Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) imi314 válasza k-feri65 (#35500) üzenetére


imi314
senior tag

rendben köszi a segitséget, nem a stúdió minőség a cél, csak kellemes ,minőségi zenehallgatás.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35502) tothm1991


tothm1991
csendes tag

És egy jvc kd-r741bt-rol velemenyek? :) nem akarok versenyekre jarni, csak egy kellemes kis koncertet az autoba... Mindennel egyitt max 100bol. Valszeg reszenkent felepiteni.. Csak ugye ehhez kellene egy jo alap... Fejegyseg.

(#35503) zsoleszkai


zsoleszkai
tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok-e ezzel a kérdéssel.
Van a gépjárművem rádiójának gyárilag 2db RCA kivezetése, nem tudom hogy azt át lehet-e alakítani USB-re, mert láttam hozzá átalakítót viszont van aki azt mondja, hogy semmit sem ér mert nem tudsz így sem pendriveról zenét lejátszani. Valaki esetleg használ-e ilyen átalakítót?, vagy maradnom kell a jack es átalakítónál.

/KneeBy/

(#35504) barack1997 válasza zsoleszkai (#35503) üzenetére


barack1997
senior tag

Azok kimenetek, ott fejegység jelet ad ki, fogadni ott nem tud. Marad a jack.

(#35505) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

a régi Sony (8 éves alap) cd fejegységet szeretném lecserélni olyanra ami tud mp3-at lejátszani usbről és esetleg jó ha van benne Bluetooth. Mit ajánlotok? Mivel 1 év múlva kocsi csere van tervbe ezért nem szeretnék sokat költeni rá...

Üdv Roland

(#35506) barack1997 válasza Rolly (#35505) üzenetére


barack1997
senior tag

Ebbe a kategóriába szinte teljesen mindegy mit veszel, olyat vegyél ami az igényeidnek megfelel,de majd a többiek tudnak konkrét típust mondani :))

[ Szerkesztve ]

(#35507) Norbi14


Norbi14
senior tag

Szigeteltem az ajtóim sinus live adm lapokkal, az jó is lett, de most rezeg a kárpit :( Ugye a hangszóró a kárpithoz van rögzítve és nem a lemezhez. Gondoltam kéne valami zárt cellás szivacs a lemez és kárpit közé, na de milyen? Tudtok ajánlani? Meg rendeltem normális bőrözött kiemelőt, csak nem tudom hogy kéne rögzíteni azt is a kárpit hoz a gyári helyre? vagy be kéne faragni a lemezhez?
Az autó amúgy Punto 2.

(#35508) borat26 válasza Norbi14 (#35507) üzenetére


borat26
aktív tag

Szvsz mindenképp az ajtó lemezét kéne megcéloznod, mint rögzítési pont.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35509) KRISSTUS válasza zsoleszkai (#35503) üzenetére


KRISSTUS
tag

Szia!
Ha tud vezérelni cd-tárat akkor léteznek eszközök amivel lekezeli az USB-t.

[ Szerkesztve ]

(#35510) zsoleszkai válasza KRISSTUS (#35509) üzenetére


zsoleszkai
tag

Peugeot partner gépjárműben lévő gyári rádiónak van a kesztyűtartóban egy piros és egy fehér rca csatlakozása. A rádió cdtárat nem hiszem hogy tud kezelni mivel gyárilag van benne cd olvasó.

/KneeBy/

(#35511) Norbi14 válasza borat26 (#35508) üzenetére


Norbi14
senior tag

Most katasztrófa lett az egész...zörög minden, lehet kárpit nem úgy ment vissza a helyére meg a hangszóró is neki feszül picit az ablak sínnek...amennyire jobb hangot szeretnék annyival rosszabb lesz, de remélem az új kiemelővel rendben lesz. Addig be se kapcsolom inkább.

(#35512) opeter70


opeter70
senior tag

Üdv urak!

Megint mélynyomó keresgélés közben vagyok, ezért a kérdéseim.

Az ESX mélynyomói úgy általában milyen minőséget képviselnek?
Az erősítőikről tudom, hogy jók, de a mélynyomóikat nem ismerem.
Ez lenne a konkrét kiszemeltem: [link] (persze a gagyi pirosan világítós láda nélkül :) )
Adatlap: [link]
Vélemény?

A másik jelöltem ez lenne: [link]
Adatlap: [link]
Erről vélemény esetleg?
Ezzel csak az a bajom, hogy a ráírt adat szerint 700W RMS a terhelhetősége, és nem biztos, hogy elég lenne hozzá a Signatom 450 W-ja. Bár a 92,1 dB érzékenység elég jól hangzik.

Vagy más javaslat esetleg 20 ezer ft körüli árkategóriában?

(#35513) borat26 válasza Norbi14 (#35511) üzenetére


borat26
aktív tag

Rezgéscsillapításon túl vagy már?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35514) Norbi14 válasza borat26 (#35513) üzenetére


Norbi14
senior tag

Aha, sinus live adm -et használtam.

(#35515) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Milyen 2 DIN méretű, WIN CE alapú (az-az IGO kompatiblis), navis fejegységet tudnátok javasolni?

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35516) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

zsoleszkai
Ha megadod a pontos típusát megnézem hátha van róla leírás. Az RCA-an keresztül nem tud vezérelni.

runner 125
Ha nem ragaszkodsz a Win. alapúakhoz, akkor lehet kapni Androidos fejegységeket is, amin ugyan úgy elfut az IGO (Prímo). Igaz nem ismerem ezeket a készülékeket, de lehet találni róluk videókat.

(#35517) zsoleszkai válasza KRISSTUS (#35516) üzenetére


zsoleszkai
tag

Connects2 CTVPGX011 ez lenne az elvileg.

/KneeBy/

(#35518) KRISSTUS válasza zsoleszkai (#35517) üzenetére


KRISSTUS
tag

Ha minden igaz akkor a készüléked típusa: Blaupunkt RD4
De ezt a linked alapján gondolom, legjobb volna kivenni és megnézni. A rádión altalában rajta is szokott lenni a csatlakozó lábkisztása.

[link]

A fenti linken látható hogy vezérel CD tárat ( Part C - CD changer ). A Dension (Magyar cég) gyárt hozzá való készüléket amivel rá tudsz csatlakoztatni egy pendrive-ot, merevlemezt USB-n keresztül. A lenti linken ki is választottam a rádiódhoz valótkat. Bizonyos licitálós oldalon lehet kapni olcsóbban, de lehet találni használtba is. Ha például a Dension Gateway 300-at választod (használtban) akkor csak arra kell figyelni hogy a kábel a te rádiódhoz való legyen.

[link]

Amit belinkeltél az úgy tűnik hogy a CD tár csatlakozón keresztül lehet rádugni egy MP3 lejátszót. De sok értelme nincs mert vezérelni nem tudja. Akkor a rádiódon van 2 pár AUX bemenet (Part B) ami ugyan erre jó.

[ Szerkesztve ]

(#35519) Osynho válasza Norbi14 (#35511) üzenetére


Osynho
addikt

ha a karpiton van a hangszóró, persze, hogy rezeg. nem is értem, hogy gondoltad, hogy jo lesz. viszont ugy nincs is légmentesen lezárva az ajtó, ha jol értem.

(#35520) CaNNa3IS válasza k-feri65 (#35500) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szia
Ha esetleg tudsz ilyet, érdekelne
Köszi

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35521) Norbi14 válasza Osynho (#35519) üzenetére


Norbi14
senior tag

Nem gondoltam hogy jó lesz, de eddig nem rezgett. Nem vártam hogy szigetelés után ilyen durva lesz. Majd a kiemelőt nem kárpithoz rögzítem, mondjuk akkor bukom a gyári állapotot.

(#35522) tothm1991 válasza tothm1991 (#35502) üzenetére


tothm1991
csendes tag

Erre mi a véleményetek? :)

(#35523) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Az MDF gyűrű képes kiváltani az adapter gyűrűt?

(#35524) KRISSTUS válasza vbbb (#35523) üzenetére


KRISSTUS
tag

Szia!
Igen, szerintem jobb is (de ez az én véleményem, nem vagyok "szaki"). Azt is kimondottan az autód tipúsához kellene keresni. Bár a műanyagot elnézve nem is egyszerű a felfogatása miatt. Esetleg nézd meg itt

[ Szerkesztve ]

(#35525) borat26 válasza vbbb (#35523) üzenetére


borat26
aktív tag

Az MDF gyűrűkre mindenképp érdemes odafigyelni, mert kezeletlenül hamar képes megdagadni a levegő nedvességtartalmától.
Aki vállalkozó kedvű, az csinálja inkább rétegelt lemezből. Nehéz vele dolgozni, de sokkal tartósabb.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35526) footy válasza borat26 (#35525) üzenetére


footy
addikt

Le kell kenni kulteri lazurral es semmi gond nem lesz.

(#35527) vbbb


vbbb
őstag

Köszi mindenkinek! Akkor majd így járunk el! :K

(#35528) borat26 válasza footy (#35526) üzenetére


borat26
aktív tag

úgy-úgy! :K

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35529) Imperius


Imperius
csendes tag

sziasztok
tudnátok ajánlani sub hangszórókat 10 inch, 20k körülit?
yarisba, 38 liter körüli reflex ládába szeretném

melyik márka, melyik terméke van jó ár-értékben
előre is thx :R

(#35530) orbano válasza Imperius (#35529) üzenetére


orbano
félisten

gombhoz a kabátot? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35531) Imperius válasza orbano (#35530) üzenetére


Imperius
csendes tag

:D jogos

adott a láda méret, pakolható csomagtartóra szükségem van :D
fej: Sencor SCD-5075MR
erőlködő: sal boxxer 1065
köv fizetés után adom faternak, és cserélem másra, erősítővel együtt, szal nem mérvadóak
ládát építeni viszont most lesz időm

earthquake db-10ről vélemények?
sajna találtam hozzá ellentmondó paramétereket... más gyártóknak is kételkedek a megadott dolgaikban

(#35532) Osynho


Osynho
addikt

Segítség! :)

Adott egy Kenwod BT60U fej, meg egy Hifonics TX880 erő. Ezen egy komponens elől, 1 sub a csomiban (2 pár rca). A gondom az, hogy ár másodszorra hal meg a fej rca kimenete. Mintha valami túlfeszt kapna. megcsináltattam kb 2 hónapja, erre ma megint kifeküdt. A hibajelenség, hogy a bal oldal halkabb, mint a jobb, hiába tolom el a balance-ot balra, a jobb oldal ugyanúgy szól (nem halkul el), a subon teljes hangsáv van. Levéve a hangerőt jól hallható alapzaj keletkezett.

Meg tudom csináltatni még egyszer, csak nincs kedvem havonta szopni vele. :W Jó lenne a dolog gyökerét, okát megtalálni. Mitől halhat meg?

Köszi az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#35533) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Nem audiofil célok vezérelnek, "csupán" egy jó fejegységet keresek.
Kívánságok:
Olyan, mechanika nélküli (kövezzetek meg, de már nem emlékszem mikor írtam CD-t utoljára) fejegység ami kezel pl. SD kártyát, jó ha van usb csatlakozója de a legfontosabb, hogy legyen bluetooth kihangosító funkciója külön mikrofonnal. Nem lenne rossz, ha 2 telefont is tudna egyszerre kezelni (céges + magán). Nem szeretnék több pénzt bluetooth headsetekbe ölni, amik bírják jó esetben 1 évig.
Úgy tudom van olyan fejegység aminek az előlapján van a mikrofonja, de az szerintem kevésbé hatékony, mert messze van és több zajt vesz fel, mint egy, pl. a napellenző tövéhez, vagy a felső olvasólámpákhoz kivezetett mikrofon. Szerintetek?

A gond az, hogy a gyári fejegység nem szabvány 1 DIN méretű helyet foglal el (lásd a képen), ezért kell szerezni egy szűkítő keretet. Kérdés, hogy ha ebbe a keretbe van betéve, akkor ott fog lengedezni és csak a keret tartja, mihez fogod csavarozni, hogy stabil legyen? Vagy kitömködöd valami hangszigetelő anyaggal? Üveggyapotot tudok keríteni :)
Ezt a szűkítőt találtam: Scosche AU2300B

Ha hinni lehet neki, akkor ingyen postázzák, bárhol is legyen, 3000 HUF-ba kerül.

Audi A4 (2000) B5

A műszerfal világítása vörös, nem lenne rossz, ha a fejegység sem ütne el... Nem kell csillivilli, csak tudja a dolgát.

Fejegységek közül ezeket néztem ki, kérlek véleményezzétek:
- Alpine UTE-52BT (bár ez külföldről rendelős)
- Alpine UTE-72BT
- Blaupunkt Toronto 420
- JVC KD-X310

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35534) MunezXBK válasza Cheesy (#35533) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

99-es B5-öm van, holnap lefotózom neked, ha szeretnéd.

JVC fejem van, 2 telót kezel egyszerre, ha jól emlékszem KD-R90BT.

(#35535) Cheesy válasza MunezXBK (#35534) üzenetére


Cheesy
őstag

Azt megköszönném :R
Honnan vettél bele szűkítőt? Mivel ékelted ki a kisebb helyet foglaló fejegységet?

Bár ahogy nézem ez a kategória kiesik. 30-35k lenne a felső keret amit erre szánnék.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35536) MunezXBK válasza Cheesy (#35535) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Merthülye mellett a hifis zsebből adta. De ne keretet képzelj el, 2db kis műanyag, becsavarozható.

Olcsóbb fej nem fog 2 telót kezelni. :N

(#35537) drunkyboy válasza Cheesy (#35535) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Az X70BTE is tudja ezeket egy kicsit olcsóbban, talán érdemes utánanézned az X50BT-nek is, ennek hátránya a fix előlap. Ja és egyik sem aktív, ha az fontos lenne.

Szerk: Mondjuk az x50-nél meg kártyahelyet nem látok...

[ Szerkesztve ]

(#35538) Cheesy válasza MunezXBK (#35536) üzenetére


Cheesy
őstag

JVC KD-X310 elvileg kezeli...
(2 Phones Full-Time Connection )

www.vakbelmutet.hu

(#35539) MunezXBK válasza Cheesy (#35538) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó vagy olcsó. 2 nem teljesülhet egyszerre. :))

(#35540) vbbb


vbbb
őstag

Váltanék fejegységet ami képes USB-ről vagy akár telefonról zenét lejátszani. Ez utóbbi nem feltétel.
Kerestem pár típust amit használtan pici pénzért meg lehet szerezni.
Melyikre mozduljak rá jobban?

(Senki ne csodálkozzon, hogy angol eBay-ről linkeltem, UK-ban élek jelenleg, de ettől függetlenül olcsón akarom megúszni a váltást.)

CLARION CZ202E
Kenwood KDC5047U
Pioneer MVH-150UI
Jvc Kd-G441
JVC KD- R541
JVC KD-R301

Köszönöm a segítséget!

(#35541) borat26 válasza vbbb (#35540) üzenetére


borat26
aktív tag

Asszem szinte mindegy ebben az árszegmensben, válaszd a neked tetszőt.

szerk: A Clarion CZ703E-t próbáltam, rettentő nagy volt az alapzaja. Igaz, te a kis tesót linkelted.

Üdv: Imi

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35542) vbbb válasza borat26 (#35541) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor a pénz dönt. Köszi!

(#35543) Joe fiú válasza vbbb (#35540) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Egyértelműen a Kenwoodra, szolgáltatásait tekintve többet is tud, illetve a hangminősége is talán jobb egy hajszálnyival.

(#35544) Fluo válasza k-feri65 (#35482) üzenetére


Fluo
csendes tag

Köszönöm a választ! Valószínűleg kipróbálom mindkettőt, aztán majd leírom a tapasztaltakat.

( #35483) lautnermark: Köszi ! Kipróbáltam de így túl élesek voltak a magasak.Az általad először megadottak nálam jobban beválnak.

Valaki megírhatná privibe, hogy hogyan tudnék ide linket beilleszteni. A gugliban nem találtam :(
Találtam viszont egy jó kis oldalt, ahol nagyon-nagyon-nagyon sok erősítő belsejéről készült fénykép van betűrendben feltöltve. Feltenném ide.

[ Szerkesztve ]

(#35545) ThodEE válasza Fluo (#35544) üzenetére


ThodEE
őstag

Erre az oldalra gondoltál?

Hozzászólás alján ott van egy gomb "Link" arra katt, akkor bedob egy kis ablakot, oda másolod be a böngésző címsávjából a szöveget akkor "OK" a "[LINK]" helyére meg beírod hogy mi legyen a szöveg ami piros lesz és rákattintva a link jön be :R
Remélem így érthető :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35546) Cheesy


Cheesy
őstag

Egy párat még aludnom kell rá de... JVC KD-X70BTE
Egyébként meglepően kevés mechanika nélküli fejegységet találtam, ebbe is felesleges a CD lejátszó.
Milyen gyorsan kezelhet egy 32GB-os SDHC-t? Minden bekapcsolásnál perceket kell várni rá? Tesztet videoval nem találtam, csak a JVC KD-SD80BT-ről. (Túlságosan okosabb nem lettem belőle) Vannak még unboxing videok, de az a "hé emberek erre költöttem a pénzem bibíí" kategóriák.
Jó lenne látni a gyakorlatban is mennyire kezelhető egy ilyen fejegység mielőtt egy fél átlagfizetést ráköltene az ember.

www.vakbelmutet.hu

(#35547) Fluo válasza ThodEE (#35545) üzenetére


Fluo
csendes tag

Tényleg ott van a link gomb, csak a szemem nem üti ki :) Köszönöm!
Igen, erre az oldalra :)

(#35548) footy válasza Cheesy (#35546) üzenetére


footy
addikt

4GB felett általában belassul az indexelés. Ha mp3-at hallgatsz, akkor szerintem nem is kell nagyobb tárhely.

(#35549) Cheesy válasza footy (#35548) üzenetére


Cheesy
őstag

Ez az indexelés egyszer fut le és onnantól gyors (tehát autó leállít, később beindít és ott folytatja ahol abbahagyta és amíg nem veszem ki a memkarit és rakok rá mást, addig nem indexeli ujra és gyors a keresés is)?
Ha 2 telefon van párosítva és az egyiken beszélek, a másik hogy jelez be ha hívnak? Hívásvárakoztatás van?

www.vakbelmutet.hu

(#35550) footy válasza Cheesy (#35549) üzenetére


footy
addikt

Fejegység függő, hogy minden bekapcsolásnál vagy csak egyszer indexel-e. Én több olyat láttam ami minden indításnál indexelt, mint ami csak egyszer.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.