Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) Osynho válasza mortalwombat (#36497) üzenetére


Osynho
addikt

Miért? Ha úgy jobban szól, akkor nem az az optimális helyük? :)

Egyébként ezért nem értettem ezt a merőleges kifejezést. Akkor merőleges, ha rád néznek. :)

[ Szerkesztve ]

(#36502) DarthRoni


DarthRoni
tag

Sziasztok!
Az aktív autós mélyládáknak van hátránya a külön erősítős mélyládákkal szemben?
Most szeretnék majd venni mélynyomót, viszont nem találtam sok infót hogy mivel jobb az egyik vagy a másik.
Segítséget előre is köszönöm!

(#36503) Osynho válasza DarthRoni (#36502) üzenetére


Osynho
addikt

Az, hogy általában silány minőségűek, mármint az olcsóbb típusok. Szóval az a jobb, amelyik jobban szól, az meg általában rendes erősítő rendes sub-bal, lehetőleg használtan, hogy ne legyen drága. :)

(#36504) DarthRoni válasza Osynho (#36503) üzenetére


DarthRoni
tag

Azért nehéz ez, mert nem sok hely van ahol vétel előtt ki lehet próbálni, meg nem is egyszerű eldönteni hogy melyik jó meg melyik nem :D

(#36505) mortalwombat válasza Osynho (#36501) üzenetére


mortalwombat
tag

Sikerült félreértenünk egymást. Valóban, a tengelyük merüleges a füleimre, én viszont a membrán síkjára gondoltam :DD

(#36506) migabi24 válasza mortalwombat (#36497) üzenetére


migabi24
nagyúr

A fejen nem tudsz vissza venni?

(#36507) mortalwombat válasza Osynho (#36501) üzenetére


mortalwombat
tag

De ez az optimális helyük-ezért is kerültek oda, de jobb lenne, ha kicsit halkabbak lennének :-)

(#36508) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
4 sima hangszóróm van (sajnos adatokat nem tudok), álló motornál az én fülemnek jól szól, viszont amikor megyek az autóval akkor már a menetzaj / motor zaj miatt elveszik a mély. Segít ezen ha veszek a csomagtartóba valami mélynyomót, vagy ugyan ilyen szar lesz? (menetzajcsökkentés nélkül, tudom hogy van ilyen)

(#36509) mortalwombat válasza RAiN91 (#36508) üzenetére


mortalwombat
tag

Sajnos a mélyhangok tünnek el először a menetzajban, még sajnosabb, hogy a nagyobb sebességnél fellépő menetzaj alatt is hallható mélyekért sokkal több erősítő teljesítmény szükségeltetik. Tehát a 30-nál hallható mélyszint megtartásához 60-nál nem kétszer akkora erősítő teljesítmény kell.
Szükséged lesz erősítőre, ahhoz kábelekre, és egy mélyádára. Tehát csak egy mélyláda vásárlásával nem úszod meg sajnos. Persze vannak aktív mélyládák, amik képesek hangszórószintű jel kezelésére, de arról itt a többség le fog beszélni.

(#36510) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#36498) üzenetére


zsolt19900
őstag

jó lesz ez a kábel? 3m pozitív 1m negatív szál, biztosítékházzal 4e jó magyar pénzért

kérlek írjatok valamit, mert fórumtárs holnap adná fel postára ha megfelelő a szettembe

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36511) RAiN91 válasza mortalwombat (#36509) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm a választ. Használt piacot néztem, 15e Ft alatt erősítővel együtt kapható dolgokra, nem profi cuccot keresek, csak megoldást egy kis javulásra, de úgy veszem ki a válaszodból, hogy valamennyit azért javulna.

(#36512) mortalwombat válasza RAiN91 (#36511) üzenetére


mortalwombat
tag

Ha van türelmed, és széles körben nézelődsz, nagyon finom cuccokat lehet kapni 15e-ért. Én pl pont ennyiért vettem az Emphaser EA475-öst. De ez csak az erősítő. Kell egy láda-legyen 15/20e, meg kábelek, biztosíték és beszerelés-ami legyen egy huszas...sajnos egy probléma özönt indít el egy ilyen óhaj->több mély.

(#36513) Daywalker válasza zsolt19900 (#36498) üzenetére


Daywalker
addikt

Ugyanilyn vastag kábelem van a Carpowerhez, ami kicsit nagyobb teljesítményű, mint a udimension, ráadásul 5 méter, és elég hozzá...ha ez volt a kérdés.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36514) zsolt19900 válasza Daywalker (#36513) üzenetére


zsolt19900
őstag

ezzezz :) köszönöm szépen, akkor meg van már a tápkábelem is, már csak az rca kell (arra is kaptam ajánlatot, csak még le kell mérjem, hogy elég-e) és még kell 1-2 saru, biztosíték, és a szigetelés és megvan a rendszer

köszi a segítséget nektek, nagyon hasznos volt a sok-sok tanács

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36515) Pocok77


Pocok77
tag

Helló

Nos nem tudom, jó helyen járok-e, de felteszem itt a kérdésem. 2005.09. es évjáratú Opel Astra G autómba szeretném kicserélni a gyári hangszórókat és a fejegységet. Ebben a témában a hozzáértésem a 0 val vetekszik. Nem bömböltetni szeretném majd hanem élvezni a zenét autókázásaim során. A választék óriási de tudatlanul káosz uralkodik bennem. Nem tudom, hogy mit vegyek és mennyiért. A kezdeti összeg kb 50-70 ezer ft ebből szeretnék gazdálkodni ha lehet. Ami fontos lehet még Trance, House, zenéket hallgatok leginkább. Minden javaslatot elképzelést meghallgatok. Ha valaki szánna rám időt és energiát akár privátban és kiokosíthatna a vásárlásról. Köszönöm.

(#36516) Osynho válasza Pocok77 (#36515) üzenetére


Osynho
addikt

Hello
Először is első hozzászólás. :)

(#36517) Pocok77 válasza Osynho (#36516) üzenetére


Pocok77
tag

Az megvolt :)

(#36518) Osynho válasza Pocok77 (#36517) üzenetére


Osynho
addikt

Akkor szerintem komponens szett előre (hogy mekkora azt nem tudom, nem ismerem az autót), lehet használt is + egy fejegység, ami kielégíti az igényeidet. Amennyiben kell usb, iphone kompatibilitás, BT kihangosító, stb, akkor ehhez mérten kell keresgélni, ha a jobb hang a cél és le tudsz mondani 1-2 dologról, akkor régebbi, használt, de magasabb kategóriájú példányok. Ha marad pénz (és kedv :D), akkor egy kisebb erősítő, szigetelés az ajtóba.

(#36519) sore


sore
csendes tag

Fejlesztem most a táp ellátásomat, bekerül egy erősebb mélynyomó (1500W RMS), amit 1200W körül hajtok, ennek húznék be 3db 30-as tápot az akksitól a csomitartóba.
Kérdésem az lenne, hogy húzzak a negatívnak is kábelt a jobb érintkezés érdekében, vagy testeljem a kasznira?
Eddig a kasznin volt, 20-as, de most komolyabb cuccot szeretnék.
A kábel nem problem, mert van kb. 64 méter.

(#36520) Joe fiú válasza sore (#36519) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Egy erősítőnek 3 kábelt akarsz behúzni jól olvasom? És, hogy gondoltad, összeközösíted? Amúgy a wattok nem jelentenek típust, szóval semmit nem jelent, egy pontos erősítőtípus többet mondana. A test kábel pedig minden esetben legalább akkor mint a pozitív.

(#36521) ThodEE válasza sore (#36519) üzenetére


ThodEE
őstag

Lennél oly kedves megosztani róla 1 képet?
Én már hónapok óta gyötröm magam hogy csináljak egy reflex ládát a 2db Rockford HX2 eseimnek, mert így zártban csak 1-2típusú basszus durva. Egyébként áram*feszültség alapján, nálam 600W ot vesz fel az EA1800D az kevesebb mint 300W nyomónként és így is kellemesen durva :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#36522) Daywalker válasza ThodEE (#36521) üzenetére


Daywalker
addikt

Power vagy punch? Nekem power volt, nem rossz darab, de eladtam mert egynek is 75 literes láda kellett és nem fértem el tőle. Most Helix Precision van.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36523) DarthRoni


DarthRoni
tag

Sziasztok! Valaki hallgatta már a renegade rxv-1200 mélyládát? Olcsón tudnék hozzá jutni ren-550 erősítővel párban.
Mit várhatok tőle, nem az utcának akarok zenélni, csupán szeretnék mély hangot is az autóba, kezdő célra megfelel?

(#36524) Daywalker válasza DarthRoni (#36523) üzenetére


Daywalker
addikt

Mi lenne a keret a mélyládára? Mit jelent az olcsó? Egyébként meg az az erősítő eléggé gyenge teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36525) Joe fiú válasza DarthRoni (#36523) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Fele ennyi pénzt nem ér, használtan jóval komolyabbakat ki tudsz fogni ilyen pénzért.

(#36526) DarthRoni válasza Daywalker (#36524) üzenetére


DarthRoni
tag

25 ezer forintba kell bele férnie az erősítő+mélyláda árának, pont beleférne ez a páros amit linkeltem.

(#36527) Joe fiú válasza DarthRoni (#36526) üzenetére


Joe fiú
senior tag

És pont 5-ször olyan gagyi lenne mintha rászánnál akár +5ezer forintot egy normálisabb láda+erősítő párosra.

(#36528) Daywalker válasza DarthRoni (#36526) üzenetére


Daywalker
addikt

Éretlek. Szerintem nézegesd az OLX-et meg a faszbúkon az auto hifi adok-veszek csoportot. Szoktak finomságok lenni normális áron, de ez a renegade pont nem az. Bár egy normális kétcsatornás erősítő ami lead legalább 200 wattot az alapból 10 felett kezdődik általában. Kicsit szűkös a keret, de vannak még csodák.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36529) DarthRoni válasza Daywalker (#36528) üzenetére


DarthRoni
tag

A láda is felejtős, vagy csak az erősítőt kéne változtatni?

(#36530) Daywalker válasza DarthRoni (#36529) üzenetére


Daywalker
addikt

Nézd...nm egy komoly cucc. FB-n most találtam:
"Eladó mélyláda,erősítővel együtt. Mélynyomó Sony Xplod p5 1300watt, erősítő GroundZero gzta 2.150mx2 irányár:20000"

Van itt olcsóból választék, nézegelődj...megéri.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36531) sore válasza ThodEE (#36521) üzenetére


sore
csendes tag

A láda, mdf-ből, dupla előlap, 280 csavar, a kocsiba faragva.

[ Szerkesztve ]

(#36532) sore válasza sore (#36531) üzenetére


sore
csendes tag

Az erősítő egy Rockford Fosgate 1000.bd, gyári érték szerint 1000W RMS 2Ohmon.
Kondi szintén Rockford, 1.2F.

(#36533) sore válasza sore (#36531) üzenetére


sore
csendes tag

A nyomó meg egy Cactus Sounds lesz, 1500/3000W, 2x1Ohm, 22 kiló, 15".

(#36534) sore válasza sore (#36533) üzenetére


sore
csendes tag

Kérdésem ismét,
húzok be 3db 30-as tápot az akksitól a csomitartóba.
Kérdésem az lenne, hogy húzzak a negatívnak is kábelt a jobb érintkezés érdekében, vagy testeljem a kasznira? :U

(#36535) sore válasza sore (#36534) üzenetére


sore
csendes tag

Ja, réz sín lenne elől is az akksinál, meg hátul is közösítőnek...

(#36536) Pocok77


Pocok77
tag

Eddig ezt néztem ki fejegységnek [link]
Vélemény ? Hasonló árban jobb ?

(#36537) ThodEE válasza Daywalker (#36522) üzenetére


ThodEE
őstag

Látom rosszul sikerült a linkelés :W
képek: 1; 2
Ha minden igaz akkor ezek punchok :))

(#36531) sore

:R :R :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#36538) ThodEE válasza sore (#36534) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha komolyan ki akarsz venni belőle ekkora teljesítményt és mivel kábeled is van, én tutira mennék és húznék be :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#36539) DarthRoni válasza Daywalker (#36530) üzenetére


DarthRoni
tag

Én sajna nem találom, pedig érdekelne.
Első hangcuccom lesz a kocsiba, sajnos nincs lehetőségem meghallgatni különböző szetteket, azért szeretném kérdezni, hogy miben különbözik egy olyan gyengébb minőségű, mint amint én linkeltem mondjuk ahhoz képest, mint amit te mondtál?
Mivel hallanék mást a kettőnél? valszeg gyengébb lenne a basszus, de mondjuk az olcsóbb torzít, vagy recseg vagy mivel rosszabb?

(#36540) Daywalker válasza DarthRoni (#36539) üzenetére


Daywalker
addikt

Ebben a csoportban keresd: [link] De írd meg mire van szükséged oda és tuti kapsz ajánlatot.

Nem ismerem azt a szettet, de elég sok minden lehetséges ezen a szinten. Nem recsegni fog, hanem torzítani, nem lesz igazi mély, csak kontrollálatlan basszusok, esetleg huppogás, reflexcső szélzaj és ilyen "apróságok" - elég nagy a tárháza az ilyen dolgoknak. Persze azon felül, hogy talán olyan mélyre sem megy le. Hallottam már Renegade erősítőt, ami viszonylag nagy teljesítményt adott le, az nem volt olyan rossz, de az közel sem az, amit te mutattál. Mindenesetre egy alsó kategóriás cucc. A SAL-nál mondjuk jobb:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36541) mortalwombat válasza Osynho (#36492) üzenetére


mortalwombat
tag

Megpróbálkoztam a fázisfordítással, de nem jött be. Viszont nem gondoltam volna, hogy egy kevés mozgatás/állítás a magas pozicióján is eredményes lehet...most úgy érzem, jó úton haladok :)

(#36542) DarthRoni válasza Daywalker (#36540) üzenetére


DarthRoni
tag

Rendben, köszönöm a segítséget!! :) :R

(#36543) Osynho válasza mortalwombat (#36541) üzenetére


Osynho
addikt

Ezt mondtam! :B Az a jó hely, ahol jól szól, nem az, ami elsőre szimpatikusnak tűnik. :)

(#36544) Alpachino


Alpachino
veterán

Signat fury 600-ról mondanátok véleményt ? Most alkalmam lenne lecserélni a Mac Audio MPX4500-at erre az erősítőre. Megérné ? igazából hidalva egy Pioneer TS-W255f mélynyomót (250W rms) hajtanék vele.

Az első szetteket külön sztereo Mac Audio MP-161 2x80W (rms) erősítővel hajtom.

Signat fury 600

Maximaal vermogen: 600 Watt
RMS vermogen @ 4 Ohm: 2 x 100 Watt
RMS vermogen @ 2 Ohm: 2 x 150 Watt
Gebrugd RMS vermogen @ 4 Ohm: 1 x 300 Watt


I

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36545) PiciPeti válasza Pocok77 (#36536) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az adatok, funkciók alapján jónak tűnik.

Ha esztétikailag megtetszett, szerintem nyugodtan megveheted, ennyiért jobbat csak használtan találsz szerintem. :)

(#36546) PiciPeti válasza Alpachino (#36544) üzenetére


PiciPeti
őstag

Teljesítményben nagy különbség nem lesz, de valószínűleg kicsit dinamikusabb lesz, a komolyabb tápegység miatt.

Nem tudom mennyiért vennéd, de 20-30 között szoktak menni a RAM 2-k, az már lényeges előrelépés lenne. :K

(#36547) Alpachino válasza PiciPeti (#36546) üzenetére


Alpachino
veterán

10K-ért dobozosan és teljesen gyári állapotban...tehát minden csavar ép és sértetlen :) Az MPX4500-at pedig 15k-ért tudnám tovább adni.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36548) PiciPeti válasza Alpachino (#36547) üzenetére


PiciPeti
őstag

Add el az MPX-et, és dobj hozzá egy 10-est, és vegyél valami komolyabbat. :K

Milyen kábelezés megy hátra?

(#36549) Alpachino válasza PiciPeti (#36548) üzenetére


Alpachino
veterán

Neotec KSH CA201 RCA a szetteknek és kácsa KCE-200 a mélynyomónak.

Tápkábelből, pedig 25-ös, majd kettéosztva a csomagtérből az erősítőkig (kb. 70-70cm) 13-asokkal ( 6GA), testkábel szintén 25-ös hegesztőkábel, kettéosztva, 13-asokkal.

Az a helyzet, hogy akkor már a mélyládámat is lehet cserélni kellene...ez a 650-es bass reflex pio-nak komolyabb erősítőt nem nagyon szeretnék. szerintem ezzel a signat 300w RMS-ével igy csutkára ki lesz hajtva. :F

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36550) Osynho válasza Alpachino (#36549) üzenetére


Osynho
addikt

Subhoz sose árt az erős erősítő. És nem csak a hangerő miatt.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.