Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Erősítőt szeretnék venni egy Macaudio APM Fire 20.3 nevű csoda mellé. Panasonic CQ-RX300N fejegységről van jelenleg hajtva.Tudom,hogy egy ilyen hangsugárzónál a minőség kb. a nullával egyenlő,de egy Land rover defenderben teljesít szolgálatot amiről annyit kell tudni,hogy konzervdoboz akusztikával rendelkezik,egy darab szövetkárpit nincs benne. Az ajtón és a műszerfalon is kemény műanyag van,még a tetőkárpit is valami "vízálló" masszív szövetszerű anyag. Hangsugárzót is annyira lehetetlen benne elhelyezni,hogy egy ehhez hasonló ládába lettek téve. Az autóban 90-100km/h környékén csak emelt hangon (de inkább kiabálva) lehet beszélgetni. Az erősítő konkrétan azért kellene mert mert a 90db érzékenység ellenére a fejegység csak annyira hajtja meg,hogy max. hangerőn már kezdi a szél és motorzaj elnyomni a hangsugárzó hangját 90-nél. :D
Terhelhetősége effektív 70W /max. 280W. Itt az effektív értékhez kell nézni erősítőt,ugye? Vagy szabad a csatornánként 70W-nál nagyobb teljesítményű erősítőt is venni? 2×100W-os erősítőkből van a legtöbb használtan és ezért kérdezem.. Első nekifutásra ezt néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#35852) opeter70 válasza Akos1994 (#35851) üzenetére


opeter70
senior tag

A kritériumaidnak tökéletesen megfelel a Sherwood. Főleg ennyiért.
Viszont arról, azért tudjál, hogy az a 200W nagy parasztvakítás. A 15 Amperes bitosítékot nézve kb 2x50 tisztességes watt jöhet ki belőle, ami még így is minimum a duplája a fejegység által leadottnak.
A leírtakat figyelembe véve itt kár is lenne különösebben a minőségre gyúrni, de egyébként a Sherwoodok nem is annyira rosszak, mint sokan gondolják. Vedd meg nyugodtan, mert ennyiért ingyen van.

Igen, szabad (sőt ajánlott is) a hangszóró terhelhetőségénél erősebb erősítőt venni, mert a tévhittel ellentétben nem a túl nagy, hanem a túl kicsi teljesítmény teszi tönkre inkább a hangszórókat a torzítás miatt.

(#35853) Perzeusz válasza PiciPeti (#35830) üzenetére


Perzeusz
tag

Visszatérve a tegnapi témához, szerinted egy ilyen kategóriájú (vagy hasonló) fej mennyire elfogadható?

2 db WD Red 2TB eladó

(#35854) runner 125


runner 125
nagyúr

Erről mi a vélemény?

Látszólag mindent tud, amire szükségem lenne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35855) PiciPeti válasza Perzeusz (#35853) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ennyiért nem rossz, a gyáritól így is lényegesen jobb lenne. Viszont ugyanennyiért jobb hangú, 1dines egységek vannak.
Ha esetleg a használtakat nézzük, ott már közel lennél a csúcskategóriához.

Az első lépés az legyen, hogy eldöntöd, mennyire akarsz belenyúlni a hifidbe. Ha megelégszel a gyári hangszórókkal, és csak egy erősítőt építenél be nekik, akkor valószínű ez a fej is kiszolgál. De ha már komolyabb hangszórókat, mélynyomót, 2 erősítőt szeretnél, akkor szűk keresztmetszet lesz. :U

(#35856) Akos1994 válasza opeter70 (#35852) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget :) Még annyi,hogy hirtelen felindulásból kiszedtem a ládából az egyik hangszórót mert nem emlékeztem pontosan a belsejére, és teljesen üres, a farostlemezeken nincs semmilyen csillapító anyag,eléggé kong is. Pamut vattát szabad a falára rakni? Néztem speciális csillapító anyagokat,de a legtöbb közönséges gyapjúnak vagy vattának nézett ki és az is volt a nevük.
A láda egyébként 25×70×15cm,középen ketté van választva és mindkét üreg tetején van egy reflexnyílás.

(#35857) MunezXBK válasza Akos1994 (#35856) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Keress vatelint.

(#35858) orbano válasza runner 125 (#35854) üzenetére


orbano
félisten

ez a hifi topic, nem a navigáció :P ennyiért itt használtan veszünk DEX P9-et, vagy újonnan a feléből 80prs-t, vagy egy komplett jóhangú hifit :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35859) runner 125 válasza orbano (#35858) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, nekem meg ilyen igényem van.

Nem kell high zene, de kell a monitor és a gps funkció.

Közben google-ztam, s elvileg önmagában ez is csak egy 2 DIN-es fejegység, nincs benne GPS, hanem az külön csatlakoztatható. Az-az a fentebbi ár már a plusz modullal együtt értendő.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35860) Perzeusz válasza PiciPeti (#35855) üzenetére


Perzeusz
tag

Az biztos, hogy olyan nagy igényeim nincsenek, mint itt a legtöbb embernek. Egyszerűen csak szép/szebben szóló hangot szeretnék. (Tudom, hogy ez erősen szubjektív és ráadásul még fülfüggő is) :)
Szóval, én biztos nem fogom megfurkodni se az A-oszlopot, se az ajtót. (Páromnak hogy adnám be, hogy ez elengedhetetlenül fontos? :) )
Amúgy már eldöntöttem a fejcserét. Kipróbálom, azzal milyen, utána pedig jöhet az első szett csere és az erősítő.

2 db WD Red 2TB eladó

(#35861) orbano válasza runner 125 (#35859) üzenetére


orbano
félisten

én ezt azért írtam, hogy kimerítő válaszokat ne várj, mert kevesen foglalkoznak itt ilyen fejekkel :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35862) Rivaul válasza Perzeusz (#35860) üzenetére


Rivaul
addikt

Mit kell beadni a párodnak? Megfúrod és kész :U Férfi vagy, használd a flexet és a fúrót, ez alanyi jogod! ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35863) Perzeusz válasza Rivaul (#35862) üzenetére


Perzeusz
tag

Mondjuk így: :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#35864) Alpachino


Alpachino
veterán

SINUS LIVE CH-50 RCA-ról mi a véleményetek ? elfogatható kategória ? igazáról a sub és a szettek is ezen keresztül lennének erősítve, (pio mvh 160ui, mac audio iron 2.16 szett, Magnat crusader 560w 4ch, pio 650w sub)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35865) k-feri65 válasza imi314 (#35840) üzenetére


k-feri65
senior tag

azért 25foknál még nem kéne teletüzdelni ventillátorokkal egy gyári nem "buher" erősítőt...szerintem.

értem én de le sz@..m

(#35866) imi314 válasza k-feri65 (#35865) üzenetére


imi314
senior tag

Na de akkor mit tegyek? Ma is 1Óra után lekapcsolt pedig nagyon halkan hallgattam :S

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35867) PiciPeti válasza imi314 (#35866) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nézesd át szerelővel...

(#35868) opeter70 válasza imi314 (#35866) üzenetére


opeter70
senior tag

Volt már szétszedve az erősítő?
Ha még nem, akkor épp itt az idő egy alapos átvizsgálásra és újrapasztázásra.
Ha meg már szét volt szedve, akkor pláne... :)

Milyen hangszórók vannak ráakasztva?
Nekem a RAM3 1 Ohmon üzemel jelenleg és ez a mostani időjárás mellett meg sem kottyan neki.
Mondjuk a 40 fokos nyári melegektől én is félek egy kicsit, de 25 fokban nem szabad, hogy túlmelegedjen a tiéd sem.

(#35869) footy válasza Alpachino (#35864) üzenetére


footy
addikt

A Sinuslive belepo szintu RCAi nagyon gagyik, inkabb az Audio System-nel nezz szet. Az ECO szeriat keresd.

(#35870) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok.

A kérdésem a következő lenne: Újra elgondolkodtam a JBL GT5 1204br láda lecserélését egy duplára(jbl gt5 2402br). Nemrégiben próba képpen beraktunk 2db 1204-et a kocsiba és minden féle bekötéssel gyatrán szólt, rosszabbul, mint 1. Viszont csak egymás felé fordítva tudtuk berakni. Kb így: \ /
Lehet, hogy az erősítő nem bírja az iramot vagy lehet, hogy az elhelyezéssel volt gond?
Erősítő: Crunch DS-4002 800Watt 2CH

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35871) Alpachino válasza footy (#35869) üzenetére


Alpachino
veterán

Persze, azért gondoltam, hogy 2k környékén sinus live ide vagy oda, nem számíthatok egy csúcs minőségre....ezért is kérdeztem, hogy elfogatható-e belépőszintű rca. Gondolom egy noname rca-tól jobb válayztás lenne. :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35872) footy válasza Alpachino (#35871) üzenetére


footy
addikt

A Gladen Eco nem sokkal dragabb de sokkal jobb. Esetleg ha talalsz lilca Impact-et, az is jo.

[ Szerkesztve ]

(#35873) Cheesy


Cheesy
őstag

Külső, 2,5mm-es jack csatis kihangosítónak használható mikrofont honnan és milyet ajánlotok?

Ez beugratós kérdés, mert megrendeltem a német e-bayről a Blaupunkt-féle mikrofont 1,5 hete. Nem is volt olcsó, fel is adták, nem érkezett meg időben. Írtam a srácnak, hogy ugyan küldjön már egy bizonylat-félét, hogy ne szórakozzunk egymással (sokat minősített, pozitív eladó ebay.de-n), küldött is egy mailt másnap a nyomonkövetési kóddal, amit a magyar postánál lehet csekkolni. Ez alapján megérkezett, de ismeretlen címzett miatt nem kézbesíthető. Munkahyelemre kértem, mint eddig megannyi csomagot és levelet, úgyhogy WTF?! Munka után elmentem a postához, ahol közölték, hogy már a bp-i közponjukban van a levél, küldik vissza Németországba. Arra nem tudtak válaszolni miért nem érkezett ki hozzám. Az ügyintéző megígérte, hogy hétfőn (ma) hív, hogy vissza tudja-e fordítani a küldeményt. Ma hívott, hogy visszafordítja, elvileg ez nem kerül plusz pénzembe. Aztán majd hívnak, ha megérkezett (ez az én kérésem volt).

Visszatérve az alapkérdésre: én itthon webshopban nem találtam ilyen autóban használható külső mikrofont, kitartó keresés után se. Tényleg nincs?

www.vakbelmutet.hu

(#35874) Alpachino válasza footy (#35872) üzenetére


Alpachino
veterán

Értem....2.5k-ért találtam gladen eco-t, akkor rendelem is a 2párat :K

Még annyi kérdésem lenne, hogy szerinted megérné-e a jelenlegi Magnat crusader 560W erősítőmet, lecserélni egy DLS CA40-esre. Most kevés toldással ( 5-7k) megoldható lenne a csere. :R

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35875) opeter70 válasza Adonimus (#35870) üzenetére


opeter70
senior tag

Ezt már egyszer kitárgyaltuk itt régebben.
Az erősítőd 2 Ohm stabil, tehát a 2 db 4 Ohmos mélynyomót semmilyen módon nem fogod tudni úgy rákötni, hogy az igazán jó legyen.
Ha párhuzamosan kötöd, akkor az 2 Ohm lesz az eredő, ami hidalva 1 Ohm terhelést jelent az erősítőnek, amitől az le is éghet.
Ha pedig sorba kötöd őket, akkor 8 Ohm lesz az eredő, ami viszont csak 4 Ohm-mal fogja tehelni hídban az erősítőt, tehát csak kb fél teljesítémnyt tudsz kivenni belőle.

(#35876) footy válasza Cheesy (#35873) üzenetére


footy
addikt

A fejegyseged hasznalati utmutatojaban benne van milyen mikrofont tamogat. Olyat kell venni.

(#35874) Alpachino
Attol fugg mire hasznalod, mert a DLS jo hangu ugyan, de nem tul eros, szoval ladahoz valoszinuleg keves lenne. Masreszrol en Magnatbol az RX44 amit dicserni szoktak, de azt is csak azert mert Phase a beleje.

(#35877) Osynho


Osynho
addikt

JBL P6560C vélemény?

(#35878) Alpachino válasza footy (#35876) üzenetére


Alpachino
veterán

Én is ezért vacillálok, mert a neten utána nézve a DLS ca40-nek, nem valami acélos teljesítményt írtak, bár nekem valószínű, hogy elég lenne a 25cm pio 650W(250wrms) bas relex ládámhoz...nem tudom mennyivel gyengébb a valóságban, ha egyáltalán az, a Magnat crusaderemtől :F

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35879) Cheesy válasza footy (#35876) üzenetére


Cheesy
őstag

Nem találtam rá egyértelmű leírást, hogy miért nem felel meg bármilyen mikrofon egy fejegységnek...
Végülis olyat vettem, ami pont a fejegységhez való (csak e-bayről), de kíváncsi lennék, hogy ha egy bármilyen mikrofont rákötök, azzal működne-e jól? (esetleg jobb hangminőség, ha profibb a mikrofon, jobb zajszűrés, stb.)

Illetve arra leszek nagyon kíváncsi, hogy visszhangozni fog-e, mert az nagyban rontja a használhatóságát, de a külföldi fórumokon ezzel a típussal nem volt ilyen gond...

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35880) footy válasza Cheesy (#35879) üzenetére


footy
addikt

Az erzekenysege lehet nagyobb a mikrofonnak, de kerdes hogy utana milyen dac dolgozza fel a jelet. A visszhangot pedig ugy tudom csak szoftveresen korigaljak.

(#35881) mortalwombat


mortalwombat
tag

Tegnap szert tettem egy Pioneer DEH 77 MP-re.
Így írhatok CD-ket, a veszteségmentes fájllejátszásról ennyit :-D
Már csak kábelek kellenek-nomeg a beszerelés nem kevés díja. Apropo!
Ha tudtok valakit javasolni beszerésre BPesten, vagy Vác környékén, megköszönném! :)

(#35882) Adonimus válasza opeter70 (#35875) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Tudom de biztosra akartam menni :) köszi.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35883) d.bali


d.bali
csendes tag

Sziasztok!
Mit lehet tudni Crunch MXB4150i erősítőről? a rendszer további részei Pioneer MVH-X560BT fej és egy Kicx PRO-6020 szett előre. Esetleg vkinek gondolkodik egy 4 csatornás erőlködő eladásán, akkor egyezkedhetünk!
THX

(#35884) opeter70 válasza Alpachino (#35874) üzenetére


opeter70
senior tag

CA40-et inkább elsőszetthez ajánlanám. Ahhoz viszont igazán remek, mert egy nagyon szép hangú erősítő és a keresztváltói aktív hajtásra is alkalmassá teszik (aktív fej nélkül is). Mélynyomóhoz szinte biztos, hogy kevés lesz. Még elsőszettek közül is inkább az érzékenyebbek mellé javasolnám.

(#35885) Alpachino válasza opeter70 (#35884) üzenetére


Alpachino
veterán

Köszi a választ, akkor szerintem kihagyom, mivel a jelenlegi magnat crusaderemmel nincs gond a 250(rms) pio sub meghajtásával...az első szettjeimnek(mac audio 2.16 iron) is elég, csak igazából a márka fogott meg és jókat is olvastam róla...

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35886) PiciPeti válasza Alpachino (#35885) üzenetére


PiciPeti
őstag

Vedd meg a DLS-t, és cseréld le a Magnatot egy jóféle kétcsatisra. Ez már hallható előrelépés lenne. :K

(#35887) kavics325i válasza Osynho (#35877) üzenetére


kavics325i
őstag

a power széria már jó

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35888) PiciPeti válasza mortalwombat (#35881) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jó választás! :K

Mit kellene beszerelni, meg hova? :D

(#35889) Alpachino válasza PiciPeti (#35886) üzenetére


Alpachino
veterán

Az már viszonylag nagy beruházást jelentene nekem :) és a két erősítős rendszert sem preferálom....

Csak azt nem értem, hogy a tulaj (akivel cserélni szeretnék) hogy hajtott a DLS CA40-el akkor egy Focal A27-es subot :F

4x50W, a hidalt csatornájára pedig 170W (rms) írnak a tesztek...akkor ez kevés lenne?

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35890) k-feri65 válasza Alpachino (#35889) üzenetére


k-feri65
senior tag

nem mindenkinél a veseverés a lényeg,,,van aki csak az alsó frekik kiegészítésére használja a szubot...

értem én de le sz@..m

(#35891) PiciPeti válasza Alpachino (#35889) üzenetére


PiciPeti
őstag

20W-al is meg lehet hajtani, kérdés, hogy milyen lesz. Én azt mondom, hogy egy átlagos 30-as subnak legalább 300W RMS illik. Zárt ládában inkább 4-500W...

Egész egyszerűen ilyen teljesítményű erősítővel lesz meg a kellő dinamika, kontrolláltság. Nem libeg-lobog a sub, ha kell meg tudja fogni egy pillanat alatt, vagy ugyanígy ki tudja küldeni xmax-ig. Előbbitől pontos lesz, utóbbitól pedig elég mélyre is fog menni. Persze ezek nyomó függő dolgok is, szóval helyesebb úgy fogalmazni, hogy egy zenélni képes subot érdemes minél kraftosabb erősítővel hajtani.

4 csatisnál ez a hátrány mégjobban ki fog jönni, hiszen nem csak a sub dinamikája fog eltűnni, hanem az első szetté is. Egyszerűen nem tudja kiszolgálni a táp a hirtelen nagy áramigényt. Én pl ezért váltottam, és maradtam a külön erősítőknél. :U

(#35892) Alpachino válasza PiciPeti (#35891) üzenetére


Alpachino
veterán

Értem...
Most pl. bekötöttem próbaként a jó bevált régi 2csatis Mac Audio MP-161 (ez még made in japan :) ) 2x80w rms-es erősítőmet az első szettek hajtásához és nem csak minőségben de hangzásban és dinamikában is hallható a különbség, úgy hogy csak a subládát a magnat crusadrer egyik oldal hidalt csatornája hajtja...tehát van benne valami amit mondasz... :U

k-feri65 : a veseverő mélyeket mondjuk én sem szeretem, de azért nem ártana ha az Audi A4-em, nem egy papírlapból készült hátsó ülését, áttörné :D

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35893) Osynho válasza kavics325i (#35887) üzenetére


Osynho
addikt

Akkor szerinted megér egy 20-ast használtan? CS-n van egy eladó. Egy uDimension Element 6-hoz képest milyen lehet? Hifonics TX880 hajtaná.

(#35894) PiciPeti válasza Alpachino (#35892) üzenetére


PiciPeti
őstag

És azt nem lehet hidalni? Mert akkor mehetne sub erősítőnek, az első szettet meg hidalhatod a 4 csatison.

Akár be is jöhet. ;)

(#35895) Alpachino


Alpachino
veterán

Az RCA vásárlásban is újra megakadtam :( ...amit ajánlottatok, vagyis a gladen audio eco, nincs itt szegeden egyik boltban sem, a rendelés meg egy újabb kábel ára lenne...tehát amit tudnék itt helyben venni azok a következő RCA-k :

macAudio RCA5 2000HUF
Phonocar 3500HUF
Connection FT2 550 2500HUF

Ezek közül ti melyiket ajánlnátok ?

PiciPeti : soha nem is próbáltam hidalva használni :B nem tudom, hogy a BTL/normál kapcsoló arra utal-e....bár a hangszórócsatik fölött erre utaló jelzés nincs....de majd holnap kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35896) kavics325i válasza Osynho (#35893) üzenetére


kavics325i
őstag

Láttam és az az igazság én is elgondolkoztam.Csak tudnám minek? Element 6?Hát az az igazság,hogy azt nem hallottam még. Ezt a p-t már igen ez jó volt. Nem egy GTi,de jó

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35897) mortalwombat válasza PiciPeti (#35888) üzenetére


mortalwombat
tag

Írok egy privát üzenetet.

(#35898) opeter70 válasza Alpachino (#35895) üzenetére


opeter70
senior tag

Én azt mondom, hogy márkától függetlenül legalább az 5000 ft-os árkategória környékén nézelődjél kábelben.
Véleményem szerint az a kábel, amit 5 méteres hosszban, csatlakozókkal, munkaköltséggel, nagyker árréssel, kisker árréssel, áfával, béfával, stb, kihoznak 2-2500 ft-ból, az legfeljebb csak ruhaszárítókötélnek jó.
Lehet, hogy most a Magnatodhoz megfelelne amiket kinéztél, de ha később esetleg feljebblépnél akkor ez lehet a gyenge láncszem. Nem olyan egyszerű átkábelezni egy autót, amikor később rájössz, hogy ez fogja vissza a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#35899) orbano válasza opeter70 (#35898) üzenetére


orbano
félisten

fali cat6 100ft/m, 80 ft-os műanyag RCA-val kifogástalan hangminőséget produkál, és nem éppen magnattal lett kipróbálva :) a legolcsóbb konkurenciája amit eddig hallottam és igazán jobb nála az 5600 métere, 1000-1500 forintos dugókkal.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35900) Samus válasza orbano (#35899) üzenetére


Samus
addikt

Már sokszor hallottam, azóta érdekel, hogy miként kötitek be a nyolc eres UTP-t? Egy csatornára egy kábel 4-4 érrel?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.