Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) MunezXBK válasza Cheesy (#35649) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Otthon ordítva hallgatod?

Azért kell erősítő, hogy kis hangerőn is értelmesen szóljon.

(#35652) Skalci válasza opeter70 (#35625) üzenetére


Skalci
tag

Köszönöm, ez már megfelelő kiindulási alap.

Ezek alapján a következő fejegységeket néztem ki:

1. Pioneer MVH-160UI
2. Pioneer MVH-X360BT

Jól értem, hogy ezek között csak a szolgáltatásokban van különbség? Leginkább a Direct Sub Drive miatt fogott meg, így egy ideig nem kellene erősítő a mélysugárzóhoz.

(#35653) opeter70 válasza Skalci (#35652) üzenetére


opeter70
senior tag

Leginkább a Direct Sub Drive miatt fogott meg, így egy ideig nem kellene erősítő a mélysugárzóhoz.

Azt te csak hiszed! Nem hallottam még közvetlenül mélynyomót így meghajtva, de így látatlanban (hallatlanban :) ) is kijelentem, hogy ez egy nagy parasztvakítás.
Az a 70 W semmire sem elég. Ráadásul az csak papíron 70, a valóságban jó, ha 30-40, vagy még annyi sem. Na ehhez az irdatlan nagy teljsítményhez találjál megfelelő mélynyomót! :DD

(#35654) Cheesy válasza MunezXBK (#35651) üzenetére


Cheesy
őstag

Feltételezem egy 2V előerősített kimenet nem fog soha úgy szólni bármilyen erősítővel, mint egy 4V előerősített jel.
Mivel már a mostani ősrégi, gagyi, gyári egység is kielégíti az igényeimet, ezért úgy gondolom előrelépés lesz a 2V-os is. Nem tudom, hogy a mester hogy fogja nekem bekötni a rendszerbe az új fejegységet, hogy most RCA vagy nem RCA, de még így is jobb lesz mint volt.
Ha majd egyszer hi-fi-s ambícióim lesznek, akkor olyan komponenseket fogok választani, ezt már a legelső hsz-om elején kikötöttem, hogy nem audiofil elvek vezérelnek.

Csak egy nagyobb tudású (az olvasható médiumok száma) fejegységet kerestem, ami tud BT-n keresztül 2 telefont kezelni. Arra szerintem elég lesz a Blaupunkt 420BT nem? :)

www.vakbelmutet.hu

(#35655) footy válasza Cheesy (#35654) üzenetére


footy
addikt

Szvzsz audifil rendszer senkinek nincs itt a forumban, felsokategorias is csak par embernek.

(#35656) imi314


imi314
senior tag

Fejegységet szeretnék venni, van pár kiszemeltem ,tudnátok segíteni? :

Alpine 9886r
Alpine 9881r
Alpine 9830r
Alpine 9833r
Alpine 9857r

Ezek közül melyiket vennétek? Esetleg ha van más típus ami hasonló tudású azt is szivesen megnézem.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35657) footy válasza imi314 (#35656) üzenetére


footy
addikt

1. Milyen rendszerbe kell? (szett,ero,rca)
2. Milyen hangzast szeretsz? (naturalista, szines,stb)
3. Milyen feature-ok kellenek? (idokorr,aktiv vagas,bt,stb)

[ Szerkesztve ]

(#35658) imi314 válasza footy (#35657) üzenetére


imi314
senior tag

Az első szett kicx lesz amit ajánlottál. Rca legyen rajta 3pár. Az erősítő signat rap 1 .
A hangzás inkább színesebb legyen ,szeretem a kellemes mélyeket semmiképp nem a tuc tuc a lényeg.
A későbbiekben jól jönne az aktív vágás és az időkorr,bt nem kell usb ha van előny de nem létfontosság.

Ezek mellé kellene nekem egy normális kábelszett ,35-re gondoltam, és mélyláda(kiindulásnak,tudom,h autó függő)

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35659) footy válasza imi314 (#35658) üzenetére


footy
addikt

Az Alpine-oknak eleg sterill a hangja, en inkabb Pio 88RS2-t vagy Clarion DXZ-788-at neznek.

(#35660) imi314 válasza footy (#35659) üzenetére


imi314
senior tag

Piot sajna nem találtam ezért néztem alpinet. Ezek közul melyik lenne a legjobb választás? Esetleg kábelszettben tudsz segíteni?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35661) bozont


bozont
veterán

Üdv

Az újabb Kenwood fejegységek érkezéséről tudni már valamit? Olyan kellene nekem ami flac-et is tud pendrive-ról vagy memóriakártyáról. Mindezt max 30e Ft körül. A boltban ahol a cuccokat venném egyelőre nem tudtak ilyen modellt mutatni (JVC és Alpine márkából sem) és az újabb szériáról sem tudtak mit mondani. Ez a része fontos lenne nekem, mivel a legtöbb zeném ilyen formátumú, viszont többet nem tudok rászánni. Ha más nem akkor marad az aux bemenet vagy dlna, hacsak az is nem a felsőbb kategória kiváltsága.
Amúgy ehhez az árkategóriához egy Focal ISS 165 szettet ajánlottak (csak elől lesznek hangszórók). Erről mi a vélemény? Mármint a márkát ismerem, de megéri-e egy 25-30e Ft-os kategóriájú fejegység mellé tenni? Mivel mindenképpen 100e alatt akarok maradni végösszegben, így nem biztos hogy belefér az ajtószigetelés mellett.
De igazából nem is tudom mekkora a különbség a Focal és egy Alpine SXE-1750S, SPG-17C2 vagy SPG-17CS között. Ha annyival jobb talán megéri gyűjteni hozzá még.

(#35662) imi314 válasza bozont (#35661) üzenetére


imi314
senior tag

Kenwood kmm 277 tudja a flac-et. Nekem is ilyenem van.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35663) imi314


imi314
senior tag

Elnézést 257

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35664) orbano válasza bozont (#35661) üzenetére


orbano
félisten

erősítő lesz?

A vér nem válik VAZZE!™

(#35665) KriszXJR válasza imi314 (#35656) üzenetére


KriszXJR
tag

A 9886 szerintem vagy a 9833. De alternatívaként tudom ajánlani a JVC KD-SH1000 -et. Én nagyon szerettem, sokat tudott, jó hangja volt + usb. Árban szerintem a legolcsóbbak közt lenne, tudásban a felsoroltak közt kb harmadik.

[ Szerkesztve ]

(#35666) imi314 válasza KriszXJR (#35665) üzenetére


imi314
senior tag

Jvc-t nem találok eladót. 9833-mat 15k-ért, 9886-ot 35ért tudnám megvenni. Megéri a felárat vagy elég a 33 is?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35667) KriszXJR válasza imi314 (#35666) üzenetére


KriszXJR
tag

Szerintem meg.
Nekem 86-om most is van. 31-em volt (jó hangja volt, de ennyi, igen gyorsan eladtam), 33-at nem próbáltam.
De....!!!, ezt Neked kell eldöntened (tudás, ár, állapot, későbbi felhasználás, stb alapján).

(#35668) jegenye77


jegenye77
addikt

Peugeot 307 sw-be szeretném a gyári hangszórókat kicserélni.
Elöl 16,5-ös ,hátul 13-as van gyárilag.
Nincs erősítőm és egyenlőre nem is tervezem.Egy aktív mély-ládám van amit még a csomagtartóba tennék.
Tudnátok ajánlani hangszórókat!Milyet keressek bele?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#35669) bozont válasza imi314 (#35663) üzenetére


bozont
veterán

Nézegettem a Kenwood oldalát, meg a webshopokat, de az igazi az lenne ha CD mechanika is lenne benne. De ahogy nézem ez sajnos a magasabb kategória kiváltsága. Szóval vagy flac vagy CD, ezt kell eldönteni.

(#35664) orbano
Nem, nem lesz. Csak fejegység, meg egy hangszórószett. Egy Citroen Berlingo-ba lesz majd a dolog. Elsősorban azért mert a gyári hangszórók már betegesek. De ha már ráköltünk, akkor azért valami értékelhető hangzás nem lenne rossz, de nem az autóban tervezem a minőségi zenehallgatást. Na meg sokszor szól a rádió is, aminek a minősége ugye nem a legjobb.

(#35670) orbano válasza bozont (#35669) üzenetére


orbano
félisten

az értékelhető hangzáshoz minden komponensnek egyformán jónak kell lennie. költhetsz akármennyit jobb hangszóróra, leginkább csak rosszabb lesz, mert nagyobb felbontóképességével élethűbben tálalja a fejegység hipergagyi mini erősítőjének hibáit. fejegységhez olyan belépőszintű szettet kell keresni, amit erre találtak ki (jellemzően magas érzékenységű, 90db felett) - ezét szoktuk ajánlani a hertz dsk-t, mert relatíve olcsó, ahhoz képest tűrhetően szól, és magas az érzékenysége, így lehet vele veretni fejegységről is.
ha jobbat akarsz, vehetsz pl. egy udimension element szettet, szebb hangja van, de halványabban fog szólni egy tré fejegységről (nekem egy 9847-es szuper hangú alpineról szólt, de hangerőm nem volt vele), de egy olcsóbb, használt, 10-20 ezer forintos erősítővel is már olyan kategóriába jutsz, ahova fejegységről hajtva soha...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#35671) Harsonás


Harsonás
tag

jelnleg a mazda 3-asomban egy Pioneer DEH-X5600BT van. Hozzá egy alpine f640 erősítő. Az ajtóban egy herzt dsk szett van. Kérdés mire kellene lecserélni a szettet, hogy előre lépjek?

(#35672) orbano válasza Harsonás (#35671) üzenetére


orbano
félisten

lásd előző hozzászólásom... :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#35673) bozont válasza orbano (#35670) üzenetére


bozont
veterán

Van még pár márka amit nem igazán ismerek és nem tudom ajánlott-e vagy sem hangszóró terén (a Hertz is ilyen volt). Ezek közül mi az ami jó és mi a kerülendő: Audison, Ground Zero, macAudio, Phonocar? Na meg ott a Pioneer és Sony, autóhifi terén nem tudom hogy áll ez a két gyártó.

Na meg, hangszórókábelből milyet érdemes venni, ennél a belépő kategóriánál van értelme 2,5-ösnek?

Mondjuk az lenen az igazi, ha valahol tudnék hallgatózni. De itt a környéken nem tudok ilyen lehetőségről. esetleg MM, de ott meg nagyon nem ideális a hallgatási tér.

[ Szerkesztve ]

(#35674) Cheesy válasza bozont (#35673) üzenetére


Cheesy
őstag

Pioneer azért már régi márka a hangtechnikában, tudtommal az autóhifiben is hozzák a szintjüket.
Sony sem rossz szerintem, nekem még 2003-ban az Xplod szériához volt szerencsém a hangszóróik közül.
Többit nem ismerem.

www.vakbelmutet.hu

(#35675) opeter70 válasza Cheesy (#35674) üzenetére


opeter70
senior tag

Én pont ezt a 2 márkát nem erőltetném hangszóróválsztásnál.
Az tény, hogy régi nagy márkák, de nem feltétlenül a hangszóró a fő profiljuk.
Bár a Pio-nak még talán akad 1-2 használható hangszóró modellje, de ezek a gyártók inkább jelforrásban (értsd: fejegység) erősek.

bozont: Az Audison viszonylag tűrhető hangszórókat gyárt, de az általad felsorolt többi márkánál nem lehet csupán márkanév alapján általánosítani. Mindegyiknek van alsó és magasabb kategóriás terméke is.
Azért ezeken kívül még létezik jónéhány egyéb ajánlható gyártó is.
A teljesség igénye nélkül: Audio System (Gladen), uDimension, Eton, JBL, Kicker, Rainbow, Infinity, Hifonics, a felső kategóriában pedig ott a Focal, Dynaudio, Morel, stb.

Meghallgatással sajnos az autóhifiben nem sokra mész. Demófalban ezek a hangszórók teljesen máshogy szólnak, mint az autóba szerelve.

Hangszórókábelnél nem (csak) a méret a lényeg. Létezik zseniális 1,5-es kábel és ruhaszárító kötélnek sem alkalmas 4-es. Irányadónak elfogadható a 2,5-es vastagság, de ezen belül jól meg kell választani a kábel minőségét is.
Arról nem is beszélve, hogy néhányan esküsznek a koax kábel-re, vagy a CAT6-CAT7 UTP-re is hangszórókábelként.
Szóval itt is széles a skála.

(#35676) zetecR válasza opeter70 (#35675) üzenetére


zetecR
addikt

"Demófalban ezek a hangszórók teljesen máshogy szólnak, mint az autóba szerelve."

Ezért érdemes talira menni. :)

(#35677) opeter70


opeter70
senior tag

Szeretnék kérni egy kis szívességet a jelenlévőktől, akik 30-as mélynyomót használnak.
Aki teheti, meg tudná mérni, hogy mennyi a legnagyobb külső átmérője a hangszórónak?
Ugyanis ma jött egy vevő a mélynyomómra és azért nem vette meg, mert a dupla falú ládájának a süllyesztékébe nem fért be a hangszóró (kb 0,5-1 cm-el kisebb volt a kivágás nála).
Neki valamilyen Carpower sub volt benne előtte és ahhoz lett gyártva a ládája.

Az érdekelne, hogy vajon az enyém túlméretes-e, az ő mélynyomója kisebb az átlagnál, vagy csak egyszerűen csak ekkora szórás van külső átmérőben a 30-asok között?
Az én hangszóróm legnyagyobb külső átmérője 31,5 cm.
Kicsit bosszant a dolog, hogy emiatt hiúsult meg az adásvétel.

Köszönöm!

(#35678) imi314 válasza opeter70 (#35677) üzenetére


imi314
senior tag

Milyen szubot árulsz? Lehet érdekelne a dolog.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35679) shteer válasza opeter70 (#35677) üzenetére


shteer
titán

314
Sullyesztesi meret 279

..szerintem jónak tűnik

(#35680) orbano válasza bozont (#35673) üzenetére


orbano
félisten

én a belépő kategóriában az udimension elementen kívül mást nem tudok ajánlani. azt sokan próbálták, bevált jó cucc, szép hanggal, megfizethető áron. lehet azóta van újabb trónkövetelő, csak én le vagyok amradva most 1-2 évvel :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35681) opeter70 válasza shteer (#35679) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszönöm!
Akkor egyelőre a 315 nem tűnik "túlméretnek"...

(#35682) opeter70 válasza imi314 (#35678) üzenetére


opeter70
senior tag

Fent van az aprón: [link]
(bocs a duplázásért, az előbb átsiklottam a kérdés felett)

[ Szerkesztve ]

(#35683) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!
A héten rászántam magam és a pénzt és megvettem a u-Dimension El 6-os szettet.
De kicsit csalódott vagyok a vétel/vásárlás miatt.
Előzmények: Két üzletben találtam:
egy vidék 30.000ft + 2.000Ft pósta/futár
egy Budapest 32.000Ft + 2000Ft pósta/futár vagy én megyek el érte de a város másik végére
Úgy döntöttem a budapestit választom (webshop). Felhívtam az oldalon található telefonszámot, hogy megkérdezzem van-e raktáron és személyesen hol vehetném át, a fiatalember közölte hogy van és hogy hol vehetem át. Miután jeleztem hogy a vidéki üzlethez képest ez nekem plusz 2.000Ft költség, ő kedvesen felajánlotta hogy házhozszállítja.Az üzletet még aznap le is bonyolítottuk, és még adott 2.000Ft engedményt az árából, számla és garancialevél hiányában, de garanciát szóban vállalt rá(teljes költségem: 30.000Ft).
Részemről rendben is volt a dolog gondoltam megbízom benne. Még a helyszinen kinyitottam a dobozt és megnéztem az egyik hangszórót (mély-közép), látván hogy még nem volt kibontva tovább nem vizslattam.
Jelen: Ma gondoltam kipróbálom a szobában mert a beépítés még várat magára. Kicsomagoltam a doboz tartalmát de ez után derült ki számomra, hogy a szett egyik fele (mély-közép, magas, hangváltó) már ki volt csomagolva a gyári fóliából, és a mély-közép sugárzó "tányérján" felirat nyomait találtam. Mintha filcel ráírtak volna egy monogrammot (két betűnek tűnik). Beépítés nyomait nem találtam és úgy tűnik hogy hibátlanul működnek.
Csak az a kérdés számomra, hogy új vagy használt esetleg egy bemutató terméket vásároltam?!
Az eladó felé még nem jeleztem.
Ti mit tennétek?

(#35684) bozont válasza orbano (#35680) üzenetére


bozont
veterán

Itthon nem nagyon kapni sajnos ahogy látom, a külföldi rendelést most hanyagolnám. Na meg, ha ott veszem ahol a beszerelést is végzik akkor van egy kis kedvezmény ugye. Persze ha csak a hangszórókat kellene cserélni azt magam is megtudnám csinálni, még talán a kábelcserét is, de az ajtószigetelést már nem vállalnám be.
Vagy megelégszem a Hertz-cel amit ajánlottál még, a gyáritól így is fényévekkel jobb lesz. Vagy duplájáért ugyan, de bepróbálom azt a Focal-t. Mivel többféle zenei stílust is kedvelek (igazából a rapen és hip-hopon kívül bármit, hangulattól függően), ezért is ajánlották az ISS 165-öt. Na meg házimozi terén is eléggé ott van a Focal, persze ez még nem jelenti azt hogy autóhifiben is jó, de a felső kategóriás hangszóróit szeretik amennyire olvasgattam most a témában. Remélem a belépő is van olyan jó, mint amennyibe kerül.
Tényleg azt sajnálom, hogy nehéz hallgatózni, nem úgy mint házimozinál.

(#35685) orbano válasza bozont (#35684) üzenetére


orbano
félisten

egy hozzászólással a tiéd előtt írta a kolléga, hogy két helyen is talált...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35686) k-feri65 válasza imi314 (#35656) üzenetére


k-feri65
senior tag

[link]

értem én de le sz@..m

(#35687) Cheesy


Cheesy
őstag

Kihangositohoz vezetekes (tehat amit a fejegyseg hatuljaba lehet dugni es 2,5mm jack csatis) kulso mikrofont tudtok javasolni?
Szolnokon aki boltot hivtam senki nem tud, a kinezett blaupunkt 420bt radiot is a speedshopbol kell megrendelnem mert beszerezni sem tudjak... Tiszta vicc.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35688) kigoi


kigoi
senior tag

Két kérdésem lenne,aki tud válaszolni köszönöm a válaszát.
Clarion CZ 703E mennyire jó hangú fejegység,belépő szintű autó hifibe kellene.
Másik kérdés pedig hogy mivel ez 5V rca feszültséggel rendelkezik hogy lehetne párosítani olyan erővel ami 4V bementi érzékenységű?

(#35689) Osynho válasza Cheesy (#35687) üzenetére


Osynho
addikt

Ebay,12 euro környéke. Egyébként meg bármilyen legolcsóbb mikrofon jó hozzá. Én 1 dollárért rendeltem Kínából és tökéletes. Igaz ez 3,5-es jack, de max rendelsz mellé egy átalakítót hasonlóan nagy összegért. :)

(#35690) CsTancs1230


CsTancs1230
csendes tag

sziasztok!Ségitség kellene,le akarom cserélni az ajtóban lévő hangszórót(blau 45/200w) a következőket néztem ki,KICKS icq652 90/180w 90dbérzékeny. Másik KICKS stc652 75/140w 91db érzékeny.Fejről lesz hajtva ami 4*50w 4*22w rms Melyik lenne a jobb?Vagy más is szóba jöhet ebben az árkategóriában!Válaszotokat előre is köszönöm!

(#35691) zetecR válasza Cheesy (#35687) üzenetére


zetecR
addikt

Vaterán is vannak fent aprópénzért. Nokia is, klón is, stb.

(#35692) Cheesy válasza zetecR (#35691) üzenetére


Cheesy
őstag

Néztem de nem találtam olyat ami értelmes. Lehet én kerestem rosszul.

Most megrendeltem:
miki + fej + memkari
Egy alap kis megoldás, a topic nevének második feléhez képest, de nincsenek nagy elvárásaim :)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35693) Osynho válasza Cheesy (#35692) üzenetére


Osynho
addikt

Nemrég rendeltem 32gb-os micro sd-t 3000 Ft-ért :) Igaz, noname.

(#35694) Cheesy válasza Osynho (#35693) üzenetére


Cheesy
őstag

Őszintén mondom én is néztem őket, de féltem nonamet rendelni. :B Meg ez Class10-es... bár nem hiszem, hogy sokat számít. Ha nem válik be, jó lesz a fényképezőgépbe.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35695) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Üdv!
Fejegységről szeretnék hajtani 16-os komponens szettet, a legfontosabb kritérium az alacsony beépítési mélység (max. 50-55mm). A minősége legyen alsó-közép vagy közepes kategória. Mit ajánlotok? Márka, de konkrét típus is érdekel, lehet régebbi is, de nem ijedek meg a használttól sem. :)

(#35696) coilos


coilos
csendes tag

Sziasztok egy gyors kérdés fejegységről hajtva audio system mx165 vagy pioneer a172ci lenne jobb választás?

(#35697) barack1997


barack1997
senior tag

Hali!

A DEH-80PRS-nek ugye 5 voltos az RCA kimenete, viszon az u-Dimension erősítőm csak 4 voltot fogad el maximumnak bemeneti feszből, ilyenkor mi a teendő, vagy lehet állítani a 80PRS-en a feszültséget ?

(#35698) CsTancs1230 válasza barack1997 (#35697) üzenetére


CsTancs1230
csendes tag

szia!audio system 1 értelmű!

(#35699) CsTancs1230


CsTancs1230
csendes tag

Sziasztok!SOS. le akarom cserélni az ajtóban lévő hangszórókat ,most( blau45/200w) van benne. a következőket néztem ki,KICKS icq652 90/180w 90dbérzékeny. Másik KICKS stc652 75/140w 91db érzékeny.Fejről lesz hajtva ami 4*50w 4*22w rms Melyik lenne a jobb?Vagy más is szóba jöhet ebben az árkategóriában!

(#35700) töky76


töky76
tag

Sziasztok, fejegységet szeretnék cserélni, kinéztem a jvc-kdr851bt/852bt, 40 körül van,ennyit szánnék rá.
Ettől jobbat tudtok esetleg ebben az árban? (bluetooth fontos!)
A másik, a jobb első ajtóban zörög a hangszóróm, olyan mintha egy műanyag palack lenne az ajtózsebben és ahogy a basszus hatására mocorog, ilyesmi hang. Leakarom cserélni az első hangszórókat is, komponens szettre. 30-40 ezerig ajánlhatnátok valami jó komponens szettet (16-centis szettet)
Debrecenben tudtok jó szerelőt,aki beszerelné nekem,érti a dolgát, precíz?!
Köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.