Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) borat26 válasza zetecR (#35400) üzenetére


borat26
aktív tag

link

Nem használtam a Dual Zone módot, így nem tudok róla nyilatkozni. Én időkorral és vágásokkal mahinálva lőttem be a rendszert.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35402) Harsonás válasza Joe fiú (#35394) üzenetére


Harsonás
tag

De akkor hogy lesz meg a sztereó hangzás. Tehát a fejegységen 2 pár rca van. Az egyik a szub a másik a jobb bal oldal? Ha hídba kötöm az erősítőn, akkor [link] hová kell dugni őket? mert ugye 1 pár gondolom menne a monoblokkba és akkor már csak 1 pár maradt.

(#35403) orbano válasza Harsonás (#35402) üzenetére


orbano
félisten

ha hidalsz két csatornát, akkor elég nekik csak egy csatornányi bemenet. tehát az egyik hidatlt csatornapár megkapja a jobb rca jelét, a másik a balt. az erősítő leírásában le lesz íva, hogy hidalás esetén melyik bemenetre illik rákötődni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35404) Norbi14


Norbi14
senior tag

Ajtó szigetelésnél minden lyukat zárjak le? Az ajtó alján lévő vízelvezető nyílást gondolom azért nem kéne, nem?

(#35405) CsTancs1230


CsTancs1230
csendes tag

Sziasztok!Megint segitségre lenne szükségem.Lecseréltem a jvc fejegységem csak audio cd játszotta.helyére 1 usb -s pioneer került,valamiért kicsit fentebb kell tekerni a hangerőt hogy úgy szóljon mint a régi fej.Talán azért mert már nem audio cd ről megy a zene hanem mp3-ról?A másik kérdés honnnan töltsek le jó minőségű zenét (wav flac...)?ja és ezen a fejen van sub freki vágó ezt hova állitsam?az érőn kb 70hz van ...

(#35406) barack1997 válasza orbano (#35399) üzenetére


barack1997
senior tag

A JR 4.300 egész szépen szól még a SAL VPRO-13S komponens-el is (fuu de bánom , hogy 3 éve megvettem)

(#35407) borat26 válasza Norbi14 (#35404) üzenetére


borat26
aktív tag

Azokat alul nehogy lezárd, belülről elrohad az ajtód.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35408) borat26 válasza CsTancs1230 (#35405) üzenetére


borat26
aktív tag

ezt kérném törölni!

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35409) kigoi válasza orbano (#35397) üzenetére


kigoi
senior tag

Rendben van átnézegetem majd az rca-kat is.
Az fura hogy néha meg szűnik a zaj néha meg elég hangosan megjelenik.
Most reggel kimentem beindítottam és semmi,mentem pár kilométert és ismét előjött,mire haza értem meg megint semmi.
Azt hiszem el leszek vele egy darabig mire rá jövök hol is a hiba főleg hogy az időjárás is ellenem van, de hát ez van a hifi fontosabb volt mint a garázsépítés. :)

(#35410) Norbi14 válasza borat26 (#35407) üzenetére


Norbi14
senior tag

Egyik ajtót megcsináltam most Sinus live adm lapokkal, nem zártam le a vízelvezetőt. Hangban különbség eddig minimális, kell egy rendes kiemelő, mert a lemez és a kárpit között elég levegős...szerintem azért nem jött meg rendesen a mély. 6,5 lap ment egy ajtóra és még lehetett volna rakni de akkor többet kellett volna vennem.

(#35411) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Suzuki Swift 99-évjárat azt hiszem.3 ajtós
Szeretnék az ajtóba, egy jó hangú komponens szettet, 20 000 lenne rá a keretem mit ajánlanátok nekem?

(#35412) barack1997 válasza Mustármag (#35411) üzenetére


barack1997
senior tag

[link] Picit szánj rá többet, megéri ;)

(#35413) borat26 válasza Mustármag (#35411) üzenetére


borat26
aktív tag

ott az ajtóban van a hangszóró!?!?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35414) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!

"Hifit" szeretnék építeni az autómba, de kezdő vagyok még a témában ezért a segítségeteket kérném.
Ami adott:
JBL GTO504 erősítő
Skoda Octavi II de lehet hogy lecserélem egy Seat Cordobára (2007-es évjárat)

Első szettet szeretnék először venni. Amit kinéztem az a Hertz DSK 165.3-as (21e-22e Ft, most akcióssan 19e Ft). De max. 25e-nél többet nem költenék a szettre.
Vagyis a kérdésem az lenne, milyen szettet ajánlanátok ti ami mind a két autóba jó volna.

[ Szerkesztve ]

(#35415) Mustármag válasza barack1997 (#35412) üzenetére


Mustármag
őstag

Mélységre befog férni??(vagy lehet távtartóra lesz szükség?)
Ha széles a 16-os alternatíva a 13-as?

(#35413) borat26 : Nincs.

[ Szerkesztve ]

(#35416) Hr Schmauzer


Hr Schmauzer
újonc

Sziasztok!

Itt a tavasz, szoval folytatnam a tavaly megkezdett autohifi butykolest. Az elozo evben kezdem el ezzel a temaval foglalkozni, tehat ez az elso hifi rendszerem az autoban. Az egeszet egyedul csinalgattam kulonbbozo netes forumokon olvastam utana a dolgoknak. Sok-sok kihivas volt a kezdetekkor, hiszen semmi tapasztalatom nem volt, plusz az autokhoz sem ertek... :) Mar az elso lepesek is nehezek voltak: hol lehet elvezetni a tapkabelt az akkutol a csomagterig egy calibraban?? - eltero forumok, eltero velememyek + reszemrol nulla ismeret az autok teren. Napokig olvasgattam, mire mertem egy lyukat furni a motorterbol a muszerfal moge... :D rendkivul buszke voltam, hogy sikerult, es az auto tovabbra is mukodokepes volt! Egyebkent eddig sajat autom sem volt, egy uj munka miatt kellet vennem egyet. Benne voltak a gyari cuccok, nem is volt annyira gagyi, hiszen a calibra nem volt ciki 20 eve. Eloszor egy baratom adott valami noname fejegyseget, amin termeszetes a cd player mar nem mukodott, viszont usb kulcsrol lehetett zenet hallgatni. (Calibraban a gyari "magnot" sem egyszeru kicserelni, mert nem szabvanyos a kabelezese az amugy szabvanyos csatlakonak...) Negy szelessavu hangszoro + ket hangvaltoval levalasztott kis domsugarzo volt a gyari hangsugarzo szett.
Ekkor kellet a tapkabelt lefektetni, mert akartam egy subladat, amihez erosito kell. Az ebayen talaltam is egy ladat erositovel. A melysugarzo egy jl audio zart dobozban, az erosito valamelyik peldany - zeus vagy ilyesmi, most nem jut epp eszembe - egy audiogods nevu sorozatbol, talan a hifonics gyartotta. A dobozrol nem tudok sokat, azon kivül, hogy elfoglalja a csomagter egy negyedet es magassagaban pontosan megegyezik a csomagter magassagaval, a hatso fala pedig szep parhuzamosan illeszkedik az ulesek hatoldalaval. A konusz ~250 mm-es. Szoval beepitettem ezt a cuccot a lejatszo egyik par rca kimenetere kotve, mert sub kimenet nem volt, az erositon levagtam a felso frekvenciakat, a ladat pedig hidban csatoltam a meghajtott ket csatornara. A gyari hangszorok a lejatszo sajat erositojerol szoltak. A kulso erositot hangeroben hozzaigazitottam a tobbi hangsugarzohoz.
Nem volt ez rossz kezdetnek, mert az "enyem" volt! :)
Megindult a kereses egy megfelelo fejegyseg utan. Talaltam is olyat, amiben jo dac ill. dsp van nem az elolapon kell bedugdosni az usb-t meg a jacket (mert az szerintem nem szep), apple kompatibilis es lehet rola telefonalni. A kenwood kdc-bt92sd lett szamomra az idealis, miutan sok-sok velemenyt es ertekelest olvastam rola. Osszehasonlitgatasra eloben nem szantam idot, mert az interneten talalhato tesztek es a fogyasztoi velemenyek egyertelmuek voltak, elegendoek a donteshez. Beepitettem tehat a kenwoodot es ezzel egyidoben kicsereltem a hangszorok kabelezeset is, mert fejben az uj hangszorok utan keresgeltem. Szoval bent volt az uj receiver, de persze sok minden nem valtozott, azaz mas lett persze de mindent egybevetve nem volt nagy minosegi ugras. (Mar be tudtam allitani sok mindent a processzorral es volt kimeno szub jelem is a melyladahoz, de ami egyertelmuve valt, az az volt, hogy a gyari hangszorok tudtak egyfelekepp "majdnem jol" szolni, de nem volt igazabol sok ertelme a kulonbozo beallitasi lehetosegeknek, mert majdnem minden extra processing csak rontott a hangkepen...
Szoval az uj hangfalak utan is konkretabban keresgelni kezdtem. Elore ket komponensut kerestem, hatra koaxialisat azonos gyartotol, kb azonos parameterekkel, nem valami ertelmetlenul nagy teljesitmenyu csimbum cirkuszt akartam, hanem kifinomult, kristalytiszta hangzast kivaltkepp a magas- es kozephang-tartomanyban, es azert persze a kickbass-ek is legyenek rendben; a lenyeg, hogy ne legyen akadalya a kulombozo zenei mufajok megszolaltatasanak viszonylag magasabb hangeron sem. Egy ilyen hangszoroparos (negyes) a francia jm lab ceg 30 eves fennalasat unneplo focal p165v30. Francia kezimunka jofele hangvaltoval es egy olyan magassal, amit a jm lab sokkal magasabb kategoriaju termekeknel is alkalmaz. A gond az volt, hogy a szulinap nem tavaly volt, hanem mar korabban, szoval ezeket nem gyartottak mar, kellet egy forgalmazot talalni, akinek a raktaraban meg volt ilyen. Ez nem volt egyszeru: megrendeltem, masikat kaptam, megrendeltem mashol, allitolag elkuldtek, aztan ket het mulva szoltak, hogy igazabol mar harom hete stornoztak, mert nincs is ilyen termek. A penzatutalas is ide- oda ment egy honapig... Aztan meglett a focal vegul es egy masik focal paros is hatra, a pc165 (ez, mint kesobb kiderult, kinai gyartasu, nem francia, ahogy a katalogusban szerepelt. Sok termek van, aminel az Emder nem lat kulonbseget, na ezeknel a hangszoroknal azonnal! A francia kifogastalan munka volt, jo volt nezegetni. A masikat a dobozbol kiveve azonnal tudtam, hogy valami nem okes, megneztem a papirokat - kinai...)
Erosito utan keresgelve kaptam egy ajanlatot egy hifiboltban egy erositore, ami az audiotec fischer gmbh altal gyartott helix h-400-as volt, meg is vettem azonnal, mert majdnem felaron adtak. Mindent szepen sorjaban beszerelte az autoba, igy allt tehat ossze az a rendszer, ami jelenleg is az autoban van. Az uj erositovel es hangszorokkal kivaloan mukodik a fejegyseg, a legaprobb reszeteket is be lehet allitani a processzor segitsegevel, mindenki kepes lenne megtalalni a sajat izlesenek megfelelo hangzasvilagot. Zenehallgatas kozben egyetlen hangszoro sem helyezheto el terben, csak a zene hallhato, jo a szinpadkep, sokkal nagyobb teret kap a zene, mint maga az auto belso tere, a kepnek van tere, magassaga, melysege. Nem kulonithetoek el a hangforrasok attol fuggoen sem, hogy melyikuk melyi frekvenciatartomanyt kozvetiti - szepen osszeall minden es csak a zene van, az pedig rendkivul jol definialt es reszletgazdag, semmilyen reszletet nem hianyolok, viszont egy dologgal elegedetlen vagyok...
Az egesz epites soran a legnagyobb akadaly az elulso ket mely-kozep hangsugarzo beepitese volt. Eloszor is nagyon nehez volt adapterkeretet talalni, amivel a hangszoro konkret rogzoteset tudtam megoldani, (ugy-ahogy, kisebb atalakitasokkal). Az adapter gyarilag nem emelne ki a hangszorot elegge ahhoz, hogy a magnes elferjen, igy meg jobban kiemeltem valamilyen speci alatettel. Az ajton egyebkent semmilyen hangszigetelest nem csinaltam, mert igy is eleg maceras volt megoldani, hogy egyaltalan valahogy be lehessen rogziteni a hangszorokat, illetve ido sem volt, mert az autot persze kozben hasznalni is kellett a meloba jarashoz.
Szoval most lenne itt az ideje tovabb epiteni a dolgot, ezert is kezdtem el ide irni, csak egy kicsit hosszu lett unalmamban. :)
Hahlerstr. 64/a, 32312 Lübbecke valakinek van ilyesmiben tapasztalata, szivesen vennem a segitseget!
Meg annyit ide irok, hogy nekem nagyon tetszik ez az atohifi epitgetes, abszolut jo hobby, egy csomo kihivassal es sikerelmennyel, igy en mindenkinek csak ajanlani tudom!

Udv

(#35417) Hr Schmauzer


Hr Schmauzer
újonc

(Bocs a kozbeekelt cimert, a "Ha" billentyuparancsra jelenik meg, nem vettem eszre idoben...)

(#35418) Fluo


Fluo
csendes tag

Nem tudna valaki adni egy "alap" vágási értékeket a magas, közép, sub csatornákhoz? Tudom, hogy rendszerfüggő, de arra gondoltam, hogy kiindulásnak jó lenne. Áttértem aktív hajtásra, de visszasírom a passzív váltó melletti hangot. Állitgatom már néhány órája, de siralmas az eredmény.

(#35419) barack1997 válasza Mustármag (#35415) üzenetére


barack1997
senior tag

Jó kérdés, azt tudom, hogy 13-asat nem szabad venni, mert a mérete miatt gagyibb hangja van. Lehet szükséged lesz távtartóra, esetleg nagyobb módosításra, nem tudom biztosra, de a hangja kárpótol. :K

(#35420) Mustármag válasza barack1997 (#35419) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, köszönöm a segítséget :)

(#35421) k-feri65 válasza Fluo (#35418) üzenetére


k-feri65
senior tag

vedd a gyári értékeket alapnak....

értem én de le sz@..m

(#35422) Fluo válasza k-feri65 (#35421) üzenetére


Fluo
csendes tag

De nincs gyári érték. :(( Mindenhol a nulla a gyári érték .

(#35423) k-feri65 válasza Fluo (#35422) üzenetére


k-feri65
senior tag

ezt nem értem...a gyári váltója a szettnek valahol csak vágott...a nulla az az időkorr.annak semmi köze a passzív váltóhoz.

milyen szett milyen autó milyen fejegység.

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#35424) Fluo válasza k-feri65 (#35423) üzenetére


Fluo
csendes tag

Köszönöm a választ!
A komponens hangszóró csináltatott a hangváltó szintén. Használtan vettem. A szett passzív hangváltója nem tudom, hogy hol vágott sajnos. A kocsi Citroen C2-es. A fejegység DEX 9 + DEQ9. Esetleg egy reset segíthet a fej gyári beállításainak előhívásában?

[ Szerkesztve ]

(#35425) Fluo


Fluo
csendes tag

Megvolt a reset, de nem mindent "felejtett el". A vágás frekvenciáit sem.

(#35426) Adonimus válasza Fluo (#35425) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Teljes áramtalanítás vagy fél napra?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35427) orbano válasza KRISSTUS (#35414) üzenetére


orbano
félisten

Költsél többet. uDimension Element 16-os szett 30k alatt kcsiivel kapható. Szánd rá azt a párezret, megéri, ha erősítővel hajtod.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35428) lautnermark válasza Fluo (#35424) üzenetére


lautnermark
aktív tag

"A komponens hangszóró csináltatott"
?????????????????????????????????????????????????????
Ez mit jelent? Pista bácsi otthon a sufniban egy marék vasreszelékből és két a/4-s papírlapból kiesztergálta a hangszórót? Azt írod, hogy a váltó is "csináltatott". Milyen értékű kondikat és tekercseket látsz benne? Milyen hangszórók ezek? Fénykép?

(#35429) orbano válasza lautnermark (#35428) üzenetére


orbano
félisten

csúcs micro precisiont pl. megrendelésre készítik kézzel.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35430) orbano válasza Fluo (#35425) üzenetére


orbano
félisten

a hangváltó kis reset pucukájával reseteltél és megmaradtak a váltó beállításai? akkor eddig is gyárin volt. egyébként independent módban van legalább a váltó (ha már resetelsz, érdemes áttenni).
egyébként meg kezd 2k/2k 12db vágással, vagy 4k/4k, ilyesmik szoktak lenni a gyári értékek. szettről valami linket küldhetnél, vagy fotót, hogy milyen dolog ez. a hangváltó alkatrészeiből meg elvileg ki lehet következtetni a vágásait, nem?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#35431) lautnermark válasza orbano (#35429) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Nem akarok senki lelkébe belegyalogolni, de eléggé nehezen hihető, hogy P9-t vesz külső procival meg Genesis erőlködőket és közben fogalma sincs róla, hogy milyen hangszórói vannak a kocsiban.................. ugyebár, ez már nem a kezdőszint, ahol fogalma sincs semmiről az érdeklődőnek?

(#35432) orbano válasza lautnermark (#35431) üzenetére


orbano
félisten

van pénze rá, jót akar, de még nem ért ehozzá. van ilyen, én is kb. így kezdtem (ha előre tudom mik az igényeim, akkor a mostani rendszeremmel kezdem 0 tapasztalattal)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35433) lautnermark válasza Fluo (#35425) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Legyen kiindulási pontnak:
magas hpf 4,5/12
közép lpf 4,0/6
hpf 63/12
sub lpf 63/18

(#35434) footy válasza Fluo (#35425) üzenetére


footy
addikt

A magasra nincs irva rezonancia frekvencia? fs

(#35435) Fluo válasza lautnermark (#35428) üzenetére


Fluo
csendes tag

Ezt a rendszert vettem meg:
http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/komplett_szett/autohifi_szett_genesis_focal_egyedi_1863893591.html
Annyit mondott még az eladó, hogy a hangváltó kb. 50e Ft volt, azt is készítette, elmondása szerint a hangszórót is. Ennyi infom van. A hangszórón semmiféle jelölés nincs, sem cimke, semmi. Matt feketére festett, méretes mágnessel bíró darab. Igényes lehet / legalábbis remélem/ mert még nincs bejáratva, de egyre jobb a hangja, szép basszusai vannak, ill. mivel hétvégén az ajtókat is leszigeteltem, egyre szebb volt passziv váltóval a hangja. Előjöttek az egyes hangszerek, fokozatosan kezdett összerázódni a rendszer. Ha este hazamentem kiszedem, lefotózom, felteszem a képet. Nem lenne rossz ha valaki esetleg ráismerne, mi lehet ez. Eddig úgy gondoltam, hogy ki fogom cserélni egy Elementre, vagy Jr. szettre de már kb. 10-12 óra bejáratáson vagyok túl és egyre jobb a hangja / passzív váltóval / , egyre jobban tetszik, lehet, hogy marad, kiváncsi vagyok milyen lesz a végére. Az eladóval tervezem felvenni a kapcsolatot, mert ha marad, tudni szeretném, hogy mégis mi lehet ez.

[ Szerkesztve ]

(#35436) lautnermark válasza Fluo (#35435) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A magasnak nagyon MNC kinézete van.

(#35437) orbano válasza Fluo (#35435) üzenetére


orbano
félisten

biztos vagyok benne, hogy nincs szükség cserére. ráadásul a jr. önmagában nem használható, az element meg túl gyenge a dolgaidhoz. ha kicsit belövődik a rendszer (aktívban) lehozhatnád Lurdyhoz, ha van még ott tali :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35438) lautnermark válasza Fluo (#35435) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A magasnak milyen a ház anyaga? Rideg vas vagy valami más? A magasról és a középről is készíts légyszíves fotót oldalról és a mágnes felől is. Ja és a váltóról is nyitott állapotban.

(#35439) Fluo válasza orbano (#35430) üzenetére


Fluo
csendes tag

A fejegység előlapján levő reset gombbal reseteltem, de csak a fejegység beállításait sikerült törölnöm. És ismét előjött az idegesítő váltakozó szín a kijelzőn. :) Az angol manualt silabizálgattam ma délelőtt és már rájöttem, hogy a DSP -n levő resetet kell használnom. Ezekhez nincs magyar nyelvű leírás ugye?

[ Szerkesztve ]

(#35440) Fluo válasza lautnermark (#35433) üzenetére


Fluo
csendes tag

Köszönöm az értékeket!! A magasat én is MNC-nek saccolom. Remélem azt csak hozzácsapta az eladó a középhez, váltóhoz :) Az biztosan cserés lesz. Este teszek fel képet.

(#35441) Fluo válasza orbano (#35437) üzenetére


Fluo
csendes tag

Utánanézek a dolognak, még nem hallottam ezekről a talikról, de nagyon jó lenne megmutatni "írástudóknak".
Lassan tudok csak válaszolgatni, elnézést érte, melóhelyen vagyok.
Mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget!!

(#35442) Fluo válasza footy (#35434) üzenetére


Fluo
csendes tag

A magasra sincs semmi írva. Matt fekete test, az alja szétcsavarható, de ha lecsavarom ott sincs semmi feltüntetve. A tetején fényes alumínium perem. MNC-nek gondolom.

(#35443) orbano válasza Fluo (#35439) üzenetére


orbano
félisten

Nekem van :) legalábbis asszem magyar.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35444) Fluo válasza orbano (#35443) üzenetére


Fluo
csendes tag

Woow, de jó neked! :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y
Izé..., esetleg, nem[-e] lehetne-e , véletlenül [-e ] tőled, valamilyen módon [-e], beszkennelve [-e], esetleg emailben [-e] vagy bármilyen más módon[-e]???? :U :) :)

[ Szerkesztve ]

(#35445) lautnermark válasza Fluo (#35442) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A 33612-re hasonlít:
http://www.mnc.hu/index.php?tld=hu&page=product_table&category=car&product=06_02_Metal

(#35446) Fluo válasza lautnermark (#35445) üzenetére


Fluo
csendes tag

Én is néztem azt a képet és teljesen így néz ki az enyém is. Annyi a különbség, hogy az enyémen nincs semmilyen felirat, de ettől eltekintve így néz ki. Este lemérem a pontos méretét, hogy az is egyezik-e.

(#35447) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Melyik kábel jobb egy telefon összekötésére egy Alpine 9886r fejegységgel?
[link] vagy [link]
Máshova csatlakoznak a fejegységhez!

(#35448) k-feri65 válasza Fluo (#35441) üzenetére


k-feri65
senior tag

Péntek szombat sq verseny szentendrén pap szigeti kempingben,.,,,ott lesz aki tud segíteni ha érdekel...

értem én de le sz@..m

(#35449) KRISSTUS válasza orbano (#35427) üzenetére


KRISSTUS
tag

Köszönöm a választ.
Hát tényleg egy kicsivel (29900Ft), na de rászánom magam vagyis a pénzt.
Akkor a következő lépés - ajtó szigetelés
Mit is kell leszigetelni:
Az ajtó lemezeit belűlről, vagyis a kárpít alatti lemez mind két oldalát is (amire a hangszóró is rögzitve van)?
Létezik valami olcsób megoldás a kátránylapos szigetelésből, pl: Soudaband ?
Vagy ezt flejtsem is el mert ez nem erre van kitalálva, és csak az erre a célra gyártott a jó pl: STP, Dynamat, ... ? Csak ugye ez elég "drága".

(#35450) ThodEE válasza KRISSTUS (#35449) üzenetére


ThodEE
őstag

A külső lemezt és a kárpit alatti rész kárpit felöli oldalát, nem hinném hogy van értelme belülről is :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.