Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) dreizwanzig válasza shteer (#35099) üzenetére


dreizwanzig
tag

32-ért szerepel az aláírásodban :F

(#35102) danczer


danczer
csendes tag

Kenwood KDC-BT92SD fejegységgel van valakinek tapasztalata?

Ajtó szigetelés mennyire nehéz? Néztem pár youtube videót ami alapján nem tűnik annak, de hátha a látszat csal.

(#35103) Drótszamár válasza k-feri65 (#35094) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi!

1722-es változat lett végül belőle: SRE 1722r

Itt volt hozzá beépítő keret is.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#35104) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, F astra gyárilag csak első ajtóba vannak hangszóróim, nyárig amíg nem cserélem le egy komolyabb komponens szettre szeretnék még egy pár gyári csipogót addig betenni eredeti helyükre. Picit hiányzik a magas..

Bontóból tudok is szerezni, csak ennek hogy van a bekötése? Gondolom mivel a gyári hangszóró 4 ohmos meg a csipogó is 4 ohm, beköthető 2 és 8 ohm-ra ugyebár, vagy mindenképp 4 ohm lesz? :F
Nem lesz egy világmegváltás de aprópénzért vannak bontott autókból, több mint a semmi.. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#35105) kavics325i válasza dreizwanzig (#35100) üzenetére


kavics325i
őstag

Hát azok a Jbl-ek jó ha 10 ezret érnek. Meg mondjuk a wattot akarod nézni akkor a Jbl nem hazudik a másik meg igen. De ezek valóban nem egy nagy történetek. A 60.4 nekem volt. Elégnek elég lehet, de kb. 5e-nél többet nem nagyon szabad érte adni.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35106) dreizwanzig válasza kavics325i (#35105) üzenetére


dreizwanzig
tag

akkor a kiszemeltek közül melyiket ajánlanád?

(#35107) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy Pioneer PRS-X340 erősítőhöz, és egy JBL zárt ládához amiben ilyen 1600 wattos hangszóró van:

Elég komoly cuccnak tűnnek..
Ehhez kellene ajánlani nekem kábelszettet, kondit, első 16-os szettet.
Fejegységnek egy Pioneer MVH-160UI néztem ki. Mint látszik a fejegységből, minél olcsóban akarom megúszni az egészet, igazság szerint az erősítő és a mélyláda is sok nekem, azt se tudom mennyit érnek.. Totál kezdő vagyok a témában, szóval úgy kellene tanács hogy itt van ez és ez, ezt kell megvenned.
A bekötés meg eegy külön téma lenne nálam, gondolom minden hangszórót az erősítőről kellene meghajtanom.. Kell még valamit vennem a felsoroltakon kívül?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35108) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

A 2 közül melyiket ajánlanátok és miért? :)
Sony CDX-G1001U
[link]
Pioneer DEH-1600UBA
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35109) footy válasza Roland93 (#35108) üzenetére


footy
addikt

A sony már rég nem gyárt értelmes hifit, szóval inkább a Pio-t

(#35110) Roland93 válasza footy (#35109) üzenetére


Roland93
aktív tag

Milyen különbséget vennék észre a 2 között?

(#35111) PiciPeti válasza imi314 (#35082) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nekem is ilyen van zárt ládában, Signat RAM3 MKII kihajtja kb a mechanikai határáig.

Reflexben 350-400W is elég lehet neki:
Roki+Hifo

(#35112) kavics325i válasza tutis (#35107) üzenetére


kavics325i
őstag

Mennyiért tudtad meg venni?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35113) tutis válasza kavics325i (#35112) üzenetére


tutis
őstag

kölcsön termék, de komoly érdeklődőknek eladó is akár, priviben lehet ajánlatot tenni.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35114) shteer válasza dreizwanzig (#35101) üzenetére


shteer
titán

Iranyar volt. Nem volt idom modositani. Ha 25-ot irok, akkor annyi :)
Van jo jbl de ezek nem azok.

..szerintem jónak tűnik

(#35115) kavics325i válasza tutis (#35113) üzenetére


kavics325i
őstag

Írj egy elgondolást a mély áráról ha gondolod. Ne túlozd el,mert nekem nem létszükség. Illetve a hsz pontos paraméterei is kelleni fognak. De mielőtt belemennénk a mi mennyit ér-be ahhoz a hsz-hez kell a kraft és Az energia.Főleg zártban.
Egy amerikai kondim viszont van eladó.

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35116) kavics325i válasza dreizwanzig (#35106) üzenetére


kavics325i
őstag

Egyiket sem. Konkrétan a tápkábel többet ér bármelyiknél amivel illene bekötni egy erősítőt.
Az az említett micro dimension eléggé alul van árazva főleg a Te általad említett erősítőkhöz képest.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35117) imi314 válasza PiciPeti (#35111) üzenetére


imi314
senior tag

Értem,sajnos nekem ez messze van igy marad a keresgélés. Egy dld500 + mennyire számít jó vételnek reflex ádában, vagy inkabb egy jl audio zártban?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35118) footy válasza imi314 (#35117) üzenetére


footy
addikt

Ha zenere kell, akkor JL.

(#35119) Joe fiú válasza imi314 (#35117) üzenetére


Joe fiú
senior tag

DLD500+ refiben full általános nyomó, inkább a hallják ahogy jövök az utcában kategória..JL Audio más világ, melyik típus konkrétan?

(#35120) Joe fiú válasza PiciPeti (#35111) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem nagy ez a láda ennek a nyomónak, eléggé elküldi az erősítő a max. kitérésig, nincs még nagyon kilágyulva a pille?

(#35121) imi314 válasza Joe fiú (#35119) üzenetére


imi314
senior tag

ez lenne az

Esetleg ha tudtok ~30k körül egy jót,ne tartsátok magatokban

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35122) Joe fiú válasza imi314 (#35121) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Egy pontos típus nem ártana, látatlanban ne vedd meg anélkül, mellényúlni nem tudnál, de sokallom még így pontos típus nélkül is az árat érte, az enyém felső-középkategória volt, és olcsóbban adtam el ennél..

(#35123) imi314 válasza Joe fiú (#35122) üzenetére


imi314
senior tag

Kérdeztem a típust meg az adatokat de nem tudta, küldött képet a nyomóról de azon sem láttam semmit

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35124) dreizwanzig válasza kavics325i (#35116) üzenetére


dreizwanzig
tag

jó, azért azt is vedd figyelembe, hogy mire használom. lehet, hogy nem egy csúcs erősítő egyik se, de lehet, hogy nincs is rá szükségem. Nagyon hajlok az ud-ra, mert nagyon mondjátok, hogy milyen jó, de egy kicsit úgy vagyok vele, hogy ennyi pénzt adjak ki valamire, amit gyanítom nem fogok igazából kihasználni :D

erről mi a vélemény? Igaz, drágább, mint az UD, viszont ez 6 csatornás, tehát nem kéne külön erősíő majd a ládának...

másik kérdés:
A rádió vonalbemenetét is szeretném használni, viszont nem lenne baj, ha nem lógna kifelé a jack dugó. Láttam, hogy lehet kapni bluetooth-os adaptereket (rádugom a jackre a cuccot, adok neki tápot, párosítom a telóval és kész). Van ilyennel kapcsolatban vkinek tapasztalata? van vmi ajánlott típus?

[ Szerkesztve ]

(#35125) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Sziasztok!

Hol lehetne venni, vagy rendelni Skoda Fabia-hoz hangszóró beépítő keretet kapni, + valami olcsó hangszórót bele? Esetleg gyári hangszóró is jó. Apám kocsijába mindkét első ajtóban elfáradtak a hangszórók. Minél olcsóbb megoldás érdekelne.

THX!

Under construction!!!

(#35126) footy válasza superTibcsi (#35125) üzenetére


footy
addikt

En annak idejen innen vettem Octavia hangszorokat. A beepito keret egyebkent egyben van a hangszoroval.

(#35127) superTibcsi válasza footy (#35126) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Gyárinál igen, egyben van. De láttam már külön kiemelő keretet, amibe be lehet építeni rendes mélységű hangszórót is.

Under construction!!!

(#35128) footy válasza superTibcsi (#35127) üzenetére


footy
addikt

Nem lesz jobb ha veszel egy 6000 forintos szart. Egyreszt mert nem fog beferni, mert a kulon kiemelokerettel is csak 55mmes hangszoro megy be, masreszt a ramaty erzekenyseg miatt halkabb lesz es szarabbul is fog szolni. Ha javitani akarsz a hangon, akkor szigeteld ki az ajtot, sokkal tobbet hoz mint a hangszorocsere.

[ Szerkesztve ]

(#35129) superTibcsi válasza footy (#35128) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Nem a hangzás javítása a cél. Ki van szakadva a membrán mindkettőnél. Minél olcsóbb megoldás a cél, fater nem kell semmi extra, csak szóljon. :)

Lehet olcsóbb lenne megjavítattni?

Under construction!!!

(#35130) footy válasza superTibcsi (#35129) üzenetére


footy
addikt

Ezeket nem lehet normalisan javitani, vegyel bontottan valahonnan. 4-5-6ezer korul talalni. Ha tthon csereled, akkor lemezcsavar vagy szegecsbeuhzo legyen keznel.

(#35131) BrownB


BrownB
tag

Esetleg erre az elgondolásra tudtok mondani valamit? :R

(#35132) Harsonás válasza BrownB (#35131) üzenetére


Harsonás
tag

Szerintem jó az elgondolás, de az aktív mélynyomóval én nem vagyok kibékülve. Miért nem inkább egy 2 csatornás a ládának vagy ne adj isten egy 4 csatornás amire az első szettet is rá tudod kötni?

(#35133) BrownB válasza Harsonás (#35132) üzenetére


BrownB
tag

Pont ezért kérdezek, mert kevésbé értek hozzá. A fejegységen csak 1 pár RCA kimenet van, így a 4 csatornás erősítő felejtős, nem? A mélyládán vacillálok a nem túl nagy csomagtartó miatt, lehet mélyláda nem lesz. Akkor viszont egy 2 csatornás erősítőre érdemes lenne rátenni az első szettet, ugye?

(#35134) Harsonás válasza BrownB (#35133) üzenetére


Harsonás
tag

Igen az erősítő használata mindig érdemes :)

(#35135) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

RCA kábel és csati! Milyet?
Jó hagyományos, egyszerű kábel és csati, vagy illik valami jobbfélét használni? ha igen, akkor ajánljatok valami boltot pesten, ahol lehet kapni ilyet.

(#35136) Joe fiú válasza BrownB (#35131) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szettnek inkább az Alpine, illetve amit javasoltak mások is, külön 4csatornás erősítő, arra rákötni a szettet, és egy kis 20/25cm-es szub zárt ládában...helyet nem foglal, de érezhetően jobb lesz az élményed tőle.

dreizwanzig: Gladen Audio ECO

[ Szerkesztve ]

(#35137) dreizwanzig válasza Joe fiú (#35136) üzenetére


dreizwanzig
tag

hmmm. én szerelhető kábelra gondoltam....

(#35138) BrownB válasza Joe fiú (#35136) üzenetére


BrownB
tag

Köszönöm a tanácsokat. 1 RCA-ra 4 csatornás erősítő mehet? Mi lenne az ajánlott?

(#35139) Joe fiú válasza dreizwanzig (#35137) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Miért is kell szerelhető kábel? Ha az kell akkor Neotech Furutech dugókkal...

BrownB: A legtöbb erősítő tudja közösíteni a csatorna jelét, vagyis ha 1-2-be dugod, akkor átrakja a jelet a 3-4 csatornára is, viszont ebben az esetben a mélyet erősítőn kell vágnod...vagy Y elosztó ha nem tud közösíteni.

Ha erősítőre gondolsz Akkor Alpine, Macrom, Magnat RX44 pl. teljesen jó lenne erre amire neked kell.

[ Szerkesztve ]

(#35140) BrownB válasza Joe fiú (#35139) üzenetére


BrownB
tag

Értem. Sokat segítettél. Nagyon köszönöm!

(#35141) dreizwanzig válasza Joe fiú (#35139) üzenetére


dreizwanzig
tag

Mert minek gyurjek be egy csomo felesleges kabelt, ha szép igényesen is meg tudom csinálni?

(#35142) Joe fiú válasza dreizwanzig (#35141) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Látom neked halál felesleges akármit is mondani, csinálj amit akarsz akkor :) de azért kíváncsi lennék, hogy milyen szépen, igényesen forrasztanád meg a kábelt..

(#35143) dreizwanzig válasza Joe fiú (#35142) üzenetére


dreizwanzig
tag

Nem felesleges, de tenyleg nem ertem, hogy miert jobb az elore szerelt kabel... Ha tenyleg jobb, megveszem azt.
Azt mondjuk nem tudom, h mibol gondolod, h nem tudok egy csatit szepen megforrasztani. Attol, h nem ertek az auto hifihez, meg nem vagyok muszaki analfabeta.

(#35144) PiciPeti válasza Joe fiú (#35120) üzenetére


PiciPeti
őstag

Dehogynem... Valami 70l-es ládában volt, 120-as porttal... :D

Erőtlenül is szólt amúgy, zártban majdhogynem ugyanazt a hangnyomást tudja mint a refiben tudta...

(#35145) footy válasza dreizwanzig (#35135) üzenetére


footy
addikt

Milyen a hagyományos kábel és csati?

(#35146) dreizwanzig válasza footy (#35145) üzenetére


dreizwanzig
tag

az egyszerű, kb 50ft/m áron kapható kábelra, meg kb ugyanennyiért kapható csatira gondoltam ez alatt. bocs, ha félreérthető volt :)
közben utánaolvastam a dolognak és most már tudom, hogy OFC kábelra van szükségem. Találtam is egy neotech-et, aminek nem is vészes az ára. 0,28nmm-es kábel az megfelelő lesz?

[ Szerkesztve ]

(#35147) footy válasza dreizwanzig (#35146) üzenetére


footy
addikt

Az atmero nem annyira relevans, inkabb az otvozet es az oxigenmentesseg. A neotech KHS-321 eleg jo minosegu kabel, kicsit melybe huz, de ajanlott. Dugobol a 100ft koruli kacsas mar jo.
Az extra low-cost megoldas pedig a CAT6 falikabel. Viszont ez inkabb magasba huz.

-Szerk-
Hogy kicsit szakszerubb legyen, nem magasba huz hanem a mely tartomanyban csillapit.

[ Szerkesztve ]

(#35148) dreizwanzig válasza footy (#35147) üzenetére


dreizwanzig
tag

köszi a választ!
én mondjuk a khs-65-öt néztem ki. ez a CAT6 kábel nem túl kókány megoldás? :D

(#35149) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok Urak!

Tervezek valami kis zenei upgrade-t mivel egyre több időt töltök a volánnál így akutális egy viszonylag jó autohifi beszerzése.
A rendszer összetétele:
- fejegység
- komponens-szett az első ajtókba (16,5cm - azt hiszem ekkora kell nekem + csipogó)
- 4 csatornás erősítő (2 csatorna hidalva a subnak +2 a komponens szettre)
- mélyláda

A fenti lista lenne a végcél. Ez több lépésben tervezem megvalósítani hogy ne verjek rá egyből 100-150k-t, inkább ahogy tudom darabolnám a cuccok beszerzését.

Első körben egy fejegység kellene. Azt nem tudom egyáltalán létezik-e olyan komponens szett amit tudok hajtani fejegységről, de később az erősítővel is rendben lesz (nyilván ekkor lesz csak igazán jó), mert akkor fej+első hangszórókkal kezdeném.

Erősítőből szerintem valami használt darab lesz kölcséghatékonyság miatt, de egyáltalán nem tudom milyen típus milyen paraméterekkel kell majd.

És a legjobb rész a sub: egy passat kombim van, de ennek ellenére sem szertném hogy helyet foglaljon a csomagtartóban - szükség van a helyre. Erre találtam egy ilyen megoldást: [link] Hely alapvetően lenne ott hátul, de nem tudom mennyire jó ha az autó legvégében van a sub?

Tehát a kérdésem annak aki nem olvasta el ezt a sok maszlagot:
- milyen fejegység ajánlott max 40k-ért + hozzá való komponens szett amit egyenlőre a fej fog hajtani később erősítő ?

Fejegységgel kapcsolatos elvárások:
- SD kártya
- iPhone-ról zene lejátszás
- USB port elöl
- BT kihangosító - értelmeszerűen halkítsa a zenét ha csörög a telefon tudjam felvenni egy gombnyomással, ne kelljen telefon után matatnom.
- esetleg cd ha van nem hátrány de nem is létfontosságú.

Nagyon köszönöm ha elolvastad, főleg ha segítesz is :R

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#35150) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Ilyen nem érdekel valakit ?
Ha igen írj privátba
Clarion

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.