Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Alpachino válasza Osynho (#36550) üzenetére


Alpachino
veterán

Tán csak élég lesz a 25-ös, 250W sub RMS-éhez a signat hidalt 300w-ja ?.... :U

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36552) Daywalker válasza Osynho (#36550) üzenetére


Daywalker
addikt

Bizony, bizony! A helixem 300 W RMS-t bír, 700 max...200 wattal meghajtva nem mutatja meg mire képes...de a carpowerre rákötve, ami lyan 370-400 körül nyom már ég és föld a különbség. Szerintem még egy ennél erősebb sem ártana neki...

Alpachino: a tápkábel elég lesz. Még többet is elbírna...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36553) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Az a 25-ös elég lesz az egyik erősítőnek kb... De kettőt nem tudsz kiszolgálni vele szerintem. Ha nem akarsz mégegy kábelt behúzni, akkor elég lesz a kicsi Signat, már azzal is lesznek "elfogyások" sztem.

Én a helyedben a 4 csatist bedobnám egyik első ülés alá, és annak húznék 20-25-ös kábelt, a hátsó erősítő meg megkapná azt, ami most bent van.

Amúgy miből gondolod, hogy kihajtod a nyomódat? Szétszakadt már, vagy lekoppan/kifut a tekercs?
Meglepődnél szerintem, hogy mit művelne egy combos erősítővel... :K

(#36554) Daywalker válasza PiciPeti (#36553) üzenetére


Daywalker
addikt

Az én esetemben mit javasolnál kábelezés ügyben?
Jelenleg Carpower HPB 1502 van hátul a subnak egy nagyjából 4,5 méteres 25 mm2-es +kábellel és fél méter 25mm2-es hegesztő negatívval. Namármost, ehhez jönne még egy JBL GTO 752 (ez is megvan már) ami az első szettet hajtaná, és be is van neki húzva hátra az RCA. Sajnos az akku nem egy nagy durranás, 55 Ah és nem is fér be nagyobb.

És itt jön a dilemma...hogy kábelezzem be és hogy hajtsam meg ezeket rendesen? Második akku hátra? Totál tanácstalan vagyok...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36555) PiciPeti válasza Daywalker (#36554) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ennek is minimum kellene egy 25-ös kábel szerintem. A kis/gyenge akksiból származó hátrányokat pont a rendes kábelezéssel tudod kiküszöbölni.

Jó megoldás lehet egy kiegészítő akksi is hátra, de annak meg kevés lenne a 25-ös kábel szerintem.
Mennyit ad le a generátorod maximum?

(#36556) Daywalker válasza PiciPeti (#36555) üzenetére


Daywalker
addikt

Jó kérdés, 60 vagy 70.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36557) PiciPeti válasza Daywalker (#36556) üzenetére


PiciPeti
őstag

Akkor határeset... Meg kell kérdezni egy autóvillamosságist, hogy mit ajánl.

De a pótakksi biztos drágább lesz, mint egy másik kábel behúzása. Viszont ha jó az akku, akkor jobb lehet mintha csak 1 akksiról menne minden.

(#36558) Daywalker válasza PiciPeti (#36557) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért kéne eldönteni, mert ha nem lesz másik akku, akkor berakom ülés alá...akkor legalább kevesebb hangszórókábel kell, nem kell tápelosztó stb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36559) Alpachino válasza PiciPeti (#36553) üzenetére


Alpachino
veterán

Ezen én is gondolkodtam, már mint hogy az első szettek hajtására hivatott kis mac audio MP161-at bedobom az ülés alá külön tápkábellel behúzva a hidalt signat meg maradna szólóban a 25-ősőn.....holnap meg is csinálom :)

Vagy még egy megoldás lenne, hogy vadi új 74-es akksi mellé, bedobok a csomiba egy elfekvőben lévő 55-öset.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36560) mortalwombat válasza Daywalker (#36554) üzenetére


mortalwombat
tag

A második akkut miért kérded? Sokat hallgatnád álló helyzetben a zenét?
Csak azért kérdem, mert nekem elégnek tűnik a 25-ös (2×207W) és a 35-ös (1×400W) tápkábel a 45Ah-s akksi mellett. Féltem, h a gyári 60-as akksi helyett bent lévő 45-ös (így vettem az autót, és még nem volt kedvem lecserélni) kevés lesz, de semmi villogás, feszültség visszaesést nem észleltem. 25-ös mély van bent zárt ládában, és nekem elég a mély :-) A generátor 80A.
Bár nem tudom, te hogy hallgatsz zenét, meg milyen zenéket szeretsz, de támpontnak szerintem jó amit írtam.

(#36561) Daywalker válasza mortalwombat (#36560) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, nem hallgatom sokat álló helyzetben, de az AGM az akkuból gyorsabban és többet ki lehetne venni. Akik használnak plusz AGM akkut azok áradoznak róla. Ezért merült fel bennem.
Egyébként most sincs komoly feszültségesés hátul...némi villogás van ha nem jár a motor és fullon (80%) küldöm, de nem vészes.
Akkor lehet, hogy marad az, hogy berakom az ülés alá a JBL-t és kap egy másik 25-ös kábelt, plusz majd egy normálisabb akkut előre, bár megmondom őszintén csodálkozom, hogy ez a Perion milyen jól bírja...semmi nem bírta még ilyen jól csak a gyári Opel...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36562) PiciPeti válasza Daywalker (#36561) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nem bántásból, de ez még nem az a teljesítmény, aminél nagy változást hozna egy pótakksi. Az már inkább a KW-os kategória.

Ha befér az ülés alá a 4 csatis, akkor az a legjobb. :K

(#36563) Daywalker válasza PiciPeti (#36562) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem bántás:) Ok, köszi.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36564) opeter70


opeter70
senior tag

Ha valaki Dombóvár közelében lakik és első szetthez keres minőségi erősítőt aprópénzért, és nagy érzékenységű hangszórói vannak, akkor találtam egy remek ajánlatot: Steg 45.2
Nem egy erőgép, de ha valaki okosan választ hozzá hangszórót akkor nem bánja meg, mert nagyon szép hangja van.
Ennyiért szinte ingyen van.
Csak gyorsan, mert ezen az áron nem lesz meg sokáig!

(#36565) migabi24 válasza opeter70 (#36564) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez tényleg ajándék ennyiért

(#36566) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Sziasztok!

Egyszer csak elkezdett így szólni a gyári hangszóróm egy Golf 4-ben. Szerintetek mi a baja? Ragasztható, szerelhető vagy dobjam ki?
Köszi!

(#36567) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

fejegységet szeretnék venni és amit tudni kellene az a FLAC, USB és Blutooth telefon kihangosítás (CD nem kell). Milyen normálisak vannak (Kenwood-ot már találtam)?

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#36568) Daywalker válasza code1005 (#36567) üzenetére


Daywalker
addikt

Nagyon kevés fej tudja a FLAC-ot vagy bármilyen lossleess formátumot...kb. ugyanilyen tudásút kerestem, és kb. csak a Kenwoodban találtam, ami mindegyiket tudja.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36569) footy válasza dJ Peer (#36566) üzenetére


footy
addikt

Vegyel egy bontottat ha olcso megoldast keresel. Ha jot, akkor pedig ird le hogy mennyit szansz ra.

(#36567) code1005
Jelenleg nincs jo FLAC kepes fej. Csak alsokategorias fejekben vann benne most a feature, ugyhogy ott pont a fej lesz a szuk keresztmetszet amiert nem hallod ki a kulonbseget.

(#36570) code1005 válasza Daywalker (#36568) üzenetére


code1005
senior tag

És a Kenwood-ról van valakinek véleménye? Nem ismerem.

plata o plomo

(#36571) Osynho válasza code1005 (#36570) üzenetére


Osynho
addikt

Melyik Kenwood? Gondolom olcsó. És akkor adtál egy pofont a sz.rnak, hiába eteted flac zenével.

(#36572) code1005 válasza Osynho (#36571) üzenetére


code1005
senior tag

Ez lenne: Kenwood KMM-BT34, nem túl drága, 32.450 ft

plata o plomo

(#36573) Osynho válasza code1005 (#36572) üzenetére


Osynho
addikt

A FLAC-hoz a minősége miatt ragaszkodsz, vagy azért, mert ebben a formátumban van az összes zenéd? Előbbi esetben felmerül a kérdés, hogy miből áll a rendszer, milyen komponensek lennének a fej mellett. Szerintem jobb megoldás egy magasabb kategóriás fej (akár használtan) + ipod használata. Vagy WAV-ot használj, azt talán több fej ismeri usb-n.

(#36574) code1005 válasza Osynho (#36573) üzenetére


code1005
senior tag

Igen, a minőség miatt ragaszkodnék a FLAC-hoz. Sajnos a rendszer nem túl izmos :) Lenne egy fejegység és jelenleg egy Polk (DB6750 és DB650) hangszóró készlet (6 db) van a kocsiban, most egy alap Pioneer fejegységgel.

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#36575) opeter70


opeter70
senior tag

Ha már szóba jött újra ez a fejegység+ipod kérdés, én is kérnék tanácsot:
Eladtam a hőn szeretett Pio p77mp-t, mert túlságosan drága lett volna az ipod adapter hozzá.
Igazából az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan régebbi típusú közép, vagy felső-közép kategóriájú fejegység, amelyhez nem kell (a fej árához képest) méregdrága adaptert venni, de ugyanakkor vezérli is az ipodot?
Időkorr nem feltétlenül szükséges, viszont full aktív vágás nem ártana.
Esetleg az Alpine vagy a Kenwood régebbi modelljei nem tudják kezelni az ipodot aux bemeneten, drága adapterek nélkül?

(#36576) Osynho válasza code1005 (#36574) üzenetére


Osynho
addikt

Ez ugye 4 hangszóró. Illetve, ha a magasakat külön számolod, akkor 8, de annak se látom túl sok értelmét. :) Ezeket fejről hajtanád? Azért kérdezem, mert ez esetben nem a forrás minősége lesz a szűk keresztmetszet. Más szóval, ahhoz, hogy igazán érzékelhető legyen a flac előnye, komolyabb fej, erősítő, kábelezés, stb kellene. :/ Persze ettől még megveheted azt a fejet, biztos nem rossz, bár én nem ismerem. :) Majd valaki hozzáértő is válaszol neked. :D

opeter70: Aktív vágást nem tudnak, de Kenwood BT60U, BT61U, 92SD. Ha jól tudom, a régebbi aktív Alpine-okhoz is adapter kell. :/ Esetleg Pio 80PRS, ha szánsz ennyit a fejre.

[ Szerkesztve ]

(#36577) opeter70 válasza Osynho (#36576) üzenetére


opeter70
senior tag

Na pont ez a bajom, hogy nem tudok megfizetni full aktív, jó minőségű, USB-s fejegységet. Ha meg tudnám venni, akkor elég lenne az USB, nem kellene ipod.
Pontosan az USB kiváltására szeretném az ipodot használni, de ugyanakkor a minőségről sem szeretnék lemondani. Viszont csak max 25-30 ezret tudnék rászánni a dologra. Tisztában vagyok vele, hogy ennyiért nem kapok aktív vágást + USB-t, ezért gondoltam, hogy hátha a Pio-n kívül valamelyik ismert márka régebbi modellje esetleg kezeli "olcsón" az ipodot.
Pontosan ezért adtam el fájó szívvel a Pio 77mp-t, mert bár nagyon szép hangja volt, az ipod adapter többe került volna hozzá, mint amennyit a fejegység ért.

[ Szerkesztve ]

(#36578) Alpachino válasza PiciPeti (#36553) üzenetére


Alpachino
veterán

Beépítettem a tegnap említett Signat fury 600-at....igazad volt tényleg dinamikusabb és ütősebbek a mély hangok az MPX4500 után :K érezhetően teltebb is az egész....bár az is igaz, hogy valóban a kettéosztott 25-ös kábellel elég szépen vannak elfogyások, vagy is a világító logo a tetején nagyobb basszus ütések alkalmával igen csak elhalványul....ennyire kevés lenne a 25-ös kábel? vagy ez természetes jelenség ?:F

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36579) Osynho válasza opeter70 (#36577) üzenetére


Osynho
addikt

Továbbra is BT60/61U. Bár itthon általában drágább. Én 80 euróért vettem ebay-en.

(#36580) code1005 válasza Osynho (#36576) üzenetére


code1005
senior tag

6 mert csak az elsőkhöz van magas, keresztváltóval. És igen, ezeket a fejegység hajtaná, kicsi a csomagtartóm és gyerek is van, tehát csak annyit akarok ami egy fejegységbél kihozható.

plata o plomo

(#36581) PiciPeti válasza Alpachino (#36578) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nem tudom hogy van bekötve az a logó, lehet akár természetes is. Ha biztosra akarsz menni, akkor oszcilloszóppal ki kell mérni, mennyire esik be a feszültség.

De szerintem kevéske az a 25-ös kábel, 5m hosszan, két 30A -es erősítőnek.
Hogy van testelve az erősítő? Akksi-kaszni között is meg van erősítve?

(#36582) Osynho válasza code1005 (#36580) üzenetére


Osynho
addikt

A koaxon is van magas, akkor azt is számold külön. :) Ez még mindig 4 hangszóró, hogy az első egy szett, az csak egy dolog.

"tehát csak annyit akarok ami egy fejegységbél kihozható."

Akkor majdhogynem felesleges a FLAC. :B Nálam erősítős, mélynyomós rendszerben, 320-as mp3 használatával egy komolyabb fej óriási javulást hozott a hangban.

(#36583) Alpachino válasza PiciPeti (#36581) üzenetére


Alpachino
veterán

Az erősítő tetején lévő remoteként is funkcionáló kéken világító logora gondoltam, ami nagyobb basszus ütések hatására nagyon behalványul :)

A kasznira van testelve 50cm-es hegesztőkábellel, majd mint említettem ezt a kábelt megtoldva 13.3-as(6ag) megy a két erősítőbe, tehát a két erősítőnek egy közös testkábele van.....

Vagy érdemesebb lenne az erősítőket is kölön-kölön testelni ? az A4 csomitartójában végül is van erre lehetőség bőven.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36584) migabi24 válasza Alpachino (#36583) üzenetére


migabi24
nagyúr

Vagy kondenzátor

(#36585) Alpachino válasza migabi24 (#36584) üzenetére


Alpachino
veterán

Akkor már inkább egy pótakksi :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36586) PiciPeti válasza Alpachino (#36583) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha elég vastag a testelés, akkor lehet osztva az is, nem oszt/szoroz.

Akksi-kaszni között mi a helyzet a testeléssel?

(#36587) Alpachino válasza PiciPeti (#36586) üzenetére


Alpachino
veterán

Nem tudom mire gondolsz, már ami az akksi-kaszni közötti testelést illeti.... nem rég vettem az autót, ezt a részét nem vizsgáltam még át :( mire kéne odafigyelni az akksi testelése esetén ?

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36588) PiciPeti válasza Alpachino (#36587) üzenetére


PiciPeti
őstag

Keresd meg, hogy hova megy a gyári kábel, vedd le, 90%, hogy korrodált lesz. Fel kell pucolni fémtisztára és az érintkező felületeket lekezelni rézspray/pasztával. Ez megelőzi az oxidálódást, valamint a vezetőképessége is jó. Ha megoldható, akkor ugyanarra a pontra be kell rakni egy a hátsóval megegyező keresztmetszetű, vagy vastagabb kábelt.

Így most jóval több áramnak kell folynia a gyári kábelen, mint amire az méretezve van.

(#36589) Alpachino válasza PiciPeti (#36588) üzenetére


Alpachino
veterán

Ok.

Holnap megnézem és megcsinálom, úgy ahogyan leírtad :K

Nem tudom, hogy az számít-e, de a tápkábel a motortében lévő biztosítékig (kb.50cm-ig) vékonyabb, mint a biztosíték után lévő 25-ös, ami csomagtartóig van behúzva. :F

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36590) PiciPeti válasza Alpachino (#36589) üzenetére


PiciPeti
őstag

Mennyivel vékonyabb?

(#36591) Alpachino válasza PiciPeti (#36590) üzenetére


Alpachino
veterán

Szerintem olyan 20-as körüli lehet, de nehéz meghatározni, mivel nagyon erős szálakból van sodorva olyan mint a hátsó (hegesztő) testkábel.

Az igazsághoz tartozik, hogy ezzel a komplett behúzott tápkábellel vettem az autót, tehát a hifi építésemet erre alapoztam.

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36592) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Végül csak vettem egy 2 DIN-es fejegységet, Kenwood DNX7200 személyében. Használtan 70k-t megért számomra, pláne h navi képes is.
Egyébként meglepő, h 3-4 éve 1500 ajrót elkértek egy ilyenért.

Kérdés: autótípus alapján van valamilyen oldal, ahol rá tudok keresni, h mekkora hangszórók kellene nekem? (2005-ös 5 ajtós HR-V).

Illetve milyen hangszóró kábeleket érdemes venni és hol?

Köszönöm.

mod.

Jah és igen, semmi extra igény, mondjuk van 50k-m a kábelekre és a 4 hangszóróra.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36593) PiciPeti válasza Alpachino (#36591) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha 20-as, és rendes rézből van, akkor sokat nem számít, mivel kicsi az a hossz. De azért ha van rá mód, szerintem cseréld ki. A kiegészítő testelés miatt úgyis venned kell 25-ös kábelt. :)

(#36594) DarthRoni


DarthRoni
tag

Sziasztok! Erről a Pioneer gm 2000 erősítőről tudtok valamit mondani? megér ennyit?

(#36595) Alpachino válasza PiciPeti (#36593) üzenetére


Alpachino
veterán

Rendben :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36596) PiciPeti válasza DarthRoni (#36594) üzenetére


PiciPeti
őstag

Mire/mihez kell?

(#36597) DarthRoni válasza PiciPeti (#36596) üzenetére


DarthRoni
tag

250W-os blau mélyládát akarnék hajtani vele hídba kötve.

(#36598) footy válasza runner 125 (#36592) üzenetére


footy
addikt

Valamelyik honda fórumban biztos tudják a méretet. Ha megvan akkor tudunk ajánlani hangszórót. A 4db hangszórót remélhetőleg úgy akarod hogy 1db első szettet veszel. Egyébként az Audio System MX és a Hertz DSK szokott a befutó lenni belépő szintnél. Ha szóba jön használt is akkor akár 2-3 kategóriát lehet lépni egy használt erővel és egy komolyabb első szettel. A kábelekre szánt pénz pedig mehet szigetelésre.

(#36599) runner 125 válasza footy (#36598) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi. Ennek utánanézek. Igen, elsőre az ajtóba egy szett, és hátra a kalaptartó széleibe 1-1. Tippem szerint 130-as lesz mindkettő, de hétvégén megpróbálom lebontani és lemérni.

Tudom, h itt is hatalmas pénzeket lehet elverni, de az 50k 4 hangszórónál még belépő kategória?

Teljesen zöldfülű vagyok az auto-hifi-hez, s h őszinte legyek, nem is akarok mélyebben belemerülni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36600) PiciPeti válasza DarthRoni (#36597) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ahhoz kevéske szerintem. Ennyiért szokott lenni néha Audio Gods Amos 2.6Ax, az egy izmos darab, én is sokáig használtam ilyet. 180-200W lejön róla 4Ohm-on, hidalva.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.