Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) mortalwombat válasza orbano (#35899) üzenetére


mortalwombat
tag

Anno nekem volt cat7-esem, amit nagy megelegedessel hasznaltam hangszorovezeteknek, de amikor lecsereltem Habia ezustozott rez kabelra (szinten nagyon olcso) kiderult, hogy vagja a magasakat, es sok reszletet elfed. En nem ajanlom azota senkinek. A cat6 meg meg annal is gyengebb.
Bocs az ekezetek hianyaert :)

(#35902) KriszXJR válasza Alpachino (#35889) üzenetére


KriszXJR
tag

Minden Focal hangszóróra igaz (de főleg az alsó kategória) hogy úgy kell vele bánni mint a hímes tojással! De meghálálja! Sok rossz vagy már javított Focal-al találkoztam, a magasaktól a subokig bezárólag. Használt Focal vételnél kimondottan figyelni kell!

(#35903) orbano válasza mortalwombat (#35901) üzenetére


orbano
félisten

tomor rez fali kabelt probaltal, vagy sodrottat? nekem nagyon kiegyensulyozottnak tunik. azt viszont nem tudom honnan veszed, hogy a cat7-nel rosszabb kell legyen a cat6? az UTP-k besorolásait nem a hallható tartománybeli frekvenciaátvitel alapján találták ki :) egyébként meg igen, egy drága kábelhez képest sok részletet elvesz a magasa, de egy közepes kábelhez mérten meg sokat megjelenít.
arról ne mis beszélve, hogy hangszóróvezetékként használva egészen máshogy viselkednek, mint ICként. hangszóró előtt nekem sem tetszett a hangja, próbálkoztam vele otthon.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35904) orbano válasza Samus (#35900) üzenetére


orbano
félisten

egy kábelből két csatorna lesz

A vér nem válik VAZZE!™

(#35905) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok. Valaki ismeri ezt a kábelt? Mennyit érhet használtan?


További képek róla:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35906) opeter70 válasza orbano (#35904) üzenetére


opeter70
senior tag

Engem is érdekelne a CAT 6 - CAT 7 bekötési módja IC kábelként.
Sima UTP-t, vagy STP-t, esetleg FTP kábelt kell hozzá használni?
STP-nél, FTP-nél az árnyékolást is be kell kötni valahova?

[ Szerkesztve ]

(#35907) orbano válasza opeter70 (#35906) üzenetére


orbano
félisten

sima fali UTP. erek fele jobb csatinak, másik fele bal csatornának.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35908) mortalwombat válasza orbano (#35903) üzenetére


mortalwombat
tag

Sodrott volt. En ugy tudom, hogy a Cat7 magasabb igenyeknek (savszelesseg) felel meg, ergo az anyaga is jobb. Tehat elvileg a hangja.is. Mindegy,mert szerintem a ket cat kozott nem lehet akkora kulonbseg, mint a cat es a habia kozott.
En elvileg Klotz studiokabelt fogok rca-nak hasznalni. Hangositashoz hasznalt csoportkabel. Majd referalok, pontositok.

(#35909) opeter70 válasza orbano (#35907) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszi, ki fogom próbálni. Úgyis IC cserén gondolkozom mostanában. Viszont STP kábelem van itthon. Gondolom az árnyékolás nem "árt" neki.

(#35910) orbano válasza mortalwombat (#35908) üzenetére


orbano
félisten

A sodrottak sz*rok, a tömör jó csak IC-nek. Klotzról várjuk a beszámolót :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35911) Rivaul


Rivaul
addikt

Tudom hogy topicba nem hirdetünk de sokszor ajánlunk. Itt látom nagyon sokan szeretnének kevés pénzből használhatóbb kábelt, fejet stb-t venni. Akit érdekel 1-din fej az nézzen a profilomra. Remélem nem veszi senki tolakodásnak, ráérek kiárulni, inkább kis segítségnek szánom annak aki ilyesmit keres. :B

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35912) Samus


Samus
addikt

Van egy 10mm2-es tápkábelem. Duplán akarok behúzni (ülés alá megy az erősítő, így bőven elég lenne a fele kétszer). Hogy tudnám megoldani a közösítést a biztosítéknál?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#35913) orbano válasza Rivaul (#35911) üzenetére


orbano
félisten

szerintem itt senki nem csinál abból ügyet, ha dobsz egy linket a portékáddal :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35914) Rivaul válasza orbano (#35913) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm. Nem szoktam ilyesmit mert nem nézik/nézem jó szemmel de úgy láttam itt több embernek számíthat. Nem is az anyagiak vetették el bennem a gondolatot. :N Lehet próbálni saját kocsiba is stb, eladás oka meg benne van a leírásba. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35915) Osynho


Osynho
addikt

Ez melyik JBL lehet, így képről? Mennyit érhet használtan?

[ Szerkesztve ]

(#35916) Osynho válasza Osynho (#35915) üzenetére


Osynho
addikt

Képek alapján P1224. :U

(#35917) kavics325i válasza Osynho (#35916) üzenetére


kavics325i
őstag

P,de lehet 10xx is meg 12xx is. Kell hozzá erő,de meghálálja. Normál autóba elég,nekem kevés lenne.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35918) Rivaul válasza Rivaul (#35914) üzenetére


Rivaul
addikt

Elkelt! :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35919) Alpachino válasza Rivaul (#35918) üzenetére


Alpachino
veterán

Nem csoda, mivel, nagyon jó áron kínáltad.... :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35920) Rivaul válasza Alpachino (#35919) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy jó tulaj volt a cél és ahogy néztem jó helyre került. Nem a pénz számított (még engedtem is mert házhoz jöttek érte) mert nem volt rá szükségem, emiatt is linkeltem ide. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35921) Alpachino válasza Rivaul (#35920) üzenetére


Alpachino
veterán

Én is nézegettem a JVC-det, nagyon tetszett, pláne ennyiért :K a fiam 4-es golfjába is pont ilyen van....szép hangú fejegység annyi biztos.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35922) Rivaul válasza Alpachino (#35921) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem volt rossz valóban. Nekem egy LG LAC-5900RN van, azt nem akartam lecserélni mert szerintem jobban teljesít pedig nem szeretem az LG-t. Már nagyon rég vettem 38k-ért. Mindent eladtam az autómból, ládát, erölködőt stb kivéve az LG fejet. Jön a 3. gyerek ahhoz vettem a nagyobb kocsit. Nem lett volna célszerű lefoglalni a csomit ha már emiatt váltottam. Bár egy jobb 16-os elkelne a kalaptartóba mert valami élénkség azért hiányzik...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35923) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Lenne egy enyhén karcos pioneer előlapom.
Lehet ezt valahogy polírozni? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35924) k-feri65 válasza DonThomasino (#35923) üzenetére


k-feri65
senior tag

lehet,,,de a betükre vigyázz mert lekopik

értem én de le sz@..m

(#35925) Rivaul válasza DonThomasino (#35923) üzenetére


Rivaul
addikt

Van több szer is rá. Sztem a legjobb ha autó lámpa polír szettet keresel, cirka 4k. Amúgy műanyag polírozás google.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35926) runner 125 válasza Rivaul (#35925) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szart se érnek, szomszéd srác épp tegnap vett 5k-ért ilyen csodacuccot az e46 lámpáira, előttem csiszolta kb fél órát, de csak rosszabb lett, végül elvitte műhelybe, 10k-ért megcsinálták neki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35927) Rivaul válasza runner 125 (#35926) üzenetére


Rivaul
addikt

10k? A savoya parkolójába 5k a kettő komplett :D Csak nem viszi políroztatni a fejet :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35928) runner 125 válasza Rivaul (#35927) üzenetére


runner 125
nagyúr

Itt Győrben ennyi. :F
Világos, csak azért írtam, h 4-5k-t én nem adnék érte, mert lámpán nem vált be.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35929) Rivaul válasza runner 125 (#35928) üzenetére


Rivaul
addikt

Értem én csak meglepődtem az áron. Autón én sem állnék neki, főleg hogy itt egy árban is van. Esetleg mobil karc eltávolító? Leginkább goole keresés lehet értelmes megoldás a műanyag polírra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35930) Daywalker


Daywalker
addikt

Urak, JBL GTO2000 erősítővel (ez ugye egy régebbi darab) van valakinek tapasztalata első komponens hajtására? Egyáltalán milyen a GTO sorozat?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#35931) Cheesy


Cheesy
őstag

Végre megérkezett.

A valóságban kisebb, mint amit a képről gondoltam.
Van hozzá 2,5m kábel és egy kicsi, a mikrofon formájára vágott 3M kétoldalú ragasztószivacs.

www.vakbelmutet.hu

(#35932) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.

Ugyebár most adtam el a linkelt JVC fejet. Az új tulaj azt mondja hogy ha leállítja a kocsit és újra indítja akkor elveszti a beállított rádióadókat. Amíg én ki nem vettem a Rover-böl addig ilyen nem volt. Lehet különböző bekötések miatt? Egy C-s Corsa amibe bele lett téve.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35933) PiciPeti válasza Rivaul (#35932) üzenetére


PiciPeti
őstag

Meg kell cserélni a piros, és a sárga vezetéket.

(#35934) Rivaul válasza PiciPeti (#35933) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen. Meg is írtam neki :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35935) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
A jelenlegi 18 éves hangszórókat szeretném száműzni az autóból és újakat rakatni bele. Nincsenek nagy elvárásaim, nem szeretnék nagy ládákat hátulra csak, hogy jobban szóljon mint most - ez gondolom nem lesz nehéz modernebb hangszórókkal. Melyik autóhifi üzletbe érdemes vinni az autót ahol hozzáértők dolgoznak, van választék, segítenek választani és beszerelik nekem? Lehetőleg Dunántúl, vagy Budapest környékén. Köszi :)

(#35936) Rivaul válasza Peetey91 (#35935) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt hogy mit vegyél majd itt segítenek. Bereszteltetni meg nehogy már egy autósnál csináld :)) Egy 18 éves jószágba csak le tudsz húzni 2 drótot meg kicsavarni 4 csavart. Azokba még nem ördöngös a kárpitozás eltávolítása se.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35937) Daywalker


Daywalker
addikt

JBL GTO sorozatról tényleg senki? :F

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#35938) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy 99-es Renault Megane, egy USB-s, bluetooth-os, pro vision márkájú 4x50w-os fejegyeséggel. Jelenleg a gyári renault hangszórók vannak az autóban, ám az egyik hátsó hangszóró, ami a kalaptartó mellett van a műanyagon, felmondta a szolgálatot. Ennek helyére szeretnék valamit.. 10cm-es hangszóró való ide, és esetleg pozitívum lehet, ha a gyári csatlakozót közvetlenül rá tudnám csatlakoztatni, nem kellene levágni róla.. nyilván ha ez nem megoldható ésszerűen, akkor levágom :) Szóval mit tudnátok ajánlani ide? Gondolom nagyon drága hangszórót felesleges lenne venni, de a gyári minőségét szeretném azért megütni :) Előre is köszi!

(#35939) mortalwombat válasza Peetey91 (#35935) üzenetére


mortalwombat
tag

A kárpit leszedése valóban nem öröngősség, bár lehetnek trükkös buktatók. Legjobb beütni a google-ba a típusod nevét, évjáratát, vagy kasztnikódját, meg hogy door panel removal step by step, vagy hasonló. Nagy valószínűség szerint lesz egy szépen illusztrált, vagy jól leírt post a net valamelyik fórumán ;-)
Én is így tudtam leszedni a 323F ajtókárpitját.

(#35940) opeter70


opeter70
senior tag

Üdv urak!

Pio p77mp-re szeretnék iPodot csatlakoztatni.
Teljesen kezdő vagyok ebben az iPod témában, ezért érdeklődöm a lehetőségek felől.

Próbáltam utánaolvasni a dolognak:
Jól értelmezem, hogy ez csak a CD-IB100 vagy CD-IB100II adapterrel lehetséges?
Ha ez így van, akkor, akkor már le is mondok róla, mert nagyon húzós az ára.
Ha ehhez még veszek egy használt iPodot (mert még az sincs meg), akkor a fej+adatpter+iPod árából már simán tudnék venni használtan egy felső-közép kategóriás USB-s fejet is. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#35941) Osynho válasza opeter70 (#35940) üzenetére


Osynho
addikt

Adaptert 3000 alatt találtam ebay-en (nem tudom az jó-e neked, de így hívják :) ). Egy 60gb-os 5. generációs ipodot vettem pár hónapja 9000 Ft-ért. Szerintem pusztán a tárhely megér ennyit. Szóval azért nem akkora kiadás az. ;)

Szerk: most nézem, ezzel a kábellel nem vezérli a fej az ipodot, csak aux-on megy a jel.

[ Szerkesztve ]

(#35942) opeter70 válasza Osynho (#35941) üzenetére


opeter70
senior tag

Na akkor világosíts fel kérlek!
Milyen adaptert találtál?
Én mindenhol azt olvastam, hogy csak ezzel a CD-IB100II adapterrel oldható meg, ami minimum 30 ezerbe kerül.
Én lennék a legboldogabb, ha párezerből meg tudnám úszni a dolgot.

Az mit jelent, hogy nem vezérli az ipodot, csak aux-on megy a jel?
Sajnos tudatlan vagyok az ipod témában...

[ Szerkesztve ]

(#35943) Osynho válasza opeter70 (#35942) üzenetére


Osynho
addikt

Írd be a nevét ebay-re és kidobja. Sima kábel, kínai megoldás. Tölti az ipodot, de a hang aux-on megy, jóval gyengébb minőségben és a vezérlés marad az eszközön (nyomkodhatod az ipodot, a számcímek, stb se jelennek meg a fejegységen).

Ezek a gyári (rendes) adapterek is olcsóbban mennek használtan. Persze, lehet, hogy neked még így sem fogja megérni. Sajnos ez a baj a régebbi csúcs fejekkel. Nagyon jó hang, sok beállítási lehetőség, aktív hangváltó, de ha kihangosító, usb, vagy ipod vezérlés kell, az zsebbenyúlós (ha megoldható egyáltalán). :U

[ Szerkesztve ]

(#35944) Samus válasza opeter70 (#35942) üzenetére


Samus
addikt

Azt, hogy csak szól a zene, hangosítani tudod, halkítani is, de számot léptetni már nem, se mappa, se lejátszási lista, semmi vezérlése nem megy fejen keresztül, csak az iPodon. Normál esetben mindent tudsz vezérelni a fejről, a Podot nem kell piszkálni. De ez ugye csak a drágább adapterrel megy.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#35945) opeter70 válasza Samus (#35944) üzenetére


opeter70
senior tag

Értem, köszi!
Így már világos.
Tehát az olcsó adapternél (ami végülis csak egy kábel, ha jól látom), mindent az iPod-ról kell nyomkodnom.

És akkor még mindig kérdés marad, hogy az iPod DAC-ja mennyire jó hangminőséget produkál.
Bár úgy olvastam valahol (talán itt a fórumban), hogy a Wolfson DAC-os iPodok hangja egész tűrhető.

(#35946) Samus válasza opeter70 (#35945) üzenetére


Samus
addikt

Ez generáció függő, viszont szinte mindenhol agyon van dicsérve a hangminősége. Ez csak akkor érdekes, ha az olcsó adapter veszed. A drágánál digitális az átvitel, ha jól tudom a D/A konvertálást a fej végzi, De javítsatok ki, ha tévedek.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#35947) Osynho válasza Samus (#35946) üzenetére


Osynho
addikt

Erről ment egy hosszas vita/eszmecsere, érdemes visszakeresni. ;)

(#35948) opeter70 válasza Samus (#35946) üzenetére


opeter70
senior tag

Nem valószínű, hogy a fej végzi a D/A konvertálást. Az ipodból mindenképpen analóg jel jön ki, függetlenül attól, hogy "olcsó" vagy "drága" adapter van utána kötve.
Mondjuk azért a CD-IB100II-tól 32 ezerért már elvárható lenne, hogy ne csak vezérelje, hanem valahogy kicsalogassa a digitális jelet az ipodból. Még akár azt is el tudnám képzelni, hogy saját DAC-ja van és ő végzi a konvertálást.

De majd majd jön footy és megmondja a tutit.
Addig is én visszakerestem:

(#34181) footy
"...Az ipod-ot apple usb kabellel kotod a bemenetre. Van arra is lehetoseg, hogy a vonalszintu jelet kinyerd a 30 pines dock csatlakozon keresztul, ilyenkor a fejegyseg aux bemenetere kell kotni, de a taviranyitas felejtos. Eleg nagy minosegbeli kulonbseg van az ipodok hangja kozott, altalaban a regebbiek jobbak amelyek wolfson DAC-kal vannak szerelve. Ez azert is fontos, mert ugyen a konverziot az ipod vegzi. Tudomasom szerint 1 olyan fejegyseg van ami ki tudja kerulni a DAC-ot, az Alpine IDA-X001. Ez elvileg kinyeri a bitstream-et az ipodbol, viszont az ara korantsem barati."

[ Szerkesztve ]

(#35949) Osynho válasza opeter70 (#35948) üzenetére


Osynho
addikt

Így van. Nekem 5. generációs van (Wolfson DAC), lossless zenével elég jó a hangja. Pontosabban nem ez a gyenge láncszem a rendszerben. :D

(#35950) borat26 válasza opeter70 (#35948) üzenetére


borat26
aktív tag

Üdv Urak!
Szeretném lecserélni az ESX Quantum szettemet egy kicsit dinamikusabbra.
Van Baranyában köztetek olyan, akinek kipróbálható szettje, vagy komponense van feleslegebe?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.