Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) footy válasza runner 125 (#36599) üzenetére


footy
addikt

Olvasd el az elso hsz-t abban sokminden ke van irva. A hatso hangszorokat le szoktuk kotni mert csak elrontjak a szinpadkepet. Az idealis felallas 1 elso szett (2 magassugarzo-2melykozep) es igeny szerint egy szub. Minden mas csak kavarodast okoz.

(#36602) runner 125 válasza footy (#36601) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, meglepő volt számomra ez a "színpadkép" kialakítás. :F
A Volvo-mban pl 8 hangszóró van, és meglepően jól szól (ismétlem, nem vagyok vájtfülű, és nem bömböltetem), akkor ez is csak marketing?
Nagy gáz, ha 4 hangszórót szeretnék? Annyira furcsa, lenne h csak elől szólnának.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36603) Alpachino válasza PiciPeti (#36600) üzenetére


Alpachino
veterán

Audio gods amos 2.4ax-et kínáltak most nekem itt helyben 7K-ért. Szerinted ennyit megérne, ill. az első szettek hajtására érdemes lenne lecserélni a Mac Audio MP-161-et erre ?

Egyébként megcsináltam a tegnap beszélt akksi testelését. Igazad volt, jó rozsdás volt szegénykém. Kapott egy új 25-ös kábelt új saruval, valamint fémtiszta csatlakozással a kasznihoz :) most már azért sokkal jobb, már ami az elfogyást illeti, mivel közepes hangerőn, nem halványodik le a világító remote logo az erősítőn mint ezelőtt. Tehát érdemes volt megcsinálni. Holnap behúzok még egy 20-as tápkábelt a kisebb erősítőnek ( ami a szetteket hajtja), hogy ne keljen a Signat 600-nak osztozni a 25-ösön. Ezzel szerintem be is fejezem a kábelezés művészetét :)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36604) footy válasza runner 125 (#36602) üzenetére


footy
addikt

Próbáld ki és ha nem tetszik még mindig rakhatsz hátra valamit. A volvoban a dynaudio valóban jól szól, de a sima az nem igazán nyerő. Egy belépő szett erősítővel, szigetelt ajtóban viszont nagyon jól tud szólni.

Kérdés: 8 hangszórónál meg tudod mondani hol áll az énekes? Hol állnak a vokalisták? Előtted van az énekes?
A hifi célja az elő zene reprodukciója, sztereo/2sávú hanganyagot ha 8 helyről szólaltatsz meg, akkor csak katyvasz lesz. (kivétel ha valami nagyon jó hangprocesszorral vannak vágva és időkorrozva a hangszórók, ami gyári rendszer esetén a lehető legritkábban fordul elő)

-Szerk-
ez is csak marketing? Igen, mert a laikusok az hiszik, hogy a több hangszóró egyenlő a jobb hangminőséggel.

nem vagyok vájtfülű itt kb senki nem az, de ha meghallgatsz egy pár jobb rendszert, akkor tutira kihallod a különséget, ha pedig egy kicsit utánnaolvasol/kérdezel akkor megtudod hogy mitől szól jól egy jó rendszer

nem bömböltetem itt mindenki a hangminőség megszállotja a DBdragos fórumokban vannak az üvöltető emberkék ;)

[ Szerkesztve ]

(#36605) Osynho válasza runner 125 (#36602) üzenetére


Osynho
addikt

Az a 8 hangszóró gondolom úgy jön ki, hogy külön számolják a mélyközepeket és a magasakat, Ilyen erővel az itthoni házimozim 14 hangszórós. :D

footy leírásához még annyit tennék hozzá, hogy ha adott összegből 4 hangszórót veszel az nyilván gyengébb minőségű lenne, mintha 1 pár rendeset vennél.

[ Szerkesztve ]

(#36606) PiciPeti válasza Alpachino (#36603) üzenetére


PiciPeti
őstag

Első szettnek nem ajánlom, inkább erősek, mint minőségik. De el tudom képzelni, hogy jobb lesz mint a Mac. :)

7-ért amúgy nem rossz vétel, ha van rá, vedd meg, tedd be, aztán amelyik kevésbé tetszik azt eladod.

Az AG-t lehet én is átvenném, ha nem tetszik, mert műhelyrádiót akarok építeni. :U

(#36607) xlaxix


xlaxix
tag

Hali!
Peugeot 307-be szeretnék új rádiót beszerelni úgy, hogy a kormány vezérlőjével is használható legyen.
Még nem csináltam ilyet szóval jó lenne valami segítség hozzá. A nagy probléma a kormány vezérlő bekötésével lenne szerintem.
Ilyenkor forrasztani kell vagy valami átalakítóba kell bedugni?
Erről a rádióról lenne szó: [link]
Vagy külön kell hozzá ilyen vezérlőt venni, mert találtam olyan rádiót amiben van kormánytárvezérlés?
[link]

Előre is köszönöm a segítséget!

(#36608) PiciPeti válasza xlaxix (#36607) üzenetére


PiciPeti
őstag

Kelleni fog egy pug-sony átalakító, 20-25e Ft környéke.

(#36609) Osynho


Osynho
addikt

A magas sugárzót az A oszlopra rögzítő acél csavar nem okoz-e gondot (mágneseződés)? :F

Esetleg ötlet, hogy Volvo S40/V40-ben hogy lehetne az ajtóba vezetni a hsz kábelt, fúrás nélkül? A kábeleket vezető cső tömör végű, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#36610) xlaxix válasza PiciPeti (#36608) üzenetére


xlaxix
tag

Igazából egy barátom autójáról van szó, csak az egyszerűség kedvéért fogalmaztam E/1-ben.

Nem vagyok benne biztos és most megkérdezni sem tudom a barátomtól, de ha jól tudom a jelenlegi rádiót is lehet kormányvezérléssel használni.
Ebben az esetben is kell az átalakító vagy megvan az autóban és csak be kell kötni az új rádiót?

Az előző kérdésem lehet pontatlan volt azzal kapcsolatban, hogy van-e egyáltalán az autóban ilyen kormányvezérlő.

(#36611) PiciPeti válasza xlaxix (#36610) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha a gyári rádió van bent, akkor mindenképpen kell. Ha egy utólagos, akkor lehet egy ugyanolyan márkájúval együtt működne az adapter, de az sem biztos...

Amúgy szvsz nem ér ennyit a kormánytáv. Én 1 hét alatt leszoktam róla...

(#36612) xlaxix


xlaxix
tag

Köszi!
Majd ő meglátja, hogy megveszi-e.
Tudnál linkelni olyan átalakítót? Lehet én kerestem rosszul, de nem találtam. :)

(#36613) Osynho


Osynho
addikt

Ez a csavar okozna-e bármilyen zavart a magas működésében?

(#36614) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Srácok!

Használ/használt itt valaki Alpine 9855 fejet? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Sok jót olvastam róla, jó hangja van, sokat tud, ez tiszta. De a motoros előlap mennyire bírja a strapát? Nem szokott gond lenni vele?

Illetve mennyire lenne overkill a Carpower szett elé kötni? (csúcskat vs középkat)
Sony 7750-hez képes hangminőségben mekkora a különbség?

Igazából szeretném kipróbálni, milyen egy aktív rendszer. :U

(#36615) PiciPeti válasza Osynho (#36613) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nem. :)

(#36616) Daywalker válasza PiciPeti (#36614) üzenetére


Daywalker
addikt

Ebben az FB csoportban épp erről a fejről beszélnek: [link]

Hülye kérdés, de mi ez az aktív-passzív dolog? Épp meg akartam nézni, de még nem volt rá időm.
Én most összerakom a rendszert, valószínűleg év vége felé veszek a mostaninál komolyabb komponens szettet (Helix Espritben gondolkodom) és utána meglátom, hogy megéri-e a Sony CDX-GT630UI-t lecserélni...bár egyértelműen kicsit kiegyensúlyozatlan lenne a rendszer, GTO erősítő + Helix Esprit nem egy kategória, de mondjuk a Helix Precision nyomó elé is kéne valami ami combosabb mint a carpower...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36617) Joe fiú válasza PiciPeti (#36614) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem 9855 van, lassan egy éve van nálam, kb. kétszer használtam a motoros előlapot, mivel nem használok cd-t, de általában elég jól bírják a strapát, egy kis tísztítás és mükődnek, illetve a görgő csere sem bonyolult.

Aktív részében nem tudok segíteni, nem használtam még aktívban..meg kell szokni a kezelést, illetve a glide touchot, de ha megszokod akkor megszereted.

(#36618) runner 125 válasza footy (#36604) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván ott mindenhonnan jön a hang, de nekem pont ez tetszik benne, h a tér "közepén" vagyok.
Noh meg a 2 első hangszóró esetén mi a helyzet a hátul ülőkkel?

A Honda-ban az első két ajtóban van hangszóró alul és hátul a kalaptartó melletti oldalsó műanyag borításban.
Ha, rászánom magam és leszigetelem, akkor elég csak az első ajtók belsejét? Mi a helyzet ezesetben az üregvédelemmel?

A minél szebb hangzáshoz is feltétlen szükség van egy erősítőre a fentebb linkelt Kenwood mellé?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36619) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Daywalker: Köszi!

Joe fiú: Hogyhogy nem aktívban használod? CD helyett gondolom Ipod-ról zenélsz, mi kell hozzá, hogy az Ipod-ot rá lehessen kötni?

(#36620) footy válasza runner 125 (#36618) üzenetére


footy
addikt

Nekem minden automban csak elol volt szett es hatul ulo meg nem panaszkodott, hogy nem hallja vagy barmi gond lenne. A magashangszoro pozicionalasan mulik a dolog nagy resze.

Tuti nincs a tukorharmszogben, A-oszlopban vagy a muszerfal tetejen magassugarzo?
Ha igy van akkor neked jelenleg koax hangszorok vannak beepitve, viszont en meg mindig a komponenset ajanlanam.

A szigeteles nem bantja az uregvedelmet, az ajto aljan levo nyilasokat nem ragasztjuk le es ki tud folyni a viz.
Egyebkent mar az is nagyon sokat szamit ha a hangszorofeszket korberagasztod szigetelolappal.

Legyen szo barmilyen fejegysegrol, egy hangyaf@sznyi mosfet van beteve erosito gyanant, ha beraksz egy 8e ft-os regebbi analog erositot, azonnal ugrik par kategoriat a hangzas. Nem azt mondom, hogy nincs olyan szett ami fejrol jol szol, de minden hangszoronak jot tesz egy normalis erosito.

(#36621) Joe fiú válasza PiciPeti (#36619) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Lusta voltam áttérni aktívra, tetszett passzívban is, most meg nincs autóm amibe használhatnám. KCA420i adapter kell hozzá, kb. 10ezer forint,de ez a fej jóformán erre van kitalálva, szóval pofonegyszerű vele az ipod kezelés.

(#36622) PiciPeti válasza Joe fiú (#36621) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ejj... Akkor kell az adapter + egy ipod, akkor az még + 25-30e...

Az a fejjel együtt már 60-65, 70-ért meg szokott lenni pio 80prs... :U

Asszem alszom még erre egy-kettőt...

(#36623) Daywalker válasza PiciPeti (#36622) üzenetére


Daywalker
addikt

Én egy Alpine IDE -178BT CDE-178BT-vel szemezek a Sony helyett... :U Milyenek ezek az "új" alpine-ok?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36624) Osynho


Osynho
addikt

Újra a zaj problémámmal zaklatnálak titeket. Bocsánat érte, de hátha tudtok valami okosat. :B

Szóval. Kenwood BT60U, Hifonics TX880, alapzaj rca-n. Csak ezzel az erősítővel, illetve ez az erősítő csak ezzel a fejjel produkálja. Volt szerelőnél hetekig, nem talált hibát, nála a szobában kipróbálva tökéletes a hang. Bepróbáltam az autómba 2 féle fejet, egyikkel se csinálja. Ma a fejegységemet egy másik autóba is bekötöttem, szintén hibátlan. Kicseréltem a testkábelt egy jobb minőségűre, más sarut tettem rá, amivel szépen felfekszik a lepucolt, zsírtalanított fémfelületre. Az akksi negatívjához behúztam még egy kábelt. És mindezek után ugyanúgy zajos. Rögzítettem. A gain poti állításával hangosodik, halkul a zúgás, de a fejegységet hangosítva nem hangosodik, a zene elnyomja a hangját. Számok léptetése, illetve source választása közben csendben van, a zene elindulásakor ismét zúg. KB 50%-os gain mellett a menetzaj elnyomja, nade ez mégsem megoldás. :U

Minden ötletért hálás lennék! :R

[ Szerkesztve ]

(#36625) Joe fiú válasza PiciPeti (#36622) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem 25e volt a fej, 10ezer az adapter, 8ezer az ipod :) és így már bőven megéri, ki lehet fogni okosban.

(#36626) migabi24 válasza Osynho (#36624) üzenetére


migabi24
nagyúr

Rca csere volt már, nekem is volt régen ilyen rejtélyes zaj és az megoldotta

(#36627) opeter70 válasza Osynho (#36624) üzenetére


opeter70
senior tag

A járó motornak van köze ehhez a zajhoz?
Úgy értem, hogy csak járó motornál van ilyen zaj, vagy leállított motornál is?

Egy IC kábel cserét valóban megérne a dolog, csak úgy az utastéren át "kívül" elvezetve próbaképpen.

(#36628) Osynho


Osynho
addikt

próbáltam tobb rca kábellel, próbáltam a fej rear es front kimenetevel is. ugyanaz.

nincs koze a jaro motorhoz, leállítva is csinalja. az rca-k messze vannak mindentol, az ülésen van az erősítő.

kaptam egy olyan tippet, hogy az rca dugóját testeljem le valahova, ha ugy megszűnik, akkor a fej rca biztosítéka ment ki. de a szerelo szerint az hibátlan, ráadásul ez esetben mas körülmények között is zúgna, nem csak az en automban. :-\

(#36629) aimettirlz


aimettirlz
tag

Üdv, Én tudok bitulapot szerválni ha valakinek kellene pmben jelezze :R

® aimeTTi atticuS ™

(#36630) kigoi


kigoi
senior tag

Ha készítek egy olyan ládát aminek hátsó oldala ferde mint sok ládának is de nem sima téglalap vagy kocka alakú a láda hanem háromszög, hogy a nyomó a csomagtartóba 45fokos szögben álljon (ugyan úgy függőlegesen persze) akkor az a reflex cső átmérőjét vagy hosszát változtatja vagy pedig mehet bele ugyan az a cső mint a gyári ládájában is volt?
A tervem az hogy a mostani dupla ládámat két külön ládára akarom cserélni mert így nehéz a nagy 30kg os ládát egyedül pakolgatni ki be mikor kell a csomagtartó.
Ha meg már két ládám lesz gondoltam legyen jól kinéző is mert ha csak két sima kárpitozott láda van be hajítva az olyan bazári kinézetű és később lehet mennék autóhifi talira is ahol nem árt ha jól néz ki.
Működne ez így vagy teljesem másfajta reflex cső kell majd neki?

(#36631) jegenye77


jegenye77
addikt

Ezeket a bitumenlapokat ha szükséges milyen könnyen lehet eltávolítani?
Pl ajtó sérülésénél-javításánál.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#36632) PiciPeti válasza Joe fiú (#36625) üzenetére


PiciPeti
őstag

Igen, ez így már élhető. :K

Nézelődök akkor erősen.

(#36633) aimettirlz válasza jegenye77 (#36631) üzenetére


aimettirlz
tag

melegben kicsit ragadós, szenvedős hidegben dermettebb jóval könnyebben lejön... én melegben szedtem le simán tetőablak bevágás miatt a fél tetőről, kb 15 perc volt, de természetesen a ragasztó kátrányos cuccból maradt fent anyag... nitrohigitó oldja egyébként...

® aimeTTi atticuS ™

(#36634) kacsa7 válasza footy (#36569) üzenetére


kacsa7
őstag

18.500-ért már lehet venni Kenwood KMM-100-at, ami FLAC képes, 1 RCA-val. Alsó vágási frekit és sub levelt lehet állítani a fejegységben. Viszont flac-ben 1000 kbps amit még bír, ha felette van, azt már nem játsza. Próbáltam 1800kbps-el, 2800-al egyiket sem viszi. Az 1000-nél viszont ég és föld a különbség a 320 kbps mp3-hoz képest pl.
Lejátszás és hangzás terén pont ugyanezt tudja a JVC KD-X310BT is, ami már 35eFT. Ugyanúgy 1000 kbps FLAC a max amit lejátszik. Tekintve, hogy a JVC és a Kenwood 1 cég, pont ugyanazt fogja tudni az összes fejegységük... Ugyanaz a menü, használati utasítás stb stb.

(#36635) zsolt19900 válasza aimettirlz (#36629) üzenetére


zsolt19900
őstag

dobtam privit :) kíváncsi vagyok az árra és a termék milyenségére

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36636) Osynho


Osynho
addikt

Újabb adalék: 2-es kimenetre volt kötve a hangszóró, de az 1-es bemenetre kötve is van hang, halk és tompa, de van áthallás a 2 csatorna között. Ez mennyire normális? Lehet, hogy az erősítőm a hibás?

(#36637) PiciPeti válasza Osynho (#36636) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szerintem erősítő a ludas. Az erősítőn lévő RCA aljzat testelése gyanús nekem.

Bekapcsolt erősítő, kikapcsolt fej esetén nincs zúgás? (Kösd le a remote-ot az erőről, és hidald át egy kis vezetékkel a +12, remote csatit)

(#36638) k-feri65


k-feri65
senior tag

Esetleg valakinek van kedve halózni , bográcsolni, iszogatni, beszélgetni, szívesen várjuk.18.a péntek.délután egy baráti csapatépítő tréningre...ott aludni sátorba lehet, a faházak már elkeltek...

19. szombat pedig SQ verseny..

aki jönne jelezze mert annyival többet főzünk.....

[Velence]

Club Velence Camping
2481 Velence, Cserje u. 54.

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#36639) MunezXBK válasza PiciPeti (#36637) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt én is kipróbálom, hasonló gonddal küzdök. :R

(#36640) PiciPeti válasza k-feri65 (#36638) üzenetére


PiciPeti
őstag

Valami termlab szerűség nem lesz valakinél véletlenül? :U

(#36641) k-feri65 válasza PiciPeti (#36640) üzenetére


k-feri65
senior tag

háááát szerintem nem,,,esetleg "csak" frekimenet mérőke..

értem én de le sz@..m

(#36642) PiciPeti válasza k-feri65 (#36641) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én már annak is örülök. :DDD

(#36643) k-feri65 válasza PiciPeti (#36642) üzenetére


k-feri65
senior tag

de ahhoz valami laptop is kellene...

értem én de le sz@..m

(#36644) PiciPeti válasza k-feri65 (#36643) üzenetére


PiciPeti
őstag

Azt tudok vinni, ha csak ezen múlik. :U

(#36645) k-feri65 válasza PiciPeti (#36644) üzenetére


k-feri65
senior tag

jövőhéten találkozok az illetékessel megkérdem ide adná--é???? akkor péntek délután ezzel is el tudnánk foglalni magunkat..egy kis frekimérés az autókban...

értem én de le sz@..m

(#36646) PiciPeti válasza k-feri65 (#36645) üzenetére


PiciPeti
őstag

Rendben, köszi! :)

(#36647) k-feri65 válasza PiciPeti (#36646) üzenetére


k-feri65
senior tag

Csülök pöri lesz..két személyt hozzáirjunk a kajához?

értem én de le sz@..m

(#36648) PiciPeti válasza k-feri65 (#36647) üzenetére


PiciPeti
őstag

1 tuti, de lehet 4-en leszünk. Igyekszem mielőbb konkretizálni. :B

(#36649) k-feri65 válasza PiciPeti (#36648) üzenetére


k-feri65
senior tag

okéémert a kaja miatt jó lenne tudnunk, hogy mennyit főzzünk...nem a fillérbaszás miatt,,csak nehogy éhen haljunk:)))) piát meg hozzon mindenki,,ha meg dicsekedni akar a pálinkájával azt is hozhat:)))))

értem én de le sz@..m

(#36650) PiciPeti válasza k-feri65 (#36649) üzenetére


PiciPeti
őstag

Persze, érthető.

Pálinkát viszek, tegnap főtt le a meggy. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.