Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) PiciPeti válasza S.Y.S. (#36047) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jobb aksiról vinni, mert jobban vezet a rézkábel, mint a kaszni. De ha nem korrodált az autód, akkor ahhoz a teljesítményhez elég a kaszni testelés is (mondjuk bizti öv csavar), csak erősítsd meg az aksi-kaszni között is.

(#36052) k-feri65 válasza freaghill (#36050) üzenetére


k-feri65
senior tag

nincs probléma....

nem baj ha az erősítő erősebb mint a sub terhelhetősége...bár olyan erősítő ami már 200W rms felett van az nem 10-15 ezer ft....

értem én de le sz@..m

(#36053) freaghill válasza Osynho (#36049) üzenetére


freaghill
őstag

Amúgy miért is nem azt a sort kell nézni, hanem a 200Wattosat? :B :U

(#36054) S.Y.S. válasza PiciPeti (#36051) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Igy gondoltam én is, csak mindenfélét olvasok, elbizonytalanodtam. :R

(#36055) Osynho válasza freaghill (#36053) üzenetére


Osynho
addikt

Mert azok kamu wattok, nem a valos terhelhetőség.

(#36056) Daywalker


Daywalker
addikt

Valaki tudna tippet mondani, hogy milyen hangszórókábelt érdemes venni első szetthez (most hertz, de majd jbl powerre cserélem, ha minden jól megy)? Olyat, ami lehetőleg nem egy vagyon, mert 10 méter kéne (csomagtartóban van az erősítő), de azért legyen normális hangja. :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36057) k-feri65 válasza Daywalker (#36056) üzenetére


k-feri65
senior tag

erre nehéz okosat..ha lenne konkrét típus akkor mindenki azt venne,,,olyat kell venni ami illik a renszerbe,, ahhoz a szetthez ahhoz az erősítőhöz ami éppen a kocsidban van...(szinergia)

de indulásnak kb klotz...cordial...gladen...

értem én de le sz@..m

(#36058) Daywalker válasza k-feri65 (#36057) üzenetére


Daywalker
addikt

Áh igen, persze rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Tehát a kérdés úgy szólt volna, hogy kezdésnek mit nézzek. Tehát köszönöm a választ! :R Házimoziban már végigjártam ezt, de autós téren nem vagyok ennyire járatos.
(Amúgy egyelőre JBL GTO 752+Hertz DSK165 és Helix P10V+Carpower 1502 páros van...)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36059) k-feri65 válasza Daywalker (#36058) üzenetére


k-feri65
senior tag

végülis kb ugyan az,,, csak a kocsiban nem árt leforrasztani a megblankolt végeket, főleg a cordiál hajlamos a rohadásra...no meg ha ajtóba is kivezeted,,nem árt ha flexibilis a dróóót....

értem én de le sz@..m

(#36060) bozont


bozont
veterán

Ha csak az első ajtókban lesz hangszóró, a hátsókat és a csomagtartót érdemes szigetelni? Mennyit javítana a hangzáson?

(#36061) Rivaul válasza bozont (#36060) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem hangzásilag teljesen mind1 mit csinálsz ha csak elől van hangszóród, kb szokol rádió :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36062) PiciPeti válasza bozont (#36060) üzenetére


PiciPeti
őstag

Maximum az utastérbe szűrődő egyéb zajokat fogod csökkenteni, hifi szempontból nincs lényegi különbség.

(#36063) PiciPeti válasza Rivaul (#36061) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hallottál már jó első szettet?

Nem attól lesz jó egy hifi, hogy 23 hangszóró van a kocsiban, mindenféle méretből, kialakításból, hova éppen mi fért alapon. Ez csak leírva mutat jól maximum. ;)

(#36064) borat26 válasza Rivaul (#36061) üzenetére


borat26
aktív tag

Szokol rádió? Miért kell mindenhová hangszóró, hogy jól tudj zenélni a kocsiban? Ezzel absz nem értek egyet.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#36065) Rivaul


Rivaul
addikt

Biztos hogy van baromi jó első szett de nem hiszem hogy tudna ugyan annyit mint egy szintén faxa hátsóval. A másik meg az hogy nem hiszem hogy a 20k-s kategóriából kerülnének ki az ilyen versenyzők, pedig az az átlag felhasználó kerete leginkább. Ezen kívül nálam ülnek néha hátul is...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36066) PiciPeti válasza Rivaul (#36065) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hallgass meg egy jó hifit.... :K

(#36067) Osynho válasza Rivaul (#36065) üzenetére


Osynho
addikt

pont ezaz, hogy a 2db 20 ezres szettbol kijön 1db 40 érzés szett. es akkor nem is említettem, hogy ennyiért milyet kapsz használtan.

(#36068) Rivaul


Rivaul
addikt

Remélem egyszer lesz hozzá szerencsém hogy meggyőzve érezzem magam :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36069) borat26 válasza Rivaul (#36068) üzenetére


borat26
aktív tag

Hidd el, valaha én is így kezdtem. Szentül híve voltam a hátsó hangszóróknak. Aztán vettem előre egy dsk 165 szettet egy mac mp 2000 erőt, hátra egy toxic reflex lábát és már nem is volt helye a hátsó szetteknek a kocsiban. Na ekkor léptem rá arra a bizonyos lejtőre. Ez úgy négy éve volt. Szerintem hátra csak egy sub való. Dr egyre többen vallják, hogy van élet sub nélkül.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#36070) k-feri65 válasza PiciPeti (#36063) üzenetére


k-feri65
senior tag

miért??? van sok fázishiba, igazi bödönhang,, a hátulülők is élvezik...az énekes hangja mindenhonnan hallható..van tér...rezeg a rendszám....kell ennél jobb??????

én meg hallgatom a sokolt az egy szettemmel elöl :W :W

értem én de le sz@..m

(#36071) Rivaul válasza k-feri65 (#36070) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy jó hátsó hangszóró hiányzik az életedből és már is nem leszel ilyen stresszes. A muzsika nyugtat. Lehet még is hiányzik a "körbenyugvás" ;] :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36072) k-feri65 válasza Rivaul (#36071) üzenetére


k-feri65
senior tag

nem vagyok stresszes...tőlem aztán telepakolhatod az autódat akár 8000 wattal 200 hangszóróval...én csak a tapasztalatomat írom ide,,hátha valakinek segítek ezzel...aztán ha meghallgat meghallgat,,ha nem hát nem....

Nekem a saját "szarom" tetszik még ha nincs is hátul teknikai káosz

értem én de le sz@..m

(#36073) Rivaul válasza k-feri65 (#36072) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a lényeg hogy te legyél elégedett! Mint láthatod, egész könnyen meggyőzhető vagyok. Csak azt mondom amit ismerek, de ha nincs igazam azt is elismerem és helyt adok más tapasztalatának. Magára a gúnyos reakciódra reagáltam csak ilyen formában :U Volt 750W szett a kocsimban de nem is voltam a minőséggel soha elégedett az tény, emiatt nem gondoltam hogy a kevesebb itt is valóban több lehet. Mindig tanul az ember. Legalább olcsóbban tudom majd a Rovert "bezenélni". :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36074) Osynho válasza Rivaul (#36073) üzenetére


Osynho
addikt

" Legalább olcsóbban tudom majd a Rovert "bezenélni". :K"

Nagyon nem! :D Attól, hogy kevesebb hangszóró van egy rendes rendszerben, még elég sokba tud kerülni. Egyszer, ha elindulsz a lejtőn és nem a sokpontegyes valami lesz a cél, hanem a hangminőség, majd meglátod :)

(#36075) Rivaul válasza Osynho (#36074) üzenetére


Rivaul
addikt

Úgy értem hogy nem kell 6 minőségit betenni hanem 1szett is elég. Bár én szívem szerint előre tennék valami szépet, a kalaptartóba mélyet a csipogóm meg jó ahogy van. De ez még változhat az olvasottak függvényében.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36076) Osynho válasza Rivaul (#36075) üzenetére


Osynho
addikt

És ezek a találomra betett dolgok mitől fognak összeilleni hangzásban? :)

(#36077) Something_ válasza k-feri65 (#35992) üzenetére


Something_
őstag

A közép az mid hpf vagy lpf? Lpf-re tippelek :-)

(#36078) Rivaul válasza Osynho (#36076) üzenetére


Rivaul
addikt

Attól hogy megkérdezem tőletek merre is haladjak :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36079) k-feri65 válasza Rivaul (#36073) üzenetére


k-feri65
senior tag

mitől gúnyos az a reakció,,amiben leírtam a sok hangszóró álltal létrehozott káoszt...ez tény..

a 750 W ra meg annyit...azt kb megkapod 20 ft ért..nálam 4X18 vatt van és 10 szer annyiba került...most ezzel nem villogni akarok,,,mert az én rendszerem még mindig légyfing a nagyokhoz képest...de nem mindig a nagy teljesítmény amivel okosan lehet zenét építeni.....

jó alap kell (szigetelt ajtó) és már a fejegység is a saját végfokával csodákra képes...de ha veszel még egy kétcsatis 8 ezer ft os alpi erősítőt akkor meg beszarás a végeredmény.........
ha meg még ez sem lesz elég akkor időkorros fej 4 csatis erősítővel (PL alpine 3553 10 ezerért)és teljes a boldogság....

Hidd el nem kell hátra semmi...esetleg egy láda a csomagtartóba....de még az sem biztos...

Otthon a szobában sem pakolod tele a falakat hangszóróval..mert ugye a színpad az elötted van....Normális zenehallgatásra gondolok nem jurassikparkosdinókra....

értem én de le sz@..m

(#36080) k-feri65 válasza Something_ (#36077) üzenetére


k-feri65
senior tag

hpf egy bizonyos freki felett átereszt lpf meg a bizonyos alatt....ha erre gondolsz...

értem én de le sz@..m

(#36081) Rivaul válasza k-feri65 (#36079) üzenetére


Rivaul
addikt

A formaisága volt leginkább gúnyos nem a tartalma, de ne menjünk bele. Hála az égnek a Rover mind karosszériailag mind burkolatilag a jobb kategóriába tartozik. Igyekszem megfogadni a tanácsaitokat :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36082) Something_ válasza k-feri65 (#36080) üzenetére


Something_
őstag

Mid Lpf-et atraktam pass-ra, de iszonyat dobozos lett, inkabb visszaallitottam 12-re. :-(

(#36083) Daywalker


Daywalker
addikt

Negatív (test) elosztóra van szükségem, de nem tudom mi tévő legyek. Itt mennyire számít a minőség? A pozitívat egy régebbi Dietz biztosítékos elosztóval oldom meg (ebben még vót' anyag:) ), de vajon a testhez is szerezzek valami minőségi darabot (mondjuk egy SinusLive elég lenne)? Esetleg vegyek oda is egy minőségibb, biztosítékolt dobozt?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36084) k-feri65 válasza Something_ (#36082) üzenetére


k-feri65
senior tag

mi a terved a full elengedéssel? van alatta sub is? hány hz van vágva?

értem én de le sz@..m

(#36085) footy válasza Daywalker (#36083) üzenetére


footy
addikt

A test legalabb olyan vagy jobb minosegu legyen ha nem akarsz tuzijatekot vagy elpukkano komponenseket.

(#36086) Something_ válasza k-feri65 (#36084) üzenetére


Something_
őstag

A sub erositoje elszallt, szoval valami ertelmes hangzast szeretnek az elso szettel :D

(#36087) Daywalker válasza footy (#36085) üzenetére


Daywalker
addikt

Ok, amúgy is vastagabbra terveztem (a táp 25-ös, test 35-ös). Egy Sinus Live megteszi, vagy az hol helyezkedik el minőség téren?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36088) bozont válasza PiciPeti (#36062) üzenetére


bozont
veterán

Akkor arra nem költök most, csak oda kerül a ahová a hangszórók is.

(#36089) bozont


bozont
veterán

Amúgy a Hertz DSK 165.3 és 170.3 között mi lehet a különbség? Sajnos sok infót egyikről sem találtam és meghallgatni sem tudom őket. Ezek közül valamelyik vagy a Focal ISS 165 lesz a befutó, de még mindig nem tudom van-e értelme erősítő nélkül egy JVC KD-X310BT-re kötni.

(#36090) k-feri65 válasza Something_ (#36086) üzenetére


k-feri65
senior tag

mi a gyári ajánlása? az alá nem nagyon érdemes leengedni...

értem én de le sz@..m

(#36091) Something_ válasza k-feri65 (#36090) üzenetére


Something_
őstag

Nem értek sajna a beállításhoz, én csak a végterméket hallgatom :-)
[link]

(#36092) PiciPeti válasza Something_ (#36091) üzenetére


PiciPeti
őstag

80Hz alá szerintem nincs értelme engedni. Én is ott vágom a Predator 6/4-et.

(#36093) Joe fiú válasza PiciPeti (#36092) üzenetére


Joe fiú
senior tag

80hz ? Én az Xiont is 60hz-nél váltottam, egy 16-os szettnek simán tudnia kell ennyit, főleg ha erősítő támogatja...

(#36094) PiciPeti válasza Joe fiú (#36093) üzenetére


PiciPeti
őstag

Próbáltam úgy is, erősítővel vágva. Nem lett erőteljesebb a kick tartomány, ellenben dobozosabbnak tűnt a hangja. Azt nem mondom, hogy szenvedett, mert ~50-60Hz--től már hallhatóan szól, és meg is van támogatva (270W RMS/oldal).

Fejegységen így tudok vágni, pontosabban 78Hz-en. Ott vágom a subot is, így legalább nem csúszik össze. Ha ki van véve a sub, akkor átállítom fullra, és úgy is akad azért némi mély. :U

(#36095) Joe fiú válasza PiciPeti (#36094) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hallgatás függvénye..te kickbassnak használod..a szubot meg döngetni..nálam 50hz alatt szól csak a szub, a szett meg 60hz-től indul..legtöbben fullba hagyják szólni a szettet, így csupán a mechanikai teljesítőképessége befolyásolja a lesugárzott frekvenciatartományt..de ki így, ki úgy használja, de akkor is azt mondom, hogy az SQL szettet nyugodtan indíthatja 60-70 hz-től, főleg ha szub nélkül zenél most.

(#36096) $lash


$lash
csendes tag

Sziasztok,

Mély hangszórók datasheet-jén az ajánlott ládatérfogatot bruttó vagy nettó értékben szokták megadni? Idáig nem nagyon találtam utalást erre, úgyhogy egyértelműnek tűnt, hogy hasznos térfogatot jelent, viszont a Rockford weblapján ezt olvastam a box advisroban 21,2 literes láda ajánlásnál:

This is the total volume of air the enclosure occupies. Air space includes Vb recommended for the subwoofer, woofer displacement and wood displacement. If adding extra braces, add wood displacement to this volume.

Ez alapján lehetséges, hogy ennek a mélynyomónak elég egy nettó 16.3 lieteres zárt láda?

(#36097) Joe fiú válasza $lash (#36096) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Fordítva gondolkozol, ez a tényleges légtérfogat, ami a ládában van...Nagy általánosságban 20-22 l körüli ládák szoktak jók lenni 25cm-es nyomóknak..zártban..reflexben ~32l.

(#36098) PiciPeti válasza Joe fiú (#36095) üzenetére


PiciPeti
őstag

Érdekes amit mondasz, mert szerintem a kick tartomány inkább a 80-200Hz. A subot pedig 100Hz alattinak szokták mondani.

Ezt támasztja alá az is, hogyha megnézed a hangszerek "lesugárzási" tartományát.
Pl lábdob: kb 40-80Hz, tehát az egyértelműen sub tartomány szerintem.
pergődob: 100-200Hz, tehát kick tartomány

50Hz alatt szerintem nagyon kevés valós hang akad egy zenében, inkább csak a búgás, és az aláfestés, ráadásul 30Hz alatt tudtommal nem is hallunk, csak érezzük.

Persze ezek a beállítások nagyban függnek az autó akusztikájától, de nekem most így a leglineárisabb.
Az meg hogy egy 30-as zárt láda 80Hz-ig engedve döngetésre van használva, inkább nem kommentálnám. :U

Gyorsan rákerestem azért, hogy ne írjak nagy hülyeséget: Frekvenciák

(#36099) Joe fiú válasza PiciPeti (#36098) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Akkor azzal is tisztában vagy, hogy hangszeres zenéhez felesleges lenne a szub, mert gyakorlatilag nincs olyan zenei hang, amit egy szubnak kellene lesugározni, mert egy 16-os szett is le tudja sugározni azt a frekvenciatartományt, a hatásfoka az már más kérdés. 80-100 hz körül vannak az ütős kick-bass hangok, szóval egy addig szóló szub inkább dönget, mint sem zenél, de azért egyszer próbáld ki, hogy 40-50hz környékén elvágod a szubot 12db-vel, lehet meglepődsz :)

Egyébként amit linkeltél szöveget, ott is 50-60hz körüli tartományt írnak szubra...

[ Szerkesztve ]

(#36100) PiciPeti válasza Joe fiú (#36099) üzenetére


PiciPeti
őstag

Már hogy ne lenne? Lábdob, cselló, nagybőgő, de még a zongora testes hangjait sem képes megjeleníteni egy 16-os mélyközép szerintem. Diagramon biztos kimutatható, de hogy normálisan nem hallható, főleg nem linárisan, abban biztos vagyok.

Próbáltam 60Hz-en vágni, nekem úgy baromi nagy gödör volt a frekimenetben. Lent szólt a sub, aztán semmi, és olyan 80Hz-től talált magára az első szett.

Sok hangszeres zenét hallgatok, de én még a subból nem hallottam oda nem illő hangot, vagy csak nem tűnt fel. :U :D

A subra 50-60Hz-et írnak, de kicknek meg te is a 80-100at. Ami szerintem is így van. Most akkor két lehetőség van, vagy a szettet "erőlteted" le a kick tartomány alá, vagy a subot engeded feljebb. Nekem az utóbbi jobban bejött. De ez szerintem nagyon autó, és hangszóró függő. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.