Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek beárazni egy Magnat Edition 22 HQ-t, szeretném eladni.
Próbltam ráguglizni, de eltérő árakat találtam.
Mennyi lehet az "optimális" ár? :)

Köszönöm

Picture me Rollin' by 2pac

(#36702) Alpachino válasza Cxgrav (#36701) üzenetére


Alpachino
veterán

Ha szép és hibátlan állapotban van akkor 8-10k környékén elmegy :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36703) zsolt19900


zsolt19900
őstag

amennyiben szeretném lecserélni a lupomban a gyári hangszórókat, mindenképpen kell vennem/csinálnom "kiemelő keretet" ? Máskülönben beleér az ajtó fémébe a hangszóró?

Nézegettem, van neten műanyag cucc 2ezer pénzért, de ha pl. az faszányosabb megoldás, hogy osb vagy bármilyen fából csinálok és azt beflokkoltatom, bebőröztetem (teszem azt a puhább fa kevésbé viszi át még inkább a rezgéseket, mint egy műanyag) akkor inkább csinálok valahogy egy olyan keretet itthon..... vagy veszek egy fából készült keretet..... vagy maradjunk inkább a műanyagnál? mert azt is szépen gumi+valamilyen szigetelő cuccal rögzíteném oda a kasztnihoz (esetleg még nyomnék közép szilikon pasztát is -ilyen tubusos valamit), hogy teljesen jó legyen a dolog.

Erről mik a vélemények?

Ilyenkor (kiemelő gyűrű használatakor) nem is tudom már használni a gyári hangszóró rácsokat? Mindenképpen a szettemhez kapott rácsokat kell használnom?

Amennyiben a csipogóm a műszerfal tetején van, a szélvédőm alatt, azt csak lepattintom és kiveszem belőle a gyáriakat és a helyükre vezetékelem a szettem magasait? Ill oda is jót tesz valami olyasmi ügy, hogy szinte egy "szigeteléses" ágyba helyezem be őket? Vagy a csipigónak nem oszt nem szoroz, az csak magasat küldi előrefelé aztán slussz?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36704) barack1997


barack1997
senior tag

Hali!

Tudok 45-be egy Alpine CDA 9886-ot. Ez a PXA-H100 Imprint proci nélkül tud időkorrekciót ? a Biolite kijelző az valami speckó LCD ? Kicsit félek ettől a típusú kijelzőtől, de remélem nem lesz gond.

(#36705) orbano válasza zsolt19900 (#36703) üzenetére


orbano
félisten

ezt autója válogatja. MDF-ből érdemes egy kiemelő gyűrűt rakni (ez az anyag pont megfelelő tulajdonságokkal rendelkezik, kellően merev, de jól csillapítja a rezgéseket, szívós, nem rugalmas). Az okok, amiért kell, vagy amiért jó, ha van:
-nem fém a fémmel érintkezik, így a hangszóró rezgéseit nem veszi át az ajtó közvetlenül.
-felveszi az egyenetlenségeket
-a kiemelés miatt több helye marad levegőzni a hangszórónak az ajtóban, nem fojtja meg annyira a külső lemez közelsége
Nekem pl. az első verziónál a gyári műanyag burkolat mögött vígan elfért egy MDF gyűrűvel a hangszóróm. Azt Neked kell látnod, hogy a kocsidban hogyan fér ez el. Vagy vidd el egy jó hifiszerelőhöz a kocsit, nem fog egy vagyont elkérni azért, hogy korrektül beszereljen egy hangszórót, és akkor attól sem kell parázni, hogy valamit elrontasz elsőre (pl. tól sok trutymót nyomsz a kasztni és a gyűrű közé, ne adj' Isten a hangszóró és a karika közé is teszel, nem megfelelő csavarokkal rögzíted, túl kevéssel, stb :) ). Persze lehet csak én bonyolítom túl fejben...

Magasaknál nem kell semmi, odateszed és ragasztópisztollyal két pötty aztán bent is van, ott nem kell túlparázni a dolgot. Nekem speciel az A oszlopon az alugömbbe úgy van berakva a hangszóróm, hogy a peremét a hangszórónak körbetekertem bandázsszalaggal, így frankón belefeszül a gömbbe, de bármikor ki tudom szerelni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#36706) Cxgrav válasza Alpachino (#36702) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Köszönöm szépen.

Picture me Rollin' by 2pac

(#36707) KriszXJR válasza barack1997 (#36704) üzenetére


KriszXJR
tag

Csak procival. De ettől függetlenül jó gép. A 45ezerrel viszont megkérik az árát.

(#36708) barack1997 válasza KriszXJR (#36707) üzenetére


barack1997
senior tag

Sok érte ? Mert ha szerzek hozzá procit, abból kapok DEH-80PRS-t

(#36709) KriszXJR válasza barack1997 (#36708) üzenetére


KriszXJR
tag

Szerintem 35körül van a reális ára, figyelembe véve a jelenlegi használt piac árait/keresletet.
De a proci is 30-40körül szokott lenni, ha épp árul valaki elvétve.
De a 9887-ben benne van. Ilyet is nézhetsz ha alpine-t akarsz. És szerintem olcsóbban kapsz, mint a 9886+proci. Igaz usb nincs, ha ez számít.

(#36710) mortalwombat


mortalwombat
tag

Ha valaki kicsi pénzért szeretne jó hangot, a facebook csoportokba felkerült egy Lanzar Vibe 425-ös kicsit karcos állapotban, de 13 pénzért. Érdemes megfontolni ;-)

(#36711) barack1997 válasza KriszXJR (#36709) üzenetére


barack1997
senior tag

hát 70-80 körül van már használt 80PRS ami azért komolyabb..

(#36712) Debesq


Debesq
tag

Sziasztok!
Van nálam kipróbálásra egy Magnat X560. Neten nem találtam róla semmit. Valaki ismeri esetleg? Kábel szettel együtt 14k. Megér ennyit?

(#36713) KriszXJR válasza barack1997 (#36711) üzenetére


KriszXJR
tag

Azt nem tudom...., de szerintem 86-os 35-öt, 87-es 55-öt ér használtan. Ha a pioneer meg annyit amennyiért írod, akkor a döntés nyilván nem az ár alapján fog megszületni. Vagy tévednék?

(#36714) orbano válasza barack1997 (#36704) üzenetére


orbano
félisten

a biolite szerintem monokróm OLED kijelzőt jelent, amilyen például a poioneerekben is van. de a tévedés jogát fenntartom :) hátránya, hogy be tud égni, de nekem az ezer éves P9-emen sem zavaró, a funkcionalitást nem nagyon rontja. Ráadásul úgyis auto offra van állítva a kijelző mert vezetés közben minek égjen :)
amúgy plusz egy voks a 80prs-nek...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#36715) k-feri65


k-feri65
senior tag

akkor senki többet harmadszor,, a pénteki bográcsolós baráti hifitali csapatépítő..hallgatózós összejövetelre?

értem én de le sz@..m

(#36716) Bufo bufo válasza k-feri65 (#36715) üzenetére


Bufo bufo
tag

Én mennék..de se zenebona autóm, se szabim... :O

De minden kedves résztvevőnek: Szép időt és Jó Hallgatózást kívánok!! :R :R

(#36717) zsolt19900 válasza orbano (#36705) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszi szépen :) akkor rárepülök az mdf-es (osb-s) témás karikákra :) az van is itt helyben és max kap egy kis flokkot, hogy menjen az ajtóhoz :)

igazából nem tartom nagy kihívásnak (nem nagyképűségből írom), szóval inkább megcsinálom én magam itthon, egy barátommal aki már csinált ilyesmit :)

a magasat meg akkor úgy teszem be ahogy, te írtad... aztán még egy kérdés: ha így is frankón hallom a magasakat, akkor nem kell attól parázzak, hogy ha nem az A oszlopba néz felém, akkor nem fogok eleget kapni belőlük? Mivel gondolom, ha az udim szett lesz bent, akkor még csilingelőbbek is lesznek a magasak, így lehet, hogy már bántóan is nagyon lennének, ha még ráadásul felém is néznének (panaszkodtak ilyesmire egyen-ketten itt a fórumon is).

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36718) borat26 válasza Bufo bufo (#36716) üzenetére


borat26
aktív tag

köszi a jó kívánságot!

k-feri: látom itt is toborzol! :)) (kasztiimre)

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#36719) k-feri65 válasza borat26 (#36718) üzenetére


k-feri65
senior tag

hátha valakit érdekel..milyen is egy-két-három színpadkép:))))

értem én de le sz@..m

(#36720) orbano válasza zsolt19900 (#36717) üzenetére


orbano
félisten

a magasak ne feléd nézzenek az isten szerelmére, hát nem csoda hogy úgy rettenet. az autó utastér tetejének a közepére nézzen mindkettő (kb. a két üléstámla között a plafonra). ha pedig visít, lejjebb kell venni a jelszintet, általában az a fő gond még.
flokkoltatni az mdf karikát? de hiszen az a hangszóró alá kerül, minek? ráadásul szerintem az nem a legjobb szigetelés szempontjából, inkább fújd le fekete festékkel finoman, mint ha csak pácolnád, ne legyen rajta vastag rétegekben, meg megfolyva, stb.

A vér nem válik VAZZE!™

(#36721) zsolt19900 válasza orbano (#36720) üzenetére


zsolt19900
őstag

oksi, akkor a gyári helyére tökéletes lesz a csippentőm :)

hát azért gondoltam, valami kis csudával bevonni, mert ha kiemeli a hangszórót, akkor az látszódni fog az a 2cmes kiemelés (vagy mekkora) így erre gondoltam, hogy azon részét ami látszik, azt bevonom valami anyaggal kívülről -főleg ha ilyen kis mutatós belső tere van az autónak

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36722) PiciPeti válasza zsolt19900 (#36721) üzenetére


PiciPeti
őstag

A lemeztől emeled ki, nem a kárpitból. 20 milis kiemelő gyűrű szinte az összes ajtókárpit alatt elfér.

(#36723) zsolt19900 válasza PiciPeti (#36722) üzenetére


zsolt19900
őstag

jaj én pedig azt gondoltam, hogy ahogy van most a hangszóró takarója attól kell nézni +2cm-t és úgy akkor annyival kijjebb lenne a hangszóró :) de akkor nem, köszi az infót :)

akkor még talán jó lesz a gyári hangszóró rács is rá, vagy a kiemelő annyit pont emel rajta, hogy az már ne legyen jó?

igazából azért gondolkoztam ezen -lehet nettó hülyeség- hogy ne legyen feltűnő senki számára, hogy nini oda másik hangszóró meg mi egyéb van beépítve, így talán nem nyitják ki illetéktelenek például ez végett az autót

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36724) tboy93 válasza k-feri65 (#36715) üzenetére


tboy93
nagyúr

engem meg elkepzelheto hogy erdekelne, beszelek PiciPetivel beferek/unk-e, meg melozom aznap es meg tudom-e oldani. Egyebkent mit lehet tudni a dologrol, mettol meddig tart, mit kell vinni? :)

(#36725) orbano válasza k-feri65 (#36715) üzenetére


orbano
félisten

ehh, de kár, pont megyek balatonra :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#36726) kacsa7 válasza orbano (#36725) üzenetére


kacsa7
őstag

Sziasztok! Valaki állította már be így a mélynyomót? Van értelme vele próbálkozni vagy halva született ötlet?

(#36727) orbano válasza kacsa7 (#36726) üzenetére


orbano
félisten

hát ez elég hitvány :D a füledhez kell beállítani a hifit, nem a multiméterhez... arról nem is beszélve, hogy nem feltétlenül a meghajtó teljesítményéhez igazított gainen fog jól szólni, mert az inkább az erősítő sajátossága, és füllel érdemes megkeresni a megfelelő bemeneti jelszint/gain kombinációt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#36728) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy bicskanyitogató kérdés egy hifi topikban, de 30k-ig van olyan mélyláda erősítő kombó amit meg szabad venni? Gondolom eleve csak használt jöhet szóba, de nem könnyű kiigazodni nekem a márkák és számok között.

Ill. láttam olyan Blaupunkt mélyládát, amiben van erősítő is, valamivel 20k felett, de eléggé megoszlanak a vélemények. MOndjuk egy Peugeot 206-ba lenne, így a kompakt méret előnyös.

Let's begin, de gozaimasu!

(#36729) footy válasza _ak_ (#36728) üzenetére


footy
addikt

30K-ert hasznalt cuccokbol siman ki lehet hozni egy lada+ero kombot. Az aktiv melyet felejtsd el mert abbol jo nem nagyon letezik. A blaupunkt-bol egyedul a velocity szeria ajanlott, a tobbi felejtos.
Kiindulasi alapnak keress valami Audio System melyet valamilyen regebbi analog erositovel.
Nehez tanacsot adni, addig amig a rendszer tobbi reszet nem ismerjuk es az autod sajatossagait is tudni kellene. A legegyszerubb ha kiprobalas utan veszel ladat. Ha talalsz aproban vagy carstylingon olyan uccot ami befer a keretbe, akkor linkeld be es majd velemenyezzuk.

(#36730) PiciPeti válasza _ak_ (#36728) üzenetére


PiciPeti
őstag

1-2 oldallal korábban linkeltem jobb féle motyókat, pont ennyiért

(#36731) opeter70 válasza k-feri65 (#36638) üzenetére


opeter70
senior tag

Szívesen mennék én is, de sajnos dolog van itthon. Lakást festünk. :(
Jó szórakozást mindenkinek, aki ott lesz!

(#36732) k-feri65 válasza tboy93 (#36724) üzenetére


k-feri65
senior tag

Következő SQ kupa verseny : 2014 júl. 19. Velencei tó Ha terveztek előtte napra eszméletvesztést akkor beszéljük meg jó előre és akkor esetleg még "szép" társaság is összejöhet !

Csapatépítő helyszín:Club velence camping. Cím: 2481 Velence cserje u.54 Tel: 20/9310622 További paraméterek 2800 ft/fő/éj 2 személyes faházakban felszerelt külső konyha bográcsozási lehetőség fedett ping-pong asztal.
Szállásfoglalás egyénileg.(köszi csabika79)
kaja kb 1500Ft/ő Piát hozzon mindenki rendesen.:)

Kaja: csülök és pacal pöri Kferi65 és Csabika 79 módra.:)

Ha jelentkezni akartok írjatok . rögzítünk ide fejlécbe minden a témával kapcsolatos infót hogy minden forumolvasóhoz eljusson. L.B.SS

szállás infó: faházak már nincsenek (de alapban is csak 4 db van) de sátorhely annyi van hogy nem is kell foglalni ! Mi SQ-sok el leszünk szeparála autóstól ,sátrastól ha úgy kivánjuk! sátorhely ára 1900 ft/fő/éj .

értem én de le sz@..m

(#36733) Debesq


Debesq
tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Bekötöttem a kocsiba az erősítőt, áramot biztos kap, teszteltem, mégsem kapcsol be. a remote szállal lehet gond szerintem, de jó helyre kötöttem a fejen. megpróbáljam a sima kapcsolt 12Voltra tenni, amit a fej is kap?

(#36734) opeter70 válasza Debesq (#36733) üzenetére


opeter70
senior tag

Egy rövid próba erejéig egy vezetékdarabbal az erősítő 12V betápját kösd össze a remote csatlakozóval (kiszerelt főbiztosíték mellett, mert könnyű véletlenül letestelni és akkor tüzijáték van!)!
Ha így bekapcsol az erősítő, akkor mérd meg, hogy a fejegység kék színű (remote, vagy motoros antenna) kivezetésén megjelenik-e a 12V bekapcsolásnál. Majd mérd ki a remote vezetéket, hogy nincs-e benne szakadás. Ha mind a 3 stimmel, akkor mennie kell.

(#36735) Debesq válasza opeter70 (#36734) üzenetére


Debesq
tag

Melyik főbiztosítékot vegyem ki?

(#36736) orbano válasza Debesq (#36735) üzenetére


orbano
félisten

amit az áramforrás és az erősítő közé tettél be, a kábel elejére :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#36737) opeter70 válasza Debesq (#36735) üzenetére


opeter70
senior tag

Mindegy. Inkább kösd le az akksiról a kábelt.
De most nehogy megkérdezd, hogy "melyik kábelt"! :D

[ Szerkesztve ]

(#36738) _ak_


_ak_
addikt

footy, PiciPeti köszönöm, kiindulásnak ez pont elég. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#36739) Debesq válasza opeter70 (#36737) üzenetére


Debesq
tag

Bocs a hülye kérdésekért. És ha mondjuk a fejen nem működik a remote kimenet, akkor mivel lehet helyettesíteni?

(#36740) tboy93 válasza Debesq (#36739) üzenetére


tboy93
nagyúr

másik fejjel :DDD

(#36741) Debesq válasza tboy93 (#36740) üzenetére


Debesq
tag

De most komolyan :-D valahogy csak belehet még kapcsolni az erősítőt. A vezetékre meg tennék egy kapcsolót. Valahol azt írták hogy a +12Voltot kössem oda is. Csak akkor ugye mindig áram alatt lenne. Ehhez elég ha a tápról egy kis vezetéket át teszek a remoteba?

(#36742) opeter70 válasza Debesq (#36741) üzenetére


opeter70
senior tag

Adsz neki bárhonnan 12 voltot, amit (jobb híján) egy kapcsolóval kapcsolgatsz ki-be.
Teljesen mindegy, hogy honnan hozod a vezetéket, a 12 volt az mindenhol 12 volt az autóban.
"Valahol azt írták hogy a +12Voltot kössem oda is"
Logikus, mivel 12 V kell neki. :)
De mindenképpen meg kell szakítani, mert nem szabad, hogy mindig áram alatt legyen.

Volt egy haverom, akinek szintén nem működött a fejegységén a remote kimenet. Lustaságból a hátsó világításról adott 12 voltot neki. :))
Sírtunk a röhögéstől. :DD Csak akkor szólt zene, ha be volt kapcsolva a világítás. :C

(#36743) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Mi a tököm ez a kapcsoló mánia? Szeretitek a helikoptereket, vagy mi van? :DDD

(#36744) footy válasza Debesq (#36741) üzenetére


footy
addikt

Van harom megoldas:
1. Megnezeted a fejet (Legjobb)
2. A fejegyseg "hatsohangszoro" kimenetere raraksz egy jelkonvertalot ami eloallitja a remote jelet is.
3. Elmeletileg a szivargyujtorol is hozhatsz kapcsolt 12V-ot , de szerintem pukkanni fognak a hangszorok minden bekapcsolasnal mert az ero elobb kap jelet mint a fej.

(#36745) opeter70


opeter70
senior tag

Nem tudja esetleg valaki, hogy a régi Signat erősítőknél a ROC, RAM, RAP, ROM, stb típusjelölések mit jelentenek? Úgy értem, hogy lehet-e ebből következtetni, hogy milyen minőségi kategóriát képviselnek?
Általában szeretem a Signatokat, a mostani RAM3-mal nagyon meg vagyok elégedve (ugyebár annak EMphaser a belseje), régebben volt kis 2 csatis ROC2-m is elsőszetthez, az sem volt túl rossz, de a többit sajnos nem ismerem.
Nézegetek mostanában megint elsőszetthez is Signatot, de ezekkel a 3 betűs típusjelölésekkel nem tudok zöldágra vergődni, hogy melyiket érdemes megvenni.
Tud valaki segíteni?

(#36746) PiciPeti válasza opeter70 (#36745) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szerintem a RAM volt a legfelső kategóriájuk (tesztek, számok alapján), a RAM 2 MK2 bele kisértetiesen hasonlít az Emphaser EA490-re, teljesítményben is kb ott van. Az meg nem rossz első szetthez. :U

Emphaser

Signat

(#36747) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziaszok!
Tudnátok ajánlani egy nem túl "nagy" méretű 2 csatornás erölködőt uDimension EL. C. 6 szetthez. Használt is lehet, 10e Ft körül. Anyós ülés alá szertném rakni.

[ Szerkesztve ]

(#36748) opeter70 válasza PiciPeti (#36746) üzenetére


opeter70
senior tag

Valóban. Csakúgy mint a RAM 3 MK2 ---- EA2150 párosítás.
Csakhogy most éppen nem találok eladó RAM 2-t (mellesleg megelégednék 2 csatornával is).
Ami most van eladó azok a ROC és ROM szériákból vannak. Csak sajnos ezeket nem annyira ismerem.
Épp erre irányult a kérdésem, hogy a RAM szérián kívül a többi 3 betűs típusjelű milyen minőséget képviselhet.

Apropó:
Nem lakik közületek valaki Somogy megyében, Marcali, Lengyeltóti környékén?
Találtam arrafelé egy jó kis erősítőt magamnak, de nekem az nagyon messze van és látatlanban, kipróbálás nélkül nem merem postáztatni.
Kéne egy megbízható ember, aki megnézi, kipróbálja helyettem. A pénzt előreutalnám természetesen.

(#36749) kacsa7


kacsa7
őstag

Beleakadtam egy Alpine 3549 oldschool erősítőbe. Érdemes ezzel foglalkozni? Az h. oldschool hangzásban mit takar a mai erősítőkhöz képest? 2*100W RMS és hidalható, szóval mélynyomóhoz akár jó is lenne.

(#36750) barack1997 válasza KRISSTUS (#36747) üzenetére


barack1997
senior tag

4 csati lehet jobb lenne ha fejed is kompatibilis vele. nekem jr 4.300 van nagyon jó kis erőlködő.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.