Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) kigoi válasza SPF (#36296) üzenetére


kigoi
senior tag

Venni kell egy toldót.

(#36302) jegenye77


jegenye77
addikt

Kicsit utána olvasva úgy látom a komponens szett az ajánlott.
Ebben az árban ezeket találtam:
MAC AUDIO
MAGNAT
PIONEER
Ezek közül melyiket lenne érdemesebb megvenni?Vagy ebben az árkategóriában nincs nagy különbség?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#36303) Daywalker válasza jegenye77 (#36302) üzenetére


Daywalker
addikt

Mindenképp komponenst vegyél. De itt sem érdemes gagyit venni, viszont közel sincs akkora különbség, főleg ha fejről hajtod. De más véleményét is hallgasd meg ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36304) jegenye77 válasza Daywalker (#36303) üzenetére


jegenye77
addikt

Max 60 euróm van rá.Ezért linkeltem ezeket.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#36305) SPF válasza kigoi (#36301) üzenetére


SPF
senior tag

Köszi a választ!

Egy pontos megnevezést tudnál mondani? Vagy csak simán antenna toldó?

(#36306) KRISSTUS válasza SPF (#36305) üzenetére


KRISSTUS
tag

Szerintem neked egy ISO-DIN átalakítóra van szükséged.

(#36307) kigoi válasza SPF (#36305) üzenetére


kigoi
senior tag

Talán antenna adapter vagy nem tudom mi néven árulják boltokban,nekem is csak úgy lett hogy mikor szereltük a hifit akkor vettük észre hogy kell, aztán unokatesómnak pont volt 1 otthon.

(#36308) SPF válasza kigoi (#36307) üzenetére


SPF
senior tag

Ok, köszi, utánanézek ma.

(#36309) Osynho


Osynho
addikt

Szopóág következő fejezete: hívott ma a szerelő (kb 1 hónap után), hogy nem tudja mi a fejegységem baja. Nála teljesen hibátlanul üzemel, nincs alapzaj, semmi. Csak az én kocsimban, az én erősítőmmel van gondja. Viszont másik fejet bekötve tökéletes a hifim. Tanácstalan vagyok. :((( Még újrakábelezem az erősítőt, másik rca-t húzok be, hátha, de aztán kifogytam az ötletekből. Valaki látott már ilyet? :U

(#36310) k-feri65 válasza Osynho (#36309) üzenetére


k-feri65
senior tag

milyen fej milyen erősítő? próbáltad már esetleg másik erősítővel is?

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#36311) Osynho válasza k-feri65 (#36310) üzenetére


Osynho
addikt

Kenwood BT60U fej, Hifonics TX880 erősítő. Igen, a szerelő próbálta, de bekötöm majd egy másik autóba is.

(#36312) bajusz15


bajusz15
senior tag

Na sikerült bekötnöm a második erősítőt is, jobb oldalon kicx icq 6.2, bal oldalon a gyári, majd rákötöttem az erősítőt ( kicx rts 2.100 ) először a kicx-re, majd a gyárira. Tejóisten' ! Kicx 0 - gyári ATOM!! Olyan érzésem volt, mintha mélyláda lenne a kocsiban, pedig az erősítőn minden gyári volt, gain-t se tekertem sehova. Szóval mennyi idő lesz, mire a kicx bejáratódik, és még jobban fog szólni mint a gyári, mert szinte kötelező lesz jobban szólnia.. gondolom én :U

(#36313) tboy93 válasza bajusz15 (#36312) üzenetére


tboy93
nagyúr

30-40 órát kéne szerintem járatni :K egyébként milyen a gyári? mibe raktad be? mert lehet hogy egy X6-ba a gyári 3x veri a 20k-s kicxet :U

[ Szerkesztve ]

(#36314) Flo87


Flo87
csendes tag

Szevasztok!

Lenne egy kérdésem adott egy SAL fejegység ami az autómban van, "4*45W" os, van rajta 2 RCA kimenet, az egyik SW, szépen szól most 4 hangszóróval, néztem neten egy kis SAL Boxxer szubcsövet passzív 60W os rálehetne kötni a fejegység SW RCA kimenetére? Nem szeretnék erősítőt elég a 4 hangszóró ami most van benne, csak egy kis mélyet szeretnék még melléjük, a lényeg h döbörögjön a csomagtartóban, szóval elég hozzá egy RCA kábelt venni és mehet a fejegységre? ( Nem igazán értek hozzá, úgyhogy a tudatlanságomért előre is elnézést kérek). :R

Раб судьбы но не лакей закона

(#36315) tboy93 válasza Flo87 (#36314) üzenetére


tboy93
nagyúr

A fejegységgel (főleg azzal ami neked van) nem hajtunk mélyládát/szubcsövet. Lóf@szt nem tud kipréselni belőle ;) ha ennyire nullpénzből akarsz kihozni egy kis mélyet akkor inkább ovál hangszóró hátra.

[ Szerkesztve ]

(#36316) Flo87 válasza tboy93 (#36315) üzenetére


Flo87
csendes tag

Hátul 2*250W osak vannak nem igazán cserélném le őket, ahogy írtama 4 hangszóró is elég csak egy kis +mélyet szeretnék erősítő nélkül. Nem szólaltatná meg a kis subcsövet a fejegység RCA-ról? :R

Раб судьбы но не лакей закона

(#36317) tboy93 válasza Flo87 (#36316) üzenetére


tboy93
nagyúr

A fejegységed a "2x250w"-os hangszóróidat sem hajtja ki ;)

Nem fogja meghajtani a szubcsövet.

Ha szépen szóló autóhifit szeretnél, akkor fogod és kiárulsz mindent ami a kocsidban van, veszel egy normális pioneer/alpine 20.000 Ft-os fejet, előre beraksz egy komponens szettet (hertz/as/alpine/pio/kicx) a csomiba meg egy kisebb ládát egy 4 csatornás erővel amiről a szettet is hajtod.

Ha össze vissza beraksz mindent ami a kezed ügyébe kerül, abból sose lesz jó hifi. Lehet, hogy nem lesz egyszerre pénzed rá, de én is kb. fél év alatt raktam össze anno az enyém:)

(#36318) Flo87


Flo87
csendes tag

Tisztában vagyok vele h nem hajtja meg a két hátsó hangszórót, és nem is egy márkás fejegység 8000Ft ért vettem :) Nem is a minőség fontos, így is megfelel ahogy most van, csak egy kis mélyet szeretnék pluszban, és annyi lenne csupán a kérdésem h a fejegység SW RCA kimenetre ha rákötömRCA kábellel a kis 60W os szubcsövet nyomja e a mélyet majd a csomagtartóban vagy fölösleges mert meg se szólal, nem akarok kiárulni semmit belőle és nem is akarok minőségi cuccot bele. Bocsássatok meg az "igénytelenségemért", de csak ennyit akarok. :D

Раб судьбы но не лакей закона

(#36319) tboy93 válasza Flo87 (#36318) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem fogja meghajtani. :)

[ Szerkesztve ]

(#36320) Flo87 válasza tboy93 (#36319) üzenetére


Flo87
csendes tag

Értem, akkor marad így ahogy van. Erősítőt nem igazán akarok mert nekem megfelel jelenleg így ahogy per pillanat van 4 hangszóróval. :R

Раб судьбы но не лакей закона

(#36321) bajusz15 válasza tboy93 (#36313) üzenetére


bajusz15
senior tag

Ha lenne X6-om nem 20k-s hangcuccot vennék bele :D

A kocsi egy Astra H, olyan 15,5cm körül van a gyári hangszórója, azt kiszed-új betesz, ezen kívül nem nyúltam hozzá. Szigetelés persze segítene rajta, de az ajtón van - gondolom gyárilag - egy fólia az ajtópanel alatt, azt nem nagyon akarnám megbontani.

(#36322) tboy93 válasza bajusz15 (#36321) üzenetére


tboy93
nagyúr

Már az is sokat segít ha a hangszóró mögötti fém felületre felragasztasz két réteg bitumenlapot! :)

Flo87: Egy használt mac audio mpx 2000-et (erősítő) már kapsz 6-7 ezer Ft-ért, az elég egy kicsit olcsóbb reflex ládához is.

[ Szerkesztve ]

(#36323) Daywalker válasza bajusz15 (#36321) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát hallottam már H astrát szólni, de bizony elég szar a gyári hangja...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36324) Flo87


Flo87
csendes tag

Lehet az lesz, vagy beruházok egy olcsóbb aktív ládára! :R

Раб судьбы но не лакей закона

(#36325) Osynho válasza Flo87 (#36324) üzenetére


Osynho
addikt

Az olcsóbb aktív ládák kukába valók.

(#36326) Flo87


Flo87
csendes tag

Találtam is egyet:
http://auto-motor.vatera.hu/egyeb_jarmu_alkatresz_felszereles/aktiv_melylada_autos_hifi_melynyomo_szublada_7a_1905464756.html

milyen kábelek kellenek hozzá?

Раб судьбы но не лакей закона

(#36327) Flo87


Flo87
csendes tag

Bocsánat a kérdésemért, hiszen van hozzá kábelszett! :R

Раб судьбы но не лакей закона

(#36328) Osynho válasza Flo87 (#36326) üzenetére


Osynho
addikt

Szerintem ezért kár az időt pazarolni, kábelt behúzni és litereket pazarolni a csomagtartóból.

(#36329) mortalwombat válasza tboy93 (#36322) üzenetére


mortalwombat
tag

Bocsánat a belevauért, de az ilyen tanácsokkal mindig az a bajom, hogy nagyvonalúen elfeljtődik megemlítődni, hogy bizony nem csekély 'járulékos' költségek vannak egy erősítő beépítésekor, amik jelen esetben bőven meghaladja magának az erősítőnek a vételárát.
Kell tápkábel, összekötőkábel, hangszórókábel, és be is kell szerelni, amit ha nem magad csinálod, az is pénz.
Nemsokára megírom a beszámolóm, ugyanis hétvégén bekerült végre a cucc az autóba, és valszeg lesz egy lista, hogy mibe is került mindez...

(#36330) bajusz15


bajusz15
senior tag

Ezen videó alapján, van értelme lecserélni a gyári vezetékeket kb 35mm^2-es kábelre a generátortól az akksi pozitívjáig, vagy ilyen változtatást csak extrém wattok indokolnak, és alap rendszerben felesleges?

Daywalker: az oké, de én erősítőről hajtva mondom, hogy jól szól.. legalábbis nekem, lehet kéne hallanom egy komoly szettet leszigetelve, és egyből változna a véleményem :D

[ Szerkesztve ]

(#36331) Daywalker válasza bajusz15 (#36330) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem marhaság. Ott nem kell 4-5 métereket áthidalni...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36332) vbbb


vbbb
őstag

Egy gyors kérdés:

Van egy Kenwood KDC-4551UB fejegységem amihez vettem egy Kenwood RC-405-ös távirányítót. Egy online boltban kérdeztem meg ott azt mondták, hogy lehet ilyen távirányítóval vezérelni, bár én az adatlapján nem találtam ilyet. :U A baj az, hogy nem csinál semmit. :DDD

Valakinek tapasztalat ilyen távirányító+fejegységgel esetleg? Tanítani kell vagy mit kell vele? Engedélyezni, bár ilyen menüt se találtam. Világít egyáltalán az elején a LED ha megnyomom a gombot? Elemmel együtt jött és lehet lemerült, no meg használtan szereztem be.

Köszi!

UPDATE:

Elem az jó, 2.96V (3V)

[ Szerkesztve ]

(#36333) Daywalker válasza vbbb (#36332) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem az a fej nem támogat távirányítót.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36334) vbbb válasza Daywalker (#36333) üzenetére


vbbb
őstag

Na akkor adhatom el. :D

Köszi!

(#36335) mortalwombat


mortalwombat
tag

Nokérem. Előre szólok: hosszú lesz-azért remélem végig olvassa majd valaki :DDD
A hétvégén PiciPeti beépítette a cuccot az autómba, ami egy '99-es Mazda 323F.
Rögtön az elején szeretném leírni, hogy bárki, aki Bpest környékén keresne beépítésre embert, nyugodtan keresse meg PiciPetit, mert nagyon korrekt munkát végzett. Látszik, hogy ért hozzá, nem először csinálja, lelkiismeretes, alapos, és igényes. NAgyon meg vagyok elégedve a kapott ereménnyel, ezért ajánlom másnak is nyugodt szívvel. A fórumokon, csoportokban ritkán olvasni konkrét dolgokkal alátámasztott ajánlásokat (mármint emberekét, nem műhelyekét, mert egy műhelyt nem bírtam volna megfizetni)
Kéterősítős rendszer került kialakításra (Emphaser EA2190+EA475) Rainbow SLX165-ös set, és egy Emphaser EG10 zárt, 22l-es ládában, a fej Pio DEH77. A 2190-es 35-ös tápot kap, a 4 csatis 25-öst. MIndkét erősítő hidalva van. A fej külön tápvezetéket kapott, a gyári hangszórók kisoválok, ezért Peti készített egy kiemelő gyűrűt is. Az autó teljesen ki lett pakolva, így a kábeleket könnyebb volt vezetni. A gondos tervezésnek-kivitelezésnek köszönhetően semmi zaj nincs. Az ajtókba Hanno Protecto PF830 as került. Sikerült a külső lemezt szinte teljesen leborítani,a belső oldal meg egy 45×45-ös lapot kapott, meg még a kárpit is. A tápkábelek az anyós lábtér felett bejövő fő köteg mellett jönnek be, ezzel nem volt gond. Nem úgy, mint az ajtókkal. Le kellett venni őket, és a kasztnit is meg kellett fúrni-de Peti fel volt készülve: zink spray és kábelátvezető került a lyukba :-) voltaképp ez volt az egyetlen komolyabb szívás a beépítés során. A másik időigényesebb művelet a korábbi kokány szerelők művének kiírtása volt a fejegység mögött...
Apropó kábelek: a hangszóró Cordial CLS225, az IC-ket Klotz MC5000-esekből készítettem, remotnak 2,5-ös MNC hangfalkábel lett.
Az egyes részegységekkel szerencsém volt, mert bár mindent használtan vettem (kivéve biztik, akkusaru, kábelek) a Rainbow dobozos, új volt, akárcsak az Emphaser EG10 nyomó is (ez is dobozban) és a mélyláda is érintetlenül, doboztostúl került hozzám.
És mindez hogy áll össze egy egésszé?
Számomra messzemenően várakozásaimet meghaladóan: még a tervezés fázisában kérdeztem Petit, hogy nem lesz-e túlméretezve a tákábel? AZt írta anno, h a kellő dinamik miatt kell a nagy kábel. Hát igazat kell neki adnom! A rendszer (szerintem) szépen, tisztán, dinamikusan szól, a mély nem kevés, de nem tolakszik, a nagybőgő simán kottázható, részletes, több hangból álló, nem egy mosott búgás csak. Sajnos azt nem tudom, hogy az egyes 'extrák' mennyi pluszt hoznak a hangban (külön táp a fejnek, nagy kábelek, tisztességes hangfal, és IC vezetékek, bitulap, két erősítő) most abban a szerencsés helyzetben vagyok, h egyből jó valami...Az ének, meg a magasak is rendben vannak, pedig arra kényes vagyok eléggé.

(#36336) mortalwombat válasza mortalwombat (#36335) üzenetére


mortalwombat
tag

Írtam még egy hosszabb hozzászólást, de elszállt...most nem kezdek bele, ha valakit érdekelne a költség része a projektnek tételes, akkor holnap beírhatom.

(#36337) k-feri65 válasza mortalwombat (#36335) üzenetére


k-feri65
senior tag

Szia gratula az autóhoz...ha van kedved, meg másoknak is...júli 18 velence...bográcsos összeröffenés másnap 19. sq verseny....hallgatózás eszem iszom...

értem én de le sz@..m

(#36338) mortalwombat válasza k-feri65 (#36337) üzenetére


mortalwombat
tag

Köszi a meghívást-tervezem, h ellátogatok egy ilyen rendezvényre, sajnos a megadott dátum egybe esik a nyaralásunkkal :-( után mikor, és hol lesz SQ rendezvény?

(#36339) k-feri65 válasza mortalwombat (#36338) üzenetére


k-feri65
senior tag

versenynaptár

értem én de le sz@..m

(#36340) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Köszönöm az ajánlást, és örülök, hogy tetszik a motyó. Én mondtam, hogy jó lesz... ;) :D

A Velencei összeröffenésnek van valami hivatalos oldala? Időrend, helyszín, pénzügyek, stb...

(#36341) mortalwombat válasza k-feri65 (#36339) üzenetére


mortalwombat
tag

Köszönöm! :-)

(#36342) k-feri65 válasza PiciPeti (#36340) üzenetére


k-feri65
senior tag

[link]fejlécben vannak az infók

értem én de le sz@..m

(#36343) Alpachino


Alpachino
veterán

Kácsa kce-200-ról mondana valaki véleményt ?

Vagy is érdemes lenne lecserélnem a Connection First FT2 erre az RCA-ra ?

Vagy inkább a Neotech KHS-CA201 ?

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#36344) tboy93 válasza mortalwombat (#36329) üzenetére


tboy93
nagyúr

természetesen igazad van :R

(#36345) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

Hamarosan berakok a kocsimba +1 erősítőt a mélyládának, tehát így már 2 lesz benne. Utánanéztem, hogy mi az ajánlott bekötés, de felmerült egy pár kérdés....
ezt a képet vettem alapul

Az lenne a kérdés, hogy ha az egyik erősítőben 2x20A, a másikban pedig 2x30A biztosítékok vannak, tehát összesen 100A, akkor nekem 100A-nál nagyobb biztit kéne használnom, igaz? A sima AGU (hengeres) biztosítékból én max 100A-est találtam most egy gyors guglizással, de nekem ettől nagyobb kéne, igaz? ANL-ből van 150A-es, tehát akkor azt kéne használnom? Vagy a tápelosztó utánra rakom be a biztosítékokat, mindkét erősítőnek külön-külön? Ez is egy jó megoldás? Ez már csak azért is lenne jobb nekem, mert van 2db biztosítékházam, tehát nem kéne vennem hozzá semmit.

Másik kérdés: A földelés azért van közösítővel megoldva, mert az a jó, ha mindkét erősítő ugyanarra a testpontra van rákötve, vagy köthetem nyugodtan más-más testpontra a két erősítőt?

(#36346) Daywalker válasza dreizwanzig (#36345) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem nem kell nagyobb biztosíték...(több okból sem gondolnám, hogy nagyobb kellene).

Én nem hagynám el az akku elől a biztosítékházat, az ugyanis az az autót és annak elektromos rendszerét is védi, például ha gond lenne a kábelezéssel (pl ha kókányul van berakva és elnyírja valami a kábelt ami miatt letestel valahol a kasztnin...és már gyullad is:)) ), ezért is kell minél közelebb rakni az akkuhoz. Kvázi emiatt tilos elhagyni. A biztiház (elosztós megoldásra gondolok) meg a mögötte lévő dolgok védelmére szolgál, szerintem...

Földelés témában nem tudok okosat, mert nincs tapasztalatom, de szerintem mehet külön testpontra, de ha van két biztiházad akkor az egyiket használd annak az osztására. Bár ha más helyen van a két erősítő akkor kicsit macerás...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36347) dreizwanzig válasza Daywalker (#36346) üzenetére


dreizwanzig
tag

hát elvileg ugye ha párhuamosan kötjük a két cuccot, akkor a teljes áram egyenlő lesz a részáramok összegével, tehát akár 2x20 + 2x30 Amper is folyhat a vezetékben. De javítsatok ki, ha tévedek

(#36348) Daywalker válasza dreizwanzig (#36347) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de 2x20 és 2x30 az 100, nem? Az volt a kérdés, hogy kell-e 100-nál nagyobb. Erre mondtam, hogy nem. Vagy én értek félre valamit?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36349) dreizwanzig válasza Daywalker (#36348) üzenetére


dreizwanzig
tag

nem, bocs. én értettem félre amit mondtál. Azt hittem, hogy azt mondod, hogy a jelenleginél nem kell nagyobb :D Okés, akkor bocsi és köszönöm a választ :)

(#36350) Daywalker válasza dreizwanzig (#36349) üzenetére


Daywalker
addikt

Dobj bele egy 100-ast és jó lesz szerintem. Véleményem szerint (és nyilvánvalóan) az erősítőben lévő biztosíték is túl van tervezve valamennyivel...pl. az én Carpoweremben 2x30A van de nem vesz fel 45A-nél többet (hivatalosan sem) folyamatosan. Gyanítom nem fogod állandóan fullon járatni...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.