Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) ThodEE válasza borat26 (#35600) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha van a kollégának némi kézügyessége akkor sokkal jobb választás az MDF gyűrű :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35602) footy válasza Cheesy (#35596) üzenetére


footy
addikt

Az abradon 7-es az erosito. Amire te gondolsz az a hangvalto. Frequenzweiche, ha nemet forumokat nezel.

(#35603) vbbb


vbbb
őstag

Tudja valaki, hogy ezeknek az 'USB képes' fejegységeknek mekkora a befogadó képessége? Értem ezalatt mekkora pendrive-ot képesek kezelni.

Gondolom elboldogulnak már a 32GB vagy 64GB-al is. (Elvileg HDD-t is tudnak fogadni.)

Egy ilyet például észre se veszel ha benne van:

(#35604) ThodEE válasza vbbb (#35603) üzenetére


ThodEE
őstag

Kenwood KDC-3257UR fejet próbáltam 128assal, kifogástalanul ment :R
32essel használom, de pl egyik 16os kingstonról folyamat letörli a tartalmat :(((

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35605) vbbb válasza ThodEE (#35604) üzenetére


vbbb
őstag

Letörli a tartalmat? :Y

Pontosan mi a típusa a pendrive-nak?

(#35606) stereodead


stereodead
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék az öregnek valami vállalható hangcuccot a régi haldokló Renaultjába. Az elvárás annyi lenne hogy pendrive-ot és mp3-at tudjon kezelni, és viszonylag szép legyen a hangzás. Hangerő nem elsődleges szempont, a cél az hogy ő hallja, nem az utca. :DDD Basszusból sem kell egetverő mennyiség, annyi pont elég amennyivel már úgy szól az adott zene ahogy annak illene.

Na a kérdésem az, hogy ezek alapján merre induljak el? Teljesen zöldfülű vagyok a témában, szóval alapvető felvilágosító cikkeket is szívesen fogadok. Ja és nem ódzkodom a használt rendszerektől, de mivel nem értek hozzá, inkább nem vállalnék nagyobb kockázatot.

Anno a mediamarktban végigpróbáltam jópár autóhifit a 20-30 ezres tartományban, és volt egy JVC ami hangzásilag magasan rávert még a 10-20 ezer forinttal drágább rendszerekre is.

Előre is köszönöm a válaszokat!

fgsfds!

(#35607) ThodEE válasza vbbb (#35605) üzenetére


ThodEE
őstag

DataTraveler 100 G2 16Gb
Azt csinálja hogy egyik indításnál egyszer csak rááll hogy egyetlen számot játszik és hiába nyomod hogy next, ugyan az megy, kihúzom-visszadugom és és semmi változás, bedugom a gépbe azaz egy szám látszik rajta meg a mappák, a foglalt terület oké de nem láthatók a fájlok, a rosszabb eset meg mikor 1 számot se "tart meg" :W
A 128as is Kingston, azzal nem csinált ilyet, 32esre most fejből nem emlékszem de az nem kingston, már több mint féléve az van bent a kocsiba, hibátlanul megy :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35608) vbbb válasza ThodEE (#35607) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi! Én megpróbálkozom egy ilyen micro Kingston-al, majd írok hogyan sikerült!

(#35609) imi314 válasza imi314 (#35592) üzenetére


imi314
senior tag

esetleg valaki?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35610) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kicserélni az első ajtókban lévő hangszórókat valami jobbra,
jelenleg ezek vannak az autóban:
[link]
[link]
[link]
Első ajtóban ugyanze Hertz Ovál 14X18cm csak komponens szett.
[link]

Első nekifutásra Audison Voce szettre gondoltam, vagy van valami más alternatíva hasonló árban?

(#35611) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Golf 3 3 ajtós autóba szeretnék egy szép hangzást nyújtó rendszert építeni. Törekedni szeretnék a minél gyáribb kinézetre, ezért a gyári fejegységet szeretnék, ami egy VW Gamma 3 CD-s egység. Ezeknek milyen a hangminősége? Erősítőre kötném a csomagtartóba pedig gyári helyre illeszkedő ládát tennék. Ha felejtős a fejegység, akkor zöld háttérvilágítású, levehető előlapos modellt keresnék. Szeretem a telt mélyeket, de nem dübögtetni akarom, csak hogy a hangkép egységes, szép legyen. A keretem 120e Ft mindenre.

Jelenleg ezeket néztem ki:

VW Gamma 3 fejegység ~ 5-8e Ft
Hertz ESK 165.5 szett ~ 35-38e Ft
Caliber BCF74 VW GOLF 3 (ez passzív, vagy aktív, van e benne hangszóró, nem sok infót találtam róla!?, nem szeretnék nagy ládát, gyári helyre bemegy, mint a Jubi Golf Nokia mélynyomója) 29e Ft
Ezekhez egy erősítő, a hangszórókhoz lehet, hogy kell kiemelő keret, kábelek, két első ajtóba szigetelés.

Mennyire rugaszkodtam el a valóságtól illetve a kerettől? Ezek beépíthetők egyáltalán az autómba? Teljes tanácstalanság a témában, csak csapongok. :DDD

Előre is köszönöm a segítséget! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#35612) Harsonás válasza G@bi90MR (#35611) üzenetére


Harsonás
tag

Hát egy ilyen kinézett rendszer mellé szerintem felejtős a gyári fejegység. Szerintem nincs is rajta 2 pár Rca kimenet az erősítőnek. És a hangminőségről ne is beszéljünk. Ha csak 120Eft-van rá akkor szerintem érdemesebb részletekben megépíteni a rendszert. Én vennék egy normális fejegységet egy első szettel plusz az első ajtókat rezgés csillapíttatnám. ha ez megvan meglátod mennyi kereted maradt a többi komponensre és el tudod dönteni hogy van e szükséged továbblépésre. És ezen felül ugye jön a szerelés ára is ha nem te szereled be. Úgyhogy szerintem kevés lesz a 120eFt.

(#35613) G@bi90MR válasza Harsonás (#35612) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Köszönöm az infókat! :R A szerelésben van segítségem, így azzal szerencsére nem kell számolnom.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#35614) G@bi90MR válasza Harsonás (#35612) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Az ajtóba tudok tenni hangszórót, illetve a műszerfal tetején vannak a csipogók. A Hertzhez adottak beszerelhetőek arra a helyre? Mindenképpen szeretném gyári helyre berakni az újakat is. A Pioneernél láttam TS-1002 néven ilyen hangszórókat, a gyári helyre bemenő hangszóróknak van valami egyedi neve, jelölése? Pontosan milyen hangszórók szerelhetőek be arra a helyre?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#35615) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok.

Suzuki wagonr-ben szeretném lecserélni a gyári audio rendszert, pénz szűkében lépésről -lépésre. Az első, amit cserélni szeretnék, az a fejegység. Mivel autóhifi terén egyáltalán nem vagyok járatos(leginkább fejhallgatózok) ezért szükségem lenne egykis segítségre. Mivel cd-ket nem használok, ezért mindenképp mechanika nélküli modellben gondolkodom. A legfőbb szempont számomra a hangminőség, nem pedig a szolgáltatások mennyisége. A későbbi bővíthetőség lehetősége (erősítő, sub láda) persze fontos.

Ezek alapján milyen fejegységek ajánlottak leginkább? Ár keretet szándékosan nem írok, inkább költök többet egy jó minőségű fejegységre minthogy később megbánjam a vásárlást.

(#35616) orbano válasza Skalci (#35615) üzenetére


orbano
félisten

Szia! Előbb azt kellene kitalálnod, hogy milyen kategóriájú rendszert szeretnél összerakni. Összesen max. kb. mennyit tervezel/vagy hajlandó rákölteni? Első hsz-t elolvastad? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35617) opeter70 válasza Skalci (#35615) üzenetére


opeter70
senior tag

Készülj hagszóró cserére is, mert a műszerfal tetején jévő 10 centisek semmire sem jók. Amellé rakhatsz akár 200 ezres fejet, akkor sem fog jól szólni.
Sőt készülj fel az ajtókárpit kivágására is, mert 10 centis méretben nem fogsz találni olyan hangszórót, ami tisztességesen lesugározná a teljes frekvenciatartományt.
Az ajtóba mindenképpen kell legalább egy 13-as, de inkább egy 16-os.

[ Szerkesztve ]

(#35618) lautnermark válasza vbbb (#35603) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Az USB-s fejeknél nem az adathordozó GB-mérete számít, hanem az azon lévő mappák és fájlok száma.

(#35619) Harsonás


Harsonás
tag

Ezzel érdemes lehet foglalkozni, vagy ez nagyon gagyi cucc?

(#35620) Fluo


Fluo
csendes tag

Tesztcd-k

Morel magas mellé vajon milyen középsugárzó illene?

[ Szerkesztve ]

(#35621) Cheesy válasza Harsonás (#35619) üzenetére


Cheesy
őstag

Majd megnézem a telepen holnap, mibe fáj 0,3 m2 alukasírozott vékony bitumenes lap + egy kis ragasztó. Biztos, hogy nem 1500 HUF-ba :DDD

www.vakbelmutet.hu

(#35622) opeter70 válasza Harsonás (#35619) üzenetére


opeter70
senior tag

Szerintem ez Soudaband lesz. Legalábbis a 30 cm-es szélességből és a kb 4.500 ft-os m2 árból kiindulva.
Persze ettől még lehet bármi más is, de a kimondottan hifi célokra készült hasonló termékek drágábbak.
Szerintem nem olyan rossz, főleg, ha az árát is figyelembe vesszük.
Én is Soudabandot használtam az autómba és semmi bajom nincs vele. Teszi a dolgát, csillapít, nem válik le, de az tény, hogy nem hifi, hanem építőipari célokra készült eredetileg.

(#35623) Osynho válasza Harsonás (#35619) üzenetére


Osynho
addikt

Ilyet vettem, a napokban talán sikerül megcsinálnom, aztán beszámolok róla.

(#35624) Skalci válasza opeter70 (#35617) üzenetére


Skalci
tag

Hangszórót is cserélni szeretném, de mint írtam, első körben a fejegységet szeretném cserélni, már csak azért is, mert a gyári csak kazettát tud.

A fejegységre szánt keret legyen mondjuk 50k. Ha valaki csak márkát mond, aminek a termékei ár-érték arányban jók, már az is megfelelő kiindulási pont.

[ Szerkesztve ]

(#35625) opeter70 válasza Skalci (#35624) üzenetére


opeter70
senior tag

Ha csak márkát kérsz, akkor egyszerű a képlet: Pio, Kenwood, JVC, Alpine, esetleg még Clarion.
Ezeknek a gyártóknak az azonos árkategóriába tartozó termékei nagyjából azonos minőségi szintet képviselnek.
Szolgáltatásban lehetnek különbeségek, ezek közül neked kell eldöntened, hogy mire van szükséged.
Nagyon nem tudsz mellényúlni, bármelyik márkát is választod.
Válassz szimpátia és szolgáltatások alapján.
Esetleg nézzél ki egy pár modellt, linkeld be ide és majd véleményezik a fórumtársak akik (nálam) jártasabbak a fejegységek terén.

(#35626) orbano válasza Skalci (#35624) üzenetére


orbano
félisten

csak ennyi? belövöd, hogy legyen 50k és kész? az ezek szerint nem is számít, hogy mit tud? érdekes hifi lesz ez :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#35627) zalman90 válasza Osynho (#35623) üzenetére


zalman90
őstag

amit a laminált parketta alá tesznek habfólia az nem jó ilyen célra ? van itthon belőle 1 nagy henger

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#35628) Cheesy válasza zalman90 (#35627) üzenetére


Cheesy
őstag

Fontos, hogy rátapadjon a fémfelületre. A habfóliát is rá lehet ragasztani, de a bitumenes talán még jobban formálható. Az egy másik kérdés, hogy autótűz esetén a bitumen... hmm :)

www.vakbelmutet.hu

(#35629) orbano válasza Cheesy (#35628) üzenetére


orbano
félisten

nem az a fontos, hanem az, hogy nagy legyen a belső ellenállása, hogy hatékonyan csillapítsa a kasztni rezgéseit. egy puha habos vacak erre aligha jó...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35630) Harsonás


Harsonás
tag

Sziasztok.

Nem tudom, hogy jól jártam-e de sikerült beszereznem ezt a bitumenlapot. Akkor fogom felrakni, ha az idő is jobb lesz. Kérdés megtisztítom zsírtalanítom a felületet. Mivel ez öntapadós így nem kell elvileg melegíteni sem. Arra gondoltam hogy biztos ami biztos nem lenne jó ha fújnék alá egy kis ragasztót is a biztos tapadás érdekében?

[ Szerkesztve ]

(#35631) shteer válasza Harsonás (#35630) üzenetére


shteer
titán

és tudod előre mi lesz a 2 ragasztó reakciója egymásra? letisztítod nitróval, felragasztod egy szép napos délutánon, jól rányomkodod, sose jön le

..szerintem jónak tűnik

(#35632) Harsonás válasza shteer (#35631) üzenetére


Harsonás
tag

Igazad van. Másik kérdés érdemes-e egy kicsit előmelegíteni hőléfúvóval?

(#35633) Cheesy


Cheesy
őstag

Kezdek eljutni a végére úgy érzem :)

Tehát adott EZ a műszerfal, amibe varázsolni kellene egy fejegységet.

De legelőbb: keretet kell találni.
2 változatot találtam amik közl nem tudom eldönteni melyik kell nekem:
AUDI A2 A3 A4 A6 rádió beépítő keret 572177/C
vagy
AUDI A4 (1994-1999) autórádió beépítő keret 572136-C

Ugyan 2000/8. havi az autó, de eddig csak a 2. verziót láttam említeni fórumokon, az elsőt nem. Ezért kérdés. De nem nagy összeg, lehet megrendelem mindkettőt és kderül.
Veszek hozzá fejegység kiszedőt is:
Autórádió kiszedő villa Becker gyári autórádiókhoz 511240

A fejegységek, amik versenyeznek:
JVC KD-SD80BT
Blaupunkt Toronto 420BT - idáig ez a kedvenc, tudja amire vágyom, és kicsit régimódi, kevésbé csillivilli kinézete van, de pont ez tetszik benne, hogy nem villogós.

Utóbbi felé hajlok. A Kenwoodok menüjétől égnek áll a hajam, nem igaz, hogy minden menüváltást, utasítást animációval kell lezárni. Szerencse, hogy van youtube. Alpine és Pioneer közül sajnos nem találtam olyat ami tudja amit szeretnék.

Most már csak egy jó mikrofont kell találnom.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35634) Osynho válasza Cheesy (#35633) üzenetére


Osynho
addikt

A Blaupunkt kijelzője elég butácska, így a videón látva. Felbontásra és méretre is. :/ Az rca-k csak 2V-osak (nem tudom ez számít-e).

A Kenwoodok-on meg ki lehet kapcsolni az animációt. :) Jó a hangjuk és nagyon jól testre szabható az egész kijelző, nekem logikus minden.

Mikrofont kapsz a kihangosítós fejegységekhez.

(#35635) MunezXBK válasza Cheesy (#35633) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még hányszor írjam le, hogy melyik jó? :U

(#35636) barack1997


barack1997
senior tag

DEH80PRS-t a népnek, vagy Alpine 9835-öt :D

(#35637) Cheesy válasza MunezXBK (#35635) üzenetére


Cheesy
őstag

Tudom, hogy fentebb leírtad, hogy amit lnkeltem, abből a 2. kell, de az évjáratok bezavartak most.
A Tied 1999-es ha jól emlékszem. Mi változhatott 1999 és 2000 évjárat közötti A4 középkonzolján? Neked eredetileg Chorus volt benne?

www.vakbelmutet.hu

(#35638) MunezXBK válasza Cheesy (#35637) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Semmi. 99.01-00.11-ig ugyanaz. 99.01-től facelift.

Nekem is ugyanolyan van, mint a 2. linken.

(#35639) Cheesy válasza MunezXBK (#35638) üzenetére


Cheesy
őstag

Értettem, nincs több kérdésem a keret típusával kapcsolatban :)

Kenwood KDC-BT92SD
Itt egy fokkal jobb, bár még így is pöttyet túlkomplikáltnak tűnik...
Illetve az a nyomorult iPod dedikált gomb... nem értem miért kell ennyire nyomatni. Gondolom Apple lobbi.

www.vakbelmutet.hu

(#35640) borat26 válasza Osynho (#35623) üzenetére


borat26
aktív tag

Jót vettél, nálam lassan két éve bevált és a helyén van. Ahogy valaki írta előttem, "teszi a dolgát"!

Harsonás: ha kiteszed a napra, vársz vele pár percet, nem lesz szükséged a hőlégfúvóra!

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35641) Osynho válasza borat26 (#35640) üzenetére


Osynho
addikt

Örülök és egyben kíváncsi vagyok! :C

Mivel zsírtalanítottál? Nitrohigító megfelel?

(#35642) k-feri65 válasza barack1997 (#35636) üzenetére


k-feri65
senior tag

a pio egy fiatalabb gép amiben 2 darab usb csatlakozás ..sd kártya hely és telefonkihangosítás is van..a 35 ben egy cd mechanika..A pio használtan 80ezer a 9835::30-35 ezer ft....

Szóval ha van pénz akkor pio ha kevesebb akkor 9835...

értem én de le sz@..m

(#35643) Harsonás válasza borat26 (#35640) üzenetére


Harsonás
tag

Köszönöm a visszaigazolást. Akkor egy kis napocska segítségét megvárom. De előbb vonuljon el a mediterrán ciklon :P

(#35644) borat26 válasza Osynho (#35641) üzenetére


borat26
aktív tag

Ha jól rémlik, semmivel, de előtte mindenképp meleg ultrás vízzel mosd le a koszt az ajtó belsejéről, majd ismét langyos, de tiszta víz. Volt az Astra ajtajában alul valami védő viasz, de én azt rajta hagytam, arra ragasztottam rá a lemezt. Azóta is fent van.Rengeteget parkolok úgy, hogy a nap süti az ajtómat, ami sötétkék metál. Nálam bizonyított.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35645) Harsonás válasza borat26 (#35644) üzenetére


Harsonás
tag

Itt fórumon vettem 2 csomaggal ami 12 db 250mm*550mm*2mm és 8000Ft volt az ára. Az első 2 ajtóra elég kell legyen? Egy mazda 3-as ról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#35646) Osynho válasza Harsonás (#35645) üzenetére


Osynho
addikt

Durván 75x50-es egy átlagos ajtó (ha nem 3 ajtós). Így kb elégnek kellene lennie.

borat26:Jól van, köszi. Az ajtókárpitot is érdemes lefedni? Vagy valami szivacs a lemez és a kárpit közé?

[ Szerkesztve ]

(#35647) Cheesy válasza Osynho (#35634) üzenetére


Cheesy
őstag

Sehol nem találom, hogy a gyári Chorus fejegység milyen kimeneti előerősítéssel bír. De szerintem az még 2V sincs... :)

www.vakbelmutet.hu

(#35648) Osynho válasza Cheesy (#35647) üzenetére


Osynho
addikt

Talán nem is azt a szintet kell nézni. ;)

(#35649) Cheesy válasza Osynho (#35648) üzenetére


Cheesy
őstag

Mármint, ez idejét múlt technika úgy érted? Igazad van.

Én most azért kérdezem ezt, mert mi különbség fog adódni, ha 2V-os előerősített kimenettel ellátott fejegységet veszek?
Javítsatok ki ha tévedek (nem értek ehhez), de ha kisebb előerősített jelből akarok nagyobbat csinálni, ahhoz erősítő kell. Ez feltételezi azt, hogy komolyabb technikát akarok az autóba rakni, pl. mélynyomóval megspékelve.
De mivel én nem tervezem a komoly autóhifit, csak MAJD a későbbiek folyamán a gyári hangszórókat újra cserélni, még ezek az új hangszórók se lesznek akkora teljesítményűek, hogy nagyobb előerősített jelet igényelnének. Kinőttem már az ordítva zenét bömböltetésből, most már inkább kellemes, otthonos légkört akarok az autóban :)

szerk:
A lényeg lemaradt, a fő kérdés: kell-e nekem a 4V preamp egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35650) Osynho válasza Cheesy (#35649) üzenetére


Osynho
addikt

RCA-ról volt szó. Ha te a fejjel hajtod a hangszórókat, akkor édes mindegy. Ezért írtam oda, hogy nem tudom ez számít-e neked.

"Kinőttem már az ordítva zenét bömböltetésből, most már inkább kellemes, otthonos légkört akarok az autóban :)"

Elsősorban ezért vesz a legtöbb ide írogató ember erősítőt és komoly hangszórókat, mélyládát, stb. Nem az utcára zenélés a cél.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.