteer (#35221) üzenetére


commanDOS
senior tag

Az sem kizárt, hogy be van kötve a biztosítéktáblába, nem tudtam jobban megnézni, mert nem akartam egyből szétborítani a műszerfalat.
Még egy kérdés: A narancssárga vezeték le van vágva a tápcsatlakozóról, ennek ellenére fejegység gombjai világítanak (a kijelző nem). Akkor itt olyan vezetéket kéne keresnem a rengetegben, ami kikapcsolt világításnál test, helyzetjelzőnél pedig +12V?
Valószínű ezt a tápcsatlakozót is szét kell szedni, mert gyújtás nélkül is világítanak a gombok a rádión.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#35223) Fluo válasza orbano (#35215) üzenetére


Fluo
csendes tag

Nekem is ma kellett volna megjönni a genesis four channelnek, de késik. Nem is gondoltam, hogy az mnc- nek van jó tápkábele. Nézegettem az Ebayen de más országokban nem találkoztam a nevükkel. Az USA-ban sem. Köszi a tippet, utána fogok nézni. Összekötöttem a rendszert - igaz még nem aktiv hajtásban és mélyláda, hangproci nélkül de kicsit elkenődtem, jobbat vártam. Még állítgatom, ellenőrzöm a bekötéseket, kábelek cseréje, ajtokra még több rezgéscsillapító lap.

(#35224) Norbi14


Norbi14
senior tag

Egy lehet hülye kérdés: van egy 2×2,5 hangszóró kábelem. Az egyik ér a + a másik a - ra menjen? Vagy 2ér egy pólusra?

(#35225) orbano válasza Fluo (#35223) üzenetére


orbano
félisten

helyes :) mi a baj a hangjával passzívban?

A vér nem válik VAZZE!™

(#35226) shteer válasza Norbi14 (#35224) üzenetére


shteer
titán

Elso

..szerintem jónak tűnik

(#35227) Norbi14 válasza shteer (#35226) üzenetére


Norbi14
senior tag

Jólvan, megfordult a fejemben a másik opció hátha jobb lehet úgy.

(#35228) Norbi14


Norbi14
senior tag

Na bent az alpine 3542 erősítő, meg az új cordibal 2,5 hangszórókábel. Gaint hogy érdemes optimálisan beállítani?
Alpine 9812, Hertz DSK 165

(#35229) Joe fiú válasza Norbi14 (#35228) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Fejegységben beállítod 26-27 skáláig, aztán az erősítővel utána állítasz addig a pontig amíg még nem torzítanak a hangszórók.

(#35230) barack1997


barack1997
senior tag

Hali!

Véleményt kérnék ezekről csomagokról

Pioneer TS WX303 láda + Pioneer GM-3500T erősítő

Crunch GPX500.2 erősítő + GPX350 láda

Pioneer TS WX305B láda + Pioneer GM-A3602 erősítő

Alpine SBG12 Kit

(#35231) Fluo válasza orbano (#35225) üzenetére


Fluo
csendes tag

Alakul már a dolog... :))
Valamilyen mellbevágó élmény vártam rögtön az első bekapcsolás után :) Hát az nem jött.
Csörömpöltek a magasok, - láda nélkül- nem volt mély, de közép se nagyon. :F
Legalább generátorzaj nincs vigasztaltam magam.
Ezt követően bekerült a láda, megjött a mély és a közép is erősödött. Kapott egy elfogadható interconnectet, ezzel az összemosott hangmasszából kezdtek előjönni az egyes hangszerek.
Ugyan még nem olyan hangja volt a hangszereknek mint a valóságban, de legalább már kiváltak a háttérből. 3-4 órát járatódtak a hangfalak, kezdett a rendszer összerendeződni, én meg kezdtem reménykedni. ;)
Aztán a végén kapott még egy tápvezetéket az aksiról, ez hozta a legnagyobb változást! :Y
Lett lendülete, ritmusa, kezdtem megnyugodni és élvezni. ;) ;)
Tanulságos volt, - amit itt a fórumon sokat hangoztattok- hogy nagyon kell a mélyláda. Ez iránt eddig komoly fenntartásaim voltak. Számomra meglepő volt az is, hogy mennyire függ a hang a megfelelő tápellátástól. Jelenleg még csak réz bevonatú alu tápkábelek vannak behúzva, ez gyorsan ki lesz ezek után cserélve minőségi 50-es rézre. Van a garázsban még egy 70 Ah-s akksi, azt is bele fogom valahogy varázsolni a kocsiba. Van még hová fejleszteni, messze nem olyan mint szeretném, de legalább már hallgatható. Azon kapom magam hirtelen, hogy már nem azt figyelem, hogy mi a hibája a rendszerből kijövő hangnak, hanem belefeledkezem a zenébe, és egy ideje már azt hallgatom. Van ezen még mit fejleszteni. Megjön a négycsatis erősítő, aktív hajtást kap, bekötöm a hangprocesszort.
Tanulságos volt számomra, hogy valóban nagyon érdemes odafigyelni a részletekre, kiegészítőkre, mert agyon tudják ütni a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#35232) orbano válasza Fluo (#35231) üzenetére


orbano
félisten

hát, a four channel és az aktív hajtás után beállított időkorral, fázisban lévő hangszórókkal sokkal sokkal jobb lesz :) mondjuk ez nem két perc lesz :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35233) Fluo válasza orbano (#35232) üzenetére


Fluo
csendes tag

Jobb lesz? De jó!!!!!!!!! :) :) :)
A beállítás miatt fő is a fejem, nincs nekem ebben gyakorlatom. :F Lehet, hogy elviszem egy autóhifi szerelőhöz.

(#35234) orbano válasza Fluo (#35233) üzenetére


orbano
félisten

az sem ért hozzá feltétlenül :) ráadásul ez nem olyan hogy leülsz beálltod és kész. próbálgatni kell a vágásokat, az időkorrt, stb. persze egy alapbeállítást lehet érdemes összedobatni valakivel. de egy hifiszerelőnek nem biztoss, hogy van ehhez füle.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35235) barack1997 válasza barack1997 (#35230) üzenetére


barack1997
senior tag

Tudna nekem ebben valaki segíteni ?

(#35236) orbano válasza barack1997 (#35235) üzenetére


orbano
félisten

szerintem errefelé senki nem vesz ilyen csoagokat :U mi lenne a célod?

A vér nem válik VAZZE!™

(#35237) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

az autórádiók Mute bemenete gondolom szabványos; a kérdés az hogy milyen jelet kell neki adni, hogy Mute-oljon? Mert a fejegységem leírása nem túl bőbeszédű, annyit ír, hogy telefon némítás (narancs)...
A GPS hangját szeretném ráúsztatni a zenére, ehhez kellene az info.

(#35238) barack1997 válasza orbano (#35236) üzenetére


barack1997
senior tag

170-180-ból kellene rendszert csinálni és ez így eléggé olcsó

(#35239) k-feri65 válasza Norbi14 (#35228) üzenetére


k-feri65
senior tag

sehogy...állitsd fixedre a dip kapcsolót...

értem én de le sz@..m

(#35240) drunkyboy válasza barack1997 (#35238) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Annyiból már lehet minőségi rendszert összeállítani (nem csomagból), bár ennyiért jobb, ha használt dolgokból építkezel. A fórumlakó szakik részletesebben is tudnak segíteni, csak kérdezősködj kitartóan. :)

[ Szerkesztve ]

(#35241) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Véletlenül nem lapul valamelyikőtök szekrényében feleslegesen egy Alpine 3539 vagy 3544?
Lehet, hogy vevő lennék rá, amennyiben megegyezünk.
Amennyiben a fent említett erőkkel erősen azonos Alpine-d van, akkor is érdekelhet a dolog.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35242) footy válasza borat26 (#35241) üzenetére


footy
addikt

Mindenkeppen Alpine-t keresel? Mit akarsz hajtani?

(#35243) orbano válasza barack1997 (#35238) üzenetére


orbano
félisten

aktív vagy passzív rendszert szedretnél kihozni? miért nem nézel inkább használt dolgokat? kevesebből ki tudnád hozni, jobb minőségben. Ráadásul előbb jó lenne tudni mit képzeltél előre, a szub csak kiegészítő az amúgy kész és szépen muzsikáló hifihez :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35244) dseres válasza orbano (#35243) üzenetére


dseres
tag

Kezdőknek nem biztos, hogy használt cuccokat kell ajánlani. :(( Nekem is használtat ajánlottatok pár oldallal előrébb, de inkább újabb drágább és emiatt kisebb tudású dolgok mellett döntöttem.

Az a helyzet, hogy kezdőként nem merek használtat venni, nehogy valami leselejtezett rossz cuccot sózzanak rám. Természetesen mindig kihasználatlan, 5 éve polcon álló, bedobozolt, makuláltlan komponensekkel találkoztam a hirdetésekben, ami gyanús. Igazán komoly cuccok meg ritkák, nincs választék. Mire egy kezdő rászánja magát a vételre, más már elvitte.

(#35245) orbano válasza dseres (#35244) üzenetére


orbano
félisten

azért mert _NEKED_ nem szimpatikus és félsz tőle, nem kéne kioktatni az itt lévő többséget :((
én a kezdetektől fogva használtan vettem, még nem fürödtem rá. a minőségi cuccokra általában vigyáznak. ráadásul szoktunk segíteni mazsolázni a hirdetések között. ne mis tudom van-e itt az igényesebb hifitsták között olyan, aki újonnan vásárol megfizethetetlen áron dolgokat. főleg 180 ezres keretből...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#35246) Joe fiú válasza dseres (#35244) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ahham, hát ez teljesen logikus amit mondasz...nem azért ajánlunk használt cuccot, hogy aztán szívjon vele a user, hanem mert töredék áron, értsd. fele annyi pénzért vagy még kevesebbért kapsz kategóriákkal jobbat, a jelenlegi rendszeremben mindent használtan vettem, még az IC kábelt is.

(#35247) opeter70 válasza dseres (#35244) üzenetére


opeter70
senior tag

Ezzel azért én is vitatkoznék.
Semmivel sem rosszabb egy használt cucc, mint egy vadonat új. Sőt!
Ha valaki kicsit járatos a műszaki dolgokban, az tapasztalhatja, hogy az esetek nagy százalékában az új készülékek a garanciaidő lejárta után rövid idővel mennek tönkre (tisztelet a kevés kivételnek).
És itt most szándékosan nem (csak) autóhifiről beszélek, hanem bármilyen műszaki cikkről.
Épp nemrég költöttünk egy kisebb vagyont a mosógépünkre, amelyiknek 3 hónapja (!!!) járt le a garanciája.
Apámék tv-je szintén a garanciaidő lejárta után nem sokkal ment tönkre.
És még sorolhatnám...
Viszont az a készülék, amelyik "túlélte" az első 1-2 évet, az a tapasztalatok szerint még nagyon sok évig működik tovább.
Én személy szerint 12 éves házimozi erősítőt használok, amly sosem volt még javítva és teljesen hibamentes. Az autómban is van 10+ éves erősítő, szintén hibátlan.

"Az a helyzet, hogy kezdőként nem merek használtat venni, nehogy valami leselejtezett rossz cuccot sózzanak rám "

Itt is csak néhány egyszerű szabályt kell betartani:
- Sohasem veszünk látatalanban (pl. postán) műszaki cikket.
- Mindig ki kell próbálni vásárlás előtt és lehetőség szerint belekukkantani, hogy volt-e már belenyúlva, javítva.
- Ha van rá mód, akkor egy tapasztaltabb ismerős segítségét is ki kell kérni vásárláskor.

Aki pedig a garancia miatt venne új készüléket, azt el kell, hogy keserítsem, mert a kereskedők 99%-a csak akkor vállal garanciát bármire is, ha szakműhelyben számlával (vagy esetleg a kereskedő saját műhelyében) történt a beszerelés, ami újabb többlet kiadást jelent.
Ez konkrétan annyit tesz, hogy még a vásárolt fejegység ISO csatlakozóját sem dughatod össze otthon (bármennyire egyszerű is), mert ha bármi probléma lenne vele, a kereskedő rögtön a beszerelésről szóló számlát fogja kérni.

Akit a fentiekkel mégsem sikerült meggyőznöm, az szaladjon nyugodtan új készüléket venni.

[ Szerkesztve ]

(#35248) zetecR válasza zetecR (#35237) üzenetére


zetecR
addikt

Szóval nem tudni, hogy a Mute-on milyen jelet vár a fej?
Sima 12V? Vagy attól tűzijáték lesz? :)

(#35249) dseres válasza opeter70 (#35247) üzenetére


dseres
tag

Hát nem akartam kioktatni senkit, csak felhoztam pár érvet, hogy használt hifit miért ne.

Én például ha személyesen nézek meg egy erősítőt, akkor sem tudom megállapítani, hogy jó-e vagy sem. Nem vagyok műszerész, és nem vagyok audofil hifis. Ha szétcsavarozom, nem tudom megítélni, hogy jó állapotban van-e a belseje. (Minőségi kondik satöbbi.) Honnan lehet megállapítani, hogy nem hajtották szarrá? Hogyan próbáljam ki, ha még csatlakozót sem láttam élőben? :) Én valóban szakszervízre támaszkodom, se eszközöm, se szakértelmem nincs hozzá.

Nagyon sok buktatója van a dolognak, arra próbáltam felhívni a figyelmet. Annak szívből örülök, hogy másoknak bejött a dolog, de szerintem kezdőnek túl kockázatos. Barack nyílván kezdőként írt ide, azért kérdezget benneteket egy olyan szettről, amit nem ajánlotok. Várjuk meg, hogy ő mit mond, de ne essetek neki, ha inkább új mellett teszi le a voksát.

(#35250) Adonimus válasza opeter70 (#35247) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Teljes mértékben igazad van. Néha igaz, hogy egy használt dolog drágább, mint egy új, "garanciás" (tescós bóvli). Aki olyat akar vegye bátran. A használtan vett cuccaimmal soha semmi baj nincs, az újak nem győznek elromlani.
1-2 példa:
Genius 5005, gyári hibás volt + elromlott teljesen. 27.000Ft
majd vettem Genius 3600 (kb 8 éves) 10.000Ft semmi baja azóta se

LG Optimus L9 - előfizura 64 ezer - hangszóró recsegett

Pioneer fejegység, másfél hónap után elromlott + előtte is gyári hibás volt :D

Tescó DVD - 2 óra múlva elromlott.
Használt német DVD lejátszó - semmi baja

A hangerőt alig merem állítani az új coccokon, mert annyira bizonytalan anyagból vannak. Egy minőségi használt rádiót meg nem tudsz elrontani, még ha ütöd vágod se. Erősítőt is kapsz újonnan 20-30 ezért, de használtan attól sokkal értelmesebbet tudsz venni. És úgy vagyok vele, hogy ami már bizonyított az jó is lesz. Elromlani meg minden el fog egyszer.

Garancia nincs!! Az átverés, becsapás. A garanciának olyan feltételei vannak, hogy szinte lehetetlen érvényesíteni. PL az új mosógépet ne használd párás helyen. Az autós rádiót nem érheti pára ( :W ), egy normális rádiót arra találnak ki, hogy az év nagy részében pára éri.

Én már kb. 20-szor bebizonyítottam magamnak, hogy újat nem mindig éri meg venni.

Természetesen nem lebeszélni akarok senkit az újról, de azért érdemes kétszer meggondolni, mert az új termék nem feltétlen garancia arra, hogy jó is lesz amit veszünk.

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.